pikulik
13.07.07,22:57
Mám štyroch dospelých synov,ale tiež som si od nich všeličo vypočula.Napr.Keď najmladší syn mal 6 rokov, počul v telke slovo kulturista,tak mu manžel vysvetľoval kto to je. On sa na chvíľu zamyslel a povedal: môjho kamaráta oco je tiež kulturista. Má kľúče od kultúry./Myslel tým od kultúrneho domu-bývame na dedine/.
Majka K
17.07.07,10:42
I ja by som chcela jeden pridať o mojom synovi. Robil prijímacie skúšky na 8ročné gymnázium a mal vysvetliť príslovie:"Chodí spávať so sliepkami." Odpoveď môjho syna znela - "spáva s každou ženou"...takto hodnotil nás - ženy....
Nika
17.07.07,15:51
I ja by som chcela jeden pridať o mojom synovi. Robil prijímacie skúšky na 8ročné gymnázium a mal vysvetliť príslovie:"Chodí spávať so sliepkami." Odpoveď môjho syna znela - "spáva s každou ženou"...takto hodnotil nás - ženy....

toto je dobreeee :--- :D
Ajuška
17.07.07,17:55
...zlaté deti...:--- rada spomínam na zasnežené dovolenky v Bobrovci. Kým sa veľkí lyžovali, zamestnávala som malých šmýkaním a stavaním snehuliakov. Môj syn - vtedy asi 4 ročný mi pribehol ohlásiť: aha maminka, mám gumový palček :--- /v premočenej rukavičke premŕzajúci prštek/. Som rada, že tú vynaliezavosť dokáže denne uplatňovať...:D
ZEvina
18.07.07,05:59
...zlaté deti...:--- rada spomínam na zasnežené dovolenky v Bobrovci. Kým sa veľkí lyžovali, zamestnávala som malých šmýkaním a stavaním snehuliakov. Môj syn - vtedy asi 4 ročný mi pribehol ohlásiť: aha maminka, mám gumový palček :--- /v premočenej rukavičke premŕzajúci prštek/. Som rada, že tú vynaliezavosť dokáže denne uplatňovať...:D

Môj syn, keď sa dlho kúpal tak mal "staré ruky" :D :D :D
ZEvina
18.07.07,06:07
I ja by som chcela jeden pridať o mojom synovi. Robil prijímacie skúšky na 8ročné gymnázium a mal vysvetliť príslovie:"Chodí spávať so sliepkami." Odpoveď môjho syna znela - "spáva s každou ženou"...takto hodnotil nás - ženy....

Možno na to išiel len prakticky v duchu našich televíznych programov. ..... asi si nevedel predstaviť toho chlapa na bidielku pri sliepkach:D :D :D :D
Ajuška
18.07.07,18:35
Môj syn, keď sa dlho kúpal tak mal "staré ruky" :D :D :D

:---...to môžem aj opačne použiť??? ...teda nie som stará, iba dlho kúpaná...:D
Eulalia
19.07.07,03:23
:---...to môžem aj opačne použiť??? ...teda nie som stará, iba dlho kúpaná...:D

:D :D :D :D Super nápad:D :D :D
ZDENIELA
19.07.07,07:27
Vrátili sme sa z dovolenky v Bulharsku, sedíme u sestry na záhradke a rozprávame ako bolo:
že jedlo cenovo prijateľné, alkohol, cigarety a pivo lacné ...
v tom malá 5 ročná neter konštatuje: " Noo, tak to ste mali fakt dobrú dovolenku ..." :D

múdre to dieťa
ludmilla
19.07.07,10:03
Počas víkendu sme zorganizovali rodinné stretnutie u nás doma asi 25 ľudí. Vonku bol stolný tenis. Čiže niektorí boli vonku a hrali, alebo len tak sa rozprávali, niektorí zasa vnútri, čiže venovala som sa viac hosťom ako nášmu najmladšiemu synovi. Keď už všetci odišli ukladala som spať môjho 7 ročného syna, ktorý z pod vankúša vytiahol peňaženku (dosť naplnenú) a pvedal: "Mami, pozri koľko som dnes zarobil?! - môj syn si prosím pekne vyrobil vstupenky a tých čo hrali vonku tenis pekne kasíroval.
calawen
19.07.07,10:08
To je dobrééé....:D :D :D
ZuzanaP
19.07.07,10:10
Počas víkendu sme zorganizovali rodinné stretnutie u nás doma asi 25 ľudí. Vonku bol stolný tenis. Čiže niektorí boli vonku a hrali, alebo len tak sa rozprávali, niektorí zasa vnútri, čiže venovala som sa viac hosťom ako nášmu najmladšiemu synovi. Keď už všetci odišli ukladala som spať môjho 7 ročného syna, ktorý z pod vankúša vytiahol peňaženku (dosť naplnenú) a pvedal: "Mami, pozri koľko som dnes zarobil?! - môj syn si prosím pekne vyrobil vstupenky a tých čo hrali vonku tenis pekne kasíroval.

Rodený obchodník.....:---
Patrícia5
19.07.07,10:58
Fakt - chlapec má talent...
ludmilla
19.07.07,11:02
Fakt - chlapec má talent...

No vyzerá to už tak, ale neviem keď to takto pôjde ďalej, či tie návštevy k nám ešte prídu.
Ajuška
19.07.07,15:10
No vyzerá to už tak, ale neviem keď to takto pôjde ďalej, či tie návštevy k nám ešte prídu.

...priznaj ako dlho si ho na tú akciu nahovárala... :rolleyes::D:rolleyes:
ludmilla
19.07.07,16:23
...priznaj ako dlho si ho na tú akciu nahovárala... :rolleyes::D:rolleyes:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
ZEvina
20.07.07,06:00
No vyzerá to už tak, ale neviem keď to takto pôjde ďalej, či tie návštevy k nám ešte prídu.

.... Aspoň spoznáš skutočných priateľov :D Niekedy by si mi mohla syna požičať :D :D :D
ludmilla
20.07.07,11:27
.... Aspoň spoznáš skutočných priateľov :D Niekedy by si mi mohla syna požičať :D :D :D

..požičiam, hlavne teraz na prázdniny (ale peňženku nechá pre istotu doma):D :D :D :D
DušanČ
20.07.07,12:29
Obchodný talent treba rozvíjať, lebo v dospelosti akoby to našiel. U mňa v detských rokoch tiež driemal obchodnícky talent. Vyrastal som ešte v období, keď žuvačky neboli ešte takou samozrejmosťou ako teraz. Dokázal som vtedy predať aj požuvanú žuvačku. A s takýmto talentom sa dám na ekonomiku a účtovníctvo ?!
ZEvina
20.07.07,12:33
Obchodný talent treba rozvíjať, lebo v dospelosti akoby to našiel. U mňa v detských rokoch tiež driemal obchodnícky talent. Vyrastal som ešte v období, keď žuvačky neboli ešte takou samozrejmosťou ako teraz. Dokázal som vtedy predať aj požuvanú žuvačku. A s takýmto talentom sa dám na ekonomiku a účtovníctvo ?!

