LubenaK
04.08.06,09:59
Môj synovec má 3 a 1/2 roka, je to hrozný fiškus. Kúpila som mu peknú knižku, aby si ju u nás mohol čítať. Keď mal ísť domov, knihu chcel brať so sebou. Povedala som mu, že nech si ju tu nechá, že už zobral všetky domov a nebude si mať čo čítať, keď znovu príde, s kľaudom angličana povedal: No a čo? Veď mi kúpiš druhú.
Keď bol zlý, tak ho plašili, že príde pre neho čert. Raz som prišla k nim a Matúš vyletí z izby a vraví svojej staršej sestre: To nie je čert, to je Luba. Keby sa tak pomýlil a povedal to naopak, to by bolo. čo?
Tweety
04.08.06,08:02
Môj synovec má 3 a 1/2 roka, je to hrozný fiškus. Kúpila som mu peknú knižku, aby si ju u nás mohol čítať. Keď mal ísť domov, knihu chcel brať so sebou. Povedala som mu, že nech si ju tu nechá, že už zobral všetky domov a nebude si mať čo čítať, keď znovu príde, s kľaudom angličana povedal: No a čo? Veď mi kúpiš druhú.
Keď bol zlý, tak ho plašili, že príde pre neho čert. Raz som prišla k nim a Matúš vyletí z izby a vraví svojej staršej sestre: To nie je čert, to je Luba. Keby sa tak pomýlil a povedal to naopak, to by bolo. čo?
A čo tak, kam nemôže čert, tam pošle ženu. :p Jeden nikdy nevie.:p
LubenaK
04.08.06,08:04
Veď aj môj 16 ročný syn ma pokladná za strašidlo, asi si to dám do živnosti.
Tweety
04.08.06,08:07
Veď aj môj 16 ročný syn ma pokladná za strašidlo, asi si to dám do živnosti.
Do živnosti nedávaj, ešte by si musela platiť odvody aj dane...:p
LubenaK
04.08.06,09:18
Tak to budem robiť na čierno a dúfať, že ma nikto nebomzne.
Ešte ma napadlo, čo vravel môj syn, keď bol malý. Učila som ho poznávať značky áut a raz mi hovorí: Táto škodovka má kolesá ako mercedes. Ja na to, že dobre. Na druhý deň to isté. Už som začala rozmýšľať, že čo tým vlastne myslel a až o týždeň som zistilia, že škodovka na parkovisku má puklice so znakom mercedesu. Minochodom tie autá mu ostali dodnes, aj keď väčší záujem je o počítače.
ZEvina
04.08.06,11:33
Stavali sme rodinný dom a často som jazdila na bicykli aj s vtedy 4ročným synom na stavbu. Cesta viedla okolo domu dôchodcov. Maminka, prečo je tu toľko starých dedkov a babičiek? pýta sa ma syn. Čakajú na autobus? (oproti bola autobusová zastávka, kde na lavičkách vysedávali) - Oni tu bývajú, lebo ich sem dali deti, ktorí ich už nechcú a teraz čakajú, či ich prídu aspoň navštíviť! Musela som to povedať s veľkým smútkom v hlase, lebo synček ma utešil: Neboj sa maminka, keď ty tu budeš bývať, ja sa tu zastavím každý deň, keď pôjdem domov!
kendy
04.08.06,12:20
My sme tak deťom vysvetľovali, že deti sú v brušku - oni boli v mojom, ja v babičkinom, a tak ďalej.
Raz s nimi manžel išiel z návštevy a po ceste stretli otca toho kamaráta, čo uňho boli. Chvíľu sa s ním zastavili a deťom potom povedal, že to bol tatino uja Peťa. Malá sa spýtala: A jeho kto mal v brušku??? :D
ZEvina
07.08.06,14:43
Máme takého už dosť starého psa. Moja štvorročná vnučka sa na neho díva a povie: Že babka, Bredy je už veľmi starý a keď príde jeho chvíľa, tak zomrie? Pes akoby vedel, že o ňom rozpráva, podíde k nej, ponaťahuje sa a zakňučí. Vnučka ho tíši: Vydrž Bredy, ešte neprišla tvoja chvíľočka!
ZEvina
08.08.06,07:38
Najnovší výrok mojej vnučky: Je asi jediná poctivá "čitateľka" tých reklamných katalógov, čo nám denne zapĺňajú poštovú schránku. Na jednej stránke sa zastaví a prezerá si dvoch dobre stavaných mužov predvádzajúcich spodné prádlo a zahlási: Týchto mužov si kúpim! Páčia sa mi! (Priznám sa, mňa to doteraz nenapadlo!:) Čo všetko by mohli doma porobiť.........
abel
08.08.06,07:53
Týchto mužov si kúpim! Páčia sa mi!
A ty si babka Noriky M ?:rolleyes:
ZEvina
08.08.06,08:21
A ty si babka Noriky M ?:rolleyes:

VĎAKA BOHU NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: :eek: :eek:
zuzu247
08.08.06,08:35
Moja malá neter, keď ešte len začala rozprávať, mala problém s mojim označením "teta" a nejako sa jej so poplietlo na "tati". To si viete predstaviť tie pohľady, keď sme išli aj s jej maminkou po meste a malá na celé kolo:mami, tati!
ZEvina
08.08.06,08:41
...... Malá sa spýtala: A jeho kto mal v brušku??? :D

To mi pripomenulo môjho 2,5 ročného syna, keď som sa z pôrodnice vrátila s bábätkom a bez bruška. Podišiel k otcovi, poťapkal ho po jeho pivnom brušku a spýtal sa: Tatinko a ty kedy donesieš bábätko?
ZEvina
10.08.06,13:16
Na ceste od lekára som sa zastavila aj s deťmi v práci odovzdať OČR-ku môjmu šéfovi. Keďže som robila na Vojenskej správe, môj šéf bol "ujo náčelník". Môj starší syn si ho prezerá: Ujo, ty si náčelník? Odpoveď: áno, ja som tu náčelník! Syn sa poobzerá po miestnosti a zahlási: A kde máš Indiánov?:))
Tweety
10.08.06,13:48
Na ceste od lekára som sa zastavila aj s deťmi v práci odovzdať OČR-ku môjmu šéfovi. Keďže som robila na Vojenskej správe, môj šéf bol "ujo náčelník". Môj starší syn si ho prezerá: Ujo, ty si náčelník? Odpoveď: áno, ja som tu náčelník! Syn sa poobzerá po miestnosti a zahlási: A kde máš Indiánov?:)) Veď to bola správna reakcia.:p Určite boli zalezení vo svojich vigvamoch.
alušik
11.08.06,05:38
Malému som kúpila nové botasky a kedze staršie sme museli vyčistiť, boli mokré a malému som bola nútená dať tie najnovšie do školky. Ráno som mu teda dohovárala, nech ho ani nenapadne babrať sa v škôlke v pieskovisku. Samozrejme poobede, keď sme po neho prišli, celý bol zafúľaný, bol od piesku od hlavy po päty - plné topánky, však to poznáte. Tak som začala na neho kričať, že mu už nové botasky nekúpim, nech chodí bosý, keď si nevie veci vážiť.
Poobede potom išiel s ním von manžel a pred domom sa stretli s Matúškovou kamarátkou zo školky, ktorá ho ťahala na preliezky a samozrejme do pieskoviska. Na to malý zahlásil: "Ja do pieskoviska ani nepáchnem...":D
Jana Motyčková
11.08.06,07:12
Jedna téma (o výpomoci v rodine) mi tu pripomenula - syn sa bil s dcérou (mala asi 5 rokov), tak som mu dohodvárala, že dievčatá sa nebijú, lebo sú slabšie, načo dcéra doplnila :"a múdrejšie". Tak mi to nedalo a spýtala som sa jej, či ja som múdrejšia ako tatino. Ona odpovedala "áno, lebo tato vie iba chodiť do roboty a ty vieš aj variť, upratovať, žehliť a všetko."
ZEvina
11.08.06,11:15
Ako dieťa som ani ja nebola výnimka. Tiež som povyvádzala veci... Zmyslela som si na jednu príhodu: Moja starká bývala na druhom konci dediny (asi 2km od nás). Zlomila si nohu, tak jej varila mamka a my vzorné deti sme jej každý deň nosili jesť. Ja so sestrou (5 a 7 rokov) vybavené taškami s potravinami v hrncoch sme sa pomaly presúvali k starkej, keď po ceste stretneme pohrebný sprievod. Ešte nikdy sme na pohrebe neboli a dnes už ani neviem, či to napadlo mňa, alebo sestru, ale zrazu stojíme nad jamou neznámeho človeka (ani sme nezistili, či to bola žena, alebo muž). V teplákoch (tí mladší si už nepamätajú tie hrubé tepláky s vyťahanými kolenami), s taškami s obedom v rukách a rumázgali sme, akoby sme pochovávali vlastnú matku.....
Než sme sa vrátili od starkej, už dáka "dobrá duša" stihla mamke referovať o našom "výlete" Nerada chodím na pohreby a určite to nie je len tým výpraskom, ktorý potom od mami nasledoval...........
tiny77
19.08.06,11:45
Včera som si bola vyzdvihnúť detičky z prázdnin u mojej mamky. Keď sme sa lúčili, babka vtisla deťom peniažky na prilepšenie, na školske pomôcky atď.
Babka nás vybozkala, chlapcom sa pekne poďakovala za pomoc pri upratovaní, zaváraní, a za vzorné správanie.
a malý kubo zrazu povedal: nemáš za čo, šak si nám už zaplatila. :D
tiny77
19.08.06,11:50
Dnes ráno sa dívali na rozprávku a mala vekovú hranicu 7. Bola ale veľmi pretechnizovaná, ultra moderná, so škaredými pomenovaniami, rýchlo blikajúca atď., a tak som teda navrhla, aby to prepli. Na inom programe dávali dobrodružný film o medvedici, už som ho videla, a preto ho aj odporučila.
Znovu to malé šidlo Jakub, povedal:
tak si rozmysli mamka, rozprávku kde je napísané 7 pozerať nemôžeme, a kde je 12 - áno??
:D

no.... neviem kto tie vekové ohraničenia určuje, ale mal by sa aj on nad tým zamyslieť, lebo na táto detská otázka sa ťažko vysvetľovala..
elli
31.08.06,14:40
[quote=Sharon]Tu je zase zopár výrokov mojej Simonky

Pokazila sa nám žalúzia. Povedala som, že treba zavolať opravára. Nato sa Simonka ponúkla, že ho zavolá. Opýtala som sa, že ako ho zavolá. “No s hubou ako ináč” odvetila, vyšla na balkón a z plného hrdla zakričala “opravár prídi k nám”.

Minule mi suseda pripomenula, ako v casoch, ked v ulici obcas nesla elektrina, jej moja dcera na otazku, co robi na balkone, odpovedala, ze pozera, "ci nejde puud" (nejde prud), po chodniku ako chodia navstevy.

Detsky slovnik: mlada macky = maciatko, mlada kravy = kravatko, mlada ovecky... no predsa bahniatko!
Elena Navrátilová
31.08.06,14:53
Úžasné čítanie. Hneď sa mi vybaví keď boli moje v takom veku. No keby sa to dalo vrátiť späť.:) :p ;)
Danila
31.08.06,15:27
Úžasné čítanie. Hneď sa mi vybaví keď boli moje v takom veku. No keby sa to dalo vrátiť späť.:) :p ;)Elenka, pozeraj sa radšej dopredu moja. Čakajú Ťa vnúčatká a mudrovania si užiješ až-až. Aj Ti bude rozum stáť, čo sa v tých hlavičkách preháňa. Ako mama to vnímaš povrchnejšie. Ako stará mama budeš vnímať aj to, ktorou nosnou dierkou dýcha manej a ktorou viac Tvoje vnúčatko. Na mňa sa hneval môj vnuk, keď som mu nevyhovela v požiadavke pozerať telku po desiatej. Pozrel sa na mňa, asi by bol najradšej vyplazil jazyk, ale to mu rešpekt nedovolí, a tak si zahundral: Prečo ste vy dospelí takí starí.... a potom ničomu nerozumiete......
alušik
04.09.06,05:20
Minulý týždeň sme s malým kráčali pešo do škôlky a práve pršalo. Malý zahlásil: "Mamíííí, tá pršanica to je voda." Začala som sa smiať na výraze, ktorý použil a tak som sa ho spýtala, odkiaľ to má. Malý sa okamžite vynašiel - "To hovorili v televíznych novinách"...:)
alušik
04.09.06,05:29
A ešte ma niečo napadlo. S rodičmi a strýkom sme boli na chalupe. Ráno malý vstal ako prvý, tak zišiel z manzardky dole k starkému. Asi o hodinu sa guľkal dole rebríkom aj strýko. Malý mu hovorí: "A ty si kde bol?". Strýko sa vynašiel a vraví mu, že bol hore na streche pribiť šindol, aby nám netieklo do chaty (to aby nepovedal, že tak dlho vyspával). A Matúš mu na to: "A Ťa nešiblo z jebuíka?" (Nevie povedať r, tak preklad - z rebríka).:D
Išli sme sa pocikať od smiechu a malý nechápal. Od toho dňa ho strýko stále pri stretnutí naťahuje, nech povie rebrík.:o
LubicaN
04.09.06,05:40
...no Ali, naše deti si môžu ruky podať. Naša Lali sa konečne naučila povedať "L". Doteraz bola Jaujušta (Lauruška)... Taká je hrdá, stále opakuje LLLLáááállllíííí...

Aj keď už vie "L", stále sa nenaučila "K". Včera sme boli na leteckom dni v Slávnici. Bolo tam veľa ľudí, manžel zobral baby na ruky a pretlačil sa čo najbližšie k plôtiku, aby videli pokiaľ možno čo najviac. Ja som stála opodiaľ a pozerala. Priletel vrtuľník, spustili z neho lano, ktosi sa spustil na zem... Zrazu dav ľudí okolo našich vybuchol smiechom. Naša Lali totiž komentovala:

