misoft
16.05.12,18:39
Zapisuj - potom ich sem vycap! Nech aj my sa zarehlíme!
inajana
19.05.12,21:49
Sedíme po sobotňajšom obede pri káve a robíme „rodinné účtovníctvo“. Spolu s mužom konštatujeme, že tento rok to na dovolenku nevyzerá. Staršie dieťa pohotovo zahlási:

Vybavte mi brigádu – ja prispejem.

:-)
hubatá
20.05.12,04:46
-"Mamííí .... kedy budeš piecť ten koláč s kôstkami???" - nesie sa z detskej izby hlas môjho prváka celým bytom
-"To myslíš čerešňový? Neviem, možno v sobotu - hovorím
-"Tak ho upeč dnes a nevyberaj kôstky, lebo ja potom nemám čím strieľať cez prestávku po Peťovi" - prosíka.
Lubica H
21.05.12,13:09
Male sme u nás v meste lesnícky deň - lesáci pre deti pripravili rôzne súťaže. niektoré boli športové, niektoré vedomostne. Z tých vedomostných bola jedna otázka o tom, ako sa volá národný strom Slovenska. Samko (5,5) nevedel, tuho rozmýšľal. Ujo mu chcel pomôcť: "Aj tu máme hotel, ktorý sa tak volá..."
Samko ožil: "Hotel Paradise?"
SilMar Group
21.05.12,13:27
Ahojte..ako tak čítam výroky našich ratolestí musím sa usmievať.môj synček bude mať 5 ročkov ale také perly aké z neho dosť často vypadnú,...no nestačím sa diviť.

Treba si ich zapisovať. Ja mám po starších dvoch zošit a občas ho otvorím. Až mi slzy občas tečú...

A ten najmenší (4,5) - tiež zadiera, ako sa dá - minule som sa ho pýtala:
Ondrej, a ty miluješ Aničku?
O: Ale mami, čo si... To až keď budem veľký. Ja to dovtedy voľajako vydržím....
rastlinka
21.05.12,16:42
Ahojte, opäť pridávam niečo z môjho detstva:
Keď sme išli po ceste a neďaleko sme videli ako sa pasú kravy vyhlásila som :
Mami a hejže biela kravička nám dáva mliečko a hnedá kakauko. :-)
inkana
25.05.12,11:24
môj 5-ročný Sebko zase perlil. Prezliekala som sa a vravím - ako dobre vám je chlapi, že nemusíte nosiť podprsenky. On sa spýtal, že načo nosia baby podprsenky a ja mu - no aby mali pekné prsia, aby im nepadali. Po polhodine mi vraví - mami, kúp si dekolen (z reklamy - tabletky na rast prsníkov:)), aby ti c.i.c.k.y neovísali.
A potom dodal - ako dobre, že nevyzeráš ako chlap:D
witch
30.05.12,12:50
Po obzvlášť vyčerpávajúcom nákupe (psychicky aj pre peňaženku), hovorím dcére: Ty tiež musíš mať všetko! Na to ma odpálkovala: Lebo robím všetko!
A má pravdu - tanec, výtvarku, jazda na koni, hasiči, len na plávanie už nechodí - pre chorobu trénera..
Ivana Š
31.05.12,20:31
podľa Betky
moja dcéra Martinka - Maťka - je Patka
a moja sestra - Katka - je Tatka

a dnes mala "Patka" návštevu - spolužiačku Macu a Tatianu

a takto sa k nim prihovorila "Taca a Matiana" nuž bude to asi :D dedičné
costym1
03.06.12,13:46
Simko, 5 rockov, hovori mamke, trosku sa posun pri sporaku, nech vidim, co davas do pudingu. A vecer sa ho pytam: Simi, aky bol puding ? odpoved : Dobry jak svina:eek:.
To kde si pocul ? A ty nevies, ako sa hovori ??? Dobry jak svina a fasa jak hovado:eek:
Sak v skolke sa to tak hovori.
brčko
03.06.12,22:23
Moja 7ročná dcerá sa ma pýta: Mami a ty ked si sa narodila, už boli farby?
Ja: ????? Ako to myslíš?
Ona: No, či bola len čierna a biela alebo bol už svet farebný?
Práve sme mali na TV pustené nejaké archívne staré televízne noviny, či niečo podobné. A aj predtým sme už s manželom pozerali tieto archívne TV, či iné dokumenty napr. z vojny a pri pozeraní niektorých sme spomínali s úsmevom, ako to bolo, tak som pochopila. Kedže sme spomínali, ako to bolo, ked sme boli malí a bolo to čiernobiele, ona si myslela, že vtedy bolo všetko čiernobiele a až neskôr svet dostal aj farby :))))) Som sa dobre nasmiala, ako sú deti ovplyvnené telkou. Som jej teda musela vysvetliť, že len telku/fotky a zábery sme mali čb, no svet je odjakživa farebný :)))
Bionda
04.06.12,13:36
.. no pekne- :)
Oliwa
07.06.12,12:11
Včera mi syn hovorí - Mamííí, poviem Ti vtip :):

Pýta sa malý dinosaurus veľkej dinosaurice:
Mamííí, keď raz zomrieme, aj my pôjdeme do neba?
Nie, synáčik, my pôjdeme do múzea... :D
inkana
11.06.12,11:45
môj 5-ročný Sebko zase perlil:

Ondrejko (starší braček) sa pýtal, že prečo celá zem nemôže byť jedna krajina. Ocko mu vysvetľoval, že to sa nedá, že na svete je veľa rôznych národností, náboženstiev a že by to nefungovalo a zle by sa riadil taký obrovský štát. Sebko na to povedal:
„A to nevieš, že ani zvieratá nemôžu byť všetky v jednej klietke, musia byť rozdelené, však by sa požrali...“

Sebko sa rozprával so starkým – začali motormi a skončili pri rozhovore o Bohu. Sebko vraví:
„Ten Boh sa ale má, ten celý deň nič nerobí, iba sedí a čaká, kým niekto spraví nejakú zlú vec a potom ho potrestá... A čím sa živí Boh?“
Starký mu povedal: „Boh je duch, on nepotrebuje jesť.“
Sebko: „Ahaaa, však on sa poriadne najedol na začiatku a teraz už nemusí nič jesť“.

„Mami, čo by si povedala na to, keby som bol kňaz?“
„No nič, bola by som rada“.
„Hm, ale to by som potom nemohol mať ani manželku ani deti...“
„No to teda by si nemohol ani frajerku mať“.
„Tak teda nič...“
akeber
22.06.12,11:37
Včera som bola s mojou Rebekou po dlhšej dobe v knižnici vymeniť rozprávkové knižky . Ja " tak Rebeka akú vyberieme ? " Maminka vyber takú kde sa písmenká :)
Ivana Š
22.06.12,12:31
podľa Betky
moja dcéra Martinka - Maťka - je Patka
a moja sestra - Katka - je Tatka


včera Bebetka pomenovala sesternicu
Zuzka - Šuška

ale zaujímavé je že "šuškinu" sestru Veroniku volá Veronika - aj s krásne vysloveným r
Erika az
22.06.12,13:24
Kamarátkina dcérka mala asi 5 rokov ja som ju začínala učiť angličtinu, bola velmi ukecané decko čo všetko vie.. raz došla domov zo školky a sama od seda začala vysvetlovať že ona vie čo je to kondóm:eek: ... mama sa jej píta tak teda povedz Linduška a ona: to si dávajú chlapci aby im to nestriekalo,,,!!!! no my sme plakali tak sme sa smiali......:D:D
lujza.j
24.06.12,14:52
moje decko dnes v 09 bude mať 21r.......rozprávala mi o nejakom ostrove v Gr, že je tam "sopečný vyvrheľ":D----- sopečný kráter
misoft
24.06.12,14:56
Ešte dobre, že decko nepovedalo "sopečný chrcheľ" :D:D:D
witch
25.06.12,07:09
Moja dcéra má tiež prehľad, zo škôlky nosila hlášky - použila slovo lesby - ja opatrne: a ty vieš, kto to je? Dcéra: to sú dve tety, čo sa ľúbia! Teraz už je veľká slečna (12) a perlí stále. Babička hovorila, že sa bojí koní, a rozprávala ako na túre stretli koňáka, čo s takým veľkým koňom približoval drevo. Ten jej hovoril: koňa sa nemusíte báť, chlapa by ste sa mali! A dcéra: jasné, konského zadku a mužského predku! Potom babička nehovorila nič..:eek::rolleyes:
witch
25.06.12,10:28
A ešte jedna vec, ktorou ma uzemnila: vypytovala sa ma na rôzne veci, ako to funguje medzi mužom a ženou po telesnej stránke - až mi to bolo podozrivé. pýtam sa: Prečo to chceš všetko vedieť? dcéra: no my s Alou a Verkou robíme Kiare v triede sexuálnu výchovu, oni jej doma nič nepovedia, tak aby som jej to povedala správne! :rolleyes:
Tak dúfam, že u mňa nezazvonia pohoršený rodičia spolužiačky naštvaní na nevyžiadanú osvetu...:D
evuš
25.06.12,10:38
...With, radšej nech jej to vysvetlia kamarátky a správne /hoci by to mali rodičia!!!!:cool:/...;) aj keď som sa nad tým pousmiala, tažkú 12-tku mám doma, tak vím...:D
witch
25.06.12,10:44
...With, radšej nech jej to vysvetlia kamarátky a správne /hoci by to mali rodičia!!!!:cool:/...;) aj keď som sa nad tým pousmiala, tažkú 12-tku mám doma, tak vím...:D

No som rada, že si aspoň overí, než jej niečo navykladá.. Pamätám si, aké hovadiny sme si na základke šepkali my ako deti... Dcéra by sa mi smiala, keby vedela, aké infošky som mala o tejto téme v jej veku. Aké hrozné dohady sme napríklad mali o pôrode, o prvom sexe... Teda niektoré... Niektoré vedeli svoje.
Ivana Š
25.06.12,10:45
evuš, ja mám doma šestnástku a nabitú flintu
witch
25.06.12,10:57
evuš, ja mám doma šestnástku a nabitú flintu


A sila je, že niektoré 12-tky vyzerajú ako 16-tky. Potom čo treba mať nabité - samopal? :confused: A moja 12 tka sa čuduje, že jej nechcem dovoliť make-up.
evuš
25.06.12,11:00
evuš, ja mám doma šestnástku a nabitú flintu