Jasné! Vieš koľkokrát som chcela požuvať daňové priznanie? :D :D :D
Nika
20.07.07,12:38
Jasné! Vieš koľkokrát som chcela požuvať daňové priznanie? :D :D :D


:D :D ..... ja vidím ako to DP prežúvaš......pohľad pre bohov........:D :D :D
DušanČ
20.07.07,12:43
Jasné! Vieš koľkokrát som chcela požuvať daňové priznanie? :D :D :D

Kto neskúsi, nevie akú to má chuť. Začni a potom nám poraď, čím to treba dochutiť. Budeme to robiť všetci.:--- :--- :--- ňam, ňam.
ZEvina
20.07.07,12:54
:D :D :D :D :D
JAJA11
20.07.07,13:01
Môjmu synovi bolo zas veľmi smiešne, že môj brat oslovil našu mamu mama. Nešlo mu to dohlavy, že jeho babka je niečia mama. :-))
gustinka
20.07.07,13:53
usmievam sa od ucha k uchu a tak mi nedá prispieť.

nie je to síce výrok dieťaťa, ale dúfam, že poteší...
keď som chodila s mojim prvym chalanom, ale jeho otec - madarsky hovoriaci s madarskou nardonostou (moj nadejny buduci svokror, ktorym nakoniec nebol) si nebol isty, či by sme boli schopni uzivit deti v takejto (finančne zlej) dobe, zlom období . Ku mne sa snažil hovoriť vždy slovensky a zadrel:
nie som si istý, či v tomto "počasí" je dobré mať deti (vonku pršalo, tak nam trvalo pochopiť o čo ide)

Keď ho manželka chcela naučiť žehliť novou žehličkou tak zahlásil, že on žiadnu "žehlu" nepotebuje...

strašne bol zlatý, keď mi chcel ponúknuť "naranči", ktoré kúpil. ( naranč = maďarsky pomaranč)
Jana Motyčková
21.07.07,19:04
Boli sme na splave s deťmi. Večer v stane potme s baterkou sme asi 20 min hľadali zubné kefky. Keď som to už vzdala, syn si spomenul, že si k nim pribalil mobil:eek: . Tak som mu zavolala na mobil a kefky sa našli. Potom keď sme zaspávali v stane, moja 7-ročná dcéra zahlásila - mami, keby prišli zlodeji, aj tak nič neukradnú, lebo kým, by to našli ...
willma
21.07.07,20:30
no moje zlaté dieťa dnes započulo v televízii výraz prostitútka. Na to s milým úsmevom zahlásila, že ona veru prostitútka nebude- to som rada, že má jasno vo voľbe budúceho povolania:D :D :D , skoro som spadla z postele od smiechu
Ivana Š
21.07.07,20:39
Boli sme na splave s deťmi. Večer v stane potme s baterkou sme asi 20 min hľadali zubné kefky. Keď som to už vzdala, syn si spomenul, že si k nim pribalil mobil:eek: . Tak som mu zavolala na mobil a kefky sa našli. Potom keď sme zaspávali v stane, moja 7-ročná dcéra zahlásila - mami, keby prišli zlodeji, aj tak nič neukradnú, lebo kým, by to našli ...

:D zlodeji by museli mať číslo na mobil :D a tip kde stanujete :D aby vedeli kde vás môžu ukradnúť :D:D:D
Elena Navrátilová
21.07.07,20:41
:D zlodeji by museli mať číslo na mobil :D a tip kde stanujete :D aby vedeli kde vás môžu ukradnúť :D:D:D
Však to by museli mať ale všetko pri tom mobile. :D:D:D:D:D Chvalabohu keby to bola podmienka pre všetkých zlodejov.... tak by boli bez poživne. ;):D
Ivana Š
21.07.07,21:03
Elenka, ver mi, zlodeji vedia, kde môžu kradnúť - nepotrebujú mobily - len TIP a nástroje a veľké vrecia - pred týždňom vykradli našich susedov (boli na dovolenke)
Elena Navrátilová
21.07.07,21:07
Verím, bohužiaľ... vidím to aj u nás. Jedny mali možno 15 minút prázdny byt a stihli im medzitým ukradnúť vežu. Diaľkové zabudli.
vilob
23.07.07,22:53
mám 5 ročného syna a keď hráme karty a treba ich pomiešať tak na tento úkon používa slovo "posexať". takže my karty nemiešame ale sexáme:D


asi pred dvomi týždňami sme sa vrátili z dovolenky kde sme spolu s malým zdieľali spoločnú izbu. no a jeden večer sme s manželom horlivo čakali kedy zaspí, aby manželské povinnosti nezostali v hanbe.. keď sme si už boli istý že spí a začali sme sa k sebe túliť, malý z ničoho nič otvoril oči a "zapísal": "Tani tani dva zasrani". potom zase oči zatvoril a spal ďalej...:D
Patrícia5
24.07.07,06:03
To my keď miešame karty, tak robíme "kloch, kloch"..
vilob
24.07.07,21:34
ešte mi napadlo: raz som šla z malým z nejakého vyšetrenia z nemocnice, keď pred nemocnicou pofajčievali nejaké pacientky v županoch. a ako sme prechádzali okolo nich malý na ne: "A vy tu čo obchendujete takto v pyžamách?" :)


raz som ho zase hrešila, že pred chvíľou som ti obliekla čisté veci a už si špinavý! a on na to: "No, taký je život":)


alebo: chystala som sa na prechádzku aj s druhým 6 mesačným synčekom. pýtam sa staršieho:Andrejko ideš so mnou na prechádzku? a on na malého: "Aj tohto domáceho mazlíčka berieš so sebou?":)
ZEvina
25.07.07,05:58
ešte mi napadlo: raz som šla z malým z nejakého vyšetrenia z nemocnice, keď pred nemocnicou pofajčievali nejaké pacientky v županoch. a ako sme prechádzali okolo nich malý na ne: "A vy tu čo obchendujete takto v pyžamách?" :)


raz som ho zase hrešila, že pred chvíľou som ti obliekla čisté veci a už si špinavý! a on na to: "No, taký je život":)


alebo: chystala som sa na prechádzku aj s druhým 6 mesačným synčekom. pýtam sa staršieho:Andrejko ideš so mnou na prechádzku? a on na malého: "Aj tohto domáceho mazlíčka berieš so sebou?":)


