petri27
31.05.13,12:51
Dobrý deň, mávam afekty zlosti neviem čo si mám počať stále mi chodia po rozume samovražedné myšklienky vedel by mi niekto poradit?
kopretinka
31.05.13,10:52
návšteva psychiatra,psychológa.
katka 23
31.05.13,10:58
samovražedné myšlienky sú jedným z príznakov depresie - choroby, ktorá dnes ničí stále viac a viac ľudí preto nie je hanbou navštíviť psychiatra , vo veľa prípadoch sa dá pomôcť
nemula
31.05.13,11:09
Odborník vám veľmi dobre poradí, povie vám nestranný názor na vaše problémy.
petri27
01.06.13,12:27
lenze prave to je vtom , ze ja uz 2 roky chodim k psychiatrovi skor by som potreboval vediet ci ma niekto podobne problemy a ak ano tak ako to riesi
katka 23
01.06.13,16:57
oceňujem tvoju odvahu, že si navštívil psychiatra , je to dôkazom že ti záleží na sebe samom, že chceš opäť žiť plnohodnotný život, nevzdávaj to
ako riešiť takéto problémy ? nám zdravým sa takéto stavy veľmi ťažko chápu a asi to ani nikdy celkom nepochopíme
nevieme ani v akom prostredí žiješ, čo je tiež veľmi dôležité pri liečbe - podpora zo strany rodiny, priateľov
ak máš nejaké koníčky, záľuby venuj sa im naplno, často choď do prírody , všímaj si aké je teraz všetko krásne, teš sa zo slnka, z oblohy , z krásnych bielučkych mrakov, vychutnaj si východ alebo západ slnka, z kvetov , z úžasných ľudí okolo teba....
ak ťa postihnú problémy uvedom si, že ich má každý človek, jeden to znáša ľahko iný ťažko, ale vždy sa tie problémy dajú vyriešiť, uniesť tú ťarchu sa dá len treba chcieť...
ja viem, mne sa to hovorí...
len o jedno ťa prosím - nevzdávaj boj o svoj život, bol si stvorený z lásky a pre lásku, dostal si zadarmo najväčší dar - dar života
ver mi mala som o teba strach, aby si si niečo nespravil
buchač
01.06.13,17:06
lenze prave to je vtom , ze ja uz 2 roky chodim k psychiatrovi skor by som potreboval vediet ci ma niekto podobne problemy a ak ano tak ako to riesi
Individuálne sa to musí riešiť .... inak sa ani nedá ....

Problémy má predsa každý , jeden väčšie a druhý menšie...
Záleží od jedinca ...jeden zvládne tie veľké v pohode a toho druhého chytí depresia aj pri maličkosti ...

Depresia ale nevzniká len tak z ničoho nič , vždy je za tým niečo schované - niekedy až príliš dobre potlačované ...
erik555
01.06.13,17:06
naopak...u mojho znameho su tie afekty zlosti skor na rozbitie papule tych dotycnych a nie zlikvidovanie sameho seba. To ked pozera spravy, lamparen a podobne zalezitosti, kde si clovek musi pomahat mediami a potom "zazrakom" ide jeho problem vyriesit aj u tych uradnikov, co sa dovtedy zdalo nemozne, tak vtedy ma chut chytit samopal a vsetkych tych kancelarskych uradnikov atd., postrielat.
petermikuláš
03.06.13,18:24
urýchlene naspäť k svojmu psychiatrovi a povedať mu o tých samovražedných myšlienkach a agresii, s veľkou pravdepodobnosťou to môžete mať z liekov /nežiaduci účinok/, ktoré užívate, treba aby psychiater o tom vedel a zmenil Vám lieky.
Dann69
04.06.13,10:31
Taktiež ste nám neuviedol, či u psychiatra absolvujete psychoterapeutické sedenia, alebo si k nemu chodíte iba po recept na nejaký liek. Na základe 2 ročnej dispenzárnej starostlivosti usudzujem skôr na tú druhú možnosť. V takom prípade by nebolo zlé zvážiť návštevu psychoterapeuta, s ktorým by ste mal možnosť prebrať svoje problémy a naučil sa ich zvládať.
petri27
05.06.13,12:38
chodil som aj ku psychologovi ale nejaky rozdiel som nevidel