Ivana Š, viem, že máš 16-tku /a veľmi pohľadnú/ a musím povedať, že sa Ti ani nečudujem, že striehneš s flintou... o chvíľu budem musieť i ja, dokonca s nabitou, a keď nie aspoň s vidlami :D ..len sa bojím, či naše 10 ročné "skvŕňa" nebudem musieť strážiť skôr, lebo na ňu sa lepí puberta už tuším fčul :D:D, aspoň, že do tretice mám syna, lebo :eek: skrachujem na nábojoch :D
Ivana Š
25.06.12,11:02
moja, teš sa, ešte si užiješ
Mila123
25.06.12,11:04
čo mi včera povedala moja 4-ročná neter?
dcéra -čerstvá 18-nástka sa vyzliekla do plaviek (2-dielnych) keď ju neterka zbadala, že hore má iba podprdu zavalila........ty máš holé tričko? tak ideš so mnou von?????
smiechu sme sa nevedeli zdržať......:D
Ivana Š
25.06.12,11:12
musím ešte napísať jedno, aby neprišlo k omylu náhodou - mám v tomto zmysle veľmi rozumnú šestnástku - tá flinta bola v rámci humoru myslená (a keď už by bola flinta, to skôr by tatinko mieril na votrelca :D)

niekedy sa čudujem, že kde som k takémuto deťu prišla :) keď sa rozprávame, tie názory a postoje k určitým situáciám
mi pripadá, akoby mala viac rokov ako má
potom príde niečo, čo ju vytočí, a správa sa ako správna pubertiačka :D

a druhé deťo - joj, to je prípad, 12 - rokov a neopísateľný
evuš
25.06.12,11:16
musím ešte napísať jedno, aby neprišlo k omylu náhodou - mám v tomto zmysle veľmi rozumnú šestnástku - tá flinta bola v rámci humoru myslená (a keď už by bola flinta, to skôr by tatinko mieril na votrelca :D)

niekedy sa čudujem, že kde som k takémuto deťu prišla :) keď sa rozprávame, tie názory a postoje k určitým situáciám
mi pripadá, akoby mala viac rokov ako má
potom príde niečo, čo ju vytočí, a správa sa ako správna pubertiačka :D

a druhé deťo - joj, to je prípad, 12 - rokov a neopísateľný

Ivanka, aj ja som to myslela "obrazne".... a môj sb nebude ani flintu, ani vidly pri svojich 115 kg snáď potrebovať :D
Zdenka175
25.06.12,11:16
Dnes ráno ma skoro k slzám dojal 4ročný syn. Mami ja chcem už byť veľký. A ja ,že prečo? Chcem sa už o seba starať sám, aby ty si sa už nemusela:eek: /Ináč je taký sebestačný, neznáša napr. Keby som ho obliekala, musím len položiť na posteľ oblečenie/
Ivana Š
25.06.12,11:16
Ivana Š, viem, že máš 16-tku /a veľmi pohľadnú/ a musím povedať, že sa Ti ani nečudujem, že striehneš s flintou... o chvíľu budem musieť i ja, dokonca s nabitou, a keď nie aspoň s vidlami :D ..len sa bojím, či naše 10 ročné "skvŕňa" nebudem musieť strážiť skôr, lebo na ňu sa lepí puberta už tuším fčul :D:D, aspoň, že do tretice mám syna, lebo :eek: skrachujem na nábojoch :D

no pozor - tomu vestu nepriestreľnú treba kúpiť :D
evuš
25.06.12,11:25
no pozor - tomu vestu nepriestreľnú treba kúpiť :D

...no to skôr suspenzor, či ??? :D:D
witch
25.06.12,11:27
no pozor - tomu vestu nepriestreľnú treba kúpiť :D


môj by potreboval asi brnenie - neviem, čo je to za móda, každú chvíľu príde domov pohryzený - od kamarátok. Aj mi povie, dnes od P., dnes od J. Podotýkam, že nechodí do škôlky, ale na gymnázium!

Možno preto, že je chlapec k nakousnutí! :D
Tweety
25.06.12,11:31
neverím, pridaj fotečku, a to vedia dopredu, že je aj tam?
Tweety
25.06.12,11:31
Či len skúšajú medzi vyučov. hodinami?
Ivana Š
25.06.12,11:36
...no to skôr suspenzor, či ??? :D:D

ak tato má dobrú trefu kolenom - tak súhlas

ak má pištoľ - tak asi radšej vestu, prípadne to brnenie to istí :D
witch
25.06.12,11:44
Fotečka je problém, chlapec je velice plachý, všetky fotky mám buď odzadu, nebo s knihou. A hryzený je a j o prestávkach aj po večeroch, keď ide "von".
Tweety
25.06.12,11:51
Fotečka je problém, chlapec je velice plachý, všetky fotky mám buď odzadu, nebo s knihou. A hryzený je a j o prestávkach aj po večeroch, keď ide "von".
Plachý, hm, možno len pri fotení.:) Keď sa dáva hrýzť, tak asi nie veľmi, či? ALe kukadlá má pekné.
witch
25.06.12,11:53
Dík, po mne! Plachý len na fotení a doma. Vonku je king!
misoft
25.06.12,16:38
????? či - niečo iné??????
ivuliatko
30.06.12,21:59
Čerstvý zážitok zo včerajška - moje siedmačky vytiahli mobily, že sa ideme odfotiť na rozlúčku pred prázdninami a vraj si mám zobrať do náruče aj kvety, čo som dostala... potom sa začali rehotať a jedna navrhla:
- Pančelka, môžete hádzať kyticu a kto ju chytí, ten bude budúci učiteľ.
Druhá ju uzemnila:
- Miša, šibe ti? Šak by sa každý uhýbal, aby ju nechytil!
alaya1
01.07.12,07:08
Dcera mojej priatelky, ked mala 5 rokov a v skolke preberali pravdepodobne babatka, povedala ucitelke, ze ona bola v otcovom brusku, lebo do mamkineho sa nezmestila....
ivuliatko
07.07.12,14:40
Pred chvíľou mi drahá dcérenka (19) vysvetľovala, že by sa jej zišli nové plavky. Potom sa začala vyškierať: "Chcela by som ta vidzet v bikinách, ked budeš mat 60... to už my odídeme z domu a ty si spravíš z jednej izby posilku... budeš jak tý babky, čo behajú maratóny a tak... sa naspeeduješ s ladovú kávu a pójdeš..."
...milučké dieťa :--- po kom len môže mať tie strelené nápady, veď na gauči sa nedajú behať maratóny :D
witch
11.07.12,10:14
mama ako učiteľka mala tiež milé príhody: raz na chodbe nachytala malého prváčika, čo meškal na 1 hodinu: No čo, zaspali ste? A chlapča povedalo: nie, my sme vstali načas, ale mamka s ockom sa bozkávali v kuchyni a keď som sa im pripomenul, už bolo po 8! Jeho mamka sa potom riadne červenala, keď mamu nabudúce stretla! :D
No a v ďalšej si nabehla mama: tiež stretla prváčika, bola s kolegyňou na chodbe, a hovorí mu: no ty si určite malý Mrkvička, učila som tvojho tatka, ako by si mu z oka vypadol! Kolegyňa ju kopala do členka: mlč, mlč! a vyjavený chlapec hovorí, ja sa nevolám Mrkvička, ale Novák! :eek: Mama ešte chcela niečo povedať, ale kolegyňa ju odtiahla preč a hovorí jej: jeho tato je síce Mrkvička, podobu nezaprie, ale oficiálny otec je Novák, všetci okrem neho to vedia. :rolleyes: Potom sa mama najprv pýtala na meno a až potom hovorila o rodičoch! :D
witch
11.07.12,10:23
neviem, či to patrí sem, ale brácho z práce nosí hefty chlapíka, čo je tam zamestnaný, má síce cez 50, ale rozumovo ustrnul tak na 10. Chlapíkovi sa strašne páči vrátnička, nosí jej darčeky. Keď si raz nechcela zobrať čokoládu, tak jej hovoril: Maruško nedělej drahokami! (drahoty). A tiež jej hovoril: Maruško, ty se mi tak líbíš, vůbec nevadí, že máš fousky! :---
Keď si brácho kúpil auto - bieli ojazdený renault, tak chlapík chodil okolo, krútil hlavou a hovoril: To ti nepojede, nene, to nepojede, to je špatný. Brácha: proč by to nejelo? Protože nejni červeníí! Když potom vymenil za červeného peugeota, tak mu vraví: no, vidíš, teď to pojede, co, to budu frajer! A chlapík - nene, nepojede! Jak to však je červený! Ale je MÁLO červeníí!! :D:D
hubatá
14.07.12,22:50
Toto nedávno behalo na internete:
Babka s dcérou chceli ísť po nákupoch a tak nechali 2 ročné dievčatko na starosť dedovi aby varoval. Malá sa hrala s miniatúrnymi riadikmi, miešala, piekla a keď dedo usúdil že sa sama dobre baví, vzal noviny a začítal sa.

Akurát ho neprestajne vyrušovalo že mu vnučka na maličkej lyžičke nosila vodu a musel každú chvíľu dvihnúť hlavu od novín aby sa akože najedol:
-"papaj dedo polievocku, doblá, papaj" - nakŕmila ho vnučka a zasa odbehla aby to donekonečna opakovala.

Keď sa babka s mamičkou vrátili, vystískali malú a dedo sa pýšil ako sa spolu s vnučkou hrali na kuchárku, neplakala a bola dobručká.
Vtom babka spozornie:
- "Čo ti nosila tá malá na lyžičke - vodu???"
- "Áno, vodu - to bola akože polievočka a strašne ju to tešilo ako som sa robil že mi chutí, mľaskal som a olizoval som sa" - chváli sa dedo ako dokázal zabaviť vnučku
- "No si ty ale starý somár - začala sa smiať babka - a to ti nenapadlo, že malá ti tú vodu nosila z hajzlovej misy, veď kde inde by dočiahla v našom byte na vodu bez tvojej pomoci??????" - to už sa rehotala nielen babka ale aj dcéra........:---:---:---
hubatá
14.07.12,22:54
Fakt: je plachý - Jožkovi Plachému ako keby z oka vypadol!
lujza.j
15.07.12,09:24
moje decko minule premenovalo Úrad na ochranu ústavných činiteľov a DM MV SR na .....Otroci špinavých odpadov:D
ivuliatko
15.07.12,14:28
Bola som u kozmetičky a zafarbila mi obočie. Keď som prišla domov, syn (23) to okomentoval: "Máš obočie jak Mauser." Nepochopila som, tak mi vysvetlil: "Šak ten z Policajnej akadémie..." Odvtedy každý raz, keď mám čerstvo zafarbené obočie, stručne podotkne "Mauser" a už sa rehoceme :D

http://content6.flixster.com/photo/12/64/31/12643104_ori.jpg
Ivana Š
16.07.12,11:35
minulý týždeň mala sedemnástka a muž chuť na syr Niva, natrafili sme pri nákupe dobrú cenu, tak si kúpili 4 ks
2ks mi stále visia v chladničke

dnes som ich upozornila, že tam stále sú a nech ich spapajú, lebo sa pokazia

muž flegmaticky "no čo, veď už teraz sú plesnivé"
lujza.j
16.07.12,11:53
no ale veď má pravdu...:-)
inkana
16.07.12,11:55
mala som na prádzninách neterku (7r.) a synovca (9r.) Spolu s mojím synom sa neterke vysmievali, že dostala pätorku z diktátu a nevie počítať, čo ona veľmi ťažko znáša, chúďa moje a tak som ju upokojovala, že každý máme talent na niečo iné, že ona môže byť šikovná kozmetička a môže vedeiť robiť krásne nechty. Tak začala básniť o tom, ako bude mať ona salón, ako bude robiť nechty,.... ja som jej povedala, že keď bude mať 18 rokov, že jej na to kúpim tú lampu (samozrejme, baba jedna, hneď vedela, o čo ide:eek:). No ale potom sa rozhodla, že začne robiť nechty, keď bude mať 10 rokov. A ja jej na to, že si potom prídem dať spraviť nechty. A ona s vystrašeným pohľadom - krstná a to budeš ešte vtedy žiť? :eek::eek::eek: (dodám, mám 31 rokov:), tak snáď ešte pár rokov požijem)

No a tá istá neterka vyhlásila, že ona sa sliepok nebojí, ju už nemôžu džobnúť, lebo ona už mala kurie oko:D:D:D
Tinytiny
17.07.12,07:39
Synovec sa učil rozprávať a náhodne spájal slabiky, ktoré už poznal. Motal sa po dvore a brblal si. Potom niekam odbehol a ja som si ho všimla, až keď sa už vracal a mrmlal:
- mambaba, dabama, dedeba...
Ja mu hovorím:
- Viktorko, kde si bol?
A malý suverénne:
- Bagdade!
No kto by to bol povedal, že do Iraku povolávajú už aj plienkáčov? :-)
tuta
19.07.12,07:20
Od včera mám nové meno, nazvala ma tak 5. ročná manželova krstná dcéra, že vraj KOHUTICA, no ja neviem, čo všetci majú s tými sliepkami ;)
ivuliatko
19.07.12,07:25
Od včera mám nové meno, nazvala ma tak 5. ročná manželova krstná dcéra, že vraj KOHUTICA, no ja neviem, čo všetci majú s tými sliepkami http://www.porada.sk/images/smilies/wink.gif

Si na tom lepšie než ja, mne nedávno povedala dcéra (19) "NO ČO, TY MOJE GORILÁTKO?"
Tinytiny
19.07.12,08:53
Gorilátko?! Tie decká ale vedia polichotiť!!!
Mne minule malá ponúkala čokoládu a ja som odmietla s tým, že maminka je už aj tak dosť tučná. Malá zúrivo na mňa vyletela: Ty nie si tučná!!! Práve naopak, si chudá, musíš papať! - a napchala mi tú čokoládu. Potom odcupkala k ocinovi a nahlas mu zašepkala: Maminka síce je tučná, ale my jej to nepovieme, aby nebola smutná, dobre?!
Tinytiny
19.07.12,08:56
Sranda bola, aj keď mala Viktorinka (5) obdobie, keď si sama pre seba rozprávala. Má bratranca Viktorka a sem tam ho vo svojich samorozhovoroch spomínala. Vyzeralo to takto:
Zlý drak - dobrý drak
Zlá bosorka - dobrá bosorka
Zlá kráľovná -dobrá kráľovná
Zlý Viktorko - dobrá Viktorinka...
Zita5
19.07.12,09:00
Nášho vnuka menom Sebastián (bude mať 2 roky) učíme ako sa volá v skratke Sebo ... a on opakuje niekoľkokrát za sebou Debo Debo Debo :)))
inkana
19.07.12,09:18
to je ešte dobré, ja mám tiež syna Sebastiána a kamoškina malá dcérka ho volala J.ebko:D
Tweety
19.07.12,09:23
Moja menšia dvaapolročná vnučka na mňa volá hapka.
Zita5
19.07.12,09:24
Moja menšia dvaapolročná vnučka na mňa volá hapka.

