rastyp
25.05.13,19:26
nevedel by mi niekto povedat , aka je to rastlina? malo by to byt nejake tropicke ovocie, kupene v tescu, a sme zasadili este davnejsie a toto s toho vyrastlo, ale nevieme co to je....
kopretinka
25.05.13,17:55
rastyp
25.05.13,20:04
no ked ja uz neviem, lebo sa sadilo vsetko mozne, aj ked sa to podoba na avokado, aj listy su podobne, len nie som si isty tou zilnatinou na listoch...
lujza.j
25.05.13,20:06
vždy to malo také vyžltnuté listy?
rastyp
25.05.13,20:07
zevraj to ovocie, malo duzinu a vo vnutri ze bolo vela ciernych semienok...
lujza.j
25.05.13,20:13
lujza.j
25.05.13,20:15
rastyp
25.05.13,20:23
nie , to je len blesk, listy su zelene vsetky..
rastyp
25.05.13,20:24
asi to bude nakoniec nejaka mucenka..mozno granadilla
Jofo Puskas
16.09.13,07:41
Ja to najskôr nejaká Anona cherimoya alebo nejaká iná.

mám také menšie, v Tescu predávali práve cherimoye.
wabi
26.09.13,05:52
Jofo poradil naozaj dobre, Veď napokon má takú doma. Na N.Zelande som videl sady chirimoye. Jedná sa o anonu ktorá ako jediná sa dá pestovať aj v najteplejších častiach Europy, hlavne Španielska aj vonku. Znesie dokonca aj mierne krátkodobé mrazíky ale max do -7. U nás vonku preto nie je možné pestovať.
Je však zaujímavá aj ako kvetináčovka. Treba ju zaštepiť, lebo inak zarodí až po 15 rokoch a neskôr a aj to iba ak máš dve. Nie je samoopelivá. Pestuje sa vcelku dobre, len teda chce to veľký kvetník...
Pozor neznáša presádzanie, má dužinatý koreň, preto opatrne, radšej zničte kvetináč a pekne celý koreňový bal. Nemá žiadfne choroby ani škodcov, V lete sa síce dá vonku letniť ale pozor, neznáša hneď priame slnko, preto postupne otužovať a radšej v tieni, Má rada veľa vody a nie moc vápenaté pôdy...
Ovocie patrí medzi najchutnejšie na svete a najväčšie plody môžu mať aj 1kg. K nám sa však ako obyčajne dováža len II trieda ak vôbec možno nazvať tie zakrpatelé plody ktoré boli odtrhnuté ako nezrelé a nikdy nedosiahnu ani približne lahodnosť plodu odtrhnutého priamo zo stromu.
Je však možné bez problémov pestovať Asiminu, ktorá je blízka príbuzná ale preto že pochádza zo severu Ameriky, bez problémov znáša i 30 stupňové mrazy.
Skutočne pestujte exotiku ale takú, ktorá sa oplatí a má zmysel.
viacej najdete aj na stránke"
asimina.webnode.sk
wabi
29.10.13,09:40
Anony cherimoya ktoré som jedol na Novom Zelande sú tým najchutnejším ovocím a vôbec tým najchutnejším čo som vôbec kedy jedol. Plody boli ako hlava a mali aj vyše 1 kg. Tá lahodná chuť sa dá ťažko niečomu prirovnať. Iste najbližšie tomu je asimina.
Mnohý ľudia ich dokonca od seba ani nevedia rozoznať. Listy majú rovnaké. Líšia sa však tým, že asimina je opadavá na zimu a preto vydrží bez zamrznutia aj naše tvrdšie zimi, zatiaľ čo Anona cherimoya je stálozelená a nevidrží viac než nejakých -5 aj to len krátkodobo. V zime jej najviac vyhovuje teplota nad 10 stupňov, inak jej začnú tiež listy opadávať. Zaujímavé je u nej tiež to, že nemá púčik nad listovou stopkou ako všetky ostatné dreviny včítane jej blízkej príbuznej Asiminy ale púčik je schovaný priamo pod listovou stopkou a vyrastie až keď list odpadne.