:D :D :D :D no ten sa Ti v živote nestratí! :D :D :D
fimka
29.07.07,20:04
Moju krstnú dcéru, keď mala tak 3-4 roky veľmi tešili pochvaly. Preto ak sa činila v kuchyni, hovorili sme jej, že je šikovná kuchárka. Ak nás česala, chválili sme ju, že je šikovná kaderníčka a podobne. Až raz, pri upratovaní bytu po maliaroch, ostošesť pomáhala kefou drhnúť parkety. Nikto si to však nevšímal a preto sa rozhodla pochváliť sama: Oci, však som šikovná ...... a zasekla sa, lebo nevedela pomenovať prácu, ktorú práve vykonávala. A tak sa opýtala: Ocko, ako sa volajú tie tety, čo kefujú? :) ;)
Eulalia
30.07.07,02:18
Moju krstnú dcéru, keď mala tak 3-4 roky veľmi tešili pochvaly. Preto ak sa činila v kuchyni, hovorili sme jej, že je šikovná kuchárka. Ak nás česala, chválili sme ju, že je šikovná kaderníčka a podobne. Až raz, pri upratovaní bytu po maliaroch, ostošesť pomáhala kefou drhnúť parkety. Nikto si to však nevšímal a preto sa rozhodla pochváliť sama: Oci, však som šikovná ...... a zasekla sa, lebo nevedela pomenovať prácu, ktorú práve vykonávala. A tak sa opýtala: Ocko, ako sa volajú tie tety, čo kefujú? :) ;)


Detská nevinnosť je nádherná, škoda, že ju tak skoro strácame:D
lubica_02
30.07.07,18:17
Môj vnuk synovi dnes v nemocnici pred viacerými zahlásil :ksrný ty si nejaký prispatý / ospalý/.
pupavienka
31.07.07,15:29
Mám 2-ročného synovca, ktorého sestra chce naučiť vykonávať "potrebu" na nočníček, tak chodí ako "veľký" chlap. No samozrejme, že sa mu podarí ešte aj mimo nočníčka "pustiť" :-) a vtedy príde za svojou maminkou a pozrie na ňu a povie:"mamka, pipo ciká" a keď "ujde" veľká potreba, tak povie s hrudkou na zadočku: "Maloško kakal"

alebo pri čítaní týchto perličiek som si spomenula, ako som spievala svoju obľúbenú pesničku "maličká som, húsky pasiem, tancovala by som, až trasiem sa" - mamka ma nevedela od toho môjho "slovosledu" odnaučiť :-)
ZEvina
01.08.07,06:05
Môj synovec básničku: šošovička, hrášok, fazuľa, kde ste boli tetka Zuzaľa, bola som ja pre vodičku, budem variť šošovičku spieval: šošovička, hrášok, kde ste boli tetka Zuzuľa, bola som pre vodičku, budem variť večeru. A keď som ho chcela opraviť ..... hrášok, fazuľa.... povedal: Ja fazuľu neľúbim!
Zlatý a úprimný! Prečo by mal ospevovať niečo, čo neľúbi? :D :D :D :D
LubicaN
01.08.07,18:21
Môj synovec básničku: šošovička, hrášok, fazuľa, kde ste boli tetka Zuzaľa, bola som ja pre vodičku, budem variť šošovičku spieval: šošovička, hrášok, kde ste boli tetka Zuzuľa, bola som pre vodičku, budem variť večeru. A keď som ho chcela opraviť ..... hrášok, fazuľa.... povedal: Ja fazuľu neľúbim!
Zlatý a úprimný! Prečo by mal ospevovať niečo, čo neľúbi? :D :D :D :D

...naša Lali asi ako dvojročná mi naspievala zvonenie na mobil: "čééjéééše. mooooje josypané nááá cééééste. Tto jas nájde, tto jas pozbééééja. maja som ja véééééčej jáááááno fajeja... (čerešničky čerešničky čerešne)

...a ešte jedno mi naspievala: Pása husi, tatiaa paapuuce... (krásna krásna, kde si húsky pásla)
ZEvina
02.08.07,05:50
...naša Lali asi ako dvojročná mi naspievala zvonenie na mobil: "čééjéééše. mooooje josypané nááá cééééste. Tto jas nájde, tto jas pozbééééja. maja som ja véééééčej jáááááno fajeja... (čerešničky čerešničky čerešne)

...a ešte jedno mi naspievala: Pása husi, tatiaa paapuuce... (krásna krásna, kde si húsky pásla)

To musí byť krásne! Ten nádherný detský hlások. Moja nevesta má na zvonení smiech svojej dcérky. ..... ja by som asi stále čakala, nech mi niekto zavolá a čudovali by sa, prečo tak dlho nezdvíham :D :D :D
toptom
03.08.07,20:25
Keď som sa prvýkrát vrátil zo služobnej cesty, spýtal som sa svojho štvorročného syna, či som mu chýbal. On mi pohotovo odpovedal: "Nie! A ty mne?"
abel
06.08.07,09:45
Čítala som tému "papuča" a pri predstave o parkovaní žien som si spomenula na výrok mojej dcéry(18). Veľmi túži po motorke, je nimi posadnutá. Keď sme jej vysvetľovali nebezpečenstvo na motorkách, to, že motocyklisti sú potencionálni darcovia orgánov a pod., a prečo vlastne vôbec nechce auto, tak večer, keď sme boli samy, mi povedala: "Mami, vieš, prečo nechcem auto? Lebo ja vôbec neviem cúvať."
Mimochodom, ešte nesedela sama za volantom a ešte nemá vodičák.
gabco
06.08.07,09:56
Mňa zas prekvapila moja 3 ročná dcéra, ktorú teraz varuje moja mama,keď ju upozorňovala, aby neskákala a nebehala po schodoch, aby sa jej nič nestalo (totiž ja ako 3 ročná som si rozbila hlavu keď som bola u dedka na prázdninách a skákala som po schodoch) a moja malá sa len otočila a povedala: Babka ty ma stále nepoučuj, nechaj ma na pokoji veď ja chcem aj trochu žiť.
barto
06.08.07,10:21
Mám dvoch malých súrodencov. Sestru aj brata a naozaj to máme s nimi doma veselé. Teraz ma však narýchlo nič podstatné nenapadá, ale brat išiel tohto roku ako trojročný do škôlky a učiteľkám dáva zabrať. Hneď v prvý deň nám s ním rozprávali pikošky, ako napríklad to, že na obed, keď všetci jedli on len sedel a pozeral do taniera. Učiteľka sa ho pýtala, že prečo neje? A jeho odpoveď na to bola:"Šaník má malé ruky, on jesť sám nemôže."
barto
06.08.07,10:26
Ešte ma teraz napadla čerstvá príhoda. Za otcom prišiel domov jeden zákazník a vzal so sebou aj svojho syna, že sa s naším malým lotrom pohrajú. Problém bol však v tom, že te chlapček, ktorý prišiel mal totiž dlhé vlasy a vyzeral ako dievčatko. Tak som teda bratovi vysvetľovala, že to je chlapček a že má len také dlhé vlasy. Nakoniec aj išiel k nemu, myslela som si že sa umúdril a konečne to pochopil, ale on namiesto toho aby ho volal hrať mu povedal, ukáž pimpuš.
ZEvina
07.08.07,07:36
Ešte ma teraz napadla čerstvá príhoda. Za otcom prišiel domov jeden zákazník a vzal so sebou aj svojho syna, že sa s naším malým lotrom pohrajú. Problém bol však v tom, že te chlapček, ktorý prišiel mal totiž dlhé vlasy a vyzeral ako dievčatko. Tak som teda bratovi vysvetľovala, že to je chlapček a že má len také dlhé vlasy. Nakoniec aj išiel k nemu, myslela som si že sa umúdril a konečne to pochopil, ale on namiesto toho aby ho volal hrať mu povedal, ukáž pimpuš.