Milé babka Majka habka :)))
Tweety
19.07.12,09:25
Milé babka Majka habka :)))
Staršia, skoro 5 ročná, tá klasikuš babka Maji, ale tá malá zlatúčko.
ZEvina
20.07.12,06:43
moja najmenšia vnučka nevie povedať "k" a tak to vyzerá: nožičta, ručičta, mačičta a mne keď prepínala telku: babta Eva, ty na mna netutaj! (nekukaj).
ZEvina
20.07.12,06:45
moja najmenšia vnučka (2,5) nevie povedať "k" a tak to vyzerá: nožičta, ručičta, mačičta a mne keď prepínala telku: babta Eva, ty na mna netutaj! (nekukaj).
ZEvina
20.07.12,06:51
Cez víkend spali u nás a ráno 6,30: babta Eva, ja čem cicať! (cikať). Keď som ju vrátila do postele, šepkám: tichučko buď, aj babka sa ide vycikať, aby si nezobudila ostatných, ešte budeme spinkať. Než som stihla prísť k WC, počujem, ako malá na plné ústa spieva: Ajejúúúúúúúja, Ajejúúúúúúúúúja.... A sme dospali!
ZEvina
20.07.12,06:56
ups! chcela som len doplniť vek a dalo mi to 2x
willma
20.07.12,09:28
moja najmenšia vnučka (2,5) nevie povedať "k" a tak to vyzerá: nožičta, ručičta, mačičta a mne keď prepínala telku: babta Eva, ty na mna netutaj! (nekukaj). Synátor sa tiež dlho nekamarátil s "k". Nepomohlo veru nič. Až jedného dňa zbadal z okna cirkus a v ňom poníky na ktorých sa dalo povoziť. No otravoval že chce ísť na tonity. Ja peňazí málo a dobrá zámienka, nevieš to povedať správne- nejdeme nikam. Mladý vyšiel na balkón a o necelých 5 minút sa vrátil. Stálo ma to skoro 50 korún. Odvtedy nemal problém s výslovnosťou žiadneho písmenka.:)
Kvaka
20.07.12,09:37
Vnuk na dovolenke sa po dlhom šantení pýtal čúrať. Hovorím mu, môj milý, ale tuším neskoro sa pýtaš, slipky sú už trochu mokré. Ale, to nic, babka, já to pšežiju.
jozka56
20.07.12,09:45
1,5 ročná vnučenka si sama na záhrade oberá maliny, ríbezle, aj rajčinky do misky a pekne si sadne a všetko zje. Pýtala som si od nej jednu malinku a ona sa postavila do bojového postoju a na mňa " ne, babi nesceš!" tak som dobrovoľne nechcela:D a som si zapálila a ona na mňa s úsmevom"babi fúú":D
jozka56
20.07.12,09:51
Ešte ma napadlo, že včera mi volala dcéra , že bola s malinkou v ZOO a malá na ťavu stále fúú, fúú...až po čase si uvedomila, že veď babi fajčí camely a tam je ťava.
ZEvina
20.07.12,13:20
Neviem, či som to tu už nepísala, ale som si pri tom zmyslela: Syn dlho nevedel povedať "r", za čo ho môj švagor Vlado stále doťahoval. Keď sa to konečne naučil, práve k nám prišiel na návštevu. Syn celý naradostený mu kričí: ujo Vrado, ja už viem povedať "r". Aj v slove Vrado, miesto Vlado síce povedal čisto "r", ale môj švagor sa usmial a povedal mu: "No tak povedz!". Chudák malý tým zaskočený sa bezmocne pozeral dookola, v názve akej veci by bolo "r" a zrazu len vyhŕkol: RAVÓR! (lavór). To už mu aj "Vrado" musel uveriť, že vie "r".
Zita5
20.07.12,18:00
pridám ešte niečo ..namiesto baram baram buc .....u nás sa vraví banan banan but
Tweety
21.07.12,10:38
Neviem, či som to tu už nepísala, ale som si pri tom zmyslela: Syn dlho nevedel povedať "r", za čo ho môj švagor Vlado stále doťahoval. Keď sa to konečne naučil, práve k nám prišiel na návštevu. Syn celý naradostený mu kričí: ujo Vrado, ja už viem povedať "r". Aj v slove Vrado, miesto Vlado síce povedal čisto "r", ale môj švagor sa usmial a povedal mu: "No tak povedz!". Chudák malý tým zaskočený sa bezmocne pozeral dookola, v názve akej veci by bolo "r" a zrazu len vyhŕkol: RAVÓR! (lavór). To už mu aj "Vrado" musel uveriť, že vie "r".
K vyslovovaniu r mám tiež jednu. Keď bola dcéra malá(dnes už má sama malé), tiež nevedela povedať r. Keď sa to naučila, tak okrem iného krokodíl bol, krokrodíl. Ešte teraz to pripomína.
misoft
21.07.12,11:07
Kvaka
21.07.12,12:36
Môj syn (prostredné dieťa) tiež nevedel dlho povedať "r". Vždy sme sa učili v aute počas ciest, chodili sme k logopédovi, mali sme texty, do zblbnutia sme opakovali tdpaslík, tdáva apod. Až prišiel slávny seriál Curro Jimenez. Nikdy nezabudnem, ako zrazu vyhŕkol zo seba slová "Kurro Chiménes".
uct2007
21.07.12,13:31
Naša 2-ročná vnučka tak zlato komolí mená, že mi nedá, aby som to sem nedala :)
Prišli aj s dcérou na návštevu a hovorí mi: "Staká, Baka a Meka tu neni ?":)

Baka - je Gabika a Meka - je Emmka
a aj ostatné slová nemajú chybu:
paska- je rozprávka
bačko - je jablčko
Zita5
21.07.12,13:35
Mňa v súvislosti s príspevkami napadlo, že môj syn keď mal tiež 2-3 roky(teraz má 33) tak sa zaujímal o kombajn.Vždy keď sme cestou stretli kombajn tak malý kričal...mamina kuk pojebajn ide ....:)
Dnes pri spomienkach sa bavíme na tom .
uct2007
21.07.12,13:41
Neter býva v Brne, má 5-ročnú dcérku, minule nestíhali do škôlky, kde brala aj jej 4,5 ročnú kamarátku, takže neter pálila s tým autom koľko sa dalo, ako došli na miesto určenia,otočí sa dozadu a pýta sa dievčatiek, či sa báli, jej dcérka sa ani nezmohla na slovo, oči vypleštené do strachu, ale jej malá kamarátka hneď hovorí:
"Teto...já si tu tvou šílenou jízdu docela užívala" :)

Ešte ma tak napadá, že minule boli na návšteve u starej mamy na Slovensku, keď odchádzali domov, tak jej stará mama hovorí:
"Klárko, ale mne bude smutno teraz bez teba" a malá na to:
"Babičko, neboj se, vždyť se uvidíme na Skajpu" :)
ZEvina
23.07.12,13:39
Mňa v súvislosti s príspevkami napadlo, že môj syn keď mal tiež 2-3 roky(teraz má 33) tak sa zaujímal o kombajn.Vždy keď sme cestou stretli kombajn tak malý kričal...mamina kuk pojebajn ide ....:)
Dnes pri spomienkach sa bavíme na tom .

u nás BOGAMY (kombajny)
AlaNR
23.07.12,13:56
U našich susedov gobaje (kombajny)
uct2007
23.07.12,17:18
A u nás kojban (kombajn):)
inkana
24.07.12,11:57
aj my zápasíme s R, Sebko (5ročný) ho síce vie povedať, no nedáva si pozor a hovorí také to zadné R. Tak som ho znova začala trénovať a hovorila som mu slová - vrana, kráka, vrece, tráva, .... a chcela som povedať trdlo, no vyhŕklo mi tr.tko:( a Sebko - to je škaredé slovo, také ja nepoviem:)

ešteže je rozumnejší ako ja:o
inkana
24.07.12,11:59
a minule som mu kázala upratať herňu, no on vravel, že je tam veľa neporiadku, že to on nevládze upratať, nech mu ide Ondrík (starší syn) pomôcť. Ja mu na to, že však mu Oňo nepomohol rozhádzať, tak prečo by mal pomáhať upratovať, že je už veľký chlapec a že to vie upratať sám. A Sebko - vieš čo, o tomto s tebou nebudem diskutovať, idem zavolať Oňa:D
inkana
27.07.12,05:49
a pridám najnovší hlod Sebka. Sem-tam vyvstane potreba všetky hračky, stavebnice z boxíkov vysypať na zem, pretriediť, nanovo pospratovať do boxíkov, polámané vyhodiť,.... no prosto generálne upratovanie v herni:---. Včera Sebko niečo hľadal, začal vysypávať boxíky, tak som mu povedala, no dobre, tak to teda vysyp a konečne to zase poupratujeme. A on zakričal na brata: "Ondrík, poď mi pomôcť rozhádzať herňu, maminka chce upratovať":D
wagner
27.07.12,20:01
Múdre chlapča
Tinytiny
30.07.12,08:14
My sme sa dostali na večnú tému: kde sa berú deti. Celkom ma to prekvapilo, lebo už sme sa s Viki (5 r ) bavili o tom, ako dieťatko narastie maminke v brušku ( ešte sa nespýtala, ako sa tam dostalo, chvalabohu! ) Moja malá sa ale rozhodla, že vyspovedá dedka. Dostala odpoveď, že deti nosí bocian. Potom sa spýtala otca. Manžel to potvrdil, pravdaže bocian, ako inak?! Potom sa spýtala bratranca. Odpovedal, že predsa bocian. Nato sa malá obrátila ku mne a prekotila oči.
- Mami, ak sú všetci chlapi takí sprostí, ja sa ani nevydám! :D
inkana
30.07.12,11:31
niekedy až moc :)
inkana
30.07.12,11:34
keď sme pri tých deťoch v brušku, neviem, či som to tu už nepísala...