" Ty totos, tutláči...!" (Ty kokos, kukláči...!)
alušik
04.09.06,05:50
My sme boli cez víkend na termálnom kúpalisku a malý v bazéne volal na manžela - "Ocinooooo, mne tjeba čújaaaať." (Ocino, mne treba čúrať - aj keď vôbec netuším, odkiaľ to slovíčko vzal).
Mne to ani nepripadalo smiešne, no 4 mladé baby, čo boli blízko nás sa začali na tom nesmierne zabávať.;)
JarkaL
04.09.06,08:18
Moja malá (3roky) ukázala na dážďovku a povedala: "Aha, pršidažď !"
bezradná
04.09.06,11:28
najnovšie hlášky môjho synovca:
- keď budem veľký budem mozgonautom(kozmonautom)
- pôjdem s dedom na ryby a vezmem si aj hudicu(udicu)
- aj ja chcem svičiť(cvičiť)
Lila
04.09.06,12:30
Náš malý sa stále umýva umývadielkom. /T.j. mydielko/ :)
Leila2006
04.09.06,13:16
Dúfam, že toto nebudete považovať za neslušné, ale nás to celkom dobre pobavilo: Boli sme s dcérkou (4) v butiku, keď sa zrazu rozbehla smerom von. Ja som sa rozbehla za ňou, reku, kam bežíš, tam sama nesmieš, a ona na celý obchod zahlásila: "Musela som si ísť vonku p.dnúť, aby tu nebol smrad." Samozrejme, že som jej hneď dohovorila, že to sa nepatrí vykrikovať nahlas, ale aj tak mi to bolo smiešne.
anmary
06.09.06,10:30
Môj 2,5 ročný syn nastúpil teraz do škôlky. Včera večer mi hovorí: "Mami aj ráno ideme do škôlky?" Hovorím mu, že áno. On na to: "No ale ty nepôjdeš do škôlky, ty pôjdeš do roboty, aj tatino pôjde do roboty, budete zarábať korunky a keď ich zarobíte moc budeme mať problém!"
Dúfam, že tým myslel, že ich bude toľko, že ich nebudeme stíhať minúť. :p
denisamka
06.09.06,14:44
S dcérkou chodia do škôlky dvojičky chlapci. Včera sme sa s ich maminou stretli akurát pred ich triedou. Jeden z chlapcov ju privítal: "Mami, bola si na kozmetike?" Ona povedala, že nie. A chlapec na to:"Veď aj vidno."
AlaNR
07.09.06,06:01
Naša malá 6-ročná suseda je prváčka.
V pondelok ju na ulici cestou zo školy stretla moja mama. Tak sa je vypytovala, ako bolo v škole, že je už teda veľká prváčka, a tak.
Malá jej na to povedala, že:
"Viete teta, dnes nás len privítali a povedali čo a ako, ale od zajtra to bude fuška. Od zajtra sa už ide natvrdo!"
A moja mama sa skoro od smiechu zadusila...
Ivana Š
15.09.06,16:29
Syn 7 ročný dnes so záujmom sledoval reklamu na psie granule. Nasledovala reklama na syr Karička s kravičkou. Chvíľu mlčal, premýšľal a potom sa spýtal:
Mami, čo vlastne kravy jedia? Kravie granule?
Marianna01
19.09.06,20:56
Dnes som bola poobede s deťmi vonku - išli sme za kamarátkou. Bývajú v bytovke, kde sú len 4 byty - každý sa tam pozná a berie ako rodina. U jednej z týchto rodín bola na návšteve asi 12-14 ročná neterka. Veľmi pekne sa hrala s deťmi (2x6rokov, 1x3 roky;)). Schovávali sa, naháňali... Vtom vyšla na dvor aj mamička tej malej šesťročnej, a uvidela, aká je spotená. Zakázala jej behať, lebo je celá spotená - doslova jej povedal: nebehaj, lebo si celá mokrá. Na to tá neterka úplne spontánne: Aj ja som celá vlhká!
Viete si predstaviť, čo tam nastalo :D:D:D Chúďa, ani nevedelo, na čom sa tak smejeme... :):):)
sysula
20.09.06,04:52
Dnes som bola poobede s deťmi vonku - išli sme za kamarátkou. Bývajú v bytovke, kde sú len 4 byty - každý sa tam pozná a berie ako rodina. U jednej z týchto rodín bola na návšteve asi 12-14 ročná neterka. Veľmi pekne sa hrala s deťmi (2x6rokov, 1x3 roky;)). Schovávali sa, naháňali... Vtom vyšla na dvor aj mamička tej malej šesťročnej, a uvidela, aká je spotená. Zakázala jej behať, lebo je celá spotená - doslova jej povedal: nebehaj, lebo si celá mokrá. Na to tá neterka úplne spontánne: Aj ja som celá vlhká!
Viete si predstaviť, čo tam nastalo :D:D:D Chúďa, ani nevedelo, na čom sa tak smejeme... :):):)
:D :D :D :D :D
u kamosky na kavicke: robi kavu, rozpravame sa a pritom ide dobra hudba, ona si hmmmka a sem tam urobi zopar pohybov do rytmu, na co sa jej 3 rocny syn postavi doprostred obyvacky s rukami zalozenymi vbok a zaklincuje ju: " Mami ty si jak pubevtacka!"
toria
20.09.06,10:46
Moja 2 a pol ročná dcéra má takéto výroky:
Mami kakaj na mna - čakaj
Ichpinka - myšinka
ichpa - myška
a keď prišla na návštevu moja kamarátka Miška, malá pvedala: toto neni teta ichpa, ichpinka je v posteli
achpo - macko
ochko - ocko
kajka - straká
dedojedo - dedo
áčik - vláčik
zajaba koňuky - zarába korunky
teraz často používa: ja nejdem spinkať ja som veľká baba
všetko malé je bambi, takže všetko kupujeme ako maminu, ocka a bambiho (cukríky)
LubicaN
20.09.06,12:21
...včera som ako zvyčajne musela zostať minútku dlhšie v práci, tak som nestíhala ísť vybrať babeny zo škôlky. Manžel mal ísť na tréning, tak sme sa dohodli že ich vyberie on a stretneme sa priamo na kolkárni. Keď sme tam už boli všetci, tato sa prezliekol a začal trénovať, my sme sedeli na lavičke pre divákov... Deti začali vymýšľať že chcú zemiačky, džúsik...a ešte treba ísť na pizzu, zmrzlinu... vravím im, zlatíčka moje, tak si vyberte: Jedny spoločné zemiačky a každej džúsik alebo dvoje zemiačky bez džúsika. Korunky na všetko nemám. Staršia Danka dala ruky v bok a vraví mi, tak načo vlastne chodíš stále do roboty keď nikdy nemáš korunky...

A má pravdu!

No a minule bola tiež ohromne zlatá. Akurát som mala výplatu, nakukla mi do peňaženky a pýta sa ma: Koľko tam máš koruniek? Čo všetko z toho potrebuješ kúpiť? Nezostane Ti aspoň jedna naviac?
Tak sa pýtam: A načo potrebuješ korunku? Odpoveď ma "dorazila": No veď vieš, keď už chodím v škôlke medzi stredňákov, tak veľmi som Vám vyrástla, asi budem potrebovať nové nohavice a vrch (rozumej mikinu), no a keby ešte zvýšilo tak aj Laurinke môžeš kúpiť, nech má aj ona čosi nové!
Marína
20.09.06,15:18
S mojim mladším synom(teraz už dospelým mužom), keď mal asi 3 roky, sme boli na návšteve. Medzi iným sa ho na všeličo vypytovali a aj na to, čím bude, keď bude veľký. Ja budem zabijakom. Zabijakom? Áno, budem zabíjať klince.
ZEvina
21.09.06,14:05
Syn sa učil rozprávať:
bogamy - konbajny

Stál pri kuchynskej linke a svojou rečou mi veľmi niečo vysvetľoval. Pýtam sa ho: Prosíš si vodičku? Ano? Podala som mu vodičku. Na druhý deň: Stojí pri kuchynskej linke a hovorí: Ano? ano? (zapamätal si, že po slovíčku ano? dostal vodičku)
Barbora.B
21.09.06,17:31
Susedov syn Filip, vtedy asi 5-ročný chodil pomerne často k nášmu známemu do chalupy, kde mu pomáhal, kŕmil rybičky v jazierku, atď. Raz opäť prišiel na návštevu a ten náš známy si na chvíľu odbehol ku kamarátovi. Keď sa vrátil našiel Filipa v kotolni vo chvíli, keď už mal poriadne rozkúrený oheň a do kotla tlačil jeho nové kožené topánky.
Pýta sa ho: "Filip, čo to preboha stváraš? To sú moje nové topánky."
Filip na to: "Ja viem. A čo nemáš na nové?"

:D :D :D Jemu ale vtedy asi do smiechu nebolo.
stonozka
21.09.06,18:24
Keď mala moja dcéra asi štyri roky, bola u našich, od dedka pri rozhovore počula, že na niečo nemá peniaze, tak mu povedala:

"Dedko keď nemáš peniaze tak si ich choď vybrať do bankomatu, lebo keď moja mama nemá peniaze tak si ich ide vybrať do bankomatu a bankomat jej ich vždy dá."

Začala som v jednej firme robiť mzdy a moja dcéra osemročná vtedy povedala:

"Keď robíš výplaty, tak prečo sebe nedáš stotisíc korún, ostatným šesťtisíc a kto ťa nahnevá tak tomu nedaj nič."
ivetuska
21.09.06,19:00
To su na stastie malé deti. Ale, moj vtedy 15 r. syn , na Kolibe , ked sa boli lyžovat, zahlasil: mami, kupis mi prosim ťa jednu uršulu? A spustil sa dole. A my s manželom pozerame na seba a rozmyslame , co je to asi ta uršula? Na koniec to bola LOKšA,prosim pekne.
Lucuš
25.09.06,10:50
Ahojte všetci, no moja 5 ročná dcérka sa pozerala do sarších fotografií a tu našla ako moja mama, jej babka sedí na dovolenke a v jednej ruke drží cigaretu a fajčí. Nekomentovala to ale teraz je to už asi 1/2 roka babka ju išla pocmukoliť a ona jej hovorí, ty mi pusku nedávaj ty máš fajčiarske zuby?!:D
Marianna01
03.10.06,16:43
MOje detičky sa opäť zaskveli:
starší, takmer 6 ročný syn sa strašne ponáhľal s plačom sa mi posťažovať, že si uhryzol prst. V rýchlosti nevedel, či zvoliť slovíčko prst, alebo palec a vzniklo z toho PRSTEC. :D:D:D A hneď bolo po plači...

Menší je zase Miško, trojročný. Mali sme oslavu menín a keďže som nestíhala nič napiecť, napiekla som aspoň v cukrárni. Doniesla som rolády a veterníky. Už začiatok soláv bol milý, keď na roládu malý zahlásil - ja si prosím kolotoč. Zavŕšil to však tým, že oboma rúčkami začal mávať nad veterníkom a vykríkol - túto vetrovku už nechcem. :D Opäť jedny pamätné oslavy...
tiny77
03.10.06,16:55
vcera vecer som ukladala deti spat, a 6-rocneho som este silno objala a vtisla bozk na celo. (ma okolo seba svojich "strykov" - to su plysaky - medved hnedy, medved biely a dalmatinec) a ked som sa tak naklonila, vyuzil prilezitost a zakliesnil si ma medzi tych strykov. Spustil hlasku: JOooj, takeho velkeho medvedka by som chcel, ako si ty, ale aby nebol tak tazky. :D
natascha
04.10.06,05:03
Včera som bola so svojim synom (4R) v obchode s nábytkom. Zbadal tam kúsok na odkladanie šatstva - nemého sluhu a zahlásil "vidím sluhu nemehlo". :D
alušik
05.10.06,07:10
Manžel bol chorý, tak sa "izoloval" do detskej izby a malý spal teda v spálni so mnou. Nevedel však zaspať a tak stále rozprával a rozprával. Už ma to vytočilo, tak mu vravím - Nekvákaj už toľko a spi!
Na to mi on zahlásil: Ale maminaaaa, ja predsa nie som žiadna žaba!:D
Bionda
05.10.06,08:29
Tie výroky sú úžasné. Moja staršia tá keď bola malinká tak veľmi mala rada ryžový nákyp, tak hovorila ryžový nákup. A keď švagriná mala malé bábo- ako každá hovorila o tom aké má problémy s prsiami a pod., tak sa tiež opýtali našej Dianky, že či by nechcela mať tiež takého malinkého súrodenca a ona hneď pohotovo povedala" my také nechceme, lebo moja maminka nepotrebuje mať také problémy".Už sa teším na malinkej "tvorivú dieľňu":)
tinusa
05.10.06,08:49
ahojte.. moj synátor /4 roky/ zase každému rozpráva, čo komu kúpi, keď on bude veľký a bude mať korunky.. tomu auto, motorku, dom a tak... a tak prišla rada aj na mňa.. sa tak predo mňa postavil a hovorí: " mama a tebe, keď budem veľký, tak ti kúpim nové zuby a novú handru na dlážku" ..
a dcéra / 5 rokov/, sa ma pred nedavnom pýtala: "mami, a kedy musi vstávať pani KURNÍČKA, aby nám zakúrila v škôlke?"..
LubicaN
05.10.06,08:52
...no a naša Dani sa tiež zaskvela. Raz ráno keď sa zobudila videla ako sa zlietajú lastovičky na elektrické vedenie. Tatino jej vysvetlil, že sa dohadujú kedy odletia do teplých krajín... Večer telefonovala babke: Babííí, naše lastovičky z Juhu (sídlisko) už odleteli do Teplíc...

Začali sa jej kývať dva zúbky, tak teraz chodí ohromne hrdá na to, že už bude dospelá, lebo jej chcú narásť dospelácke zuby. ;)

Pokazila sa nám práčka (po sedemročnej službe-opravár už neodporúčal opravu) tak sa kupovala nová. Deti si nakázali spraviť parené buchty s čokoládou, čo pre ne neurobím...no a ako to býva, boli od čokolády od hlavy po päty, obrus nezachránilo ani gumové prestieranie... Naša Lali po obede zahlásila: Mamííí, Ty sa hnevať nebudeš, veď keď už máš tú novú práčku, tak sa môžme špiniť jedna radosť,...práčka operie...
Sharon
10.10.06,07:47
Dnes ráno nám zazvonil budík. Muž ho rozospatý chytil do ruky, priložil si ho k uchu a hovorí: "prosím?"
Orsz
10.10.06,20:30
Sharon, to je skvelé - ako čerešnička na torte.
Moja dcéra ( dnes už 9-ročná) keď mala 3 roky jedla banán, syn mal vtedy 1 rok a tiež papal banán. Zrazu dcéra zahlási: Aha mama, tu je kmínik. A ja na to: to nie je kmínik, to je taká súčasť banána ( no nevedela som to presne nazvať - to v strede banána - ani dnes tomu neviem prísť na meno). A ona nato: Aj Romanko papá súčasť?
Zdeni
10.10.06,20:41
Dnes ráno nám zazvonil budík. Muž ho rozospatý chytil do ruky, priložil si ho k uchu a hovorí: "prosím?"
Sharon, si v téme - Výroky detí. Ale nič si z toho nerob, aj ja pokladám svojho manžela za moje tretie dieťa.:D :D :D
tiny77
11.10.06,05:14
Dnes ráno nám zazvonil budík. Muž ho rozospatý chytil do ruky, priložil si ho k uchu a hovorí: "prosím?"

hehe :D
toto sa i mojmu manzelovi stalo. ibaze ja som bola zaspata vedla neho a povedala som - kto vola? :D :D :D :cool:
accipiter
18.10.06,19:01
Moja dcéra nedávno prišla zo školy keď bola u nás suseda a pripravila nám milé prekvapenie. . Od dverí hneď spustila: Ja som sa dnes naučila novú básničku.
Všetcia sme sa múdro a milo zatvárili a dcéra spustila :
" Gúľalo sa gúľalo suché h.. z vršku . narazilo na kameň rozbilo si držku.. "
:eek:
Marianna01
18.10.06,19:55
Moja dcéra nedávno prišla zo školy keď bola u nás suseda a pripravila nám milé prekvapenie. . Od dverí hneď spustila: Ja som sa dnes naučila novú básničku.
Všetcia sme sa múdro a milo zatvárili a dcéra spustila :
" Gúľalo sa gúľalo suché h.. z vršku . narazilo na kameň rozbilo si držku.. "
:eek:

Pozerávaš Uragán? Tam to recitovali. Alebo to pozerajú spolužiaci...:D
accipiter
22.10.06,19:24
Nie nemám čas a Ď za upozornenie.:o
toria
25.10.06,11:01
hehe :D
toto sa i mojmu manzelovi stalo. ibaze ja som bola zaspata vedla neho a povedala som - kto vola? :D :D :D :cool:


Naozaj krásne, dobre som sa zasmiala asi takto::D :D :D :D :D :D :D
alušik
27.10.06,09:52
Cez víkend sme boli na svadbe môjho brata. Malý prišiel k neveste a pri tancovaní jej zahlásil: Barborkáááá, a ty si kde tie šaty vyhrabala? :D :D :D
alušik
27.10.06,09:54
Joooj, ešte ma napadlo, čo zahlásil cestou na tú svadbu. Cestovali sme dlho a tak sa ho moja krstná mama snažila zahovárať stále niečím, čo sme videli okolo. Prechádzali sme okolo Zvolenského zámku, tak mu vraví - toto je Zvolenský zámok, tam žil kedysi kráľ Matej...
Malý sa na ňu pozrel a vraví: Hééééj? A to bol Tvoj kamoš?:D
Marti.ka
27.10.06,10:01
Moja trojročná dcéra minule počítala po anglicky od päť do desať. Five, six, seven, eight, nine... Pri desať sme jej museli pošepkať a "ten". A ona na to, že ten tu nie je.
AlaNR
27.10.06,13:29
Minulú nedeľu sme zobrali švagrovu malú (6 rokov) na výlet do mini zoo pri Nitre.
Môj polovičný si tam dal jedno pifčo, tak som domov šoférovala ja.