:D :D :D istota je istota! Dnes sa už nedá veriť nikomu :D :D :D :D
heja3
07.08.07,08:21
Moja 3-ročná neter sa česala pred zrkadlom, ale len ofinu vpredu. Babka jej povedala:"Očeš sa aj na zadku!" Ona na babku pozrela, celá vážna a dala si hrebeň k zadku a napodobňovala česanie....
Jana Motyčková
07.08.07,09:00
Barto mi pripomenul moju dcéru, keď nastúpila do školy. Z určitých dôvodov nastúpila do prvej triedy až koncom októbra. Pani učiteľka ju chválila, že všetko je v poriadku, stíha, iba na telocviku sedí na lavičke a necvičí. Tak som sa dcéry pýtala prečo - že predsa v škole sa má učiť a nie cvičiť.
ZEvina
07.08.07,11:59
Môj starší syn, keď mal nastúpiť do prvej triedy, tak celý august spával so školskou taškou. 1. septembra (vtedy ešte nebol sviatok) dostali zošity, ceruzky, šlabikár ..... celý vytešený si to doma prezeral, ani zaspať nemohol! Ráno ho budím do školy. Aké bolo moje prekvapenie: Maminka, ja už nemusím chodiť do školy. Ja už mám knihy aj zošity, ja sa budem doma učiť! :eek: :eek: :eek: Ešte pár dní mi trvalo, kým som mu povysvetľovala, že do školy sa musí chodiť každý deň, okrem soboty a nedele a ešte veľa veľa rôčkov. (Ako rád by sa tam dnes vrátil:D :D :D)
Babika7711
08.08.07,08:36
Som rozvedena a moja dcera bola zvedava že kedy bude mať súrodenca a ja že až keď bude svatba tak potom sa mi narodí babätko a ona že a čo teta Aďa?? Veď ona nemala svatbu a má synčeka! Tak som jej povedala, že to je , to je "zázrak" a ona že Aj ja by som chcela takýto zázrak :)))

No ja dúfam, že sa jej to nestane:))) taký zázrak:)
AlaNR
08.08.07,11:13
V nedeľu mamina oslavovala narodeniny a boli sme aj s mojou budúcou svokrou v reštike. Bola tam aj budúca švagrina s 20 mesačným synom.
Ten mal nakázané z domu, že keď uvidí tetu so zásterkou, má si vypýtať papaničku.

Tak malý štupel na každú čašníčku, ktorá prešla okolo, vykrikoval:
"Teta, doneš papaničku!"
Už sa na ňom čašníčky zabávali, tuším to stihol zakričať na každú....
anmary
08.08.07,13:25
S deťmi prázdninujúcimi u starých rodičov je naozaj kopec srandy.
Môj 3,5 ročný syn je teraz aj s bratovým 4 ročným na prázdninách u mojej mamy. Tá nebýva vo svojom dome, v ktorom ich varuje ale u priateľa pri Trnave. Včera keď sa naobedovali babička zavelila, že treba ísť spinkať. Obaja začali protestovať, že sa chcú ešte chvíľu pohrať. Babička chcela byť neoblomná a tak im povedala, že sa hrali celé dopoludnie a budú sa hrať ešte aj keď sa vyspinkajú. Môj syn sa postavil a vraví jej: "Mám zobrať telefón a zavolať mojej maminke. Ja jej zavolám, že nám nechceš dovoliť sa hrať a ona ťa zavezie na vlak do Trnavy!"
Drobec ani nevie, čo je to za robota zabezpečiť mu stráženie na celé prázdniny /škôlka je zatvorená celé 2 mesiace/ a ešte by ju aj poslal domov. :D
witch
14.08.07,13:35
Ahojte, do tejto témy prispievam prvý raz, ale čítam si v nej vždy, keď ma niečo "prišliapne" k zemi.
Môj syn, keď bol predškolák, zasa usúdil, že babka je menej prísna, než rodičia a jedného zimného dňa si zbalil do detského kufríka "čapopis", nasadil si čapicu a len tak v pančuškách a mikine sa vydal za babkou. (býva 40km od nás) Našťastie sme začuli buchnúť bránu, takže sme ho odchytli včas. :D