moja sestra mala 4 a pol roka, keď som jej oznámila, že bude teta. Najprv si odo mňa odstúpila ďalej pozrela sa mi na bruško (povedala som jej to na konci tretieho mesiaca, takže som bola ešte "plochá") a povedala - no ešte ho hladkať nemôžeme (to ako to bábo), ale už teraz ho musíme všetci ľúbiť:D

a veru, poviem vám, je to jeho (aj mladšieho syna) milovaná teta, vyrastajú spolu skoro ako súrodenci:)
inkana
30.07.12,11:35
a keď som mala už bruško väčšie, asi tak šiesty mesiac, tak sa ma pýtala, že čo robí bábätko. Ja jej na to, že bábo si pláva sem-tam, zo strany na stranu. A ona - no tak dávaj pozor, aby malo teplú vodu:D
myara
30.07.12,11:44
ked som bola tehotna, tak som bola na rodinnej oslave, a bolo tam 2,5 rocne dievcatko, ktore sa najprv zaujimalo, preco mam take velke brucho, a ked sa dozvedelo, ze tam mam babatko, tak chcela, aby som jej ho ukazala :) neskor som zistila, ze mala ma nejaku Barbie, ktora je tehotna a da sa jej otvarat brucho, a mozno tak vidiet babatko :)
inkana
30.07.12,11:55
sesternicinim chalanom zase nešlo do hlavy, prečo je bábo v brušku nahé, či mu tam nie je zima.... tak ich sesternica musela presvedčiť, že zjedla dupačky a bábo sa v brušku oblieklo:D a boli spokojní:D
wagner
30.07.12,19:38
Aké starosti majú tie deti
ivuliatko
31.07.12,14:34
Dnešný zážitok - v telke práve dávali M*A*S*H, na obrazovke Klinger a Frank v uniformách, prišla dcéra (19) a hovorí: "To čo kukáš? Čtyři z tanku a pes?"
Ivana Š
31.07.12,14:49
moja sedemnástka zapotila, keď som ju ráno! o 10:10!!! budila

mamííí, ty ma chceš zabiť? :D
Tamila
31.07.12,16:46
a zase moja sedemnástka mi zúfalo povedala, že má pokazené prázdniny vtedy, keď ja mám dovolenku:confused:
Ivana Š
31.07.12,19:42
a zase moja sedemnástka mi zúfalo povedala, že má pokazené prázdniny vtedy, keď ja mám dovolenku:confused:

keď som odchádzala do Nórska (v nedeľu) sedemnástka aj synáčik sa tešili - geroji - že - wow a jupí

v stredu volali babinke, nech príde pre nich, lebo sú hladní :D
(aby ste si nemysleli, že som krkavčia mater a nechala som ich o hlade , chladnička bola narvaná žrádlom, na prasknutie, len oni sú lemry lemravé :confused:
inkana
01.08.12,05:30
a znova mi napadol jeden hlod mojej sestry, keď mala asi 4 roky. Bola u tety a hrala sa na kaderníčku, česala ju. Teta sa potom spýtala, že čo je dlžná a ona hneď z fleku - 20 korún. Naši zhíkli a kým stihli niečo povedať, tak ona - no však som aj strihala:)
inkana
01.08.12,05:33
a znova moja sestra a jej zlatý vek okolo 4 rokov:

Brat jej ukazoval akože kúzlo, chytil ruženec, palcom zatlačil popod guličky a tým sa guličky postavili. Vravel jej: "Pozri, Martinka, urobím fúúú a guličky stoja, to je zázrak, že?"

A ona: "No a čo, ja urobím fúúú (a pritom si stiahla nohavice a ukázala mu zadok) a vyletí hov.no:D!"
inkana
01.08.12,05:35
ja som síce najstaršia zo 6 detí, mám dvoch bratov a ten starší raz kosil kosákom okolo stromov trávičku, keď zrazu, zo zadu k nemu prišiel mladší (mal vtedy asi 3 roky) a šľahol mu po hlave gumenným kladivom. Keď to oco videl, samozrejme po ňom skričal, že čo to robí a on na to - no predsa Tom a Jerry:D
Tamila
01.08.12,08:06
skoro som kávu vyliala od rehotu
misoft
01.08.12,16:19
1000 bodov :D
ZEvina
06.08.12,08:02
Moja 5,5 ročná vnučka: Babka, môžem Ti pomáhať? Ja: samozrejme! Ale keďže ju dlho umývať uhorky na zaváranie nebavilo, tak po chvílke ma opustila..... Zrazu sa len vráti celá vytešená kričí: pozri babka, našla som vajíčka! Ja: No Ty si ale šikulka, až dve vajíčka si našla? Malá: ááááále, bolo ich tam viac, ale tie mi spadli, keď som naháňala sliepky, čo Ti utiekli do záhrady! Poď mi pomôcť vyhnať ešte tie, čo Ti papajú šalátik!:eek: No pomocníčka ako hrom!:D:D:D
witch
06.08.12,08:43
Dcérka už sa v 12 rokoch cíti stará na zdrobneniny a mazlivé pomenovania, tak ma raz večer utrela, keď som jej dávala dobrú noc: Dobrú noc, kuriatko moje. Nato ona: dobrú noc sliepka moja! A bola som vybavená!
Tinytiny
06.08.12,09:15
Včera sme mali menšiu oslavu, boli sme u sestry kolaudovať jej nový dom. Viktorko a Viktorinka ( obaja 5r ) zháňali a aby sme ich zabavili, dali sme im za úlohu povedať nejakú básničku zo škôlky, veď cez prázdniny určite zabudli! Deti sa chytili za ruky, poklonili sa a malý spustil toto:
"Dvojmetrová potvora, vkročila k nám do dvora. Ale už k nám nevkročí, má motyku v obočí."
Zhrozene sme mlčky zízali a malá využila pauzu a plynulo nadviazala:
"Na koľajách babka stála, do diaľky sa pozerala. Mala smolu však, od zadu šiel vlak..."
A tragickým hlasom dokončila: "A teraz má rušňovodič na okienku FĽAK!!!"

No povedzte, čo sa to v tej škole tie dnešné deti učia!!!
inkana
06.08.12,10:12
môjho brata (keď išiel do prvej triedy) cez prádzniny naučili bratranci pesničku o sopli (spadol mi sopel do vína, ked so ho večer pil,....) a on samozrejme ju hneď naučil aj jeho malú kamošku. Prvé dni pani učiteľka (inak bola to suseda a dobrá kamarátka mojej starej mamy) skúšala, čo všetko prváčikovia vedia, či vedia nejakú básničku, pesničku, no a samozrejme brat s kamoškou sa postavili a s hrdosťou zaspievali pesničku, čo sa naučili cez prázdniny:D Pani učiteľka to vystála:D a keď to s rehotom rozprávala mojej starej mame, tak, chuderka, tá sa tak červenala, no vedela, odkiaľ vietor fúka:D
Nella_2
06.08.12,10:19
Včera sme mali menšiu oslavu, boli sme u sestry kolaudovať jej nový dom. Viktorko a Viktorinka ( obaja 5r ) zháňali a aby sme ich zabavili, dali sme im za úlohu povedať nejakú básničku zo škôlky, veď cez prázdniny určite zabudli! Deti sa chytili za ruky, poklonili sa a malý spustil toto:
"Dvojmetrová potvora, vkročila k nám do dvora. Ale už k nám nevkročí, má motyku v obočí."
Zhrozene sme mlčky zízali a malá využila pauzu a plynulo nadviazala:
"Na koľajách babka stála, do diaľky sa pozerala. Mala smolu však, od zadu šiel vlak..."
A tragickým hlasom dokončila: "A teraz má rušňovodič na okienku FĽAK!!!"

No povedzte, čo sa to v tej škole tie dnešné deti učia!!!

To majú asi od starších kamarátov... ktovie, či si vôbec uvedomujú, čo rozprávajú. Možno ich skôr teší reakcia dospelých na takéto "básničky".
ivuliatko
06.08.12,10:23
Kedysi ako deti sme boli stále vonku a nedajbože nás dostať večer domov, každý vyjednával "ešte chvíľu" a mame to už išlo na nervy, tak keď som prišla domov, povedala mi, že mi zakáže chodiť s ostatnými deckami von, lebo sa tam učím škaredé slová. Ja som jej na to múdro a pravdivo odpovedala: "Najviac škaredých slov som sa naučila od deciek v škole, takže mi budeš musieť zakázať chodiť do školy!" :D Ale som bola vychcaná...
katka s.
06.08.12,10:28
Môj syn si v neviem akom veku zvykol prehadzovať slabiky v slovách alebo slová. Tak nám vznikla mama ja - stará mama /toto používame dodnes/, ribi zle - zle ryby.
misoft
06.08.12,13:49
Teraz by som mal ísť spoďáre vymeniť - PERFEKTNÉ rýmovačky - majú TALENT! :D
witch
08.08.12,11:30
Dcéra na rodinnom výlete zložila zaujímavý popevok: Hmmmm hmmmm máám niečo v zadku, hmmm hmmm hééj, svoju matkuuu!

Aspoň viem, ako na tom som! :cool:
wagner
08.08.12,19:37
Sme na tom rovnako s tým rozdielom, že moja sa tak tvári , ale mi to nepovie
smariana
10.08.12,21:33
Manžel poslal Olivera (4) spať - on sa zdvihol a išiel s poznámkou: "aje keď budem vejký tak mi nemáš čo rozkazovať!"
kubkokubko
23.08.12,22:02
Moja dcerka (4) mi minule zahlasila pri pohlade na moju retiazku so srdieckom: Maminka, ked zomries, tak mi nechas tuto retiazku? A pri prechadzke nasla krasny kusok machu a povedala: Aha aky krasny mach, zobrala ho do ruk, podala mi ho so slovami: ten je krasny, potom si ho mozes dat na hrobcek. Tomu sa hovori laska chi chi.
lenkak
02.09.12,08:13
Martinko: maminka ja mám pipík.
Ja: áno máš, aj Andrejko, aj ocko.
on: a ty máš pipík?
ja: ja nemám pipík, iba chlapci majú pipík, ja som dievča
on: ukáž :D
kukol a vraví: aha, iba chlpy :D
Lubica H
02.09.12,08:20
Moja dcerka (4) mi minule zahlasila pri pohlade na moju retiazku so srdieckom: Maminka, ked zomries, tak mi nechas tuto retiazku? A pri prechadzke nasla krasny kusok machu a povedala: Aha aky krasny mach, zobrala ho do ruk, podala mi ho so slovami: ten je krasny, potom si ho mozes dat na hrobcek. Tomu sa hovori laska chi chi.

Náš Samko nás už tiež pochováva. Po manželovi chce zdediť mobil - keď sme boli na turistike tak sa stále pýtal, v ktorom vrecku ho má, teda, keby mu náhodou nebolo pomoci, kde ho má hľadať. :-)

aj svokre už zahlásil, že keď zomrie, on zdedí dom, kde teraz svokrovci bývajú. a nikoho tam nepustí okrem bratranca Filipa, lebo oni dvaja tam budú bývať. :-)
lenkak
02.09.12,09:36
pipíka má plnú hlavu, čo všetko som sa dozvedela, ani popísať sa nedá, názorné ukážky nemajú chybu. :D
lenkak
02.09.12,09:39
maminkaaa prečo prší?
ale veď vieš...
áno viem, mraky sú nafúkané. :D
Zita5
03.09.12,07:19
Môj vnuk Sebastián na otázku ako sa volá vraví debko(Sebko) šudege ......
nika.sum
08.09.12,09:07
kamaratka ma maleho psika yorkshira vola sa Nevil a mozete trikrat hadat ako ho volal nas drobec :D.
nika.sum
08.09.12,09:09
Myšlienka mesiaca nášho Maťka (v novembri bude mať 6 rokov): chcela som mu dať gel na vlasy, aby bol v prvý deň v škôlke fešák, čo on rázne odmietol so slovami:
Nie je dôležité ako vyzerám, ale ako sa cítim!
misoft
08.09.12,12:26
No to povedal PRAVDU!
misoft
08.09.12,12:27
Devil?
inkana
08.09.12,19:09
Švagrinina mama mala psa, volali ho Frenky a môj malý syn mu povedal Trenky:D
nika.sum
09.09.12,20:00
Povedal, ale je to take smiesne pocut od dietata :-),ktore robi cirkus niekedy kvoli obrazku na tricku :-D
nika.sum
09.09.12,20:01
Skoro :-D. jedno pismenko este Debil :-D
ivuliatko
23.09.12,13:28
Siedmaci mali napísať list sami sebe o nastávajúcom roku - aké majú očakávania, čo by chceli dosiahnuť atď. Listy som vyzbierala, najlepšie dostali jednotky a potom som ich odložila v kabinete až do júna, na konci roka im ich rozdám, nech sa na nich zabavia a posúdia, čo sa im podarilo. Máme tam dvoch chalanov z Iraku. Jeden z nich napísal (to sem jednoducho musím dať, nemohla som odolať...) - uvádzam v pôvodnom znení:

Ahoj Mahmoud kusok mamuta!
Posielam Ty pozdrav z druhej lavici. Chceš už dostať so slovenčiny jednotku. Niekedy si dobrý na futbale, ale niekedy na prazdnej bráne nedaš gól. Ty si šikovný na Angličtinu, matiku a na geografiu. Chodíš často doma učiť a hrať na fatebooku. Ti si niekedy normalný ale niekedy si ako habilis. Miluješ futbal a čítať encyklopédie a hlavne počúvať MP4. Keď si smutný všeci Ťa zabudnú, ale keď si šťastný, robíš zemetrásenie viac ako zemetrásenie v japonsku alebo v San Francisku. Ty nemeníš, a hlavne tvoje obočie!!!