Ak niekto pozná Krvavé šenky, vie, že sa tam dá len ťažko predbehnúť auto idúce pred vami.
Asi 2 km som sa ťahala za dedkom výletníkom na starej škodovici, keď mi malá zahlásila:
" Ešte ťa to baví ísť tak pomaly? Veď mám pocit, ako keby nás kravy ťahali!"

No, skoro som havarovala...
ZEvina
08.11.06,08:03
Môj (vtedy) trojročný syn zahlásil niečo smiešne pri obede a sestra sa rozosmiala a jedlo jej vyprsklo z úst. Môj syn zhrozený chcel vyjadriť neslušnosť jej správania sa pri jedle zahlásil: papáš ako sviňa ty prasiatko.
camelfly
08.11.06,08:06
Môj (vtedy) trojročný syn zahlásil niečo smiešne pri obede a sestra sa rozosmiala a jedlo jej vyprsklo z úst. Môj syn zhrozený chcel vyjadriť neslušnosť jej správania sa pri jedle zahlásil: papáš ako sviňa ty prasiatko.

:D:D:D:D:D tak na tomto som sa s chuti zasmiala
ZEvina
29.11.06,07:44
Blížia sa Vianoce, tak som si spomenula:
Môj synček chcel z kapríka stehienko a čudoval sa, prečo u mäsiara kapra nevykosťujú.

Sestra, asi päťročná sa už nevedela dočkať darčekov a nechcela dojesť večeru. Mamka však rozhodla, že zatiaľ, kým sa nedoje večera, nikto neopustí stôl. Vtom zhasli svetlo (na dedine skoro každý rok, keď všetci pozapájali svietidlá). Sestra urazená si nahnevano pritiahla k svojmu tanieru zapálenú sviečku, pričom sa sviečka naklonila a začala:-Mami, to filé nie je dobré! - Zješ to! -Už je asi pokazené! - Nevymýšľaj, jedz! Po niekoľko minutovom prežúvaní a frflaní sa svetlo zažlo a my sme uvideli, prečo sestre nechutí: celé filé bolo pokryté roztopeným voskom zo sviečky.
Gabi03
29.11.06,07:49
Ráta sa aj 21-ročná sestra za dieťa?! :eek:
Už ako "skoro" kuchárka do paprikášu zabudla pridať papriku, a otec sa mohol vynačudovať, prečo je to také blede.
Alebo taký malý zázrak, keď si ako malá pýtala na obed zo zajaca krídlo. :D
LubicaN
29.11.06,08:31
...naša Dani je u babky - je PN tak sa tam lieči. V piatok hneď ráno mi telefonovala do práce: Mamíííí predstav si, ráno som sa zobudila a už som mala päť rôčky!

Moje deti mi chceli urobiť radosť, tak si začiatkom leta kúpili párik škrečkov. (Množia sa nám ako divé - teraz máme 6 mladých čo chceme niekomu darovať... ) Máme pre nich dve klietky. Jedna je obyčajná dvojposchodová, druhá má "zabudované" kolotoče a tunely na lozenie... No a tí naši krpci si vymysleli, že budú chodiť cikať práve do toho tunela, ktorý vedie vonkajškom...a keďže sú v tuneli drobné dierky aby sa nám neudusili, pretečie to, kvapká na stolík, na zem... Z kolotoča zas povypadáva "čokoládová ryža"... Naša Lali každé ráno ešte pred odchodom do škôlky zoberie metličku a lopatku a "muší po nich upuatať" a hreší ich: "Kedy začnete chodiť citať na záchod? Kto to má stále upuatovať?"
ZEvina
01.12.06,07:23
Môj švagor si doberal môjho /vtedy asi 1,5 ročného/ syna, že nevie povedať R. Dlhší čas u nás nebol a keď sa objavil, syn ho víta: Ujo Vrado /volá sa Vlado/ už viem povedať R. Švagor zaskočený - no tak povedz! Syn sa porozhliadne a zazrie lavór - vytešený zvolá RAVÓR! Potom sme ho museli odnaúčať všade hovoriť r.
LubicaN
01.12.06,07:44
Môj švagor si doberal môjho /vtedy asi 1,5 ročného/ syna, že nevie povedať R. Dlhší čas u nás nebol a keď sa objavil, syn ho víta: Ujo Vrado /volá sa Vlado/ už viem povedať R. Švagor zaskočený - no tak povedz! Syn sa porozhliadne a zazrie lavór - vytešený zvolá RAVÓR! Potom sme ho museli odnaúčať všade hovoriť r.

naša neter zas keď sa naučila vravieť R bola vždy "strašne hradná"...
pán porada
01.12.06,12:34
Vy ste teda zábavní a vaše deti tiež.;) :p :D :D :D :D
:cool:
Farks
01.12.06,12:39
Ja som ráno svojmu synčekovi (3,5 roka) dala adventný kalendár a vysvetlila som mu, že každý deň otvoríme jedno okienko a môže zjesť jednu čokoládku a keď bude posledné okienko tak v ten večer bude chodiť Ježiško. On mi na to pohotovo odpovedal: mamina tak ja ich zjem teraz všetky a večer už príde Ježiško........ rozumne to chcel urýchliť.
blondy
01.12.06,12:59
Včera sme si s deťmi pozerali knižku kde bola vyobrazená sliepka ako sedí na vajíčkach. a pýtam sa 3-r syna :
čo robí sliepočka? - Sedí
a na čom sedí sliepočka? - Na vajíčkach
A čo sa stane keď sliepočka sedí na vajíčkach? - Rozbijú sa ...
ZEvina
01.12.06,13:32
Vracala som sa z obeda a v kancelárii bol 4-ročný syn mojej kolegyne. Premeriava si ma (bola som v 8 mesiaci tehotenstva) a pýta sa: Prečo máš také veľké bruško? (Musím hneď poznamenať, že to bolo pred 28 rokmi! Dnes to už vie aj môj 2 ročný synovec). Ja v rozpakoch, nič múdrejšie ma nenapadlo, ako mu povedať, že som sa dobre napapala. Asi za hodinu sa rozletia dvere a kolegyňa zúfalá: Evi, ja Ťa zabijem! Jožko nechcel jesť polievku, lebo on nechce mať také veľké bruško ako ty! Tak mu povedz, že tam máš bábätko, lebo mne nechce veriť.

Asi po dvoch rokoch k nám prišieli na návštevu a robila som práve praženicu. Pri pohľade na krásne žltučké žĺtka domácich vajíčok zahlásil: To nemôžete jesť, tie vajíčka sú asi pokazené! Naše (z obchodu) nie sú také pomarančové.

Môj syn zasa opačne - v zime nám sliepky málo znášali, tak som musela prvýkrát kúpiť v obchode. Syn si ich prezerá, otáča v ručičke (mal asi 5 rokov) a zahlási: Mami, tie vajíčka z obchodu sú také isté, ako tie čo znášajú sliepky. Ani neni vidieť, kade ich plnia!
ALDA
01.12.06,18:21
Spomínate vajíčka, môj vnúčik mal 4 roky a chcela som im uvariť praženičku. Keď som z chladničky vybrala vajíčka, malý zahlásil: Saške /sestrička dvojča/ uvar tieto a mne kinderká.
lenkak
01.12.06,19:46
Keď začali chodiť moje dcérky do škôlky, zdalo sa mi, že ako to fajn všetko zvládajú, aké sú zlaté...

No asi po týždni keď som ich ráno budila, že ideme do škôlky mi tá menšia (mala niečo vyše 2,5 roka) zahlásila:
Vieš čo, mami, choď do prdele.
Otočila sa na druhý bok a spala ďalej.



tak toto nemá chybu. :)
Ďakujem za pobavenie. Máš veľmi zlaté detičky.
Jana Motyčková
03.12.06,14:24
Najnovšie od mojej 6-ročnej dcéry:
Mami, všetci v škole si myslia, že darčeky nosí mamina s tatinom, iba ja s pani učiteľkou vieme, že ich nosí Ježiško.

Jedli sme špenátové halušky so syrovou omáčkou a dcéra hovorí - také sme mali v škole na obed ale nebola tam omáčka a miesto tohoto (halušky) tam boli slíže. (Mali makové slíže).
helas
03.12.06,18:14
Môj syn, keď mal 6 rokov raz tiež vyhlásil, že v škole im zabudli pomakovať rezance, mak im nasýpali len tak navrh a bolo ho málo..
ZEvina
13.12.06,07:16
Moja 4-ročná vnučka má strašne rada rezne. Ráno som ju vychystala do škôlky a ona oblečená - bunda, čiapka, rukavice... zrazu zamieri ku chladničke: - Babka, zoberiem si rízek na cestu!

- Škoda, že sa nedajú opísať aj tie krásne, múdre tváričky týchto malých človiečikov pri ich výrokoch!
mariro
13.12.06,07:59
Ahojte.Mam chlapcov dvojicky.Ked chodili do prvej triedy, tak raz prisieli domov a Romanko mi hovori:Mami uz mi nedavaj tie trenky do skoly, lebo tie gombiky ma tlacia na zadku ked sedim.

Alebo prisli zo skoly a kazdy mal jednu svoju topanku a druhu toho druheho,lebo ked to ten druhy zbadal prvy sa odmietol prezuvat.

Ulohy tiez pisu vselijako.Jeden matiku a druhy slovinu a potom opisuju.

Skratka je s nimi vela srandy.Uz su siestaci tak sa tesim na pubertu.
ZEvina
14.12.06,08:47
Môj syn asi 4-ročný pribehol raz v zime naobliekaný v "skafandri" zo sánkovačky, že mu treba cikať. Práve som niečo piekla a tak som nemohla odbehnúť, keď mi kričí, že mu praskla guma v slipách. - Daj si druhé! kričím mu. O malú chvíľu už uteká za kamarátmi. "Aký vie byť šikovný, keď sa mu chce! Myslela som si to dovtedy, kým ho večer nevyzliekam. Aby sa nemusel celý vyzliekať, pripol si na uvoľnené slipy traky! :)

Tiež sme sa tak raz ponáhľali k lekárke na dáke vyšetrenie. Nachystala som mu čisté veci a kázala sa mu poobliekať, kým oblečiem brata. Ja už mám slipy! Daj si čisté! vravím mu. Aké bolo moje prekvapenie u lekárky. Dal si ich - navliekol si ich na tie, čo mal oblečené!
LubicaN
14.12.06,09:46
...tie vaše "slipy na slipy" mi pripomenuli, ako sa naša Danka obliekala... Už bolo chladno, tak som rázne zatrhla ponožky a nachystala pančušky... Ona si ponožky nechala aby som ich nevidela - a pančušky na to... Ja som na to prišla vtedy keď som ju obúvala a nôžka sa nie a nie vmestiť do topánky...
marčelina
14.12.06,10:25
... ja sa z tých výrokov rehocem do popuku. Kolegyňa sedí oproti mne a nechápavo na mňa pozerá, ale už som jej to vysvetlila. Popri tom čítaní som si spomenule na výrok svojej terz už takmer 10-ročnej dcérky keď na deň matiek došla zo škôlky domov celá vytešená a pripravená zarecitovať mi básničku. Všetko bolo prekrásne až na ten koniec, ktorý znel:... mamička, ty si moja najobludnejšia /najobľúbenejšia/ na celom svete. Pekný deň.
Marianna01
19.12.06,21:26
S mužom sme na Mikuláša chceli spraviť deťom radosť, a tak tesne pred tým, ako sme odišli do dediny pozrieť toho "dedinského", nachystali sme im darčeky do topánok (vlastne na topánky - dnu s anemestili :D ). Keď sme sa vrátili, bolo veľké prekvapko, vzrušenie, rozbaľovanie... Po tom, ako to celé opadlo, starší - 6 ročný syn úplne vážny, zadumaný sa ma pýta - Maminka, ako sa Mikuláš dostal do domu, keď nikto nebol doma a všetko bolo zamknuté? Tak som mu povedala, že komínom. Chvíľku bol ticho - myslela som, že sa uspokojil, keď sa ma zas pýta - a to kde vyšiel, v pivnici? (vie, že koniec komína je práve tam). Ja že nie, tu v izbe. On na to - A to ako, keď je tam komínová vložka? Tak reku, popri tej vložke sa spustil. A ako prerazil múr? Tak hovorím - neprerazil, sú tam prieduchy s tými medenými blendmi, tie si otvoril a bol vnútri. On na to - A to nám sem nenanosil ani sadze?

Niekedy to má rodič ťažké...:D Ale tá radosť, keď rozprával babke do telefónu, ako sa k nám Mikuláš dostal! Zabudol aj povedať, čo mu priniesol...
LubicaN
20.12.06,06:43
S mužom sme na Mikuláša chceli spraviť deťom radosť, a tak tesne pred tým, ako sme odišli do dediny pozrieť toho "dedinského", nachystali sme im darčeky do topánok (vlastne na topánky - dnu s anemestili :D ). Keď sme sa vrátili, bolo veľké prekvapko, vzrušenie, rozbaľovanie... Po tom, ako to celé opadlo, starší - 6 ročný syn úplne vážny, zadumaný sa ma pýta - Maminka, ako sa Mikuláš dostal do domu, keď nikto nebol doma a všetko bolo zamknuté? Tak som mu povedala, že komínom. Chvíľku bol ticho - myslela som, že sa uspokojil, keď sa ma zas pýta - a to kde vyšiel, v pivnici? (vie, že koniec komína je práve tam). Ja že nie, tu v izbe. On na to - A to ako, keď je tam komínová vložka? Tak reku, popri tej vložke sa spustil. A ako prerazil múr? Tak hovorím - neprerazil, sú tam prieduchy s tými medenými blendmi, tie si otvoril a bol vnútri. On na to - A to nám sem nenanosil ani sadze?

Niekedy to má rodič ťažké...:D Ale tá radosť, keď rozprával babke do telefónu, ako sa k nám Mikuláš dostal! Zabudol aj povedať, čo mu priniesol...

...Marianka, to máš ozaj ťažké. Kolegynka vravela, že jej syn zahlásil: Ježiško nemôže nosiť darčeky, lebo už je mŕtvy. Teda darčeky roznáša Ježiškov duch.

Naše doma referovali, že v škôlke zdobila stromček pani učiteľka, lebo v škôlke majú aj neposlušné deti a takým Ježiško stromček nedonesie, on nosí iba dobrým detičkám a hneď aj ozdobený. Cez víkend boli teda u babky. My sme všetko vyupratovali, postavili stromček, vyzdobili byt... V nedeľu večer sme šli po ne a keď prišli domov, tiež šťastné telefonovali, že ako dobre že sme neboli doma a mali sme pootvorené okno, Ježiško nám mohol doniesť stromček.

