Sjiu
31.05.13,15:21
Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako preliecit ladviny ?:/ mala som asi pol roka zapal mocoveho mechura, nie taky ze by sa mi to stale vracalo ale mala som to nonstop mozno tyzden nie..brala som na to vtedy Ciplox, nic mi nevyliecil vsetko sa vratilo tak ze raz som skoncila na pohotovosti s tym ze mi to preslo na oblicky.. Na oblicky som brala zase antibiotika, ked som ich brala tak mi bolo fajn konecne som mala biele ocne bielka lebo ked mam zapal mam ich zlte, lenze hned ako som lieky dobrala dokonca uz aj pri poslednych davkach ma to znovu bolelo.. Takze to mam zase, nechcem uz brat lieky vobec mi nepomahajju a uz fakt neviem co mam robit, vsetko dodrzujem pijem 4-5 litrov denne obliekam sa teplo... Dakujem ak by ste mi vedeli niekto poradit
terezamaria
31.05.13,13:30
Toto je veľmi problematická záležitosť. Je dobré piť lichořeřišnicu - kapucínku, tinktúru z pamelníka, kopřetiny řimbaby.....a skoro pri každom dialyzačnom centre je nefrologická ambulancia, ktorú by si mala navštíviť. Vypiť denne 4 - 5 litrov tekutín je moc.
Sjiu
31.05.13,15:10
Dakujem:)
DanielaSL
31.05.13,20:05
Sju v prvom rade treba u odborného lekára poriadne vyšetrenie čo ten zápal spôsobuje....píšem o tom aj v inej téme... Treba vyliečiť príčinu....

http://www.porada.sk/t217513-vracajuci-sa-zapal-mocovych-ciest-ako-predchadzat.html
buchač
01.06.13,04:38
Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako preliecit ladviny ?:/ mala som asi pol roka zapal mocoveho mechura, nie taky ze by sa mi to stale vracalo ale mala som to nonstop mozno tyzden nie..brala som na to vtedy Ciplox, nic mi nevyliecil vsetko sa vratilo tak ze raz som skoncila na pohotovosti s tym ze mi to preslo na oblicky.. Na oblicky som brala zase antibiotika, ked som ich brala tak mi bolo fajn konecne som mala biele ocne bielka lebo ked mam zapal mam ich zlte, lenze hned ako som lieky dobrala dokonca uz aj pri poslednych davkach ma to znovu bolelo.. Takze to mam zase, nechcem uz brat lieky vobec mi nepomahajju a uz fakt neviem co mam robit, vsetko dodrzujem pijem 4-5 litrov denne obliekam sa teplo... Dakujem ak by ste mi vedeli niekto poradit
Očné bielka - žlté ??????
Veď takýto prejav sa vyskytuje pri zápale pečene ...

