baronko
26.05.13,21:55
Dobrý deň, mal som vážne zdravotné ťažkosti a viackrát po sebe som bral silné antibiotiká. Po tom ako som ich dobral mi začali ťažkosti s trávením, problém s potravinami, ktoré som predtým jedol úplne bežne a dokonca hnačka. Na internete som sa dočítal, že k antibiotikám by sa mali brať aj probiotiká, aby sa nenarušila črevná mikroflóra. To som bohužiaľ nevedel. Má nejaký zmysel brať probiotiká ešte teraz "dodatočne"? Máte s nejakými dobré skúsenosti? Aké by ste mi odporúčili?
avalik
26.05.13,20:25
urcite to ma zmysel ... viac info ti poskytnu v lekarni - aj vzhladom na lieky, ktore si bral
erik555
26.05.13,20:30
samozrejme, ze ma zmysel! vzdy!...v predaji je ich vela druhov/znaciek. Aj kefir/acidofilne mlieko s probiotickou kulturou je dobre pit, aj k jedlu, napr.k varenym zemiakom s cibulou, halusky (s bryndzou, tvarohom...), zemiakove placky, tam, kde sa take kysle mlieko hodi pit, ale aj samotne. Ale v tych probiotickych pripravkoch je vacsie mnozstvo, samozrejme, ze uskladnenim nad 25°C sa tie bakterie stracaju, tak je potrebne, aby aj v lekarnach boli uskladnovane v chladnejsich priestoroch, co nie je vzdy samozrejmost!
kukučka
26.05.13,20:53
Nemáš možnosť kupovať čerstvé mlieko? Doma pripravený kefír, jogurt, kyslé mlieko či tvaroh by ťa vyliečili stokrát rýchlejšie ako tie z obchodu.
Denisa
27.05.13,04:57
Probiotiká by sa nemali brať s antibiotikami, ale asi týždeň po dobratí antibiotík, aby sa navzájom "nebili", ale každé účinkovali naplno. Mám odskúšané Bion 3 a LactoImmun. Obidve môžem doporučiť.
Mackovka
27.05.13,05:13
Mne sa osvedčil Probiofix a lekárka mi odporúčala probiotiká užívať aj popri antibiotikách, ale nebrala som ich naraz.
kopretinka
27.05.13,05:58
asi najviac probiotík má ovčia bryndza,ale nepasterizovaná,čiže priamo kúpiť na salaši nijako neupravovanú
Letko
27.05.13,06:09
Daj si kyslé mlieko a k tomu hlivu. Kyslé mlieko je probiotikum a hliva prebiotikum.
Mariana B.
27.05.13,06:16
Probiotiká sa môžu užívať spolu s ATB, ale tak, že medzi užitím ATB a probiotika je niekolkohodinovy posun. A aj po ukončení užívania ATB sa má pár dní pokračovať v užívaní probiotík, aby sa črevná flóra obnovila.
zanetth
27.05.13,06:55
Samozrejme, že probiotiká po liečbe antibiotikami majú zmysel, treba si uvedomiť, že fakticky celý imunitný systém do veľkej miery závisí od stavu mikroflóry v tráviacom trakte, najlepším probiotikom je pravá ovčia bryndza. Na trhu je veľké množstvo probiotík, niektoré však neobsahujú deklarované množstvo živých kultúr, preto dávam do pozornosti nedávno zverejnený test probiotík, viď nižšie uvedený link


http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/velky-test-probiotickych-piluliek-odhalil-pravdu-niektori-vyrobcovia-nas-klamu.html
BXLmiami
27.05.13,08:25
Bryndza a kyslá kapusta.
emma01
27.05.13,08:55
Ja môžem z vlastnej skúsenosti doporučiť "Lactobacily 5" od firmy Swiss. Vyskúšala som viaceré, ale tieto mi zabrali úžasne aj manželovi.
SofiaHoney
29.05.13,20:22
Dobrý deň, ak sa pýtate na konkrétne probiotiká, ja som si objednávala z internetu Biopron, odporúčila mi ich sestra, žial ale účinok ešte posúdiť neviem, pretože som ich začala brať pred dvoma dňami. Tiež som mala problém zotaviť sa po antibiotikách, je to predsa len záťaž na organizmus. To čerstvé mlieko a kefír, čo tu píšete, je dobrý nápad, už som počula, že to takisto pomáha pri črevných ťažkostiach, Ono je asi najlepšie skombinovať jedno s druhým, ľahká diéta, mliečne výrobky s probiotickou kultúrou, probiotiká samotné. Prajem skoré uzdravenie!
JanaBenaty
01.07.13,06:23
Kamarátka nám odporučila Biopron probiotické kvapky, takže teraz skúšame :)
nikušik555
12.02.14,15:05
Dobrý deň! Taktiež v rodine používame Biopron 9 premium na trávenie, resp. mamina používa. Ja som si pre zmenu vybrala Ultra laktobacily. Obe sú od firmy Valosun. Zatiaľ sme veľmi spokojní a taktiež nám veľmi pomáhajú. Dostala som to ako odporúčanie od jednej známej farmaceutky, ktorá robila nedávno prieskum v rámci probiotík a prebiotík. Mnoho ľudí jej odpovedalo, že berie zrovna tieto - od firmy Valosun a že sú teda spokojní, čo môžem aj ja potvrdiť :) Samozrejme, verím, že každý máme "tie svoje". Takže ja môžem povedať, len svoj vlastný názor :)
Anika61
08.03.16,10:34
Najlepšie probiotikum je podľa mňa živá bryndza so živými kultúrami tj.nepasterizovana-už to bolo napísané :-) mne osobne z kupovanych umelých"probiotik bolo zle,bolesti brucha a hnačka