Dcérka sa zasa rada robí, že zle počula nejaké slová (v rodine je nás dosť nahluchlých, kt. sa to stáva bežne). Takže prírodopisný film komentovala slovy: Čože?? Osy a sovy v snehu?? (losy a soby)
Marianna01
14.08.07,17:05
Deti sú úžasné. Ja mám to šťastie, že mám doma takmer 4 a takmer 7 ročných chalanov, ktorých je absolútne úžasné pozorovať, ako sa rozprávajú, keď si neuvedomujú, že niekto ich počúva. Tie múdre reči, napodobňovanie dospelých, alebo rôznych hrdinov z filmov či kníh, podchytené vety z rôznych rozhovorov vytrhnuté z kontextu a vsadené do ich úžasného dialógu... človek by musel mať diktafón, aby to vedel zreprodukovať. Ale chňápem sa na nich denne :D:D:D
mirpo
22.08.07,07:31
Keď som ešte bývala u našich, chodievala som von so psom a často som sa zastavila u kamarátky. Jej malá, keď mala okolo 2 r. sa vždy tešila a hovorila "haviko Betika".
Raz som prišla aj s hafanom, potom čo prestalo pršať. A malá: "Mami pozi, Mika má pakako, ale de je Betika? :--- (mami pozri, Mirka má prasiatko, ale kde je Betinka?) Doteraz sa na tom smejeme, lebo ona to hovorila s takou vážnou tváričkou:D
gabriska
28.08.07,19:52
Aj ja som si spomenula na jednu prihodu s "tehotnym" bruskom: Bola som s nasou 3,5 rocnou dcerkou na ihrisku, v tom prisiel nejaky pan s velkym bruchom, nasa mala ihned bezala ku mne a naradostena na mna volala: "maminka, ten ujo ma babatko v brusku!!!!!!!"
Dalsia prihoda, v zime v obchode: Jedna pani vosla do obchodu s takou velkou hunatou ciapkou, co samozrejme neuslo pozornosti mojej dcerky a ta na mna zakricala na cely obchod: "maminka, ta teta ma na hlave parochnu..." :D

Inac, pri citani tych vsetkych heftov sme sa s muzom isli doslova popucit od smiechu, naozaj super tema :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ALDA
29.08.07,11:33
Moji škorci, deti najstaršiho syna majú veľmi radi svojho strýka a jeho priateľku, ktorí majú malú Sandričku. Stale sa hrajú na Mirka a Lucku až v sobotu som na chalupe započula Sašku ako hovorí Dávidkovi." Ocko už mám veľké bruško ide mi prasknúť už sa nám narodí Sandrička musím ísť do nemocnice."
helas
29.08.07,14:46
Ja dodnes vidím vystrašené oči mojej vtedy asi 4 ročnej netere, keď jej povedali, že mám v brušku babätko. S hrôzou sa ma spýtala , ty si ho zhltla?!
Kazu
29.08.07,15:52
Neterka má u mňa bod.:D :D :D
dogicka
31.08.07,12:04
V nedeľu ideme mať menšiu rodinnú oslavu, tak som bola nakúpiť všetko potrebné, okrem iného aj víno a minerálku. Moja 3,5 ročná dcérka bola so mnou a keď sme sa vrátili domov vraví manželovi: Ocko, my sme v obchode kúpili nákup. Manžel sa spýtal: A čo ste kúpili v tom nákupe? A Tánička: No, vodu a pálenku!
AlaNR
31.08.07,13:07
22-mesačný synovček rád vedie siahodlhé debaty so susedom, podotýkam cca 60- ročným.
Minule sa tiež tak cez plot "rozpravali" a malého mamina volala dovnútra, že ho prebalí a potom sa môže ďalej rozprávať.
Malý zdvihol ten maličký ukazováčik otočil sa k susedovi a hovorí mu:
"Ťuťed, pokaj, Timuko pebají, píde a bujeme ťa opávať!"
(Sused, počkaj, Timurko sa prebalí a budeme sa rozprávať)
mackx
04.09.07,07:09
Nedá mi, aby som pár od mojej dcéry nepridal: pred pár rokmi ma generálny riaditeľ uvádzal do funkcie regionálneho. Pri tejto sláve sme sa zastavili aj u nás doma s fľašou bechera, čo sa direktorovi zapáčilo, ale mojej malej nie. Chvíľu okolo nás pobehovala, chvíľu skúmala direktora a naraz zahlásila: oci pozri, akú má ujo dieru na ponožke! / čo bola aj pravda, celý palec mu trčal.../ Lenže detskej úprimnosti ešte koniec nebol a po polhodine sa ku mne pritúlila a tak, aby to všetci počuli povedala: oci, povedz im, nech už idú preč! Takže úvod môjho pôsobenia vo funkcii bol zaujímavý. A ešte jednu dám: cestovali sme trolejbusom, malá na kolenách, vonku kŕdeľ čiernych havranov /niekto im hovorí vrany/ a malá na celý trolejbus skríkla. aha oci, nákladné lastovičky! čo nasledovalo, asi netreba opisovať, trolejbus bol plný... majte sa
willma
04.09.07,07:17
Nákladné lastovičky :D :D :D , čo tie deti nenapadne.
ludmilla
04.09.07,09:22
Ups, až ma striaslo, čo by asi tak povedala na mňa?!:rolleyes:
ZEvina
04.09.07,09:37
Ups, až ma striaslo, čo by asi tak povedala na mňa?!:rolleyes:

:D :D :D :D Ludmilka, deti sú také úprimné a nevyspytateľné, až je to také krásne, že nech by povedali čokoľvek, povedia to tak úprimne a krásne, že človek sa na nich nemôže nikdy nahnevať. :)
willma
04.09.07,09:42
Inak jedného krásneho dňa som horkoťažko zabránila riadnej blamáži. Videla som na zastávke riadne obézneho pána, ktorý sa chystal nastupovať, verte, že moja mladá sa veru tiež hotovala vo svojej detskej úprimnosti zavaliť nejakú tú otázku, ale našťastie som jej úmysel odhadla a bleskovo odviedla jej pozornosť iným smerom. Inak neviem, kto by chodil kanálmi
hetty
07.09.07,12:12
Výrok mojej trojročnej dcéry:

mamka dokedy mi chceš obliekať do škôlky tielko ako malým deťom? Kedy mi už kúpiš podprsenku?
Gabi03
07.09.07,12:21
Výrok mojej trojročnej dcéry:

mamka dokedy mi chceš obliekať do škôlky tielko ako malým deťom? Kedy mi už kúpiš podprsenku?

:D :D :D
ZEvina
07.09.07,12:57
Výrok mojej trojročnej dcéry:

mamka dokedy mi chceš obliekať do škôlky tielko ako malým deťom? Kedy mi už kúpiš podprsenku?