Na okraj poznámka :
Raz sa pýtaš na ľadviny a následne spomínaš obličky ...vsio rovno , raz po česky a následne po slovensky...
Sjiu
01.06.13,06:08
Ja som si tiez najskor myslela ze to je z pecene a bola som kvoli tomu na vsetkych vysetreniach, ale pecen mam uplne v poriadku.. Potom som narazila na jeden blog ktory pisal chalan co ma tiez dlho problemy s oblickami a moze to byt aj z toho.. Aj sa mi to potvrdilo ked mi na chvilku lieky zabrali tak som ich mala biele ale vzdy ked mam s nimi problem su zlte..
dusansl
01.06.13,08:02
Zápalové ochorenie močového mechúra (cystitída) nepatrí k jednoduchým ochoreniam. Je to ochorenie závažné, ktoré sa žiaľ prevažne vyskytuje u žien a hádam niet ženy , ktorá by sa s nim za život nestretla aspoň raz. A naozaj ho sprevádza časté močenie a rezavé bolesti . Je to preto, že pri zápale opuchnú sliznice močového mechúra a v niektorých prípadoch sa opuch rozšíri aj na časti močových ciest . Že sa vyskytuje zápalová recidíva, no to sa stáva preto, že nasadené lieky nezabrali. Počas ich užívania sa dostavila akási ,,úľava“, lebo užívané ATB čiastočne ich množstvá ,,redukovali“. Po ich vysadení sa baktérie pomnožili a s nimi aj prejavy zdravotných ťažkostí.
Za omnoho horšie považujem následné zasiahnutie glomerulárneho aparátu, (obličiek ) baktériami. Považujem to za mimoriadne nebezpečné preto, lebo obličky sú aj v Číne považované za druhé srdce človeka a ich zlyhávanie ohrozuje život človeka.
Myslím, že nasledujúcim konštatovaním Vás nepoteším.
Ochorenie obličiek - glomerulonefritída - sa aj dnes v čase modernej medicíny považuje za nevyliečiteľné. Moderná farmácia a medicína žiaľ nepozná postupy a ani lieky , účinné na tento druh ochorenia. A bol by som mimoriadne šťastný ak by som sa mýlil. Pravda je taká, že obličky pomaly potichu začnú zlyhávať, začína obličková nedostatočnosť, ktorá končí v lepšom prípade dialýzou a možno transplantáciami.... V opačnom prípade splodiny metabolizmu organizmus likvidujú. A ešte čosi by som dodal, za žiadnych okolností by som sa daný stav nepokúšal liečiť homeopatikymi, či iným druhom babských gebuzín, to je už ruleta o život, a myslím si len málokto je až taký náruživý hazardér.....
Ak by sa jednalo o človeka ktorému mám radiť, siahol by som k tradičnej cisárskej medicíne. Ale to by som spravil ja, a môj názor nemusí byť pre nikoho záväzný...........
Hodne šťastia praje dusansl
Kvaka
01.06.13,10:01
Dusansl, súhlasím, naozaj je treba dôkladne vyliečiť pôvodcu opakovaného zápalu alebo získať dobrú imunitu. Sama som jedno krátke obdobie po operácii mala tento zápal asi 3x po sebe. Vtedy mi pomohol až liek Tarivid (ofloxacín), po ňom sa mi už zápal nezopakoval. Ale to bolo pred vyše 20 rokmi, vtedy ešte to liečivo bolo vysoko účinné, dnes už to môže byť inak.
Z prírodných účinných prostriedkov je dobré piť čaj z vŕbovky malokvetej. Je to skutočný zázrak.
Sjiu
01.06.13,10:27
Dakujem vam moc za rady. Dam vam vediet ako som dopadla, dufam ze to vyliecim.
Sjiu
13.06.13,08:31
brala som dalsie lieky pretoze mi to ostalo uz len v mechuri a oblicky su v poriadku, no aj po dobrati liekov mechur stale citim, pritom mi nenasli pri kultivacii ziadne bakretie v moci, aj ph mam v poriadku, ale zaroven mi povedala urologicka ze moc mam zly, tak ja uz nechapem z coho to moze byt...gynekologicky som ok
fortunka
13.06.13,08:40
brala som dalsie lieky pretoze mi to ostalo uz len v mechuri a oblicky su v poriadku, no aj po dobrati liekov mechur stale citim, pritom mi nenasli pri kultivacii ziadne bakretie v moci, aj ph mam v poriadku, ale zaroven mi povedala urologicka ze moc mam zly, tak ja uz nechapem z coho to moze byt...gynekologicky som ok
Tak bakterie su ok, ph je ok... co je v moci "zle" ?
DanielaSL
13.06.13,08:47
Tak to by aj mňa zaujímalo...čo je potom zlé, keď výsledky sú dobré?
terezamaria
13.06.13,09:14
