Nandrolon
13.07.15,13:05
Hádam po poľnej hlinenej ceste môžem mať v sebe 1 poldecák, tak mi môžu....
Tinytiny
14.07.15,12:16
Dnes od babky moja dcérka /4,5 ročná/ pýtala že chce piť fernet, údajne ten, čo má tata.
Tak sa jej babka opýtala že kde ho má a ona na to že včera ho mal keď sme boli na bicykli :-))))))))))))))))))))
Pekne, pekne, pred zrakom detí nič neutajíš. Ešte že nebonzla naším chrániacim a pomáhajúcim.
To mne manžel povedal, že idú s dcérou ( vtedy 3 roky ) na prechádzku. Po návrate mi oznámil, že sa zastavili na džúsik. Pýtam sa malej: ocino mal džúsik? Malá prikyvuje: mal džúsik on aj ja. Môj bol červený a jeho žltý a mal tááákú penu! :-D :-D :-D
Nandrolon
14.07.15,12:18
dobré.....
Tinytiny
10.08.15,09:52
Synovec a dcéra sa kúpali v bazéne na dvore a malý na mňa kričí:
"Krstná, poď do vody!"
Tak som šla. A keď som už bola jednou nohou v bazéne, ten krpatý nekázanec ma za ňu schmatol a strhol ma do vody s výkrikom:
"Zachráňte Willyho!!!!"

No, aspoň viem, ako som na tom s postavou... :-D
Mila123
10.08.15,09:54
Synovec a dcéra sa kúpali v bazéne na dvore a malý na mňa kričí:
"Krstná, poď do vody!"
Tak som šla. A keď som už bola jednou nohou v bazéne, ten krpatý nekázanec ma za ňu schmatol a strhol ma do vody s výkrikom:
"Zachráňte Willyho!!!!"

No, aspoň viem, ako som na tom s postavou... :-D
pobavilo ma to.......koľko má rokov? nie ten Willy......:D
Tinytiny
10.08.15,10:37
Synovec a dcéra sa kúpali v bazéne na dvore a malý na mňa kričí:
"Krstná, poď do vody!"
Tak som šla. A keď som už bola jednou nohou v bazéne, ten krpatý nekázanec ma za ňu schmatol a strhol ma do vody s výkrikom:
"Zachráňte Willyho!!!!"

No, aspoň viem, ako som na tom s postavou... :-D
pobavilo ma to.......koľko má rokov? nie ten Willy......:D

osem má, škriatok nepomodlený! :-D
Tinytiny
10.08.15,10:44
Včera z malého vybehlo: "Maminka ja tááák ľúbim, až by som ti zuby zjedol".
Kristeježiši!!! Idem si opraviť mejkap, oči mám rozmazané, čo plačem od smiechu!
Tinytiny
07.09.15,11:19
Boli sme na dovolenke spolu so sestrinou rodinou. Sestra je permanentný frfloš, takže okamžite okomentovala ubytovanie - izba sa jej videla príliš malá. Na to moja dcérenka (8r) zareagovala:
- Krstná, čo stále šomreš, mne sa izba veľmi páči!
- A čo sa ti na nej páči, Viki, však je maličká! - frfľala sestra.
Malá stíšila hlas, vytreštila oči, bokom na mňa kukla a dôležito sestre odpovedala:
- Možno, ale je UPRATANÁ!!!

Som nevedela, či sa mám smiať, hanbiť, že mám očividne doma podľa dcéry bordel, alebo decko vyplieskať, že mi robí takú reklamu...
DANAK1
23.09.15,06:39
Paťko (8r.) veľmi túži byť ako jeho starší brat (16r.), takže minule pribehol za mnou s obrovskou radosťou:
"Mami, ja som už poberťák!"
Ja: "Fíha! A ako si na to prišiel?"
"Mám už vyrážku!"
Po obhliadke tváre: "Paťko - a kde je tá vyrážka?"
"No predsa na zadku!"
Kabaka123
23.09.15,08:44
môj brat, keď bol malý jamu volal "malý bembek a veľký bembek"... neskôr sme prišli nato, od čoho to odvodil... keď auto prechádza po moste, tak na spojoch urobí dvakrát za sebou bem bem... tak odvtedy voláme jamy bembek

a kolesá brat na autobuse pomenoval "hu a ha" lebo jedno koleso vypuklé do vnútornej a druhé do vonkajšej strany...

môj malíý brat hovoril : "bežam noha"

keď boli naši na výlete tak sa pýtal... a na čo je tam ten "kvak" /háčik/?

ja som volala knedlu - "kendla"... on "klednička"

