ondrej186
09.06.13,13:18
Dobrá deň. Chel by som sa opýtať, či je možné, keď posielam niekomu niečo na dobierku tak, že dotyčný si to prevezme na pošte a zaplatí tak, aby nevedel moju adresu? teda adresu aby mala iba pošta, ktorá mi odošle peniaze? ďakujem za odpovede
arizona
09.06.13,11:30
Co planujes poslat niekomu v balicku kamen namiesto slubovaneho iphone? Pochybujem, ze taketo anonymne sluzby posta poskytuje.
misoft
09.06.13,11:41
Tak to vyzerá - niekto chce robiť podfuky. Poslať šmejd, zobrať lóve, ak sa príjemca ozve s reklamáciou, nemá kde.
ondrej186
09.06.13,11:41
nie, to co mu mam poslat chcem poslat, ale nechcem aby on osobne vedel moju adresu
ondrej186
09.06.13,11:43
asi predpokladate ze vsetci ludia su svine :-) prilis negativisticky postoj
marjankaj
09.06.13,12:58
Skús POBOX.
No ja by som takú dobierku neprevzal.
misoft
09.06.13,17:35
Pokiaľ si v pohode, nemal byť problém tú adresu udať, pretože neuvedenie adresy (prípadne PoBox-u) automaticky navodzuje podozrenia z možných nekalých úmyslov a podľa toho sa môže i prijímateľ "zariadiť" - neprevezme a tovar sa ti vráti späť a budeš stratový.
KEJKA
09.06.13,18:01
pošta nekontroluje adresu odosielateľa napr. podľa OP, takže kludne tam môžeš napísať kohokoľvek. Ale sa nedozvieš či adresát zásielku prevzal, a možno aj fiktívna adresa spôsobí, že ju práve preto neprevezme.
avalik
09.06.13,18:04
Kejka, ale ked da inu adresu dobierka mu nedojde ... okrem toho vypisuje podaci listok - tam sa uvadza aj odosielatel
Xanti
09.06.13,18:04
Ta to by bola hovadina jak traky, príjemca by neprijal .. a zásielka by sa nemala kam vrátiť ak by bola adresa vymyslená ...
čiže pre zadávateľa by to značilo toľko .. nemám tovar , nemám prachy , ale prijímateľ nevie moju adresu .
buchač
09.06.13,18:23
Dobrá deň. Chel by som sa opýtať, či je možné, keď posielam niekomu niečo na dobierku tak, že dotyčný si to prevezme na pošte a zaplatí tak, aby nevedel moju adresu? teda adresu aby mala iba pošta, ktorá mi odošle peniaze? ďakujem za odpovede


ondrej186 (Dnes 14:41) nie, to co mu mam poslat chcem poslat, ale nechcem aby on osobne vedel moju adresu


ondrej186 (Dnes 14:43) asi predpokladate ze vsetci ludia su svine :-) prilis negativisticky postoj

Pri tejto otázke a aj následnom upresnení by som si dovolil poznamenať nasledovné :

Citácia No. 1. - možné to je ...možno aj hej , no normálny jedinec takto neuvažuje ...
Citácia No. 2. - dôvod utajenia odosielateľa je aký ? Ak je všetko čisté , tak potom by nemal byť problém s tou adresou ...
Citácia No. 3. - negativistický postoj ???...nuž ani nie , skôr reálny ...
V súvislosti s touto otázkou si ale kladiem aj otázku :

