calfik
04.06.13,22:32
V dôsledku zlej izolácie sprchovacieho kúta došlo k pretečeniu vody do susedného bytu podo mnou. Spôsobená škoda predstavovala fľak na strope o veľkosti asi 1 m2 . Suseda tuto skutočnosť nahlásila ako poistnú udalosť. Poisťovňa tuto udalosť vyčíslila na 250€. Suseda mi priniesla oznámenie o poistnej udalosti že to mam nahlásiť na svojej poisťovni. Byt zatiaľ poistený nemám nakoľko som majiteľom bytu zhruba rok. Ako mam postupovať v tomto prípade? Vyčíslená škoda sa mi zdá neprimeraná k spôsobenej škode.

Ďakujem za rady a príspevky.

Jaro
Xanti
04.06.13,20:35
Zaplatiť,
a nechať si preplatiť stavebnej firme čo Ti robila kúpelku a zle zaizolovala sprchovací kút. Firmy bývajú poistené pre také prípady.
calfik
04.06.13,20:56
Nemal by som problém ju odškodniť, ale tato suma mi príde neprimeraná nakoľko tá škoda nebola tak rozsiahla. Firmu ktorá to robila nepoznám kedže kúpelňa bola robená predchádzajúcim majiteľom.
sito
04.06.13,21:16
Tiež si myslím, moc, že je za jeden m2, po starom 7 500 Sk ??? Ako vyčíslila? A koľko stála oprava, kto zdokladoval? Vlastník, či poisťovňa? A koľko to bude ešte stáť, alebo ťa to stálo, aby sa to už nestalo?
dmc
05.06.13,08:40
poistka na byt ako stavbu (nie domacnost) ako aj zodpovednost za skodu rocne vychadza cca 40 €. Odporucam poistit sa . Myslim ze v tomto pripade Vam ostava bud zaplatit alebo si dat spravit znalecky posudok a vyvolat spor
kopretinka
05.06.13,09:04
vymaľuj jej ten strop sám,to je nehorázna suma,čo mali vymaľované zlatom?
EvičkaEvka
11.06.13,17:32
ta suma je pravdepodobne preto taka vysoka pretoze sa nepocital len ten 1m2, ale cela miestnost. aspon u nas to tak bolo ked susedom vytiekla pracka. ale my sme boli poisteni, takze nam to hradila poistovna. vzdy som si myslela ze poistenie domacnosti (https://www.axa.sk/poistenie-domova/) su vyhodene peniaze. ale ked sme ohlasili "zaplavu" boli uplne super!
dmc
11.06.13,18:45
v tomto pripade poistovne pristupuju "SUPER" pretoze to vymahaju od povodcu skody - ktory ked nema poistku na skodu sposobenu ostatnym tak ma "smolu" :) takze poistovnu to nestoji prakticky skoro nic.
buchač
11.06.13,19:16
Tým chceš povedať to ,že ak niekto nie je poistený , tak aj vtedy by ho mala poisťovňa odškodniť ???
Veď to by bolo predsa choré ...

Teraz bude veľa majiteľov nehnuteľnosti po tých povodniach plakať ....a môžu si za to aj sami , nakoľko nemali ani tú najsmiešnejšiu poistku uzatvorenú ...

Poisťovňa určite nebude od pôvodcu povodní ( rieka Dunaj alebo aj od Pána Boha ) škodu vymáhať ...
Ice dive
11.06.13,19:44
nie tým chce povedať, že ak si ty poistený a vytopí ťa sused, ktorí poistku nemá... tak má smolu, lebo tvoja poisťovňa od suseda ako pôvodcu škody bude škodu vymáhať.... ak má poistku tak je v suchu, ak nie, tak to bude musieť poisťovni zacvakať.... od rieky Dunaj sa nič vymáhať nebude, ale ak by sa preukázalo, že povodie Dunaja neupravilo breh a preto bola záplava tak štátny podnik bude mať veľmi hlboko do vrecka....
nika.sum
11.06.13,19:49
No ja som pocula, ze v zaplavovych oblastiach nechcu ani poistovat alebo su poistky nehorazne vysoke, preto vela tych ktorí prisli o majetok neboli poistení...
sito
12.06.13,18:58
Ahoj, nika! To ako by si slučku na krk, by si dali? A prečo? Veď to, čo robia. robia pre ľudí v poisťovni, či nie?