ZEvina
15.07.11,12:38
... píše že 17-násť viď príspevok 2471
witch
15.07.11,10:38
"malý" má zajtra 17. Baví ma na ňom to, že niekedy hotový chlap zodpovedný a šikovný, inokedy ako malé dieťa.
ivka70
15.07.11,10:46
DDD - asi donáška do domu
DHL - ??
keby DDH - donáška do huby :D

DHL http://www.dhl.sk/sk.html :)
ZEvina
15.07.11,13:41
witch
"malý" má zajtra 17. Baví ma na ňom to, že niekedy hotový chlap zodpovedný a šikovný, inokedy ako malé dieťa.


.... môj SB má 50. a tiež je niekedy hotový chlap zodpovedný a šikovný, inokedy ako malé dieťa......:D:D
Oliwa
17.07.11,12:42
:):D:--- to patrilo k tomu manželovi... tiež mám doma taký druh :D, nemá síce ešte 50, ale jej dosiahnutím nepredpokladám nejaké zásadné zmeny... :---
Ej, ale sme odskočili... :) Od témy o deťoch k ich pôvodcom;) ... Ale keď sa to tak vezme, tak vlastne ani nie, však každý syn je vlastne zárodok budúceho manžela a otca... :rolleyes:
pepsikova
17.07.11,13:08
by som dala "mimotémy"

.. ja som dnes vyvalila oči ako puky!..volá Terezka, že daj hadovi dve eurá..musela mi to 2x zopakovať, kým som si uvedomila, čo vlastne chce...no a on jej had kúpil uhorky a dokonca doniesol domov (a to som mu to povedala iba raz!!! a on si to zapamatoval!!!)...to neveští nič dobré...
rodina1
17.07.11,13:10
Vieš, Veronika, zrejme sa Terezke ten tvoj had chcel takto odvďačiť za to, že ich nenechala hladných, keď ty si v ďalekom kraji bola ...
Oliwa
17.07.11,13:20
Pepsi, nechcem Ťa strašiť, ale vyzerá to tak, že háďa si hladá inú kuchyňu...:D Nevyhadzuješ to z Tej Tvojej náhodou moc často - akože môžeš ísť a tak...? ;)
Oliwa
17.07.11,13:24
Rodina1, ďakujem za namontovanie žiarovky do mojej hlavy:)... Až včuleky sa mi rozsvietilóóóó!!! :D Furt som nechápala, kto to u Pepsíkových varil, keď bola preč, že aká Terezka, čo za Terezka :rolleyes:... Já som žila v blahej nevedomosti, že to je jej milovaná dcéra! :eek: Mám medzery, nemám naštudované jej celé curiculum vitae:o ... Len mi nešlo do hlavy, že hady sem, hady tam, len jej tak pekne hovorí :D:D:D... Reku asi vytúžené dievčatko! :---
pepsikova
17.07.11,13:34
..no to viem, mojik, len pri jeho celoživotnej nevďačnosti to je podozrivé...)))))))))))))))))))))
terezamaria
17.07.11,14:10
Dievčence nepreháňajte, aby som to objasnila - pepsi má vďačných synov
a veru ju v žiadnom prípade neopustia, lebo ktorá mama by im takto dobre
varila a robila komplet fullservis. A ja som len tak okrajovo trochu zastupovala.:---:):---
misoft
17.07.11,14:12
Ale veď mi to vieme, len aby reč nestála, tak musíme trochu vŕtať :D:D:D Veď všetky naše deťúrence - toť je naše rodinné zlato (i keď niekedy otravné, papuľnaté a priečne).
pepsikova
18.07.11,06:45
Ale veď mi to vieme, len aby reč nestála, tak musíme trochu vŕtať :D:D:D Veď všetky naše deťúrence - toť je naše rodinné zlato (i keď niekedy otravné, papuľnaté a priečne)...

..mojík, ani nevieš, ako rada by som niekedy bola úplne chudobná...
...:)
pepsikova
18.07.11,06:47
alex vám posiela velký pozdrav

...to môj červíček napísal sám pre vás...
pepsikova
18.07.11,07:10
..."babí a máš nejaké peniaze?..
..a prečo, miláčik?
..nooo, veď keby si mala, tak by sme mohli ísť do mesta a niekde ich minúť, videl som gormitov a takých ešte nemám...
...gormiti sú zlí, tých nepotrebujeme...
..no tak majú tam dobré sladkosti..
..to máš aj tu...
...ale babí, no tak poď me iba tak míňať!


(a toto je od rána---červík tuším bude pokračovanie hadov...
pepsikova
18.07.11,11:10
...babí a myslíš, že keď ti slúbim, že budem dobrý, tak bude pršať?..
..miláčik, však ty si dobrý...
...no ale ja by som chcel, aby pršalo,lebo aj ty to chceš...




(rozmýšlam, prečo sú chlapi zlatí, len kým sú malí)))))
promont maja
18.07.11,11:34
... na zjedenie ... takéto bobko ... a ako sa vie vynájsť ... a niečo tým chcel ... asi??
pepsikova
18.07.11,12:14
..nie, on práveže len tak hodí do pléna,takéto ťahy na mňa má, keď sa náhodou na neho nepozerám a robím niečo, čo ho nezaujíma, tak odvráti , či skôr navráti moju pozornosť a vie, odpoveď bude na dlhý debat..a to on môže, červík prefíkaný...
Kvaka
18.07.11,12:48
Môj vnúčik, ktorému sa veľmi páči vysávačový robot roomba, vždy po príchode do nášho bytu zamieri k roombe, už rozmýšľam, prečo on tak rád chodí k nám.:D:D:D
Skúmavo pozrie na roombu a zahlási dôležito: Nabíja sa.
Áno, môj, nabíja sa.
O chvíľu opäť príde, pozrie na roombu a zahlási: Už je nabitá.
Áno, môj zlatučký, už je nabitá. To mi už cuká kútikmi.
Po chvíli si sadne na koberec, natiahne prst na zem a zahlási: Babka, špinka.
Nie, môj maličký, babka teraz nemá špinky, už je vysaté.
Nepomáha, o chvíľu donesie chlp zo psa a povie: Babka, tu je špinka, idem vysávať špinky.
Dobre, môj maličký, ale len trošku.
A má, čo chcel.:D:D:D

No ale najviac sa mu páči, ako ide roomba sama do doku.
Ivenka
18.07.11,12:53
Môj syn išiel k babke so všetkými darovanými a ušetrenými peniazmi - nevšímla som si. Babka sa ho pýta: no načo ty nosíš toľko veľa peňazí pri sebe? On na to: Babka, keby nás vykradli aby sme mali aspoň nejaké peniaze. PS: Doma peniaze vôbec nedržíme - toť pre zlodejov.
pepsikova
18.07.11,16:47
..no dám sem, čo dnes červík riešil...minulý pondelok bol so mnou v PD a ja , keďže som potrebovala nejaký pekný kúsok handričky, išla som do sekáča, malý so mnou..poriešil krásnu poduštičku, ktorá bola aj pekná aj lacná, kúpili sme...
...dnes sme šli zase spolu riešiť tú mobilovú kartu..a ako sme vyšli u orange, malý sa pýta:
..."babí, myslíš, že aj tu je taký obchod?..(urobila som sa sprostá, že aký obchod)
.."no vieš, taký, kde predávajú lacno"...
...a čo by si potreboval, miláčik?
..nooo, nič tak nutne, ale keby voľačo mali...
(jasné, sekáč bol,tak sme vošli malý pozdravil,pani sa pýta, čo by sme si priali, nuž:
...ale nič také nutné, teta, len keby ste niečo mali...
(samozrejme, mali a on už dobre vedel, čo videl a aj na čo to použije)
...babí a máš dosť peniažkov?
..a čo potrebuješ, miláčik?..
..nooo, pozri, majú tu školskú tašku, je špiková ,no pozri, zišla by sa mi, ale asi je drahá...
...opýtaj sa tety, koľko stojí...(jasné, dôležitý ako slnko, zistil, a hneď zjednával)
..babíí, vieš,keby si mala dosť a kúpila mi ju, nechcel by som gormitov ani sladkosť..(čo mu prišlo samozrejmé, že kúpime)...
..no dobre, kúpim ti ju..
.(a mala som pocit, že vyšlo druhé slnko...a taška stála 2.99€ a bola celkom nová..no nekúp to!!!))..a do školy ide až o rok...
Deganova
21.07.11,09:33
Mám 2 ročného synovca a veľmi ho baví oslovovať starkých krstným menom... tak je stalká Hanka, dedko Vadko no a podarilo na babku, ktorú volá babča Gitka zavolať baka p...a
Oliwa
21.07.11,12:01
To mala babča Gitka určite veľkú radosť... :D
pepsikova
26.07.11,07:00
...babí a nemohla by si mi vyrobiť obálku?...
...a načo, miláčik, dám ti hotovú...
...ale ja nechcem kupovanú, ja chcem domácu...


...a načo ti je obálka?..
...no chcel by som, aby som ti napísal list, že či by sme neišli nakupovať...
...ale však to mi môžeš aj povedať...
...nyjeee, to by si zabudla, ale keď si to napíšeš, nezabudneš...
pepsikova
26.07.11,20:02
...babííí, piští červík cez balkon (my s mamkou sme sledovali netopiere),vieš o tom, že si si to zapamätala?...
...a čo ,miláčik?..
..no že zajtra ideme nakupovať?...
...????čožeee?...
..no som povedal!...
misoft
26.07.11,20:04
babííí, aj vy máte netopieriky? Lebo ak hej, tak mi tiež. :D:D
promont maja
27.07.11,07:58
... nám naše ( na sídlisku) netopieriky tohto roku všetky pokapali ... a to sme mali pred rokom na nich "nájazdy a či nálety" krásneho výra s neskutočnými krídlami ...
misoft
27.07.11,16:25
Fakt je, že ak sú niekde "lietajúce myšky" - netopieriky - tak je aj menej komárov a múch. Badám to zo tri roky - odkedy moji traja "akrobati" sa zabývali u nás. :D
DANAK1
31.07.11,16:26
Náš drobec (4r.) vyprevádzal návštevu od babičky slovami: šťastnú cestu!!! Príjemne prekvapené sme sa pozreli na seba, a tešili sa, že aký je slušný, odkedy chodí do novej škôlky (chodil teraz v júli do zbernej)... do chvíle, kým nedodal: a nemusíte sa už vracať!!! (to už nám veselo nebolo...)
alušik
01.08.11,10:10
Nášmu 4 ročnému Jakubovi včera trochu stŕpli nôžky, ako na nich sedel na koberci. A keď sa postavil a zacítil v nich "mravenčenie", tak začal volať na manžela: "Ocinóoo, ja nechcem tieto ježkove nožičky"...:);)
misoft
01.08.11,17:08
.... vypnúť sa nedá, ani tie baterky vytiahnuť :D:D:D
pepsikova
01.08.11,17:17
...ale vždy sa dobrovolne posadí pred telku, keď treba s niečím pomôcť..a tak mne sa osvedčilo, keď ma jedovali, vymyslieť nejakú robotu, pri ktorej by som ich potrebovala...tak rýchlo zmizli,ani som nestihla mrknúť...


..no ale chcela som iné...had volá od mora:...však tu je čistá sibír,zima ako v rusku, mala si ísť, vieš, ako je tu fantasticky?..(je teplomilný a sneh a zimu nemusí)
misoft
01.08.11,18:31
... asi preto ako každý had v zime radšej leží a nehýbe sa, ty si skôr asi polárna medvedica - čím chladnejšie, tým veselšie :D
promont maja
03.08.11,13:11
... mali sme dnes návštevu ... asi 4-ročného kolegovho syna Jakubka ... keď ma zbadal ( ... nechodievam do tejto spoločnosti každý deň ...), najprv si zistil: " ako sa voláš? ... že ty ti pracovaš? .. a bývaš kde? ... a keď už zistil, čo chcel ... tak mi rovno povedal: " a ty čo stojíš? ( ... predtým si obsadil jednu z mojich stoličiek ...) ... nemáš čo robiť? ... a tak som sa, aj keď zo smiechom, radšej pakovala ... a bez slovka začala pracovať ... :D:D:D ... celkom sa mi ten lapaj páčil ... možno keď vyrastie, tak ho zamestnám ... a možno, že on mňa ... hehe
Oliwa
03.08.11,17:52
...on nevyzerať, že by raz u Teba pracovať, on vyzerať, že on len rozkazovať :D - budúci menežér... ešte že Ti nepovedal - menej žer... ;):---
promont maja
04.08.11,09:29
... aj by sa mi zišiel ... taký, čo by mi takto vedel rovno povedať ... že menej žer ... no bol taký rozkošný ...

... jeho ocko sem tam prezradil, že už doma menežuje aj jeho ... no má doma dvoch starších bratov ( ... tí su úplne iní ... keď prídu niekedy za ich ockom do práce, tak pekne ticho čakajú ...) ... :---:rolleyes: ... a tak, ak ho nie je vidno, tak ...
csillag3112
05.08.11,20:57
NEDA MI NEPRIDAT AJ KED ASI MIMO TEMY. KRASNE CITAJTE.
http://www.youtube.com/watch?v=wReWyL0es8g
pepsikova
05.08.11,21:22
...waw!..to je krásne...
DANAK1
08.08.11,10:52
Náš Paťko znova zaperlil - bol na navšteve švagor s rodinkou, a ten nešťastník sa spýtal nášho malého, že čo mu ponúkne, či to víno, čo vidí v skrini... Drobec hodil naňho zamyslený pohľad a povedal mu:... no, vieš, z toho nie, to máme pre "normálnu" návštevu!!!
misoft
08.08.11,12:05
Diplomatická odpoveď - naznačil: mali by ste odísť, nie ste normálna návšteva :D:D
osky
08.08.11,17:00
boli sme so susedmi odjakziva ako rodina-my deti sme sa stravovali raz tam a raz tam,obcas sme prespavali u susedov,ked susedia isli na dovolenku,dostali sme ich kluce,ked sme isli prec my,dostali nase kluce oni......
navstevovali s,me sa 20 raz za den a ked doma cosi chybalo,islo sa pozicat k susede.....
tak to mi pripomenulo ako moja kamoska,vtedy 5 rocna zahlasila,ked sme prisli na normalnu navstevu-gratulovat
-ale vy ste neni navsteva,vy ste len susedia!!!!!!!!!
Ivenka
15.08.11,11:02
Syn 10,5 r.prišiel od babky a mala na čele drobné vyrážky, tak sa ho pýtam? To je špina alebo puberta? A on nato: Ja som za pubertu.



