kezeso
03.06.13,09:32
Mám možnosť získať pozemok v tesnej blízkosti veľkého ovocného sadu, ktorý je ošetrovaný dosť častými postrekmi. Majiteľ tvrdí, že tieto postreky sú ekologické, neškodné ľudskému organizmu.
Čo možno očakávať pri takomto bývaní? Máte s tým skúsenosť? Vyskytuje sa zápach po striekaní?
pablito74
03.06.13,07:52
Ake ovocne stromy tam pestuju ? Kolko postrekov pouzivaju, a ci smrdia ste sa mohli spytat majitela, ale ja osobne by som tam byvat nechcel.
Obecne zapach budete citit urcite, lebo len malo je takych ktore nesmrdia. Dalsia vec je ze ked je tento pozemok v tesnej blizkosti, tak je velmi pravdepodobne ze aj jemny vanok, vam na zahradku (vasu zeleninu, stromceky)cast postreku zaveje a to je dost problem. Je aj vela dalsich veci, ale radseje ich nepisem ked nepoznam okolnosti.
kezeso
03.06.13,07:56
Je to jabloňový sad, ja neplánujem pestovať zeleninu, iba trávnik, tuje a pod.
Prečo by si tam nebýval?
pablito74
03.06.13,10:20
Práve kôli tym postrekom. Ale to je mozno preto lebo byvam hned pod lesom, a mam rad cerstvy vzduch.
Inak jablone, pokial ide o postreky, tak asi po vinici su na najvyssom mieste, zalezi aj ake su tam odrody, ak rezistenty, tak tych postrekov bude trosku menej, ono v takom sade kde sa pestuju jablka na predaj sa neriskuje ale ida sa na istotu pokial ide o choroby a skodcov. Tazka doba je dnes, niekde som cital ze v klasickych podmienkach je do 500 mnm lahsie vypestovat 100kg kvalitnych broskyn ako 100kg kvalitnych jablk. Popytajte sa aj nejakych ludi som tam nedaaleko byvaju ako to v tom sade chodi ....
Oliwa
03.06.13,12:43
Susedíme kúskom plota so záhradou, v ktorej má sused pre vlastnú potrebu asi tri slivky a ostatné stromky sú nízkokmenné jablone..Strieka ich min. 7x za rok /záleží od počasia/, celý sa zababuší komplet ako kozmonaut a naposledy, keď som robila v záhrade, ma ten smrad z nej vyhnal, čo sa nedalo dýchať. Normálne mi prišlo zle, tak som sa radšej zdekovala dovnútra. Spýtaj sa na konkrétne prípravky, čím ten sad postrekujú a vygúgli si ich "bio" vlastnosti na nete. Neverím, že sú až také bio, ak vôbec sú...

Nedávno dávali v správach ľudí, ktorým záhrady náhle zožltli a vyzeralo to v nich ako na jeseň. Príčina - miestne družstvo nejakým sajrajtom postrekovalo blízke polia a vietor to všetko nahnal tým ľuďom do záhrad - vraj to nie je zdraviu škodlivé. No keď z takej trávy zdochol zajac, asi to nebude zdravé ani pre človeka, či nebodaj malé dieťa... Družstvo vraj ľudí odškodní - už to hovorí samo za seba.
Neviem, či máš deti, alebo či ste-nie ste alergici, ale netreba to podceniť, keď tam mieniš bývať asi celý život a preinvestovať nemalé prostriedky. Ja by som sa poobzerala po inom pozemku. To ho nik iný nechce, alebo prečo je na predaj?
pablito74
03.06.13,14:10
Trochu OT, ale je taky vtip ze aky je rozdiel medzi bio a nebio ? Bio sa strieka v noci. :)
kezeso
03.06.13,14:36
Vtip je v tom, že tých pozemkov je 30 a už je iba 7 voľných