:D :D :D nezávidím ti! Ty si len rýchlo kúp veľký zámok na svoju skriňu, aby si raz ráno nemusela ísť do práce hore bez! :D :D :D
LubicaN
08.09.07,15:27
Dnes som si spomenula na pekný výrok našej Danušky. Mala vtedy tri či štyri rôčky, ja som bola s druhou dcérkou v nemocnici, tato mal v Blave skúšky, tak šli celá rodina, teda babka, dedko, manžel a Danuška spolu do Blavy, zastavili sa v ZOO. Práve bol čerstvo otvorený Dinopark. Danuška tam bola, pozerala...a potom mi rozprávala čo všetko tam bolo... Až prišla k dinoparku a vraví mi: Vieš, boi tam také dinosaui a oni na mňa veumi vučali, tak som sa dužaja babty ako kinec. (Boli tam také dinosaury a oni na mňa veľmi vrčali, tak som sa držala babky ako klinec - Malinká vedela že to má byť nejaké náradie alebo čosi podobné, len sa jej to trošku poplietlo...)

hetty
21.09.07,06:33
Dnes prešlo pred nami jedno auto veľmi rýchlo. Moja trojročná dcéra na to zareagovala: Vidíš mamka lietadlo a ani nepotrebuje tie hnusné krídla.
Maruška54
21.09.07,17:56
Mám priateľa z Karlových Varov, keď som pred rokom bola uňho prvýkrát na návšteve jeho päťapolročná vnučka ma vylákala z obývačky do jej izby že sa budeme pozerať na rozprávku. Tam ma začala lustrovať. "Ty bydlíš na Slovensku?". Odpovedám "Áno". "Máš tam nejakýho manžela?" Ja hovorím "Nie manžel mi zomrel". Ona na to "No tak to se mužete s dedou klidne "oženiť" protože on je rozvedený". Hoci to bolo malé dieťa, očervenela som a nevedela čo mám na to povedať. Ona to ale vyriešila, zobrala ma za ruku a hovorí "Pojď zeptáme se dedy". Prídeme do obývačky s otázkou "Dedo vy se budete brát?" Dedo taktiež zaskočený hovorí " No ale Maruška mne zatím nechce". Adélka si dala ruky v bok a pýta sa ma "Tak vemeš si ho nebo ne?" Ja stále zaskočená nevedela som ako reagovať pýtam sa jej "Čo povieš Adelka mám si ho zobrať?"
Ona len mávla rukou so slovami "Tak si ho teda vem" a odbehla si k svojim pohádkam.;)
judita1971
02.10.07,20:55
To je z dnešného dňa. Staršieho syna som skúšala z dejepisu - látka o svätých vojnách. Starší syn mi rozpráva o tom ako Turci obsadili Jeruzalem. Ten mladší po chvíľke počúvania sa ozve : "Mami aj my sme sa o tom Jeruz Alemovi učili, len neviem čo ten ujo robil, že je taký známy.":D
jajka40
02.10.07,21:56
Môj bývalý žiak - deviatak na písomke napísal "dcukor". Keď som sa ho pýtala na vysvetlenie, veľmi logicky ma uzemnil: Veď ani v slove dcéra nečítame "d"
ZEvina
04.10.07,12:02
To je z dnešného dňa. Staršieho syna som skúšala z dejepisu - látka o svätých vojnách. Starší syn mi rozpráva o tom ako Turci obsadili Jeruzalem. Ten mladší po chvíľke počúvania sa ozve : "Mami aj my sme sa o tom Jeruz Alemovi učili, len neviem čo ten ujo robil, že je taký známy.":D

:D :D :D To mi pripomenulo môjho syna. Záhoráci používajú zdrobnelinu Pán Boh - Pánbožko, Pánbíček. Keď babka nadávala môjmu synovi, že ho Pánbíček potrestá, syn pohovovo: A ten pán Bíček ma odkiaľ pozná?
Rozalka
04.10.07,15:05
Môj syn bol prváčik ešte v 1988 a hneď prvý deň v škole mali "mierovú hodinu". Pani učiteľka im ukázala obrázok Lenina a spýtala sa, kto ho pozná. Samozrejme, že môj uvedomelý syn. Postavil sa a povedal:" To je Koštiar nesmrteľný." Asi týždeň predtým bola totiž v TV bábková rozprávka a ten "Koštiar" vyzeral presne tak isto, len mal trochu dlhšie vlasy.
Elena
__________________

Môj syn ma tiež pred rokom 1989 raz takto privítal v škôlke: potlebujem zajtla doniest jelino. ČO to je, pýtam sa? Neviem, a hlavičku zaklonil naľavo. Prišli sme domov, hovorím: Ocko, potrebujem zajtra do škôlky jelino. Ocko na to: Tominko, a čo je to? Neviem, a hlavičku zaklonik napravo. Po chvíľke rozmýšľania ocinka osvietilo: Jeleň?! Áno, a Tominko naradostený poskakuje. Prehľadáme všetky možné časopisy, nakoniec v kalendári na nasledujúci rok krásny obraz jeleňa. No čo sa dá robiť, kalendár musíme poškodiť. Na druhý deň ma dieťa čaká s obrázkom jeleňa, na zadnej strane nápis: Potrebovali sme na nástenku obraz súdruha Lenina. Aké šťastie, že učiteľka mala zmysel pre deti, mohla som skončiť ako v kotolni.
Marianna01
04.10.07,16:11
Môj syn ma tiež pred rokom 1989 raz takto privítal v škôlke: potlebujem zajtla doniest jelino. ČO to je, pýtam sa? Neviem, a hlavičku zaklonil naľavo. Prišli sme domov, hovorím: Ocko, potrebujem zajtra do škôlky jelino. Ocko na to: Tominko, a čo je to? Neviem, a hlavičku zaklonik napravo. Po chvíľke rozmýšľania ocinka osvietilo: Jeleň?! Áno, a Tominko naradostený poskakuje. Prehľadáme všetky možné časopisy, nakoniec v kalendári na nasledujúci rok krásny obraz jeleňa. No čo sa dá robiť, kalendár musíme poškodiť. Na druhý deň ma dieťa čaká s obrázkom jeleňa, na zadnej strane nápis: Potrebovali sme na nástenku obraz súdruha Lenina. Aké šťastie, že učiteľka mala zmysel pre deti, mohla som skončiť ako v kotolni.