Mal stretnutie u babky s nejakou kamoškou. Tak som začala doma vyzvedať: Kde býva? Povedal ulicu. Ako sa volá? Nika. Koľko má rokov? Asi deväť a číslo naňu nechceš?
Tak som sa ešte ospravedlňovala, že som si dovolila vyzvedať.
ZEvina
22.08.11,09:10
Osprchovala som 4 r. vnučku, vyumývala som ju jahôdkovým mydlom a kým si umývala zúbky, jej vravím: teba budú všetky motýliky ovoniavať, ako krásne voniaš, budú si myslieť, že si kvetinka.
Pofajčievam na dvore a malá si ma skúmavo prezerá a zahlási: babka, potom si poriadne umy zuby, lebo teba budú ovoniavať len muchy, keď budeš smrdieť od fajče (tak volá cigarety):eek::eek: No najvyšší čas prestať fajčiť!:---
dankaBA
23.08.11,20:53
Velmi dobra tema :)
Moj 7 rocny syn ma zase jasno v ospravedlnovani :
"Mami, mozem ti prepacit za to ze som sa tak nahneval a nepocuval ta?"
Tamila
24.08.11,07:36
Išli sme na dovolenku a keď sme videli atómku v Jaslovských Bohuniciach, vravím môjmu 8 ročnému synovcovi: Pozri, to je atómová elektráreň. A on mi na to nadšene: To už sme v Japonsku?
ivuliatko
28.08.11,21:56
Staroveký Egypt dnes - do tretice:

Syn mi chcel ukázať, ako pokročil v naštudovaní PC hry... Z vtáčej perspektívy mi ukázal nedokončené pyramídy /mal z nich chudák len základy/ a hovorí:
- Pozri, tu som vybudoval infraštuktúru, tu sú domy pre šľachtu...
- Ty staviaš domy pre šľachtu? Prečo si ich nepostaví sama?
- To vieš, musím sa o ňu starať... Bývanie zdarma a tak...
- A prečo to robíš? :rolleyes:
- No vieš, keby vypukla vojna, aby som mal koho za seba postaviť na čelo vojsk... :confused:
Zrazu bolo vidieť, ako sa po faraónových záhradách pohybuje postava v bielom... Syn nadšene zvolal:
- Pozri mami, tam je jeden z mojich poddaných! O chvíľu sklamane: To je moja žena! :(
- A ako si k nej prišiel?
- Ále prosím Ťa, ani sa nepýtaj... tú mi vybrali... takú škratu! :eek::D
Začala som sa smiať a malý hovorí:
- Mami, trochu úcty k zosnulému!!! :eek::D:D:D
Jeho poznámka mala samozrejme opačný účinok... :---
Na scéne sa objavili dvaja poddaní s nosidlami a na nich postava faraóna.
Syn si povzdychol:
- Neviem, načo ma stále prevlákajú z miesta na miesto, keď som už mŕtvy...
- No asi preto, že Ťa nemajú kde pochovať, keď si nedostaval ani jednu hrobku...;)
V záhlaví monitora svietil oznam: Faraón zomrel prirodzenou smrťou po dlhom a úspešnom živote...
Môj syn ten názor nezdieľal.
- Mami, už viem, čo som mal urobiť, aby som bol úspešný a bohatý.
- Áno, a čo?
- Zvýšiť dane!!! :eek::D Ako keby som počula Mikloša.....:(
- Lenže keď som na to prišiel, už som nemal komu, tých pár poddaných, čo mi zostalo, by ma z biedy aj tak nevytrhlo. Ale nemysli si, že som bol až taký zlý panovník, vieš prečo som im búral tie obydlia?
- ???
- Lebo ich stavali bez môjho súhlasu! A hocikde, kde sa im zachcelo! Ako sa tomu hovorí - stavebné povolenie? :eek::D
Musela som v duchu uznať, že keby mal môj syn zákonodárnú moc, čierne stavby by boli u nás neznámym pojmom a hacienda typu Cyril Talapka by bola dávno zrovnaná so zemou...
Dospela som k záveru, že nie je hra, ako hra...
Pomoooc! To sa nedá vydržať - slzy mi tečú od rehotu... A asi budem potrebovať aj nejaké inkontinenčné pomôcky. :D :D :D
ivuliatko
28.08.11,22:09
Toto mi prišlo mailom:

Chov puberťáka

Puberťák je domáce zviera, ktoré je veľmi náročné na chov. Ak sa rozhodnete chovať doma puberťáka, budete mu musieť vyčleniť dostatočný priestor.

Rozpínavosť týchto živočíchov, pokiaľ ide o teritórium, totiž spolu s vekom stúpa. Chovateľ sa sám musí rozhodnúť (podľa úrovne vycvičenosti svojho zvieraťa), ktorej možnosti dá prednosť.

Kŕmenie

Puberťák je všežravec, ktorý občas prechádza do fázy monožravca. Podľa vedeckých výskumov strávi puberťák, hoci má na rozdiel od kravy iba jeden žalúdok, akúkoľvek potravu, ktorá je momentálne v dosahu. Spásanie potravy prebieha celodenne, prakticky neprerušovane. V monožravej fáze sa však môže stať, že sa puberťák dlhodobo živí len jedným druhom potravy, napríklad čipsami alebo hamburgermi. Všetka snaha chovateľa o prikrmovanie zdravou výživou vyjde nazmar a treba sa s touto skutočnosťou zmieriť. Väčšina puberťákov má počas celého obdobia chovu obzvlášť vysokú spotrebu prémiového krmiva, a preto je nutné, aby puberťákov chovali jedine chovatelia, ktorí si to môžu finančne dovoliť, prípadne majú možnosť úveru či pôžičky.

Celková starostlivosť

Puberťák je zviera náchylné k depresiám. Liečba a predchádzanie depresiám spočíva v kupovaní značkového oblečenia a obuvi, želatínových medvedíkov Haribo a počítačových hier, aby sa váš puberťák nenudil.

Komunikácia s puberťákom je závislá od úrovne dosiahnutej pri výcviku (pozri nižšie, bod Denný režim). Chovateľ sa musí naučiť reč tela, aby bol schopný z trhavých pohybov hlavou (prípadne plecami) vyčítať nesúhlasnú reakciu. Pozitívne reakcie nedáva chovaný puberťák v žiadnom prípade najavo. Z našich skúseností však vieme, že po cca 200. trhnutí ramenným kĺbom už väčšina chovateľov vie, na čom je.

Denný režim

Puberťáka je nutné podrobiť komplexnému výcviku. Od prírody je to tvor lenivý, ktorý je schopný všetku svoju energiu vynaložiť na správne oddychovanie pri spánku, resp. na zmenu polohy na gauči z ľavého boku na pravý a naopak.

Výcvik pozostáva z výučby jednoduchých príkazov, ako napríklad „Choď do školy“, „Umy si tie zuby“, prípadne „Umy riad“. Niektorí puberťáci reagujú na výcvik priaznivo a po pár rokoch sú schopní reagovať na cca 4 príkazy z dvadsiatich. Iní puberťáci výcviku odolávajú a osvoja si príkaz iba jeden. Väčšinou ide o povel „Poď sa najesť“, v menšej miere „Choď spať“.

Komerčné využitie a návratnosť investícií

Puberťák je domáce zviera chované výlučne na ozdobu a nemožno očakávať, že z neho vydolujete akúkoľvek činnosť smerujúcu k prínosu pre rodinu. Návratnosť investícií je dlhodobá, niekedy trvá i desať rokov, kým zistíte, či chovaný jedinec bude schopný samostatného života. Niektorí jedinci zostávajú u svojich chovateľov do neskorého veku a znamenajú pre neho nemalé náklady. Preto by si každý chovateľ mal poriadne rozmyslieť, kým sa do chovu vôbec pustí. V prípade, že si nie je istý, mal by si radšej zaobstarať iné domáce zviera.

Pred chovom puberťákov sú varovaní najmä kardiaci a ďalšie osoby, ktoré slabo odolávajú stresu.

Na druhej strane treba povedať, že žiadne iné domáce zviera vám tak neprirastie k srdcu. V tom sú puberťáci úplne nenahraditeľní.
ivuliatko
28.08.11,22:25
Ahojte, postupne si čítam celú tému, zatiaľ som zvládla z celkového počtu 256 strán okolo stovky. Úžasné, osviežujúce, mňam! Dostávam také záchvaty, že moje drahé detičky (syn 22 a dcéra 18) prevracajú oči a pozerajú na mňa so zvláštnym výrazom zúfalstva. To však ešte netušia, že sem švacnem ich geniálne výroky z dávnych čias, ktoré som si kedysi zapisovala... :---
Tweety
29.08.11,09:19
Vie niekto kto, alebo čo, je čelý tom? Aj ja som pol dňa hútala, čo tým, moja skoro 4ročná vnučka, chcela povedať, ale prišla som na to, :---
kendy
29.08.11,09:43
Jeej, aj moja 60-ročná mama sa raz svojmu ockovi ospravedlňovala: Ocinko, odpustite mi, že ste ma tak nahnevali :-)
pepsikova
29.08.11,09:58
Pomoooc! To sa nedá vydržať - slzy mi tečú od rehotu... A asi budem potrebovať aj nejaké inkontinenčné pomôcky. :D :D :D..

..keby len ty!...a keby len to...ja aj čistič na monitor a vodu na zapitie štikafky...lebo to decko sa durch podalo na našu Oliw...(som si uvedomila, že sem musím chodiť s prázdnou hupusou a olewjskou,kurňa, vždy na to zabudnem!)
pepsikova
29.08.11,10:09
Toto mi prišlo mailom:

Chov puberťáka

Puberťák je domáce zviera, ktoré je veľmi náročné na chov. Ak sa rozhodnete chovať doma puberťáka, budete mu musieť vyčleniť dostatočný priestor.

í.
..

...ani to nejdem kopírovať celé, ale 100 bodov...za pravdu...
ivuliatko
29.08.11,14:19
Vie niekto kto, alebo čo, je čelý tom? Aj ja som pol dňa hútala, čo tým, moja skoro 4ročná vnučka, chcela povedať, ale prišla som na to, :---
Nemohol by to byť úľ - teda "včelí dom"?
Tweety
29.08.11,14:33
Nemohol by to byť úľ - teda "včelí dom"?
Nie, je to rozprávka Tom a Jerry, hoci neviem, prečo na to išla z opačnej strany, že Jery ,Tom.
ivuliatko
29.08.11,16:29
Nie, je to rozprávka Tom a Jerry, hoci neviem, prečo na to išla z opačnej strany, že Jery ,Tom.

:D :D :D :D :D
ivuliatko
30.08.11,20:03
Pred 18 rokmi:
- Mamina, plečo si taká smutná?
- Je mi zle, Maťko.
- Nemala si tolko žlat!
ivuliatko
30.08.11,20:05
Synáčikov komentár ku kvapkám do nosa:
- Tie kvapky išli až sem do čela, tam, kde je sopel.
ivuliatko
30.08.11,20:08
- Maťo, prečo si nezhasol svetlo v izbe, keď ideš preč? Zhasni!
- Šak zhasne samé, keď sa žialovka vypáli.
ivuliatko
30.08.11,20:09
- Maťko, prečo si si nedal ruku na pusu, keď si kýchol?
- Lebo to nešplechlo.
ivuliatko
30.08.11,20:16
Na kardiológii:
- Mami, toto je doktolka?
- Nie, to je sestrička.
- Z Klamálov?

A ešte na tému sestrička z Kramárov - synáčik si tú pesničku často pospevoval, teda skôr hulákal. Keď som mu povedala, aby tak nevrešťal, odpovedal:
- Ale aj ten ujo tak vleščal. (hodnotenie spevu Joža Ráža) :---
ivuliatko
30.08.11,20:26
Ďalšie Maťove úvahy z čias, keď mal 3 - 4 - 5 rokov:
- Ten tvoj vysavač hučí jak blázen.
- Mamina, prečo večerníčkový dedko nevychádza z domčeka s cigaretou?
- Som smädný jak 830 mravcov.
- Čo si robia muchy? Muchanisko?
- Volačo v puse prdí. To jazyk!
- Mamina, ja ťa strašne lúbim. Až po krk. Až po hubu.
- Julka má prikúkavú náladu.
- Mamina, musíš tú tabletku rozdrbiť.
ivuliatko
30.08.11,20:29
Maťko si pospevoval:
"Chytila mlynárka širokú lopatu,
zabila mi húsku najkrajšiu, CHLPATÚ."
ivuliatko
30.08.11,20:30
- Mami, čo papá ďateľ?
- Červíky a chrobáky.
- Ale to sú bacilnaté!
ivuliatko
30.08.11,20:37
- Toto robím inakšiu helikoptéru, nie podľa plániku. Zo svojho mozgu.
- Mačka zamnaukaj! Havko zahavkaj! Kohútik zakohútaj!
- Mamina, tej kvietke si zabudla dat stopček.
- Keby títo ujovia pilovnýky nepiluvali drevo, tak žiadny oheň nezažajú.
- A Čechúni prídu niekedy pozrieť aj Slovenčanov?

A viete, čo je to "ZÁTAČNÉ SVETLO"?
ivuliatko
30.08.11,20:41
Takto sa moj zlatúšik prihováral mladšej sestre:
- A Julka vieš, že ty budeš babka? Deti rastú, rastú, až sa premenia na dedka a na babku. Dievča rastie, rastie, až je z nej dospelé dievča a potom staré dievča a tej starej dievčine sa hovorí babka.
promont maja
31.08.11,07:00
... nádherné ... Ivuliatkov synček ...
Tamila
31.08.11,07:29
Nie, je to rozprávka Tom a Jerry, hoci neviem, prečo na to išla z opačnej strany, že Jery ,Tom.
Syn, keď bol maličký, večer sa pred spaním išiel pomodliť a začal prežehnaním, ktoré znelo: Tom a Jerry
misoft
31.08.11,16:09
ivuliatko: to máš teda génia :D:D:D.
Ivenka
31.08.11,16:55
ivuliatko: neviem koľko už tam máš príspevkov ale za mňa si daj 20 lebo ja to nestiham...vidno že si v kurze
ivuliatko
31.08.11,17:09
ivuliatko: neviem koľko už tam máš príspevkov ale za mňa si daj 20 lebo ja to nestiham...vidno že si v kurze
To preto, že som až toto leto objavila túto úžasnú tému a vyrabovala som zásoby - teda zošit, do ktorého som si pred mnohými rokmi zapisovala "bláboly" mojich potomkov. Ešte mám v zálohe dcérine perly ducha, ale budem ich pridávať postupne, aby som naraz nevystrieľala všetku muníciu. Mladé maminy majú výhodu, že menšie detičky ešte stále perlia. Ja si ich musím šetriť, lebo nové už nepribudnú - ťažko by som čakala niečo detsky milučké od 22-ročného a 18-ročnej. Hoci ktovie... :D
misoft
31.08.11,17:37
Púšťaj to v malých dávkach - veľká by nás úplne "dorazila" :D:D
Kazu
04.09.11,12:06
Moja vnučka sa nemohla dočkať narodeninovej oslavy a v deň D si pochvaľovala: "No konečne, taká som rada, že zajtra je už dnes":D
pepsikova
04.09.11,12:42
To preto, že som až toto leto objavila túto úžasnú tému a vyrabovala som zásoby - teda zošit, do ktorého som si pred mnohými rokmi zapisovala "bláboly" mojich potomkov. Ešte mám v zálohe dcérine perly ducha, ale budem ich pridávať postupne, aby som naraz nevystrieľala všetku muníciu. Mladé maminy majú výhodu, že menšie detičky ešte stále perlia. Ja si ich musím šetriť, lebo nové už nepribudnú - ťažko by som čakala niečo detsky milučké od 22-ročného a 18-ročnej. Hoci ktovie... :D..

