zuzana cinova
01.06.13,12:05
Ahojte poraďáci,čo by ste robili v prípade,ak konateľ a jeho manželka sú zamestnancami v spoločnosti(sro - jedoosobovka) a stravujú sa denne doma,nakoľko prevádzka je v blízkosti bydliska - chodia na obed domov (konateľ preto odmieta kupovať stravné lístky sám sebe a jeho manželke) môžem to nejako ošetriť v internej smernici?? Ešte som sa s tým nestretla :-(
azla
01.06.13,18:14
Zamestnavateľ je povinný zabezpečiť stravovanie.

Ak by dostali príspevok na stravu (je predmetom dane). Toto by som neriešila.

Najjednoduchšie je objednať stravné listky ( u nejakého sprostredkovateľa ), najlepšie na celý rok kvôli nákladom na doručenie. Postupne to budeš učtovať do spotreby (a oni nech míňajú lístky v najbližšom supermarkete na nakup surovín čo si sami varia obedy ).
zuzana cinova
02.06.13,09:59
azla ďakujem,ale niekde v starších témach som čítala názory,že ak manželia (zamestnanci v sro) podpíšu,že sa vzdávajú nároku na stravné lístky,tak je to v poriadku. Aký máte na to názor?
azla
02.06.13,11:46
Ak nechcú stravné lístky, tak ich nedonutiš .....a tí čo nemajú nárok zase chcú ....ja som myslela , že riešiš optimalizáciu nákladov firmy -tak prečo sa vzdávať nároku ?
tictac7
29.10.13,13:30
...nechcem Ti dať neužitočné...radšej si ten príspevok zmaž. Je to úplne mimo položenej otázky a v konečnom dôsledku celé zle...