Kto je teraz v tejto téme za tú sviňu ???
Ja nie , ostatní prispievajúci tiež nie ....
Ostáva už len jeden ...
Kto ním je , snáď nie je potrebné upresňovať .....či ???
marjankaj
09.06.13,18:33
A ak prevezme, tak peniažky komu prídu? :---
marjankaj
09.06.13,18:37
No prečo ho hneď označovať za sviňu? Možno je "momentálne" indisponovaný. :---
Xanti
09.06.13,18:44
Ta mohli by mne :---
KEJKA
09.06.13,18:55
napísala som adresu odosielateľa. A dobierka sa dá posielať aj tak, že peniaze prídu na účet. Ja to neobhajujem, neprijala by som dobierku ani balík ak by som odosielateľa nepoznala. Píšem čiste hypoteticky. Aj s tým účtom je to pofidérne, lebo zasa by neboli pripísané peniaze na účet , ak by sa nezhodovali a menom odosielateľa.
Potom jedine kombinácia krycieho mena, adresy ale reálneho POboxu.........
KEJKA
09.06.13,18:55
ano presne tak, ako píšeš, hovadina.
KEJKA
09.06.13,18:56
alebo mne?
ondrej186
10.06.13,12:36
ak chcem odoslat slubovanu vec, preco som svina? :-) ak by som mu ju neposlal tak to tu poviem - ak ANO, AK MU JU NEODOSLEM, OSOBNE TU PRED VSETKYMI PREHLASUJEM ZE SOM SVINA, takze nesudte ma ak ma nepoznate
ondrej186
10.06.13,12:39
to som uviedol v otazke - posta by vedela moju adresu ale prijmatel nie. tato stranka zjavne nesluzi na rady ale na kydanie a vysmechy. clovek ktory nikdy nic na dobierku neposielal chce radu ale docka sa len osocovania, cisty slovensky narod...
marjankaj
10.06.13,12:43
Veď ja som nikde nikdy netvrdil, že si sviňa. Dokonca som sa ťa zastal.
kopretinka
10.06.13,12:46
ondrej186 (Dnes 15:39) tato stranka zjavne nesluzi na rady ale na kydanie a vysmechy. clovek ktory nikdy nic na dobierku neposielal chce radu ale docka sa len osocovania, cisty slovensky narod...
ak si v živote nič na dobierku neposielal,tak sa láskavo na pošte opýtaj,ako sa to robí.Možno potom by si tu nedával blbé otázky.
Eduscho78
06.02.14,20:17
ludia asi nevedia citat otazky. odpovedaju na uplne ine otazky, nez su polozene. to su analfabeti a dyslektici. je pochopitelne, ze su situacie, ked nechcem aby adresat vedel kde byvam. Napr. som nasiel jeho penazenku, chcem mu to odoslat, policii nedoverujem, ale nechcem aby ma nasiel a robil mi problemy, keby ma nahodou podozrieval, ze som mu nieco z tej penazenky zobral. Alebo, kedze ide o dobierku, tak moze ist o zaver nejakej debaty, kde sa prezradilo, ze mam doma dieru v okne, cez ktoru sa da dostat dnu bez kluca, a nakoniec tomu cloveku chcem predat napr. turisticke palice, tak mu ich posielam dobierkou, ale nechcem, aby vedel kde byvam. Aj ja mam teraz potrebu odoslania bez odosielatela...
Chobot
06.02.14,23:27
Neviem, načo vyťahuješ starú tému. Ak sa pýtaš, tak odpovede máš v téme. Balík môžeš poslať, ale musíš uviesť odosielateľa. Odosielateľ môže byť vymyslený, pošta neoveruje odosielateľa, ale niekto musí byť uvedený. Jedine obyčajný list môžeš zaslať tak, že neuvedieš odosielateľa.

Ak ide o dobierku, tak tam bohužiaľ v anonymite nemôžeš zostať. Ako by ti inak doručili peniaze? Pošta nemá službu "anonymný odosielateľ". Ak chceš peniaze na adresu, musíš uviesť svoju adresu, kam ti doručia peniaze. Ak na účet, musíš sa aj tak identifikovať, keď prvý krát využívaš službu dobierka na účet.
buchač
07.02.14,06:18
Tibor , stačí pozrieť do profilu ESPESSA a pochopíš ...
Ja som tak včera učinil a mal sam dosť ...
mareko
17.02.14,18:53
Pošta takto nefunguje ani omylom. Nezvládajú ani jednoduché veci, tobôž takéto komplikované (pošta by vedela, prijímateľ nie). Jedine môžeš poslať s vymysleným menom a adresou a peniaze nechať poslať na účet. Účet môže byť aj strýčka príhodu, to nikoho nezaujíma. ( Už som takto posielala, adresa a meno bolo moje a účet bol dcérin). Je tu ale riziko, že príjemca zásielku neprevezme (čo je dosť časté) a zásielka zostane bezprízorná na pošte, bez možnosti vrátenia adresátovi, keďže neexistuje. Prečo, načo, za čo......to je už tvoja vec.
ariadna22
17.02.14,19:24
ja som niekde čítala, že napríklad lieky, ktoré tu nie sú schválené a majú ich na webe (ako napríklad lacné nahrážky liekov pre pánov) tak dodávateľ je p.o.box. Z pohľadu boja proti kriminalite je to otázka toho, že niekto z úradu príde na poštu a vypýta si papier, o prenájme P.O.BOXU. Tie tam majú na nahliadnutie pre takéto prípady a originály určite posielajú do centrálneho archívu. Keď si ale P.O.BOX prenajme miestny bezdomovec s miestom bydliska na obecnom úrade, tak potom sú všetky nekalé biznisy povolené. úplne všetky, od predávania marihuany cez bazos až po 100% pravé vlasy deda vševeda, ktoré zaručene vyliečia všetky neduhy.
command
18.02.14,06:54
Peniaze z dobierky s daju poslat aj na ucet nie len na adresu takze ak vymyslis odosielatela das pravy bankovy ucet neni si myslim problem.