stromec500
27.05.13,12:23
Zdravím,

zmeškal som platby za nájom za niekoľko mesiacov, lebo som to nejak neriešil. Byt je vo vlastníctve príslušníka mojej rodiny.

Ked som bol teraz na pošte, tak mi povedali, ze to neviem zaplatit, lebo to je stare - ide o poukazku SIPO.

Kam mam ist zaplatit najmy z minulosti? Na bytove druzstvo ? Preco som to nevedel zaplatit cez tie SIPO poukazky..

Dakujem.
tictac7
27.05.13,10:29
SIPO vieš zaplatiť na pošte len v tom mesiaci, ktorý je tam uvedený. Ak chceš zrealizovať úhradu teraz, musíš ísť za prijímateľom platby (družstvo, správca...) a uhradiť u neho v hotovosti alebo si vypýtať bankový kontakt
stromec500
27.05.13,10:32
dakujem za odpoved. Taketo nieco spominal aj pracovnik posty. Este by som sa teda spytal, ako presne zistim, kam mam ist.

S tym, ze snazim sa to ututlat, ze som par mesiacov neplatil najom (tj. neviem sa priamo spytat majitela).

Dakujem.
tictac7
27.05.13,10:35
dole vo výsvesnej skrinke je napísaný správca domu. Alebo sa opýtaj susedov. ...ja fakt nemám vešteckú guľu....
stromec500
27.05.13,10:39
S tymi susedmi aj s tym spravcom domu je to dobry napad, dakujem za tip.
Kvaka
27.05.13,10:40
Ak sa platí niečo cez SIPO, tak mali prísť upomienky. Za niekoľko mesiacov dlžíš komu? Plynárňam či elektrárňam? Na koho meno je to SIPO? Pošta je len sprostredkovateľ platby niekomu inému.