A ten Mikuláš - u babky ešte žije tradícia - polka dediny sa prezlečie za Mikulášov, čertov... a chodia po domoch - ku nám prišli traja :D ...(a teraz vysvetľuj deťom ktorý z nich je ten pravý!). Jedným babka podsunula nachystané balíčky, tak boli šťastné. Potom sme prišli domov a doma ich v kuchyni na stoličkách kde sedávajú čakali balíčky od švagrinej. A stále len chodili a hľadali - tak sa ich pýtam že či niečo stratili. Odpoveď znela: Nie, len ešte nejaký Mikuláš určite príde, veď ku nám chodí aj taký papučkový, ktorý vždy donesie najväčšie balíčky...
My im dávame balíčky do papučiek pri posteliach - preto papučkový Mikuláš.
willma
20.12.06,07:21
K mikulášskej téme mám aj ja jednu príhodu s mojom v tom čase 11-12 ročným synom. Dlho sa mi darilo udržiavať ilúziu Mikuláša a Ježiška. V ZŠ kam chodil bývalo dobrým zvykom pripravovať všetkým deťom mikulášske balíčky. Keďže už bol starší tak išiel pomôcť aj on. Po príchode domov ale zbadal moju mamu, ako tiež chystá balíček a rozplakal sa. Po mojej otázke čo sa vlastne stalo tak mi povedal, že on si myslel, že Mikuláš skutočne chodí. Snažila som sa mu vysvetliť že predsa mi bol pomáhať baliť pre ostatné deti ale jeho odpoveď "Ja som myslel že doma je to inak." ma úplne dostala. Síce odvtedy už na Mikuláša neverí, ale vždy je rád keď niečo dostane. Teraz už skoro dospelák mi pomáha udržiavať túto krásnu ilúziu pre svoju 5 ročnú sestru.
Jana Motyčková
20.12.06,08:01
Ešte k Ježiškovej téme. Moja (stredná) dcéra už ako 5-ročná na Ježiška neverila, napriek tomu že starší syn ešte vtedy veril. Ale po Vianociach povedala, že Ježiško predsa len tie darčeky nosí, lebo mamina by jej taký bicykel určite nekúpila.
camelfly
20.12.06,08:25
Ešte k Ježiškovej téme. Moja (stredná) dcéra už ako 5-ročná na Ježiška neverila, napriek tomu že starší syn ešte vtedy veril. Ale po Vianociach povedala, že Ježiško predsa len tie darčeky nosí, lebo mamina by jej taký bicykel určite nekúpila.

:D:D:D to je krasne Janka, deti veria asi v to, co je pre nich jedinecne a co s tuzbou cakaju pod stromcek :):) , cim dlhsie im to vydrzi, tym su pre nich vianoce zakazdym krasnym prekvapenim
Marína
20.12.06,08:32
Ešte k Ježiškovej téme. Moja (stredná) dcéra už ako 5-ročná na Ježiška neverila, napriek tomu že starší syn ešte vtedy veril. Ale po Vianociach povedala, že Ježiško predsa len tie darčeky nosí, lebo mamina by jej taký bicykel určite nekúpila.
:D:D:D. Janka, kúpila by si jej, však?
LubicaN
20.12.06,09:17
:D:D:D to je krasne Janka, deti veria asi v to, co je pre nich jedinecne a co s tuzbou cakaju pod stromcek :):) , cim dlhsie im to vydrzi, tym su pre nich vianoce zakazdym krasnym prekvapenim

...Klaudia...ak dovolíš, opravím ťa: tým sú pre NÁS VŠETKÝCH Vianoce zakaždým krásnym prekvapením... Ono nie je nič krajšieho ako tie rozžiarené očká... Moje deti kreslia Ježiškovi aj čo potrebuje mama. Naša Danka (5r.)nakreslila papuče, krivoľako napísala MAMA a kázala mi dopísať na lístok Calgonit, "aby som sa oslobodila od umývania riadu" - to počula v nejakej reklame a povedala, že to potrebujem, aby som sa mohla s nimi aj po papaní hrať. Aj preto sa na Vianoce tak veľmi teším, kvôli deťom. V nedeľu večer keď si už v kľude sadneme, deti budú výskať od radosti pri rozbaľovaní darčekov...vtedy zabudnem na všetky trápenia a problémy...
camelfly
20.12.06,09:30
...Klaudia...ak dovolíš, opravím ťa: tým sú pre NÁS VŠETKÝCH Vianoce zakaždým krásnym prekvapením... Ono nie je nič krajšieho ako tie rozžiarené očká... Moje deti kreslia Ježiškovi aj čo potrebuje mama. Naša Danka (5r.)nakreslila papuče, krivoľako napísala MAMA a kázala mi dopísať na lístok Calgonit, "aby som sa oslobodila od umývania riadu" - to počula v nejakej reklame a povedala, že to potrebujem, aby som sa mohla s nimi aj po papaní hrať. Aj preto sa na Vianoce tak veľmi teším, kvôli deťom. V nedeľu večer keď si už v kľude sadneme, deti budú výskať od radosti pri rozbaľovaní darčekov...vtedy zabudnem na všetky trápenia a problémy...
ano, ja viem Lubka ;) vsak prave preto pisem o detickach, nakolko nie je nic krajsie ako prezivat to s nimi zaroven a ked si deti pytaju vreckove aby nam vacsim mohli kupit nejaku tu malickost ako darcek :):) a vlastne vsetci tym ziskavame ten neskutocne krasny pocit
ZEvina
20.12.06,09:44
Nedá mi nepochváliť sa Vám. Mne Ježiško doniesol ten najkrajší darček - prekrásnu vnučku Vanesku (narodila sa 18.12.2006). Už sa teším na jej výroky - aké má tá prvá vnučka.

Už jeden výrok s ňou mám - Bežala som za nevestou do pôrodnice, keď už mala rodiť. Informátorke v nemocnici, aj keď sa ma nič nepýtala, som sa vzrušená zdôverila: Idem do pôrodnice, každú chvíľu sa mi má narodiť Vaneska! Až keď som zbadala jej podozrivý pohľad, ktorým si ma premerala, som sa opravila: .... no nevesta rodí! Čerešničkou bolo, že som nešťastná vyklopkávala na dvere a nikto mi neotváral. Až jedna pani, ktorá stála neďaleko, ma taktne upozornila, že to sú dvere na chodbu a tie sú otvorené!:)
camelfly
20.12.06,09:48
Nedá mi nepochváliť sa Vám. Mne Ježiško doniesol ten najkrajší darček - prekrásnu vnučku Vanesku (narodila sa 18.12.2006). Už sa teším na jej výroky - aké má tá prvá vnučka.

Už jeden výrok s ňou mám - Bežala som za nevestou do pôrodnice, keď už mala rodiť. Informátorke v nemocnici, aj keď sa ma nič nepýtala, som sa vzrušená zdôverila: Idem do pôrodnice, každú chvíľu sa mi má narodiť Vaneska! Až keď som zbadala jej podozrivý pohľad, ktorým si ma premerala, som sa opravila: .... no nevesta rodí! Čerešničkou bolo, že som nešťastná vyklopkávala na dvere a nikto mi neotváral. Až jedna pani, ktorá stála neďaleko, ma taktne upozornila, že to sú dvere na chodbu a tie sú otvorené!:)

:D:D tak ti moc blahozelam ZEvina, to budu u teba nadherne vianoce s jednym cloviecikom navyse ;) a pri tej radosti sa ti ani necudujem ze si klopkala na vchodove dvere :D:D to muselo byt mile
ivetuska
21.12.06,18:56
K mikulášskej téme mám aj ja jednu príhodu s mojom v tom čase 11-12 ročným synom. Dlho sa mi darilo udržiavať ilúziu Mikuláša a Ježiška. V ZŠ kam chodil bývalo dobrým zvykom pripravovať všetkým deťom mikulášske balíčky. Keďže už bol starší tak išiel pomôcť aj on. Po príchode domov ale zbadal moju mamu, ako tiež chystá balíček a rozplakal sa. Po mojej otázke čo sa vlastne stalo tak mi povedal, že on si myslel, že Mikuláš skutočne chodí. Snažila som sa mu vysvetliť že predsa mi bol pomáhať baliť pre ostatné deti ale jeho odpoveď "Ja som myslel že doma je to inak." ma úplne dostala. Síce odvtedy už na Mikuláša neverí, ale vždy je rád keď niečo dostane. Teraz už skoro dospelák mi pomáha udržiavať túto krásnu ilúziu pre svoju 5 ročnú sestru.

Toto sa stalo aj nám, ale z Ježiškom. Náš starší syn sa rozplakal, keď zistil, že žiadny Ježiško nieje, lebo on chcel aby mu nosil darčeky Ježiško. Tak som mu vysvetlila, že každý má svojho Ježiška, v ktorého verí aj keď si darčeky kupujeme sami. Teraz má 17 a tiež verí v Ježiška, ale už len v toho svojho.:) A práve to je to čaro vianoc...
willma
28.12.06,12:38
Prikladám najnovšiu perličku mojej prechladnutej sojky: Mami mám napchatý nos, nemôžem dýchať.
eskoes
28.12.06,12:42
mimotemy môžem sa opýtať čo znamená CCCC v profile? všimol som si, že to má uvedené viacero poraďákov, len stále nemôžem dojsť na to, čo to znamená, ak to teda nie je tajné. Ďakujem
dracica
28.12.06,12:51
Ja si spomínam na mojich bratrancov medzi nimi je vekový rozdiel 10 rokov.
Starší bratranec učil svojho brata povedať "r" a hovorí:
Peťko povedz "r" ako napr. stolička
Eulalia
28.12.06,13:02
mimotemy môžem sa opýtať čo znamená CCCC v profile? všimol som si, že to má uvedené viacero poraďákov, len stále nemôžem dojsť na to, čo to znamená, ak to teda nie je tajné. Ďakujem

Vôbec to nie je tajné, inak by sme to nemali v profile:D . Poradím Ti: otvor si v sekcii Zdravie tému Ak sa cítiš zle a celú ju prelúskaj.
Potrebuješ k tomu:
- minimálne 3 hodiny času (možno aj viac)
- pampersky (aby manželka nemusela prať slipy dočurané od smiechu)
- veľký balík papierových vreckoviek ( dôvod ten istý, plus sú tam aj veci,
ktoré možno aj chlapov donútia vyroniť zopár slzičiek).
A to je všetko. Máš o zábavu na Silvestra postarané:D . Ak sa pridáš k nám, si vítaný. Vítaný je každý, kto sa tam dobre cíti.:) .
eskoes
28.12.06,13:06
Vôbec to nie je tajné, inak by sme to nemali v profile:D . Poradím Ti: otvor si v sekcii Zdravie tému Ak sa cítiš zle a celú ju prelúskaj.
Potrebuješ k tomu:
- minimálne 3 hodiny času (možno aj viac)
- pampersky (aby manželka nemusela prať slipy dočurané od smiechu)
- veľký balík papierových vreckoviek ( dôvod ten istý, plus sú tam aj veci,
ktoré možno aj chlapov donútia vyroniť zopár slzičiek).
A to je všetko. Máš o zábavu na Silvestra postarané:D . Ak sa pridáš k nám, si vítaný. Vítaný je každý, kto sa tam dobre cíti.:) .
díky,ale to mám čítať cez 3000 listov :o, to je fakt moc, nemôžeš mi to tu prosím len tak jednoducho a skrátene povedať, díky
Eulalia
28.12.06,13:29
díky,ale to mám čítať cez 3000 listov :o, to je fakt moc, nemôžeš mi to tu prosím len tak jednoducho a skrátene povedať, díky

Môžem, ale pointa je práve v tom čítaní:D Je to skrátka hocičo, čo si pod tými C-čkami vieš predstaviť, významov je tam viacero. Ale v tej téme šantia, vylievajú si srdiečka, navzájom sa povzbudzujú a posielajú si pozitívnu energiu Crásne Clenky Cool Cloobu a máme aj členov, neboj sa, nebudeš tam jediný Chlop. Je to téma, ktorá vznikla z jedného náhodného vtipu - mimochodom, založil ju chlap - a rozvila sa do debaty ľudí rovnakej krvnej skupiny. Všetci tam máme len Crásnych 17 a jedinou vstupenkou je ochota, podeliť sa o svoje srdce s ostatnými.
Len čítaj, aj keď po troškách, neoľutuješ.:p
willma
28.12.06,14:14
Ja len doplním Eulaliu a opravím ťa eskoes, je tam fajn a tých príspevkov je už skoro 4000, tak sa teda nezdržiavaj, máš čo robiť, aby si to stihol všetko prelúskať:D
eskoes
28.12.06,15:40
willma, eulalia, díky moc za vysvetlenie, furt mi neišlo do hlavy, že čo to je, ešte raz ďakujem
Eulalia
28.12.06,18:27
willma, eulalia, díky moc za vysvetlenie, furt mi neišlo do hlavy, že čo to je, ešte raz ďakujem

Neďakuj a príď, dobrých ľudí sa všade veľa zmestí:D
dogicka
02.01.07,13:28
Moja dcérka (v apríli ide mať 3 roky) dostala pod stromček kočík a bábiku, po ktorej veľmi túžila. Keď sme si už rozbaľovali darčeky vravím jej: pozri aký pekný svetrík mi doniesol Ježiško. Tánička na mňa chvíľu pozerala a potom mi tak chlácholivo vraví: Maminka, keď ty budeš taká dobrá, tak nabudúce aj tebe Ježiško prinesie taký kočiarik a bábiku.
spring
06.01.07,20:41
pripájam aj ja nejaké výroky môjho 3 ročného syna:
- mami musim ti vystrihnuť ofinu, zavadza tebe
- musela mi Zuzka /teta/ dať toľko jesť, teraz potrebujem kakať
- mami nechce mi isť piškanie
- mamka nejdeme na nakup do KE? Milačik mamka nema peniažky. Mami je mam v pokladničke tak ťa pozývam.
- na Vianoce keď videl darčeky pod stromčekom jeho slová: ty kokino, waw ty kokino
- bol na prázdniny u babky, pýtam sa ho čo robil dedko. Odpoveď. Vydumoval /ako vymýšľal/.Pýtam sa ho čo vydumoval? Odpoveď. Hluposti
- boli sme na kúpalisku, trošku sa mu šmýkla noha a už bol pod vodou. Na druhý deň rozpráva zážitky. Mamka a tak som plával, plával a utopil som sa.
- Miláčik jedz ten obed. Mamka idem na návštevu dačo mi dajú.

Je to naozaj na zamyslenie čo tie detičky navymýšľajú. Su tu pre radosť ale aj starosti je s nimi. Neviem si predstaviť takého dve alebo viac detí. Asi by som sa v kuse rehotala.
Orsz
06.01.07,22:25
Ja mákm taký vianočný:
môj 7-ročný synček uvažoval ako sa povie Mikuláš v iných krajinách, tak som povedala, že v Amerike je to Santa claus, v Rusku Ded Maroz, a on pokračoval: a kde sa povie Dig more?
ondrejvla
06.01.07,22:30
Ja mákm taký vianočný:
môj 7-ročný synček uvažoval ako sa povie Mikuláš v iných krajinách, tak som povedala, že v Amerike je to Santa claus, v Rusku Ded Maroz, a on pokračoval: a kde sa povie Dig more?

Mala si mu povedať - všade na Slovensku, kde žije aj Dedo mráz...
ZEvina
09.01.07,10:29
Mala si mu povedať - všade na Slovensku, kde žije aj Dedo mráz...

