lydinka
12.03.06,23:50
Dobrý večer poraďaci, mam jednu otázočku:
Chcela by som vedieť či na konci roka musí sedieť príjem a výdaj /či sa musí rovnať/ v pen. denníku a v pokladničnej knihe. Zostatok sa mi rovná, ale príjmy a výdaje nie. Mala som tam nejaké dobropisy a je to asi kôli nim. Je to OK?
Manual
13.03.06,04:31
Dobrý večer poraďaci, mam jednu otázočku:
Chcela by som vedieť či na konci roka musí sedieť príjem a výdaj /či sa musí rovnať/ v pen. denníku a v pokladničnej knihe. Zostatok sa mi rovná, ale príjmy a výdaje nie. Mala som tam nejaké dobropisy a je to asi kôli nim. Je to OK?
Dobré ráno, ano Lidka musí sa rovnať, pretože cez pokladňu idú peňažné operácie. A čo účtuješ v PD tak sa len prenáša do pokladne, vytlačená pokladňa je vlastne súčasť PD. Ale to je divné ak sa ti rovná zostatok v pokl. musí sa rovnať aj ostatné. Pozrel som u seba do PD a pokl. a sedí na "halier"
lydinka
13.03.06,19:16
Dobré ráno, ano Lidka musí sa rovnať, pretože cez pokladňu idú peňažné operácie. A čo účtuješ v PD tak sa len prenáša do pokladne, vytlačená pokladňa je vlastne súčasť PD. Ale to je divné ak sa ti rovná zostatok v pokl. musí sa rovnať aj ostatné. Pozrel som u seba do PD a pokl. a sedí na "halier"

Ahoj, MANUAL, neviem kde som urobila chybu ale v pokladni mám aj príjmy aj výdavky presne o sumu toho dobropisu vyššie, pritom zostatok sedí. Yaujímavé je, že dobropisov som mala viac, a vyskakuje mi suma iba jedného. Ten dobropis som účtovala ako došlú FA s mínusom.
Zita5
13.03.06,19:17
Ahoj, MANUAL, neviem kde som urobila chybu ale v pokladni mám aj príjmy aj výdavky presne o sumu toho dobropisu vyššie, pritom zostatok sedí. Yaujímavé je, že dobropisov som mala viac, a vyskakuje mi suma iba jedného. Ten dobropis som účtovala ako došlú FA s mínusom.

Ty si účtovala dobropis pokladňou , dosť je nejasná otázka , rozšír .
ondrejvla
13.03.06,19:18
Ahoj, MANUAL, neviem kde som urobila chybu ale v pokladni mám aj príjmy aj výdavky presne o sumu toho dobropisu vyššie, pritom zostatok sedí. Yaujímavé je, že dobropisov som mala viac, a vyskakuje mi suma iba jedného. Ten dobropis som účtovala ako došlú FA s mínusom.

Lydinka, pozri si, či na ten dobropis máš v pokladni príjem a nie náhodou výdaj.
Zita5
13.03.06,19:19
Bol to dobropis odberateľsky alebo dodavateľský ?
lydinka
13.03.06,19:23
Lydinka, pozri si, či na ten dobropis máš v pokladni príjem a nie náhodou výdaj.

Ahoj Vlasti, mam to zaučtovane do pokladne ako prijem v hotovosti, pretože firma mi to v hotovosti aj vyplácala. Nemám to mať aj v pokladni zaúčtované ako v peňažnom - ako výdavok s mínusom?
Ď.
lydinka
13.03.06,19:27
Bol to dobropis odberateľsky alebo dodavateľský ?

FA došlá - nákup tovaru, tovar bol poškodený, prebehla reklamácia a následne mi ho dodávateľ dobropisoval.
lydinka
Zita5
13.03.06,19:27
Ahoj Vlasti, mam to zaučtovane do pokladne ako prijem v hotovosti, pretože firma mi to v hotovosti aj vyplácala. Nemám to mať aj v pokladni zaúčtované ako v peňažnom - ako výdavok s mínusom?
Ď.

Ak to máš dodávateľský dobropis , to znamená , že Vám dobropisuju tovar resp. službu ,ktorú si účtovala pri úhrade do výdavkov .

Já by som účtovala pokladňa príjem , pretože Ti vyplácali dobropisovanú sumu v hotovosti- oproti VOZD mínusom podľa členenia-tovar.
lydinka
13.03.06,20:13
Ak to máš dodávateľský dobropis , to znamená , že Vám dobropisuju tovar resp. službu ,ktorú si účtovala pri úhrade do výdavkov .