na korenie v polievke som hovorila "koreň"
inkana
25.09.15,09:24
môj 2 a pol ročný zázrak začal rozprávať krátko po druhých narodeninách a veľa slov si komolil podľa seba, napr. polievka - točojo, ponožky - tušaje, lietadlo - vaduja, citroen - šilolo, škoda oktavia - koda itaka .... no a čižmy, tak tie boli pí..či (u nás sa vôbec nerozpráva vulgárne) ...
inkana
25.09.15,09:26
nastúpla som skôr do práce, tak ho teraz baví moja mama, učiteľka MŠ na dôchodku... hneď prvý týždeň vedel niekoľko básničiek, pesničiek ... kojo kojo vince za stivy vince, kojo sa nam pomelelo a do vidy popedelo, uvobivo baaac :) ... kujem kujem pi.ču.ju ... (podkovičku)
evuš
25.09.15,10:32
Ja som ako dieťa svojej staršej sestre /keď ma riadne naštvala/ vždy pred spánkom namiesto "dobrú noc" popriala "chrastavú noc" :eek::)
ivuliatko
27.09.15,17:37
Pri mojej "kvalite" vlasov potrebujem pol kila penového tužidla a kilo laku :--- Včera ráno, keď som sa pred zrkadlom snažila vytvoriť ilúziu, že môj porast na hlave má aj nejaký objem, a okolo mňa sa vznášala hmla z laku na vlasy, dcéra (22 r.) poznamenala "teda mami, toto by ťa ochránilo aj na motorke"
misoft
27.09.15,18:18
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
Veď ty potom už nepotrebuješ ani prilbu na motocykel, alebo bicykel.....http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11916.gif
ivuliatko
27.09.15,19:29
Šak tak to mladá aj myslela, že je to jak helma :D A keby pršalo aj fúkalo, vznikne účes à la Socha slobody ;)
Tweety
29.09.15,12:36
Mirka.m
05.10.15,08:49
mami, ja ta lubim ako Damiana .. lebo jeho lubim ako cely vesmir, aj teba tak lubim :-)
(lea, 4 roky)
bettylou
08.10.15,06:14
Dnes ráno sa zadarilo mne, berú v škole slnečnú sústavu, tak som ho ešte pri raňajkách preskúšavala. Pýtam sa : - Koľko trvá jeb.m obeh Zeme okolo slnka? No, desať minút sa smiechom váľal po stoličke, takmer kakom stenu opľul. :D
Tweety
08.10.15,07:03
Aj tu sa ti zadarilo: takmer kakom stenu opľul. :---
erika45
08.10.15,09:49
ked budem mat zlu naladu, pridem sem :-D
ivuliatko
11.10.15,17:11
Pri upratovaní kabinetu som našla staré pracovné listy bývalých žiakov z čias, keď boli asi druháci, a o tento sa jednoducho musím podeliť :)
lujza.j
18.10.15,10:14
moje decko v pátek.....išla som na stredko z predchádzajúceho zaradenia.....-fízli a exfízli...."mamka hlavne potom nebehaj holá po sídlisku a nevykrikuj že si avatar":D:D:D
lacotinka
18.10.15,16:01
moje decko v pátek.....išla som na stredko z predchádzajúceho zaradenia.....-fízli a exfízli...."mamka hlavne potom nebehaj holá po sídlisku a nevykrikuj že si avatar":D:D:D

mala pravdu :D

nepatrí sa "nábožné" kozy vetrať v parku
Peggynka
18.10.15,16:13
Pri upratovaní kabinetu som našla staré pracovné listy bývalých žiakov z čias, keď boli asi druháci, a o tento sa jednoducho musím podeliť :)
A že mu zákusok prospieva :):):)
lujza.j
18.10.15,16:20
milan...aby som nebola na topkách ako minule ten vojak:D
Anika61
06.11.15,14:50
Dnes prišla dcéra so 4ročným vnúčikom a Marek sa obzerá po izbe ,obzerá...tak sa pýtam:Čo hľadáš miláčik?...no starká či sa tu dá pripojiť na wifi:D:D:D
Anika61
06.11.15,14:56
:)
misoft
06.11.15,15:15
No babka - ak nemáš WiFi - nie si dobrá babka.....:D:D:D
ivuliatko
09.11.15,16:19
Čerstvý zážitok zo 7. B... preberáme slová cudzieho pôvodu a v cvičení bolo slovo antilopa.
- Ozaj, pančelka, ako sa povie mláďa antilopy?
Kým som sa stihla nadýchnuť, zastúpil ma Erik:
- Antilopíča!
misoft
09.11.15,16:21
Pančelka - veď z teba porodím ježka proti srsti.... :D:D:D:D:D
korela
09.11.15,23:48
Dnes učiť - lahoda.
Asi podľa "vzoru" opica. :-)
opíča -aťa mn. -atá/-ence -at/-eniec s. mláďa opice
Aanika
12.11.15,13:23
Dnes ráno sa zadarilo mne, berú v škole slnečnú sústavu, tak som ho ešte pri raňajkách preskúšavala. Pýtam sa : - Koľko trvá jeb.m obeh Zeme okolo slnka? No, desať minút sa smiechom váľal po stoličke, takmer kakom stenu opľul. :D
Pobavilo... ja nie kakom, ale cajom som takmer monitor oprskala....:D
Aanika
12.11.15,13:31
V lete sme mali navstevu a spal u nas aj vnucik, rano vstal o 05.15, pekne siel z izby do izby kazdemu poprial "dobe vanko"...prekladam...dobre ranko :D.... a potom si znova pekne lahol ku mne a zaspal , vstal o 08.00 a my starsi prebudení , uz sme len polihovali.
lavanda
02.12.15,20:35
Nie som ranný typ človeka, a tak som sa dnes ako každé ráno ešte temer v polospánku štverala po schodoch do svojho kabinetu na tretie poschodie a tešila sa na kávu, ktorá ma vždy pekne naštartuje. Keďže som v taške vliekla 5 učebníc a na chrbte ďalší čerstvý krížik:rolleyes:, na druhom poschodí som sa pristavila a chcela si prehodiť tašku do druhej ruky. Vtom ku mne vyštartoval môj žiak-prvák (stredoškolák), ktorý sa tam pred svojou skrinkou prezúval a so znepokojeným výrazom v tvári sa ma pýta: "Pani profesorka, nemám vám s tou taškou pomôcť? Vyzeráte taká..."-rozhodil rukami v snahe nájsť to správne slovo-"... mŕtva!" :D:D:D
Ešte aj teraz sa usmievam pri spomienke na mladého gentlemana, ktorý tak trefne v jednom slove zhodnotil stav mojej "vnútornej baterky" ráno o siedmej:---...
witch
03.12.15,15:18
Perličky z geografie, autor moja dcéra
(asi 10 ročná)
Išli sme do Viedne na výstavu s výtvarkou a pripomínam jej: - nezabudni si pas!
dcéra: "a na čo?"
- však ideme do zahraničia
" a Viedeň nie je na Slovensku?" :eek:

z tohto leta (15ročná)
išli ku kamarátke na Záhorie (zo Senca)
volám jej: - ešte tam nie ste? kde ste?
"noo, za chvíľu sme tam, teraz sme pri Bardejove"
- ???? :eek::confused:
ukázalo sa, že pri Brezovej pod Bradlom...:D

z októbra:
"mami, ja do toho Černobyľu nepôjdem, kamoška nejde, tak ani ja"
- čo by si robila v Černobyle???
"no ta exkurzia do koncentračného tábora..."
- jaj, myslíš Osvienčim!! :rolleyes:

podotýkam, že z geografie mala na ZŠ 1 a 2, teraz na gympli 1. Ako je to možné? To čo práve preberajú, vie, ostatné ide mimo...
Ale aby som sa priznala, ja sa tiež veľmi neorientujem a môj najlepší priateľ sú google mapy :D
lavanda
15.12.15,20:17
Dnes som bola po vnuka v škôlke a keďže ma vždy víta otázkou "Máš pre mňa niečo na papanie?", doniesla som mu pagáčik. Polovicu zjedol a potom mi hovorí:" Už si ten špagátik neprosím!"
ivuliatko
15.12.15,23:01
Čerstvý úlovok od kolegyne - písomka z biológie v 6. ročníku...
Doplň samca a mláďa:
KRAVA - býk - teľa
OVCA - baran - jezuľa :D
HankaH
18.12.15,14:03
Tak u nás podobne, len v prvom ročníku : PES - šteňa - čivava
lavanda
25.12.15,21:36
Dnes si odo mňa vnuk pýtal rozprávku o Ježiškovi. Netušila som, čo to chce a dcéra tiež nemala ani potuchy. Až po hodnej chvíli sme pochopili, že to má byť rozprávka o ježkovi:).
Tinytiny
11.01.16,12:52
Pančelka - veď z teba porodím ježka proti srsti.... :D:D:D:D:D
tak toto nemalo chybu, skoro som opľula monitor!!!
misoft
11.01.16,15:57
Pošlem papierové kapesníky, aby si ho utrela.....:D
lavanda
11.01.16,22:12
Zopár od vnuka:
Babi, prosím si tento pekný špaget! ( magnet)
Keď ma niečo veľmi bolelo, bol som s maminkou u pekára. ( lekára)
Keď sa mu nepáčil pór v polievke: "Babi, ty si to veľmi dobre navarila! Ale mne to nechutí..."
lujza.j
12.02.16,11:30
moje decko....mama ako si na dochodku si úžasná...škoda,že si nemohla ísť už skor....nieé.. že by si predtým nebola ....mala si svetlé chvilky :eek::D:D
Tweety
12.02.16,11:32
moje decko....mama ako si na dochodku si úžasná...škoda,že si nemohla ísť už skor....nieé.. že by si predtým nebola ....mala si svetlé chvilky :eek::D:D
Šak pravdu Ti, či?
lujza.j
12.02.16,11:37
jasné:)že pravda....pritom si človek myslí,že je "normálny"...ale asi nie je...
Tinytiny
18.02.16,07:58
Zopár od vnuka:
Babi, prosím si tento pekný špaget! ( magnet)
Keď ma niečo veľmi bolelo, bol som s maminkou u pekára. ( lekára)
Keď sa mu nepáčil pór v polievke: "Babi, ty si to veľmi dobre navarila! Ale mne to nechutí..."
joj, toto mi je povedomé! Mami, perfektné to je, strašne chutné!!! A prosíš si? Nie, dík, ja to nemám rada...
kohutex
18.02.16,08:51
tie deti to je proste radosti :)
lavanda
26.02.16,11:19
Ked je u mňa vnuk (4r.), stále chce pozerať rozprávku o ježkovi v hmle. Tak aj minule sedíme a pozeráme. Je tam moment, keď si ježko zívne na plné ústa. Chcela som zapôsobiť výchovne, tak hovorím: "Vidíš, zívol si a ani si ruku nedal pred ústa." Na čo vnuk súhlasne prikývol:" Nooo! Lebo nemá ruky."
misoft
26.02.16,11:21
Nuž - všímavý vnúčik.... lebo ježko fakt nemá ruky.....:D:D:D
kendy
26.02.16,11:29
Môj 5-ročný syn hovorí 0,5-litrovému džbániku na čaj "nalieváčik" :)
kendy
26.02.16,11:42
z tohto leta (15ročná)
išli ku kamarátke na Záhorie (zo Senca)
volám jej: - ešte tam nie ste? kde ste?
"noo, za chvíľu sme tam, teraz sme pri Bardejove"
- ???? :eek::confused:
ukázalo sa, že pri Brezovej pod Bradlom...:D

