uct2007
23.02.11,07:07
Postreh malej predškoláčky z dnes rána:
Mamííííí. mamí, pozri vysypávajú smeti, čo budú teraz chudiatka bezdomovci jesť? "
to ma naozaj dostalo :-))))
uct2007
23.02.11,06:10
Začalo to pekne:
malá 6 ročná Nika poučovala večer svojho 3-ročného bratrančeka,že musí poslúchať rodičov a ísť o ôsmej spať (dobre sa poučuje,a ani ona to nedodržiava) :-)
Skončilo to týmto:
"Aj ja, keď poslúcham maminku, tak ma pochváli a keď neposlúcham...dostanem po papuli" :):D

kde to pochytila mne neznámo :) doma inak rozprávame
uct2007
23.02.11,06:13
A včera sa jej pýtam,čo bude jesť a jej odpoved:
"Prosím si chleba s tou prasačou masťou" :) :D

Milujem tie ich výroky, spravia mi náladu na celý deň :)
Stanislav 1975
23.02.11,06:14
Postreh malej predškoláčky z dnes rána:
Mamííííí. mamí, pozri vysypávajú smeti, čo budú teraz chudiatka bezdomovci jesť? "
to ma naozaj dostalo :-))))

Potešilo ma, že už aj medzi našími najmenšími sú už nádejní ľavičiari...:D:D:D
Oliwa
23.02.11,10:13
Vlani som utrpela prvýkrát v živote /a dúfam, že aj posledný ;)/ zlomeninu. Chodila som k lekárovi, ktorý sa volá Dr. Kónya /čítaj Kóňa/.
Tohto roku ma čaká úplne iná operácia a na margo toho sa ma syn včera spýtal: Mami, a kto Ťa bude operovať - ten kóň? :eek::D:D:D

No ja dúfam, že žiadny kôň to nebude :---, a že budem mať šťastie na takého dobrého lekára, ako bol ten minuloročný... :)
zuzanka522
23.02.11,10:58
haha, to sú vtipné niketoré tie hlášky :D
keď som mala asi 5 rokov a s kamarátkou sme sa kúpali v bazéne, omylom sa nadýchla vody nosom....vtedy zahlásila:
PREHLTLA SOM SI DO VODY NOS!!! :D
Julian
26.02.11,20:41
Rozdielny pohľad na tú istú vec.

Dcéra má asi trocha nezvyčajné náušnice, lebo keď prišiel náš štvorročný vnuk a všimol si náušnice, tak jej po nich prstom brnkol a zahlásil "Maťa čo to máš za kufríky"?
Nezávisle o pár dni si ich všimla tri a pol ročná vnučka a tá sa vyjadrila "Martinka aké máš kráááásne vankušíkové naušničky".
Tamila
26.02.11,20:53
Jelení loj na pery nebol iba za našich čias, stále je ho dostať v lekárni - to je k príspevku č. 2247
Oliwa
26.02.11,23:02
Ja viem, Tamilka, ale nie v každej ;) ... Preto som vtedy manželovi povedala, aby sa spýtal aj v drogérii. Dnes sme ho dokonca videli na najspodnejšom regáli v Tescu - ale už ho nepotrebujeme.:)
Oliwa
27.02.11,15:26
Včera dcéra vykladala veľký rodinný nákup potravín. Syn si všimol, že na jednom balíčku s mäsom bol názov "hovädzia nožina". Keďže som to kúpila prvýkrát v živote a ešte nikdy to nepočul /priznám sa, ani ja :rolleyes:/, dnes ráno sa ma pýta: Mami, čo bude dnes na obed? Tá hovädzia množina? :D:D:D
SMatilda
27.02.11,16:03
Toto je moja obľúbená téma! Pridám 2 pubertiacke.
Kamoškina dcéra reagovala na mamine výčitky, ...čo to zasa spravila, ako je to možné.. s úsmevom: To nie ja, to moja schauma!!:cool:
Môj 15 ročný syn ma zasa priviedol do úžasu, keď si sám kúpil nohavice k obleku. Volal mi, že už ich má, že mu sedia a odtieň je cyklámenový.:eek::eek: Zostala som v nemom úžase a chvíľu si syna predstavovala ako plameniaka. Potom som sa spýtala: nehovorila predavačka náhodou antracitový? Že hej, vedel som, že v tom slove je C!:D:D
Ináč môj manžel hovorí, že takéto názvy nie sú farby, že aj broskyňová nie je farba, ale vodka..;)
Klebetila som so svojou dcérou - vieš tá pani učiteľka ...no tá čo býva tam dolu na zákrute....no na C sa volá..po chvíli dcéra prikývla- viem Jasová/ odvtedy sme ju volali súdružka na cé- /súdružka to bolo pekne dávno/
Stanislav 1975
27.02.11,16:59
Malý kričí od telky- Ocooooooo, v telke je tvoj miláčik a ja že kto? No predsa Ficooooo....:D
Oliwa
27.02.11,19:49
Kto by to povedal :)... ja som si doteraz myslela, že Tvoj miláčik je - Tvoja žena... :D Nuž, deti zvyknú byť pravdovravné...:---
misoft
28.02.11,12:23
Rodinka v aute: on, ona, 5 ročné ono.
Ono:
"Mami, mami, aha, kravička!"
"Mami, mami, aha, stromček!"
"Mami, mami, aha, domček!"
"Mami, mami, aha, potôčik!"
"Oco, oci, aha, blondínka!"
nika.sum
28.02.11,19:24
Matko (takmer 4,5r.) po zjedeni vanilkoveho pudingu mi zahlasil:"Ten vanilkovy puding je velmi dobry." pauza pocas ktorej som chcela podakovat, ze mi ho pochvalil a on pokracuje "ked si utriem pusu do rukava tak to vobec nie je vidiet." :-) To ma teraz taky zlozvyk utierat si usta do rukavov, nevieme ako ho to oducit.
Llívia
28.02.11,20:31
Ustrihni mu rukávy a máš po probléme :D:D:D
Oliwa
28.02.11,21:27
Llívinka, aj do krátkeho rukáva sa dá pusa utrieť :) ... A nielen pusa, ale aj - nos...! :D:D:D Teda - videla som... :o
Potom tie rukávy rovno odstrihnúť... :) Alebo namiesto vanilkového pudingu variť čokoládový.:D:D:D - telo ako dôkaz.:---
nika.sum
28.02.11,21:35
no jemu to velmi nevadi, aj ked ten cokoladovy vidno, len mna ide porazit. Minule kym som stihla vytiahnut z kabelky vreckovku, aby som mu utrela pusu po nejakom kakavku, trikrat som mu zachytila ruku, ale aj tak to stihol utriet do rukava na bunde. Ten nas drobec, vsetky zlozvyky, kt. maju deti, absolvuje...
witch
01.03.11,15:22
Môj syn (16) ašpiruje na titul Pán božský. Keď si povzdychnem "Bože", zdvihne obočie a spýta sa: "Áno??"
Oliwa
01.03.11,18:46
Pani učiteľka rozdávala deťom lentilky /nie po jednej, ale každému krabičku :)/. Prekvapilo ma to, veď nebol deň detí ani nič, čo by podľa mňa bolo dôvodom toľkej štedrosti... :rolleyes:
Malý zareagoval: ale mami, veď pani učiteľka nám vždy niečo dá, keď je nejaká príležitosť, napríklad keď bolo Mikuláša...
No a teraz bolo koho? Neviéééš, predsa toho... Fašanga! :D:D:D
Ivana Š
01.03.11,19:12
Mne včera bolo hneď po príchode zlatíčka zo školy jasné, že niečo nesedí - prekvapivo poslušný, spapal všetko, čo som uvarila bez ofrflania, naučil sa do školy - možno aj viac, ako p. uč. chcela :)
a večer pokorne priniesol žiacku knižku s výrazom - ja nič ja muzikant - a tam štvorka z diktátu!
Komentár - "mami, asi sa nepotešíš!"
osky
02.03.11,05:55
Mne včera bolo hneď po príchode zlatíčka zo školy jasné, že niečo nesedí - prekvapivo poslušný, spapal všetko, čo som uvarila bez ofrflania, naučil sa do školy - možno aj viac, ako p. uč. chcela :)
a večer pokorne priniesol žiacku knižku s výrazom - ja nič ja muzikant - a tam štvorka z diktátu!
Komentár - "mami, asi sa nepotešíš!"

jooj,a co mu neslo-vybrane slova,ci cosi ine.nech sa rychlo douci,lebo ho Stur bude chodit v noci strasit!......;)
Oliwa
02.03.11,10:32
Mne včera bolo hneď po príchode zlatíčka zo školy jasné, že niečo nesedí - prekvapivo poslušný, spapal všetko, čo som uvarila bez ofrflania, naučil sa do školy - možno aj viac, ako p. uč. chcela :)
a večer pokorne priniesol žiacku knižku s výrazom - ja nič ja muzikant - a tam štvorka z diktátu!
Komentár - "mami, asi sa nepotešíš!"
A nepotešila si sa? :D:D:D
Dáša_
02.03.11,11:31
evuš
02.03.11,12:28
...no to by som nerozdýchala ani ja...:D:D:D
Oliwa
02.03.11,13:19
:) To nevymyslíš... to je život... :---:---:---
Tamila
02.03.11,13:27
:D:D:D:D:D:D:D:D
plada
02.03.11,14:04
Keď začali vyrábať vložky always, dcéra(mala vtedy štyri roky), mi raz hovorí v drogérii: "Mami, chceš v noci dobre spať?" Skôr ako som sa zmohla na odpoveď, si odpovedala sama: "Kúp si vložky always."
Potom, že pre koho sú reklamy?
Oliwa
02.03.11,15:23
Keď začali vyrábať vložky always, dcéra(mala vtedy štyri roky), mi raz hovorí v drogérii: "Mami, chceš v noci dobre spať?" Skôr ako som sa zmohla na odpoveď, si odpovedala sama: "Kúp si vložky always."
Potom, že pre koho sú reklamy?

mimotemy Jasné, že pre deti! Pre tých najmenších, najovpyvniteľnejších, najzraniteľnejších... :( Si všimnite trebárs reklamy mobilných operátorov spred pár rokov a dnes - ako sa neustále znižuje veková hranica potencionálnych zákazníkov. Nedávno pre dospelých, potom tínedžeri, dnes 10 ročné decká - budúce vianoce očakávam ponuku pre materské školy a potom pôrodnice... :rolleyes: Ponuka kopíruje nasýtenosť /presýtenosť/ trhu...

V súvislosti s vplyvom reklamy na dieťa si spomínam na jednu - bola odvysielaná v nejakom TV programe, tak ju skúsim opísať: Vnúčikovi vypadol prvý zúbok, dal ho pod vankúš a ráno si tam našiel mincu :) - asi od svojho dedka...
Keďže to bol vnúčik chápavý, učenlivý a zrejme materialisticky založený :D, nasledujúci večer, keď jeho dedko zaspal, vybral mu z pohára zubnú protézu /alebo ako hovorí v reklame Gizka Oňová :) "zubnú náhradu" :---/ a vložil si ju pod vankúš /evidentne s cieľom zbohatnúť za noc/... :D:D:D

Druhá varianta: ráno si dedko v pohári namiesto zubov našiel - za hrsť mincí...
Záver: vyberte si tú, ktorá sa Vám viac páči, alebo sa zdá reálnejšia...;)
Poučenie: všetky babky-Gizky - pozor na svoje zubné náhrady, resp. na svoje vnúčatká... :):):)
Dana7
04.03.11,07:06
Náš drobec /2,5/ predviedol naposledy svoje logické myslenie:
S lízankou v ústach, ktoré sa samozrejme postupnou konzumáciou zmenšovala, prišiel za maminou a pýtal si novú veľkú lízanku.
Mama mu vraví, že načo mu je veď jednu má práve v puse, načo jeho logika zavelila. " Mami, ale tá je malá, daj mi veľkú, lebo od malej mi bude zle."
Dana7
04.03.11,07:07
A ešte jeden výrok nášho drobca:
Mamina otvárala nejakú paštétu, a malý chcel ochutnať, dal si trošku a skonštatoval." Chutí ako granulky."
Len nikto z dospelákov netuší, kedy stihol tie granulky ochutnať.
Oliwa
04.03.11,08:28
A ešte jeden výrok nášho drobca:
Mamina otvárala nejakú paštétu, a malý chcel ochutnať, dal si trošku a skonštatoval." Chutí ako granulky."
Len nikto z dospelákov netuší, kedy stihol tie granulky ochutnať.
To bola paštéta pre psa? :D:D:D Keď granulky... :rolleyes:
Alebo inokedy jedáva malý granulky:eek:...? Snáď nieeee... :---:---:---
Kazu
04.03.11,08:36
To bola paštéta pre psa? :D:D:D Keď granulky... :rolleyes:
Alebo inokedy jedáva malý granulky:eek:...? Snáď nieeee... :---:---:---

Možno iba príležitostne, ak ho kamarát Dunčo ponúkne :D
Tamila
04.03.11,08:40
Keď bola moja dcéra malá, veru sme ju museli strážiť, aby neochutnala granule nášho psa. Veľmi jej totiž voňali a išli na chuť:D
Llívia
04.03.11,09:00
Granulky pre zvieratá deti priťahujú :D Aj synovec začal chodiť mačke do granúl. Autori dieťaťa ich museli preložiť na schody, aby sa k nim nedostal. :D Lákali ho aj na schodoch - bránička to istí.
(Lákala ho aj voda v mačkinej miske a vo WC-ku :D )
witch
04.03.11,09:33
Keď bola moja dcéra malá, veru sme ju museli strážiť, aby neochutnala granule nášho psa. Veľmi jej totiž voňali a išli na chuť:D