brala som dalsie lieky pretoze mi to ostalo uz len v mechuri a oblicky su v poriadku, no aj po dobrati liekov mechur stale citim, pritom mi nenasli pri kultivacii ziadne bakretie v moci, aj ph mam v poriadku, ale zaroven mi povedala urologicka ze moc mam zly, tak ja uz nechapem z coho to moze byt...gynekologicky som ok
Skús všetko znovu vyplaviť, toto mi poradila jedna doktorka farmácie - čaj Urosept od Dr.Muller 2 x denne, čaj Gynastan od Fyto Pharma 2 x denne a jeden až dva krát denne čaj z vŕbovky malolistej.....rob to aspoň týždeň a potom si zníž na jeden denne z každého.
taiko
13.06.13,09:20
Sjiu
13.06.13,11:58
ja tiez vobec nechapem z coho to potom mam a na co mi predpisovala tolko liekov...
Sjiu
13.06.13,15:08
sedimentacia mocu 20le b opal pH 7,4 ...vobec neviem co to znamena ale to mam napisane od lekarky v karte..
kaivorus
19.06.13,13:40
príliš by sa zaťažili ľadviny, serapeptáza je na čistenie ciev, tepien žíl...
stella125
22.07.13,11:19
jess
28.08.13,10:35
výborné sú brusnice v akejkoľvek forme ...
Laguna13
28.08.13,11:34
Ja som dnes náhodou (?!) naďabila pri jednej prechádzke prírody na rastlinku pyštek obyčajný (hovorí sa mu i papuľka,... je žltej farby), a spomenula som si na jednu známu, ktorá ju videla z autobusu a vzdychala, koľko veľa je jej popri ceste a ona za ňu dáva v lekárni veľké peniaze. Keď som sa jej spýtala, na čo je dobrá, potichúčky povedala, že je to cytostatikum. Tak som si trochu nazbierala a potom som si kadečo o nej vygooglila, na čo všetko je dobrá. Takže tu spomeniem, že lieči ochorenia - zápaly pečene, obličiek, pankreasu, žlčníka, pomáha pri zväčšenej prostate, má protirakovinové účinky (účinok zastavenia rastu nádorových buniek), zvyšuje pevnosť cievnych stien, uvoľňuje kŕče v bruchu, na liečenie žalúdočných a dvanastornikových vredov, má močopudný i preháňavý účinok,... Zvonka na vymývanie hnisajúcich rán, na obklady pri kožných vyrážkach, vredoch predkolenia a hemoroidoch, očných zápaloch a na krčové žily. Pijú sa čaje, dá sa urobiť tinktúra, masť, kúpele,... Ale myslím si, že sa potvrdzuje, že na každú chorobu existuje v prírode prirodzený liek.
Tak som si ako prevenciu toho všetkého urobila čajík a chystám sa na väčší zber, lebo človek nikdy nevie ... (Čas zberu je jún - september).
Sjiu
02.09.13,05:29
dakuejm vsetkym:) ja som to nakoniec vyriesila tak ze som sa na liecenie uplne vykaslala, prestala som chodit k urologicke a brat lieky, asi mi trosku pomohli aj tie caje pila som ich dost, no od kedy sa tym uz nezaoberam oblicky aj mechur mi dali pokoj pijem len cistu vodu a obcas si dam brusinky, musim si zaklopat ale uz mam vyse dvoch mesiacov pokoj:)
2009
02.09.13,05:53
Skús ráno na lačno a večer pred spaním 1 lyžičku petržlenového oleja. Ja to skúšam ale iba týždeň.... tak účinky negarantujem 100%

Tento olej má najsilnejšie účinky pri liečbe ochorení ľadvín a močového mechúra, dlhodobé pitie sa osvedčuje pri nepríjemnom unikaní moču. Môže pomôcť pri ochorení zraku a šerosleposti. Olej z petržlenových semienok obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, draslík, horčík a železo, vitamíny A, B, C, E a F.
Sjiu
02.10.13,20:38
Dakujem skusim:) pila som odstaveny petrzlen a tiez mi to velmi pomohlo:) inak klasika ochladilo sa a oblicky sa znovu ozyvaju
EPk
03.10.13,07:34
buchač
03.10.13,08:17
Urológovia bežne doporučujú pitie piva ...
Podotýkam a zdôrazňujem , že sa nejedná o nejaké patoky , lež o ORIGINÁL PILSNER URQUELL ...

Viď https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=obli%C4%8Dky+a+pivo&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Poznám ( osobne ľudí ) pár prípadov , ktorí sa po tej adekvátnej kúre zbavili dokonca kameňov ...
monkeymind
22.02.16,23:55
nie som slovencinarka, ale nevidim problem nazvat ten fazulovity orgań oblickami, alebo ladvinami...

pocula som, ze na fazulovity organ je dobra fazula a tiez riasy