skorki
03.06.13,07:15
Byvame v novostavbe, nas balkon ma 10m. Je otoceny na JZ stranu, je mimoriadne slnecny. Je vsak aj velmi veterny, takze tam ani v lete nemozem susit pradlo, nakolko mi vyvali cely susiak. Plus kvoli veternosti a blizkej krizovatke sa tam mimoriadne prasi. Preto rozmyslam nad zasklenim. Balkon ide cez dve miestnosti. Bojim sa hlavne o dve veci - vetranie miestnosti a zvuk, ktory by zaskleny system vydaval pri silnom vetre. Mate s tym skusenost? Dakujem za rady.
tictac7
06.06.13,06:15
....zasahuješ do celkového vzhľadu budovy - architekt s tým určite súhlasiť nebude - ničíš jeho dielo.
Andy Kralik
06.06.13,06:54
Veru.. Co nik neriesi pri starych domoch, ta v novostavbe moze vyjst celkom draho..
erik555
06.06.13,09:21
tak kvoli vetraniu je asi lepsie prekryt balkon roletami, ked je potrebny priesvit, tak ciste priesvitne, alebo dymove...Medzi kazdou lamelou su male otvory, ked sa roleta povytiahne, pricom roleta je az na spodu. Vhodne aj v zimnom obdobi na susenie pradla. Ja mam na logiach take rolety uz vyse 10 rokov a som maximalne spokojny. Uz mi od susedy nadomnou pri praseni nelietaju chlpy zo psa, v zime je tam o 5-10°C viac, ako mimo roliet.
korela
06.06.13,20:19
Koľko bývate v tom byte? To budete prví, ktorí uvažujete nad zasklením?
sito
06.06.13,21:09
Aďka, že kam sme sa to dostali, developer postaví, byt si kúpi, záujemca, stane sa jeho vlastník a nič nie je jeho, lebo si to nenakreslil.

Ale s tým zasahovaním do vzhľadu budovy, možno len bytového domu, máš pravdu.
korela
06.06.13,21:33
V každom prípade.
korela
06.06.13,21:34
Prosím ťa, mohol by si sem hodiť link na tebou odporúčané rolety? Nech mám predstavu, aké máš na mysli. Ďak.
erik555
07.06.13,10:56
obycajne, klasicke, priesvitne ako su na tychto obrazkoch http://www.zasklenie-balkona.sk/rolety-na-balkon/ ako som pisal, ked sa povytiahnu tak medzi lamelami je vela malinkych pozdlznych otvorov - vhodne na odvadzanie vlhkosti z mokreho pradla a pritom roleta je uplne na spodu. Samozrejme, ze rolety sa daju vytiahnut do akejkolvek vysky.
erik555
07.06.13,11:50
tak o vzhlade by sme tu tiez mohli polemizovat. Vacsina balkonov a logii na Slovensku su vyuzivane na susenie pradla a to je uz aky vzhlad budov? :D
tictac7
07.06.13,18:19
...hmmm....
korela
09.06.13,17:25
To porovnanie myslíš vážne? :-(
Je snáď rozdiel medzi trvalým a dočasným stavom. Preto aj - nehnuteľnosť a hnuteľnosť.