Myslím, že to nebol Senec, ale Senica :)
misoft
26.02.16,11:51
z tohto leta (15ročná)
išli ku kamarátke na Záhorie (zo Senca)
volám jej: - ešte tam nie ste? kde ste?
"noo, za chvíľu sme tam, teraz sme pri Bardejove"
- ???? :eek::confused:
ukázalo sa, že pri Brezovej pod Bradlom...:D

Myslím, že to nebol Senec, ale Senica :)
Ale šak dobre - slovíčka...
Jednoducho - šla zo Senca niekde na Záhorie a šli okolo Brezovej (čo je v okrese Senica).
A zahlásila "Bardejov" - nie Brezová....
Ale asi si to nepochopil odkiaľ kam.....
ludmilaikov
27.02.16,18:14
Odpoveď môjho 4 ročného synovca, keď sme vyzvedali: To, jak je mně smutno po mámě, je tak dlouhá historka, že ti to ani nemůžu povědět na vlastní oči!
lavanda
20.03.16,15:50
Keď mal syn 10 rokov, vzali ho moji rodičia spolu s bratovými deťmi k maminej sestre na dedinu. A odtiaľ mi prišla srdcervúca sms-ka:
"Ahoj mamina prides po mna? Dufam ze ano, stale musim byt vonku. Dojdi co najskor. Ejo." :D:D:D

A jeden jeho gramatický vynález, tiež sms: "Dobijes mi kredy(i)t?"
witch
21.03.16,19:31
z tohto leta (15ročná)
išli ku kamarátke na Záhorie (zo Senca)
volám jej: - ešte tam nie ste? kde ste?
"noo, za chvíľu sme tam, teraz sme pri Bardejove"
- ???? :eek::confused:
ukázalo sa, že pri Brezovej pod Bradlom...:D

Myslím, že to nebol Senec, ale Senica :)
Ale šak dobre - slovíčka...
Jednoducho - šla zo Senca niekde na Záhorie a šli okolo Brezovej (čo je v okrese Senica).
A zahlásila "Bardejov" - nie Brezová....
Ale asi si to nepochopil odkiaľ kam.....

presne tak to bolo, cestovali zo Senca smerom na Záhorie :D

Mama mi teraz rozprávala, ako mala doma 2 ročného vnúčika (môjho synovca) a on si prosil chlieb. Pýta sa ho, či chce namazaný, alebo suchý.
-Suchý
- Aha, día (diera)
tak mu mama vysvetluje, že v chlebe sú dierky, lebo ako kysol a piekol sa, vzduch urobil dierky.
uprel na ňu svoje modré oči a povedal:
- día -myš!
takže prípad pre sociálku, mama dáva vnúčikovi suchý chlieb obkúsaný od myší!
babka - ježibabka
24.05.16,09:12
Nie sú to výroky mojich detí. Prišlo mi mailom:

1. Na maminky se nemá křičet, protože jsou prospěšné.

2. Když se dva lidi do sebe zamilují a poprvé se políbí, hned se zhroutí a nevstanou aspoň hodinu,ale možná i déle.

3. Strašně bych si přála ještě bratříčka, ale máma stále používá tampón...

4. Čím je člověk starší, tím jsou jeho zuby dražší.

5. Holky neumí čůrat ve stoje, protože nevědí co si mají držet.

6. Když babičku bolí zuby, dá je do skleničky.

7. A maminky se musejí pást, aby jim z prsou teklo mléko?

8.Aby to bylo dobré, sestřičky v nemocnici musejí být sterilní.

9.Nejsem pokřtěný, ale očkovaný jsem.

10. Nevím kolik je mi roků, protože se to stále mění.

11.V maminčině bříšku je miminko, jenom nevím, jak ho spolkla.

12.Muži u nás se můžou oženit jen s jednou ženou. Tomu se říká monotónní.

13. Babička se odstěhovala na druhý svět. Takže už i já budu mít někoho v cizině.
witch
31.05.16,09:22
Brat môjho 2 ročného synovca naučil:
- co dělá tatínek?
- ředitele
- a koho řídí?
- strejdy v práci

Potom bráchu napadlo, že deda bol tiež riaditeľ
- a koho řídí dedeček?
- babičku!

Veľmi sme sa nasmiali, lebo máme skôr opačný názor :D
bettylou
15.09.16,05:51
nový príspevok do slovenčiny

noo, mami a oni sa mi potom rozviacerili :D
witch
15.09.16,07:45
nové príhody môjho českého synovca (2r.):
Jeho mamka s ním bola na prechádzke a sadli si na kofolu v "záhradke", malý sa hral na ihrisku a pobehoval okolo. Zrazu vidí, že nemá okuliariky.
- Kde si je položil?
- do věže!
netušila, čo môže byť veža - odviedol ju k vetraciemu komínku od žumpy! :D Tak nové škulky skončili v žumpe :rolleyes:



brácho viezol malého k mamine (majú ho v striedavej starostlivosti)
a malý mu vraví:

- tatínek na návštevu? Naleju víno!
brácha, že ďakuje, že nebude piť, lebo šoféruje
- hmm, vypiju!:cool:
ivuliatko
11.10.16,21:13
Mám v triede Maďara. Dnes prišiel za mnou do kabinetu, citujem:
"Pani učiteľka, roztrhol sa mi výkres, požičali by ste mi pásikové lepidlo?"
Ja: "Myslíš lepiacu pásku?"
Viktor (blažený úsmev): "Áno!"
bettylou
18.11.16,09:57
z internetu