To bol koniec listu, podpísať sa neráčil:D
inkana
24.09.12,05:56
Môj 8-ročný druháčik na otázku katechétky na náboženstve, čo si myslia deti o tom, že Boh stvoril človeka na svoj obraz, že čo to znamená, povedal: No to, že Adam a Eva neboli ľudoopi, ale hneď boli Homo sapiens sapiens:D. Učiteľka sa smiala a deti nechápali, o čom tem môj mudrohlav točí:D

Doma sa často rozprávame o viere, sme veriaci. Ale zase nie fanatici. No a vravela som synovi, že jeden ujo neverí, že existovali dinosaury, lebo to nie je napísané v Biblii. Smial sa a povedal - no tak to potom neexistuje ani mobil:D:D:D
inkana
25.09.12,05:32
náš 5-ročný syn sa hral so stavebnicou a spravil nám návrh hrobu:eek:
osky
25.09.12,07:39
"optimista",co ste mu citali na dobru noc??????????
osky
25.09.12,07:46
no ale musis uznat,ze sa da z toho vyrozumiet co pise,aj ked som sa skoro po...,ale z jeho reci na nasu prejst-ja ho obdivujem
Tamila
25.09.12,08:34
už dávno som sa tak nezasmiala
inkana
25.09.12,11:01
ja fakt netuším, čo ho to napadlo, on si z tej stavebnice často stavia štúdium 5 proti 5, Riskni milión alebo Duel. A musíme súťažiť.
evuš
25.09.12,11:58
..jejda, zase som sem vbehla, aby som zabudla na dnešný "hnusný" deň.. a som sa pobavila..:D

Inak, napadlo ma tiež niečo : synáčik mal šesť, išli sme na Silvestra popoludní od svokry a zastavili sme sa na fare...pán farár nás privítal s úsmevom, nech ideme ďalej, že nám ponúkne pohár vareného vína a syn nato : ja už nebudem, ja som mal už u babiny.........:eek::D:D /ja so svokrou sme si pripili na koniec roka, on dostal len oliznúť/ ;)
misoft
25.09.12,15:54
Jedno je isté - budete to mať v budúcnosti pekné!
Lydži
27.09.12,12:00
Moja 7ročná dcerá sa ma pýta: Mami a ty ked si sa narodila, už boli farby?
Ja: ????? Ako to myslíš?
Ona: No, či bola len čierna a biela alebo bol už svet farebný?
Práve sme mali na TV pustené nejaké archívne staré televízne noviny, či niečo podobné. A aj predtým sme už s manželom pozerali tieto archívne TV, či iné dokumenty napr. z vojny a pri pozeraní niektorých sme spomínali s úsmevom, ako to bolo, tak som pochopila. ...

My sme tiež s dcérkou pozerali čb film a vysvetľovala som jej, že ten film je čb, lebo je starý, dokonca starší ako ja, na čo prišla logická otázka: "Takže keby si bola staršia, bola by si čiernobiela?"
ivuliatko
27.09.12,16:52
Včera sme boli so žiakmi v divadle (William Shakespeare: Komédia omylov), ôsmaci aj deviataci boli OK, ale siedmaci dosť vyrušovali, tak som im dnes dala minitestík a niektorí ozaj zabodovali :)

Kto je autorom divadelnej hry? Šejk Spir... Šejxpír... Šerlok Holmes...
Napíš aspoň jedno mesto, o ktorom herci hovorili. Selemény... Rakúsko... FS... (mali to byť Syrakúzy, Efez)
Uveď mená dvoch postáv. Dvaja v červených košelách a dvaja v bielich gaťách...

Najviac ma dorazil ten Šejk Spir :D
osky
28.09.12,05:21
Včera sme boli so žiakmi v divadle (William Shakespeare: Komédia omylov), ôsmaci aj deviataci boli OK, ale siedmaci dosť vyrušovali, tak som im dnes dala minitestík a niektorí ozaj zabodovali :)

Kto je autorom divadelnej hry? Šejk Spir... Šejxpír... Šerlok Holmes...
Napíš aspoň jedno mesto, o ktorom herci hovorili. Selemény... Rakúsko... FS... (mali to byť Syrakúzy, Efez)
Uveď mená dvoch postáv. Dvaja v červených košelách a dvaja v bielich gaťách...

Najviac ma dorazil ten Šejk Spir :D


nema chybu..:-)))
inkana
28.09.12,05:31
My sme tiež s dcérkou pozerali čb film a vysvetľovala som jej, že ten film je čb, lebo je starý, dokonca starší ako ja, na čo prišla logická otázka: "Takže keby si bola staršia, bola by si čiernobiela?"


môj 8-ročný zase ťažko chápe, že ešte pár rokov dozadu ľudia nemali mobily, nemali tablety, notebooky, počítače boli ako ďalší nábytok... mikrovlnka, umývačka, pekárnička chleba.... to neboli ani len utopické sny:D, televízor to bol kusisko nábytku:) a kooopec inýc - sem-tam pozeráme Noc v archíve (buď si nahráme, alebo keď to na druhý deň opakujú) -prosto veľa mu to akosi nejde do tej hlavičky:) a potom mám pri ňom pocit, že keď si ešte niektoré veci pamätám, tak že som "stará" (a to mám len 31:D)
inkana
28.09.12,05:34
ivuliatko - super, dobre som sa nasmiala, niekedy žiaci/deti dokomolia všetko:D

neviem, či som to tu už písala, ale napadlo mi pri tomto, ako sa mi jedno dievča modlilo desiatok z ruženca - ktorého si Panna v chráme počala:D (pre neznalých - správne má byť - ktorého si Panna v chráme obetovala:))
Lydži
28.09.12,08:32
Raz si chcel manžel pripraviť niečo na večeru, a keďže na linke boli nejaké veci, hovorí mi: "Urob mi pľac." Kity (vtedy asi 5 rokov) vyskočila a nadšene kričí: "Ja urobím. Ja urobím." Kukli sme s mužom na seba, reku, počkáme, čo bude. Kity pribehla k tatovi a svojou malou rúčkou mu na jeho holé brucho urobila hlasné PĽAC (a rozohnala sa teda poriadne).
witch
28.09.12,09:47
S dcérou sme sa rozprávali o našom známom, ktorý má od nás trochu odlišný životný štýl, hlavne preto, že robí vo vysokom manažmente v bankovníctve. Povedala som, ten sa nenarodil, aby bol chudobný. Na to sa dcéra na mňa významne pozrela a povedala: A ty si myslíš, že ja áno??? :eek: Aspoň sa o nás na starobu postará.. teda dúfam:rolleyes:
Ivana Š
30.09.12,08:19
včera mi jedna 4-ročná škôlkárka rozprávala akého má nápadníka - aj som sa zľakla, že čo to za úchyla je :D
"vieš, on je strašne do mňa, ale ja do neho nie, lebo: je menší ako ja, má veľa vlasov, pri jedení mľaská a padá mu jedlo z pusy
neupratuje si hračky, veľa rozpráva, a je pre mňa starý "
(po rozhovore vysvitlo, že je to Paľko - tiež škôlkár a má 5 rokov :D)
Ivana Š
30.09.12,08:26
najprv ma nas*il, potom pobavil výrok môjho synáčika včera, keď som mu kázala upratať si izbu

"bóže mamííí, načo, aj tak to tu zajtra bude vyzerať rovnako"
misoft
30.09.12,09:47
No mal asi pravdu :D
inkana
01.10.12,10:15
najprv ma nas*il, potom pobavil výrok môjho synáčika včera, keď som mu kázala upratať si izbu

"bóže mamííí, načo, aj tak to tu zajtra bude vyzerať rovnako"

nemáme náhodou rovnakých synov?:D
inkana
01.10.12,10:20
včera mi jedna 4-ročná škôlkárka rozprávala akého má nápadníka - aj som sa zľakla, že čo to za úchyla je :D
"vieš, on je strašne do mňa, ale ja do neho nie, lebo: je menší ako ja, má veľa vlasov, pri jedení mľaská a padá mu jedlo z pusy
neupratuje si hračky, veľa rozpráva, a je pre mňa starý "
(po rozhovore vysvitlo, že je to Paľko - tiež škôlkár a má 5 rokov :D)

keď mal môj syn 3 roky, zamiloval sa do mojej kolegyne, vteda mala 26:). Ona mu povedala, že ale však má už frajera - no jej na to - nevadí, zrušíme ho:D.

Terar už robím v inej kancelárii a on má hlavu v smútku, že už nemôže mať frajerku, keď ju nechodí navštevovať.:)
Oliwa
01.10.12,10:36
Išli sme včera autom na návštevu k tete, ku ktorej sa dostaneme tak raz za rok - na dušičky. Syn nás pobavil otázkou: kedy už bude konečne to Mojsejovo? :eek::D:D:D Podotýkam, že dedinka, do ktorej sme mali namierené, sa volá Mojzesovo... :)
Tweety
01.10.12,10:39
Malá vnučka, babka daj mi len vodičku (polievočku) ale rezne mi do nej nedávaj (rezance).
Ivenka
01.10.12,10:57
Syn 11,5 r.na dovolenke hovorí 20 r.slečne, ktorú stále prenasledoval a už mu povedala, nech jej dá chvíľu pokoj povedal: Dobré Veronika, dám Ti pol hodiny pokoj a ty mi za to dáš 1 Euro. Skoro sme obidve odpadli.

Druhý deň keď sa vrátil zo školy na otázku či má rozvrh, že áno. Dobre tak asi Ti treba aj nejaké knihy. Na čo som dostala odpoveď: No práve som sa k tomu chcel dostať.
Tak som pokračovala ďalej. A keď máš knihy tak Ti treba aj zošity a neviem o tom, žeby si nejaké mal kúpené. Na čo sme s priateľom dostali odpoveď ukazujúc prstom na priateľa: A ty mi Marek pôjdeš kúpiť zošity.
Z mojej strany nastal iba ťažký povzdych na viac som sa už nezmohla. Raz darmo deti su strááášne zaneprázdnené.
Oliwa
02.10.12,07:52
náš 5-ročný syn sa hral so stavebnicou a spravil nám návrh hrobu:eek:
Milé ... som sa fakt pobavila... a hneď dvojhrob! A ktorý je Tvoj? Žeby ten, na ktorom je viac kvetiniek? Alebo ten s tými dvoma kahancami?
Môj syn sa tiež odmalička rád hráva s legom, ale toto je naozaj originálne! Už len zaniesť návrh do kamenárstva...
To nevymyslíš, to je život - resp. to sú deti...!
inkana
03.10.12,10:36
Milé ... som sa fakt pobavila... a hneď dvojhrob! A ktorý je Tvoj? Žeby ten, na ktorom je viac kvetiniek? Alebo ten s tými dvoma kahancami?
Môj syn sa tiež odmalička rád hráva s legom, ale toto je naozaj originálne! Už len zaniesť návrh do kamenárstva...
To nevymyslíš, to je život - resp. to sú deti...!