Syn ako 3 ročný pil psíkovu vodu z misky, lebo bol lenivý sa ísť napiť do domu (musel by prejsť o 5 m viac a vyzuť sa!).
Dcéra v tom istom veku ochutnávala granule, ale z dôvodu, že si o sebe myslela, že je pes :D. Dlho bolo, že keď ku nám prišli jej kamarátky alebo sme boli niekde na dovolenke, všetky deti pod jejím velením liezli po štyroch a brechali. Teraz už to nerobí, ale psy, kone a iné zvieratká nado všetko miluje. Do Slobody zvierat by sa najradšej odsťahovala.
Dana7
04.03.11,15:56
To bola paštéta pre psa? :D:D:D Keď granulky... :rolleyes:
Alebo inokedy jedáva malý granulky:eek:...? Snáď nieeee... :---:---:---

Nie, bola to paštéta "ľudská". Len nikomu z nás dodnes nie je jasné, odkiaľ pozná ako chutia granulky.:)
Oliwa
04.03.11,16:05
Nie, bola to paštéta "ľudská". Len nikomu z nás dodnes nie je jasné, odkiaľ pozná ako chutia granulky.:)
No ešte lepšie! :D:D:D
Prepánajána, a Vy ste čo :eek::eek::eek: - nebodaj kanibali?! :---:---:---
Dana7
04.03.11,16:09
No ešte lepšie! :D:D:D
Prepánajána, a Vy ste čo :eek::eek::eek: - nebodaj kanibali?! :---:---:---

No, občas mám ten pocit, keď si navzájom "žerieme nervy" :)
Oliwa
04.03.11,16:47
Kým len nervy... :D:D:D
hubatá
08.03.11,11:33
- "Ahóóój mamiííí, kedy prídeš?" - kričí cez prízemné okno na chalupe malá dcérka
- "o chvíľu som tu .... a zavri okno, je zima - napomínam ju
- " mamiíí a ktoré okno???" - nechápe
ludmilla
10.03.11,06:49
Mali sme spomienkový večer na detstvo našich detí a spomenuli sme si na jednu príhodu:
Mladší syn mal obdobie otázok ako prichádzajú deti na svet a moje vysvetlovanie okolo samotného pôrodu:
"Najprv vykukne hlavička, potom pliecko, bruško, ručičky ...." - malý syn bol zamestnaný predstavami a hneď vysypal ďalšiu otázku: "... a potom ho už len zošróbujú?" ale starší syn vtedy 16 ročný to zaklincoval: "Tohto krpatého ste asi zle zošróbovali" :D
luja5
10.03.11,11:17
Keď sa chcem pri rôznych starostiach obveseliť, zablúdim sem. Naši potomkovia sú naše zlatíčka a dokážu nás nesmierne svojimi výrokmi prekvapiť. Niekedy tak, že dospeláci by to nevymysleli, ani keby sa ako snažili :D.
Dnes som sa zase obveselila.
Poraďáčky a poraďáci, len, prosím, píšte sem ďalej. Myslím si, že táto téma je naozaj nevyčerpateľná ;):):).
DANAK1
10.03.11,11:34
Včera dostal Paťko (3,5r.) lízatko od babky. Už ho takmer spapal, keď došiel starší syn (12r.), a samozrejme - aj on dostal lízatko od babky. Na to sa malý prikrútil v staršiemu a milučkým hlasom (väčšinou ho tlčie) mu hovorí: "Nevymeníš?" a ukazuje taký malilinký kúsok lízatka, čo mu ostal. Takmer sme sa ušúľali od smiechu...
DANAK1
10.03.11,11:40
Paťko mi pred týždňom "pomáhal". Šiel na záchod, zasvietila som mu, a odišla niečo robiť. Prešli 2 minúty, a ani nejde, ani ho nepočuť... už som tušila, že robí nejakú lotrovinu... volám naňho, že kde si? čo robíš? - také kontrolné otázky, keď človek nemôže hneď za ním bežať... a odpoveď ma šokla: "umývam záchod!!!" Samozrejme, že som hneď hodila bokom čo som mala v rukách, a letela k nemu... úžasná pomoc!!! stál tam s kefou v ruke a okolo záchoda potopa!!! odteraz ked ide na WC, ho prosím, aby mi radšej nepomáhal...
luja5
10.03.11,12:04
Keď bola moja dcéra malá, veru sme ju museli strážiť, aby neochutnala granule nášho psa. Veľmi jej totiž voňali a išli na chuť:D
K tomuto a k iným podobným zážitkom:
Ja sa ani nečudujem. Ja som ako ostriež na rôzne čokoládky. Raz dcéra kúpila nášmu havinkovi psiu čokoládku a dala ju do chladničky. Ja, chtivá nejakej sladkosti, som ju našla a zjedla. Nevšimla som si, pre koho je určená, len sa mi zdalo, že nejako inak chutí :D. Tak som si len pomyslela, že možno bola diabetická.
Dcéra mi to potom pekne vytmavila a havinkovi vysvetľovala, aká som "pomstychtivá" :D, že keď on si občas dáva z nášho, ja som si dala jeho mlsnôtku.
osky
12.03.11,18:59
[QUOTE=witch;1675741]Syn ako 3 ročný pil psíkovu vodu z misky, lebo bol lenivý sa ísť napiť do domu (musel by prejsť o 5 m viac a vyzuť sa!).
Dcéra v tom istom veku ochutnávala granule, ale z dôvodu, že si o sebe myslela, že je pes :D. Dlho bolo, že keď ku nám prišli jej kamarátky alebo sme boli niekde na dovolenke, všetky deti pod jejím velením liezli po štyroch a brechali. Teraz už to nerobí, ale psy, kone a iné zvieratká nado

to je asi u deti normalne,ja ked som bola mala,jedla som chlieb tak ze som hned bezala na dvor a najprv som dala odkusnut nasmo Azorkovi a potom som si kusla ja.tak sme jedli spolu kym sa nam neminul.niekedy som sa aj do budy schovala.
aj burginu so srotom som sliepkam kradla...no a som tu.prezila som to.:D:confused:dokonca bez alergii.
misoft
12.03.11,20:28
Čo ťa nezabije - to ťa posilní! :D:D:D
sito
12.03.11,20:45
Prehnaná čistota zabíja. Tiež! Niekedy, aj jež. Tiež!

Ako nezahynúť, že by alergia? Tiež?

:) :D:D:D ;)
uct2007
13.03.11,18:45
Naša malá predškoláčka chodí do speváckeho krúžku, dnes mali detičky vystúpenie v okresnom meste. Zraz detí bol na námestí, kde bol pristavený autobus - ktorý naozaj už vyzeral, že cestu do okresného mesta neprežije.
Malá,keď zbadala ten autobus začala plakať: "Ja v žiadnom prípade do tej rachotiny nenastúpim...to bude náš koniec" :) :)
misoft
13.03.11,19:09
Špina pri hrúbke 3 mm opadáva aj sama :D.
Oliwa
19.03.11,10:00
Dnes prišiel za mnou syn s otázkou: Mamííí, čo je to Hamlet?
Tak som mu stručne vysvetlila, kto to bol a že autorom hry je anglický spisovateľ Shakespeare. Na čo malý zareagoval:
Ahá, už viem, to je ten, čo napísal aj Róma :eek: a Júliu? :D:D:D
Oliwa
22.03.11,20:27
Cestou zo školy dnes niekoľko desiatok metrov pred nami kráčal muž s kočíkom. Oblečený mal trojštvrťový kabát a z oboch stranách toho kabáta prečnieval na šírku chodníka žiarivý hlboký červený kočík - pre dvojičky. :):) Hovorím synovi:
Pozri, v tom kočíku sa vezú dvojičky!
Syn: Ako vieš, že sú to dvojičky?
Ja: Predsa podľa kočíka!
Syn: A čo keď je v ňom jedno bábätko - také široké! :eek::D:D:D
Llívia
22.03.11,21:09
Paťko mi pred týždňom "pomáhal". Šiel na záchod, zasvietila som mu, a odišla niečo robiť. Prešli 2 minúty, a ani nejde, ani ho nepočuť... už som tušila, že robí nejakú lotrovinu... volám naňho, že kde si? čo robíš? - také kontrolné otázky, keď človek nemôže hneď za ním bežať... a odpoveď ma šokla: "umývam záchod!!!" Samozrejme, že som hneď hodila bokom čo som mala v rukách, a letela k nemu... úžasná pomoc!!! stál tam s kefou v ruke a okolo záchoda potopa!!! odteraz ked ide na WC, ho prosím, aby mi radšej nepomáhal...
Sestre pomohol jej syn - pooblizoval kefu a stojan (misku) na kefu. :D:--- (Malý má rok a 2 mesiace a záchod je pre neho veľké lákadlo - nepomôže ani poklop daný dolu -zdvihne ho, aby mohol do vodičky hádzať rybičky a iné hračky. :D)
witch
24.03.11,10:21
Sestre pomohol jej syn - pooblizoval kefu a stojan (misku) na kefu. :D:--- (Malý má rok a 2 mesiace a záchod je pre neho veľké lákadlo - nepomôže ani poklop daný dolu -zdvihne ho, aby mohol do vodičky hádzať rybičky a iné hračky. :D)
To má isto z tých reklám na čistiace prostriedky - keď WC je tak čisté, že si tam dieťa môže hrať..:mad:.
Inak, ja už svoje deti neviem donútiť, aby WC a kúpelku upratovali. Je pravda, že batolata už nie sú (11 a skoro 17). Dcére trvalo 2 týždne, kým umyla umývadlo - z 1 poloviny bolo zakryté kamienkami z akvárka, ktoré chcela vyčistiť - pomohol až finančný postih. Ešte že je to ich kúpeľňa, inak by som sa nemala kde umyť (asi by som nevydržala a umyla to sama :rolleyes:).
witch
24.03.11,10:27
Ešte k tomu úklidu, syn má v izbe okrem postele starý gauč, kde nájdete všetko, oblečenie, knihy, CD, učebnice, jedlo, papieriky od jedla a iné veci. Raz za čas mu to vyhádžem. Mal u neho spať kamarát, dávala som im periny a hovorím, daj to Jožkovi na gauč. Syn odpovedá: já mu dám na zem nafukovačku, on sa na tom gauči spať bojí. Keď som gauč pozrela, bála som sa aj ja! :D

Vrátia sa tie časy, keď si tak upratoval izbičku, že bol v celej rodine za vzor - snáď po puberte? :rolleyes:
Tamila
24.03.11,10:45
Asi až po puberte:D. Ale kedy tá puberta skončí? To by som rada vedela, lebo v dvadsiatke to vyzerá ako keby len začínala:o.
witch
24.03.11,13:03
Môj brat začal byť taký poriadkumilovný až okolo 30-ky. To je ešte hóódne ďaleko...
hubatá
24.03.11,14:27
Môj až vtedy keď si našiel frajerku...........
inkana
24.03.11,14:39
Moja dcérka keď bola malá tak volala jednu našu známu "teta Gulka"- ona sa volala Julka - horšie, že bola skutočne taká guľatejšia, takže to brala ako osobnú urážku :D


môj syn sa volá Sebastián, voláme ho Sebko a kamarátkina malá dcérka ho istú dobu volala Jebko
hubatá
26.03.11,08:04
Moja švargová sa volala Kveta: a tak ju syn volal teta Kefa. Keď sme mu hovorili aby jej povedal teta Kvetka, zasa mu len vyšlo: teta Kefka.
sito
28.03.11,21:10
Takže, čo je Kveta? Kefa, kefuje, aj upratuje? Či len kefuje? :confused:
sito
28.03.11,21:12
môj syn sa volá Sebastián, voláme ho Sebko a kamarátkina malá dcérka ho istú dobu volala Jebko

:) :D:D:D, :D:D:D, :D:D:D ;)
Stanislav 1975
28.03.11,21:58
Mne malý hovorí- oco, dostal som jedničku- mám u teba za to " deset babek"-teraz neviem, či to je 10 eur, či centov, či čoho..., nato,že je prvák už moc kšeftuje...:D:D:D
sito
28.03.11,22:21
Mne malý hovorí- oco, dostal som jedničku- mám u teba za to " deset babek"-teraz neviem, či to je 10 eur, či centov, či čoho..., nato,že je prvák už moc kšeftuje...:D:D:D

:eek::eek::eek:

No vidíš, ako Ťa zblblbol. Že je kšeftár, si si všimol! Ale, že je aj na jazyky, to nie?

"deset babek"

Kto je potom jeho oco?
eny7
29.03.11,08:18
Moj 3-rocny syn dnes za mnou dobehol a pyta sa :
Mami, nevies co je toto ? a ukazuje mi nieco svetle pasikovane asi 1,5 cm dlhe, co nasiel pri dreve v kosiku.
Pozeram, ze z coho moze byt ten kusok plastu. Uz, uz som to chcela chytit...
Aaaaaaaa !! skoncilo to na zemi - larva cervika !!!:(
ludmilla
29.03.11,10:23
Moja mama si zapisovala výroky mojich detí:

Babka čítala mojej 4 ročnej dcére rozprávkovú knižku, kde bolo pointou, že rodičia majú mať veľa času pre deti.
Po čítaní sa Janka pýta:"Babi prečo veľkí nemajú nikdy čas?" a moja mama jej hneď odpovedá, že ona vždy bude mať pre ňu čas.
A Janka s veľkými očami:"Babi ale ty nie si veľká, teba sa to netýka! Ty si stará!"

