magnolias
03.06.13,08:55
ahojte,je tu niekto taky, komu prisla zachranka, ked bol pod vplyvom alkoholu a mal nejaky uraz?. a potom prisel papier od zdravotky, ze vyzaduje do 15 dni uhradu sa poskytnutu starostlivost vo vyske vyse 1000 eur,?ako postupovat ked clovek na to nema a co vsetko je take drahe, ked pytaju taku vysoku sumu,,,
avalik
03.06.13,07:10
Tá úhrada nie je len za výjazd a prevoz do zdravotníckeho zariadenia ... ale sám píšeš že aj za poskytnutú starostlivosť ... čiže vyšetrenia, ošetrenia, pobyt v nemocnici.

(4) Zdravotná poisťovňa má právo

a) uplatniť voči poistencovi nárok na úhradu za poskytnutú zdravotnú starostlivosť, ak sa mu poskytla preukázateľne v dôsledku porušenia liečebného režimu31) alebo v dôsledku užitia alkoholu alebo inej návykovej látky, alebo voči tretej osobe, ak k úrazu alebo inému poškodeniu zdravia u poistenca došlo jej zavineným protiprávnym konaním,

Dohodni si s poisťovňou splátkový kalendár.
magnolias
03.06.13,07:14
a dufam, ze sa budu dat dohodnut nizke splatky..a ti alkoholici bezdomovci, za nich to kto zaplati? a ked sa naozaj niekto raz za rok na oslave opije a zavolaju mu zachranku a potom ma cvakat, naco si potom cely zivot platim zdravotne poistenie ?
Zita5
03.06.13,07:28
Obráťte sa na zdravotnú poisťovňu a dohodnite splátky.Všetko ostatné čo píšete nebudú brať do úvahy,čiže Vaše dôvody nezavážia .Ešte by bolo vhodné snáď si vyžiadať rozpis , čo všetko obsahuje suma .Že či úkony ,ktoré boli vyčíslené boli aj všetky realizované .
magnolias
03.06.13,07:39
dobre, je tam kontakt tak tam zavolam a skusim si vyziadat aj rozpis, dakujem za radu
Zita5
03.06.13,07:43
Máte tam možnosť odvolania sa ?
magnolias
03.06.13,08:14
nie, nie je tam taka veta..iba, ze do 15 dní chcu uhradu a kontakt tam je ..
BXLmiami
03.06.13,08:38
No nepýtaj sa aký účet by Ti prišiel,keby si opitý niekoho vyvrátil v aute.
A zdravotné poistenie určite neplatíš za to,že ťa ožratého kriesia,to určite nie.Ale ked si rozdžubeš pečeň alkoholom,tak to Ti zatiahnu-zatiaľ.
Xanti
03.06.13,10:05
Hm... nie som lekár, ale tvrdiť že len alkohol rozdžube pečeň je podľa mňa prisilné.
Koľký alkoholici problém s pečeňou nemajú.

A koľko abstinentov zlou liečbou lekára sa dopracuje k poškodeniu pečene - liekmi. Tiež bude ZP vyžadovať od lekára regres ak zvolí zlú liečbu a zničí pacientovi pečeň?