luja5
07.06.13,11:04
Pozdravujem všetkých a obraciam sa najmä na tých, ktorí majú podobné problémy pri vysokej vlhkosti vzduchu, ako ja a vedeli by povedať, či sa dá nejako si pomôcť.
Pri vysokej vlhkosti vzduchu sa mi ťažko dýcha, stane sa, že pri zmene vlhkosti vzduchu smerom nahor mne až veľmi vyletí krvný tlak smerom nahor (neviem, čo vtedy urobiť, lebo inak som nízkotlaková, bežne pod 120/80), aj u srdcovej činnosti sa to občas prejaví anomáliami (v tepe). Zmenu cítim už dopredu (ako niekto iný kĺby alebo chrbticu pri zmene počasia), zrazu akoby som dýchala pary všade, kde sa pohnem, akoby vonku aj vnútri v každej miestnosti sa práve niekto dosprchoval, nedá sa pred tým nikde schovať. Prvýkrát sa mi to objavilo pred pár rokmi na pobyte v zahraničí, kde sa často striedali dni s nízkou vlhkosťou s dňami s vlhkosťou aj nad 80-90%, akoby ten pobyt bol spúšťačom v mojom organizme a odvtedy som začala mať s tým problémy aj u nás doma.
Bola som na rôznych vyšetreniach, všetky boli v norme (ale ani raz mi nepadlo vyšetrenie na "vlhké" dni) . V rodine, ani medzi známymi s tým nikto problémy nemá. Je vraj však dosť ľudí, ktorí zle znášajú vysokú vlhkosť vzduchu a tak sa možno nájde aj tu na Porade niekto, kto je na tom podobne a napíše, či naozaj to treba len pretrpieť, alebo sa dá nejako si pomôcť.
Vďaka najmä za informácie a rady z vlastných skúseností.
arizona
09.06.13,11:17
Poznam pripady alergie na chlad, na zimu, na teplo a pod. Nemoze existovat aj takato forma alergie-na vlhkost? Skus sa informovat u alergologa...

Pomoc mozu odvlhcovacie pristroje,alebo klimatizacia
luja5
09.06.13,12:04
Ďakujem. Skúsim pootravovať môjho obvoďáka na tú možnú alergiu, či by ma ešte niekam neposlal na ďalšie vyšetrenia. Lebo bola som aj na vyšetrení, ako je to s pľúcami-dýchaním, neviem presne, ako sa to vyšetrenie volá, ale chodia tam aj astmatici. A tam skonštatovali, že výsledky mám v norme.
Klimatizácia-odvlhčovače by asi pomohli, len tie stavy u mňa trvajú aj vyše 24 hodín a nikde by som nesmela ísť, ak by sme ich mali doma v celom byte a mali by mi pomôcť:(. Už ma to chytilo aj na návšteve, v mhd, na ďalekej vychádzke ... ono to prichádza náhle, bez varovania, začnem sa aj tackať ...:(.