anapurna
02.06.13,21:28
Zijeme v domacnosti dvaja, pred nedavnom sa priatelovi po tele objavili male stipance ako od komara, ale v priebehu par hodin sa zmenili na skarede "pupaky" co strasne svrbia. Nevieme stale ci ide o alergicku reakciu, ale doktorka (kozna) tvrdila, ze na 99% su to stipance od plostice!!!-:eek::eek::eek:toto nas poriadne vystrasilo a prekvapilo, kedze plostice som vzdy povazovala za vysledok spiny v byte, pripadne, ze sa vyskytuju len u "neprisposobivych" obcanov. Pani doktorka, ale vravela, ze za posledene obdobie je ich vyskyt na Slovensku stale rozsirenejsi a nie je ani otazkou cistoty ci hygieny. Stipance pribudali aj v priebehu dna ked bol priatel v praci -divne, ale mozno sa v priebehu par hodin len viac zviditelnili tie z noci. Najzaujimavejsie je, ze spime v jednej posteli a ja nemam na tele ani jeden naznak. Este sme premyslali nad blchami, ale vraj blcha robi ine stipance. Pre istotu sme samozrejme psa okupali (vo vani ale nezostali plavat ziadne blchy) a nakvapkali sme aj psovi aj macke kvapky proti blcham, kliestom, komarom...atd. Rozobrali sme celu postel do poslednej skrutky, poprezerali priestory za obrazom, elektricke zasuvky...atd, nikde ani stopa po hlavnych podozrivych-plosticiach. Vsetko sme vyumyvali, dezinfikovali atd...Vsetky priznaky sme si prestudovali na internete, dokonca sme si na tretiu rano nastavili budik, vyskocili z postele, zasvietili svetlo a poprezerali celu postel, ale stale nic.(to bola rada od pani doktorky ako mozno uzriet plosticu ak ju mame).
Stipance sa objavuju nadalej, nastastie masticka zabera a stahuje ich zapal. Jedine co sme vsak u nas doma nasli su malinke musky podobne tzv.vinnym muskam, tieto sa vsak nemotaju okolo ovocia, ale kdekolvek aj pod postelou napriklad, na zemi atd... Nasli sme doma asi 5-6 takychto musiek a skutocne podozrenie momentalne pada na ne, ale neviem ci taketo "musky" existuju co by pili krv:confused:. Viem, ze take su obcas pri vode a su to krvilacne bestie (vlastna skusenost), ale tieto "nase" su mensie a nezanechavaju ani viditelny hryzanec. Skutocne si nevieme rady, lebo nevieme proti comu sa vlastne mame branit. Uvitam vsetky tipy aj pripadne rady. Dakujem
mosajko
10.07.13,01:51
Mam podobnu skusensot, v kratkej dobe mam uz 3. vlnu postipania .... pozri si vo vyhladavaci Muchnicka- cierna muska.. a docitas sa vselico...dokonca je ich viac druhov, ja som zrejme dostipana od nich a tiez mi hovoril lekar, ze je to ako od plostice....pouzivam Fenistil.. zabera viac ako pudor...zaujimave je, ze nikdy necitim, ze ma nieco ustipne ...po par hodinach ked pridem domov z chalupy, mi postupne navieraju nove stipance...