áno, ten, kde je viacej kvietkov:)

dúfam, že ešte čosi požijeme, že do kamenárstva pôjdeme tak za štvrťstoročie najskôr;):)
Oliwa
03.10.12,10:42
áno, ten, kde je viacej kvietkov:)

dúfam, že ešte čosi požijeme, že do kamenárstva pôjdeme tak za štvrťstoročie najskôr;):)
mimotemy Tak som tipovala správne... :) A kam by si, prosímteba, chcela chodiť! To už nebude Tvoja starosť. :D Ty si ži, poži a užívaj života. Ale aspoň vieš, aká "výsadba" Ťa raz bude krášliť... ;):):D:---
inkana
03.10.12,10:45
mimotemyoliwa - no to teda dúfam, že sa o mňa moje deti postarajú:) aj po smrti. Asi počul, že si svokrov brat už dal spraviť komplet hrob aj s náhrobným kameňom a svokra vravela, že oni už majú pripravené miesto, teraz je "móda" mať dopredu komplet hrob aj s kameňom a vytesanými menami s dátumami narodenia, dátum úmrtia sa doklepne potom

ospravedlňujem, sa že som mimo témy
Oliwa
03.10.12,10:51
...ále nie si mimo, však to patrí tiež k životu... Ale mne to tiež pripadá morbídne, chodiť sa "starať" o vlastný hrob už za života... radšej by som išla za tie peniaze s rodinou na dovolenku...
tuta
03.10.12,11:31
Teraz mi zišlo na um, keď je tu už tá hrobová atmosféra :).
Keď mal syn tak 3 - 4 roky moja mama sa ho spýtala: Miloško a ja keď budem stará postaráš sa o mňa?
Odpoveď: jáj babka, Ty keď budeš stará, už dávno budeš zomretá.

PS: je to už vyše 20. rokov a moja mama je stále mladá ;).
ZEvina
03.10.12,12:10
Mňa našťastie môj starší syn keď mal 4-5 rokov, chcel dať len do domova dôchodcov, ale zasa s prísľubom, že každý deň sa za mnou zastaví, keď pôjde z roboty domov, pozrieť, ako sa mám. (vozila som ho totiž okolo Domova dôchodcov, keď sme stavali dom) :D:D
Tamila
03.10.12,13:20
Podobný nápad mala aj moja dcéra, keď bola malá. Už som to tu kedysi dávno napísala:
http://www.porada.sk/t21830-p118-vyroky-deti.html#post1184293
wagner
03.10.12,20:25
Ja nechcem hrob, peniaze nemám a keby som mala, využijem ich inak. Už som to písala, chcem sa dať spáliť a popol nech rozsypú pod horu, aby som bola na čerstvom vzduchu
Tweety
04.10.12,12:10
Vravím malej, skoro trojročnej vnučke, keď dopapala polievku, Zarka dám mäsko. Nie, mäsko necem, chcem húsi.
ivuliatko
06.10.12,21:18
Dnešný rozhovor

Ja dcére: "No chutné... keď negrgneš, tak to zas vypustíš spodkom..."
Dcéra: "Šak tá rodinná atmosféra sa len tak sama od seba nevytvorí."
Syn: "A prišiel deň, keď som sa dozvedel, že rodinná atmosféra má chemické zloženie..."
Ja: "....a je v plynnom skupenstve."
Syn: "Napíšem to do Wikipedie. Idem kuknút nejaký vzorec metánu..."

Čo dodať... taková normální rodinka...
Ivana Š
06.10.12,21:22
Dnešný rozhovor

Ja dcére: "No chutné... keď negrgneš, tak to zas vypustíš spodkom..."
Dcéra: "Šak tá rodinná atmosféra sa len tak sama od seba nevytvorí."
Syn: "A prišiel deň, keď som sa dozvedel, že rodinná atmosféra má chemické zloženie..."
Ja: "....a je v plynnom skupenstve."
Syn: "Napíšem to do Wikipedie. Pohľadám nejaký vzorec metánu..."

Čo dodať... taková normální rodinka...

metán - ľahké - CH4

mal hľadať zloženie prdu http://hafanik.blogspot.sk/2007/06/desa-vec-o-prden.html
pepsikova
06.10.12,22:19
Dnešný rozhovor

Ja dcére: "No chutné... keď negrgneš, tak to zas vypustíš spodkom..."
Dcéra: "Šak tá rodinná atmosféra sa len tak sama od seba nevytvorí."
Syn: "A prišiel deň, keď som sa dozvedel, že rodinná atmosféra má chemické zloženie..."
Ja: "....a je v plynnom skupenstve."
Syn: "Napíšem to do Wikipedie. Idem kuknút nejaký vzorec metánu..."

Čo dodať... taková normální rodinka.....

..nabudúce prosím do úvodu upozornenie "čítať s prázdnou hubou"...alebo pridať handričku....kto mi teraz utrie monitor!...a od jablka!...



http://bestpage.cz/img_profil/img_bestpage2842.gif
misoft
06.10.12,23:22
Čo monitor - ten vyčistíš, ale takú klábosnicu na NB - keď od rehotu ti z huby padá medzi tie medzery a za oného to von nechce ísť.
ivuliatko
07.10.12,20:50
..

..nabudúce prosím do úvodu upozornenie "čítať s prázdnou hubou"...alebo pridať handričku....kto mi teraz utrie monitor!...a od jablka!...

mimotemy jablko aspoň nie je mastné, predstav si, že by si papkala oškvarky alebo krémeš :D
witch
08.10.12,09:27
Jak u nás doma!
inkana
08.10.12,09:33
Dnešný rozhovor

Ja dcére: "No chutné... keď negrgneš, tak to zas vypustíš spodkom..."
Dcéra: "Šak tá rodinná atmosféra sa len tak sama od seba nevytvorí."
Syn: "A prišiel deň, keď som sa dozvedel, že rodinná atmosféra má chemické zloženie..."
Ja: "....a je v plynnom skupenstve."
Syn: "Napíšem to do Wikipedie. Idem kuknút nejaký vzorec metánu..."

Čo dodať... taková normální rodinka...

no teda, aj u nás sa vedú podobné reči:D:D:D, hlavne ten 5-ročný to berie ako náramnú srandu

a pri tom mi napadlo, že môj brat, keď bol menší, tiež asi tak 5-ročný, tak si pred tetou aj mamou poriadne zavalil, mama sa samozrejme zahanbila, teda sa pousmiala a on zahlásil - viete prečo zdražel plyn? Lebo už nerobím v SPP:D
inkana
08.10.12,09:34
a svokra naučila neterku, že keď si hlasnejšie uľaví, tak má povedať čižma vrzgla:)
inkana
08.10.12,09:38
Mňa našťastie môj starší syn keď mal 4-5 rokov, chcel dať len do domova dôchodcov, ale zasa s prísľubom, že každý deň sa za mnou zastaví, keď pôjde z roboty domov, pozrieť, ako sa mám. (vozila som ho totiž okolo Domova dôchodcov, keď sme stavali dom) :D:D

to mi pripomína výrok sestry, ktorá sa narodila mojim rodičom po 40-tke a od malička chcela byť geriatrička, lebo rodičia budú zachvíľu staručkí a ona sa o nich postará:)

aj keď raz mama pomaly vstávala zo stoličky (pre niečo sa naťahovala na stole) a ona ku nej pribehla - maminka, počkaj, pomôžem Ti, si už staručká (mama vtedy nemala ani 50:))
inkana
08.10.12,09:42
no a pridám najnovšie výroky môjho 5-ročného:

ráno mi vraví: mama, Ondrík chce dať bábetku také medveďovské meno, že BUCHO. A Ondrík z izby kričí - BRUNO, nie bucho:D

boli sme s ním na výstave The Human Body a asi najviac ho zaujali pľúca fajčiara, tak hneď na druhý deň sprdol strýka, že má škaredé čierne pľúca:D a strýko prekvapený, odkiaľ to to dieťa má:)
witch
08.10.12,09:44
ja som zasa podľa mojej dcéry beznádejne staromódna, pôjdem si kupovať nové šaty synovi na stužkovú, tak hneď povedala, že ide vyberať so mnou, lebo ja si isto dobre nevyberiem. Rada počúvam rádio Viva, čo okomentoval, síce hrajú to najlepšie zo 60 -, 70 -, 80- , 90 - rokov, ale NIČ z dnešnej doby!
Ivana Š
08.10.12,10:10
a svokra naučila neterku, že keď si hlasnejšie uľaví, tak má povedať čižma vrzgla:)

Betke sa včera podarilo, a komentár - no čo, prdla som si :)
JAJA11
08.10.12,10:45
Betke sa včera podarilo, a komentár - no čo, prdla som si :)

ja som si spomenula na príbeh môjho švagra :-) keď boli malý, tak ich mama učila, že keď si prdnú, tak majú povedať pardon...
raz išli vlakom a ako prechádzali, drgla do nejakého pána, tak mu povedala "pardon"... švagor sa jej na plné ústa spýtal - "mami ty si si prdla?" :D
Oliwa
08.10.12,11:06
a svokra naučila neterku, že keď si hlasnejšie uľaví, tak má povedať čižma vrzgla:)
A čo hovorí v lete? ;):D
inkana
09.10.12,06:17
A čo hovorí v lete? ;):D

tak to neviem:D:D:D (svokra je z Kysúc, tam gazdovia nosia čižmy aj v lete, či?:))
inkana
09.10.12,06:19
no a pridám ďalší nový výrok môjho 5-ročného:

Ľubko Alexander bol na služobke tam, kde sa vyrábajú borovice:D

(preklad - Ľubko - môj bratranec, syn Alexandry, ktorú inak všetci voláme teta Aja, bol na služobe v Karlových Varoch a doniesol odtiaľ becherovku:D)
osky
09.10.12,07:31
inkana-este dobre ze si dala aj preklad,lebo inak neviem.
zaujimave ponimanie ma ten tvoj syn:-)
inkana
09.10.12,09:55
inkana-este dobre ze si dala aj preklad,lebo inak neviem.
zaujimave ponimanie ma ten tvoj syn:-)

to áno, on pomenuje kadečo kadejako, len nie vždy si to zapamätám:D
inkana
09.10.12,15:17
Dneska som si kúpila novú taburetku, lebo si vykladám nohy na konferenčný stolík a mne samej to lezie na nervy, keď si niekto vykladá nohy na stolík. Chalani sa na mne smiali, Ondrík si dal pod tričko vankúš a začal vykrikovať - mami, ja som tehotný... A ja mu na to - no to bude iná sranda, keď mi zahlásiš - mami, moja frajerka je tehotná. On sa spýtal, že čo mu na to poviem a ja - no nič, spravíme svadbu. A moja pubertálna 13-ročná sestra sa zahrala na dôležitú a povedala mu - no ale mama sa nahnevá, keď porušíš desatoro. A Ondrík - prečo? Na to sa začala vykrúcať, ja som jej povedala - no však mu to teraz vysvetli, ako si to myslela - ona očervenela, už nevedela "kudy-kam". Ja som povedala - Ondrík, no predsa neoklameš a začala som sa smiať. On chytil modlitebnú knižku, prečítal sestre celé desatoro a potom jej povedal - no a teraz mi povedz, kde vidíš, že si chlap nemôže zobrať ženu, keď je tehotná:D
inkana
11.10.12,11:08
mám zase nový "prírastok" do výrokov detí - Sebko (5r.) mi včera doniesol krásne jabĺčko a povedal mi - mami, tu máš jabĺčko, aby si sa mala čím vypchať:)

myslel napchať - zo srandy si niekedy povieme, že sa ideme riadne napchať:D
bettylou
11.10.12,19:11
ta tam moja hucacina pošla, do pšeho gagora
bettylou
11.10.12,19:19
myslím, že v gumkáčoch nie sú éčka, v čočkách asi trochu hej
inkana
12.10.12,06:57
a zase ja, dúfam, že už nie som trápna:rolleyes:

keď sa večer chalani prezliekajú do pyžama, vždy im kážem, nech ponožky, slipky hodia do koša na špinavé prádlo, no keď sa sami prezliekajú, niekedy majú náramnú srandu z toho, že ponožky lietajú kade-tade po izbe, na čo sa ja veľmi hnevám:mad: a vadím ich za to. Včera som ešte dorábala večeru, tak som ich poslala samých, nech sa prezliekajú, s tým, že dovarím a prídem ku nim. Zhora síce išli buchoty, treskoty, smiechoty, chalani boli až spotení, čo tak vystrájali, ale na počudovanie oblečenie bolo uložené, nevidela som špinavé ponožky nikde.