..no len počkaj, koľko tých perál si poznačíš, keď banda bude mať 24 a 32...(a to som jedného, čo má 35 ubrala)..to sú perly!!!....ale to by chcelo extra tému...
Oliwa
04.09.11,19:14
... pepsi myslíš niečo ako "výroky detí po tridsiatke"? :D A ešte možno aj s hviezdičkou... :)
Oliwa
04.09.11,19:20
Syn, keď bol maličký, večer sa pred spaním išiel pomodliť a začal prežehnaním, ktoré znelo: Tom a Jerry
To môj malý začal: Anjeličku strážničku, opatruj našu chladničku... :eek::D:D:D

A dcéra nezabudla na konci "anjelíčka" pridať: a aby všetky detičky na celom svete spinkali napapané, vycikané, vykakané, vypukané /len mamičky vedia, aké sú to všetko u malých detí životné a pre pokojnú noc rodičov i detí dôležité veci ;)/ a aby sa im snívalo o slniečku, o mesiačiku, o mliečku, o kravičkách, o ovečkách... /tu sa spravidla pospomínalo všetko, čo sa cez deň zažilo, a niekedy sa ani nestihlo, lebo sa skôr zaspalo.../. :)
pepsikova
04.09.11,19:25
...Oliw, tak nejako..alebo aj od 20-tky...to by bolo rehotu!...a hviezdičky preventívne dve...
ZEvina
05.09.11,08:05
Vnučka 4 r. : Babka, čo budeme papať?
Ja: Francúzske zemiaky
Vnučka: Hurááááá, ja ľúbim francúzske zemiaky!
Keď statočne zjedla francúzske zemiaky a na taniery zostali všetky zemiaky, sa jej pýtam: A zemiačiky si prečo nezjedla?
Babka, a nemohla by si spraviť francúzske zemiaky s ryžou? Ja zemiaky veľmi neľúbim :eek::D:D
... a takto vznikajú nové recepty :D
misoft
05.09.11,10:14
To môj malý začal: Anjeličku strážničku, opatruj našu chladničku...

A dcéra nezabudla na konci "anjelíčka" pridať: a aby všetky detičky na celom svete spinkali napapané, vycikané, vykakané, vypukané /len mamičky vedia, aké sú to všetko u malých detí životné a pre pokojnú noc rodičov i detí dôležité veci / a aby sa im snívalo o slniečku, o mesiačiku, o mliečku, o kravičkách, o ovečkách... /tu sa spravidla pospomínalo všetko, čo sa cez deň zažilo, a niekedy sa ani nestihlo, lebo sa skôr zaspalo.../.
Zlaté priania - ale pre detskú dušičku celkom reálne (krásne sníčky) - potomok ráno bude zlatučký, usmiaty.
Oliwa
05.09.11,10:32
Zlaté priania - ale pre detskú dušičku celkom reálne (krásne sníčky) - potomok ráno bude zlatučký, usmiaty.

Len škoda, že ako rastú detičky, rastú aj ich priania...Mimochodom, ako čas bežal, tú našu chladničku by sa zišlo pomaly aj vymeniť...
witch
05.09.11,12:33
Len škoda, že ako rastú detičky, rastú aj ich priania...Mimochodom, ako čas bežal, tú našu chladničku by sa zišlo pomaly aj vymeniť...

Nedávno som mala na návšteve kamošky zo strednej, tak som mala riadne nadupanú chladničku, lebo som sa chcela pochváliť slovenskými špecialitami. (Do 21 som žila v ČR). Jedna s kamošiek, keď otvorila chladničku, vyhlásila: Tý brďo, to by mal vidieť náš mladý, vieš, čo mi vyviedol? Nafotil si doma našu prázdnu chladničku a poslal mms mojej svokre, že ako ho morím hladom! :eek:

A potom, že veľké deti neperlia!:D
Oliwa
05.09.11,13:10
...ešteže si nenafotil hociktorú chladničku rovno v predajni elektro...
Kazu
05.09.11,19:39
Sestrine vnučky bývajú hneď oproti v činžiaku. Vidia si z okien do okien, kývajú si z balkónov, u babky sú nasáčkované večne ale neboli u nej na prázdninách. Tak oficiálne s batôžkami a bez maminy. Vyjednali, že k nej na tie prázdniny pôjdu a mamina bude chodiť do roboty. Sestra robí prevádzkarku v reštaurácii a musela aj milé vnučky zobrať so sebou. Drobcom sa páčilo len chvíľu a už aj vymýšľal a stále chceli aby sa babka s nimi hrala. Tá štvorročná pýtala mrkvu tak sestra požiadala kuchárku aby jej ju očistila. Malá chrúmala mrkvu, zlostne gánila a hundrala si: Takto som si to nepredstavovala. Keď už si nás babka zobrala na prázdniny mala by robiť čo my chceme. Ale ona nie, ona ešte aj tú mmmrkvu dá opucovať kuchárke. Babka má šššťastie, že ma nepočuje.:D:D:D:D
ivuliatko
05.09.11,21:13
Keď mala dcérenka asi 5 rokov, sedela raz na záchode, kakala a pritom pískala na zobcovej flaute. Na moje protesty odpovedala:
- To je proti zákonu, alebo čo?
ZEvina
08.09.11,13:22
Úžasné, ako si deti vedia všetko vysvetliť po svojom...
V sobotu sme obedovali a keďže všetko iné ju viac zaujímalo ako obed, vravím jej: V pondelok už ideš do škôlky! Musíš všetko popapať, aby si bola veľká a aby ťa v škôlke chlapci nebili. Malá sa na mňa chápavo pozrie a vraví: ... aby som bola silná a aby som ich mohla zbiť ja? :eek::D:D
lucia999
08.09.11,13:35
Ku mne prišla dcéra a začala vykrikovať: " ja už je mám, ja už ju mám". Keď som sa jej spýtala čo má tak mi odpovedala: " na predsa pubertu"
Oliwa
08.09.11,20:45
Ku mne prišla dcéra a začala vykrikovať: " ja už je mám, ja už ju mám". Keď som sa jej spýtala čo má tak mi odpovedala: " na predsa pubertu"
My sme ju doma s takou radosťou neočakávali, a predsa prišla... :D:D:D
Momentálne mám pocit, akoby dcéru už opúšťala /možno je to len očný klam/.
Mám krátky čas na zotavenie, lebo na rade je syn... Situáciu by som charakterizovala ako ticho pred búrkou... :rolleyes:

Inak minule som sa rozprávala so susedou, ktorá tento stav ohrozenia absolvovala 3x, keďže má tri deti. Poslednýkrát to vyriešila šalamúnsky, lebo ako povedala - nás dcérina puberta obišla. Poslala ju totiž na rok do Ameriky /dcéru, nie pubertu :)/, a tak ak to s ňou mlátilo, užili si to jej "adoptívni rodičia", u ktorých pobudla... Tiež riešenie... :---:---:--- Poslať dieťa za oceán, a keď sa vráti, je pravdepodobnosť, že už bude z najhoršieho vonku /teda vlastne nie ono, ale Vy/. ;)
Kazu
09.09.11,09:53
Naša čerstvo päťročná sa už tiež teší na pubertu, lebo to už bude veľká a potom už bude môcť nosiť klepkáče /topánky na vysokom podpätku/:D Zatiaľ len obdivne pozerá na svoju štrnásťročnú sestru ktorá sa v takých klepkáčoch práve učí chodiť. Chodiť v tom nevie:--- ale klepoce ostošesť a preto malá asi nazvala tento typ topánok práve klepkáčmi.
kukučka
12.09.11,14:38
štyri a polročná Barborka ráno zahlásila: nejdem do škôlky bodka com!
evuš
13.09.11,05:46
Včera náš čerstvý druháčik po prečítaní čítanky a výzve manžela, aby mu porozprával o čom čítal, pregúlil očami a snažil sa porozprávať o čom bol článok... tak začal, manžel mu čosi do toho pripoviedkoval, školák skončil a zahlásil : "no a čo si si oco myslel?"
Teraz to už nie je také vtipné, ale ja som sa skoro od smiechu porezala nožom....:)
witch
13.09.11,09:38
Ach, puberta..

Syn včera v škole na otázku profesorky, prečo nemá správny zošit, odpovedal, že maminka nemá teraz veľa peňazí a preto si ho nemôže kúpiť. :eek: Tá si šla hneď sťažovať triednej, tak čakám predvolanie do školy - ale neviem, či za to, že je mladý drzý, alebo na preskúmanie našej sociálnej situácie! :mad:

A dcérka na počiatku puberty - doteraz ju bol problém donútiť, aby sa učesala, tak teraz trávi hodiny česaním a hodiny pozeraním sa do zrkadla a každej odrazovej plochy. Včera mi hovorila: už si kúpila tie pásiky? (na čistenie čiernych bodiek na pleti) Lebo ja som už ZÚFALÁ! :rolleyes:
Oliwa
13.09.11,14:43
Ach, puberta..

Syn včera v škole na otázku profesorky, prečo nemá správny zošit, odpovedal, že maminka nemá teraz veľa peňazí a preto si ho nemôže kúpiť. :eek: Tá si šla hneď sťažovať triednej, tak čakám predvolanie do školy - ale neviem, či za to, že je mladý drzý, alebo na preskúmanie našej sociálnej situácie! :mad:

A dcérka na počiatku puberty - doteraz ju bol problém donútiť, aby sa učesala, tak teraz trávi hodiny česaním a hodiny pozeraním sa do zrkadla a každej odrazovej plochy. Včera mi hovorila: už si kúpila tie pásiky? (na čistenie čiernych bodiek na pleti) Lebo ja som už ZÚFALÁ! :rolleyes:

Witch, nechcem Ťa strašiť, ale podľa toho čo píšeš Ti ešte nevznikol nárok na zúfanie :D:D:D... Určite bude aj horšie... :---:---:---
Rada: ak Vám to priestorové a finančné možnosti dovolia, spravte dcére /deťom/ vlastnú kúpeľňu ;) - predídeš tak predčasným šedinám z dôvodu ranných stresov :)... /to bol fór, ale kto má tú možnosť, musí to byť žúžo, to je také moje malé "modré z neba".../ ale naša teen asi skôr dospeje, kým sa nám ten sen podarí zrealizovať :rolleyes:...

A k tomu zošitu - minulý týždeň do predajne ŠEVT-u vošiel "zúfalý" otec so synom /cca 15-16 r./ kúpiť zošity A4 60 listové linajkové, lebo vraj už nikde také nemajú. Nemali ani tam... Otec bol bezradný :(tak som sa ho snažila nasmerovať do neďalekého TESCA, kde som deň predtým videla celé stohy zošitov. Boli vraj všetky vypredané... Na otcovu otázku, čo si syn vezme na druhý deň do školy, mu ten s kľudom Angličana odpovedal: Je tam toho, tak nebudem mať zošity! Nema problema... :)

P.S.: No neviem teda, ale... Chlapec v jeho veku mohol mať pár ks kúpených v predstihu /aj bez otca/, veď nešiel do školy prvýkrát... Iba ak by to bolo z dôvodu finančnej tiesne...

Osobne nemám rada tie stresy začiatkom septembra :mad:, a tak sa snažíme školské veci kupovať koncom augusta - keď ešte nie sú davy medzi regálmi ani pri pokladniach, je veľký výber a dobré ceny...
witch
14.09.11,09:20
[QUOTE=Oliwa;1849069]Witch, nechcem Ťa strašiť, ale podľa toho čo píšeš Ti ešte nevznikol nárok na zúfanie :D:D:D... Určite bude aj horšie... :---:---:---

ó nie, nie som zúfalá, zle som to napísala, DCÉRA už je zúfalá z čiernych bodiek a z toho, že som pásiky promptne nekúpila.. Ja ohľadne syna sa už nestresujem, robila som, čo som mohla, teraz je to na ňom. Pomôcky si kupuje už niekoľko rokov sám, len použil výhovorku, ktorá ma na jednu stranu pobavila, na jednu stranu som sa zhrozila, čo si profesorka pomyslí, keď ho zoberie vážne. Syn nemá s ničím problém, občas s ním majú problém iní :D. Ale to nie je puberta, to má po tatínkovi. Majú tendenciu hovoriť ľuďom, čo si o nich naozaj myslia, ale syn si ešte občas neuvedomuje, aké to bude mať následky. Inak z neho rastie pracovitý človek so srdcom na pravom mieste.

Z dcérky som teraz trochu prekvapená, aké zmeny a ako rýchlo. Je pravda, že pred zrkadlom je niekedy tlačenica, ale já sa domalujem a dočešiem v aute. (Som spolujazdec!):D
Oliwa
14.09.11,09:47
Som sa pobavila... čaro nechceného... pracovitý človek so srdom na pravom mieste... a aj s tým spolujazdcom - tiež na pravom mieste, hihi...! Hlavne, že nie si zúfalá Ty... Pekný deň, witch!
witch
14.09.11,09:53
Som sa pobavila... čaro nechceného... pracovitý človek so srdcom na pravom mieste... a aj s tým spolujazdcom - tiež na pravom mieste, hihi...! Hlavne, že nie si zúfalá Ty... Pekný deň, witch!

Ďakujem, Oliw, aj Tebe! :)
osky
14.09.11,16:26
Witch, nechcem Ťa strašiť, ale podľa toho čo píšeš Ti ešte nevznikol nárok na zúfanie :D:D:D... Určite bude aj horšie... :---:---:---
Rada: ak Vám to priestorové a finančné možnosti dovolia, spravte dcére /deťom/ vlastnú kúpeľňu ;) - predídeš tak predčasným šedinám z dôvodu ranných stresov :)... /to bol fór, ale kto má tú možnosť, musí to byť žúžo, to je také moje malé "modré z neba".../ ale naša teen asi skôr dospeje, kým sa nám ten sen podarí zrealizovať :rolleyes:...

A k tomu zošitu - minulý týždeň do predajne ŠEVT-u vošiel "zúfalý" otec so synom /cca 15-16 r./ kúpiť zošity A4 60 listové linajkové, lebo vraj už nikde také nemajú. Nemali ani tam... Otec bol bezradný :(tak som sa ho snažila nasmerovať do neďalekého TESCA, kde som deň predtým videla celé stohy zošitov. Boli vraj všetky vypredané... Na otcovu otázku, čo si syn vezme na druhý deň do školy, mu ten s kľudom Angličana odpovedal: Je tam toho, tak nebudem mať zošity! Nema problema... :)

P.S.: No neviem teda, ale... Chlapec v jeho veku mohol mať pár ks kúpených v predstihu /aj bez otca/, veď nešiel do školy prvýkrát... Iba ak by to bolo z dôvodu finančnej tiesne...

