Andrea1992
10.06.13,20:30
Dobry den, mam stanok s ciapkami v jednom obchodnom centre a chcem sa spytat, ze napriklad ak by moja mama, ktora ma remeselnu zivnost- na nechtovy dizajn, chcela robit u mna v stanku, ci musi mat vo svojej zivnosti zahrnuty maloobchodny predaj? Alebo staci ak by ju zamestnala na dohodu? co je lepsie? jedna znama mi hovorila, ze keby pracovala na zivnost u mna, tak musela by mat v nej zahrnuty ten MO predaj... - kvoli kontrole. Dakujem za odpovede a rady.
kopretinka
10.06.13,19:08
ak by pracovala ako predavačka,tak by musela mať živnosť PREDAVAČKA.živnosť MALOOBCHODNÝ PREDAJ pre tvoju mamu by znamenal,napr.že tie nechty by nerobila,ale mala by vlastný obchod,kde by ich predávala,teda zákazníčka by si tie nechty kúpila a nalepila sama doma........zjednodušene povedané.
hapeti
11.06.13,05:33
Živnosť PREDAVAČKA asi neexistuje...v tomto prípade ide o závislú činnosť, čiže dohoda alebo pracovná zmluva...
veronikasad
11.06.13,05:41
Ak je tvoja mama dôchodkovo poistená (poberatel dôchodku alebo zamestnaná aj u iného zamestnávatela), v zmysle zákona o nelegálnej práci nepotrebuješ s ňou uzatvárať žiadny pracovno-právny vzťah. Ako rodinný príslušník ti môže vypomáhať bez nároku na odmenu.
kopretinka
11.06.13,06:16
ja viem,že taká živnosť neexistuje,iba som jej to názorne chcela vysvetliť