daniela-D
31.05.13,16:58
Zdravím Vás, mám 29 rokov, v minulosti som mala už problémy s trpnutím rúk( koncekov prstov- chodila som na rehabilitáciu, súviselo to s chrbticou)
dnes mám však odlišné bolesti- tŕpne mi ruka, ale všimla som si že ma bolí (nie je to az také hrozné, dá sa to vydržať v poho- mám však obavy že každým dňom sa to zhoršuje a bolesť rozširuje) no tak teda- vsimla som si že ak ma bolí tak mi na ruke vystúpia tie žilky , sú viditelné z dialky, -takéto ruky som si všimla že majú len starší ľudia že im tak vytrčaju žilky na ruke...:-/
tŕpne mi ruka od zápästia ale len tak jemne, ale cítim ju takú slabu, aj ma tak pobolieva, viac ako v samotnej ruke-prstoch a dlane, cítim bolesť v zápästí, a už ma začína po niekoľkých mesiacoch pobolievať aj ramenný kĺb.
Nerobím manuálnu prácu- na pc trávim denne- cca 2hodky v priemere niekedy aj menej, len čo potrebujem objednávky, dochádzku a pod.pozapisovať...
ináč mávam problémy už niekolko rokov z tlakom- už nejaké tie roky mám nízky tlak neviem či to má nejaký súvis..
viete mi poradiť čo z tým?
brala som už aj magnézium ale ten mi dobré nerobí, strasne prudko sa mi eštte viac znižuje tlak neviem sa ani poriadne postaviť, cítim sa ako opitá po ňom.
wagner
31.05.13,15:10
Môže to byť karpálny tunel.Alebo z PC. Treba ísť k obvodnému lekárovi
osky
31.05.13,15:12
ja si myslim ze to ide z chrbtice-presne presne podobny problem mam ja.ale mne uz to ide az od ramena.niekedy su dni ked ani neviem ze mi nieco je ale niekedy su take ked neviem v rukach nic udrzat....tiez som mala rehabilitacie-ale tie ti pomozu na kratky cas,ani obstreky nezabrali....nic.trapim sa s tym uz roky a podla tvojho popisu to je podobne ako to moje.
boli ta to napr.ked dlhsie pises perom,alebo robis nieco s rukou-prstami,ked by mali byt dlhsiu dobu zovrete?u mna je to v tedy najhorsie.
ja to uz neriesim mne zatial nikto nepomohol......ale iste to mas z chrbtice-daky pricviknuty nervik
daniela-D
31.05.13,17:41
čítala som o tom K.T. .. ako nie je to až tak hrozné...len ľudia okolo mna ma dost strašia, takže ak pojdem pre niečo k lekárke, tak sa na to opýtam :)...
daniela-D
31.05.13,17:46
mmm.. nebolí ma ked ruku zovriem..teda ak päsť zovriem, praveže musím si ruku a prsty precvičiť, trošku premasírovať žily .. a potom to je už na nejaký čas lepšie... a potom sa to znova vráti a tak to znova zopakujem..a dokola...:/ ... nooo a čo sa týka tej bolesti, mna pobolieva zápästie- ruka zvrchu-teda opačná strana dlane- aa zo zápestia ma tak postupne začne bolieť vnútorné predlaktie začne nad zápestím a postupne to ide vyššie... nemám problém držať pohár- len mám ruku takú slabú - neistú.. ale obávam sa či sa to nebude zhoršovať..