Osobne nemám rada tie stresy začiatkom septembra :mad:, a tak sa snažíme školské veci kupovať koncom augusta - keď ešte nie sú davy medzi regálmi ani pri pokladniach, je veľký výber a dobré ceny...

tak toto sa mne stat nemohlo-ja som si vzdy nakupila tooooolko zositov,ze som mala uplne plnu skrinku roznych typov a vytahovala som si cely rok.
priznam sa,ze hoci som uz zo skoly veeeeeelmi dlho vonku,len pred nedavnom som minula svoj posledny slovnicek zo svojich zasob.....:eek:
nasi mali z toho zazitok.:---
ja tiez...
nika.sum
14.09.11,19:31
Witch, nechcem Ťa strašiť, ale podľa toho čo píšeš Ti ešte nevznikol nárok na zúfanie :D:D:D... Určite bude aj horšie... :---:---:---
Rada: ak Vám to priestorové a finančné možnosti dovolia, spravte dcére /deťom/ vlastnú kúpeľňu ;) - predídeš tak predčasným šedinám z dôvodu ranných stresov :)... /to bol fór, ale kto má tú možnosť, musí to byť žúžo, to je také moje malé "modré z neba".../ ale naša teen asi skôr dospeje, kým sa nám ten sen podarí zrealizovať :rolleyes:...

A k tomu zošitu - minulý týždeň do predajne ŠEVT-u vošiel "zúfalý" otec so synom /cca 15-16 r./ kúpiť zošity A4 60 listové linajkové, lebo vraj už nikde také nemajú. Nemali ani tam... Otec bol bezradný :(tak som sa ho snažila nasmerovať do neďalekého TESCA, kde som deň predtým videla celé stohy zošitov. Boli vraj všetky vypredané... Na otcovu otázku, čo si syn vezme na druhý deň do školy, mu ten s kľudom Angličana odpovedal: Je tam toho, tak nebudem mať zošity! Nema problema... :)

P.S.: No neviem teda, ale... Chlapec v jeho veku mohol mať pár ks kúpených v predstihu /aj bez otca/, veď nešiel do školy prvýkrát... Iba ak by to bolo z dôvodu finančnej tiesne...

Osobne nemám rada tie stresy začiatkom septembra :mad:, a tak sa snažíme školské veci kupovať koncom augusta - keď ešte nie sú davy medzi regálmi ani pri pokladniach, je veľký výber a dobré ceny...

No ja toho otca uplne chapem. Ja mam 16 rocneho pubertaka. Kazdy jeden rok som kupovala zosity v predstihu, mali sme tiez vzdy zasoby. Tento rok som si myslela ku koncu prazdnin, ze este zasoby mame. Mylila som sa a moj synator si spomenul samozrejme na poslednu chvilu, chcel si ich ist kupit rano, ale "chudacik" zacal ho boliet krk a koleno, tak rano nestihal. Ked som mu povedala, nech mi napise na listok kolko a ake treba kupit, ze idem nakupovat na druhy den do Tesco, vecer "nestihal" a cez den mi volala a zacal diktovat. Nemohla som si pisat, tak som povedala, ze nech posle SMS, este sa rozculoval....no slak ma ide z neho trafit.:eek:
Oliwa
16.09.11,21:06
Mali sme so synom reč, čo nové v škole a tak... Majú urobiť "projekt" o číslach /za našich čias to boli obyčajné domáce úlohy :D/. Rozoberali sme, v ktorých oblastiach života sa s číslami stretávame... Keď prišla reč na peniaze, zaplietol sa mu jazyk a namiesto "aká je hlavná úloha bankára" sa spýtal aká je hlavná úloha "brankára". :) Asi preto, že chvíľu predtým sme sa bavili o hokeji... Odpoveď znela: chytať góly. ;)

Potom zrazu prešiel od peňazí ku komunizmu - akože vtedy by stratili svoju funkciu a vzápätí chcel vedieť meno nejakého komunistu. Kým mi preblesklo hlavou, či spomenúť Marxa alebo Engelsa /čo sa mi zdalo jeho veku veľmi vzdialené a zbytočné/, prekvapil ma otázkou, či bol "Korbáčov" :D dobrý komunista alebo zlý. Vôbec som netušila, že to meno "pozná". :rolleyes: Vysvetľujte dieťaťu v piatok večer o pol jedenástej v posteli, aký bol Gorbačov komunista! V snahe urýchliť koniec tejto svetonázorovej debaty som povedala, že to bol taký polovičný komunista - reformátor! Čo môj malý zabil otázkou: myslíš falzifikát?! :---:---:---
ivuliatko
19.09.11,21:04
Mali sme so synom reč, čo nové v škole a tak... Majú urobiť "projekt" o číslach /za našich čias to boli obyčajné domáce úlohy :D/. Rozoberali sme, v ktorých oblastiach života sa s číslami stretávame... Keď prišla reč na peniaze, zaplietol sa mu jazyk a namiesto "aká je hlavná úloha bankára" sa spýtal aká je hlavná úloha "brankára". :) Asi preto, že chvíľu predtým sme sa bavili o hokeji... Odpoveď znela: chytať góly. ;)

Potom zrazu prešiel od peňazí ku komunizmu - akože vtedy by stratili svoju funkciu a vzápätí chcel vedieť meno nejakého komunistu. Kým mi preblesklo hlavou, či spomenúť Marxa alebo Engelsa /čo sa mi zdalo jeho veku veľmi vzdialené a zbytočné/, prekvapil ma otázkou, či bol "Korbáčov" :D dobrý komunista alebo zlý. Vôbec som netušila, že to meno "pozná". :rolleyes: Vysvetľujte dieťaťu v piatok večer o pol jedenástej v posteli, aký bol Gorbačov komunista! V snahe urýchliť koniec tejto svetonázorovej debaty som povedala, že to bol taký polovičný komunista - reformátor! Čo môj malý zabil otázkou: myslíš falzifikát?! :---:---:---
Toto mi pripomenulo dcérin nedávny komunistický komentár. Intenzívne sa skúmala v zrkadle a skonštatovala:
"Sakra, už si musím vytrhať obočie, šak ho mám jak Brežnev..." :D:D:D
Lubica H
21.09.11,08:12
posledné synové perličky - náš Samko už má 5 :-)

Každý deň cestou zo škôlky sa ho pýtam, čo mali na obed, koľko toho zjedol, či mu chutilo a tak. Samko veľmi zeleninu nemusí, najmä hrach a kukuricu - neviem, čo mu urobili :-). A tak, jedného dňa sme viedli takýto rozhovor:
Ja: "Samko, čo ste mali na obed."
Samko: "Ryžu s kukuricou."
Ja: "Aj si ju jedol? Kukuricu?"
Samko: "A čo som ja sliepka?"

2. zážitok - Samko by už chcel súrodenca. Nedávno bol na niekoľko dní u svokry a tá sa ho medzi rečami tiež pýtala na súrodenca, či náhodou nečakáme bábätko. A Samko sa jej zdôveril, že je na mňa naštvaný, lebo nechcem bábätko. Keď som sa ho na to pýtala, ako na to prišiel, že nechcem bábätko, tak mi povedal, že preto ho nechcem, lebo ho nemám v brušku. :-)

a ešte jeden o bábätku - svokra radila Samkovi, nech napíše Ježiškovi, že chce súrodenca. Samko jej smutne odpovedal: "To sa mi nesplní, Ježiško detičky nenosí, iba hračky."
Kvaka
21.09.11,11:01
Hovorí zať môjmu vyše 2,5 ročnému vnúčikovi: Řekni mamince, mami, si sexy.
Vnúčik pozrie na dcéru, zamyslí sa a povie: Mamíí, chci keksík.
Včera hovorí vnuk mojej dcére: Chci si koupit mašinku. A ty máš nejaké peniažky? Ano, akurát nemám peněženku.:D
misoft
21.09.11,12:46
Vnúčik je prakticky založený.
ivuliatko
24.09.11,19:30
Niečo na pubertálnu tému:

- Prečo Hospodin rozkázal Abrahámovi obetovať Izáka, ktorý mal iba 12 rokov?
- Lebo zabiť 13-ročného spratka by už nebola obeť. :D
pepsikova
24.09.11,20:17
Mali sme so synom reč, čo nové v škole a tak... Majú urobiť "projekt" o číslach /za našich čias to boli obyčajné domáce úlohy :D/. Rozoberali sme, v ktorých oblastiach života sa s číslami stretávame... Keď prišla reč na peniaze, zaplietol sa mu jazyk a namiesto "aká je hlavná úloha bankára" sa spýtal aká je hlavná úloha "brankára". :) Asi preto, že chvíľu predtým sme sa bavili o hokeji... Odpoveď znela: chytať góly. ;)

Potom zrazu prešiel od peňazí ku komunizmu - akože vtedy by stratili svoju funkciu a vzápätí chcel vedieť meno nejakého komunistu. Kým mi preblesklo hlavou, či spomenúť Marxa alebo Engelsa /čo sa mi zdalo jeho veku veľmi vzdialené a zbytočné/, prekvapil ma otázkou, či bol "Korbáčov" :D dobrý komunista alebo zlý. Vôbec som netušila, že to meno "pozná". :rolleyes: Vysvetľujte dieťaťu v piatok večer o pol jedenástej v posteli, aký bol Gorbačov komunista! V snahe urýchliť koniec tejto svetonázorovej debaty som povedala, že to bol taký polovičný komunista - reformátor! Čo môj malý zabil otázkou: myslíš falzifikát?! :---:---:---..

..situácia "v piatok večer o pol jedenástej mi pripomenula,keď môj had ,ešte za "sýteho komanča"chodil do ZDŠ...triedna ho veľmi nemusela, kvoli dlhým vlasom,nuž ale bola aspoň objektívna..učila prírodopis, mali v piatok práve hodinu a triedna vysvetlovala niečo o jeleňoch a ruji,keď sa zrazu môj had postaví, frajer ťažký a zahlási na plnú hubu:"to je pi*ovina ako rampa!"...potom držal triede prednášku o jeleňoch, laniach, ruji, hore a ktovieešte o čom,lebo také on mal v malíčku,dokonca vraj zaručal ako pravý jeleň v ruji...no a večer mi to rozprával, jasné, že bez toho slova....ako to triedna zvládla, neviem, predvolala si ma do školy kvoli tomu slovu a poznámku mal na 4 riadky...ale z príroďáku jednotku...
Kvaka
26.09.11,14:29
Včera môj vnúčik hádzal psovi loptičku. Súbežne zneli povely, odo mňa a od neho.
Ja: Pusti. On: Dej mi ji prosím tě.
Pes poslúchol, nasledovala pochvala: Ja: Dobrý, .... On: Hodný, děkuji ti, ... a toto sa neustále opakovalo.
Dnes ráno pri raňajkách obdivoval takú kytičku z dreva, tak som hovorila dcére, nech mu ju zoberie, že bude s nimi raňajkovať. Malý si vyhrnul tričko, priložil kytičku na hruď a my s dcérou v úžase, čo to robiš? Dávam ji mlíčko. Takto on pochopil, že kytička bude s nimi raňajkovať.
uct2007
27.09.11,17:57
Boli sme na prechádzke, 2,5 ročná vnučka ma chytila za ruku a hovorí:
"Pozov, ide apavus, musime miznuť" - preklad: Pozor ide autobus, musíme zmiznúť :)

a

naša prváčka dostala včera 1x hrešenie od pani učiteľky, tak som jej dohovárala ešte aj ja cestou domov zo školy, že musí poslúchať. Ona na mňa pozrela tými svojimi modrými očiskami a zahlásila :
"Neni to nič hrozné...ešte som nebola v riaditeľni"
(september ešte len začal) :)
ivuliatko
27.09.11,19:35
Pred 15 rokmi (dcéra Julka trojročná):

- Mami, čo je toto?
- Film.
- Aký film?
- Posledný Mohykán.
- Aj Mr. Bean bol Mohykán. :D
ivuliatko
29.09.11,15:35
Malý prekladový slovník našej Julky:

Pepek možík = Pepek námořník
hadada = jahoda
jasavač = vysávač
mesik = mesiačik
gŕgačka = štikútka

... a zlatý klinec programu: uhádli by ste, čo bol podľa nej "KÚRACÍ TOČ"?

Nebudem zbytočne napínať a prezradím: VENTIL NA RADIÁTORE :D:D:D
ivuliatko
29.09.11,15:42
Toto asi nepotrebuje preklad :)

- Maťo, pokazila som ti toto, ale nezbíjaj ma.
- Mám pupák tuto vpredu na chrbáte.
- Uhni mi s čongálami, tati!
- Načaj mi to!
- To je taký zelenink.
- Ty čo si budeš obliekať, taťulda?
- Neboj sa, mne to nepotiekne.
- Ja by som scela jednu takú lívancu samotnú.
ivuliatko
29.09.11,15:50
- Mami, ako sa volajú na Egyptsku tie trojuholníky?
- Pyramídy.
- A naozaj existujú také topánky pyramídové, aby sa ľudia nešmýkali?
ivuliatko
07.10.11,18:46
Co všechno se člověk naučí od dětí

1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve, než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená, že není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2 bytu do výše 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy 200 dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

Také zjistíte, že...

20. 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už mají děti nebo ne.
21. 80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se Savem.
osky
07.10.11,18:52
Co všechno se člověk naučí od dětí

1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2. Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.
3. Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4. Dříve, než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.
8. Duplo toho schopno není.
9. Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být vyslovena ve stejné větě.
10. Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11. Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.
12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13. Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení hlavy.
14. Avšak kočkám ano.
15. Ticho vždy neznamená, že není třeba si dělat starosti.
16. Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2 bytu do výše 10 cm.
17. Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18. Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy 200 dospělých v narvané restauraci.
19. Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

Také zjistíte, že...

20. 80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už mají děti nebo ne.
21. 80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se Savem.

toto je pravda pravduca.
osky
07.10.11,19:01
posledné synové perličky - náš Samko už má 5 :-)

Každý deň cestou zo škôlky sa ho pýtam, čo mali na obed, koľko toho zjedol, či mu chutilo a tak. Samko veľmi zeleninu nemusí, najmä hrach a kukuricu - neviem, čo mu urobili :-). A tak, jedného dňa sme viedli takýto rozhovor:
Ja: "Samko, čo ste mali na obed."
Samko: "Ryžu s kukuricou."
Ja: "Aj si ju jedol? Kukuricu?"
Samko: "A čo som ja sliepka?"