Možno by si bola skončila ako prezidentka... :D

S niečím podobným sme mali skúsenosť aj my - aj keď pred tromi-štyrmi rokmi: Malý (väčší) - vtedy asi 2-3 ročný prišiel domov. Na chodbe zastal, začal si rúčkou - vlastne päšťou tĺcť do čela a jemnúčko hovoril AHOME, AMOHE... Nikto netušil, čo to je. Dlllho to hovorieval aj tou gestikuláciou, až kým... terz preruším: ja som totiž často zvykla pri deťoch pracovať tak, že som im zapla rozprávku a ja som robila na PC, takže všetky rozprávky poznám tamker naspamäť, ale ani jednu som nevidela :D.
...kým som si s malým nepozrela Macka Pú, ktorý chodil pred domčekom, tĺkol si päsťou do hlavy a rozmýšľal - a hrome! a hrome! - (česká verzia Macka Pú) :D
Katka91
05.10.07,10:46
Moja malá neter, mala vtedy možno dva roky, sa pred spaním večer nahlas modlila asi takto: ..........svätá Mária, bodka SK (malo byť ....... svätá Mária, Matka Božia .........).
Marianna01
06.10.07,18:16
Ešte jedna vec ma napadla - keď bol malý ešte iba jeden, mal asi tak dva roky, stále spomínal môj kamarát, môj kamarát .... môj kamarát Maroš Košík. Nevedeli sme si predstaviť, kto to ten Maroš Košík je. Nemal nijakého kamaráta s takým menom, v rodine sme nikoho nemali, dokonca ani priateľov... nevedeli sme, odkiaľ zobral to meno - až kým, sme (to už mal asi 4 roky) nepozerali správy a tam - na Markíze - reportér Maroš Košík. Čím malého tak zaujal, je dodnes záhadou, ale bol jeho priateľom cez 2 roky :D:D:D
Melnick
06.10.07,18:40
Moja malá neter, mala vtedy možno dva roky, sa pred spaním večer nahlas modlila asi takto: ..........svätá Mária, bodka SK (malo byť ....... svätá Mária, Matka Božia .........).
:D :D :D Malá ide s dobou.:)
Mária27
06.10.07,20:06
Aha, kravička sa pasie na trávičke! A to papá tú trávu, alebo si v nej hľadá chrobáčikov?
pochemi
07.10.07,17:21
Zdravím tému o detičkách a prepáčte , že budem mimo témy ale nemám čas a potrebovala by som poradiť v Bratislave reštauráciu, kde je vhodné osláviť spolu moje narodeniny aj s vnukmi . Mala by to byť teda osobitná miestnosť a príjemné prostredie. cca 20 ľudí. Ak niekto máte dobrú skúsenosť prosím poraďte. Ďakujem.
Mária27
07.10.07,20:02
http://www.bratislavahotels.sk/pension-pegas-bratislava

Je to za Dúbravkou, krásne prostredie, koníčky ...
Majú tam aj takú miestnosť. Bolo nám tam dobre aj s deťmi.
pochemi
08.10.07,05:13
Ďakujem a v okolí štrkoveckého jazera nepoznáte niekto niečo?
judita1971
08.10.07,15:14
pochemi, nič v zlom, ale dodržuj etiketu, v prvom prípade si sa ponáhľala, v druhom prípade ? si sa tiež ponáhľala ? dávaj otázky pod cestovaním.
tu je téma výroky detí.
pochemi
08.10.07,19:53
Pardon, nevedela som kam to zaradiť.
Dáša_
08.10.07,20:53
Odpočuté dnes v prvej triede:
M: "Načo si si priniesol to autíčko?"
K: "Vieš poobede (v školskom klube) budeme na dvore budovať našu cestu. A čo ked bude niektorý material v cudzine, za hranicami. Vieš, myslím tak za 4 horami, za 4 dolami"

Pripadalo mi úžasne spojenie toho, že chcú byť veľkí s tým, že predsa len sú to ešte malé detičky:)
Patrícia5
25.10.07,07:03
My sa v poslednom čase venujeme vesmíru - boli sme v planetáriu s mojím päťročným synom. Odvtedy sa ma stále pýta, ktorá zemeguľa je najväčšia. Ukázala som mu atlas, kde sú na jednej strane nakreslené planétky a na druhej je nakreslená prepolená zemeguľa. Tak som vysvetľovala, ktorá planéta je najväčšia a on na to, že aj tak zemeguľa, lebo veď vidím, že na druhej strane je nakreslená najväčšia. A tak som vytasila teóriu s mierkami. To som asi prehnala, že? Päťročné dieťa asi ťažko pochopí, čo je to mierka...
A tak to bolo aj s dopravnými predpismi. Vždy sa ma pýtal, čo sú to predpisy a prečo vodič, či chodec môže to či ono, a prečo je to tak a nie inak. A tak - na záver som vysvetlila, že tak je to schválené a napísané v Zbierke zákonov a teda preto je to všetko tak a nie inak. Neskončilo to, všakáno, lebo potom bol zvedavý, čo je to schváliť a čo je to Zbierka zákonov...
Rozalka
25.10.07,07:29
Moja stará mama bola krajčírka a sesternica (vtedy 4-5 ročná) sa okolo stroja neustále obšmietala. Stará mama jej to samozrejme nechcela dovoliť, tak raz prebehol takýto rozhovor:
Stará mama, zomrieš? No veru raz áno.
A pochovajú ťa? Každého zomretého pochovávajú.
A hlboko do zeme? Áno
No vidíš, vtedy sa budem s tvojim šijacím strojom hrať.
slavkasig
25.10.07,16:03
asi pred rokom som bola u kamarátky stale napomínala dceru aby si už konečne robila úlohy ona jej odpovedala , Mami nemožem vieš ako ma bolia ruky. tak sme sa jej pýtali že od čoho ju tak strašne možu bolieť ruky a ona nam povedala . ved viete kolko sme dnes na telesnej behali? mala 8 rokov
ZEvina
26.10.07,06:50
....... To som asi prehnala, že? Päťročné dieťa asi ťažko pochopí, čo je to mierka...
A tak to bolo aj s dopravnými predpismi. Vždy sa ma pýtal, čo sú to predpisy a prečo vodič, či chodec môže to či ono, a prečo je to tak a nie inak. A tak - na záver som vysvetlila, že tak je to schválené a napísané v Zbierke zákonov a teda preto je to všetko tak a nie inak. Neskončilo to, všakáno, lebo potom bol zvedavý, čo je to schváliť a čo je to Zbierka zákonov...

Ja som mala tiež pocit, že jediné slovo, čo môj syn vie, je PREČO? Vždy som sa mu snažila všetko vysvetliť a niekedy som použila aj ... KEĎ BUDEŠ VEĽKÝ... Raz sa mi stalo, že som bola unavená a odpovedala som mu ... Ja neviem. Syn sa na mňa pozrel s vypleštenými, nechápavými očkami: Ako to, že nevieš? Veď ty si už veľká!!!!!

Takže mamičky, babičky, otcovia a dedkovia, veľa trpezlivosti pri miliónoch PREČO? STE UŽ VEĽKÍ!:D
LubicaN
27.10.07,13:54
Mladšia dcérka prišla zo škôlky veľmi nešťastná. Jej krásne nové tepláky s vyšitými kvetinkami mala od červenej farby. Sľúbila som jej, že jej to operiem - ale v prvom praní nezišlo všetko. Keď som ich vytiahla z práčky, vravím jej: Laurinka, na tepláčkoch ešte zostalo trošku tej farby. Povedz mi, o čo si sa oprela, aby som vedela ako to treba oprať. Povedz zlatko, aká to bola farba?