Ja mám skôr pocit, že všade na svete, kde už ani Dedo mráz sa nedostane!:p :p :p
dudroš
12.01.07,13:36
Ahojte. aj ja sa pridam s vyrokom mojej 2-ročnej dcérky,ze "chuapci majú pudeu a diečata itku".
LubicaN
12.01.07,16:27
...Naše baby sa v škôlke pred Vianocami učili veľa krásnych pesničiek. A tak sme mali pred stromčekom vystúpenia takmer denne. Najviac sa mi páčila pesnička, keď deti spievali o tom, ako panna Mária po svete chodila a maličkého Ježiška v BETMENE zrodila...
tuta
12.01.07,16:49
Viete čo je blahobyt? Podľa môjho vtedy 7 ročného syna je to blahoželanie v novom byte.
Ivana Š
12.01.07,20:06
Sedeli sme včera v čakárni na imunológii so synom (7r.). Andrej je veľmi veľmi netrpezlivý a tak sa každú chvíľu vypytoval, kedy nás konečne zavolajú.
Zrazu prišla pani, ktorá sa hneď hrnula k dverám a zaklopala.
Andrej na celú čakáreň (a na plnú hubu) sa ma spýtal:
"Mami, tam na dverách je napísané Prosím neklopať, pacientov voláme. Tak prečo hentá teta zaklopala?"
willma
12.01.07,20:45
Sedeli sme včera v čakárni na imunológii so synom (7r.). Andrej je veľmi veľmi netrpezlivý a tak sa každú chvíľu vypytoval, kedy nás konečne zavolajú.
Zrazu prišla pani, ktorá sa hneď hrnula k dverám a zaklopala.
Andrej na celú čakáreň (a na plnú hubu) sa ma spýtal:
"Mami, tam na dverách je napísané Prosím neklopať, pacientov voláme. Tak prečo hentá teta zaklopala?"
No čo moja, všetci ste si to aj tak mysleli, len on to povedal naplno :D :D :D
Ivana Š
12.01.07,21:03
Áno, áno, všetci sme sa tam ukradomky chechtali do dlane, a pani sa uškrnula tiež, sadla si a počkala ako sa patrí
Eulalia
13.01.07,07:07
Áno, áno, všetci sme sa tam ukradomky chechtali do dlane, a pani sa uškrnula tiež, sadla si a počkala ako sa patrí
No prosím, a že dospelí vychovávajú deti:D . Priznávam, že vďaka jednému takémuto chlapčekovi, chodím cez prechody zásadne len na zelenú:p . Zapamätala som si túto lekciu asi spred 20 rokov na celý život.
ALDA
13.01.07,10:17
Vnúčik mi v stredu zobral mobil a zahlásil, že mi ho vráti, ak mu dám živý mobil. Pretože som nevedela, aký je to mobil bolo mi vysvetlené: To nie je detský, ale ozajstný, ale pokazený. Ja si ho opravím. Argumentovala som tým, že nepozná ešte všetky písmenká a ked pôjde do školy sa všetko doučí a až potom môže mať taký mobil, mi odpovedal, že potom si ho opraví. Mali sme dva mobily /pretože aj pre Sášku, na ktorú nikdy nezabudne-dvojča/ tak ich dostali, nosili ich so sebou tri dni a včera malý zahlásil, že už to všetko pozná a chce, aby mu ho ocko nabil, keď som sa spýtala, čo to znamená, tak zahlásil: Babi /skratka babičky/, mobil musíš nabiť a dať kartu aby fungoval, nevieš to a máš živý mobil.:D
Melnick
13.01.07,10:41
Vnúčik mi v stredu zobral mobil a zahlásil, že mi ho vráti, ak mu dám živý mobil. Pretože som nevedela, aký je to mobil bolo mi vysvetlené: To nie je detský, ale ozajstný, ale pokazený. Ja si ho opravím. Argumentovala som tým, že nepozná ešte všetky písmenká a ked pôjde do školy sa všetko doučí a až potom môže mať taký mobil, mi odpovedal, že potom si ho opraví. Mali sme dva mobily /pretože aj pre Sášku, na ktorú nikdy nezabudne-dvojča/ tak ich dostali, nosili ich so sebou tri dni a včera malý zahlásil, že už to všetko pozná a chce, aby mu ho ocko nabil, keď som sa spýtala, čo to znamená, tak zahlásil: Babi, mobil musíš nabiť a dať kartu aby fungoval, nevieš to a máš živý mobil.

Vidíš Alda,Tí čo nevedia majú a Tí čo vedia nemajú. Definícia Tvojho vnúčika. Ja vzorec dosadím :
účtovníci vedia -nemajú /milóny/
špekulanti nevedia - majú /milióny/
Marianna01
13.01.07,11:22
Náš naozaj šikovný a múdry šesťročný syn včera pri pomoci tatovi v pivnici zabodoval. Manžel mu hovoril, že je to veľmi ťažká robota (tá synova pomoc), že sa s tým veľa natrápi. Malý na to - áno tato, je to veľmi trápne!:D
kukučka
13.01.07,13:52
Mám tu dnes bratové vnúčatá a pred spaním som chcela aby upratali hračky. Na otázku, že macík plače a kto pôjde s ním do doktora, odpovedal malý 2 r. že havo a väčšia 8 r. Havo nemá vodičák!
LubicaN
13.01.07,16:24
...na Vianoce pri pečení druhej dávky medovníkov mi pomáhala mladšia dcérka. Vyvaľkala som cesto, vykrajovala, malá pomáhala potierať vajíčkom, zdobila orechami... Keď som dávala plech do rúry, ukazujem jej, aha aká je tu krásna hviezdička s chvostom - nevieš ako sa volá? Ona na to pohotovo: Viem! Komédia!
judita1971
18.01.07,21:12
Domov som kúpila červené pomaranče, jeden som očistila a dala synovi, ten raz odkusol a vrátil mi ho s tým, že ich nechce. Na otázku prečo mi odpovedal, že on zbité pomaranče nechce. Pýtam sa ho aké zbité? On na to ? Mami ty to nevidíš, veď také sú zbité až krvácajú! :D :D :D
Ivana Š
18.01.07,21:56
Andrej sa na mňa v pondelok ráno tak smutne pozrel
a zahlásil: "Maminka, musím ísť do školy? Nemôžem zostať doma pekne ležkať?"
Mirka D
19.01.07,07:09
Môj 5 ročný syn mal v škôlke nejaké jednodňové bolenie brucha.
Pani učiteľka nám rozprávala, čo sa to stalo.
Povedal: "nejaký som znechutený" a hneď sa chúďa povracal....
marči
20.01.07,21:46
Dnes sa ma moja dcérka - 4 ročná pýtala: "Maminka, ja som znamenie špión ???" (škorpión) :)
fimka
29.01.07,08:40
Kamarátkin synátor Miško (3,5 ročný) sa prejavil ako čisto technické dieťa 21. storočia.
Zobrali ho rodičia do lunaparku, kde si výdatne zajazdil na "lunaparkových autíčkach". Dostal hŕbu žetónov, ktoré vsúval do autíčka, aby jazdilo. Jeden žetón - jedna jazda. Takto to pokračovalo niekoľkokrát za sebou, až ho to prestalo baviť. Prestal teda jazdiť a išiel sa poobzerať po niečom zábavnejšom. Uvidel poníkov a bolo rozhodnuté. Mal však smolu: poníkovi, na ktorého ho vysadili, sa nechcelo ani pohnúť. Takže kým ostatné deti jazdili, jeho poník vytrvalo stál. V tom si Miško spomenul na žetóny, ktoré mu zostali vo vrecku, jeden vytiahol zdvihol ho smerom k mojej kamarátke a na plné hrdlo zakričal: "Mami, kam mu to mám strčiť?"
Marianna01
03.02.07,14:03
Môj 3,5 ročný syn rozlišuje skoré ráno a neskoré ráno. Ak je už úplne svetlo, nie je to obyčajné ráno ale VEĽKÉ ráno. Takže v sobotu, či chcem, či nie musím vstať, lebo vonku je už predsa veľké ráno! :)
Danta
05.02.07,05:57
Pridam nieco aj ja. Ked mal moj bratranec asi 4 roky nevedel povedat r. Tak mu hovorili povedz r ako ryba a on na to r ako kompot:) No ale hlavne, ze sa to naucil:) :)
anmary
05.02.07,07:54
V súvislosti so zvieratkami tu mám jednu príhodu. V lete sme boli so synom v ZOO. Keďže sme usúdili, že na jazdu na ťave je ešte malý /2,5/ tak sme sa rozhodli že ho na nej iba odfotíme. Zaplatili sme, posadili malého na ťavu a v tom sa on otočí a hovorí manželovi: "Tatino, potlač ma!":)
badília
11.02.07,20:26
Moj synovec sa ako 2,5 rocny vyjadroval recou ako z inej planety, ... no, mozno minimalne z Finska. Bis znamenalo autobus, kaň bolo koleso a gňa bolo dolu! Takze ked s nim isla jehp mamka okolo autobusu, ktoremu sofer vymienal koleso, maly zahlasil: Bis kaň gňa! Vedel sa pritom tvarit tak bohorovne a zlostit sa ked mu niekto nerozumel ze az! Mal taky bohaty slovnik vo svojom style, ze sme sa bali ci je v poriadku. Ale prichodom do skolky bol ihned ochotny rozpravat normalne. Nemal tam uz mamku prekladatelku, ktora mu jedina rozumela, tak musel...
Este spomeniem svoju dceru (dnes ma uz 13), ktorej najvacsi problem robilo slovo papagaj. Ona hovorila: kap-kap-gaj...
ZEvina
12.02.07,06:56
Mal taky bohaty slovnik vo svojom style, ze sme sa bali ci je v poriadku. Ale prichodom do skolky bol ihned ochotny rozpravat normalne. Nemal tam uz mamku prekladatelku, ktora mu jedina rozumela, tak musel...

Môjmu mladšiemu synovi zasa robil tlmočníka starší syn, ktorý jediný mu rozumel, čo mi doteraz nejde do hlavy:)
evina
12.02.07,07:04
...problem robilo slovo papagaj. Ona hovorila: kap-kap-gaj...

u nás bola fotografia= fofokádia :)
Ančika
12.02.07,14:07
Náš syn s nami spával /na svojej posteli/ v našej spálni. Vždy keď sme večer zaľahli, on už o dve minútky spal. Samozrejme, že manžel len na to čakal, a začal odhŕňať paplóny. Vtom syn zdvihol hlavu a hovorí:
- Čo tam vy dvaja šuchocete, ešte nespím! Zase chcete robiť deti?! Povedal som že setričku nechcem.-

Podobný príbeh mám aj ja. Len syn, škôlkár, zahlásil: "Čo sa tam mrvíte ako cigáni?" Hneď na druhý deň sme manželské postele spakovali, kúpili dve válendy (lebo už sme mali aj dcérku) a spálňu premenili na detskú izbu. My s manželom sme sa odsťahovali do obývačky na gauč, aby sme sa mohli "mrviť ako cigáni" bez synovej kontroly a bez strachu, že sa to dozvedia učiteľky v škôlke.:D :D :D
Ančika
12.02.07,14:18
Elenka, pozeraj sa radšej dopredu moja. Čakajú Ťa vnúčatká a mudrovania si užiješ až-až. Aj Ti bude rozum stáť, čo sa v tých hlavičkách preháňa. Ako mama to vnímaš povrchnejšie. Ako stará mama budeš vnímať aj to, ktorou nosnou dierkou dýcha manej a ktorou viac Tvoje vnúčatko. Na mňa sa hneval môj vnuk, keď som mu nevyhovela v požiadavke pozerať telku po desiatej. Pozrel sa na mňa, asi by bol najradšej vyplazil jazyk, ale to mu rešpekt nedovolí, a tak si zahundral: Prečo ste vy dospelí takí starí.... a potom ničomu nerozumiete......
Súhlasím aj ja. Vnúčatá su najsuper. Tie už nemusíme vychovávať, tie už len ľúbime.
Môj vnúčik Maťko zahlásil pri vynovenom kuríne " babka, vy máte nový sliepnik?"
Ančika
12.02.07,14:39
Keďže nemám deti (ale po tých príspevkoch, čo som prečítala, sa už na ne fakt veľmi teším), pripájam hlášky môjho mladšieho brata, keď mal asi tri roky:

Mami, ja chcem pyčinky (tyčinky)
helikopotvora (helikoptéra - mal dosť zlú výslovnosť)
plesklisklo (plexisklo)

Pridám od mojej neterky:
mesiačik = pesnjačik
bicykel = cigelet:---
Nika
12.02.07,15:56
Mal taky bohaty slovnik vo svojom style, ze sme sa bali ci je v poriadku. Ale prichodom do skolky bol ihned ochotny rozpravat normalne. Nemal tam uz mamku prekladatelku, ktora mu jedina rozumela, tak musel...

Môjmu mladšiemu synovi zasa robil tlmočníka starší syn, ktorý jediný mu rozumel, čo mi doteraz nejde do hlavy:)

Ja som robila tlmočníka mladšiemu bratovi.....:) . Napr. sa v škôlke chválil, že má nové pimmy - čižmy.......:)
anmary
19.02.07,12:39
Nedá mi nepripojiť najnovšie vyhlásenie môjho 3 ročného syna. V sobotu večeral krupičnú kašu /sám si ju rozkázal uvariť/, keď bol asi v polovici sadol si vedľa neho manžel s pečeným kolenom na tanieri. Malý pozrel na vedľajší tanier a hovorí: "Mami, ja si už neprosím kašičku, pozri na tú nádheru!" a ukazuje na tatinovu večeru. :D
Jana Motyčková
19.02.07,14:10
Včera si moja dcéra (6r.) vyspevovala :"... tak hraj aj keď nevyhráš nad Zemplínskou šíiravooooou...."
(tak leť aj keď nevyhráš nad zemskou príťažou)
kendy
20.02.07,22:13
My sme pozerali večerníček a keď sa moje 5-ročné deti pýtali, kto to je (Krakonoš), našepkala som im: Kra.... a malý dokončil: Krákosníček??? :D
ZEvina
22.02.07,12:28
Môj syn poobede nechcel za ten svet spávať, preto som s ním chodila von, aby sa unavil. Bývali sme na takej tichej ulici a keďže tam bolo viac detí a mamičiek, odbehla som vyvešať prádlo. O chvíľu pribehne susedov chlapec a vraví: Teta, poďte si pre Romana, spí na križovatke. Syn na korbe svojej pomarančovej tatrovky pokolenačky zaspal. Opatrne som ho prenášala do postielky, keď ospalo zahlási: Maminka, ja nespinkám, ja čakám na zelenú. Šťastie, že som ho odtiaľ zobrala, lebo do dnešného dňa tam nie sú semafóry... Ten by sa načakal...

Inak takto mi zaspával hocikde - opretý o nohu stola s autíčkom v ruke, pri psovi v búde (mali sme čuvača), na doskách pri kuriatkách, ale vydržal aj dve hodiny vykrikovať z postielky, že on nechce spinkať! :)
AlaNR
22.02.07,14:01
Šéfka mala na prázdninách vnučku z Čiech, také milé zlaté 6-ročné dievčatko.
Sadla si vedľa mňa a kreslila si. Mala také voňavé fixky, čo farba, to iná vôňa.
Dávala mi ich ovoniavať jednu po druhej.
Poctivo som voňala a povedala som jej, že keď som bola ja malá, také fixky ešte neboli a ona mi zahlásia:
"No jo Alenko, ty když si byla malá, to jste si ješte malovali kamenem, že jo?!" :eek:
abel
22.02.07,14:27
To mi pripomenulo moje deti, keď sa ma spýtali: "Mami, ty keď si bola malá, už ste mali elektriku?" Ja, sedemnástka !!!
Ivka16
24.02.07,10:49
Ked nam zomrel nas zajacik tak sme nevedeliako to mame detom oznamit.Tak sme im povedali ze zajacik odisiel a nato sa ma 3 rocna dcera opytala : a ako po schodoch alebo vytahom?
kendy
25.02.07,19:02
Aj ja pridám z našej "zbierky"... Pozerali sme večerníček, Krakonoša, a keďže sme ho videli prvý raz od začiatku, keď ho videli prekračovať kopce, Adrika sa spýtala, kto to je. Hovorím: no kto? Kra... a dvojička Jurko: Krákosníček? :D
kendy
25.02.07,19:03
A priklincoval to môj muž, keď im povedal, že rozprávka bude o tom, ako "funebrák" ukradol Krakonošovi fajku - ano, mal to byť Trautenberk :D
Ivenka
25.02.07,19:30
Keď som odniesla syna k starým rodičom na jarné prázdniny zapamatal si, že bolo upratané. Keď sa vrátil po týždni, tak sa ma opýtal: To si ako dokázala?
Pýtam sa, že čo ? No ako si to všetko dala naspať ako bolo ? No upratala som odpovedala som mu. A syn povedal: Ta ty si ale šikovná :)
Reve
01.03.07,14:57
Ahojte,
aj ja pridám trošku do mlyna. Mám 8 ročnú dcéru, ktorá má frajera Tiborka - spolužiak (on je do nej a ona je do neho, to teraz letí, ako som sa dozvedela). Prišla som domov z práce a syn (10 r) mi hneď od dverí kričí:"Mami, Katarína podvádza!" prosím? "Ona podvádza Tibora s Ivanom" (tiež spolužiak).....

alebo výrok dcéry, keď mala 6 rokov :"Mami a potom mi pomôžeš s výchovou dieťaťa, lebo ja to tak dobre neviem..."