2. zážitok - Samko by už chcel súrodenca. Nedávno bol na niekoľko dní u svokry a tá sa ho medzi rečami tiež pýtala na súrodenca, či náhodou nečakáme bábätko. A Samko sa jej zdôveril, že je na mňa naštvaný, lebo nechcem bábätko. Keď som sa ho na to pýtala, ako na to prišiel, že nechcem bábätko, tak mi povedal, že preto ho nechcem, lebo ho nemám v brušku. :-)

a ešte jeden o bábätku - svokra radila Samkovi, nech napíše Ježiškovi, že chce súrodenca. Samko jej smutne odpovedal: "To sa mi nesplní, Ježiško detičky nenosí, iba hračky."

vsak skuste napisat bocianovi....
mramor2
10.10.11,08:08
Zatiaľ vlastné deti nemám, ale môj synovec, keď začal chodiť do škôlky vyrozprával učiteľke, že ho rodičia bijú.. Začalo vyšetrovanie, učiteľka si zavolala oboch rodičov a začala sa vypytovať, dohovárala im a vôbec si nechcela dať vysvetliť, že ich synátor ešte vôbec bitý nebol. Prvý krát dostal po riti v prvom ročníku na základnej, keď sa zaťal, že nebude chodiť do školy. Teraz má 14 a ako každé dieťa, svojich vtipných situácií zažilo mnoho.
mramor2
10.10.11,10:30
To je paráda, čítam tieto príspevky a smejem sa.. škoda, že si nezapisovali moji rodičia tie moje.. Iste by som sa mal na čom zabávať, veď všetci sme boli deťmi a všetci sme niečo vystrojili..
Osobne sa pamätám keď ku mne prišla moja staršia sesternica, to sme boli ešte deťmi, hrali sme televíznu hru, cez joystik a ako pri autíčkach chcela v zákrute vytočiť, tak sa až nahla, že spadla z kresla, sme sa tiež nasmiali..
nika.sum
10.10.11,10:41
Ja sa ani nejdem pochvalit, ale skor postazovat :-). Chceli sme nasmu Matkovi spravit oslavu k 5-tim narodeninam v jednom detskom kutiku do ktoreho velmi rad chodi a jeho reakcia bola, ze on ziadnu oslavu nechce, on si tam nikoho nezavola. Takze sme to pekne aj zrusili, lebo on je schopny sa tam s nikym nebavit. V tomto je dost zataty. Pritom to je dieta, ktore ma kopec kamaratov a aj napriek tomu, ze je casto dost lakomy a protivny, tak za nim deticky behaju a vie ich strhnut v hre na svoju stranu. Takze oslava bude mozno na buduci rok, ked si bude viac uvedomovat, ako moze niekomu ublizit ked sa chova skaredo.
A reakcia mojho starsieho syna: preco ste to zrusili? to Vam je luto penazi?
witch
10.10.11,11:43
jedna o cestovaní v čase:
dcéra: mami, prala si teraz niekedy v blízkej budúcnosti? :eek:
preklad: chcela vedieť, či som už vyprala jej nové rifle, lebo si ich chcela obliecť :D
witch
10.10.11,11:46
..a jednotné číslo od vši je jedna vša ......

na trhoch, stánok ZŠ, predávajú šiestačky - siedmačky. Kúpila som 6 koláčikov po 20 centov, malá predavačka: bude to 80 centov, ja: koľko?, no 80 centov, 6 krát 2 je 8, tak 80 centov...
pepsikova
10.10.11,11:55
..a jednotné číslo od vši je jedna vša ......

na trhoch, stánok ZŠ, predávajú šiestačky - siedmačky. Kúpila som 6 koláčikov po 20 centov, malá predavačka: bude to 80 centov, ja: koľko?, no 80 centov, 6 krát 2 je 8, tak 80 centov.....

..jaj, len dúfam, že tie "predavačky "nepôjdu študovať ekonomiku:)
witch
10.10.11,12:12
snáď im zamestnávateľ kúpi kalkulačku...
nika.sum
10.10.11,12:26
Skor pojdu do politiky, ale to nebude 6 krat 2 je 8 ale skor 6 krat 2 je 14.
ivuliatko
10.10.11,19:24
..a jednotné číslo od vši je jedna vša ......

na trhoch, stánok ZŠ, predávajú šiestačky - siedmačky. Kúpila som 6 koláčikov po 20 centov, malá predavačka: bude to 80 centov, ja: koľko?, no 80 centov, 6 krát 2 je 8, tak 80 centov...

A viete, ako sa podľa mojich zlatúšikov volal dielik PUZZLE?

Citujem: "Padol mi jeden pucel..." :D
mramor2
12.10.11,09:39
Neviem, či to mam dať ako výrok, ale nedávno som bral kolegyňu z práce domov. Akurát dotelefonovala s manželom a veľmi sa smiala. Čo sa stalo? Jej manžel si pri televízore zdriemol, kým ich vnuk (2-4 ročný neviem presne) sa pri ňom hral. Zrazu ho zobudil s tým, že "Dedo chutnaj" a dával mu na prste niečo ochutnať. Malý stále niečo maškrtí, tak dedovi nebolo nič divné, že zrejme naďabil na ten dezert, či čokoládu a teda mu olízal palec. V zápätí ho naplo (možno aj zmenil farbu) a rýchlo prišiel na to, čo mu to ten jeho vnúčik dal ochutnať. Ako sa tak hral, pokakal sa do plienok. Prstom sa dostal pod plienku a "dezert, či čokoládka" bola na svete.. Smiali sme sa celú cestu domov.
Tamila
12.10.11,10:40
:D:D:D
tweedle
12.10.11,11:08
ja som mala problém so slovami ľudia a človek, teda s jednozným a množným číslom : "stál tam taký 1 ludo" a " na zastávke boli človekovia"
a nikdy nezabudnem ako som povedala svojmu staršiemu bratovi ked som mala cca 8, že má syfilis,,,pekné zaucho som dostala a nechápala som prečo, keď ja som bola hrdá na seba že som si zapamätala ďalšie cudzie slovo :)
mramor2
12.10.11,11:35
-Dedko, co lobis?
+ Idem na školenie.
-Dedko, a to aj taki tucni luda idu na skojene?
akeber
13.10.11,05:53
Ja si výroky mojich detí zapisujem , mám na to špecialny zošit . Je medzi nimi 10 roč rozdiel a veru keď vezmem zošit niekedy do rúk tak sa rehocem až mi slzičky stekajú po lícach a hneď mi je veselšie...aby bolo aj vám.....Vlčiak na reťazi šteká na Erika (2 rok) , Erik z bezpečnej vzdialenosti "čo štekáš ty bojko !......s pred 14 rok.....TV hlásateľka...dobrý večer televízny diváci..Erik: mi nie sme žiadny televízny diváci (ukázal na seba) ja som Erik (potom na mňa) a toto je moja maminka .Susedka si prišla požičať struhák..Erik:a čo idete robiť ??..susedka....zavárať kapustu, musíme porobiť...Erik áááá keď si porobíte tak si poprdíte.....REKLAMA v TV..a robte veci lepšie...Erik... však robíme ,však mama? Hral sa na policajta skočil s pištoľou pred mňa a zakričal ....hore ruky a obklady (doklady ).Erik ;10r.....Daj mi peniaze na tie pelendreky (cukríky) , Rebeka ich chce aj mne chutia...neboj sa ja ti raz tie peniaze vrátim keď budeš staršia a budeš ich potrebovať..Ale staroba sa ráta len od 60 do 75 rokov...!! to sme sa učili v škole . REBEKA 3 ROK : mama musela som umyť ten televízor , lebo boldo čista špinavý .V Tesku...tak toto doma ešte nemáme , toto by sa nám určite zišlo....mama ja som zaľúbená ...a do koho ? do Ivana..ako sa volá Ivan Sedliak...aj on je do teba zaľúbený ?..áno , stále mi hovorí  " mám ťa rád ako cukrík sladký";sme fjajeji.....Obaja komentovali šijací stroj Rebeka : mama ty máš ale žihadlo....Erik...ja erikovi...nechaj ten šijací stroj! stále mi pokrútil program Erik nehaj ma! to je stroj času......Vškôlke medzi sebou...Rebeka : Erik ty ma preobleč ! Ja nemôžem mám málo času musím ísť do školy. REBEKA :Ja mám času dosť , môžeš si zobrať s môjho....
Julian
13.10.11,19:13
Vnučka (5 r.) si už prezerá "letáky". Vybrala si tričko a sústavne atakovala mamku "mamka kúpiš mi to tričko ?". Tá sa jej chcela zbaviť a poslala ju za tatíkom. Teda pobrala sa za ním a takto na neho: "tatík vyber si tričko v ktorom sa Ti budem páčiť".
brčko
13.10.11,19:57
moja dcera - čerstvá prváčka na základnej:

- Mami, kam ideš?
- Na rodičovské.
- A to už ideš rodiť????
- :D :D :D
ivuliatko
13.10.11,22:53
ja som mala problém so slovami ľudia a človek, teda s jednotným a množným číslom : "stál tam taký 1 ludo" a " na zastávke boli človekovia"
a nikdy nezabudnem ako som povedala svojmu staršiemu bratovi ked som mala cca 8, že má syfilis,,,pekné zaucho som dostala a nechápala som prečo, keď ja som bola hrdá na seba že som si zapamätala ďalšie cudzie slovo :)
aj moja sestra, keď bola malá, hovorievala "jeden luď a dvaja človieci" :)
akeber
14.10.11,07:31
dnes fúka veľký vietor vonku , nepôjdeme ani von.....dcérka : dáme preč všetky stromčeky a už nebude fúkať vietor......Rebeka sa obzerá v zrkadle komentuje :" vypadám hezká.."......máme psa howavarta ešte pred nedávno bol vyšší ako Rebeka , Dasty si chytal chvost a krútil sa dookola...Rebeka : Dasty ty si ale pašák ! pri obede : Rebeka papaj pekne párance , budeš silná premôžeš aj Erika . Ale ja nechcem byť silná ja chcem mať také ceckošky ako ty !
MishelFarky
14.10.11,09:52
Sestrinej najoblubenejsej kamaratky dieta: Mami, babka je už stará že? Ano Peťko. Jeeeeej Mami a ona zažila aj dinosaurou &,.dd&
witch
14.10.11,10:36
mne sa deti pýtali, či už bola elektrika, keď som bola malá....
nika.sum
14.10.11,18:31
Sestrinej najoblubenejsej kamaratky dieta: Mami, babka je už stará že? Ano Peťko. Jeeeeej Mami a ona zažila aj dinosaurou &,.dd&

To aj nas Matko sa ma pytal, ci ked som sa ja narodila, ci este zili dinosaury :-)
suzika1979
14.10.11,18:45
ahojte, my sme sa s manzelom gulali,ked sme synovi /5rocny/ vysvetlovali,ze ked bude dobry,pride coskoro mikulas a donesie mu sladkosti do cizmicky... a on ze : a mikulas byva tam,kde ti skreckovia a trulovia ? :)))))
myslel skriatkov a trollov
AlaNR
20.10.11,06:15
Výroky
detí..... (http://www.porada.sk/vtip.php?id=15592)




Výroky detí :
1. Radšej mám mamičkinu sestru, ako svoju. Mamičkina sestra
je
mojou tetou, ale moja je pre mňa ničím.
2. V maminom brušku je bábätko,
iba neviem ako to zhltla.
3. Na mamičky sa nezvykne kričať, ony sú
osožné.
4. Keď dvaja ľudia sa zaľúbia do seba, a prvýkrát sa pobozkajú,
ihneď sa zrútia a ani nevstanú aspoň hodinu, ale možno ani
dlhšie.
5. Polostrov je taký ostrov, ktorý úplne nedokončili.
6. Babička
je tlstá preto, lebo je plná lásky.
7. Tak by som rada chcela ešte bračeka,
ale mami stále používa tampón...
8. Človek čím je starší, tým sú jeho zuby
drahšie.
9. Dievčatká preto nevedia cikať postojačky, lebo nevedia o čo sa chytať.
10. Keď babku bolia zuby, jednoducho ich dá do pohára.
11. Raz som
bola tak chorá, že som mala 40-kilovú horúčku.
12. Ja už nemám babičku:
zasadili sme ju v cintoríne.
13. Mamičky sa tiež musia pásť, aby z ich
cicíkov tieklo mlieko?
14. Švajčiarske kravy využívajú v prvom rade na výrobu
čokolády.
15. Obyvatelia Sardínie sa volajú sardinky.
16. Aby to bolo
dobré, sestričky v nemocnici musia byť sterilné.
17. Lekári vravia, že
najhoršie sú smrteľné choroby.
18. Keď sa mi narodil braček, dali ho do
akumulátora.
19. Motýľ je taký hmyz, ktorý patrí do čeľade
helikoptérovitých.
20. Najosožnejšie zviera je prasa. Každú jeho časť možno
zúžitkovať:
prednú a zadnú časť ako mäso, kožu na topánky, zo srsti kartáče
a
jeho menom dokonca možno aj nadávať.
21. Zoo je super miesto. Možno tam
vidieť aj také zvieratá, ktoré ani
neexistujú.
22. Nie som pokrstený, ale
zaočkovaný som :-)
23. Životná poistka sú také peniaze, ktoré dostane ten,
kto prežije smrť.
24. Neviem koľko mám rokov, lebo sa to stále mení.
25.
Veľmi som sa zľakol, keď nám mamička ochorela, lebo som myslel,
že otec nám
bude variť.
26. Akvárium je prakticky mini-more, v čom
plávajú domáce
rybičky.
27. Výživné je plat detí, keď sa ocko odsťahuje z domu.
28.
Adopcia dieťaťa je oveľa lepšia možnosť, ako pôrod. Rodičia si
sami môžu
vybrať dieťa a nemusia za každú cenu prijať to, čo
práve dostanú.
29.
Pápež býva vo Vákuume.
30. Každá ryba vyrába ikry, ruské ryby aj
kaviár.
31. Kravy nesmú rýchlo behať, aby im mlieko nevyčvachtalo z
vemena.
32. Muži u nás sa môžu zosobášiť iba s jednou ženou. Tomu sa
hovorí
monotónia.
33. Nechápem, prečo sa mamka hnevá, že som rozbil vázu. Aj tak bola stará,
dokonca čínska, ani nie naša...
34. Sestra zase
ukončila ročník so samými jednotkami. Stavme sa, že mi to
robí
naschvál.
35. Babička sa odsťahovala na druhý svet. Teraz už aj ja budem
mať
niekoho v zahraničí...
pepsikova
20.10.11,06:36
...Ala, ďakujem...zabehla mi káva, oprskala som monitor, klábosnicu aj stolík-ale tie ruské ryby, čo vyrábajú kaviár stáli za to!!!...aj to ostatné:)
osky
21.10.11,22:04
Výroky
detí..... (http://www.porada.sk/vtip.php?id=15592)