Já by som účtovala pokladňa príjem , pretože Ti vyplácali dobropisovanú sumu v hotovosti- oproti VOZD mínusom podľa členenia-tovar.

V pojkladni to mám ako príjem, neviem čo mam teda zle.
Ď.
Zita5
13.03.06,20:22
V pojkladni to mám ako príjem, neviem čo mam teda zle.
Ď.

V pokladni ako príjem a oproti zápis máš čo ?
lydinka
13.03.06,20:25
V pokladni ako príjem a oproti zápis máš čo ?

Tak, a som v peknej kaši, nemam žiadny oproti. Čo by som tam mala mať?
Ď.
Zita5
13.03.06,20:29
[quote=lydinka]Tak, a som v peknej kaši, nemam žiadny oproti. Čo by som tam mala mať?
Ď.[/quot

Lydinka však hore v príspevku som Ti uviedla , že musíš zaúčtovať oproti zápis mínusom , to znamená že ešte musíš dať tú istú sumu v tom riadku mínusom u Teba je to myslím v tovare , lebo sa jednalo o vrátenie tovaru .
Zita5
13.03.06,20:30
Ak to máš dodávateľský dobropis , to znamená , že Vám dobropisuju tovar resp. službu ,ktorú si účtovala pri úhrade do výdavkov .

Já by som účtovala pokladňa príjem , pretože Ti vyplácali dobropisovanú sumu v hotovosti- oproti VOZD mínusom podľa členenia-tovar.


Toto bola odpoveď , ktorú si zrejme zle prečítala .
lydinka
13.03.06,20:36
Toto bola odpoveď , ktorú si zrejme zle prečítala .

Zitka prečítala, ale asi veľmi tomu nerozumiem. Teda tomu "oprotil"
Ja to mám v PENDEN nahodené ako výdavok za nákup tovaru s mínusom, ale v pokladni to mám iba ako príjem, ku dnu, kedy mi to firma vyplatila.
Nehnevaj sa, ale nejak mi to nepáli. Ď
Zita5
13.03.06,20:41
Zitka prečítala, ale asi veľmi tomu nerozumiem. Teda tomu "oprotil"
Ja to mám v PENDEN nahodené ako výdavok za nákup tovaru s mínusom, ale v pokladni to mám iba ako príjem, ku dnu, kedy mi to firma vyplatila.
Nehnevaj sa, ale nejak mi to nepáli. Ď


1/Pri nákupe si účtovala výdaj pokladňa/banka oproti zápis výdavky ovplyvňujúce TD - tovar .

Zistili ste , že je tovar poškodený , potom si mala účtovať:

2/príjem pokladňa /za dobropis/ a oproti zápis výdavky ovplyvňujúce ZD mínusuješ tovar v sume dobropisu , čiže napríkla - 50 000

Vyzerá to takto :
pokladňa plus
tovar mínus

Už neviem ako by som Ti to mala vysvetliť .
lydinka
13.03.06,20:46
1/Pri nákupe si účtovala výdaj pokladňa/banka oproti zápis výdavky ovplyvňujúce TD - tovar .

Zistili ste , že je tovar poškodený , potom si mala účtovať:

2/príjem pokladňa /za dobropis/ a oproti zápis výdavky ovplyvňujúce ZD mínusuješ tovar v sume dobropisu , čiže napríkla - 50 000

Vyzerá to takto :
pokladňa plus
tovar mínus

Už neviem ako by som Ti to mala vysvetliť .


jedná sa o JU? lebo ja to mam v jU
Zita5
13.03.06,20:50
jedná sa o JU? lebo ja to mam v jU

Ja to už asi vzdávam , ja píšem v rámci JÚ.

Lidynka ja výraz oproti používam v JÚ , pretože aj tam máš na jednej strane pokladňa príjem , výdaj alebo banka príjem , výdaj a
na strane druhej máme príjem OVZD s členením a výdavky OVZD s členením

Možno bude niekto lepší vo vysvetľovaní .:(
lydinka
13.03.06,20:58
Ja to už asi vzdávam , ja píšem v rámci JÚ.