Akí sme šikovní
časť 2

Pri písaní slohu (charakteristiky):

- Je to môj brat a*nosí zo školy päťky.
- Vždy trepe nejaké hovadiny.
- O*srandu máme zaopstarané.
- Má rada chlapov aj chlapcov. (Už v*6. roč. má rada chlapov, čo z*nej bude)
- Jej veľké modré oči svietia na diaľku.
- Dakedy je aj múdra, ale to len málokedy, nám to však nevadí.
- Chodí pomocou dlhých štíhlych nôch. (Máme nochy, nie nohy, keby ste nevedeli.)
- Hlavu má guľatú ako guľa.
Len tak:
- Som vás počúvala dvoma ušmi.
- Ako sa volal učiteľ národov? Ján Amok Komenský.
- Čím sa vyznačoval barok? Mali ksichty a*zadky krúžkované? Aké? Guľaté a*tučné. Aha.
- Čo doslovne znamená slovo barok? Nepriaznivá perla. (Nepravidelná)
Tinytiny
22.11.16,08:38
Moje decko (9) začína byť poriadne drzé ako začínajúci pubertiak. Včera sa jej podarili dve drzosti, ktoré mi ale prišli také vtipné, až som sa rozrehotala:
Malá z dobre vôle: - Mami, bolí ma bruško a nožička.
Ja,maznavo, už poznám tie jej výmysly: - Ale chúďatko, bruško ju bolí, nožička, ručička...máme doma malého invalidka...
Malá sa zamračila a zapotila: - Mami, ak nesklapneš, jediný, koho tu bude voľačo bolieť, budeš ty! :-)

Fénovala som jej vlasy a pritom sme sa rehotali na nejakej blbosti a malá na mňa:
- Mami, ty si taký šaľo, ako ty vôbec môžeš byť moja matka?! Však ty si ako veľké dieťa! Furt máš ten priblblý úsmev na tvári...
- No vieš, je vedecky dokázané, že optimisti sa dožívajú vyššieho veku a je to vraj prevencia proti degeneratívnym chorobám mozgu.
Decko ma zhodnotilo podozrievavým pohľadom a smutným hlasom zaklincovalo:
- Hm... u teba už je, mamička, na prevenciu neskoro.... :-D

Ako hovorím, drzá ako opica, ale akosi som sa na ňu za to pomedzi záchvaty smiechu nemohla osopiť...
Tinytiny
25.11.16,12:33
Moja 9 ročná ratolesť pri prechádzke:
- Mami, dnes sa ma spolužiak pýtal, či viem, čo je to sex.
- A čo si mu povedala?
- Pohŕdavo som na neho pozrela a spýtala som sa, či to chce vysvetliť z emočného, alebo biologického hľadiska.
- A čo on na to?
- Kukal jak puk. Tak som mu to vysvetlila.
- A ako?
- No, že z emočného hľadiska je to prejav lásky medzi mužom a ženou a z biologického je to činnosť slúžiaca na rozmnožovanie.
To už som ledva zadržiavala smiech, ale veď, bavíme sa vážne, tak som si zahryzla do jazyka. Ale moja snaha zlyhala, lebo decko dodalo:
- ... a potom som mu povedala, že je to aj tak jedno, lebo je tupý a škaredý a tak sex nikdy nezažije ani z jedného hľadiska.
misoft
25.11.16,12:41
No mám dojem, že touto odpoveďou prekročila rubikon deviatich rokov a presunula sa o dva levely vyššie....
lujza.j
18.02.17,19:05
hlasim decku ide film šílená matka.....decko....kedy tu boli natáčať:eek::Dmoja zlatučká:D
Ing. Ľubomír Janoška
19.02.17,10:07
@Tinytiny
Sme hrdí na Tvoju dcéru!
ivuliatko
16.03.17,15:39
Dnes sme na literatúre u siedmakov mali čítať ukážku o jazdeckej škole a najprv som k tej téme chcela nejako "premostiť". Tak som dala hádanku a dúfala som, že sa nájde aspoň jeden človiečik, ktorému docvakne, že je reč o koňovi - lipicanovi. Ale som dopadla...
"Má to štyri nohy. Keď sa to narodí, je to tmavé, v dospelosti biele a je to nepárnokopytník. Čo je to?"
Ema: „Škaredé káčatko!"
Timo: „Keby to nebol ten kopytník, tak sa to hodí aj na Michaela Jacksona."

Po dvoch rokoch to má pokračovanie - spomínaní srandisti sú už deviataci, ale ani súčasní siedmaci sa nedajú zahanbiť. Odpoveď Adama na rovnakú hádanku:
"Ladový medveď..." ...potom zaváhal a pokrútil hlavou... "...nyje, šak to je párnokopytník..."
Tinytiny
23.05.17,12:02
Napadla ma hláška staršieho dáta, ktorú mama spomína. Keď mala moja sestra Danka asi tri roky, šli rodičia navštíviť babku - otcovu mamu. Tam sa zišla širšia rodina a ako tak sedeli pri stole, jedna teta oslovila strýka "chrústik". Danka očividne nechápala, čo onen chrústik znamená. Babka si to všimla a hneď jej vysvetlila:
"To je také oslovenie, tak sa manželia pekne volajú. Však, ako hovorí tvoja mamina ocinovi?"
Danuška vytreštila oči doširoka a odpovedala:
"No... Zmizni!"
...a mama mala čo svojej svokre vysvetľovať. :-D
bettylou
10.07.17,16:35
Nandrolon
30.08.17,04:51
Včera dcérka spievala bračekovi "Na kostolnej veži"...
... vychováme dievčatá, vychováme dievčatá,
z chlapcov budú muchy
:-)
vicktor
30.08.17,07:23
Radio povedalo ze je 10 hovadin. Radio povedalo sovietsky pes.
Mila123
26.10.17,08:17
1. Vošiel som do triedy a on sa mi nepostavil!

