EvaBard
10.06.13,10:00
Dobrý deň, vo februári som si objednala kuchynskú linku u známymi doporučeného stolára. V ten istý mesiac som mu aj zložila zálohu (polovicu z celkovej sumy kuchyne). Dohoda bola že do dvoch týždnov od zloženia zálohy príde materiál + výroba a montáž kuchynskej linky cca. 2-3. týždne. Dnes je skoro polovica júna a "pán stolár" sa u nás ukázal asi dva krát, niečo je začaté, a prestal s nami komunikovať. Nezdvíha telefón, nereaguje na sms, e-mailové správy ani na odkazy ktoré mu nechávame pri osobnej návšteve. Problém je že sme nepodpísali žiadnu zmluvu, všetko bolo dohodnuté ústne ale mám nejakú e-mailovú komunikáciu kde sme sa dohadovali o cene a zálohe. (Zálohu som mu poslala prevodom na účet). Môže mi niekto poradiť či keď odstúpim od "dohody" mám nárok na vrátenie zálohy (to čo už dodal si môže zobrať späť, je toho oveľa menej ako dostal zálohu) alebo ako mám postupovať v mojom prípade lebo akoby sa pod "pánom stolárom" zľahla zem... Vopred ďakujem za odpovede.
draik
10.06.13,11:07
Najprv mu písomne oznámte, že mu dávate dodatočnú lehotu na plnenie a upozornite ho, že inak od zmluvy odstúpite. V liste zaslanom doporučene zhrňte všetky termíny, na ktorých ste sa dohodli, ako aj zaplatenú zálohu. Tým, že nemáte podpísanú zmluvu, ste v pomerne nevýhodnom postavení pre dokazovanie v prípadnom súdnom spore, napríklad čo sa týka termínu realizácie diela.