r_e_n_e
29.05.13,14:42
Chcel by som sa opytat na prenos aktualnej hypoteky do inej banky, alebo refinancovanie z tej istej banky lepsou ponukou.

Aktualne mi banka poslala novu urokovu sadzbu 4,13%, ktora mi zacne platit 2.7. v termine vyrocia mojej hypoteky.
Splacam uver uz od roku 2007 a samozrejme, ze som uz splatil nejake tie uroky. Samozrejme som splacal viac uroky ako istinu.

Takze predpokladam, ze dane uroky mi prepadnu pri prechode do inej banky.

Oplati sa vobec prechadzat do inej banky? Aktualne banky ponukaju 3,4% alebo dokonca 3,25% urokovu sadzbu. Niektore odpustia poplatok za zavedenie uctu, novy znalecky posudok, list vlastnictva. Musite vsak urobit vklad do katastra...66Eur.

Tak napriklad pozicali ste si 50000 na 30 rokov. Banka vam prerata pri urokovej sadzbe a dobe splacania, ze splatite 2x tolko, cize 1000000.
Splacali ste uz 6 rokov a zaplatili ste nejake uroky...
Do novej banky vsak prenasate nezaplatenu ciastku (50000 mius splatena istina) alebo dlznu sumu ktoru vam vyratala banka (1000000 minus splatena istina)?
Ako je to spravne? :confused:

Vdaka za odpovede....

PS: nasiel som uzitocne rady aj v tejto teme:
http://www.porada.sk/t192179-prefinancovanie-hypoteky.html
draik
29.05.13,14:36
Vždy splácate iba nesplatenú istinu, z nej sa počítajú aj úroky. Najmä v prvých rokoch splácania sa pokles úrokovej sadzby viditeľne prejaví na splátkach pri zachovaní pôvodného termínu splatnosti.
Dominiksk
29.05.13,16:48
Splatka sa sklada vzdy s uroku a istiny. Na zaciatku je vacsia cast urokov a istiny clovek splaca menej. Cize je riziko ze pri malom rozdiele v urokovej sadzbe sa nemusi oplatit prechadzat do druhej banky lebo zase mozete splacat viacej urokov ako istiny plus treba ratat poplatky za kataster. Ak uvazujete o refinancovani tak aby sa vam to oplatilo nepredlzujte si dobu splatnosti ale ponechajte si aktualnu, pripadne skuste poziadat svoju aktualnu banku o znizenie urokovej sadzby a argumentovat ponukami z druhych bank.
Smart Brokers
30.05.13,04:46
Zdravíme Vás pán r_e_n_e

Ak sa rozhodnete refinancovať hypotéku, do novej banky prenesiete len Vašu nesplatenú istinu (aktuálny zostatok bez úrokov). Pri refinancovaní hypotéky odporúčame pokračovať v dobe splatnosti, alebo ju skrátiť, čím príde k ešte vyššej úspore na celkových nákladoch. Dobu splatnosti nepredlžujte a takisto zvoľte anuitnú mesačnú splátku a nie progresívnu. Skúste našu hypokalkulačku na porovnanie dvoch hypoték do ktorej zadajte parametre pôvodnej hypotéky a novej hypotéky. Takisto Vám odporúčame kontaktovať hypotekárneho brokera, ktorý Vám bezplatne zabezpečí presné výpočty a úverové ponuky zo všetkých bánk. Vy sa rozhodnete, ktorá ponuka bude pre Vás najvýhodnejšia.
julysak
30.05.13,04:59
Aktuálnu požiadať o zníženie ?????????????
Srandysta :D :D
blavaciko
30.05.13,05:24
Som si istý, že aj "hypotekárny broker" si prečítal etiketu porady, však? (http://www.porada.sk/etiketa-porady)
Smart Brokers
30.05.13,05:39
Prepáčte, nám prišiel včera e-mail od admina, že sa máme registrovať ako firma. Tak ak sme porušili pravidlá, určite nevedome. Napravíme to ;)
Richard
30.05.13,06:27
Nie je to nerealne, mne uz takto upravili.
Dominiksk
30.05.13,15:45
By si sa cudoval ale zabera to, treba vyjednavat.