Babi hrala s Maťkom 5 r. futbal a odgúľaľa sa im lopta ďalej, moja mama udýchaná hovorí Maťkovi:"Loptu nosia chlapci, nie dievčence!"
"Celkom správne babi" -odpovedá Maťko - "Ale ty nie si žiadne dievča, ale babka!"
ludmilla
29.03.11,10:28
No a včera ma zaskočila otázka môjho 10 roč. syna.
Rozprávali sme sa o živote a tu mi Adam zrazu položí otázku:
"Mami chcela by si sa po smrti znovu narodiť? Ako muž alebo človek????:D:D:D
witch
29.03.11,13:39
môj syn sa volá Sebastián, voláme ho Sebko a kamarátkina malá dcérka ho istú dobu volala Jebko

Keď mal syn asi 4 roky, boli sme na návšteve u známych pri Nových Zámkoch, mali 15 ročného syna, volal sa Attila. Syn si to nevedel zapamätať a vytrvale ho volal Dilino. :D Našťastie chlapec bol veľmi tolerantný.:rolleyes: A možno mu nerozumel - slovenčina nebola jeho materinský jazyk ;).
eny7
29.03.11,14:36
Uz dlhsie si vsimame ze nas 3rocny syn pocuje co chce, ako aj dnes! Brat ho strasil, tak prisiel za mnou a hovori mi.
syn: Bosorky idu !
ja: žeby?
syn: Nie žaby, iba bosorky ! :D
Lubica H
01.04.11,12:58
pomerne čerstvý zážitok (zo včera), ktorý nám prerozprávala pani učiteľka v škôlke:
náš Samko pani učiteľke, ktorá bola ráno: "Máš pekné šaty."
pani učiteľka: "To nie sú šaty, ale sukňa."
Samko: "Tak pekná sukňa. Už by si sa aj vydávať mohla."
pani učiteľka: "Ja už som vydatá." (má aj veľkého syna školáka, dokonca ho Samko aj pozná.)
Samko: "A kde máš chlapa?"
V tomto okamihu pani učiteľka radšej ukončila rozhovor. :-)
hubatá
02.04.11,06:37
heh.... aký malý a aký už všímavý !!!
Julian
02.04.11,17:57
Žabinka
02.04.11,18:35
tieto detičky sú úžasné :) .
Llívia
02.04.11,22:54
Včera alebo predvčerom to dávali aj ako bodku za TV novinami (Joj-ka alebo Markíza) aj s titulkami. Dobre som sa pobavila. Možno to nájdete v ich archíve.
misoft
03.04.11,16:26
Sú v archíve JOJky ("Kde máš ponožku?" :D) Človek sa na tomto môže od smiechu aj ušúľať po zemi.
Žabinka
04.04.11,07:44
Ja som sa zamýšľala nad tým, či si tie detičky aj rozumejú, čo hovoria. Moje deti v určitom veku rozprávali podobne, ale s menšou intenzitou, no ja som im veľmi nerozumela :) .
misoft
04.04.11,08:47
Majú svoj "vlastný" jazyk (reč), ktorej rozumejú, pre nás je to však "kódované" (ani Nemci za WWII by to nerozlúštili - ako jazyk Navajo).
nika.sum
07.04.11,21:31
Ja som sa zamýšľala nad tým, či si tie detičky aj rozumejú, čo hovoria. Moje deti v určitom veku rozprávali podobne, ale s menšou intenzitou, no ja som im veľmi nerozumela :) .
urcite si rozumeju. Ja si pamatam, ked bol starsi syn malicky chodila reklama, kde bolo vela babatiek, ktore vydavali vselijake zvuky a maly ked to sledoval tak na tvari bolo vidiet ze reaguje na kazdy zvuk batolata inak, mracil sa, usmieval sa alebo sa mu pusa dala do podkovicky - do placu. Mne sa tie zvuky nezdali az tak rozdielne.:)

P.S. neviem sice o co ide konkretne v tomto pripade, nemozem si teraz prehravat, urcite si to zajtra pozriem.
Jana Motyčková
08.04.11,09:29
Ja si pamätám, keď mal syn 4 mesiace ako v čakárni pred ambulanciou balil vedľa ležiacu rovnako starú slečnu. Obaja sa dobre zabávali a my mamičky tiež.
Tiež keď mal 7 mesiacov a jeho bratranec 11 mesaicov, posadili sme ich prvýkrát na posteľ vedľa seba a oni hneď hlavy dokopy a debatovali, netuším o čom a dodnes si výborne rozumejú.
Lubica H
12.04.11,07:17
dva nové príspevky:

Náš Samko v škôlke nechce jedávať pomazánky, špeciálne dostáva len suchý chlieb. on ich nechce ani doma jesť, čo ma trochu mrzí, lebo ja ich celkom môžem, ale nenútim ho a dúfam, že časom im príde na chuť. doma sme sa čosi rozprávali o jedle a on mi začal hovoriť, ako v škôlke jedol chlebík s pomazánkou. to sa opakovalo asi dva dni - nie, akosi som si nestihla overiť u pani učiteľky, či je to pravda alebo nie - aj tak ma to potešilo. tak mu hovorím: "Samko, keď ti už chutia pomazánky, budem ich aj doma robiť."
Samko: "Nie, doma ich nerob."
ja: "Čo ti odo mňa nechutí?"
Samko sa trochu pomrvil: "Nechutí."
ja: "A v škôlke ti chutí. Aj u babiny." (keď je trochu dlhšie u svokry, vždy príde o nejaké 1-2 kg ťažší)
Samko: "Áno."
ja: "No to som dopadla..."
Samko: "Ale ja ťa aj tak ľúbim."

(Mimochodom, asi to s tým mojim varením nebude až také vážne, lebo cez víkend si pochvaľoval. :) )

Druhý zážitok - zo zaspávania:
Ja: "Dobrú noc, chrobáčik."
Samko: "Dobrú noc, pavúčik."
Ja: "Dobrú noc, ty môj tulipánik." (miluje tulipány).
Samko: "Dobrú noc, ty môj kvietok zvädnutý..."
elizabeth7
12.04.11,09:35
Ja prispejem výrokom našej, vtedy 2-ročnej Viktórie. Po ceste išiel pán, ktorý mal barle. Viktória sa na neho pozrie a povie: "Mami, aha ujo ide na lyžiach"
Stanislav 1975
12.04.11,09:37
Ja hovorím minule, kto mi poškrabká chrbátik? A malý Tomáš( 4 r.)- ja, ale so sekerou...:cool:
Kazu
12.04.11,09:51
Ja hovorím minule, kto mi poškrabká chrbátik? A malý Tomáš( 4 r.)- ja, ale so sekerou...:cool:

Ten tvoj chrbát je taký širokorozchodnejší, kým ho poškrabká, má sa čo chlapec oháňať. Tak preto tú sekeru :D
Stanislav 1975
12.04.11,10:01
Ten tvoj chrbát je taký širokorozchodnejší, kým ho poškrabká, má sa čo chlapec oháňať. Tak preto tú sekeru :D

možem za to že mám 110 kg...:D:D:D- pri prasiatku, akurát tak na zabitie...:D
Oliwa
12.04.11,12:26
Ten tvoj chrbát je taký širokorozchodnejší, kým ho poškrabká, má sa čo chlapec oháňať. Tak preto tú sekeru :D
Kazu, sa nezdáš - a odkiaľ Ty vieš, aký široký chrbát má tuto tato Stanislav1975? :) Vari si mu ho už škrabkala a hovoríš nebodaj z vlastnej skúsenosti? :eek::D:D:D
Ale po dvoch týždňoch nedobrovoľnej poraďáckej abstinencie ste ma obidvaja /obitraja - aby som nezabudla na juniora ;)/ pobavili... Milé zvítanie sa s Poradou...
Kazu
12.04.11,14:58
Kazu, sa nezdáš - a odkiaľ Ty vieš, aký široký chrbát má tuto tato Stanislav1975? :) Vari si mu ho už škrabkala a hovoríš nebodaj z vlastnej skúsenosti? :eek::D:D:D
Ale po dvoch týždňoch nedobrovoľnej poraďáckej abstinencie ste ma obidvaja /obitraja - aby som nezabudla na juniora ;)/ pobavili... Milé zvítanie sa s Poradou...

Jáááj, moja, v krčme som s ním sedela :D A keby si bola na tej prednáške v decembri v Paštekárni aj ty by si tam bola s nami sedela a videla by si aký široký chrbát má Stanko.:---
misoft
12.04.11,15:33
:D

videla by si aký široký chrbát má Stanko
Tiež so tomu vraví - od nedohľadna do nedohľadna.
:D:D:D
Stanislav 1975
12.04.11,16:27
Jáááj, moja, v krčme som s ním sedela :D A keby si bola na tej prednáške v decembri v Paštekárni aj ty by si tam bola s nami sedela a videla by si aký široký chrbát má Stanko.:---

Veru sedela, ale troška som bol zháčený, že si nepila- ja neviem, celkovo ste tam boli všetci akosi abstinentne založení...:---
uct2007
12.04.11,17:29
Náš 3-ročný včera:
"...ten kestík, čo si mi včera dala som už zjedol" a významne sa na mňa pozrel - čo som samozrejme hneď pochopila,že takto "zaobalene" si pýta nový keksík :)

rozčuľovala som sa na našu predškoláčku,že všetky hračky, ktoré sa nachádzali v izbe nechala porozhadzované na zemi,nedala som si pritom pozor na ústa a vyletelo zo mňa:
"....sa na to kašlem !"
malý vnuk na to:
"Aj ja sa na to možem vykašlať"

hm, deti sú fakt veľmi učenlivé :)
rodina1
12.04.11,17:31
Veru sedela, ale troška som bol zháčený, že si nepila- ja neviem, celkovo ste tam boli všetci akosi abstinentne založení...:---
Vieš, Stanko, my "prišelci" na stretko z rôznych kútov našej krajiny, sme nemohli piť - my sme sa autíčkom museli dostať domov :) k nám nepremáva MHD :D
Oliwa
12.04.11,18:48
Jáááj, moja, v krčme som s ním sedela :D A keby si bola na tej prednáške v decembri v Paštekárni aj ty by si tam bola s nami sedela a videla by si aký široký chrbát má Stanko.:---
mimotemy Však som to aj tajne tipovala, že to bude "karčmový" dojem;) ... Však ze Záhorá do Prešporku to nemáte k sobě až tak daleko - jako já... :) Už som si skoro myslela, že stretko bolo v Čiernej nad Tisou - keď vraj "širokorozchodný"...
Ešteže si abstinovala, ako sa kulantne vyjadril objekt Tvojho nenápadného záujmu :D, to by sa Ti potom zdalo, že je oveľa väčší/širší chuap... ;)
Oliwa
12.04.11,19:07
Ja hovorím minule, kto mi poškrabká chrbátik? A malý Tomáš( 4 r.)- ja, ale so sekerou...:cool:
Vrátim sa k téme: pripomenulo mi to situáciu, keď raz manžel zabezpečil prvé /a zatiaľ aj posledné/ cca 100 kg prasiatko na mäsko... Dostali sme ho už očistené a naporcované na väčšie kusy, zvlášť mäso, slaninu, kožu - a paprčky... Muž práve držal v ruke jednu paprčku a poškrabkal ňou dcéru na chrbát, pričom sa jej líškal - poškrabkám Ťa s nechtíkom... Vtom sa nič netušiaca dcérka otočila - a takmer odpadla... Nevyriekla síce ani slovko /takže to sem vlastne nepatrí :D/, ale keď už Stanko začal s tým škrabkaním, spomenula som si na to...
Mimochodom, Stanko, vidno, že sa máš na čo tešiť, keď Ti chlapci vyrastú... Dúfam, že máš dobrú životnú poistku... :D:D:D
Oliwa
13.04.11,13:24
Chlapec prišiel a hovorí: Dnes bolo zaujímavé čítanie...
Áno, a o čom? O cudzej ložnici... :eek:D:D:D

Pozn. pre nezainteresovaných: rozumej - bolo to "o cudzoložnici"... :)
nika.sum
16.04.11,19:36
Dnes bol manzel s Matkom 4,5 r. na autosalone. Tatino ho vyfotil asi pri kazdej peknej hosteske. Chcel ho vyfotit pri dlhonohej blondynke,ale Matko sa drzal nejako bokom. Slecna sa ho pyta, ci sa jej boji a Matko jej hovori: "Vy mate ale velke nohy"
Oliwa
17.04.11,11:40
Nika, takže manžel nechodí na autosalón pozerať autíčka, ale fotiť si blonďaté a nohaté hostesky... A malého berie so sebou ako křoví... :D Vynaliezavý taťuldo... :)
uct2007
19.04.11,10:00
Viete, čo je to "pani počasníčka" ??
- to je podľa našej malej predškoláčky tá "pani čo hlási v telke počasie" :)
a ešte má jedno super slovo:
Keď niečo vyvedie tak hovorí, že ona sa ide "prepačovať" - to že sa ide ospravedlniť a sľúbiť, že bude dobrá :)
Oliwa
19.04.11,11:14
Viete, čo je to "pani počasníčka" ??
- to je podľa našej malej predškoláčky tá "pani čo hlási v telke počasie" :)
a ešte má jedno super slovo:
Keď niečo vyvedie tak hovorí, že ona sa ide "prepačovať" - to že sa ide ospravedlniť a sľúbiť, že bude dobrá :)
To keď bol náš syn ešte menší ako je teraz a niečo vyparatil, tiež sme ho učili, že sa treba ospravedlniť tomu, komu niečo chtiac/nechtiac vyviedol /sestre, alebo keď nás neposlúchol/...
Pochopil to po svojom a tak namiesto ospravedlnenia z jeho strany bolo počuť: "Prepáčil som Ti..." :D:D:D No môžete sa na také dieťa hnevať? :) Vtip je v tom, že on to myslel úplne vážne... :---
Dana7
22.04.11,09:17
Nášho drobca /skoro 3 roky / brávame občas našou Fabiou na výlety. Dedka má teda v pamäti ako toho, kto ho bráva na výlety. A najnovšia asociácia v jeho hlavičke je tá, že keď vidí na ulici Škodu Fabiu, skonštatuje, že ide "vyjet". Všetky iné autá sú autá, ale každá Fabia je "vyjet".
Oliwa
22.04.11,11:31
A vraj kríza :rolleyes:... a podľa Vašej malej je na Slovensku sveta žiť - keď čo Fabia, to výletníci... :D:D:D
Oliwa
23.04.11,06:17
Včera mi syn hovorí:
Mami, poviem Ti veľkonočný vtip! Veľkonočný? :eek: A to je už aký?