Lidynka ja výraz oproti používam v JÚ , pretože aj tam máš na jednej strane pokladňa príjem , výdaj alebo banka príjem , výdaj a
na strane druhej máme príjem OVZD s členením a výdavky OVZD s členením

Možno bude niekto lepší vo vysvetľovaní .:(


Zitka, to nie je tým, že vysvetluješ, ale mnou - spala som tri hodiny, a tak to radšej zabalím,zajtra sa k tvojim príspevkom vrátim - dúfam že to pochopím, myslím, že nie som úplný debo. Ale aj tak ti veľmi pekne dakujem, mala si so mnou trpezlivosť.
ondrejvla
13.03.06,21:08
Zitka, to nie je tým, že vysvetluješ, ale mnou - spala som tri hodiny, a tak to radšej zabalím,zajtra sa k tvojim príspevkom vrátim - dúfam že to pochopím, myslím, že nie som úplný debo. Ale aj tak ti veľmi pekne dakujem, mala si so mnou trpezlivosť.


Lýdia,
skús si urobiť takúto skúšku : tam kde máš úhradu dobropisu si daj nulu, taktiež do pokladne nulu a uvidíš, či máš chybu v tomto.Ale najskôr si to zapíš na lístok, kde si opravovala, aby si sa potom v tom vyznala. Ak ti to nebude súhlasiť ani potom, tak máš chybu niekde inde. Zápis oproti - je ten zápis, čo máš v PD v hotovosti, tak musíš mať aj v pokladnici v hotovosti. Buď to máš prenesené do pokladnice 2x, čo tiež môže byť jedna z možných chýb, alebo nesprávne zapísané.
lydinka
13.03.06,21:12
Lýdia,
skús si urobiť takúto skúšku : tam kde máš úhradu dobropisu si daj nulu, taktiež do pokladne nulu a uvidíš, či máš chybu v tomto.Ale najskôr si to zapíš na lístok, kde si opravovala, aby si sa potom v tom vyznala. Ak ti to nebude súhlasiť ani potom, tak máš chybu niekde inde. Zápis oproti - je ten zápis, čo máš v PD v hotovosti, tak musíš mať aj v pokladnici v hotovosti. Buď to máš prenesené do pokladnice 2x, čo tiež môže byť jedna z možných chýb, alebo nesprávne zapísané.

Idem ešte skúsiť tú nulu, zatial dakujem Vlasti.
lydinka
13.03.06,21:28
Idem ešte skúsiť tú nulu, zatial dakujem Vlasti.

Ked som si na miesto úhrady dobropisu zadala nulu do PENDEN aj do POKL. KNIHY tak mi príjmy, výdavky aj zostatok sedeli, tak kde moze byt chyba?
ondrejvla
13.03.06,21:35
Ked som si na miesto úhrady dobropisu zadala nulu do PENDEN aj do POKL. KNIHY tak mi príjmy, výdavky aj zostatok sedeli, tak kde moze byt chyba?
Tak máš potom nesprávny zápis buď v PD, mala by si tam mať P22 ale mínusom, no a v pokladni tá istá suma ale PLUSOM v príjme. Ak si si to dala preniesť, mala si hneď upraviť sumu na plusovú, potom vojsť do pokladne a opraviť V na P.
Skús, ešte zatiaľ počkám a nevypínam PC.
lydinka
13.03.06,21:39
Tak máš potom nesprávny zápis buď v PD, mala by si tam mať P22 ale mínusom, no a v pokladni tá istá suma ale PLUSOM v príjme. Ak si si to dala preniesť, mala si hneď upraviť sumu na plusovú, potom vojsť do pokladne a opraviť V na P.
Skús, ešte zatiaľ počkám a nevypínam PC.


Vlasti, mám v PENDEN /je to suma 624,20/
výdavok v hotovosti -624.20
nákup tovaru -524.50
platba DPH -99.70
v pokladni to mam normalne ako prijem hotovosti s plusom
ondrejvla
13.03.06,21:48
Vlasti, mám v PENDEN /je to suma 624,20/
výdavok v hotovosti -624.20
nákup tovaru -524.50
platba DPH -99.70
v pokladni to mam normalne ako prijem hotovosti s plusom

Tak ja to už vzdávam, keď ti to predtým súhlasilo s nulou, a máš to tak, ako si napísala....
Tam už nemá kde byť chyba!
Nechaj to na ráno, určite robíš stále tú istú chybu. Skús staviť na logiku, tak ako ti píšem a prídeš na to, že to nemôžeš mať tak, ako opisuješ! To by ti muselo súhlasiť.
A keď sa v PD nastavíš na poslednú položku a dáš F6, súhlasí ti konečný stav pokladne aj keď vojdeš do pokladne a dáš F6?
Ak áno, tak to máš dobre!
Božemôj, veď príjem máš o tú sumu viac a výdaj o tú sumu menej. Dôležité je, aby ti súhlasil stav pokladne a priebežné položky, stav účtu na výpis.
Mám dojem, že hľadáme chybu, kde nie je, mám pravdu? Čakám!!!!!!!!!
lydinka
13.03.06,21:51
Tak ja to už vzdávam, keď ti to predtým súhlasilo s nulou, a máš to tak, ako si napísala....
Tam už nemá kde byť chyba!
Nechaj to na ráno, určite robíš stále tú istú chybu. Skús staviť na logiku, tak ako ti píšem a prídeš na to, že to nemôžeš mať tak, ako opisuješ! To by ti muselo súhlasiť.