Je to zlaté. Občas si stihnem niečo zapísať, no hlavne teraz už nie je čas.
Marianna01
01.03.07,16:08
Malého 3,5ročného syna som obliekala. Išlo to ťažko, pulovrik mal úzku dieru na hlavu - tak som si povzdychla - Jáj, Miško, máš veľkú hlavu a malú dieru! Načo sa zatváril veľmi nešťastne - Ano, maminka, mám na hlave malú dieru! :D
Marianna01
01.03.07,16:16
No a ešte Miško - 3,5 r., nevie vysloviť žiadne mäkké spoluhlásky, takže vyslovuje všetko, ako správny Trnafčan. Ale to nie je všetky - má problémy aj so ž,š,č - pritom r a sykavky vie pekne. No - zatiaľ sa neskamarátil s mäkčeňom. Keď sa ale naskytne príležitosť, precvičujeme si tieto písmenká. Sediac v autobuse, vykladám mu - Miško, povedz ž ako žaba. Odpoveď - zaba. Ja- nie zaba, ž ako žaba. Na čo on s úsmevom (a smiechom okolosediacich) - maminka, radšej zebra...:D
kendy
01.03.07,17:31
Moje dvojčatká sa hrali takto:
Jurko: Ja som akože umretý...
Adrika: Ale nie! To by si bol starý.
Jurko: Ale to je len akože!
kendy
01.03.07,17:32
A videli sme bezdomovca strčeného celou hornou polovicou v kontajneri a náš Jurko zahlásil: "Tati, on sa chce vyhodiť, že?" :D
LubicaN
01.03.07,17:34
...začala som sa o seba viac starať... Večer som si umyla tvár, vypílingovala, dávala masku - na to vošla do kúpeľne dcérka a pýta sa ma: Prečo si dávaš na tváričku zubnú pastu (maska bola v tube tak jej to pripomínalo pastu). Ja jej na to: To nie je pasta ale maska a dávam si ju preto, aby som bola krajšia... Dcérka odišla, ja som masku nechala pôsobiť a aby som nemala "prestoje" začala som v kuchyni spratávať zo stola... Danuška prišla opäť za mnou - ja tam s tou maskou a ona mi vraví: Maminka moja, aká si dnes pekná...

...no chutná, nie???
LubicaN
01.03.07,17:56
Moje dvojčatká sa hrali takto:
Jurko: Ja som akože umretý...
Adrika: Ale nie! To by si bol starý.
Jurko: Ale to je len akože!


...moje dcérky sa tiež "hrali" a nevedela som či sa mám smiať alebo im také hry zakázať... Jedna si ľahla pod stôl, druhá stiahla obrus tak, aby nebolo nič zo sestry vidieť...a doniesla si sviečku, že jej prišla na hrob... No nebolo mi všetko jedno...:confused:
kendy
01.03.07,18:49
...moje dcérky sa tiež "hrali" a nevedela som či sa mám smiať alebo im také hry zakázať... Jedna si ľahla pod stôl, druhá stiahla obrus tak, aby nebolo nič zo sestry vidieť...a doniesla si sviečku, že jej prišla na hrob... No nebolo mi všetko jedno...:confused:

To sú také morbídne zážitky...
Mami, ty umrieš prvá. Že?
Na to som povedala len: dúfam................
Timka1
01.03.07,19:16
Dnes mi zahlásila dcérka: aj my máme v škôlke veľa klobások. Pýtam sa: áno, papkali ste na obedik? A ona: Nie, detičky všetky kakaju.
Katka2
02.03.07,19:22
tak pridám aj ja :)
Moja 4-ročná dcérka večer v posteli, všade tma a ticho mi pošepkala do ucha : Mami, musiš si kúpiť Niquitin CQ proti fajčeniu.....alebo napíš Ježiškovi a on ti ho prinesie!
Jana Motyčková
05.03.07,08:23
alebo výrok dcéry, keď mala 6 rokov :"Mami a potom mi pomôžeš s výchovou dieťaťa, lebo ja to tak dobre neviem..."

Je to zlaté. Občas si stihnem niečo zapísať, no hlavne teraz už nie je čas.
Moja dcéra (9r.) to už má s výchovou detí tiež vybavené - "Mami, ja budem mať desať detí, päť bude bývať u mňa a päť u teba."
katka50
06.03.07,18:01
Moja známa robí v krvnej banke. Keď sa pýtali jej syna, čo robí jeho mamka -odpovedal: "kulvičku". Čo malo znamenať, že s krvičkou.
JAJA11
09.03.07,10:42
Krásna téma :) , takže pridám aj ja. Keď som sa snažila naučiť moju dcéru, že má starému dedkovi vykať, po mojom vysvetlení vzniklo: "Dedkom poď semte!" :)
betka
10.03.07,19:31
:) :) :) :) :)
Môj 3.5 ročný syn príde ku mne strašne vážny. Ručičkou sa chytí medzi nôžky a vážnym hlasom povie:" Maminka aj moje vajíčka zniesla sliepočka?"
ZEvina
13.03.07,15:03
:) :) :) :) :)
Môj 3.5 ročný syn príde ku mne strašne vážny. Ručičkou sa chytí medzi nôžky a vážnym hlasom povie:" Maminka aj moje vajíčka zniesla sliepočka?"

Pripomenulo mi to môjho syna - tiež asi 3,5 ročný. Po ceste domov z nemocnice, kde mu vyberali mandle, sme sa zastavili v obchode a chcel cukríky. "To nie sú cukríky, ale pražené mandle," vravím mu. Prekvapene sa na mňa pozrie: "Tie moje, čo mi vybrali v nemocnici?":D
LubicaN
13.03.07,18:31
Naše baby opäť perlili...

Maminka, kúp aj mne také čižmy ako máš ty, aby som aj ja tak krásne klusala... (myslela klopkala...)

Tati, choď si umyť očká, máš v nich škaredé šušníky...
Janka6685
13.03.07,18:45
Môj brat bol v nemocnici. S mladším bračekom (5 r.) sme ho išli navštíviť a po ceste sa ma pýta: "Mišo zomrel? A kedy sa vráti domov?"
blondy
15.03.07,08:55
Pripájam sa s čerstvým prírastkom :
S deťmi sme boli v nemocnici pozrieť starkú. Synovi(5r) bolo treba cikať a tak sa s ockom vybrali pohľadať záchod. Keď sa vrátil vykladal starkej : vieš boli tam záchodíky na jednej strane chlapčenský a na druhej .... ženenský
zuzanar
15.03.07,09:31
Čaká ma pekná budúcnosť. Moja 4-ročná dcéra včera zahlásila:
- Náš dom je najkrajší a ja tu budem bývať aj keď budem veľká.
- A ja budem kde bývať?
- Môžeš bývať u mňa.
A večer mi vraví:
- Maminka ty prečo nemáš pohreb?
- Prosím???????? Lebo som ešte nezomrela.
- Ale keď zomrieš kto ti ho potom urobí?
- No ty so sestričkou.
- Ale to ja neviem.
willma
16.03.07,15:31
najnovšia perla mojej kukučky: Zbadala som že odjedá z cukríkov, ktoré jej nepatria, tak som ju poprosila, aby mi ich priniesla. Samozrejme sa to neobišlo bez nasledovného komentára "aby si sa nečudila, keď tam budú chýbať" Tak sa teda čudím, čo tým chcel básnik povedať .
Jana Motyčková
25.03.07,17:13
Manžel sa pýtal dcéry - prváčky :"Nevieš kedy zatvárajú školskú jedáleň?" Ona odpovedala : "Keď dojem".
Kto ju nepozná - aj doma jej obed trvá minimálne hodinu.
willma
25.03.07,17:37
pridávam ďalšiu perličku: dítko mi bolo nešťastné, že nevidelo večerníček. Povedala som jej, že ho nemohla vidieť že už sú správy.
Ale veď je ešte svetlo
Pretáčali sa hodiny, preto je ešte svetlo.
Tééda Lukáš, prečo si pretočil hodiny, ja som chcela vidieť večerníček.
LubicaN
25.03.07,18:33
Po dva týždne trvajúcej maľovke celého bytu (po večeroch a nociach lebo dovolenku nedostal) bol muž riadne uťahaný, tak sme šli aj s deťmi do Bánoviec na krytú plaváreň do relaxačného bazéna... Išiel s nami aj dedko.Pri vystupovaní z auta dedko vraví, nechajte si bundičky aj čiapky v aute, nech to nemusíte prevlákať hore-dole... Danuška dala ruky vbok a vraví: Dedko, dedko. Veď ty máš menej rozumu ako my dve. Veď keď pôjdeme von z bánoviec (oni tak volajú každý bazén...) tak budeme mať mokré vlásky. To chceš aby som zas skončila v nemocnici???? výnimočne som uznala, že to dieťa má ozaj viac rozumu - a to má iba 5 rokov, dedko o 50 viac!
judita1971
25.03.07,19:10
Dnes môj prvák písal úlohy do školy. Keď dopísal, tak mi vraví : mami poď sa pozrieť aké zmysly som napísal. Ja :Aké zmysly ? On: Veď keď píšem zle, tak mi povieš čo za nezmysly som popísal, a teraz som napísal dobre.:)
ZEvina
26.03.07,10:54
Náš prvý zážitok z Veľkonočnej šibačky: Môj syn mal asi 3,5 roka, keď tatko rozhodol, že je najvyšší čas ísť vyšibať dievčatá. Korbáčom väčším ako šibač, vyšibal najprv mňa. Dostal do igelitového sáčku šibačkové, okrem iného aj maľované vajíčko. No potkol sa, spadol a vajíčko sa mu rozbilo. Čo s ním? Musíme ho spapať! Pomohla som mu ho ošúpať, osolila a syn sa pustil do papania. Keď statočne prehltol posledný kus vajíčka a výdatne zapil čajom, lebo aj keď to bolo domáce vajíčko s kránym žĺtkom, predsa na tvrdo uvarené bolo dosť suché, tatko mu vraví: "No poď, ideme vyšibať babku a tetu Janu." Syn celý prestrašený: Ja už som mal vajíčko!
seda
26.03.07,11:05
Ak od nás moja neter počuje nejakú zdrobneliny tak nás okamžite opraví a hlavne má príležitosť nás poučovať. Napr. ona nie je Natálka ale Natália, Bena nie je psík ale pes, kvietky sú kvety a proste je to pri všetkom a opravuje každého, či v škôlke, doma, na ulici. Ako som sa raz snažila ju prehovoriť, že je Natálka a nie Natália, tak mi povedala: "Krstná ty máš v hlave polepetka" a ešte tak zagúľala očami, že som sa nedokázala zdržať smiechu. Od vtedy je to pre našu rodinu, taká milá nadávka.
judita1971
03.04.07,20:57
Dnes sa môj prvák so mnou porovnával ako vyrástol. Vraví mi: Mami každému sa raz stane, že prestane rásť. Však. Ja:Áno. Každý raz prestane rásť. On mi na to: Ale tebe sa to stalo veľmi skoro. /Mám 162 cm/.:D
LubicaN
04.04.07,05:23
...moje baby počas jazdy autobusom radi komentujú spolucestujúcich. Minule takto sedela oproti nám staršia pani riadne pri tele. Oblečený mala kožuch. Naše baby komentovali: Aha mami, tá je tučnejšia ako ty, a pozri akú má kožušinu... Červená ako rak som ich napomenula, keď sme vystúpili vysvetlila som im, že takto rozprávať nemajú, lebo tá teta bola smutná. Možno je aj choručká a preto je taká... Nuž a vrátilo sa mi to dnes ráno, keď deti okomentovali presne tú istú pani: Aha mami, tá teta je chudá asi ako hroch!
willma
04.04.07,05:31
...moje baby počas jazdy autobusom radi komentujú spolucestujúcich. Minule takto sedela oproti nám staršia pani riadne pri tele. Oblečený mala kožuch. Naše baby komentovali: Aha mami, tá je tučnejšia ako ty, a pozri akú má kožušinu... Červená ako rak som ich napomenula, keď sme vystúpili vysvetlila som im, že takto rozprávať nemajú, lebo tá teta bola smutná. Možno je aj choručká a preto je taká... Nuž a vrátilo sa mi to dnes ráno, keď deti okomentovali presne tú istú pani: Aha mami, tá teta je chudá asi ako hroch! Výroky tvojich kukučiek sú na nezaplatenie :D :D :D , ale mám jednu otázočku, nebolo by občas lepšie chodenie po kanáloch??? ;)
koňo
04.04.07,06:19
Môj malý syn raz pozrel do mojej peňaženky a povedal:
Teda, tatko, ty bohvie koľko nezarábaš!
Ivana Š
06.04.07,12:31
100 bodová hláška od môjho 7 ročného syna:
Mám nového klienta, ktorý sa veľmi podobá na mladého Johna Travoltu (v Pomáde). Bol u nás 3x, doniesol doklady, prevzal DP a ešte prišiel pre potvrdenie z poisťovne, na DÚ pýtali kópiu.
Včera zhodou okolností hrali v telke Travoltu z pomády a Andrej (pred manželom) zahlásil:

"Mami, ten spevák vyzerá ako ten chlap, čo za tebou chodí!"
1maja1
06.04.07,14:30
no hurá išla som sem kôli niečomu inému ale perfektne som sa narehotala

jeden príspevok : keď bol starší syn maličký učili sme ho meno kde býva... ak by sa náhodou stratil - všetko vedel pekne povedať len namiesto ulice vždy hovoril ulica :" moja"


Volá sa Matúš a bývame na Matuškovej ulici :)
bibiana11
06.04.07,17:14
Môj synovec žiak na ZŠ na hodine fyziky vyslovil meno Isaaca Newtona - ICQ Newton

Ďalší zážitok zo strednej školy v rámci tovaroznalectva sme preberali emailové farbivá a žiak vyslovil e(i)-mailové farbivá
Ivenka
07.04.07,21:59
Nadviažem na predchádzajúci príspevok:
Keď mal moj syn 4 roky, vedel ako sa volá, kde býva. Raz sa mi "stratil" v nakupnom centre. Išiel totiž do školy v prírode a zabudli sme kúpiť zubnú pastu. Hovorim, to nevadí kupime ešte v inom obchode. Kym sa ja balila nákup. Syn sa vrátil ešte raz - kupiť si pastu, čo vlastne stratil. Ale skrátim. Keď sa konečne našiel v naruší nejake pani tak som sa ho opýtala, či zabudol povedať ako sa volá a kde býva. A pani mi hovorí keď sa ho pýtala ako vyzerá jeho mamka tak odpovedal:Moja mamka je taká pekná čierna. PS: V živote som nemala čierne vlasy. V daný moment som bola blondína.
Ivenka
07.04.07,22:01
A ešte jeden príspevok.
Dedko rozprával synovi o Veľkej noci. Následne na to sa ma syn opýtal kedy budeme oslavovať Veľkú noc - to bolo vo štvrtok. Tak sa mu povedala, že už vlastne oslavujeme. A ďalej: mamka a Ježiško zomrie? Ja na to, že áno, ale že on vstane zmrtvych. A moj syn: Uch, už som sa zľakol že nebudu darčeky, keď zomrie.
ludmilla
09.04.07,23:13
Ked som so synom malovala vajicka polozil mi takuto otazku: "mami a vies preco ma sliepocka svojho manzela kohutika?" a zaroven hned aj dolozil: "No predsa aby ju poriadne posteklil":D:D:D
ludmilla
09.04.07,23:23
..a este som si spomenula na leto, mala som zapnute radio bola som v kuchyni a maly sa pri mne hral a zrazu v radii bezala reklama cestovky na pobytovy zajazd, kde dieta je zdarma. maly ma chytil okolo pasu a vystrasene povedal: "Mami vsak ma s ockom nepredate!"
bibiana11
10.04.07,18:58
Kolegyňa, angličtinárka skúšala prváka na nemenovanej strednej šole, žiak mal prekladať nejaké vety zo SJ do AJ, v jednej vete bolo slovo vždy, žiak rozmýšlal, rozmýšlal, nevedel si spomenúť na vhodné slovo, kolegyňa sa snažila ho naviesť na ten správny výraz
zrazu žiak miesto anglického slova always zahlásil libress - zrejme si to zapamätal podľa značky hyg. vložiek, len si poplietol - samozrejme v triede :-))))))
spring
17.04.07,16:02
v nedelu ráno sme sa zobudili a ešte trochu lenošili keď tu zrazu moj synček
3,5 ročný mi hovorí : Poď ku mne ty moja krásko.
Viete si preedstaviť ako sme sa rehotali.
LubicaN
22.04.07,18:25
Naše baby najnovšie doniesli zo škôlky skracovanie slov.