Pilát sa pýta Jozefa z Arimatey:
Je pravda, že si požičal svoj hrob Ježišovi z Nazareta?
A Jozef odpovedá: Áno, ale veď je to len na víkend... :):):)
Oliwa
24.04.11,07:59
Môj malý zase perlil:
Mami, nevedel som, že aj zvieratá môžu byť sväté! :eek:
Prosím Ťa, a na to si ako prišiel?
No lebo dnes v kostole sa spomínala svätá Katarína Siamská! :confused::D:D:D
Tak som mu vysvetlila, že sv. Katarína nebola mačka :---, ale narodila sa v meste Siena - tak preto Sienská... :)
Niekedy fakt netuším, či to naozaj nevie, či ma len skúša, alebo si zo mňa strieľa... :rolleyes:
Lubica H
25.04.11,11:15
tiež jeden veľkonočný - trochu materialistický :-):

vo štvrtok som cestou domov rozprávala Samkovi o Veľkej noci, že ju oslavujeme na pamiatku ukrižovania a zmŕtvych vstania Ježiša Krista.
Samko: "A to ukrižovali toho malého Ježiška?"
Ja: "No... keď bol malý, volal sa Ježiško, ale keď vyrástol, tak Ježiš."
Samko: "A on zomrel?"
Ja: "... Áno."
Samko: "A kto bude teraz nosiť darčeky?"
ivka70
25.04.11,11:31
A aka bola odpoved? :D:D:D
Lebo ved vianoce nie su az tak daleko :D:D:D
Oliwa
25.04.11,14:01
Veľmi praktické dieťa... :D:D:D
No Lubka, máš čo robiť, aby si to teraz "ustála"... ;):):---
Lubica H
26.04.11,11:04
tiež jeden veľkonočný - trochu materialistický :-):

vo štvrtok som cestou domov rozprávala Samkovi o Veľkej noci, že ju oslavujeme na pamiatku ukrižovania a zmŕtvych vstania Ježiša Krista.
Samko: "A to ukrižovali toho malého Ježiška?"
Ja: "No... keď bol malý, volal sa Ježiško, ale keď vyrástol, tak Ježiš."
Samko: "A on zomrel?"
Ja: "... Áno."
Samko: "A kto bude teraz nosiť darčeky?"

nebojte sa, upokojila som jeho detskú dušičku, že Vianociam aj naďalej šéfuje Ježiško, pretože tým, že vstal z mŕtvych, môže túto funkciu vykonávať až do skonania sveta, resp. kým prestane veriť na Ježiška.

inak, on si to ešte trošku pletie, lebo aj k narodeninám chcel písať Ježiškovi. :D ale pravda je, že je veeeľmi praktický, hlavne v tom, čo sa mu hodí.
Lubica H
26.04.11,11:09
a ďalší do zbierky z nevyčerpateľnej studnice úprimných detských výrokov:

Samko bol zo včerajšej šibačky trochu unavený, ale ešte sme išli k mojim rodičom. Sedel na stolčeku, nohy vystreté, ale neobúval sa.
Ja som ho chcela poľutovať: "Samko, prečo sa neobúvaš? Už si unavený, však?"
Samko: "Ja nie som unavený, ja som lenivý."
A tak maminka dobrovoľne obúvala. :D
Oliwa
26.04.11,15:35
Dúfam, že to obúvanie bola odmena za jeho úprimnosť :) a nie lenivosť... ;)
Oliwa
26.04.11,15:54
Neviem čím to je, ale môj "malý" má rád vtipy o blondínach... Aj dnes mi hovorí: Mami, poviem Ti vtip...
Brunetka, čiernovláska a blondínka sa chceli dostať do neba. Pán Boh im však povedal: Do neba vedie tisíc schodov, pôjdete predomnou a ja Vám budem rozprávať vtipy... Tá, ktorá sa vydrží celou cestou nezasmiať, patrí do neba...
Idú, idú... na 311 schode to ako prvá nevydrží brunetka, zasmeje sa a musí ísť dolu...
Na 852 schode sa rozosmeje čiernovláska...
Na 999 schode zadychčaný Pán Boh hovorí predposledný vtip, keď sa vtom rozrehoce blondínka... a Pán Boh sa jej začudovane pýta: To si už nemohla vydržať aj ten posledný schod? A ona na to: Ale veď ja sa smejem na tom prvom vtipe...! :D:D:D
ludmilla
28.04.11,06:28
Detská láska je tak veľká, bezhraničná a úprimná.
Včera som pozerala Modré z neba, práve posledný príbeh, kde rodina stála pred novým pomníkom, slzy mi stekali ako hrachy.
Môj Adam už spal vo svojej izbe, ale práve išiel okolo na toaletu a zastavil sa pri mne, pozeral na obrazovku, pohladil ma po vlasoch a povedal: "Mami, tebe kúpime krajší pomník!"
Je to smutné a zároveň veselé a také krásne vyznanie, že som sa cez tie slzy začala smiať :). Láska je láska.
2009
28.04.11,06:52
Áno je to láska :)
Oliwa
28.04.11,09:59
Ako vízia na dobrú noc nie najhoršie... ;):)
hubatá
28.04.11,12:20
hihihi ..... úprimné.
Aj mne syn smutne odkázal z pionierskeho tábora po kolegyni čo tam bola vyslaná za ROH:
-" ....a teta pozdravujte moju mamu ak ešte neumrela .....!:mad:"
Oliwa
28.04.11,18:21
Prosím Ťa Hubka, to si ho chúďa na akú dobu vyšikovala do toho socialistického tábora...? ;):)
osky
28.04.11,18:26
xixi-ze hubka-preboha kde s na toto prisla.nezdrzala som sa smiechu
misoft
28.04.11,19:14
osky: Veď ju tak milo oslovila. Horšie by bolo, keby ju oslovila "Muchotrávka" :D:D:D
Oliwa
29.04.11,08:40
Však som to normálne vyskloňovala, niééé? ;):D:D:D
1. pád Hubatá, 2.pád Huba, 3. pád Hubka, 4. pád Hubička... :)
osky
29.04.11,17:03
super!!!!
ale mna pri tom vcera napadla len hubka na umyvanie riadu,tak mi to prislo smiesne.asi som prepracovana:D
Oliwa
29.04.11,18:13
Prepracovaná :)? Hádam len nie z umývania riadu! ;) Mi nehovor Osky, že Ty nemáš v tom Ostereichu umývačku ... :D:D:D
osky
29.04.11,19:00
neuveris,ale nemam.dom totiz je v prerabke a novu kuchynu zatial nemame.kedze chceme vsetko zabudovane v originalnom nabytku,nekupili sme si umyvacku ani ine spotrebice.
uzivam kuchynu este po svokre a tak pouzivam hubky.....
osky
29.04.11,19:02
moj muz by mi uz bol novu kuchynu zabezpecil,ale ja trvam na tom,ze prve sa musia spravit izby ,schodiste,terasa.....do kuchyne mi nikto nejde,takze ta ma trapi najmenej...
pepsikova
29.04.11,19:07
..dnes ráno mi milenec (má 5 rokov) trieska do dverí a pýta sa:...môžeš mi dať trochu lásky?...
..odpadávam z neho, je ako repík, okolokrčkové stisky ma idú zadusiť a pritom má lásky dosť, mamka s tatkom ho milujú ...
Oliwa
30.04.11,12:02
Sedím si za PC a zo susednej izby sa ozve syn:
Mami, Ty si už dnes mala tú "venčiacu dobu" ??? :eek::rolleyes:
V prvej sekunde som myslela, že som zle počula /keďže psa nemáme a tak niet koho venčiť/, v druhej som nechápala a v tretej mi do došlo... :D:D:D
Keďže som na PN, mal na mysli vychádzky, ktoré mi určil lekár... :---:---:---
zlaticko14
01.05.11,16:56
Mám o dosť mladšiu sestru. Raz ju požiadal jej kamarát od susedov o ruku s takým ružovým prstienkom, aj keď mu povedala nie prsteň zhrabla. Keď sme sa jej pýtali prečo povedala nie tak nám odvetila, že chce najprv doštudovať škôlku a že nechce mať deti :-))
Oliwa
01.05.11,19:43
Mám o dosť mladšiu sestru. Raz ju požiadal jej kamarát od susedov o ruku s takým ružovým prstienkom, aj keď mu povedala nie prsteň zhrabla. Keď sme sa jej pýtali prečo povedala nie tak nám odvetila, že chce najprv doštudovať škôlku a že nechce mať deti :-))
Ohľadom toho "štúdia" si mi nahrala na smeč... :)
Toť nedávno som nedobrovoľne pobudla zopár dní v nemocnici. Na chodbe medzi mamičkami-čakateľkami sa v neprehliadnuteľnom červenom župane premávala Angelika... :D - mladá rómka. Ona sa fakt tak volala, hoci spočiatku sme si mysleli, že je to prezývka. Jedného dňa nám jedna sestrička /evidentne zhovorčivejšia/ rozprávala, ako "prijímali" Angeliku... Prišla rovno zo školy, náhle, bez vecí, ale zato v ihličkách... V kolónke povolanie mala v prijímacom formulári napísané "študentka" :)/mohla mať asi 15 r./. Keď sa jej službukonajúci primár spýtal, že čo študuje, odpovedala, že študuje na špeciálnej škole:rolleyes: ... U nás je na danej adrese len jedna - pomocná...
Takže tá Tvoja "ségra", hoci má o nejakých 10 rokov menej ako Angelika, rozumu má podstatne viac - najprv štúdium, až potom deti - a nie naopak... :D:D:D Vlastne môžeš byť na ňu hrdá... :---:---:---
hubatá
03.05.11,10:27
Cha-cha-chááá, aká som len rada, že som Vám priatelia všetkým ....... na smiech !
:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---
hubatá
05.05.11,06:23
Minule som na vnučku pre niečo nakričala a tá mi prikázala:
- "A ty choď k vlkovi, vyplaz mu tam jazyk a nech ti ukuje tenší hlások !!!"
ZEvina
05.05.11,13:05
Prezliekala som vnučku do "domácich" vecí a zrazu objavila malú dieročku na pančuškách: babka, toto mi nedávaj, lebo mi z pankušky (pančušky) vypadne nožička!
VERONIKA6
05.05.11,13:10
Moja 3- ročná vnučka ma tiež občas prekvapí.
Raz sedela na WC a hovorí: "Babka pravda, vpredu máme cikulku, vzadu riťulku, tak to Pánbožko zariadil."
lianett
05.05.11,15:05
Keďže máme teraz tie MS v hokeji, prispejem jednou aktuálnou perličkou, ktorú "vyperlil" môj 5 ročný syn, keď sme hrali naposledy hokej s Rusmi.

Pozoroval zápas a zrazu, keď jeden z našich hráčov chcel prihrať niekomu na bránku alebo možno len vypichnúť puk /tuším Rusi hrali vtedy presilovku/ náš malý povedal: "Prihral naprázdno, pretože tam nemal svojich panákov...:D /panákov = rozumej spoluhráčov/." A sarkazmus mu určite vôbec nič nehovorí, len na obrazovke hráči boli bieli a červení panáci. Ako v nejakej PC hre.:D:D
lianett
05.05.11,15:24
Detská láska je tak veľká, bezhraničná a úprimná.
Včera som pozerala Modré z neba, práve posledný príbeh, kde rodina stála pred novým pomníkom, slzy mi stekali ako hrachy.
Môj Adam už spal vo svojej izbe, ale práve išiel okolo na toaletu a zastavil sa pri mne, pozeral na obrazovku, pohladil ma po vlasoch a povedal: "Mami, tebe kúpime krajší pomník!"
Je to smutné a zároveň veselé a také krásne vyznanie, že som sa cez tie slzy začala smiať :). Láska je láska.