2. Pozerá sa na mňa cez zelené priesvitné pravítko a smeje sa mi, že som zelený.

3. Pozerá sa mi uprene do očí a nič pri tom nehovorí!

4. Váš syn rozložil po triede kolieska šunkovej salámy a čakal, kto sa šmykne.

5. Pohrýzla sa do ruky a zviedla to na spolužiaka.

6. Váš syn dal spolužiakovi facku, že mu stena dala druhú.

7. Ohrozoval spolužiakov nožom, ktorý potreboval až na tretiu hodinu.

8. Smeje sa za chrbtom z mojej lysiny! (poznámka učiteľky)

9. Naháňa dievčatá s vtákom v ruke.

10. Skúšal zhypnotizovať spolužiačku, aby sa vyzliekla.

11. Simuloval zvonenie školského zvončeka budíkom a keď sa mu na to prišlo, ešte tvrdil, že ho o to požiadal školník.

12. Rozbil okno a vyhováral sa, že nemôže dýchať.

13. Bije spolužiačku dáždnikom, aj keď nie je jeho.

14. Lepí žuvačky za uši. Ostatným spolužiakom.

15. Schováva si mobil medzi prsia, aby som jej ho nemohol zobrať.

16. Asi má vši, a ešte ich aj hádže na ostatných.

17. Váš syn po vyvolaní k tabuli zakričal, že chýba, vyskočil z okna a zatvoril sa za toalete.

18. Bezdôvodne kuká na hodinách matematiky.

19. Vyhodil spolužiakovu ceruzku z okna so slovami: „Ak ťa má rada, vráti sa!“

20. Cez hodinu telesnej výchovy vytiahla bez dovolenia kozu a celá trieda cez ňu skákala.

21. Na hodinách búcha mokrým sáčikom po lavici.

22. Pľul na schodišti na nižšie postaveného učiteľa vyššieho ročníka, čím znížil jeho vážnosť.

23. Váš syn dievčatám siaha na mliečne vaky.

24. Na hodine onanoval, vraj za svetový mier.

25. Nechá sa od spolužiakov obchytkávať a nenahlásila mi to.

26. Snažila sa ma vydierať, že ak ju vyvolám k tabuli, povie, že som ju znásilnil.

27. Dáva pozor, či dávam pozor a keď si myslí, že endávam pozor, tak nedáva pozor.

28. Smeje sa mi za chrbtom do očí.

29. Strká vtáka do radiátora.

30. Váš syn na hodinách hrá mariáš, hlási dvadsať, nemá kráľa a háda sa.

31. Vedomosti vašej dcéry sa rovnajú nule. Pre postup do vyššieho ročníka je potrebné, aby ich minimálne zdvojnásobila.

32. Naplnil šišku zubnou pastou a ponúkol mi z nej. Uhryzla som si...

33. Keď zaspí pri mojom vysvetľovaní, veľmi nahlas chrápe.

34. Váš syn považuje za samozrejmé prechádzať sa na hodinách matematiky po laviciach.

35. Jazdí nosom po lavici, aby to pískalo.

36. Pri slohovej práci na tému Najkrajší zážitok z prázdnin popísal súlož.

37. Zakázala som jej hojdať sa na stoličke, tak natrela podlahu pri katedre mydlom a keď som sa chcela pohojdať ja, spadla som.

38. Celú hodinu si upratoval vrecko na telesnú výchovu. Takto sa nič nenaučí!

39. Váš syn behá po chodbe nepovolenou rýchlosťou.

40. Jedol cez hodinu cukríky po záruke.

41. Váš syn so spolužiačkou očuchávali počas hodiny gumu.

42. Desiatuje pomôcky na výtvarnú výchovu.

43. Lezie do päťmetrovej výšky na dvojmetrový strom.

44. Ostrihajte svojho syna, na hodine nevidí!

45. Žiak po zazvonení nesedel na mieste, bol v zárubni.
ivuliatko
29.01.18,19:49
Tohtoročných úlovkov je zatiaľ málo, ale niečo sa predsa len našlo :)

Päťminútovka zameraná na zvieracie podstatné mená, ôsmaci mali dať slovné spojenia do množného čísla. Môj maďarský zlatúšik Viktor nesklamal:
jazvec v brlohu - jazvy v brlohoch :---

Slovina v 9. B... precvičovanie učiva, ktoré sa začalo preberať na I. stupni a potom sa stále dookola opakuje...
- Ktoré z týchto slov je ohybné?
Mišo:
- ???
- Ktoré z nich sa dá skloňovať?
Mišo:
- Včera.
- No tak ho vyskloňuj.
- Včera, predvčerom...

Od kolegyne biologičky - piataci (alebo šiestaci) mali napísať samca, samicu a mláďatá:
tur - tura - turčatá
baran - ovca - ovčatá
vicktor
30.01.18,07:45
alebo takto: tur, Stará Turá, mlade turky
ivuliatko
12.02.18,14:24
Piatačka: "Pančelka, Nicolas mi povedal, že som tupá jak petržlen!"

