madlin
06.06.13,13:50
Mam 56 r. a deti mi hovoria, že slabšie počujem. Vraj by som mala zájsť za lekárom. No ja si to až tak neuvedomujem, ale pravdou je, že sa ich občas aj 2-3x opýtam na to, čo sa ma pýtali príp. na iné rodinné diskusie. Neviem, či sa náhodou nerobí u lekára nejaký preplach uši. Vie mi niekto poradiť, čo mam robiť? Existuje aj nejaká domáca liečba?
lujza.j
06.06.13,11:54
Vyšpricujú teplou vodou...
katka 23
06.06.13,12:16
doma s tým nič neurobíte, takéto ošetrenie je u ORL lekára úplne bezbolestné , rýchle a v konečnom dôsledku aj účinné, je to pravda že sa uši preplachujú prúdom teplej vody s tzv. konskou striekačkou
niektorým ľuďom sa nadmerne vytvára ušný maz a tak si dávajú uši preplachovať aj častejšie - viď moja polovička
lujza.j
06.06.13,12:23
Striekačkou?asi ako kde....je to taka ako keby vodna tryska ....cistenie sa robi tak lekar to kontroluje tym jeho kukerom....ak je ucho zanesene usnym mazom,aby sa lepsie pri cisteni uvolnil cca. 1 den pred tym sa moze kvapnut do ucha 3% peroxid...
viktorviktor
06.06.13,19:47
v "každej dobrej lekárni" dostať kúpiť sprej na čistenie ušného mazu, niekomu pomôže lepšie a rýchlejšie ako doktor
madlin
07.06.13,20:41
Vrele dik za komentáre, asi najprv pôjdem po radu k známej do lekárne a potom uvidím, čo bude nasledovať ďalej.