Áno, toto je naozaj láska najúprimnejšia. Ja som toť nedávno kúpila synovi LEGO, hrozne ma ukecával, keď sme išli okolo Dráčika a sľuboval hory-doly.Nakoniec som neodolala, kúpila som jednu skladačku a potom som povedala: "Dúfam Miško, že si na mňa potom spomenieš" /Samozrejme myslela som, že si napr.urobí DÚ bez reptania vtedy keď má, alebo poupratuje si po sebe veci.../ ale on mi na to svojsky: "Mamina neboj sa, keď zomrieš ja budem taaak veľmi plakať a revať a budem na Teba v dobrom spomínať" :D:D:D
Oliwa
05.05.11,20:40
No vidíš, bolo Ti to treba...? :D:D:D:---:---:---
uct2007
06.05.11,11:00
Naša malá chcela byť velice múdra a tak mi papuľovala, no riadne ma to vytočilo, ale nestíhala som to riešiť,lebo som sa ponáhľala do roboty.
Ráno ešte pred odchodom do škôlky prišla malá za mužom a hovorí:
"Starký....prepáč, že som urazila tvoju manželku" :)
Oliwa
09.05.11,08:30
Syn sa ma včera pýta:
Mami, vieš čo má hypochonder napísané na náhrobku?
??? :rolleyes:
"Ja som Vám to hovoril..." :D:D:D
Oliwa
12.05.11,07:58
Dnes mi malý hovorí: Mami, tento si počula?
Príde fixka k lekárovi a hovorí: "Pán doktor, vypíšte ma..." :D:D:D

PS: Zajtra idem k lekárovi na kontrolu ja, tak uvidím, ako dopadnem, aj keď nie som fixka... ;):---
Keď som bola minulý týždeň, zastupoval ho iný, lebo "môj" si odbehol do Anglicka. A ten náhradný
ma vypísať /resp. ukončiť PN/ nemohol. :(
srska
12.05.11,08:10
keď mal syn asi 4-5 rokov:
mama (vešala na balkóne prádlo): danko, podaj mi štipček
danko: mami, hovojí sa kojík:)
srska
12.05.11,08:17
Áno, toto je naozaj láska najúprimnejšia. Ja som toť nedávno kúpila synovi LEGO, hrozne ma ukecával, keď sme išli okolo Dráčika a sľuboval hory-doly.Nakoniec som neodolala, kúpila som jednu skladačku a potom som povedala: "Dúfam Miško, že si na mňa potom spomenieš" /Samozrejme myslela som, že si napr.urobí DÚ bez reptania vtedy keď má, alebo poupratuje si po sebe veci.../ ale on mi na to svojsky: "Mamina neboj sa, keď zomrieš ja budem taaak veľmi plakať a revať a budem na Teba v dobrom spomínať" :D:D:D
k tomu legu:
v určitej dobe bola v našej domácnosti forma trestu: lego, formo, zákaz!!!:D
tak boli naši malí loptoši trestaní keď niečo vyviedli. (formo - slabý ekvivalent skladačky lego z bývalej ndr)
Oliwa
15.05.11,16:09
"Chlapci", neurazte sa :), ale dnes sa ma syn pýta:
Mami, vieš aký je rozdiel medzi mužom a jogurtom?
??? :rolleyes:
Jogurt má kultúru... ;):D:D:D:---:---:---
uct2007
15.05.11,16:12
Naše vnúčatá 6-ročná a 3-ročný sa hrali na záhrade na manželov. Malá volá na malého:
"Zlatko, kde si tak dlho? Už poď domov, obed je navarený"
a malý na to, hral sa s formičkami v piesku:
"Miláčik, som v pieskovisku" (tá predstava: manžela mať s formičkami v pieskovisku nemá chybu) :) :)
a malo to pokračovanie: neskôr to malého už prestalo baviť, malá ho usmerňovala a furt mu do všetkého kecala, tak sa povadili,skoro aj pobili. Museli sme ísť robiť rozhodcov a ona nám hovorí:
"No a čo....veď manželia sa aj hádajú....a niekedy aj bijú :) :)
ZEvina
16.05.11,07:37
syn 3-4 ročný: Mamíííííííí, ja chcem chlebík!
ja: nehovorí sa chcem, ale prosím si.
podávam mu chlebík: tu máš!
syn: nehovorí sa tu máš, ale páči sa!

takto sme sa mi spolu vychovávali.......... :D
Oliwa
16.05.11,10:07
Tomu sa hovorí spätná väzba - aký požičaj, taký vráť... :)
Oliwa
23.05.11,19:48
Včera syn natešený, že nám začali dozrievať jahody a naoberal plnú misku hovorí: Mami, my máme takú peknú záhradku... A vieš, čo sa mi v nej páči najviac? Regál s jahodami! :eek::D:D:D Chcel povedať rad... :)
lianett
25.05.11,12:17
A niečo aktuálne ako deti reagujú na naše veeľmi populárne seriály, napr:Tisíc a jedna noc.

Môj mladší syn, 5 ročný, keď som nezvládla nervy a trocha na neho nekričala, mi povedal:" A ty budˇ dobrá ako tá Šeherezáda, a už na nás nekrič!!"

A starší sa zasa učil básničku, je druhák a asi pred dvoma týždňami sa mali naučiť básničku na Deň matiek. Volala sa Mamičkino poď. Celkom mu to išlo, sa to naučiť, ale keď prišiel na tretiu slohu, za svet si nevedel spomenúť na jedno slovíčko, ktorým sa to začínalo:Bolo to nejako takto---"Nadídu mrazy, prituhne a vietor kopí záveje...už pri dverách ma čaká, poď, mamička si ťa zohreje"----Nuž, to slovko "nadídu" si nevedel zapamätať. A potom pozeral chvíľu slávny seriál a pritom si to opakoval a zrazu veselo vykríkol: "Už viem ako si to zapamätám, podľa pani Nadide:-) Nuž celkom dobrá mnemotech. pomôcka
uct2007
27.05.11,07:24
Dcéra sa rozišla s priateľom, malá 6-ročná to okomentovala:
"Starkovia, tak už sme sa konečne rozišli s Ľubkom :)
no a expriateľ dcére ešte vyvoláva a malá to zase okomentovala:
"Nechápem na čo ho máš ešte stále v telefóne a už si ho konečne nevymažeš z tých svojich kontaktov" :)
hubatá
27.05.11,21:39
Všímavá, učenlivá hihi ........... !
pepsikova
29.05.11,10:30
Výroky deti

1. Radšej mám mamičkinu sestru, ako svoju. Mamičkina sestra je mojou tetou, ale moja je pre mňa ničím.

2. V maminom brušku je bábätko, iba neviem ako to zhltla.

3. Na mamičky sa nezvykne kričať, ony sú osožné.

4. Keď dvaja ľudia sa zaľúbia do seba, a prvýkrát sa pobozkajú, ihneď sa zrútia a ani nevstanú aspoň hodinu, ale možno ani dlhšie.

5. Polostrov je taký ostrov, ktorý úplne nedokončili.

6. Babička je tlstá preto, lebo je plná lásky.

7. Tak by som rada chcela ešte bračeka, ale mami stále používa tampón...

8. Človek čím je starší, tým sú jeho zuby drahšie.

9. Dievčatká preto nevedia cikať postojačky, lebo nevedia o čo sa chytať.

10. Keď babku bolia zuby, jednoducho ich dá do pohára.

11. Raz som bola tak chorá, že som mala 40-kilovú horúčku.

12. Ja už nemám babičku: zasadili sme ju v cintoríne.

13. Mamičky sa tiež musia pásť, aby z ich cicíkov tieklo mlieko?

14. Švajčiarske kravy využívajú v prvom rade na výrobu čokolády.

15. Obyvatelia Sardínie sa volajú sardinky.

16. Aby to bolo dobré, sestričky v nemocnici musia byť sterilné.

17. Lekári vravia, že najhoršie sú smrteľné choroby.

18. Keď sa mi narodil braček, dali ho do akumulátora.

19. Motýľ je taký hmyz, ktorý patrí do čeľade helikoptérovitých.

20. Najosožnejšie zviera je prasa. Každú jeho časť možno zúžitkovať:
prednú a zadnú časť ako mäso, kožu na topánky, zo srste kartáče a jeho menom dokonca možno aj nadávať.

21. Zoo je super miesto. Možno tam vidieť aj také zvieratá, ktoré ani neexistujú.

22. Nie som pokrstený, ale zaočkovaný som :-))

23. Životná poistka sú také peniaze, ktoré dostane ten, kto prežije smrť.

24. Neviem koľko mám rokov, lebo sa to stále mení.

25. Veľmi som sa zľakol, keď nám mamička ochorela, lebo som myslel, že otec nám bude variť.

26. Akvárium je prakticky mini-more, v čom plávajú domáce rybičky.

27. Výživné je plat detí, keď sa ocko odsťahuje z domu.

28. Adopcia dieťaťa je oveľa lepšia možnosť, ako pôrod. Rodičia si sami môžu vybrať dieťa a nemusia za každú cenu prijať to, čo práve dostanú.

29. Pápež býva vo Vákuume.

30. Každá ryba vyrába ikry, ruské ryby aj kaviár.

31. Kravy nesmú rýchlo behať, aby im mlieko nevyčvachtalo z vemena.

32. Muži u nás sa môžu zosobášiť iba s jednou ženou. Tomu sa hovorí monotónia.

33. Nechápem, prečo sa mamka hnevá, že som rozbil vázu. Aj tak bola stará, dokonca čínska, ani nie naša...

34. Sestra zase ukončila ročník so samými jednotkami. Stavme sa, že to robí voči mne naschvál.

35. Babička sa odsťahovala na druhý svet. Teraz už aj ja budem mať niekoho v zahraničí...
2009
03.06.11,09:38
Toto bola podarené. Cez obedňajšiu prestávku som skočila do Billy kúpiť si biele ťahavé muškáty. Späť som sa vracala okolo škôlky a tam na múriku sedeli dvaja asi 4 ročný chlapci.
Jeden z nich rozhorčene zahlásil. “Prečo musia byť holky také blbé?!?!?”:D:D:D
Lubica H
03.06.11,12:31
jeden "čerstvý" zo včerajška:

Manžel sa dohováral so Samkom, ako budú cez leto spolu chodiť na ryby. (Samko bude mať 5). Samozrejme, spočiatku to nebudú veľké úlovky, len samé malé rybičky. A Samko bol hneď plný optimizmu a nápadov. Našťastie, prvý Samkov nápad - že mi nachytané rybičky dá do postele (žeby mi nimi chcel spraviť radosť? :D ) - manžel úspešne rozhovoril. Ale ďalší nápad sa ujal:

Samko: "Nachytáme rybičky a dáme ich do nádrže u babiny. (u svokry je také čosi, čo vyzerá ako bazén, majú to na dažďovú vodu a manžel tam občas púšťa návnadové rybky - dlhšie vydržia). A potom ich môžem znovu chytať."
Manžel: "Vidíš, to je dobrý nápad."
Samko: "Ja som ale múdry, však? Volajte ma Einstein!"

Neviem, kde prišiel na toho Einsteina, ale keď mi to manžel rozprával, vybuchla som smiechom rovnako ako on, keď to počul priamo od Samka. :)
erzet
06.06.11,09:48
Slovník môjho syna:
i - vlak
tupte - kúpte
mina - motorka
bus - autobus
pu - puding
bio - bicykel
tae - čaj
tutor - cukor
ebe - Mb-éčka
mano - mäso
mato - maco
debi - delfín
tata - traktor
pa - pásak
ba - baterky
ba - banán
da - ja
papu - papuče
pa - páli
o - opraviť
o - otvoriť
en - sadnúť
tito - tričko
epe - lopatka
itok - lístok
toj - stroj
Žabinka
06.06.11,10:01
Slovník môjho syna:
i - vlak
tupte - kúpte
mina - motorka
bus - autobus
pu - puding
bio - bicykel
tae - čaj
tutor - cukor
ebe - Mb-éčka
mano - mäso
mato - maco
debi - delfín
tata - traktor
pa - pásak
ba - baterky
ba - banán
da - ja
papu - papuče
pa - páli
o - opraviť
o - otvoriť
en - sadnúť
tito - tričko
epe - lopatka
itok - lístok
toj - stroj
Tiež som si zapisovala skomoleniny mojich detí, najlepšie boli od najmladšej dcéry:
Adada-Romana, tak sa nazvala sama
Ada-brat Adam
Bajba-brat Maťo
plačaté bábätko-bábika, ktorá vie plakať
zase vypichuješ?-keď som štrikovala
obúlok-holúbok
kasata-kašička
majinka-maminka
popletené vrkoče-zapletané vrkoče,...
Tweety
06.06.11,10:02
Viete čo sú nahoniny?
L-M
06.06.11,10:03
Slovník môjho syna:
i - vlak
tupte - kúpte
mina - motorka
bus - autobus
pu - puding
bio - bicykel
tae - čaj
tutor - cukor
ebe - Mb-éčka
mano - mäso
mato - maco
debi - delfín
tata - traktor
pa - pásak
ba - baterky
ba - banán
da - ja
papu - papuče
pa - páli
o - opraviť
o - otvoriť
en - sadnúť
tito - tričko
epe - lopatka
itok - lístok
toj - stroj
Ahoj Erzet, to si teda dopadol, že už je z teba traktor. Inak dobre si to odlož, tieto slovíčka, lebo človek na to časom úplne zabudne, čo všetko tie naše dietky vymyslia a povedia.
erzet
06.06.11,10:09
už je to tu archivované
erzet
06.06.11,10:10
To asi preto, že som často vrčal
promont maja
06.06.11,10:49
... bola som v sobotu na nákupe v obchode ... predo mnou mladý ocko s dcérkou asi dvojročnou ... držali spolu malý rupsačik a spoločne ( aj slovne) do ňho dávali nákup ... a keď v košíku neostalo nič a rupsačik bol na chrbátiku jeho dcérky ... tak sa malá obrátila k ockovi chrbtom a jednoducho vyrazila preč s tým, že ...Pá, pá, pá ... a mávala mu ... len ocko ešte nestačil ani vybrať peniažky a zaplatiť ... :):):) ... tak som sa z chuti zasmiala ( ... a ten otáznik v očiach mladého ocka ... :D ) ... bola rozkošná ... ( ... rastie z nej "kus" ženy... nechá platiť chlapa ... hlavne, že už má, po čo prišla ...)
nika.sum
06.06.11,13:44
Nas Matko uz ma 4,5 r. a hoci rozprava celkom pekne a vela, ma este nejake vyrazy co ho nie a nie oducit:

hudica - udica
do stanku - do stanu

Uz to nie je take milene ako ked chomolil na zaciatku ale tiez sa este vieme na nom zasmiat.
Kazu
06.06.11,15:54
S manželom sme išli na pohreb. Vnučka nás vída z domu odchádzať len autom, teraz sme išli peši. Malá nás vyprevádzala až za bránu a pýta sa: Nejdete autom, to idete len tak nohami? Manžel už bol kus predo mnou, ja som sa stále otáčala, aby sa vnučka nevybrala za nami ale sa vrátila domov. Manžel namrzený po mne zavrčal, aby som sa toľko nezdržiavala. Malá sa rozhnevala a zakričala: Dedko, čo kričíš po mojej babke??? Ty sa nevieš správať? Kričí sa len na malé deti keď neposlúchajú. Babka je už veľká, ona si môže robiť čo chce! :D:D:D
suzika1979
06.06.11,16:08
hehe, tie deticky teda vedia hadzat hlody, ak mozem,pridam aj ja mojho 4 a pol rocneho syna. pred chvilkou sme boli v mojej robote odovzdat ziadost o materske a povedala som mu,aby ma pockal pred pultom a nech si zatial pokeca s mojou najlepsou kolegynou...kukal na bratislavsku tocenu a najprv vyhlasil,ze je "natoceny had" a potom,ze "aky spoteny" :))) kolegyna sa skoro pocikala od smiechu a zakaznici si to hovorili medzi sebou po celom obchode,tak som sa to dozvedela aj ja pri plateni v pokladni
csillag3112
07.06.11,18:47
moja dcera 4 rocna- pytam sa jej "Kristinka co hladas? Mami hladam Vianoce!" na serbliku- "mami urobila som klobasku, mozes papat!" v nemocnici- mami sestricka mi zle pichla ihlu, ma to bolelo, nech ju vyhodia!" svokre- starka? Tebe rastie na rukach srst! " svokor jej vravi - povedz OROL! Vynasla sa povedala mu SOKOL!
Tamila
07.06.11,19:23
Môj syn, keď mal asi štyri roky, počúval so mnou Elán a páčila sa mu skladba Tanečnice z Lúčnice. Zaspieval si ju takto: ... rýchli z brynčice ... (malo byť: silní z bryndze, rýchli z žinčice).
Alebo sme recitovali jednu básničku, kde bolo ...a ja rada Janka, on recitoval ...a rajada ..., chcel povedať popod plot a povedal podpo plot, inokedy zase: mama, ten koláč bude z tvahorom?
Dnes je mládenec a keby vedel, čo tu o ňom píšem, povedal by mi, že som trápna:D:D:D.
81janka
07.06.11,22:38
Teraz v sobotu sedela moja svokra v obývačke a lúštila krížovky, keď prišla na zádrhel. Moja trojročná dcéra ju obskakovala, tak jej starká hovorí: "Lucka, choď sa maminky opýtať, ako je žiadny po nemecky." Malá na ňu pozrela a v momente zareagovala: "No nijaký, predsa..." Ja som sa v kuchyni skoro popálila, ako som vybuchla...
csillag3112
19.06.11,18:56
Moja 4 rocna dcera Kristinka.
Vecer vravim. " Kristinka ocinovy daj pusu na dobru noc a ideme spat je vela hodin uz "
Odpoved malej so vzopnutymi rukami znela " Oh my Ghot".

V posteli mi vravi " Mami som smutna moj princ je daleko daleko az pri tej sopke ! A uz sa nevrati !!
Ja: " A ako sa vola tvoj princ ?"
Mala: Princ Nanonan !!! "
Ja: " Neboj kym sa vyspinkas on sa vrati na bielom koni k tebe !!"
Mala: " Nemoze sa vratit na koni !!!! Ja mam doma iba kravu !!!! "
maajka
25.06.11,10:45
Ešte dobre, že neukazoval na niekoho iného doma.:---:---To by už taká sranda nebola.

Tak to by veru sranda nebola :D
trisestri
25.06.11,11:42
ked boli deti malé a hral som sa s nimi hral na schovávačku a nevedeli ma nájst,tak sa pýtali-ocko ty si sa schoval do chladničky?
Oliwa
26.06.11,21:09
To bolo Tvoje obľúbené miesto? ;):D
Stanislav 1975
26.06.11,21:11
Mne včera tomáš ( ten mladší 4 r.) včera povedal- oco, ty si najvačší zlodej akého poznám...
Oliwa
26.06.11,21:13
Mňa sa syn predvčerom pýta: Mami, keď existuje karimatka, existuje aj karitatko? :D:D:D

A ešte pridal: vieš, ako sa pozdravia dvaja pápeži, keď sa stretnú? :confused:
Dávala som práve veci do práčky, bol piatok popoludní, uťahaná z celého týždňa, nechcelo sa mi ani rozmýšľať, jedným uchom dnu, druhým von - jednoducho som poľavila v ostražitosti a rezignovala: Neviem, ako? :rolleyes:
Načo malý nadšený vybuchol, že ma dostal a naletela som... :)
Vy dúfam, nie... ;)
video1983
26.06.11,21:15
jaaaaaaaaaaaaaaaaj a ja rozmyslam ze ako :D :D :D
Oliwa
26.06.11,21:19
Teší ma, že nie som jediná... ;):):):)
Oliwa
26.06.11,21:42
Mne včera tomáš ( ten mladší 4 r.) včera povedal- oco, ty si najvačší zlodej akého poznám...
Neboj Stanko, ešte je malý... S pribúdajúcim vekom sa jeho portfólio rozšíri... :rolleyes: Zatiaľ si musí vystačiť s najbližším okolím... ;):):D
srska
26.06.11,21:46
Neboj Stanko, ešte je malý... S pribúdajúcim vekom sa jeho portfólio rozšíri... :rolleyes: Zatiaľ si musí vystačiť s najbližším okolím... ;):):D
alebo diplomaticky nebude tatovi hovoriť pravdu:)
day
26.06.11,21:48
Mne včera tomáš ( ten mladší 4 r.) včera povedal- oco, ty si najvačší zlodej akého poznám...


prosim neber to osobne, musel som suhlasit :D
Kazu
27.06.11,08:39
Mne včera tomáš ( ten mladší 4 r.) včera povedal- oco, ty si najvačší zlodej akého poznám...

Našiel jeho vláčiky v tvojej izbe?:D:D:D
Oliwa
27.06.11,11:20
Pokiaľ by to aj boli vláčiky, vždy lepšie, ako keby si "kradli" holé baby - ako v Kameňáku na tej videokazete...
Stanislav 1975
27.06.11,11:54
alebo diplomaticky nebude tatovi hovoriť pravdu:)

zatial nieje diplomat, povie čo si myslí- minule som mu niečo nechcel dať tak mi povedal- oco, ty jeden lakomec, lenivý, k*k**ový-odsťahuj sa od nás...

čo už- niet nad úprimnosť...

ale potom po polhodine príde, nahodí smutné očiská a povie- oco, ospravedlňujem sa ti, ale posledný krát a tak je to unás dennodenne...:)
Oliwa
27.06.11,12:05
Bystré je to chlapčiatko /po tatinkovi/, nepovie, že odsťahujem sa /prečo by aj?/, ale Tebe to navrhne...
misoft
27.06.11,18:42
Načo malý nadšený vybuchol, že ma dostal a naletela som...
Vy dúfam, nie...
Dvaja pápeži sa nijako nepozdravia - je len jeden pápež - takže synátor:Oliwa = 1:0.
Páli mu to!
Oliwa
27.06.11,20:44
Však ja viem, čo mám doma, miso ;):)... Aj správna odpoveď mi zapla /ešte v piatok/ :--- - len mala sekundové meškanie... :D:D:D Len som zvedavá, ako páli Tebe v piatok popoludní, keď dávaš prádlo do práčky a rozmýšľaš, čo budeš rýchlo robiť na večeru a chystáš sa do záhrady... :rolleyes::D
ZEvina
28.06.11,06:55
Všetko, čo poviete deťom, použijú voči vám! Moja 4 ročná vnučka mi strašne chcela pomáhať v záhrade. Ja - nerozháňaj sa tak s tou motykou, lebo sa s ňou udrieš! Ani nestihla dopovedať ale nie, bakba.... udrela s ňou mňa! No čo som ti hovorila! Zvýšila som na ňu hlas. Vnučka sa na mňa pozrie prísnym pohľadom: Babka, doteraz si bola aká dobrá a teraz si už zlá! Ja som zlá? Veď ty si ma udrela! Ale ja som ťa nechcela udrieť a ty kričať chceš!
Oliwa
28.06.11,07:24
Všetko, čo poviete deťom, použijú voči vám! Moja 4 ročná vnučka mi strašne chcela pomáhať v záhrade. Ja - nerozháňaj sa tak s tou motykou, lebo sa s ňou udrieš! Ani nestihla dopovedať ale nie, bakba.... udrela s ňou mňa! No čo som ti hovorila! Zvýšila som na ňu hlas. Vnučka sa na mňa pozrie prísnym pohľadom: Babka, doteraz si bola aká dobrá a teraz si už zlá! Ja som zlá? Veď ty si ma udrela! Ale ja som ťa nechcela udrieť a ty kričať chceš!

Teš sa, kým Ti pomáha! Toto mi je celkom povedomé... Aj moja dcéra, keď bola malá, mala vlastné hrabličky, motyčku, krhličku... Keď mala asi 2 roky a sadili sme zemiaky, pobehovala po záhrade od jedného k druhému, až sa jej hlava natriasala a núkala sa: módžem, nemódžem, pomódžem! Veľmi ju bavilo hádzať zemiaky do jamiek. Keď mala 4, dožadovala sa vlastnej záhradky /už som tu niekde spomínala/. Dnes má 14 a záhrade sa vyhýba širokým oblúkom. Keď ju pošlem po petržlenovú vňať, tvári sa, že nevie, ako vyzerá... Ešte tak obrať jahody či maliny, to nie je problém. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej...
ZEvina
28.06.11,07:49
poznáááááám! Mám dvoch synov a dve nevesty a majú viac ako 14 - už aj jahody a maliny oberám ja..... a uhorky poznajú len zavárané :D
Oliwa
28.06.11,17:02
:) Skús tento rok nezavariť... A čakaj, aká bude odozva... :rolleyes::D:D:D
A teš sa, že Ti aspoň vnučka pomáha... Aj keď sa Ti sem-tam ujde motykou po krížoch... ;):---
misoft
28.06.11,19:09
ako páli Tebe v piatok popoludní, mne väčšinou nepáli, len sem-tam ma napadne (ale nie fyzicky :D) nejaká myšlienka keď dávaš prádlo do práčky hodím prádlo, hodím vankúšik Ariel, zavriem, otočím gombíkom, stlačím tlačidlo - presne tak, ako ma to naučila moja 3/4 a rozmýšľaš, čo budeš rýchlo robiť na večeru robím podľa momentálneho stavu zásob a chystáš sa do záhrady... to sa už nechytám - nemám :D
:cool:
promont maja
29.06.11,05:55
... pre tú "3/4" máš u mňa 10 bodov navyše ... nakoľko mi trošku štrajkuje ( asi) možnosť poslať Ti pochvalu ...
Oliwa
02.07.11,08:00
Pozerali sme so synom triednu fotku z konca školského roka. Prekvapilo ma, ako málo je na nej chlapcov /7/, tak som sa ho spýtala, či boli vtedy všetci v škole, alebo niektorí chýbali. Na čo malý odvetil: Mami, ale čo nevieš, však nás je málo, my sme ohrozený druh!
misoft
02.07.11,10:12
Mami, ale čo nevieš, však nás je málo, my sme ohrozený druh!
Taký mladý a taký skúsený!
Oliwa
04.07.11,06:00
... kdeže skúsený, však má len 10 r. ! On má taký svojský zmysel pre humor...
misoft
04.07.11,17:12
však má len 10 r..... no práve!! :D
Oliwa
06.07.11,05:57
Nie je to síce výrok dieťaťa, ale dieťa ma k nemu "dohnalo"...
Chvíľu sme so synom pozerali nejaký romantický film, čo teda vôbec nie je môj obľúbený žáner... Na obrazovke práve prebiehala svadba "po americky": záhrada, v záhrade stoličky, na nich hostia, svadobný altánok s ružami a pod ním nevesta so ženíchom. Zrazu sa syn pýta /akoby nikdy nevidel naše svadobné fotky/:
Mami, aj Ty si mala také kvietky vo vlasoch? Áno, mala.
A mala si aj taký závoj? Mala.
A čo si nemala? Rozum! - vyhŕklo zo mňa...

PS: Na svoju obhajobu musím dodať, že som sa vydávala z čírej lásky...
V podstate ako väčšina z nás...
Tweety
06.07.11,06:27
Nie je to síce výrok dieťaťa, ale dieťa ma k nemu "dohnalo"...
Chvíľu sme so synom pozerali nejaký romantický film, čo teda vôbec nie je môj obľúbený žáner... Na obrazovke práve prebiehala svadba "po americky": záhrada, v záhrade stoličky, na nich hostia, svadobný altánok s ružami a pod ním nevesta so ženíchom. Zrazu sa syn pýta /akoby nikdy nevidel naše svadobné fotky/:
Mami, aj Ty si mala také kvietky vo vlasoch? Áno, mala.
A mala si aj taký závoj? Mala.
A čo si nemala? Rozum! - vyhŕklo zo mňa...