A ešte slohová perla - úryvok zo slávnostného prejavu ôsmaka na tému Výročie sobáša:
"Keď bola babka malá bola atlitička. Bolo to jej prekážkou života. Babka s dedkom sa zobrali v tridsiatom storočí."
Mimochodom, jeho babka pracuje u nás ako upratovačka a kukala jak puk, keď som sa pýtala na jej atletickú minulosť :D
vicktor
12.02.18,15:23
Bud behala pred dedkom alebo za dedkom.
DANAK1
05.03.18,10:47
včera ma mladšie dieťa riadne dostalo - skúšala som ho slovenský jazyk (inak to máme pri skúšaní pestré, aj nové veci dokážeme vymyslieť - aké ani v učebnici nenájdeme...) - prekvapená som bola riadne, že ako mu to ide a práve som ho chcela pochváliť, že super - keď v tom vošiel starší syn a začal sa neskutočne rehotať, že Paťko číta zo zadnej strany odpovede...:D
vicktor
05.03.18,13:16
Patrocna vnucka uz vie citat slova a kratke vety, knizku este nie.
V skolke sa vychovavatelka spytala "to ta kto naucil? Mamicka alebo otecko?"
"Ja sama. Jedneho dna som sa rozhodla ze sa naucim citat, tak som sa naucila." :)
Za jeden pol roka kym pojde do skoly zvladne samostudiom cely prvy stupen...
vicktor
27.03.18,07:30
Na lyzovacke vnucka citala napisy na pozicovni a servise lyzi: ski rental office, fair prices.
Moc tomu nerozumela, pretoze spravila zaver: "tu sa pise nieco o Ficovi".
:)
Žabinka
27.03.18,08:34
Patrocna vnucka uz vie citat slova a kratke vety, knizku este nie.
V skolke sa vychovavatelka spytala "to ta kto naucil? Mamicka alebo otecko?"
"Ja sama. Jedneho dna som sa rozhodla ze sa naucim citat, tak som sa naucila." :)
Za jeden pol roka kym pojde do skoly zvladne samostudiom cely prvy stupen...
inak tomuto verím, lebo moja najmladšia vedela súvisle čítať ako 4 ročná, naučila sa to popri bratovi, ktorý bol prváčik.. mala 3,5 roka keď brat začal chodiť do školy.. musela som ju odháňať, keď sme čítali zo šlabikára, lebo prečítala skôr ako on.. a Romanka potom plakala, že sa chce učiť..:D aj písať sa naučila, najprv na počítači, tak asi spoznala niektoré písmenká.. keď sa hrala dáku detskú hru na pc, najprv som jej chodila písať meno do "výhernej" tabuľky, a potom ma zrazu nevolala, tak som zistila, že si píše sama..:D keď som sa jej pýtala ako je to možné, tak len nechápavo pokrútila hlavičkou, veď som sa naučila..:D:D:D
Oliwa
27.03.18,10:42
Žabka, nápodobne ;)... Naša sa naučila čítať z taniera :) - mala takú súpravu - šálku, hlboký a plytký tanierik s farebnými písmenkami po obvode a keď jedla, tak sa pýtala, ako sa to-ktoré písmenko volá. Keď sme prišli ku Q tak: Mami, Q ako kvočka? :D
Keď muž chodieval na sobotňajší nákup, začala mu písať zoznam s veľkými tlačenými písmenkami:). Raz stretol suseda, dali sa do reči a mrkol na lístok, že čo má ešte kúpiť. A sused ho "vyhrešil", že v jeho veku by už mohol vedieť, že BANANI sa nepíše s mäkkým i... :---
1. septembra, keď ich čakali na lavici šlabikáre, sa ich pani učiteľka spýtala, či niekto z nich pozná písmenká... Naša prečítala celú básničku na zadnej strane šlabikára... Keď som pre ňu prišla, učiteľka si ma zavolala na bok a spýtala sa - a čo tu ja s ňou budem celý rok robiť? :rolleyes::):---
Tinytiny
06.04.18,11:06
Túto stredu moja ratolesť (10):
-Mami, veď ty vyzeráš ako tá speváčka Emeli Sande!
Ja celá šťastná, hoci tú speváčku nepoznám, až kým decko zamyslene nedodalo:
- Vieš....ona má nádherný hlas, úžasný....ale vyzerá jak debil...:eek::eek::eek:
Tinytiny
09.05.18,07:13
Učila som svoju ratolesť, ako si zapamätá konce poznávacích značiek na autách členov rodiny pomocou niečoho, čo jej pripomínajú.
- Napríklad dedko, tomu značka končí na FE, takže chemický názov pre železo. To si zapamätáš, dedko bol železničiar.
- A krstná? - pýta sa ratolesť.
- Tej končí značka na DG, to máš ako Dolce Gabana, drahá módna značka.
- A tvoja, mami?
- Moja končí na BN, to si zapamätáš, to je ako...
chvíľu som rozmýšľala a keď som nahlas oznámila:
- Božská a Nebeská.
Decko unisono so mnou zaznelo:
- Bláznivá a Nemehlo? :-D
ivka70
16.05.18,12:55
Toto ma dnes pobavilo na FB :)
"hlboka" detska otazka:
na cintoríne sa moja 5ročna spýtala..
"Mami, a tu je kto zasadený?"
korela
07.11.18,16:56
Ešte zo septembra trochu čierneho humoru.
Dcéra vzala 2 r. vnučku do dokov pozrieť loďky.
Celá nadšená: A ktorá je naša?
kukučka
07.11.18,19:39
Na otázku, aké poznáme vtáky odpovedala kamarátkina vnučka prváčka: letné a zimušné.
vicktor
18.03.19,14:42
Dedko, ty ši najlepší utielrač lritiek na švete. :D
alaya1
23.03.19,18:28
uz sa maze aj v tento teme bez porusenia etikety ?
bettylou
18.04.20,16:30
Lákam mladého, že "poď sa učiť, aby sme potom kukli dáky dobrý horor (má rád horory teraz).." "mama, pre mňa je najväčší horor, keď ťa vidím na edupejdži"
lujza.j
09.04.22,12:40
Moje decko tento týden.../30r/..hovorim jej....chystaj sa v lete ideme na dov.-hr/rátala som,že bez chlapa/ soferuješ.....mama zabudni:eek: ja ...čo je tebe....šak sme tam 9rokov nazad išli dva roky po sebe samé a ja som šoférovala....mama vtedy som bola mladá a nebála som sa riskovať:Dčo tým chcela povedať?!
anet
09.04.22,13:31
Dobre, že si oprášila túto tému :)
Moja /8 a pol/ v poslednej dobe statočne perlí. Druháčka - mamka aj ja si prosím podprsenku? Prosím? Veď tam nič nemáš, ja som ešte aj v 14tich mala lentilky pod kobercom. Ale spolužiačka, ta mala Emka už má /tú lambadu/. Dobre, tak som jej kúpila.
Mamka, ale inak to je hrozne nespravodlivé, prečo chlapci môžu ukazovať tie svoje tučné didky? :D Normálne ma na rýchlo nenapadla žiadna odpoveď, tak to zaklincovala Život je klamstvo.
lujza.j
09.04.22,13:34
Keby len tučné didky...ale čo tie bachriščá:---
anet
09.04.22,13:43
Keby len tučné didky...ale čo tie bachriščá:---
Ale tak ona zatiaľ podľa spolužiakov v škole, ti "pri sebe" majú tučné didky a koleso na plávanie :D a občas po telesnej chodia bez trička, tak jej to pride hrozne nespravodlivé.
anet
09.04.22,14:19
Ešte ako prváčka, na hodine angličtiny ... strašná nuda, lebo ona to už všetko vie. Hovorím jej, ale pani učiteľka ťa naučí po anglicky aj písať. Dcéra, vážne? Ale pani učiteľku som ešte nevidela písať, ona nič nepíše, len lepí obrázky na tabuľu :)
babi2
09.04.22,17:04
Môj vnuk, vtedy mal osem rokov, mi rozprával o brontosauroch, dinosauroch a iných pravekých zvieratách. Vnučka mala štyri roky, ho počúvala a asi sa mi chcela zavďačiť, ako ja všetko viem, mu hovorí, načo to babke rozprávaš, veď ona to vie, veď ona vtedy žila
pavol54
09.04.22,18:18
Keby len tučné didky...ale čo tie bachriščá:---
lujza nerýp, už minule som písal že ak sa chlap ukázať pred mladou kočkou tak stiahne brucho, ale žena v najlepšom veku ak sa chce ukázať pred mladým chalanom čo spraví s tými didkami aby neboli na páse?:)
romana147
10.04.22,13:17
Keby len tučné didky...ale čo tie bachriščá:---
lujza nerýp, už minule som písal že ak sa chlap ukázať pred mladou kočkou tak stiahne brucho, ale žena v najlepšom veku ak sa chce ukázať pred mladým chalanom čo spraví s tými didkami aby neboli na páse?:)