Výroky detí :
1. Radšej mám mamičkinu sestru, ako svoju. Mamičkina sestra
je
mojou tetou, ale moja je pre mňa ničím.
2. V maminom brušku je bábätko,
iba neviem ako to zhltla.
3. Na mamičky sa nezvykne kričať, ony sú
osožné.
4. Keď dvaja ľudia sa zaľúbia do seba, a prvýkrát sa pobozkajú,
ihneď sa zrútia a ani nevstanú aspoň hodinu, ale možno ani
dlhšie.
5. Polostrov je taký ostrov, ktorý úplne nedokončili.
6. Babička
je tlstá preto, lebo je plná lásky.
7. Tak by som rada chcela ešte bračeka,
ale mami stále používa tampón...
8. Človek čím je starší, tým sú jeho zuby
drahšie.
9. Dievčatká preto nevedia cikať postojačky, lebo nevedia o čo sa chytať.
10. Keď babku bolia zuby, jednoducho ich dá do pohára.
11. Raz som
bola tak chorá, že som mala 40-kilovú horúčku.
12. Ja už nemám babičku:
zasadili sme ju v cintoríne.
13. Mamičky sa tiež musia pásť, aby z ich
cicíkov tieklo mlieko?
14. Švajčiarske kravy využívajú v prvom rade na výrobu
čokolády.
15. Obyvatelia Sardínie sa volajú sardinky.
16. Aby to bolo
dobré, sestričky v nemocnici musia byť sterilné.
17. Lekári vravia, že
najhoršie sú smrteľné choroby.
18. Keď sa mi narodil braček, dali ho do
akumulátora.
19. Motýľ je taký hmyz, ktorý patrí do čeľade
helikoptérovitých.
20. Najosožnejšie zviera je prasa. Každú jeho časť možno
zúžitkovať:
prednú a zadnú časť ako mäso, kožu na topánky, zo srsti kartáče
a
jeho menom dokonca možno aj nadávať.
21. Zoo je super miesto. Možno tam
vidieť aj také zvieratá, ktoré ani
neexistujú.
22. Nie som pokrstený, ale
zaočkovaný som :-)
23. Životná poistka sú také peniaze, ktoré dostane ten,
kto prežije smrť.
24. Neviem koľko mám rokov, lebo sa to stále mení.
25.
Veľmi som sa zľakol, keď nám mamička ochorela, lebo som myslel,
že otec nám
bude variť.
26. Akvárium je prakticky mini-more, v čom
plávajú domáce
rybičky.
27. Výživné je plat detí, keď sa ocko odsťahuje z domu.
28.
Adopcia dieťaťa je oveľa lepšia možnosť, ako pôrod. Rodičia si
sami môžu
vybrať dieťa a nemusia za každú cenu prijať to, čo
práve dostanú.
29.
Pápež býva vo Vákuume.
30. Každá ryba vyrába ikry, ruské ryby aj
kaviár.
31. Kravy nesmú rýchlo behať, aby im mlieko nevyčvachtalo z
vemena.
32. Muži u nás sa môžu zosobášiť iba s jednou ženou. Tomu sa
hovorí
monotónia.
33. Nechápem, prečo sa mamka hnevá, že som rozbil vázu. Aj tak bola stará,
dokonca čínska, ani nie naša...
34. Sestra zase
ukončila ročník so samými jednotkami. Stavme sa, že mi to
robí
naschvál.
35. Babička sa odsťahovala na druhý svet. Teraz už aj ja budem
mať
niekoho v zahraničí...




supeeeeeeeer!!!!!!!!!!najlepsie su 10. a 20.som sa pobavila......
lujza.j
23.10.11,13:11
včera ráno sedím na WC, zrazu otvorí dvere moje decko a vypleští na mňa :eek::eek::eek: a hovorí "ježiši mama čo si tu tak potichu, jak som sa ťa zľakla":D:D:D:D no teraz neviem ako sa sedí na WC:confused::confused:
mata82
30.10.11,09:25
Ahojte, dnes moja 6-ročná dcéra, predškoláčka sa ma pýta na písmenká a slová ktoré na ne začínajú. Takže tučniak začína na "tu" a na "Q" začína kvetináč :)
misoft
30.10.11,16:06
:) qetináč - šikovné
DANAK1
31.10.11,11:00
ahojte!

včera večer:
Babka: "No, Paťko, takto sa nerozpráva... počuje ťa Ježiško, a nič ti nedonesie pod stromček!!!"
Paťko /4r./: "Joooooj!!!....... a nemôže si zapchať uši?"
ivuliatko
12.11.11,18:12
Včera moja 18-ročná dcérenka v rámci debaty o jej frajerovi hodila do placu takúto životnú múdrosť: "Chlap sa nedá ovládať, ale môžeš ho obmedzovať."
(...rozhodne je múdrejšia, než som bola ja v jej veku :D)
Ivana Š
12.11.11,18:33
Včera moja 18-ročná dcérenka v rámci debaty o jej frajerovi hodila do placu takúto životnú múdrosť: "Chlap sa nedá ovládať, ale môžeš ho obmedzovať."
(...rozhodne je múdrejšia, než som bola ja v jej veku :D)

Ja tí nevím Karle :D

Ovládať sa dá, a ja už na toho svojho (po 17 rokoch) poznám metódu ako na neho,
keď chcem aby niečo spravil :) keď sa mu nechce (nemôže, nemá náradie - a potom to spraví ľavou zadnou)

ale obmedzovať?
:mad: to by som jedno nechcela aby obmedzoval on mňa :mad:
ivuliatko
12.11.11,18:43
Veď o obmedzovaní ženy nebola reč ;)
a bolo to myslené tak, že chlap sa nedá viditeľne ovládať, ale môžeš ho nenápadne obmedzovať :)
Ivana Š
12.11.11,18:47
daj návod :)
ivuliatko
12.11.11,19:34
Šak to je asi to, čo ovládaš v praxi :)
misoft
12.11.11,20:13
Trochu podpichnem na toto:
Veď o obmedzovaní ženy nebola reč ;)
a bolo to myslené tak, že chlap sa nedá viditeľne ovládať, ale môžeš ho nenápadne obmedzovať

Žena nevie čo chce, ale otravuje dovtedy, kým to nedostane!
ivuliatko
12.11.11,20:15
Aby chlapi nezhnili od nudy :D
Kazu
13.11.11,16:30
Ovládať, obmedzovať? Propánbíčka, čo za násilnosti to chcete páchať na bezbranných chlapoch? Chlapa len stačí presvedčiť, že váš výmysel je z jeho hlavy a on už to urobí dobrovolne a rááád:D:D:D S chlapmi to je ako v tom vtipe čo tu nedávno koloval o mačke a štiplavej horčici.:---
nika.sum
13.11.11,19:18
Nas Matko dnes vecer isiel s placom do postielky : On nechce mat narodeniny! - No videli ste dieta, ktore sa netesi na darceky? Zajtra ma nas drobec 5 rockov a ja mam pocit akoby sme ho len nedavno priviezli domov z porodnice.
ivuliatko
13.11.11,20:40
Sakra, moje deťuše majú 22 a 18 a tiež mám furt pocit, akoby sme ich len nedávno priviezli z pôrodnice... Zmení sa to niekedy?
belphegor
14.11.11,08:53
Pani učiteľka, akú budeme mať polievku ? - hovädziu
- to je zo zajaca ?
belphegor
14.11.11,08:57
Malá Sonička spočítavala kamarátov pri stole : - 1,2, 3, 4,.... TY ...A JA!
belphegor
14.11.11,08:59
Sonicke nechutil obed zo sojového mäsa,preto hovorí:
Pani učiteľka, mne to mäso zo sojky vôbec nechutí !
nika.sum
14.11.11,19:46
ivuliatko (http://www.porada.sk/member.php?u=96744) Včera, 21:40
Sakra, moje deťuše majú 22 a 18 a tiež mám furt pocit, akoby sme ich len nedávno priviezli z pôrodnice... Zmení sa to niekedy?

No ja mam aj 16 rocneho :-) a aj pri nom mam pocit ze sa len nedavno narodil...cas tak rychlo leti
Beella
14.11.11,19:57
- Matej, neolizuj si stále tú pusinu, potom máš furt len lišaje......
- Ale mami, snáď to čoko z huby nemám umyť vodou?! (takú výčitku v hlase nášho 3 a pol-ročného som už dááávno nepočula)
witch
24.11.11,10:57
Na otázku, prečo má syn opakovane deravé ponožky na tom istom mieste, som dostala odpoveď. vieš, ja teraz chodím veľmi rýchlo a ponožky to nevydržia!
petmar
24.11.11,13:44
Naša takmer 3 roč. vnučka takto hovorí:
fúúj, aký smrad tu vonia!...
Ivana Š
24.11.11,14:21
Na otázku, prečo má syn opakovane deravé ponožky na tom istom mieste, som dostala odpoveď. vieš, ja teraz chodím veľmi rýchlo a ponožky to nevydržia!

môj sa vyhovára na veľké palce
nika.sum
24.11.11,21:40
Dnes sme brali do skolky kamaratkinho maleho. Moj mal krabicku s cukrikmi Orbit a ten lakomec mu ani za svet nechcel dat ani jeden, nech som sa snazila ako sa dalo. Ked uz sme boli v skolke, tak mi bolo luto toho druheho drobca, tak som ked nepomohlo dohovarenie, isla vydieranim a povedala som, ze ak sa nepodeli, uz mu viac take cukriky nekupim. Tak mu teda ten cukrik dal so slovami: Boli ma to, ale zober si!:)
2009
25.11.11,02:59
Malá Sonička spočítavala kamarátov pri stole : - 1,2, 3, 4,.... TY ...A JA!

Sonička to rátala správne. A to konečné Ty moja najlepšia kamoška a ja je tiež logické. A matika je logická. :)
ivuliatko
01.12.11,20:08
Je tu advent... Krásnu spomienku mám na Mikuláša 1996 - Maťo mal 7 rokov a Juliška 3 roky. Banda kamošov sa dohodla, že sa oblečú za Mikuláša, čerta & spol., obídu rodiny všetkých z partie a deťom rozdajú nádielky. K nám prišli už v mierne podguráženom stave, Mikuláš sa postavil medzi dvere a hromovým hlasom zahulákal: "Tak čo, detičky, poslúchali ste?!" Julka sa hystericky rozrevala, rozbehla sa k čertovi, hodila sa mu do náruče, držala sa ho okolo krku ako kliešť a plakala a plakala. Už bola celá začiernená, lebo čert bol na ksichte niečím natretý, jej slzy to celé rozmazali... no pohľad pre bohov. Podarilo sa nám ju utíšiť, až keď sme Mikulláša vyhodili za dvere (a tam sa zvíjal od rehotu).
Samozrejme, odvtedy si každý rok na to spomíname a uťahujeme si z nej, že odmalička bola taký malý ďábel a zostalo jej to :D
Asi o dva roky neskôr zas okomentovala mikulášsku návštevu takto: "Čert bol oblečený hnusno. Mal špinavé tenisky."
DANAK1
23.12.11,12:10
Taký predvianočný zážitok:
keďže Paťko /4r/ stále babičku jeduje, zase som začula -
Babička: "No! Ale tebe Ježiško nič nedonesie!!!"
Paťko: "A čo?!! Dá mi po hlave?!!
akeber
08.01.12,07:53
Dcérka 4 r.......mami napsáš Ježišvovi aby mi doniesol koníka a povieš mu že som poslúchala...
dcérka na wc...mami pozri sa aké hovienko som vykakala , asi mám značku....alebo hnačku ? mami čo mám..... značku ?
dcérka synovi ......Erik ty nie si tu rozkazovač , nebudeš mi rozkazovať ! mamina je tu rozkazovač !
na wc.....mami pozri aké hovnisko som vykakala....no poď sa pozrieť ako sa kúpe...
v škôlke na vystúpení spievali pesničku sniežik sa nám chumelí , zima je zimička...... spievala : sniežík sa nám umelí zima je zimička ......ani za svet som ju nevedela presvečiť že sa chumelí nie umelí
petmar
08.01.12,18:10
Dnes bola sranda, 3-r. vnučka hovorila :
ja viem ako sa volá manekýnka po slovensky - prdelka (chcela povedať modelka)
misoft
08.01.12,19:38
ja viem ako sa volá manekýnka po slovensky - prdelka (chcela povedať modelka)
...ale vystihla to správne :D:D
pepsikova
08.01.12,23:40
Na otázku, prečo má syn opakovane deravé ponožky na tom istom mieste, som dostala odpoveď. vieš, ja teraz chodím veľmi rýchlo a ponožky to nevydržia!..

..u nás sú stále deravé gumičky na ponožkách...nečudujem sa, naťahovať fusaklu na kanoe veľkosti 46 tá guma nemusí dlho znášať...a decko vždy povie "gumičky sú deravééé...
lujza.j
09.01.12,19:27
moje decko minule, že sa osamostatní a ja že "yes" a ona, že kufre-tašky mám pred dverami....:eek::eek:
sisa217
10.01.12,22:46
citam si tu vase prispevky a uz aj ja som zatuzila po malom babatku..no ale zatial mozem prispiet len s tym co si pamatam z detstva. Tak moj brat videl reklamu na film s harrysonom fordom.no a vecer ked ho mali davat tak sa otec pyta ze co ide za film a brat mu hovori ze no sak ten kde hra merison ford :D A Flinstonovcov volal pinonovci :D

Ked som bola ja mala tak som volala tetu Ivanu teta Inava alebo brata som nevolala juro ale rujo.

Raz sme bolu u tety Ivany a kedze sa akurat prerabal jej byt tak tam bol bordel ako v tanku. No a moj brat okamzite isiel ku chladnicke(ktora bola prazdna pretoze sa este v tom byte nedalo byvat), otvoril ju a vravi: SIlvia poooozri, Ivana nam vsetko zjedua :)

Alebo na Vianoce sme s bratom dostali velke horske bicykle. On mal asi tak 7 rokov a ozaj bol prenho velky. Tak mu oco pomahal aby si nan mohol sadnut. Ako si sadol na sedanku brat zahlasi:au moje gule :D

Asi tak pred 10 rokmi leteli take nalepky Simpsonovcov co sa lepili do albumu. Moj brat suverenne prisiel k stanku a vravi balicek simsov prosim.

A este na jedno som si spomenula. Nasa starka byva hned vedla obchodu. A potrebovala na nieco struhanku..uz si nepamatam na co tak poslala brata do obchodu nech ju kupi. Brat vtedy este nevedel povedat ani r. Cakali sme ho asi pol hodinu uz sme sa aj zacali bat.nakoniec prisiel s prazdnymi rukami. ked sme sa ho opytali preco nekupil struhanku povedal ze nemali. Tak starka isla do obchodu a ked prisla bola cela vysmiata lebo predavacka jej vravela ze bol tu jej vnuk a pytal si struhatko no a predavacka mu povedala ze struhatko v potravinach nemaju :D
sisa217
10.01.12,22:58
a este ma napadlo. Bratranec mohol mat asi tak 3 roky a bolis me na oslave cela rodina. No a ten maly bratranec si prdol :D a jeho otec vravi ze:fuuuuj matus to co si spravil...no a jeho mama zas vravi ze:matusko povedz tatinovi ze ked sa hambis povedz na mna..a maly matus ze:Tatino ked sa hambis povedz na maminu :D
sisa217
11.01.12,02:10
no a posledne ma napadlo...ked bola moja sesternica malá, tak mala take pexeso so zvieratkami.No a boli sme u nich na navsteve a ona hrda ze pozna zvieratka vzdy zobrala jednu karticku a povedala nazov zvieratka a vravela a ukazovala to mojmu ocovi. neskor ho to uz velmi nebovoli tak jej len hovoril ze hmm alebo dobre. no a pri jednom obrazku mu stale opakovala uit, uit, uit..a otec to nemohol pochopit...a tak sa jej opytal ze: cooo???riť????? a ona chudatenko mu ukazovala svista (svist, svist, svist) :D vtedy som sa valala po zemi od smiechu az som plakala :D
pepsikova
11.01.12,06:03
...skorovnučka a červík sedia na zemi a okolo seba kopa papierov..hrajú sa na kanceláriu..ona mu hovorí :"do roboty musíš chodiť každý deň, nesmieš sa ulievať"...malému to nejako nezapálilo, nuž tak prišiel do kuchyne a pýtal si hrnček, ale musí byť veľký, babi máááš?.."a načo ti je hrnček?..no keď sa budem chcieť ulievať, aby som mal po ruke hrnček a nemusel sa po zemi"...
81janka
11.01.12,21:48
Dnes som šla vyzdvihnúť svoju dcéru zo škôlky, má tria a pol roka, a namiesto "Ahoj, mami," ma privítala otázkou: "Mami, však jecenzuješ skipta?" Otvorila som oči dokorán a pani učiteľka do kolien a začala mi vysvetľovať, prečo sa malá pýta. Tak teda, na tento týždeň majú tému rodina a pani učiteľky sa pýtali detí, čo robia ich rodičia. A naša malá povedala: "Ocko chodí do joboty a maminka jecenzuje skipta (recenzuje skriptá)." Učiteľka zostala chvíľu v pomykove a pýtala sa jej, čo to znamená, že maminka recenzuje skriptá a malá jej odpovedala: "No číta a píše. Nevieš?"
Ivenka
11.01.12,22:06
Ešte taký Mikulášský, povedať sa to nedá ale keby ste to videli ? 11 ročný syn. 4 páry čižiem do okna , na okno nalepil odkaz: Mikuláš prosím sladkosti tu - kde smerovali 4 šípky a ďalej ma skoro piclo. Pohostenie - misa s keksíkmi a pohár mlieka, keby bol smädný.