A rano ma porazí, ak sa na to "kuknem" a nájdem chybu na prvý krát.
Ďakujem ti Vlasti, že si zasa raz so mnou potrápila.
Lýdia
ondrejvla
13.03.06,21:54
Lydka, čakám na to, kukni ešte raz a prečítaj si môj predošlý príspevok.
ondrejvla
13.03.06,22:01
Však sme hľadali chybu tam, kde nebola? Teraz to už súhlasí? Už je večer a nik z nás nestavil na logiku, že keď máme mínusový výdaj a plusový príjem je to vlastne to isté ale už sa nám príjmy a výdaje nerovnajú, no ale daj si VPD do pokladne mínusom?!
lydinka
13.03.06,22:09
Lydka, čakám na to, kukni ešte raz a prečítaj si môj predošlý príspevok.

Bože Vlasti, no vidíš, bola som si urobiť čaj na nervy, to len tak mimochodom, ale ked som čakala na vodu, tak som yavrela oči a nahlas som si rozoberala tie prijmy a vydavky. Jaska že to je OK. Ešte že ťa mam, inač by som tu nad tym meditovala do rana. Vlastička, velmi pekne ti dakujem, toto sa mi ináč v poslednom čase stáva dosť často - nad niečím sa zamyslím a hned si spravim chybu - asi by som nemala rozmýšľať. Ešte raz ti veľmi pekne ďakujem VLASTIČKA a ďakujem aj ZITKE5, ktora tiež venovala čas. ĎAKUJEM
ondrejvla
13.03.06,22:14
Bože Vlasti, no vidíš, bola som si urobiť čaj na nervy, to len tak mimochodom, ale ked som čakala na vodu, tak som yavrela oči a nahlas som si rozoberala tie prijmy a vydavky. Jaska že to je OK. Ešte že ťa mam, inač by som tu nad tym meditovala do rana. Vlastička, velmi pekne ti dakujem, toto sa mi ináč v poslednom čase stáva dosť často - nad niečím sa zamyslím a hned si spravim chybu - asi by som nemala rozmýšľať. Ešte raz ti veľmi pekne ďakujem VLASTIČKA a ďakujem aj ZITKE5, ktora tiež venovala čas. ĎAKUJEM

To som rada! Už môžem zaliezť do pieria!
Dobrú noc.
lydinka
13.03.06,22:19
To som rada! Už môžem zaliezť do pieria!
Dobrú noc.

Už mi bolo do plaču, že mam niekde chybu, a teraz mi je do plaču aká som blbá.
Ešte raz ďakujem, dobrú noc.
Marianna01
13.03.06,22:20
Vlasti, mám v PENDEN /je to suma 624,20/
výdavok v hotovosti -624.20
nákup tovaru -524.50
platba DPH -99.70
v pokladni to mam normalne ako prijem hotovosti s plusom

Baby, jasné, že to nemôže sedieť, keď máte jednu stranu plusom a druhú mínusom. Dajte aj v PD aj v pokl. plus alebo naopak mínus a sadne to.
Marianna01
13.03.06,22:21
Aha, tak nič, už ste to vyriešili. :o :D
AGRO
14.03.06,10:46
Prosím vás ako mám ísť na to aby som to vedela skontrolovať ?
Už som sa stým aj trápila ale nič som nesparovala.
Ďakujem.
dara
14.03.06,11:05
Agro čo chceš kontrolovať????
AGRO
14.03.06,12:42
V JU peňažný denník a pokladničnu knihu. Vlastne tak ako bola zadanná pôvodná tema.
Ja som začala učtovať len od septembra v JU a neviem čo s čím mám spárovať
aby som mala istotu, že je to dobré.
dara
14.03.06,13:24
Zostatok v pokladničnej knihe k 31.12. 2005 = zostatok v peňažnom denníku - pokladňa. A to čo máš v penažnom denníku by si mala mať aj pokladničnej knihe. Aspoň ja robím v programe, ktorý mi spracuje pokladničnú knihu podľa toho čo mám naúčtované v pen.denníku v pokladni.