Boli sme vonku, mladšia Lalinka sa bicyklovala, Dani kolobežkovala. Zrazu Lali spadla z bicykla. Rozbehla som sa ku nej a Dani vraví: Mamink to neva, ona to vydr!

Lalinka má v poslednej dobe ohromný apetít. Nemá problém zjesť na posedenie tri parené buchty... Na nedeľu si deti nakázali spraviť kuracie rezne. Lali pri obede komentuje: Mamink. Zemiačk netreb, stačí rezník s rezníkom (teda dva rezne).
Jana Motyčková
22.04.07,19:41
Bratova dcéra (6r.) vymyslela, že by chcela mať v izbe televízor a dohadovala sa so staršou sestrou, aby si ho kúpili. Staršia hovorí: "Taký televízor je ale veľmi drahý, to stojí aj 30 tisíc" a mladšia na to: "To nevadí, veď sa zložíme, ja dám tisíc a ty tridsať.".
sotko
23.04.07,12:27
Minule bola manzelka na prechadzke s dcerkou a pozerali na vtacika, ktory zrazu odletel. Manzelka povedala, aha uz odletel a 2-rocna dcerka na to: to bude asi znamenie...
tiny77
24.04.07,07:00
bola som na plastike - vybrat znamienko. po odlepeni naplaste mi maly hovori: mami, tebe to zle zasili!!! -??? - dali ti tam modru nitku!!! :D :D :D
LubicaN
03.05.07,09:31
Boli sme na väčšom nákupe, okrem iného som do košíka vhodila aj balíček ovsených vločiek - neskutočne totiž milujem ovsené placky. Doma pri vybaľovaní nákupu asistovala mladšia dcérka a ako vykladala veci z tašiek na všetko čosi mala:
vytiahla bryndzu - komentuje - asi budú haušky
vytiahla jogurty - tak tieto stačiabey (stracciatelové) budú moje
vytiahla Kinder Pinqui tyčinky - jozkývaj sa do pohody, kindej pingi
vytiahla ovsené vločky - aha pe škečky piiny

...no radosť mať také dieťa...
JanaNR
11.05.07,11:58
Keďže mám 3 chlapcov a zážitkov za fúrik, tak pridám aj ja jeden .... moji chlapci sa veľmi radi hrávali s plastovými vojačikmi, vedeli pri svojom "vojskom" stráviť celé hodiny. Kúpila som ich množstvo rôznych druhov plastových bojovníkov a ich radosť nemala konca-kraja. Raz som zachytila ich rozhovor, v ktorom si veľmi spontánne a s plnou vážnosťou generála-stratéga označili svojich bojovníkov:
- rytieri s mečmi = Mečanti
- rytieri na koňoch = Koňáci
- bojovníci s kopijami = Kopijanti
- bojovníci s lukmi a šípmi = Lukanti
- bojovníci s kušami = Kušanti
- bojovníci s palicou (bakulou) = Bakulanti
Tieto názvy sa u nás tak udomácnili, že občas na tých svojich "bojovníkov" zavolám : " Mečanti a Koňáci, umyť ruky, už je večerááá..."
:D :--- :D
Jankabel
18.05.07,11:28
Príspevok 375:Môj 5 ročný syn mal v škôlke nejaké jednodňové bolenie brucha.
Pani učiteľka nám rozprávala, čo sa to stalo.
Povedal: "nejaký som znechutený" a hneď sa chúďa povracal....
-----
Pripomenulo mi to môjho syna, ktorému prišlo v škôlke zle a povedal učiteľke:
"prosím si grcať"...

A tiež do troch rokov rozprával "mimozemskou" rečou, nikto mu nerozumel.
napr. lito = lietadlo, mucha = litota, čapica = oťoťac, Veronika = Onťkonťka,
..veľmi veľa slov mal svojich, niekde to mám ešte zapísané. Ak môžem poradiť,
zapisujte si to, veľa vecí časom zabudnete a po rokoch to bude dobré osvieženie!
JaZu
18.05.07,12:45
Ja by som pripojila zas zo slovníka môjho synovca, ktorý spojil slová vracať a gŕcať a my dodnes hovoríme, že je nám na GRACANIE. :) :) :)
judita1971
18.05.07,21:00
tiež prispejem do slovníka : hrianka- ši chlebík / syn keď bol menší chytil horúcu hrianku - ši zn. horúci/- chlapec má dvanásť, ale tak sa nám to zapáčilo, že hrianku inak nevoláme len ši chlebík.:)
Danta
21.05.07,05:41
Ja ma krasny vyrok mojich neteri. Starsia 6-rocna sa pyta tej mladsej 4-rocnej: Tereza a ty vies kde je Afrika? Nevies, co? Nevies. Afrika je medzi Zilinou a Trnavou:)A potom este dodala: A v Afrike byvaju certi. A ta mladsia sa nedala zahanbit (a mimochodom hrozne sa boji certov) a vravi: A ty vies Timea, preco sem certi z Afriky nepridu? No vies, vies? Lebo nemaju auta:D Uzasne pocuvat ich.
dogicka
21.05.07,06:55
Pridám aj ja najnovšie výroky mojej 3 ročnej dcérky. "Čítala" knižku, na obrázku bola kačička a dcérka sa ma pýta: Mami a prečo má kačička hlavu? Ja na to: A ty máš prečo hlavu? Dcérka sa hlboko zamyslela a odpovedala: No aby som mohla žmurkať!

Keď pred mesiacom začala chodiť do škôlky, moja staršia sestra sa jej pýtala ako je v škôlke a či ju tam tiež niekedy zoberie. Dcérka odpovedala že nezoberie a na sestrinu otázku prečo povedala: No, lebo staré baby tam nesmú chodiť.
Kolenčík
22.05.07,16:16
Práve teraz môjho vnúčika učili niektore slová a došlo ku kobercu, preto ho naťahovali: No čo máme na zemi a on odpovedal - nohy, naťahovali ho teda ďalej, no čo vysávame v obyvačke a on suverene odpovedal: SMETI.
Aňuška
23.05.07,08:04
Skúšala som 10 ročného syna z prírodovedy, kde práve preberali
rozmnožovacie ústroje. Na moju otázku, čím je spojené dieťatko
s mamičkou mi namiesto pupočnej šnúry zahlásil: "podbrušnou hadicou".
breckova
23.05.07,10:18
Moja dcéra má 10 mesačnú a 2,5 ročnú dcérku. Keď bola pozrieť svoje kolegyne v práci, pani riaditeľka sa prihovorila tej staršej: Simonka, ako vychádzate so sestričkou? Simonka po krátkom zaváhaní odpovedala:
Dverami....
ZEvina
01.06.07,07:22
Môj syn prvák - učili sa spájať písmenká do slov. Vetu La-paj- sem- sa- sem! Myšlienkami bol už určite na dvore rýchlo prečítal bez pauze: Dunčo k nohe! (Hneď mi bolo jasné, že to nebude bifľoš)
AlaNR
01.06.07,07:51
Synovec mojej budúcej polovičky má 1,5 roka a momentálne je jeho najobľúbenejšie slovo : "debil", pochytil ho pri hokejových zápasoch.

Jeho rodičia stavajú dom a tak nemajú momentálne peniažkov nazvyš, preto poprosili môjho priateľa o malú pôžičku.
Budúca švagrová sa pýtala, aký by chcel za to požičanie úrok, moj polovičák povedal 12% a v zápätí malý struhol do ticha : Debil!

Skoro sa poč...li smiechom....:D
zlatica76
07.06.07,09:21
Vyrokom mojej dcery (7r.) sa musim pripojit:

Vies, mami, alkohol skodi len ked ho pijes velke mnozstvo. Ale ked pijes len poharik ... asi tak raz za hodinku, vtedy neskodi. :)
MIRKA111
07.06.07,11:52
Naše malé susedky veľmi vymýšľali a nechceli jesť. Susedka im uvarila špagety, tak dostala odpoveď " to nás chceš zadusiť takými dlhými špagetami!". Tak ich doniesla k nám, že to predsa nevyhodí. Večer k nám prišli na návštevu malé slečny, videli ako večeriame, tak sme dali aj im papať, samozrejeme, špagety. Všetko zjedli a keď prišla susedka po nich, tak ju vyhrešili, prečo ona také dobre nevarí.
ZEvina
08.06.07,06:25
Naše malé susedky veľmi vymýšľali a nechceli jesť. Susedka im uvarila špagety, tak dostala odpoveď " to nás chceš zadusiť takými dlhými špagetami!". Tak ich doniesla k nám, že to predsa nevyhodí. Večer k nám prišli na návštevu malé slečny, videli ako večeriame, tak sme dali aj im papať, samozrejeme, špagety. Všetko zjedli a keď prišla susedka po nich, tak ju vyhrešili, prečo ona také dobre nevarí.

To mi pripomenulo, že keď som ako malá nosila babke jedlo, keď si zlomila nohu, tak (asi som po ceste vyhladla) vždy som obedovala s ňou a mamke som vyčítala, že starkej vyberá z hrnca tú lepšiu polovičku polievky.
tiny77
08.06.07,16:59
To mi pripomenulo, že keď som ako malá nosila babke jedlo, keď si zlomila nohu, tak (asi som po ceste vyhladla) vždy som obedovala s ňou a mamke som vyčítala, že starkej vyberá z hrnca tú lepšiu polovičku polievky.

mimotemy
jeeeeeeeeeeeeeeeeej :--- tak to ty si ta cervena karkulka? :D :D :D vzdy ma zaujimalo, co robi to male zvedave dievcatko v sucasnosti :) :) :) ci sa vydala :confused: a ma deti, ktore sa uplne ponasaju na nu a zdedili i cervenu ciapocku :D :D ;) :rolleyes: :cool:
Marianna01
08.06.07,17:24
môj malý, takmer 4 ročný syn, zle vyslovuje ž,č,š,ť,ľ,ď - skrátka trnavčan...učila som ho vyslovovať ž: Miško, povedz žaba! on: zaba. Ja: nie, žaba! on: zaba. Ja: žaba! on: maminka, nemohla by to byť radšej zebra? :---:---:---

podobne "vykýval" toť nedávno aj s mojím tatom. Požiadal malého, aby mu pri stole podal soľ. Miško to nepočul, tak sa opýtal obligátne - co? Dedko na to - nie co, povedz čo! Miško - co! dedko - nie, povedz čo! Miško na to - prosím?
LubicaN
09.06.07,16:28
Marianka, nedá mi to...

Keď boli deti ešte malinké, doma sme sa často hrávali: Ťapi ťapi ťapušky... Ani neviem prečo u nás sme si to upravili a končilo to trošku ináč. Spievali sme:
Ťapi ťapi ťapušky, išli mačky na hrušky. Podriapali kožúšky, povešali na vráta (a teraz náš výmysel) odtiaľ padli do blata...a prdeli Ratata presne ako náš tata.

Bolo to pekné, keď to dietky tatovi zapišťali do uška a utekali sa schovať do izby...a potom nastúpili dietky do škôlky...a asi po týždni mi učiteľka referovala že naše baby naučili deti v triede niečo "nepekné"...

...Naša Dani keď bola na päťročnej prehliadke u lekárky nevedela povedať R. Lekárka spomenula, že ak by sa to nenaučila pred nástupom do školy, aby som ju ešte počas letných práznin išla objednať na logopédiu lebo od septembra tam bude "nával". Dani má od malinka zdravotné problémy a všetkých lekárov "má v zuboch". Po príchode od lekárky sa zavrela do izbičky a stále opakovala: Do iti... jaz sa to musím naučiť...do iti... Za dva dni prišla za mnou a vraví: Aha mami: TRRRRRAKTORRRRR - naučila sa to sama.
willma
09.06.07,17:09
Marianka, nedá mi to...

Keď boli deti ešte malinké, doma sme sa často hrávali: Ťapi ťapi ťapušky... Ani neviem prečo u nás sme si to upravili a končilo to trošku ináč. Spievali sme:
Ťapi ťapi ťapušky, išli mačky na hrušky. Podriapali kožúšky, povešali na vráta (a teraz náš výmysel) odtiaľ padli do blata...a prdeli Ratata presne ako náš tata.

Bolo to pekné, keď to dietky tatovi zapišťali do uška a utekali sa schovať do izby...a potom nastúpili dietky do škôlky...a asi po týždni mi učiteľka referovala že naše baby naučili deti v triede niečo "nepekné"...

...Naša Dani keď bola na päťročnej prehliadke u lekárky nevedela povedať R. Lekárka spomenula, že ak by sa to nenaučila pred nástupom do školy, aby som ju ešte počas letných práznin išla objednať na logopédiu lebo od septembra tam bude "nával". Dani má od malinka zdravotné problémy a všetkých lekárov "má v zuboch". Po príchode od lekárky sa zavrela do izbičky a stále opakovala: Do iti... jaz sa to musím naučiť...do iti... Za dva dni prišla za mnou a vraví: Aha mami: TRRRRRAKTORRRRR - naučila sa to sama.:D :D :D :D :D skoro som zo stoličky spadla
Zita5
09.06.07,17:47
Dnesom bola s vnukom /3rôčky/ v Bojniciach v ZOO , no jasné je to tam svet pre detičky , všetkého od výmyslu sveta ..........cestou k ZOO sme stretli SHREKA .....no to bolo prekvapko pre detské očičká , ani nedýchal ........požiadali sme ho o fotto a ako sa malý so Shrekom odfotil , tak vnuk na neho kričí....Švek ahóój ...ja ti za to kúpim auto....že si sa so mnou fotil .....no nebolo človeka , ktorý by sa neotočil po malom ,ako zareagoval, keď videl toho živého SHREKA.

O niekoľko metrov ďalej stretneme "Medveďa" , ktorý sa nám tiež ponúkol k foteniu ....no čo by sme pre malého nespravili , odfotil sa s medveďom a keď už sme zaplatili a odchádzame , vnuk sa vrátil a povedal .....meďveď môdzem ti nieco povedať ........môdze kvava vietať?/medveď môžem Ti niečo povedať ....môže krava lietať?/

No čo k tomu dodať .....detskej fantázii ani skutočne niet čo dodať , človeku to niekedy až dych vyrazí ....
MIRKA111
09.06.07,20:01
No ja mám výroky bratrancovej dcéry:
Včera sme boli na záhradke a pozerali sme ako jej babka, teta a ujo pracujú a ona na to "a čo tam dievčatká robia?"
Neskôr zbadala lietadlo a začala mi vysvetľovať, že je tam hore asi prilepené a preto nespadne.