A školský. Niečo písali a v slove povyše napísal mäkké "i". Tak sa ho pýtam v slove povyše je aké "y" a on nato: no mäkké ale píše sa tvrdé. Chudák Štúr.

A zabil ma toť pred týždňom kedy som dostala otázku: "Mami, ty si kedy mala prvý pohlavný styk?":(
Ivana Š
12.01.12,05:28
mňa môj milovaný krstný syn volá Inkanka
ivuliatko
12.01.12,18:39
Pri nepochopiteľnom (a zriedkavom) záchvate upratovania som zistila, že okrem zošita, kam som si zapisovala perly môjho potomstva, som občas niečo načarbala aj do kalendárov.
Tu sú úlovky:

"Ja scem tú húsenicu bez oleja." (takto si Julka kedysi pýtala huspeninu bez octu)

"Kúpila som si tie čipsy v tvare červíkov." (arašidové chrumky)

"Aj ja budem Superman. Keď si kúpim taký paplón znakový." (myslela ten jeho plášť so supermanským znakom)

"Mami, počkaj, vytlačím ti tento papúk." (pupák)
akeber
19.01.12,13:47
Mojej dcérke som čítala rozprávku pred spaním Tri malé prasiatka......malé prasiatko vzalo nohy na ramená.....Rebeka : mami pozeraj sa ako vzalo nohy na ramená ! ( ľahla na brucho a nohy sa snažila skrčené priblížiť ramenám ) a bolo po čítaní ja som sa už len rehotala....
berry
24.01.12,14:27
My sme išli svokre zagratulovať k meninám . Samozrejme na poslednú chvíľu sme si spomenuli, že nemáme kvety , tak po ceste k nej sme sa stavili v hypermarkete (všetci dobre vieme , že tam mávajú také týždňové kytice ) Dcéra s mužom ostali v aute a čakali na mňa , a keď som sa vrátila ,tak sa ma muž pýta : "no čo kúpila si " a ja nato " hej ale asi jej aj hneď zvädnú " .
Keď sme prišli k svokre sme jej zagratulovali a tá hneď " Jej aká pekná kytica , no idem si ju dať hneď do vody " a mala na to "Starká nemusíš. Mama aj tak povedala ,že ti hneď zvädnú " :) No skoro som odpadla .
akeber
01.02.12,15:44
Mami to som sa nepocikala , to som sa spotila:)
uct2007
02.02.12,18:50
Naša prváčka čítala zo šlabikára:
"Tato láme papeky" (boli tam zobrazené konáre)
a ešte aj takéto bolo
"Má Ema bábu ?" -malá sa na mňa otočila a hovorí mi: "A čo ja viem, či má bábu, čo sa ma to pýtajú..":)
nika.sum
02.02.12,19:02
Mami to som sa nepocikala , to som sa spotila:)

Toto aj nas Matko pouzival. Ale musim uznat, pred chvilou zaspal v obyvacke a pod hlavou sa tak spotil, ze to vyzeralo akoby tam vylial pohar vody...a moj manzel sa cuduje, ze mu nekurim v izbe ked spi...
Lubica H
15.02.12,08:07
dlhšie som sem nič nepridala, tak sem dám dve "mozgové" príhody a jednu zo včera.

1. Samko (takmer 5,5 r) mi vysvetľuje v kuchyni: "Mami, ja som maličký a tak mám takýto malý mozog," názorne mi ukazuje rukami a pokračuje, "Keď budem veľký, budem mať takýto veľký mozog." A znovu ukazuje rukami ako sa mu zväčší. "Ale teraz, keď som maličký a mám malý mozog, nemôžeš predsa odo mňa chcieť, aby som si všetko pamätal."

2. Samko má zväčšené nosné mandle. Krčný navrhol nemocnicu a ich vybratie, ale jeho detský lekár zatiaľ nerieši, lebo nebýva až tak často chorý. Keď sme ho viezli k svokre (mal ešte ostať doma pár dní, kým my sme s manželom chodili do práce), tak som manželovi vysvetľovala celú tú situáciu s mandľami a ich prípadným vybratím. Samozrejme, len čo som spomenula slovo "nemocnica" a "vybratie mandlí", Samko sa hneď začal rozčuľovať: "Čooo? Do nemocnice? A to chcete, aby mi poškodili črevá?" nevedel, kde sú nosné mandle. :) Tak som mu vysvetlila, že ich má v nose, nie v brušku. A hneď otočil - "Tak chcete, aby mi poškodili mozog? A viete, čo sa stane? Potom si nebudem nič pamätať. A ani vás nespoznám." my sme s manželom "mreli" od smiechu.

3. Zo včera - Samko dostal nové korčule, tak sme ich boli vyskúšať na zamrznuté jazero. Dopadlo to tak, ako to prvý raz na korčuliach dopadne - viac padal, ako sa korčuľoval, ale ku koncu sa mu darilo aspoň stáť bez toho, aby spadol a občas sa aj trošku posunul po ľade bez pádu. Okrem nás tam bola ešte jedna mamička s dcérkou, možno o trošku staršou, ako Samko. Samkovi sa asi páčila, tak sa hneď pýtal, ako sa volá a už chcel, aby sa s ním držala za ruku, že on sa bude korčuľovať s ňou a ja s jej maminou a ku koncu, keď už sa zberali (a aj my) domov, tak stále na ňu vykrikoval, nech príde k nemu, že jej dá pusinku. Večer, keď už sme boli doma, mi hovorí: "Maminka, medzi nami dvoma (ním a tým dievčatkom) asi zažal plamienok lásky." :D
Sylvinka35
16.02.12,11:52
Tak toto je najkrajšia téma, s ktorou som sa tu stretla. Konečne niečo milé :-) Moje deti sú už trošku väčšie, ale keď boli naozaj malé, tiež kadečo narozprávali, niekedy sme sa až za bruchá chytali. Keď mal môj syn Nicolas 1 rok, jeho staršia 2,5 ročná sestrička sa mu vždy s láskou venovala. Raz malý akosi zle stúpil a spadol (neudrel sa silno, ani neplakal) a dcérka na mňa kričí: "Máámííí, poď rýchlo sem, Nicuško sa nám rozbil!"
misoft
16.02.12,11:56
dcérka na mňa kričí: "Máámííí, poď rýchlo sem, Nicuško sa nám rozbil!"
Dobre, že ešte nedodala "a dones lepidlo!"
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
ludmilla
16.02.12,13:19
Bola u mňa na návšteve švagriná, pili sme kávu a ona mi rozprávala, že je v klimaktériu. Keď odišla
môj 11 ročný syn sa ma spýtal: "To čo je to klimaktérium??"
A ja som začala:"Vieš nastávajú zmeny v hormonálnom ...."
a ani som nedopovedala, syn ma prerušil: "Jááááj starobná puberta?!"
ludmilla
16.02.12,13:22
... a ešte ma napadlo, keď bol mladší, snažil sa otvoriť detský sirup proti horúčke a keďže fľaša má detskú poistku, nešlo mu to, tak som mu ho otvorila a on sa hneď spýtal: "Odkiaľ tá fľaša vie, že som dieťa????"
renatamnch
22.02.12,17:53
vysvetľovala som mojej vtedy 5-ročnej dcére, že si za sebou nevie upratať hračky, ani oblečenie si neuloží a nechce sa jej samej obliekať...a medzitým som jej pripomínala, že nemôže predsa takáto byť... a keď už toho bolo naozaj dosť, tak sa tak múdro na mňa zapozerala a po chvíľke vraví: "no mami, takú si ma vyrodila, tak takú ma máš" :confused:
Mila123
22.02.12,18:12
a ako je to teraz?
renatamnch
22.02.12,19:38
myslím, že sa odvtedy za tých par rokov ( teraz má 16 ) ani veľmi nič nezmenilo
akeber
23.02.12,09:10
vysvetľovala som mojej vtedy 5-ročnej dcére, že si za sebou nevie upratať hračky, ani oblečenie si neuloží a nechce sa jej samej obliekať...a medzitým som jej pripomínala, že nemôže predsa takáto byť... a keď už toho bolo naozaj dosť, tak sa tak múdro na mňa zapozerala a po chvíľke vraví: "no mami, takú si ma vyrodila, tak takú ma máš" :confused:
Nepíšeš náhodou o tej mojej ? :) až na to (no mami, takú si ma vyrodila, tak takú ma máš" :confused: ) mne povedala ale mami , však ty to zvládneš :o
akeber
26.02.12,20:38
Moja dcérka má rada rozprávky , hlavne keď sa jej čítajú . Na narodeniny dostala knižku O psíkovi a mačičke . Prvá rozprávka z knižky Ako psík a mačička umývali podlahu ( možno pamätáte ):):) smiala sa o dušu a okomentovala "mami to sú ale deboli "
Ivenka
26.02.12,20:59
Umyla som si večer vlasy a syn sa ma pýta: Mami Tebe sa páčia tie vlasy ? A ja na to, že ktoré? Syn: No tie Tvoje, máš ešte aj iné ? No neviem kto bol tento krát hlúpejší :(
calawen
28.02.12,15:59
2 a 3/4 ročný syn ma dostal do kolien.
Vraciame sa z prechádzky so psom, pod schodami mi povie: Mami zobeu auto.
Pýtam sa ho: A "prosím" si kde nechal?
Odpoveď: Doma...
kendy
01.03.12,18:09
Kamoškin piatak písal za trest 50x "Budem rozmýšľať!" a napísal všeeeetko s mäkkým i - rozmíšľať....
akeber
01.03.12,20:57
Kamoškin piatak písal za trest 50x "Budem rozmýšľať!" a napísal všeeeetko s mäkkým i - rozmíšľať....
asi bol s toho taký šokovaný že zabudol myslieť:)
kukučka
01.03.12,21:06
jeleň je pornokopytník :D
costym1
01.03.12,21:15
Takze jeden z nasej dielne:)
Po Vianociach mamina vravi 4 a 5 rocnym chlapcom, ze musi odlozit stromcek.
Starsi, Simo: mamka, ja ti pomozem. Mamina vravi, cokoladky ste vyjedli s tatinom, a
ozdobky sfuknem rano za chvilku, ked odidete do skolky. Rano Simo budi maminu:
mamka vstavaj, ja chcem vidiet, ako sfuknes ozdobky.:---:D
Lubica H
02.03.12,09:12
v triede, kde chodí náš škôlkár Samko mávajú služby - pani učiteľka si vždy vyberie dve detičky a to sú počas dňa jej hlavní pomocníci, keď treba niečo rozdať atď. Samko, keďže je výmyselník, istú dobu dosť trpel (a aj si kvôli tomu poplakal), že on asi nikdy nebude službou, pretože pani učiteľka si vyberá len detičky, ktoré poslúchajú. Po nejakom čase sa predsa Samkovi pošťastilo a aj jemu sa ušlo "službovanie". Nedávno, keď som sa Samka pýtala, ako sa mal v škôlke, prezradil mi, že znovu neposlúchal a pani učiteľka sa na neho hnevala.
Ja na to: "Samko, ale keď neposlúchaš, už nikdy nebudeš služba."
Samko: "To nevadí."
Neveriacky som pozerala, ako mi to vraví s kľudom angličana, hoci len pred nedávnom by to pre neho bola hotová tragédia. Tak som len skonštatovala: "Ty si ale voľný..." (myslela som to, že mu to je úplne jedno.)
A Samko zanôtil: "Voľný ako vták..."
máňa 51
03.03.12,15:28
fakt super téma tak sa tu smejem, tiež mám už deti velké, dospelé a pospomínala som si na tie brebtíky čo tiež vyrábali ako malí vďaka za takúto tému :-)
akeber
07.03.12,06:49
Ideme na prechádzku a berieme aj nášho psa . Dcérka komentuje :
" vybehá sa , vykaká sa a bude sa tešiť "

Občas vytiahnem šijací stroj a len tak šijeme na bábiky , dcérka komentuje :
" Mamina ty máš ale žihadlo !":)
keď bol syn malí ten ho okomentoval :
"mami to je stroj času ?"