PS: Na svoju obhajobu musím dodať, že som sa vydávala z čírej lásky...
V podstate ako väčšina z nás...
ŠAk práve to, rozum a číra láska, to neide do kopy.:---
Oliwa
06.07.11,08:40
ŠAk práve to, rozum a číra láska, to neide do kopy.:---

... šakt to Tweety, šak to...Ale syn má svoju vlastnú teóriu - podľa neho som si manžela zobrala - z ľútosti /mal totiž už "kristove" roky.../
Oliwa
06.07.11,13:54
Včera mal syn "zážitok", neplánovaný, nežiadaný, život priniesol... Boli sme na cyrilo-metodských slávnostiach a na záver, keď celá suita štátnikov a pomazaných hláv išla zhodou okolností práve okolo nás, muž mu hovorí: Pozri, tam ide prezident. Sluch prezidentovi evidentne slúži /zrejme viac ako pamäť/, lebo vzápätí sa otočil, vrátil sa 2-3 kroky späť a pomedzi ochrankárov s pozdravom "Čau!" podal môjmu malému ruku...
Keďže chvíľu predtým vedľa nás stojaci minister súčasnej vlády, ktorý si bol vybaviť nejaký extrémne súrny telefonát, lebo opustil svoje pôvodné stanovište medzi vyvolenými, resp. zvolenými a už sa medzi nich nevrátil, ale splynul s davom /nebudem ho menovať/ sa nezdržal a na jeho adresu počas prejavu hlesol: Aha ho, komunista a na omši... tak si môj malý zrejme chcel túto skutočnosť overiť a spýtal sa:
Mami, a on bol naozaj komunista? Áno, bol.
A už sa polepšil...?
Nechcem a ani si neviem predstaviť, ako by bol zareagoval prezident, keby bol počul aj toto... Asi by sa bol v tej chvíli tváril, že nepočuje...
Tweety
06.07.11,13:58
Včera mal syn "zážitok", neplánovaný, nežiadaný, život priniesol... Boli sme na cyrilo-metodských slávnostiach a na záver, keď celá suita štátnikov a pomazaných hláv išla zhodou okolností práve okolo nás, muž mu hovorí: Pozri, tam ide prezident. Sluch prezidentovi evidentne slúži /zrejme viac ako pamäť/, lebo vzápätí sa otočil, vrátil sa 2-3 kroky späť a pomedzi ochrankárov s pozdravom "Čau!" podal môjmu malému ruku...
Keďže chvíľu predtým vedľa nás stojaci minister súčasnej vlády, ktorý si bol vybaviť nejaký extrémne súrny telefonát, lebo opustil svoje pôvodné stanovište medzi vyvolenými, resp. zvolenými a už sa medzi nich nevrátil, ale splynul s davom /nebudem ho menovať/ sa nezdržal a na jeho adresu počas prejavu hlesol: Aha ho, komunista a na omši... tak si môj malý zrejme chcel túto skutočnosť overiť a spýtal sa:
Mami, a on bol naozaj komunista? Áno, bol.
A už sa polepšil...?
Nechcem a ani si neviem predstaviť, ako by bol zareagoval prezident, keby bol počul aj toto... Asi by sa bol v tej chvíli tváril, že nepočuje...
Oliwa, len jedna pripomienka, u nás nemáme hlavy pomazané, a to ani náhodou. :)
Oliwa
06.07.11,14:01
Kurátenko moje zlaté, ale máme, myslela som tým cirkevných hodnostárov, nie šľachticov... A súčasťou kňazskej vysviacky je pomazanie "krizmou", posvätným olejom...
Tweety
06.07.11,14:02
No to áno, ale keď si písala o prezidentovi a ministrovi, tak ja som mierila na nich. Nevšimla som si, že si to tam uviedla, že aj štátnici aj hlavy pomazané, videla som tam len tých štátnikov.( aj o tých by sa dalo pochybovať)
Oliwa
06.07.11,14:04
No ja som mierila inde... Ešteže sme nemierili na seba a netrafili sa... ;):D
Tweety
06.07.11,14:05
A prečo? Nevieš dobre zamieriť?
misoft
06.07.11,14:06
Oliwa, len jedna pripomienka, u nás nemáme hlavy pomazané, a to ani náhodou. .... ale často ich máme "namazané" a to aj náhodou :D:D:D
Oliwa
06.07.11,14:07
A prečo? Nevieš dobre zamieriť?

Náhodou viem... zo streľby zo vzduchovky som mala vždy jednotku... Väčšinou som triafala na terči desiatku... Lenže ak by si trafila aj Ty, bolo by o dvoch poraďákov menej...
Tweety
06.07.11,14:08
Náhodou viem... zo streľby zo vzduchovky som mala vždy jednotku... Lenže ak by si trafila aj Ty, bolo by o dvoch poraďákov menej...
Šak by sme utekali, či?:---
Oliwa
06.07.11,14:09
... pred kým, pred sebou :rolleyes:...? Lebo pred sebou, dievča moje, neutečieš... ;):)
Oliwa
09.07.11,23:07
Dnes som sa schuti zasmiala, čo zasmiala, nasmiala som sa, až mi slzy tiekli... :---:---:mee::---:mee: Syn dostal zaujímavú počítačovú hru - staroveký Egypt. Žiadne akčné veci či strieľačky, ale prepracovaná náučná hra, ktorá rozvíja tvorivosť. Možno ju poznáte - ja doteraz nie /u nás sa čas trávi väčšinou inak/... Takže: hráč si zadá a pomenuje svoju vlastnú dynastiu, zvolí si miesto v údolí Kráľov, kde chce žiť, môže stavať chrámy, obydlia, trhoviská, sadiť palmy a kríky, má k dispozícii rôzne postavy....
Ako tak varím marhuľový lekvár, príde za mnou do kuchyne syn celý skormútený a hovorí:

Mami, všetci poddaní odomňa ušli! :eek: Mám rozostavané tri chrámy, ako ich teraz dokončím? :rolleyes:
A kam ušli?
Na druhú stranu Nílu, aj keď sú tam hrochy... :(
Chceš povedať, že radšej preplávali Níl a riskovali stretnutie s hrochmi, akoby zostali vo svojej krajine?
Nooooo...
A prečo vlastne ušli? Jesť si im dával? :rolleyes:
To ma nenapadlo... :D:D:D
No vidíš, tak otvor sýpky a daj im jedlo, určite sa vrátia...
Ale nemám ani sýpky a bol neúrodný rok, aj keby som ich mal, boli by prázdne... :(
Mami a ešte aj žena odo mňa ušla! :eek::D:D:D
Aká žena?! :confused:
No predsa moja, faraónova - ja som faraón... :(
Aspoň vidíš, aké ťažké je udržať si ženu... ;) A vieš, prečo ušla?
Že vraj som chudobný...:(
A ako ušla?
Zasadil som okolo domu živý plot a preliezla ho... :mad:
To sa už do debaty zapojila dcéra a išla ho v jeho nešťastí podpichnúť:
A si si istý, že Ti ušla? Videl si ju?
Áno, videl som ju! Poobzerala sa na jednu stranu, na druhú, či ju nikto nevidí a stratila sa v tom živom plote! :D:D:D A ja som ho ešte aj dával strihať! Teda kým som mal záhradníkov... :( Keby bol býval taký hustý, neudržiavaný, nebola by sa tadiaľ prepchala!
No poviem Vám, to sme sa už obe šúľali od smiechu... :---:---:---:---
A dcéra to zabila:
A ani jej si nedával jesť? Keby nebola taká chudá, nebola by Ti ušla cez taký plot!
Mami, ja neviem, čo som robil zle /mal si si najskôr naštudovať návod, synko-zajko ;)/, keď to takto dopadlo, mal som všetko, a teraz nemám nič!
Slzy mi tiekli od smiechu :D:D:D, ale syn to nevzdával a pýta sa:
Mamí a čo sa robí dnes, keď je niekde nedostatok potravín?
Dovezú sa zo zahraničia... V snahe poradiť mu, som sa ho spýtala:
A flotilu máš? Vyšli svoje lode do inej krajiny, kde bol úrodný rok, privez obilie, postav sýpky, poddaní sa vrátia, dostaviaš mesto a možno aj žena príde... :)
Ale mami, keď ja nemám ani lode! :mee: Doteraz som ich nepotreboval a teraz mi ich nemá kto postaviť. Drevo mám, ale nemám ľudí a ani ťažné zvieratá...
A mamííí, ako sa hovorí tomu, keď nejakú krajinu postihne to, čo postihlo mňa, hospodárska kríza?
Áno synáčik, presne tak!
Tak môj Egypt sa nachádza v hlbokej hospodárskej kríze...:mee::mee::mee:
V tej chvíli snáď ani sám netušil, akú veľkú pravdu práve vyslovil...

No poviem Vám, tak veselo mi pri varení lekváru ešte nikdy nebolo. Skoro mi prihorel... :)
Oliwa
10.07.11,18:20
Dnes mal príbeh o mojom malom "faraónovi" pokračovanie a náš dialóg pokračoval:
- Mamíí, predstav si, pokúšal som sa dostavať tie pyramídy a z ničoho nič mi prišla správa, že faraón po dlhom a "úspešnom" živote zomrel... :eek: /zrejme sa mu minuli životy...:rolleyes:/.
- A s kým si ich staval? No vieš, pár verných mi zostalo... A už asi aj viem, prečo ma tí ostatní opustili...
- Áno, a prečo?
- No vieš, zbúral som im obydlia.
- A prečo, prosím Ťa?
- Lebo som chcel postaviť veľké chrámy a mal som málo miesta... priznal s dávkou sebareflexie môj Egypťan.
- A vieš čo, aj žena sa mi vrátila, ale načo mi je teraz, keď som mŕtvy? :D:D:D
- Asi Ti prišla na pohreb... ;):--- nezdržala som sa, lebo od smiechu som bola takmer mŕtva ja... :)
misoft
10.07.11,19:24
Oliwa: tvoj malý boduje na celej čiare!
Oliwa
10.07.11,19:35
Sa pomaly desím toho, čo bude, keď bude veľký...! :) Teda že akú ženu si privedie... :D:D:D
ivka70
10.07.11,19:41
Mozno taku, ktoru nebude musiet zivit, teda hlavne ktora bude zit zo vzduchu :):):)
promont maja
11.07.11,05:58
... podľa mňa, sa nie je o čo báť ... privedie si takú ženičku, ktorá sa o ňho postará ... je bystrý ... :):):)
Oliwa
11.07.11,08:55
Však to! Aby mu tá bystrosť nebola na škodu :o - že bude hľadať seberovnú a keď nenájde, zostane "na krku" mamičke :D - teda mne... Podľa vzoru mnohých súčasných mladých mužov - napr. ako také Pepsíkovej "hady"... Tá keď spustí, že "had vyliezol z nory...", tak už mi cuká kútikmi úst... :---
Kazu
11.07.11,09:29
Môžeš dopadnúť aj horšie:) Ožení sa, vo dvore si dom postaví a máš ho na krku aj s manželkou a dietkami:D:D:D
Kazu
11.07.11,09:51
Včera sme sa išli kúpať. Vnučka si ma skúmavo prezerala a napokon sa pýta: Babííííí a načo sú ti tieto krúžky? a chytila moje toľké roky budované pneumatiky. Vysvetlila som jej, že to je moja slaninka a mám ju tam odloženú na horšie časy, keď nebude čo jesť. A malá: To kedyyy? Keď zatvoria Tescooo?:D
Tweety
11.07.11,09:53
Včera sme sa išli kúpať. Vnučka si ma skúmavo prezerala a napokon sa pýta: Babííííí a načo sú ti tieto krúžky? a chytila moje toľké roky budované pneumatiky. Vysvetlila som jej, že to je moja slaninka a mám ju tam odloženú na horšie časy, keď nebude čo jesť. A malá: To kedyyy? Keď zatvoria Tescooo?:D
Šikulka.:---
promont maja
11.07.11,11:43
... a ja čítam ... že aké krúžky ... úžasné, ako sa vynašla ...
Oliwa
11.07.11,11:55
... budúca diplomatka!:D... ja som sa čudovala, že Kazu si berie do vody nejaké plávacie koleso alebo má nebodaj krúžky v nose :eek:, či čo... a vraj pneumatiky! Mám kolegyňu, ktorá má na to iný terminus technicus - Michelin... :---
Oliwa
11.07.11,12:09
Včera sme sa išli kúpať. Vnučka si ma skúmavo prezerala a napokon sa pýta: Babííííí a načo sú ti tieto krúžky? a chytila moje toľké roky budované pneumatiky. Vysvetlila som jej, že to je moja slaninka a mám ju tam odloženú na horšie časy, keď nebude čo jesť. A malá: To kedyyy? Keď zatvoria Tescooo?:D

Kazu, tak toto musím povedať môjmu kamarátovi, že ako hlboko sa už vryli do podvedomia najmladšej generácie! Že zatvorené Tesco = hroziaci hladomor! :D:D:D Robí tuším tretieho najvrchnejšieho riaditeľa divízie TESCO pre Slovensko či čo na centrále v Londýne... Ale dom má za rohom ;) - v susednej ulici... To len aby ste si si nemysleli, že bývam v Londýne :rolleyes: na nejakej Downing Street...Inak Zuzi, tá Tvoja vnučka je rozkošná :)... Koľkože má táto rôčkov? Tipnem si: žeby 3-4? To je ešte také milé, úprimné, nefalšované... Človek by Ti normálne závidel... teda tú vnučku. Pneumatiky nie, tie mám... :D
Oliwa
11.07.11,19:23
Zuzi, neuveríš, ale práve mi ten TESCO kamarát telefonoval, a dokonca predchvíľou u nás aj bol... Tak som mu to hneď vybalila, že teda akú sieť zákazníkov majú vybudovanú :D:D:D... On má taký svojský zmysel pre humor, nie anglický, ale rýdzo slovenský. Tak na oplátku tiež pridal jeden: Pani učiteľka sa pýta žiakov, čo robia ich rodičia... Móricko zahlási: Môj ocko robí v bare striptéra!!! :eek:
Na čo pani učiteľka debatu radšej rýchlo ukončí. Po hodine príde Móricko za ňou a hovorí: Nebojte sa, to som si len vymyslel... Viete, môj ocino robí v Tescu, ale my sa za to hanbíme... :rolleyes::)