Dnes sa hrala zo psíkom a keď jej olízal rúčku tak ho vyhrešila "skoro si mi zlomil nechtík!"
Ibaka
10.06.07,15:29
Iba dnes som objavil túto tému- moja škoda, je perfektná (až keď som čítal ako sa táto vykráda a uverejňuje v niektorých denníkoch), nedá mi nepridať:
Svokra môjho syna naučila známu modlidbičku: Andelíčku strážničku, opatruj moju dušičku..........
Ja som ho zas naučil básničku :Kom kom kominár kedy si sa umýval, včera večer v sobotu keď som nemal robotu
Keď sme prišli na návštevu k druhej babke, syn sa hneď chválil: Babka ja sa viem pomodliť:
Aičku staičku kominár, kedy si sa úmývál..
Ibaka
10.06.07,15:39
A hneď ma napadol ďalší výrok: Švagor naučil syna meno a adresu, (keby sa stratil, aby vedel kto je a kde býva).
Keď k nám prišli návštevu, pýtam sa ho : A ako sa ty voláš?
A on jedným dychom: "Misko ........., Nita *****yna " (Nitra Klokočina)
Ibaka
10.06.07,15:43
Ospravedlnujem sa za výraz, aj tak mi to vvhviezdickovalo ale asi viete: Nita K o k o t y n a - Nitra Klokočina
MIRKA111
10.06.07,20:07
No bratrancovej dcéry keď sme sa pýtali kde býva, tak odpovedala, že doma.
dagan
11.06.07,08:39
Moja dcérka mala byť zaočkovaná a večer pred tým ma zavolala k sebe do izby,kde sa ma na pokraji plaču opýtala:však mi tú injekciu nepichnú do očka?!:eek:
dogicka
11.06.07,12:28
Keď sme dnes ráno išli do škôlky vravím mojej 3-ročnej dcérke: Nechoď po tráve, je ešte mokrá, budeš mať mokré ponožky a bude ti zima na nožičky (mala obuté sandálky). Dcérka sa pozrela na nohy a začala plakať. Keď som sa spýtala, prečo plače, vraví: Mne je zima na ponožky.
aglv
11.06.07,13:23
Nedá mi nepridať niečo od sestriných detičiek, hoci bolo toho strašne veľa napadá ma teraz toto:
Synovec ked ho očkovali do nožičky po celý deň strašne kríval, chúďa vláčil nožicku za sebou / iste ho aj bolela/ ale on si myslel že mu pani doktorka tu ihlu nechala v nožičke. Keď mu sestra odlepila ten leukoplast a videl že tam nič nemá hneď ho to krívanie prešlo.

Neter má 2 roky a má strašne rada sušené hroznienka . Keďže len začína pekne hovoriť slovíčko hrozienko vyslovuje tak huhňavo že povie hovienko.
Nedá sa pritom nesmiať
brm
11.06.07,14:57
dialog babky s vnúčikom, zachytený kedysi pri čakaní na autobus v seredi..."babíííí, čo je to tam hore?", ...tryskáč, zlato moje...a prečo tryskáč? lebo tríska o zem?"
tiny77
11.06.07,20:48
Nedá mi nepridať niečo od sestriných detičiek, hoci bolo toho strašne veľa napadá ma teraz toto:
Synovec ked ho očkovali do nožičky po celý deň strašne kríval, chúďa vláčil nožicku za sebou / iste ho aj bolela/ ale on si myslel že mu pani doktorka tu ihlu nechala v nožičke. Keď mu sestra odlepila ten leukoplast a videl že tam nič nemá hneď ho to krívanie prešlo.


..moj syn - btw jedinecny spekulant - po poslednej DiTePer-ke v 6.r.- ockovacej latke - krival - tahal za sebou nozku, pretoze pocul pani dr. ako hovori ze tento predny stehenny sval ho bude boliet. Samozrejme jeho to zacalo boliet uz hned ako sme vysli von z cakarne (prec z dohladu jeho spoluziaciek) a tatko ho musel vziat na ruky. Cely den sme ho vsetci pravdaze lutovali, az do chvile, ked som si vecer uvedomila ze on vlastne taha za sebou tu druhu nozku :D :D :D
SERVIS
12.06.07,05:57
Mamička s dieťaťom asi 4-ročné/ v čakárni u lekára:
-Mami, koľko je hodín?
- Osem preč.
A dieťa začudovane:
- A kde preč?
abel
12.06.07,06:33
Raz keď môj otec postrekoval vinohrad, mal na chrbáte pripevnenú fľašu s postrekom (vyzeral ako potápač s kyslíkovou fľašou). Vnučka reagovala: Jééj, deduško, ty vyzeráš ako podvodník.
ZuzanaP
14.06.07,12:13
Telefonovala som s malým bratancom (má 6 rokov), ale stále je veľký nezbedník.:D Nemohol ísť s kamarátmi zo škôlky na kúpalisko, tak mu tatino kúpil nafukovací bazén, nové šľapky do vody,.... a hovorí mi do fonu: "pozri, mám nové šľapky" a to nemáme videotelefón.....
ZEvina
14.06.07,12:45
Zaviedli nám telefónnu linku. (V tom čase na dedine ešte rarita). Učím môjho 7 ročného syna, ako má telefonovať. Vytočí kamarátove číslo a pekne opakuje, ako som ho učila: Dobrý deň teta, tu je... pekne sa predstaví... dáte mi prosím Vás Martina k telefónu. Chvíľu rozpačito počúva, povie ďakujem a položí. Čo je? pýtam sa. - Nie je doma. Mami, ja som blbec! Spýtavo sa na neho pozerám. Prečo, veď si to pekne povedal. - Áno, lenže to nebola teta, ale ujo! Už mi radšej nehovor, čo mám povedať.
Januška
14.06.07,13:25
Moja dcéra, mala vtedy 7 rokov, išli sme zo školy domov a ona celú cestu mlčala. Zrazu si vzdychla a povedala: vieš mami, rozmýšľala som, že keby som si mala vybrať medzi tebou a koňom, tak si vyberiem teba.
( Kikuška od malička miluje kone a psy, takže toto som brala ako veľké vyznanie lásky). Predsa mi to len nedalo a spýtala som sa, prečo si vybrala mňa a nie koňa. Jej odpoveď: " keď kôň nie je taký užitočný"
JAJA11
14.06.07,13:42
Moja dcéra, mala vtedy 7 rokov, išli sme zo školy domov a ona celú cestu mlčala. Zrazu si vzdychla a povedala: vieš mami, rozmýšľala som, že keby som si mala vybrať medzi tebou a koňom, tak si vyberiem teba.
( Kikuška od malička miluje kone a psy, takže toto som brala ako veľké vyznanie lásky). Predsa mi to len nedalo a spýtala som sa, prečo si vybrala mňa a nie koňa. Jej odpoveď: " keď kôň nie je taký užitočný"


Krásna detská úprimnosť. :) :) :)
MIRKA111
14.06.07,15:53
Ja keď som bola malá, veľmi som chcela mať vlastnú izbu, tak som si zaumienila, keď sme upratovali sýpku, že sa tam nasťahujem. Všetko sa tam upratalo, ostala prázdna miestnosť, nechápala som, prečo mi to rodičia nechcú dovoliť. Až keď som podrástla uvedomila som si, že to nebol dobrý nápad. Ta miestnosť je mimo domu, a je hneď vedľa maštale. Bez prúdu, kúrenia a tá "vôňa":D.
cathyc
14.06.07,19:28
Ja, keď som bola malá, tak rodičia, ktorí vysvetľujú deťom chúlostivé veci boli dosť nedostatkový tovar. Moja mama však patrila k výnimkám. Snažila sa mi odpovedať na všetky otázky primerane k môjmu chápaniu...včielky, opelovanie a tak. Po jednej prednáške som zahlásila: "maminka ja už presne viem ako sa dieťatko dostane von, ale ako sa dostane dnu?" Mama ma rozpačito odpálkovala " dušička to ti vysvetlím, keď budeš staršia". Ja som sa nedala a ďalej som dobiedzala " maminka len takýto kúsoček mi povedz ja to pochopím". a mamina odpoveď???? " Zlatko len taký malý kúštik na to stačí."
judita1971
14.06.07,21:08
môj syn pozeral film - western - odrazu mi vraví : mami pozri vatikáni /indiáni/ - :D :D
tinaM
14.06.07,21:18
Pri čítaní príspevku od cathyc som si spomenula na dobu, keď rástli moji dvaja chlapci.
V tom čase mal jeden asi 5 rokov a druhý 3.
Ten starší ma prekvapil otázkou: "Mami, a prečo tehotná žena nemôže fajčiť?".
Priznám sa, že túto otázku som od neho ešte neočakávala. No nestačila som odpovedať, keď ten menší zahlásil:" Ty šploštý, veď by ši dečko myslelo, že horííí !"
MIRKA111
15.06.07,05:02
Pri čítaní príspevku od cathyc som si spomenula na dobu, keď rástli moji dvaja chlapci.
V tom čase mal jeden asi 5 rokov a druhý 3.
Ten starší ma prekvapil otázkou: "Mami, a prečo tehotná žena nemôže fajčiť?".
Priznám sa, že túto otázku som od neho ešte neočakávala. No nestačila som odpovedať, keď ten menší zahlásil:" Ty šploštý, veď by ši dečko myslelo, že horííí !"

No a nepije asi preto, aby sa dečko neutopilo.:D
ZEvina
28.06.07,06:22
Mám v záhrade dvoch "pomocníkov" - vnučku a synovca. Vnučka mi pomáhala trhať hrášok. To musíš dvomi ručičkami, lebo vytrhneš celý hrášok aj s koreňom (myslela som tým, že jednou ručičkou pridrží stonku a druhou otrhne hrášok), vravím jej. Ona pohotovo chytí do každej ručičky jeden hrášok a ťahá. Babka takto?
Synovec prišiel za mnou do záhrady a najlepšia cesta sa mu javila riadok mladej cibuľky, ktorá práve vychádzala. Keď som ho upozornila, že mi vyšľapal cibuľu, vraví: Vidím ne? Neboj sa, na Miletičke majú normálnu cibuľu. :)
kendy
28.06.07,17:25
Aj moja pra-pra-neterka bola vychovávaná tak, aby v záhradke vždy chodila po chodníčku.. A keď si doma po sebe vynášala nočník do záchoda, išla pomaličky, aby nevyliala a hovorila si: "po chodníčku.. po chodníčku... ":)
kendy
28.06.07,17:28
Môj 5-ročný synček mi doniesol ku "káve" kockovaný cukor ;-)
MIRKA111
29.06.07,07:46
No môjmu ockovi sa podaril tiež pekný výrok, (hoc už nieje dieťa).
- prečo dávaš do polievky ten kvietkovaný šalát (rúžičkový kel)
Odvtedy je u nás rúžičkový kel len kvietkovaný šalát.
tiny77
29.06.07,08:00
No môjmu ockovi sa podaril tiež pekný výrok, (hoc už nieje dieťa).
- prečo dávaš do polievky ten kvietkovaný šalát (rúžičkový kel)
Odvtedy je u nás rúžičkový kel len kvietkovaný šalát.

vy ste teda romanticka rodina :) :) :)
lukina
02.07.07,09:48
Prišli sme s 2 ročnou dcérkou domov od babky a dedka, kde sme na záhrade sadili mrkvu a petržlen. Mala som "ulízané" vlasy do copu s viditeľnými korienkami. Dcérena mi pozerá na hlavu a vraví:" Maminka a kto ti sadil?"
Anja111
02.07.07,10:00
Boli sme na dovolenke v Grécku a vydatá dcéra poslala manželovi nasledovnú SMS:
"Všetko najlepšie ku Dňu otcov a díky, že si užívaš a mňa si nechal doma."
ZuzanaP
02.07.07,10:06
Boli sme na dovolenke v Grécku a vydatá dcéra poslala manželovi nasledovnú SMS:
"Všetko najlepšie ku Dňu otcov a díky, že si užívaš a mňa si nechal doma."

xixi:D :D :D :D :D
hetty
02.07.07,10:27
Výrok mojej dcéry/3/: pani učiteľka povedala, že mám na chrbte semienko / znamienko/. Pomasíruj ma, vieš aké je ťažké a ako ma tlačí?
KvetkaK
02.07.07,10:32
Moja 3 ročná dcérka zahlásila, keď si mala vyzliecť tepláky lebo vonku bolo teplo: ja sa nemôžem vyzliecť. My jej na to: a prečo? a ona: lebo mám chlpy :))
Patrícia5
02.07.07,11:35
Mne na otázku, prečo pomaľoval steny v izbe farbičkou môj 5-ročný syn odpovedal, že to mal "čarovnú ceruzku"... Dá sa hnevať?
jamNicka
02.07.07,19:03
ja som zostala prekvapená nad výrokom mojej 4- ročnej vnučky:prezerá si s veľkým záujmom nohy a potom zahlási"budem si ich musieť oholiť, mám ich strašne chlpaté"
jamNicka
02.07.07,19:05
alebo:jej rodičia fajčia a tak jej hovorím:" Ninka, smrdíš samá cigareta", ona položí ruku na srdce a vážne povie:"Babka, ale ja nefajčím !"
moni
02.07.07,21:36
Moja 2-ročná dcéra sa upokojuje po odchode babky a všeobecne, keď už dačo nie je slovami " Není babka, ešte príde babka. Není lietadlo, ešte príde lietadlo" a pod. Minule som jej vyberala soplíky z nosa vatovou tyčinkou a ona zahlásila "Není sopel, ešte príde sopel." :D
LubicaN
03.07.07,05:27
Deti pozerali reprízu Bailanda...vtedy sa tam Viki s Jurajom bavili o tom, či sú romantickí a tak... Odvtedy sa naše baby hrávajú: No čo Ildi - si ty jomantikuš alebo ELEKTRIKUŠ???

Deti boli u babky na "prázdninách" (Lali bola chorá a už som nemohla zostať doma a Dani predsa nebude chodiť do škôlky keď je Lali u babky...). Keď sme si po ne prišli, prvá veta čo som počula bolo:
Mami, ty si na vine!
Nechápavo som sa pozrela a Danuška pokračuje: Ty si na vine, že má tatinko taký škaredý a boľačkový chrbátik!
Stále som nerozumela, tak im babka našepkala, aby mi to povedali celé od začiatku. A Dani spustí: Keď ti niekto naloží papenku, tak treba všetko pekne spapať a pekne tanierik vyškrabkať, ináč budeš mať rapavého muža. Babka povedala, že rapavý je taký čo má všade pupáčiky a šúpajúcu
kožu... Náš tatinko má taký chrbátik, tak viem, že keď si bola malá tak si zle vyškrabkávala tanierik.
Vybuchla som smiechom a nato prišla Lalinka a zaklincovala to:
Mami, ja sa na teba nehnevám že si škaredo papávala. Veď keby si dobre vyškrabkávala, mohli sme mať úplne cudzieho tatinka...uja Braňa alebo uja Luba...a tých ja nechcem!

*Ľubica
Patrícia5
03.07.07,09:32
To bolo fakt dobré, Ľubica...:D
ZuzanaP
03.07.07,09:32
:D :D :D :D :D
Marianna01
11.07.07,19:59
Náš malý takmer 4 ročný Miško objavuje krásy Hviezdoslavovho slovníka a vymýšľa nové názvoslovie jedna radosť. Tak napríklad, večer, keď mal ísť spať, nemohol, lebo ho bolia kraje - držal sa pri tom za boky...:D:D:D
ZEvina
12.07.07,06:04
Náš malý takmer 4 ročný Miško objavuje krásy Hviezdoslavovho slovníka a vymýšľa nové názvoslovie jedna radosť. Tak napríklad, večer, keď mal ísť spať, nemohol, lebo ho bolia kraje - držal sa pri tom za boky...:D:D:D

Je to milé..... len aby starší nezačal chodiť za Hájnikovou ženou :D :D :D
nonna8
12.07.07,06:46
Kedze sa tu na tychto detskych taraninkach vzdy dobre pobavim pridam aj ja nejake :)
moj synovec ked bol maly tak perlil jedna radost a vzdy tak aby to vsetci poculi :)
tak napr. radi sme sa chodili pozerat na macicku ku skole nedaleko nasho panelaku a on ked ju zbadal stale krical jeeejj Mačica Pičica
alebo jeho oblubena kniha bola Pingu a jeho oblubena postava v nej bola Pinga ktoru si hned premenoval na Pindu takze potom v kniznici sme mali soky ked krical ze si chce zobrat domov Pindu
a tiez sme mali namiesto Krtka Rudka Trtka Rudka a pod. :) :) :)
takze na slovensku je tych hviezdoslavov viac :)