katkas
11.03.06,15:58
FO si robi danove priznanie. Ma len prijmy zo zavislej cinnosti. Moze si na manzelku uplatnit nezdanitelnu ciastku, ked bola cely rok nezamestnana a poberala posledne 3 mesiace prispevok v nezamestnanosti, dovtedy bola zamestnana. Je tento prispevok prijmom manzelky?
Steven111
11.03.06,15:05
FO si robi danove priznanie. Ma len prijmy zo zavislej cinnosti. Moze si na manzelku uplatnit nezdanitelnu ciastku, ked bola cely rok nezamestnana a poberala posledne 3 mesiace prispevok v nezamestnanosti, dovtedy bola zamestnana. Je tento prispevok prijmom manzelky?

Ahoj, takže príspevok nezamestnanosti sa nezahrna do príjmu manželky
§ 11
Nezdaniteľné časti základu dane
suma zodpovedajúca 19,2-násobku sumy životného
minima64) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho
obdobia ročne na manželku (manžela) žijúcu
s daňovníkom v domácnosti,57) ak nemá vlastný
príjem; ak má vlastný príjem nepresahujúci túto
sumu ročne, nezdaniteľná časť základu dane je rozdiel
medzi touto sumou a vlastným príjmom manželky
(manžela); do vlastného príjmu sa nezahŕňa zvýšenie
dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne
dávky43) a štipendium poskytované študujúcim sústavne
sa pripravujúcim na budúce povolanie.
Aňuška
11.03.06,15:06
Áno, je to príjem.
Tweety
11.03.06,15:11
FO si robi danove priznanie. Ma len prijmy zo zavislej cinnosti. Moze si na manzelku uplatnit nezdanitelnu ciastku, ked bola cely rok nezamestnana a poberala posledne 3 mesiace prispevok v nezamestnanosti, dovtedy bola zamestnana. Je tento prispevok prijmom manzelky?
Uplatníš si na manželku 87936-jej príjem z podpory.:cool:
Bavi
11.03.06,15:33
FO si robi danove priznanie. Ma len prijmy zo zavislej cinnosti. Moze si na manzelku uplatnit nezdanitelnu ciastku, ked bola cely rok nezamestnana:confused:......bola nezamestnaná??? a poberala posledne 3 mesiace prispevok v nezamestnanosti, dovtedy bola zamestnaná....alebo zamestnaná???:confused: . Je tento prispevok prijmom manzelky?...................
Tweety
11.03.06,16:24
FO si robi danove priznanie. Ma len prijmy zo zavislej cinnosti. Moze si na manzelku uplatnit nezdanitelnu ciastku, ked bola cely rok nezamestnana a poberala posledne 3 mesiace prispevok v nezamestnanosti, dovtedy bola zamestnana. Je tento prispevok prijmom manzelky?
Až teraz som vlastne zistila, že v tom príspevku niečo nie je v poriadku. Bola nezamestnaná, alebo nebola, poberala príspevok? nepoberala? Tak ako to je v skutočnosti?:rolleyes: :mee:
katkas
12.03.06,21:26
no zjednodusene, je prispevok v nezamestnanosti povazovany za prijem manzelky ci nie?

zistujem to pre znameho a zle som to naforulovala, bola nezamestnana cely rok.
Lanaj
13.03.06,05:03
no zjednodusene, je prispevok v nezamestnanosti povazovany za prijem manzelky ci nie?

zistujem to pre znameho a zle som to naforulovala, bola nezamestnana cely rok.

Príspevok v nezamestnanosti sa zarátava do príjmu manželky.
Tweety
13.03.06,06:13
no zjednodusene, je prispevok v nezamestnanosti povazovany za prijem manzelky ci nie?

zistujem to pre znameho a zle som to naforulovala, bola nezamestnana cely rok.
Na uplatnenie odpočtu na manželku sa do jej príjmu zaratáva aj podpora v nezamestnanosti.:cool:
Bavi
13.03.06,07:25
Dávka v nezamestnanosti sa považuje za príjem manželky.
LudmilaM
26.01.07,09:47
mozem k tejto teme? ak sa zamestnanec ozeni 1.7.2006 a chce si uplatnit manzelku uplatnit si ju moze za 6 mesiacov alebo sa mesiac jul nemoze este zaratat , ak by mal sobas 2.7 tak by sa nezarataval , dakujem za odpovede
tinaM
26.01.07,09:59
mozem k tejto teme? ak sa zamestnanec ozeni 1.7.2006 a chce si uplatnit manzelku uplatnit si ju moze za 6 mesiacov alebo sa mesiac jul nemoze este zaratat , ak by mal sobas 2.7 tak by sa nezarataval , dakujem za odpovede
Ak daňovník žije s manželkou len niekoľko kalend.mesiacov, môže si znížiť ZD podľa § 11 ods.4 len o sumu 1/12 NČZD za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého bola splnená podmienka spoločnej domácnosti.
LudmilaM
26.01.07,10:08
takze ak sa zosobasili 1.7 tak beriem v úvahu aj mesiac júl, dakujem , len som si to chcela potvrdit
vysky
26.01.07,10:13
A ako je to s výhrou?
napr. v stávkovej kancelárii?
Tiež sa zaráta do príjmu, ak je manžel nezamestnaný?
LudmilaM
26.01.07,10:34
ak je to vyhra v stavkovej kancelarii a ta je povolena ministerstvom financii tak takyto prijem je od dane oslobodeny