No a dneska ráno mi Sebko podáva ponožky, ktoré mal na vankúši celú noc:D a ja mu na to - fuuuj, to ti nevadilo, že si spal celú noc so smraďoškami (tak voláme ponožky). On na to - ja nie, to macko:) (spáva s mackom)
ivuliatko
12.10.12,20:26
To mi pripomenulo, čo napísala minulý rok jedna deviatačka do slohu o svojom bratovi:

"Jeho smradľavé ponožky, ktoré sú pohádzané na kvetinách v izbe, sa tam vynímajú ako salónky na vianočnom stromčeku. Aj preto sa mu s mamou sem-tam smejeme, že hnije."

P. S.: Idem pohľadať zbierku slohových hovadiniek, decká dokážu vymyslieť ozajstné "perly" :)
ivuliatko
12.10.12,20:32
Minuloročné slohové hovadinky:



Uši ako japonské lietadlové lode sa plieskajú o jeho trojuholníkovú hlavu pri každom pohybe.
Má rodinu na Orave často tam chodí na víkend, keď sa odtiaľ vráti správa sa ako sedlák.
Jeho nosisko mi pripomína ropovodné koleno. Pred asi dvoma mesiacmi mu na ňom vyrástol taký „beďár“, že sa ho nemohol zbaviť. Vytláčal ho všetkími spôsobmi od prstov až po konbynačky.
Má v ušiach toľko ušného mazu, že by mohol predávať sviečky.
Má na pokožke fľaky a to vyzerá, akoby ho ovracal jeleň a zvratky sa na niektoré miesta na jeho tele nedostali.
Uši má ako DIGI satelity, no signál mu ruší neidentifikovateľná žltá hmota.
Keď má vypité, nohy jej idú do eska.
Keď bol malý, chcel byť profesionálnym dojedačom jedál v McDonalde.
Vrkoč jej visí ako mastná špageta.
Jednej chladnej noci, keď vlci vyli a moja maminka s nimi, som sa narodil.
Skoro každý z mojej rodiny mal prácu, pri ktorej robil len s autami. Teda okrem mojej babky, ktorá hrala ping-pong.
Mal som a ešte stále mám dvoch rodičov (muž a žena).
Zranenia som nemala často, ak nepočítam polámané prsty, vyvrtnuté členky, monokle, zlomené rebro a rozbité kolená.
Jeho oči plné červených ciev zázračne stále držia v očných jamkách.
Bol to krásny pocit letu, no blbý pocit dopadu.
Objavil som záhady školských WC.
Na hlave nosí dlhé čierne vlasy, v ktorých vyzerá ako záhradník Antonio z brazílskych telenoviel.
Prvú objal nie mamu, nie mňa, ale svoju kamarátku, hviezdičku, lásku, anjela, inak povedané slivovicu.
Na jej vlasoch by sme sa mohli pokojne šmýkať a ešte by na nás aj čerstvo nasnežili lupiny.
Myslím, že zmeniť by ho dokázala jedine vysoká blondína s modrými očami.
Ivana Š
12.10.12,20:50
ivuliatko - toto si daj patentovať skôr, ako to niekto skopíruje a capne na FB

máš 100 bodov u mňa :)
ivuliatko
12.10.12,20:56
kujéééééééééém :) minulý rok som to capla do školského časopisu, tento rok očakávam nové prírastky
inkana
15.10.12,08:33
ivuliatko, som sa poriadne narehotala, nemáš založenú zbierku hlodov:D
inkana
15.10.12,08:37
Ondrík (8r.) sa ma včera večer spýtal - ako mohol byť Ježiš žid, keď veril, že sa sám narodil?

Kedysi dávno sme mu vysvetlili veľmi nahrubo rozdiel medzi kresťanmi a židmi - kresťania veria, že Ježiš sa narodil ako spasiteľ a židia narodenie spasiteľa ešte len očakávajú...
inkana
15.10.12,08:40
a ešte aj perla toho mladšieho, zaskočil ma tým výrokom tak, že som musela otvoriť slovník cudzích slov a hľadať výraz "aretovať":o

Pýtal sa ma starší, že či Ajka (moja sesternica) ešte chodí s tým Angličanom. Ja som povedala, že nie a spýtal sa, že prečo. Ja som mu povedala, že už sa nemali radi, tak sa rozišli. Že to sa stáva, frajeri sa rozchádzajú a nájdu si nové lásky.

A Sebko - mami, ich láska sa aretovala:eek: (manžel sa s nimi predtým hral so stavebnicou, stavali výťah a určite im pri tejto hre povedal také slovíčko:D)
Ivana Š
15.10.12,09:20
včera sme boli na návšteve u brata, a ma moja milovaná neterka Bebetka česala - skoro som prišla o vlasy
minimálne 15 pukačiek som mala na hlave, a keď ma dočesala - zahlásila - "Ivanka, aká si telaz pekná"

fotku pre istotu nedám :D
Tweety
15.10.12,09:23
nebuď labuť, daj, nech je pobavime
Ivana Š
15.10.12,09:33
nedám :)
Ivana Š
15.10.12,09:39
dám tieto - moja žujová ráska
vysvetlenie tu http://www.porada.sk/t60886-p234-torty.html#post2161035
Tweety
15.10.12,09:51
dám tieto - moja žujová ráska
vysvetlenie tu http://www.porada.sk/t60886-p234-torty.html#post2161035
No super, takže ona Tebe vlásky, a Ty na oplátku nechtíky, paráda.
misoft
15.10.12,10:41
Niektoré sú FAKT jedinečné!
Lydži
15.10.12,13:05
Deti menovali filmových hrdinov:

synovec: Batman, Spiderman, Superman

dcéra: Batman, Spiderman, Superman, gentleman
ivuliatko
15.10.12,14:02
ivuliatko, som sa poriadne narehotala, nemáš založenú zbierku hlodov:D

zbierku som si nezaložila, ale úlovky dávam postupne do školského časopisu, pohľadám a podelím sa :)
ivuliatko
15.10.12,14:03
Deti menovali filmových hrdinov:

synovec: Batman, Spiderman, Superman

dcéra: Batman, Spiderman, Superman, gentleman

Pri tomto som si spomenula, ako sme raz precvičovali písanie spojovníka a diktovala som deviatakom "vedecko-fantastický, bielo-modro-červená..." a keď som nadiktovala "propán-bután", jeden zlatúšik sa opýtal: "A Fanfán Tulipán nebude?"
ludmilla
15.10.12,19:54
Syn 12r. mi dnes oznámil: "Mami do školy máme priniesť 16€ v 20€-vých bankovkách"
bettylou
15.10.12,20:18
náš detto
pepsikova
15.10.12,20:19
...dobrý matematik!...
pepsikova
15.10.12,20:19
..konečne si raz krásna a ani sa nepochváliš!..no teda!!
inkana
16.10.12,10:49
Sebko sa ráno obliekal, jemu to ranné obliekanie trvá dlho, predlho, tak som mu išla pomôcť. Vidím, že už má tričko oblečené, ale nemá tielko, tak sa ho pýtam, prečo si nedal tielko - on pokrčil plecami a potom mu vravím, vieš čo, však je celkom teplo, nemusíš si dať tielko. A on si vydýchol a povedal: "Uf, to stolička bude ale veľmi rada, že nemusí držať takú váhu":D
Kvaka
16.10.12,11:07
Vnúčik hovoril maminke: Maminko, mne se tak stýská po babke.
Dcéra poznamená československy: Aj jej sa stýska po tebe.
Vnúčik jej na to: A proč?
Dcéra moja: No a proč se stýská tobě?
No protože bydlí tak daleko, ze na ni nevidím.
deli.
16.10.12,11:11
môj malý syn: "...mamiii, daj tie vajíčka do chladničky, do tých VAJEČNÍKOV..."
Ivana Š
16.10.12,11:13
môj malý syn: "...mamiii, daj tie vajíčka do chladničky, do tých VAJEČNÍKOV..."

tiež dobré ... :D a my máme podľa môjho synáčika - vajčárne
kukučka
22.10.12,22:39
Andrej Sládkovič Mariena
Ivana Š
23.10.12,14:42
dnes nedám výrok synáčika, ale foto - jeho obľúbená poloha pri PC :D horkoťažko sa dal sfotiť, a musela som prisahať že tam nebude tvár a necapnem to na FB
misoft
23.10.12,14:47
Čo je - jogín?
Oliwa
23.10.12,15:02
dnes nedám výrok synáčika, ale foto - jeho obľúbená poloha pri PC :D horkoťažko sa dal sfotiť, a musela som prisahať že tam nebude tvár a necapnem to na FB
Jazdec bez hlavy :)... On je Ind? :D Asi nejaký bledší typ... :rolleyes:
Tweety
23.10.12,15:17
dnes nedám výrok synáčika, ale foto - jeho obľúbená poloha pri PC :D horkoťažko sa dal sfotiť, a musela som prisahať že tam nebude tvár a necapnem to na FB
Pri takom zbežnom pohľade som myslela, že si ho nebodaj odfotila aj s frajerkou, lebo tá noha mi tam akosi nepasúvala.:---
Ivana Š
23.10.12,15:22
Jazdec bez hlavy :)... On je Ind? :D Asi nejaký bledší typ... :rolleyes:

nie, ani jogín, ani Ind
bez hlavy bola podmienka predsa
dokáže aj iné veci, síce to nemá zatiaľ lekársky podložené - hypermobilitu - ale ja mám, aj dcéra má ortopédom dokázané (toto na fotke tiež dokážem, ale odfotiť sa nedám ;) )
Aňuška
24.10.12,08:39
akoby som toho môjho videla
lujza.j
28.10.12,20:05
moje decko mi tu teraz.....že počula si o tom prípade ako žena zostala tehotná a ked porodila decko malo tú vranu vrastenú v chrbte....ja čumím:eek: a ona chápeš tú vranu...ja že ne.......no to teliesko, ahá akože DANU:D
lujza.j
28.10.12,21:03
ak by k nám priletel ........http://www.porada.sk/t203211-priletel-mi-zbludili-holub-co-snim.htmlmoje decko ....odniesla by som ho na poštu ved ked pre nich pracuje:D
akeber
29.10.12,06:11
Dnes ráno moja dcérka ....jé mami pozri ako nasnežilo , keď prídem zo škôlky postavíme si stromček ?
Lydži
31.10.12,08:21
Včera sme sa s dcérkou rozprávali o vtáčikoch, poúčala som ju: "Rybárik je asi jediný vták, ktorý sa vrhá do vody za potravou." Zrejme prepočula posledné slovo, lebo celkom prekvapená povedala: "Nevedela som, že rybárik potrebuje vodu... Aby sa do nej hádzal."
ivuliatko
10.11.12,14:51
Slohové hovadinky II.