Keď to takto človek napíše, tak je to vlastne také smutno-smiešne... :mee::D Ale keď Vám to povie vrcholový manažér TESCA, tak to v tom kontexte vyznie úplne ináč. Len som sa nedozvedela, čo hovorí o jeho povolaní v škole jeho dcérka... :---
nika.sum
11.07.11,19:30
Minuly vikend som bola s malym Matko 4,5 r. na jednom ihrisku pri parku. Matko si v zapale hry cvrkol/co sa mu nestava casto, proste zabudol ist cikat a ja som mu zabudla pripomenut :)/, ked som vsak zbadala flak na nohaviciach, tak som mu posepkala, aby sa isiel nenapadne vycikat do krikov, kedze WC bolo daleko. Matko sa rozbehol smerom ku krikom, ked sa v polceste otocil a zakrical: "Co je to nenapadne?":):D:D:D
Oliwa
11.07.11,19:52
Dnes mal príbeh o mojom malom "faraónovi" pokračovanie a náš dialóg pokračoval:
- Mamíí, predstav si, pokúšal som sa dostavať tie pyramídy a z ničoho nič mi prišla správa, že faraón po dlhom a "úspešnom" živote zomrel... :eek: /zrejme sa mu minuli životy...:rolleyes:/.
- A s kým si ich staval? No vieš, pár verných mi zostalo... A už asi aj viem, prečo ma tí ostatní opustili...
- Áno, a prečo?
- No vieš, zbúral som im obydlia.
- A prečo, prosím Ťa?
- Lebo som chcel postaviť veľké chrámy a mal som málo miesta... priznal s dávkou sebareflexie môj Egypťan.
- A vieš čo, aj žena sa mi vrátila, ale načo mi je teraz, keď som mŕtvy? :D:D:D
- Asi Ti prišla na pohreb... ;):--- nezdržala som sa, lebo od smiechu som bola takmer mŕtva ja... :)

Staroveký Egypt dnes - do tretice:

Syn mi chcel ukázať, ako pokročil v naštudovaní PC hry... Z vtáčej perspektívy mi ukázal nedokončené pyramídy /mal z nich chudák len základy/ a hovorí:
- Pozri, tu som vybudoval infraštuktúru, tu sú domy pre šľachtu...
- Ty staviaš domy pre šľachtu? Prečo si ich nepostaví sama?
- To vieš, musím sa o ňu starať... Bývanie zdarma a tak...
- A prečo to robíš? :rolleyes:
- No vieš, keby vypukla vojna, aby som mal koho za seba postaviť na čelo vojsk... :confused:
Zrazu bolo vidieť, ako sa po faraónových záhradách pohybuje postava v bielom... Syn nadšene zvolal:
- Pozri mami, tam je jeden z mojich poddaných! O chvíľu sklamane: To je moja žena! :(
- A ako si k nej prišiel?
- Ále prosím Ťa, ani sa nepýtaj... tú mi vybrali... takú škratu! :eek::D
Začala som sa smiať a malý hovorí:
- Mami, trochu úcty k zosnulému!!! :eek::D:D:D
Jeho poznámka mala samozrejme opačný účinok... :---
Na scéne sa objavili dvaja poddaní s nosidlami a na nich postava faraóna.
Syn si povzdychol:
- Neviem, načo ma stále prevlákajú z miesta na miesto, keď som už mŕtvy...
- No asi preto, že Ťa nemajú kde pochovať, keď si nedostaval ani jednu hrobku...;)
V záhlaví monitora svietil oznam: Faraón zomrel prirodzenou smrťou po dlhom a úspešnom živote...
Môj syn ten názor nezdieľal.
- Mami, už viem, čo som mal urobiť, aby som bol úspešný a bohatý.
- Áno, a čo?
- Zvýšiť dane!!! :eek::D Ako keby som počula Mikloša.....:(
- Lenže keď som na to prišiel, už som nemal komu, tých pár poddaných, čo mi zostalo, by ma z biedy aj tak nevytrhlo. Ale nemysli si, že som bol až taký zlý panovník, vieš prečo som im búral tie obydlia?
- ???
- Lebo ich stavali bez môjho súhlasu! A hocikde, kde sa im zachcelo! Ako sa tomu hovorí - stavebné povolenie? :eek::D
Musela som v duchu uznať, že keby mal môj syn zákonodárnú moc, čierne stavby by boli u nás neznámym pojmom a hacienda typu Cyril Talapka by bola dávno zrovnaná so zemou...
Dospela som k záveru, že nie je hra, ako hra...
inkana
12.07.11,09:17
spomenula som si na to, ako sestra, vtedy mala asi tak 3-4 roky (teraz ma uz 15) prisla ku starkej a velmi milo, nezne, ako to take male dieta vie, sa isla prihovorit starkej: Staukaaa ( starka na to - no co Ty moje zlate kuriatko) - a sestra jej na to stale milym, zvonivym, peknym hlaskom povedala - ty opica stara:D:D:D

starka sa taaaak smiala, ze sa skoro.... no vsak viete co ;)

a brat, ktory mal kedysi davno 4 roky (teraz je z neho uz 26-rocny zenac), povedal starkej, ze: mama bude mat babetko (boli sme uz traja a nasi cakali stvrte dieta) a starka mu povedala: ale, nevymyslaj si. A brat na to: to ja nie, to si nasi vymysleli:cool:

a to vtedy ani len netusila, ze si to nasi potom este dvakrat "vymyslia" :D:D:D
Oliwa
12.07.11,09:33
... a pán brat ako? tiež je taký výmyselník?
witch
12.07.11,10:07
Mňa pobavil cez víkend náš "malý" (17), boli sme s mangelom na chalúpke a chlapec zostal doma, že už je veééľký a čo bude s rodičmiiii, že prídu kamošiii a všeétko zvládne :cool: a dá na poriadok. V nedeľu na obed (zrejme keď vstal) volá. Tak zdvihnem: čo miláčik? A miláčik: nemáme žiadne pečivo!! ja: tak si kúp!:rolleyes: Miláčik: Jáááj?!?!:eek:

Keďže som bola od neho 150km, čo odo mňa čakal, netuším :eek::D:D
pepsikova
12.07.11,10:14
Mňa pobavil cez víkend náš "malý" (17), boli sme s mangelom na chalúpke a chlapec zostal doma, že už je veééľký a čo bude s rodičmiiii, že prídu kamošiii a všeétko zvládne :cool: a dá na poriadok. V nedeľu na obed (zrejme keď vstal) volá. Tak zdvihnem: čo miláčik? A miláčik: nemáme žiadne pečivo!! ja: tak si kúp!:rolleyes: Miláčik: Jáááj?!?!:eek:

Keďže som bola od neho 150km, čo odo mňa čakal, netuším :eek::D:D..

...si matka nechápavá...presne ako ja pri otázke "mamí,čo budem jesť?..odpoveď "otvor len chladničku, babulko, dvere nie sú zamknuté" privádza hadov do šialenstva))):D:D
witch
12.07.11,10:24
..

...si matka nechápavá...presne ako ja pri otázke "mamí,čo budem jesť?..odpoveď "otvor len chladničku, babulko, dvere nie sú zamknuté" privádza hadov do šialenstva))):D:D


šak čo by sme od hadov chceli - sú to budúci (súčasní) chlapi - treba ich nachovať a sú z nich celkom prívetivé bytosti! Aspoň ten môj, keď je vybuvinkaný, napapaný, má čisté prádlo, ako sa na mňa pekne usmieva! :D:D


myslím had, ne mangel, ten je samostatnejší a vie si navariť niekedy aj sám
Oliwa
12.07.11,10:45
... ale nie je had ako had, ani mangel ako mangel... sú aj hady viac samostatné a mng. menej samostatní... v závislosti od toho, z akej nory vyliezli...
witch
12.07.11,10:52
Ono to býva aj tak, že sú samostatní v niečom áno, v niečom nie. Obzvlášť ten mladý. V niečom dospelý, v niečom decko. A niekedy mu to prosto hneď nezapne....
pepsikova
12.07.11,10:57
..no moji sú teda samostatní až moc,sú zvyknutí, lebo pracovali po svete...ale keď som mala ísť na dovolenku, Terezka nepredvídavo ponúkla pomoc so stravou- a v tu ranu sa chopili príležitosti lenivieť!....ja v pevnej viere, že prídem domov a nájdem ich vykotených od hladu naprostred kuchyne, len zmetiem portvištekom a vyhodím cez okno,som sa tešila na návrat do kludu a pohody- ale kdeže...ale občas sa zhodnú, že mama ich dobre naučila, len lenivosť ich ničí...
pepsikova
12.07.11,10:59
Oliwa Dnes, 12:45 PM
... ale nie je had ako had, ani mangel ako mangel... sú aj hady viac samostatné a mng. menej samostatní... v závislosti od toho, z akej nory vyliezli...



avatar witch Dnes, 12:52 PM
Ono to býva aj tak, že sú samostatní v niečom áno, v niečom nie. Obzvlášť ten mladý. V niečom dospelý, v niečom decko. A niekedy mu to prosto hneď nezapne....

...máte po bodíku...a stískanec k tomu..
Oliwa
12.07.11,11:01
...kujemééé.... Moc Ťa stískať nebudem, ešte by sme sa v tejto horúčave zvarili dokopy...
witch
12.07.11,11:11
ďakujem aj ja, aj za stískanec :-)
pepsikova
12.07.11,13:07
...telefonát pred chvíľkou:.."mamííí, a mohla by si niečo na večeru uvariť, keby sa ti predsa len chcelo...ale nič varené..."
(komunikačná úroveň mojho hada je bezkonkurenčná)
Oliwa
12.07.11,14:17
... po kom to dítě asi je...?
misoft
12.07.11,16:54
Bóže, to je otázka - no po kom asi? :D:D:D
pepsikova
12.07.11,17:13
Oliwa Dnes, 04:17 PM
... po kom to dítě asi je...?
viac
avatar misoft Dnes, 06:54 PM
Bóže, to je otázka - no po kom asi?


..vám dvom ďakujem...beriem to ako poctu...ale hadi sú celkom po tatovi...
Oliwa
12.07.11,19:46
... mi nehovor, že si sa vydávala - za hada :rolleyes:... a myslela si si, že keď ho pobozkáš :), tak sa zmení... :D:D:D
pepsikova
12.07.11,19:57
..no teda!..šak statočne som čakala 25 rokov, že sa premení..a nič..ale poznáš to o hadovi a jablku, nie?..
Oliwa
12.07.11,20:42
... nyjeee... ja poznám to o Eve a Adamovi... :):)
misoft
12.07.11,21:57
Alebo si myslela, že keď pobozká "hada", tak sa zmení na "hadicu" :D. Potom by mala oproti nemu jednu výhodu: had leží a ide, lenže hadica leží a ťahajú ju. :D:D:D
pepsikova
12.07.11,22:05
...zbytočné kombinácie...hadi sú preto hadi, lebo ani jeden nemá pod 188cm,noha pod jedenásť a to je už kopa dĺžky!...ešte že sú štíhli...prirovnanie je uplne v pohode...ešte aj syčia niekedy ako hadi!...a ich tatko bol a je kaliber...vychádzame dobre aj 10 rokov po rozvode....asi tak...
ZEvina
13.07.11,08:15
Pepsííííí mi nerob! Vieš, že je nebezpečné takto sa rehotať v takomto teple a ešte aj na pracovisku! A kto má stále kvôli Tebe pucovať oprskaný monitor! :D:D:D:D:D:D
pepsikova
13.07.11,10:20
...babííí, myslíš, že ja som šťastné dieťa?..(pýta sa ma červík..
...myslím, že si,miláčik...
..no tak si poď so mnou lažkať...(hovorí vydierač
Oliwa
13.07.11,10:28
... a babííí sa tým malým vydieračom nechá s radosťou vydierať...
pepsikova
13.07.11,10:30
..no však je to ešte len červík..keď bude had, nech si vydiera mamku!!!...
pepsikova
13.07.11,13:03
...babí, myslíš, že je dôležité dostať niečo zelené do žalúdka?..
????????
..no mamka povedala,že musím jesť špenát, aby som dostal niečo zelené do žalúdka...ale však nie som koza...
misoft
13.07.11,15:24
zbytočné kombinácie...hadi sú preto hadi, lebo ani jeden nemá pod 188cm,noha pod jedenásť a to je už kopa dĺžky!.
Ale to nie sú hadi, to sú ŽIRAFY! :D:D:D
Oliwa
13.07.11,17:08
DHL ??
DDD ?
DdP - donáška do postele :D:D:D

Daj vysvetlivky, nech neumriem sprostá... Čo je DHL a DDD?Ale Ty budeš určite DKM - dekilometer...
pepsikova
13.07.11,17:11
Ale to nie sú hadi, to sú ŽIRAFY..


..ale žirafa je ženský rod..a toto sú chlapi...
Oliwa
13.07.11,17:13
misoft Dnes, 05:24 PM

Citát:
Pôvodca textu príspevku: pepsikova
zbytočné kombinácie...hadi sú preto hadi, lebo ani jeden nemá pod 188cm,noha pod jedenásť a to je už kopa dĺžky!.
Ale to nie sú hadi, to sú ŽIRAFY!

Mišo, nebuď detailista...

Na mene nezáleží a ani na veku,
nikdy To nepovie niééé,
keď varí Pepsi, dá jedlo človeku
a je to hneď zjedenééé...
misoft
13.07.11,21:38
Svätá pravda!
witch
15.07.11,10:25
Daj vysvetlivky, nech neumriem sprostá... Čo je DHL a DDD?Ale Ty budeš určite DKM - dekilometer...

DDD - asi donáška do domu
DHL - ??
keby DDH - donáška do huby :D
witch
15.07.11,10:28
ale aby som bola spravodlivá, náš malý si vie čo to aj uvariť a zastane všelijaké domáce práce (okrem žehlenia), len občas potrebuje štartovací príkaz. No a keď bol sám doma, nemal mu kto rozkázať, Kúp si !
Oliwa
15.07.11,10:34
už mi chýba len informácia, koľko ten malý má... či 10, 15, alebo 20 rokov...