Vonku fúka veľký vietor až sa stromčeky ohýbajú , dnes nepôjdeme ani von .
Dcérka : Dáme preč všetky stromčeky ,a už nebude fúkať vietor.
Sylvinka35
12.03.12,10:40
Tak sa smejem, az mi slzy tecu. Aj pri mne lezi pes a pozera, ci som ok :-)))))))))))))))
Sylvinka35
12.03.12,10:41
Tak sa smejem, az mi slzy tecu. Aj pri mne lezi pes a pozera, ci som ok :-)))))))))))))))
misoft
12.03.12,15:28
A si? ;)
ludmilla
17.03.12,21:38
Minulý týždeň išiel 11 roč. syn k svojej babičke (mojej svokre), ponáhľal sa a na svetri sa mu utrhol gombík, keďže som bola práve zaneprázdnená, tak som mu povedala, že ide len k babke nech to nerieši a možno mu ho babina prišije
Dnes som bola pozrieť svokru a nezabudla som sa poďakovať za gombík, ktorý synovi prišila. Ona sa začala smiať a povedala:
"Nehovor mu to! Keď som si všimla, že nemá gombík, povedal, že sa ti to nechcelo prišívať" a dodal:"Vidíš babi takúto si si vyženila nevestu!"
bettylou
24.03.12,21:56
no ja som to mame povedala v tridsiatke, skoro ju vystrelo
akeber
21.04.12,15:28
Dcérka mi recitovala básničku čo sa naučila v škôlke """"(dcérka ) a to budeme rozprávať na vystúpení """( ja ) na deň matiek ?( dcérka ) áno ,,,, ( ja ),no tak to sa pôjdem pozrieť ako spievate a recitujete ,,,,( dcérka ) a oco ? (ja ) no však to je sviatok pre maminky ( dcérka ) A KEDY BUDE SPOLOČNý ?
inkana
30.04.12,10:19
:D:D:D môj 5-ročný syn sa nezaprie, že je chlap. Mal vysoké horúčky, 39,7 C, tak som si k nemu ľahla a on po chvíli vraví: "Mami, keď ležíš, tak sa Ti c.i.cky spoja tak, že to vyzerá ako r.i.ť " :eek: :D:D:D:D
misoft
30.04.12,16:39
Ale ťa dostal :D - čo v hlavičke, to na jazýčku.
osky
01.05.12,20:00
nemaaaaa chybu.
ivuliatko
03.05.12,13:41
Mne raz povedal syn, keď mal asi 3 roky (sedela som v plavkách na deke): "Mami, ty si ako snehuliak." Nepochopila som, ako to myslí, tak postupne ukázal na moju trojposchodovú pneumatiku na bruchu so slovami "raz - dva - tri" :D

http://www.tvojweb.istudio.sk/gify/snehuliak2.gif
akeber
03.05.12,15:47
Moja dcérka nechcela jesť tak som jej povedala " pekne papaj a budeš veľká ako ja " ale ja nechcem byť veľká ja chcem mať také ceckošky ako ty :) normálne ma paralizovala :)
petmar
04.05.12,17:41
Tá naša vnučka 3-ročná...
Starká jej kúpila princeznovské šaty a vyobliekala si ju.
Hovorí - vidíš, v týchto modrých šatočkách budeš princezná Nezábudka.
Ona po chvíločke sa pýta: A prečo princezná v modrých šatočkách sa volá Kadibúdka?
Stanislav 1975
04.05.12,18:02
My minule celá family sedíme večer v obyvačke a pozeráme telku a zrazu Stano malý povie-oco,mal by si sa ísť okúpať, smrdia ti vajcia...
jacekova
04.05.12,18:05
normálne som sa z chuti nahlas zasmiala :-)
Ivenka
04.05.12,18:07
to fakt ?
hubatá
04.05.12,18:18
Aj môj syn toto povedal ..... asi to kolovalo po škôlkach
Stanislav 1975
04.05.12,18:22
fakt úplne vážne, on je klasik-on sa nekašle...
hubatá
04.05.12,18:24
Koľko má miniStanko?
inkana
07.05.12,12:02
ten môj 5-ročný je veľmi prostoreký - čo na srdci, to na jazyku

bol u mojich starých rodičov (volá ich starý starký a stará starká) a sediac medzi nimi povedal - vy dvaja čoskoro umriete:eek: na to sa starkí začali smiať a on pokračoval vo svojich úvahách - hm, ale ako pochovajú takých tučných ľudí? čo ich vyzleču z kostry?

a pár dní predtým mal úraz - spadol - mal odretú peru a lakeť. Tá chrasta na pere vyzerala ako fúziky a starý starky sa ho pýta, že či mu rastú fúzy a on na to - ti šiši, však som ešte malý
Ivana Š
07.05.12,12:32
Aj naša 2,5 r. Bebetka má dobré hlody
babke zahlásila, ty už ši štará, babka, už môžeš požerať šeriál košty
v preklade - pozerať seriál Kosti
a minule jednu tetušku vypočúvala - že - teta a ty ši už štará?
jej mamka ju hrešila
že Betka toto sa nepatrí, takto hovoriť a ona to zaklincovala - požri na ňu, je štará
Oliwa
07.05.12,12:49
Syn /10 r./ spomenul v rozhovore anjelov, len si nevedel v prvom momente spomenúť na tie anjelské zbory a tak namiesto "cherubíni a serafíni" povedal - rubíni a zafíri... :D:D:D
A ešte to zaklincoval: a tí rubíni boli červení anjeli? :rolleyes::---
zuzana.b
07.05.12,13:00
čo sa vyliahne z vajíčka? odpoved: PRAŽENICA
zuzana.b
07.05.12,13:00
2,5 ročný Milanko
Ivana Š
07.05.12,15:12
Syn /10 r./ spomenul v rozhovore anjelov, len si nevedel v prvom momente spomenúť na tie anjelské zbory a tak namiesto "cherubíni a serafíni" povedal - rubíni a zafíri... :D:D:D
A ešte to zaklincoval: a tí rubíni boli červení anjeli? :rolleyes::---

http://www.rastlinky.sk/sempervivum-rubin-skalnica-cervena.html
Stanislav 1975
07.05.12,15:17
ten môj 5-ročný je veľmi prostoreký - čo na srdci, to na jazyku

bol u mojich starých rodičov (volá ich starý starký a stará starká) a sediac medzi nimi povedal - vy dvaja čoskoro umriete:eek: na to sa starkí začali smiať a on pokračoval vo svojich úvahách - hm, ale ako pochovajú takých tučných ľudí? čo ich vyzleču z kostry?

a pár dní predtým mal úraz - spadol - mal odretú peru a lakeť. Tá chrasta na pere vyzerala ako fúziky a starý starky sa ho pýta, že či mu rastú fúzy a on na to - ti šiši, však som ešte malý
:D-niečo podobné sa aj nám stalo u svokry na velkú noc- sedíme všetci pri telke a tomy sa zrazu opýta- dedko a kolko máš rokov? dedko odpovedá 61 a tomy sa zamyslí a povie- tak to si už mal byť dávno v hrobe...
Tweety
07.05.12,15:19
Možno to niekde už počul
ludmilla
07.05.12,21:31
Bývame na dedine, kde stretám stále tých istých ľudí a dozviem sa vždy veľa novôt.
Dnes
- stretla som učiteľku (...povedal Ti synček, čo vyparatil v škole??)
- stretla som synove spolužiačky ( ... chudák Adam, dobre mu to osolila na slovine)
- stretla som mamku Adamovho spolužiaka ( ... tak čo dostal aj Adam tú poznámku?)
- stretla som skoro už pri dome suseda (... teda nechcem Vám nič hovoriť, ale videl som toho vášho ako skúša fajčiť)
Tak a pekne som doma na toho môjho nespratníka spustila novinky, ktoré som sa dozvedela a chcela som počuť jeho názor. Čakala som čokoľvek, ale toto naozaj nie: "Človek je už aj tak dosť potrestaný tým, že má takú tetu z FBI za mamu."
Darina1234
07.05.12,21:39
ja som vcera riesila stratu klucov od bytu mojho 17 rocneho syna, predsa nemozem cely den sediet doma a otvarat mu dvere, povedal mi, mami, vsak chod kludne von, ja pojdem cez okno, vsak vies aky je to pre mna zazitok, ked si mozem skocit z okna, nuz co, tak som teda sla kludne von a on skakal.
ludmilla
08.05.12,20:42
Večer k nám telefonoval svokor (80 r.) a rozprával s ním syn, po telefonáte skonštatoval: "Na deda už poriadne lezie tá staroba, má taký uplakaný hlas" a nečakal ani na našu reakciu a sám nastolil otázku: "nemučí ho babka?"
witch
09.05.12,10:18
Minulý týždeň ma prekvapil syn (17,5), doniesol malé terárko a v ňom malinkú, zlatučkú jaštericu (druh neviem). Ja, čo ťa to napadlo? No boli sme dnes na slávnosti k Štefánikovmu výročiu, kde boli všetci tí papaláši (z vlády) a strašne drístali, tak som si kúpil jašteričku a na počesť som ju pomenoval M.R. Štefánik.

Zrejme aby chudáka Štefánika odmenil za tie drísty....:)
jb0863
09.05.12,10:35
Môj syn , keď bol malý tak každý bol podľa neho " ujko pajko piko " čo to znamenalo nevieme do dneska...:D
Ivana Š
09.05.12,10:57
podľa Betky
moja dcéra Martinka - Maťka - je Patka
a moja sestra - Katka - je Tatka
Oliwa
10.05.12,09:03
Môj syn , keď bol malý tak každý bol podľa neho " ujko pajko piko " čo to znamenalo nevieme do dneska...:D
U nás boli pajkovia všetci legoví panáčikovia :D- stavbári, šoféri, hasiči, rytieri, potápači...vsjo rovnó...:)
Oliwa
10.05.12,09:07
Bývame na dedine, kde stretám stále tých istých ľudí a dozviem sa vždy veľa novôt.
Dnes
- stretla som učiteľku (...povedal Ti synček, čo vyparatil v škole??)
- stretla som synove spolužiačky ( ... chudák Adam, dobre mu to osolila na slovine)
- stretla som mamku Adamovho spolužiaka ( ... tak čo dostal aj Adam tú poznámku?)
- stretla som skoro už pri dome suseda (... teda nechcem Vám nič hovoriť, ale videl som toho vášho ako skúša fajčiť)
Tak a pekne som doma na toho môjho nespratníka spustila novinky, ktoré som sa dozvedela a chcela som počuť jeho názor. Čakala som čokoľvek, ale toto naozaj nie: "Človek je už aj tak dosť potrestaný tým, že má takú tetu z FBI za mamu."
Jedna prechádzka po dedine = TA3 live... ;):D
Ivana Š
10.05.12,09:12
voľakedy za môjho detstva,
sme používali výrok "A kto to spraví, Fero Piko?"
(neviem kto ho vymyslel)

kým sa sesternica Zdenka nevydala, a jej manžel sa volá František Piko
Oliwa
10.05.12,09:16
Minulý týždeň ma prekvapil syn (17,5), doniesol malé terárko a v ňom malinkú, zlatučkú jaštericu (druh neviem). Ja, čo ťa to napadlo? No boli sme dnes na slávnosti k Štefánikovmu výročiu, kde boli všetci tí papaláši (z vlády) a strašne drístali, tak som si kúpil jašteričku a na počesť som ju pomenoval M.R. Štefánik.

Zrejme aby chudáka Štefánika odmenil za tie drísty....:)
A je tá jašterička naozaj "on"? Ja by som to teda nerozoznala... :rolleyes: Či - v obchode mu povedali... ? Len aby sa znej nevykľula nejaká Štefka... :):D
Oliwa
10.05.12,09:49
voľakedy za môjho detstva,
sme používali výrok "A kto to spraví, Fero Piko?"
(neviem kto ho vymyslel)

kým sa sesternica Zdenka nevydala, a jej manžel sa volá František Piko
A František Piko to nespraví? ;):):D
pepsikova
10.05.12,10:04
...ašešto nijaš,ništy?..som vyočila kuki, keď moje decko prišlo z návštevy, kde mali malinké dievčatko a takto mi povedalo...vyšlo z toho, po ozrejmení situácie, že si tam podriemal, lebo bol po nočnej a malinká sa pritmolila, pohladkala ho a povedala "Aleško, snívaš sníčky?..(no, toto budeme mať čoskoro aj doma, to bude zážitkov!)
L-M
10.05.12,10:15
veď budem mať celý monitor ofrkaný, čo tie decká nevymyslia :-)
rastlinka
10.05.12,11:47
Ahojte, keďže ja deti nemám ani nikto z môjho okolia pridávam výrok, ktorý som povedala ja asi pred 30-timi rokmi.

rodičia : ako robí hauko ?
Ja : hau - hau
rodičia : a ako robí psíček ?
Ja : ps - ps

Dnes to učím susedove deti ale pssst.
Stanislav 1975
11.05.12,08:48
:D


Tomáško mi akurát vraví- oco ja by som chcel byť policajtom- chcel by som zabíjať zlodejov...:-))))
Ivana Š
11.05.12,10:37
bol dnes manžel u známeho mäsiara, robí fantastické mäsové výrobky - (vraj - ja také nemusím)
a švagriná si nakázala, že keď pôjde k nemu , nech donesie aj jej, tak jej kúpil
išiel zaniesť, a Betka sa mu hodila okolo krku, pusinka bola a v reči svojho kmeňa prehovorila
" dakujém, že ši nám priešol šaninu a kobášu"
58vlasta
11.05.12,15:52
Mám 3-ročného a 15-mesačného vnuka. Ten starší prišiel do doby, keď nám už tečú nervy, lebo z jednej otázky ,,Prečo?" je celý dialóg. Aj keď ešte nevie povedať r.
,,Stauká, ty máš byt na pízemí. /prízemí/A pečo máš byt na pízemí? Lebo sme ho tu kúpili. A pečo ste kúpili byt na pízemí? Lebo iný nebol voľný. A pečo nebol iný voľný? Lebo si ho kúpil niekto iný. A pečo si ho kúpil niekto iný? Už dochádzajú argumenty, tak poviem, že neviem. A pečo nevieš? Lebo. A pečo lebo?"
Alebo boli sme vonku na prechádzke a boli po daždi mláky, vravím mu, nechoď do vody, budeš mať mokré topánky. On sa však naštartoval a naschvál prebehol cez tú mláku. A potom sa ma opýta:,,Pečo som išiel do vody?" Je z neho taký malý lichotník:,,Stauká, aké máš pekné tuičko." Alebo máme pred vchodom pekné kvietky: Stauká, aké máš pekné kvietky." Už sa teším na hlášky aj toho menšieho, je to zážitok. :)
Ivana Š
11.05.12,15:59
tie otázky prečo? lebo! to som zažila so synáčikom mojim :D niekedy nevieš čo odpovedať :)
čo máš maminka na ruke červené?
krv a prečo tam máš krv?
lebo som sa porezala,
a prečo si sa porezala? a prečo je krv červená?
ivuliatko
12.05.12,13:55
bol dnes manžel u známeho mäsiara, robí fantastické mäsové výrobky - (vraj - ja také nemusím)
a švagriná si nakázala, že keď pôjde k nemu , nech donesie aj jej, tak jej kúpil
išiel zaniesť, a Betka sa mu hodila okolo krku, pusinka bola a v reči svojho kmeňa prehovorila
" dakujém, že ši nám priešol šaninu a kobášu"

velice dávno ako študentka som cez prázdniny brigádovala v detskom domove, mali sme tam takého malého Janíčka a keď ho niekto strašne naštval, jeho najobľúbenejšia nadávka bola "ty tuta tobata!" (ty tlstá klobása)... a ešte si pamätám, že keď dojedol, povedal "toneš" (konec) a mal rád "hojšišu" (horčicu)...
jáááj, a terazky som si spomenula, že mal rád aj "šušolety" - čučoriedky :)
witch
14.05.12,08:00
A je tá jašterička naozaj "on"? Ja by som to teda nerozoznala... :rolleyes: Či - v obchode mu povedali... ? Len aby sa znej nevykľula nejaká Štefka... :):D

Oliwka - to už nezistíme - katastrofa sa stala, Štefánik sa pri vetraní terárka stratil. Bol príliš maličký a prešmykol sa. Pohlavie sme mali presne určiť až keď podrastie - podľa vyfarbenia. Tak nám v terárku zostali len červy... :(:mee::mee:
misoft
14.05.12,13:02
Žeby sa história opakovala - je po Štefánikovi?
witch
15.05.12,06:45
A zasa v tom majú prsty Češi... (polovičný)
inkana
16.05.12,05:52
a mne keď už dochádzali otázky, tak som sa spýtala: Ocko a prečo prečo?
Markéta Švecová
16.05.12,12:23
Ahojte..ako tak čítam výroky našich ratolestí musím sa usmievať.môj synček bude mať 5 ročkov ale také perly aké z neho dosť často vypadnú,...no nestačím sa diviť.