Do mojich 6 rokov mi mama vravela „malý diabol“.
Môj ujo sa v miernej opitosti snažil chytiť do úst netopiera a ráno sme ho našli spať v jarku (netopiera nechytil).
Nikdy som nepochopil, ako som sa mohol hrať na Tarzana pod ihličnatými stromamy.
V budúcnosti by som chcela byť riaditeľkou banky, o čom dosť pochybujem. Ale aj tak sa pokúsim rozvíjať svoj talent v spievaní naďalej.
Rodičov som si za posledné roky obľúbila. Najradšej ich mám, keď nie sú doma.
Každé ráno vstávať do školy sa mi nechce, ale musím niečo vedieť. Veď nemôžem byť predsa len tupý!
Spoznáte ho podľa neprítomného pohľadu a nádherných mastných vlasov.
Brucho má ako vykradnutý bufet, ruky – storočné husle, nohy – čínske výhybky.
Jej obočie mi pripomýna také dve veľké chlpaté húsenice.
Fajnovo sa rozumie elektronike. Aj keď je tupý ako škôlkar.
Jeho vlasy pripomínajú rozžutú trávu vypľutú z kravského žalúdka.
Svalnaté stehná mu bránia pri bežnej chôdzi a preto chodí ako zmrzačený kulturista.
Ivana je milé dievča. Jej najčastejšia odpoveď je „neviem“.
Nohy má také tenké a vychrtlé, že každú chvíľu jej hrozí dopravný kolaps.
Ind mu hovoríme preto lebo má medzi očami takú veľkú šošovicu že sa nedá prehliadnuť.
Môj brat má oči ako vycuclané hašlerky.
Jeho svaly sa dajú porovnať so svalmi môjho sedemdesiatročného deda, preto je silný ako nadopovaný komár.
Izbu má ako po výbuchu rádioaktívnej bomby. Nič živé. Možno akurát jeho mozgožrúti v hlave.
Tato má málo zubov a tie čo má sú zelené od kávy a cigariet.
Jej tvár pokrývajú malí, nenápadní návštevníci. Áno, máte pravdu, mám na mysli uhry.
Uteká takou rýchlosťou, že aj posledný maratónec by mohol hodinu stáť na občerstvovacej stanici a nepredbehla by ho.
Je taká chudá ako vložka Discreet, ktorú ukazujú v reklame.
Jej kučeravá hriva vyzerá, ako keď do pažítky udrie hrom
Keď sme v škole a hráme karty, s rožkom v ruke sa rozháňa a pri rozprávaní mu vyletujú z gágora zvyšky jedla.
Jeho chôdza pripomína medveďa po troch infarktoch.
ivuliatko
10.11.12,15:26
Ďalšie "perly ducha" mojich žiakov:

- Pančelka, jak sa volá ten, čo sa furt trase? Kleptoman?
- Pančelka, móžem si íst umyt lavú ruku? Lebo som mala tahák na chémiu.
- Pančelka, neska máte nejakú skysnutú náladu.
- Pančelka, Lubo musel íst na záchod, lebo zedol 9 čili-papričék... ozaj, nedáte si čili-papričku?
- Móžem íst na sekundu k umývadlu? Musím sa napit, lebo som celú prestávku žuval papieriky a nemám teraz sliny.
- Pančelka, Darwin... to je ten, čo vymyslel tú žárovku?
- Pančelka, nevadí, že som si kýchol a sopel máte na písomke?
- Ospravedlnte ma, že nemám zošit. Neska ráno som si písal úlohu na záchode a som ho tam zabudol.
- Pančelka, "jak" – to je tá obrovská hnedá chlpatá krava?
- Neska ste nejaká tichá. Neny vám néčo?
- Pančelka, tá Jar Adely Ostrolúckej – šak to je lepšé než Harry Potter!
misoft
10.11.12,20:20
Pérfiš perly!
misoft
10.11.12,20:23
Pančelka, náá, šak ja padnem na zadek!
ivuliatko
11.11.12,12:07
Ešče nepadaj, budú aj dalšé perly, zbírka sa rozrastá, dzeci sú jak odtrhnuté z retaze :D
hubatá
14.11.12,21:25
Nechápem prečo za to zabil kapra.... veď ten chudák nemohol za to, že si nemtavá.
Zita5
17.11.12,09:02
Môjmu vnukovi ak povieme pozdrav pekne Dobrý deň, tak on povie "odídem" .Alebo napríklad sliepočka je "tepločka"
ludmilla
17.11.12,22:36
Dnes sme s mojim puberťákom riešili dievčatá, jednu konkrétnu :) Počas debaty môj syn vyslovil túto vetu:"Tak tú by som si nikdy za ženu nevzal, to už radšej teba!!! A to už je čo povedať."

No zvláštne to znelo ...
ludmilla
17.11.12,22:46
A ešte jednu príhodu zo stredy, odchádzali sme od svokry a Adam sa s babkami lúči vždy tak, že ich objíme rukami a nastaví líčka na pusu a keď mal tú hlavu tak nabok a je vyšší od svokry (mala ústa vo výške jeho krku) zo svokry vypadlo: "Čo ti mám urobiť cucflek?" a Adam zareagoval:"Babi čo to je?" Svokra si zakryla ústa a pozrela na mňa s otázkou:"On to ešte nepozná?" Tak som sa len usmiala a svokre som povedala nech mu to vysvetlí.
No a náš Adam sa ako jeden z mála môže pochváliť, že tento nový poznatok sa dozvedel od 80-ročnej babičky:)

P.S. Akurát, že ona nakoniec dodala, že už by ani ona také nič urobiť nemohla, pretože už na to nemá dobré zuby:eek:, je to hlúpe, ale mám taký pocit, že aj ja by som sa mala doškoliť.
hubatá
18.11.12,05:18
tuším je pozostatok z dvojčiat ......
lujza.j
18.11.12,13:46
moje decko cca. predvčerom mi vysvetľovala prejazd križovatkou ako jej skočila na semafore strieborná:eek::D len už neviem či to myslela ako oranžovú alebo zelenú.....tak keby niekto tak občas skáče aj strieborná:D
misoft
18.11.12,14:58
Asi natrafila na semafór milionárov :D
ivuliatko
18.11.12,16:19
Dnešný rozhovor mojich detí:
- Julka, nevieš, kde mám toho čierneho kolta?
- V mojej kabeli, mala som ho v škole.

Keby to počúval nezainteresovaný človek, pomyslí si, že sme nejaká rodinka teroristov :eek:
Synáčik má airsoftové zbrane a jednu z nich si mladá požičala do školy, lebo nakrúcali nejaké šibnuté video na stužkovú, profesorka matiky im tam hrala mŕtvolu :D
ludmilla
18.11.12,17:33
... a nešla cez vlakové priecestie?!
lujza.j
18.11.12,19:25
nie :) normálna sídlisková...
Aňuška
20.11.12,09:37
Dnes sme s mojim puberťákom riešili dievčatá, jednu konkrétnu :) Počas debaty môj syn vyslovil túto vetu:"Tak tú by som si nikdy za ženu nevzal, to už radšej teba!!! A to už je čo povedať."

No zvláštne to znelo ...

To mi pripomenulo... keď bol môj syn ešte malý:
"Mami, ja si ťa zoberiem za ženu".
"Vieš mojko, ja už muža mám, tvojho tatina".
"Mami, a prečo si na mňa nepočkala???"
lujza.j
20.11.12,19:40
dnes moje decko....ako si utierala interiér v aute francúzskou handričkou:eek: a ja.... že čo to je za handričku prečo ju nemáme doma...ona že to je taká čo sa tak zadŕha na prstoch a ja že ahááá....švédska handrička:D
ivuliatko
20.11.12,20:22
Dnešný úlovok u piatakov: "Santa Claus - to je taký plnotučný ujo v červenom obleku."
misoft
21.11.12,15:50
Očuj, kočka - po tých tvojich perličkách - nestačím kupovať prášok na pranie, skoro sa z nich po*eri*m :D Vydaj to knižne - bude to bestseller!
ivuliatko
17.12.12,21:30
Slohové hovadinky III.


Robili sme so škrečkami rôzne akrobacie, ako napríklad BUNGEE-JUMPING.
Vlastne zvierat máme ešte dosť, aj keď nepočítam brata.
No neviem či mama a otec boli šťastný že ma porodili, ale museli to prežiť a starať sa o mňa.
Maminka bola doma na materskej a ocinko zarábal peniažky vo Volkswagene aby sme zdravo žili.
Jeho vlasy vypadajú ako vypálená slama a z nosa mu večne trčia šušne.
Chodí, akoby prehltla kocku z lega.
Za volantom sa správa ako šimpanz z Blavy.
Nemá problém prdnúť si alebo grgnúť na verejnosti no vždy urobí výraz neviniatka.
Pri tréningu musí nakláňať jeho mimozemskú hlavu, aby aspoň niečo videl cez tie slamené vlasy.
O svoje telo sa stará, každý večer urobí aspoň 50 brušákov na psychotesty.
To bude asi všetko, pretože viac hlúpostí ma nenapadá.
Ivana Š
17.12.12,21:40
Ivuliatko, toto fakt spíš -a vydaj knižne ako Dušan radí

ja ti ešte doplním výrok môjho synáčika - načo sa to budem učiť, aj tak to zabudnem

a "potešenie" moje - synáčik doniesol pätorku z literatúry a skorosedemnástke hrozí dostatočná z chémie
a ja chem. ing.a záľuba čítanie - no :mad: a nenaserte sa :D

jaj hlasivky ma bolia, aký krik som teraz robila
keby boli tupí a sprostí - nepoviem ani slovo. Lenže oni sú len lenivý sa učiť, a ešte majú PC a nový mobil, tak sa hrajkajú a neučia - toto zatrhnem velice, ale velice rýchlo
Tinytiny
18.12.12,05:49
ivuliatko a "pančelka" sa dnes nekonala? :D
Tinytiny
18.12.12,05:51
Včera som volala manžela asi 5 krát do vnútra a štandardná odpoveď:
- Áno, hneď!
Po šiesty krát som už bola naštvaná a tak kričím na malú.
- Vik, povedz ocinovi, nech ide už do vnútra, ale fofrom!!!!
Verná reprodukcia mojej dcéry:
- Oci, máš ísť do vnútra, ale kôprom!!!:D
misoft
18.12.12,14:51
Náááááá - šak jabko nepanne daleko od stromu - ale móže sa odgúlat.
ivuliatko
18.12.12,19:38
ale jasné, pančelka sa koná každý deň priebežne :-))
ivuliatko
18.12.12,19:53
Dnes jeden šiestak perfektne vystihol najvýraznejšiu vlastnosť našich politikov :D
Diktovala som im na občianskej vetu "štátne symboly vyjadrujú samostatnosť a zvrchovanosť"
a Dávid zo zadnej lavice sa spýtal:
"Pančelka, a čo je to tá ZMRCHOVANOSŤ ?"

A ešte som si užila na slovine v 7.A - píšeme umelecký opis na tému Zimná príroda a priniesla som im obrázky, aby sa im ľahšie "tvorilo". Mahmoud si vybral obrázok s chalúpkou v zasneženom lese, po chvíli som mu nakukla do zošita a tam vidím nadpis ZIMNÉ OBDOBIE V TOKYU :D kuknem do textu a tam samé Tokyo sem - Tokyo tam, tak som mu vysvetlila, že má písať o tom, čo je na obrázku. Povedal, že to prerobí - idem kuknúť a zase mal ZIMNÉ OBDOBIE V BETLEHEME... skoro ma natáhlo :D
osky
18.12.12,21:41
sa pochcim
misoft
18.12.12,23:50
Dobre "zabili" :D - vraj "zmrchovanosť" - ja padám pod stôl.
lujza.j
22.12.12,19:20
boli sme teraz s deckom vyhodiť smeti....dve vrecia od 20kg z psích granúl + jedno čierne klasické vrecko smetné....ja som mala jedno veľké ľahšie + to malé vrecko....moje decko druhé veľké vreco a veľmi ťažké /časopisy/ ja som tak išla pred deckom ona hromžila za mnou......okolo nás bežec bežal....moje decko zahlásilo....."mama tebe je hej ty tam máš len hlavu a ruky, ale mne si nechala telo a nohy":eek: :D...na to bežec "dobréé":D
misoft
22.12.12,23:16
Decko má zmysel pre morbídny humor. Len tak ďalej!
bettylou
24.12.12,00:16
na čom fičí?
Ivana Š
04.01.13,13:34
včera naša Simona 7 r. položila mojej sestre otázku - plný narvaný autobus MHD - samozrejme na plnú hubu a hlasno :D

"Kati a môže sa v autobuse prdieť?"

(všetci sa chechtali)