Dá si priesvitné traky.
lujza.j
10.04.22,18:10
Palino môj je o 6rokov mladší...aj to sa ráta:---:D
Gravitácia je sviňa.....tak potom nech neafektujú....že natur je natur.....musia rátať,že prsíčka...už sú inde
Nechcem ťa raniť,ale sú bruchá...ktoré už nestiahneš....a chlapov sa tiež gravitácia týka....keď nastane stav..koule proklate nízko.....:---
misoft
10.04.22,18:16
Lui... a čo je horšie - svoje klik-klaky vidí len pomocou zrkadla.... :D:D:D
anet
07.06.22,16:10
Dcéra: Keď si bola velka ako ja ste mali telku? Taku malicku, ze? a ukazuje mi z prstov obdlznik :D a na to ma dostala do kolien: A svietila si si svieckami, ze? :D
Ja vybuch, ze teda az taka stara zas nie som a potom jej vravim, pockaj, o chvilu zazijes, ked si budeme svietit svieckami :D
anet
16.10.22,14:33
Z netu, ale vtipne ...
Mila123
24.10.22,19:49
.
babi2
29.10.22,17:31
Moja vnučka včera, v telke išli správy, ona počúvala asi na pol ucha, a pýta sa, to sú voľby smetiarov? všade počujem, žumpa a komunál
Anika61
29.10.22,20:30
Poslala som chlapa do obchodu a okrem iného nech mi kúpi cukríky,ale nie citrón príchuť,ale záhradnú zmes;-)
No samozrejme nezobral si okuliare"",lebo načo""
Tak poprosil chlapca cca 7r. v obchode nech prečíta , ktoré sú aké, že on nevidí.....a chlapec na neho pozrel a vraví :Tak si kúp okuliare!;-)