Lali mi odpovedala: No vieš mami, tá farba bola červená!

...naša Dani má v triede chlapcov - dvojičky. Sú, mierne povedané, postrachom škôlky. Teda, jeden z nich je postrachom, druhý je kľudnejší. Práve toho lepšieho dostala naša Danuška ako "partnera" na vychádzky - vždy chodia držiac sa za ruky chlapec s dievčaťom. Chlapci sa veľmi podobajú a Danuška ich nedokáže rozoznať. Kedykoľvek niektorého z nich zbadáme v meste alebo v obchode, Daninka na celé hrdlo zvolá: Hej Remenár, Remenár, ktorý si ty? Tomino alebo Mikino? Keď sa ohlási ten horší, len mávne rukou, keď ten lepší, tak mu povie Ahoj. ;) A minule prišla zo škôlky s veľkým tajomstvom. Na prechádzke jej povedal, že ju ľúbi a dal jej a pusinku na líčko... a povedala, že aj ona je zamilovaná a vezme si ho za muža...
Eulalia
27.10.07,14:07
Ľubka, začni sporiť na svadbu a výbavu:)
abel
27.10.07,14:12
Ľubka, začni sporiť na svadbu a výbavu:)
Niéééééééé :mee: , nech sú čo najdlhšie úprimnými deťúrencami, a nie diplomatickými manželkami :--- , ja sa na ich výroky vždy veľmi teším.
Eulalia
27.10.07,14:15
Niéééééééé :mee: , nech sú čo najdlhšie úprimnými deťúrencami, a nie diplomatickými manželkami :--- , ja sa na ich výroky vždy veľmi teším.
Elenka, neboj, budeme sa tešiť na výroky vnúčatiek:)
mimotemy A čo keby sme založili tému, v ktorej si budeme spomínať na vlastné výroky z detských čias?:D
Rozalka
27.10.07,14:17
Elenka, neboj, budeme sa tešiť na výroky vnúčatiek:)
mimotemy A čo keby sme založili tému, v ktorej si budeme spomínať na vlastné výroky z detských čias?:D
Ja som taká stará, že si vlastné výroky už nepamätám.
Eulalia
27.10.07,16:26
Ja som taká stará, že si vlastné výroky už nepamätám.

Rozálka, ale 17-tky nikdy nestarnú:)
Rozalka
27.10.07,18:10
Rozálka, ale 17-tky nikdy nestarnú:)
Jáááááááááj moja, keby to len bola pravda!!!!!!!!!!!:)
Oliva.zelena
27.10.07,20:09
maly vybehol z vane kakat a sadol statocne na velky zachod, zapieral sa rukami... a o chvilu "maaaaamii, odchaaaadzaaaam" a trcali mu z hajzlovej misy iba paty... :D
Oliva.zelena
27.10.07,20:10
neter na kare pri polievke, ked este boli vsetci v smutku - teta eva, ty mas take hrube fuzy... :rolleyes:
Dáša_
28.10.07,18:27
Synátor sa bol hrať u kamoša (prváci). A doma mi hovori: Mami, ten oliver je hrozny, on normalne počuje, až ked sa mu povie niečo 10 krat. To ja ťa počúvam, už keď mi povieš 3 krát:D
LubicaN
08.11.07,17:23
Minule dedko telefonoval s našou Danuškou a vraví jej. Daninka vieš čo máme nové? Psíka. Také malé šteniatko nám niekto cez plot preložil do dvora... Taký je krásny. Volám ho Black ale poslúcha aj na Blacky.

Danuška so záujmom počúvala a pýta sa ho: A je to chlapček alebo dievčatko? A akej je farby?

Dedko vraví: je to psík, teda pes-chlapček a je taký ako kávička s mliečkom. Danuška hneď spozornela a vraví: Dedko prosím Ťa rozmýšľaj! Black je čierny, nemôže sa tak teda volať. Oddneska to bude Cézarko!

Dedkovi to nešlo do hlavy, tak si pýtal tatina a ten mu vysvetlil, že v škôlke niektoré deti chodia na Angličtinu a od nich naše baby čo-to pochytili... (napríklad pri príchode domov povedia Hallo).

Cestou do škôlky bolo v aute pustené rádio - moderátor vraví: Dospievala Pink. Danuška sa pýta: Mamíííí, kto to spieval? Pink alebo Pig? Hneď mi bolo čudné prečo sa tak pýta...a ona zas, to vieš, pink je ružová a pig je prasiatko. Prečo by sa niekto volal prasiatko???

Mám úžasné dietky!
Orsz
11.11.07,11:19
Dnes začalo krásne husto snežiť a môj 8-ročný syn sa rozhodol. že už je čas napísať Ježiškovi, zobral si papier a spýtal sa ma:
"Mami, Ježiško je chlapec?" Ja na to: "Áno." Syn:" Veď vlastne to je tatino, že?" Na chvílu zamlkol a potom sa pýta znova: " Ako sa k nemu dostane ten papier?" Ja: "No poštou." Syn: "Ježiško si tam pre to príde?" Ja: "Nie, pošta mu to doručí." A on na to: "Aha, sadnú do lietadla a poletia hore, však?"
A ochvílu znova sa pýta: "Mami, a kto platí tie darčeky?" Ja: "No Ježiško." A on: "Ja som myslel, že ty, lebo nikdy nechceš, aby som si písal drahé darčeky." No pousmiala som sa - a on potom pokračoval: "Niektoré Ježiško nakupuje v Tescu, ale najviac ich vyrába." Je to sranda, keď je tým taký hotový, no už mu prichádza vek, kedy sa dozvie úplnú pravdu, už mu spomínali niektoré deti v škole, že to tam dávajú rodičia, ale viac deti verí, že to nosí Ježiško, a preto sa nenechal presvedčiť, že to tak nie je.
Dáša_
11.11.07,11:38
No u nas je to podobne. Len som musela začať jemne vysvetľovať, lebo náš maly si prial na vianoce motor z kamionu renault magnum - vraj kym bude mať 18 a vodičík, tak si takto pomaly ten kamion doma posklada :)))
Orsz
11.11.07,11:43
Dáška, príjemne som sa pobavila :) . Fakt sú tie deti úžasné.
willma
20.11.07,12:07
vďaka nášmu výťahu na heslo, sme schádzali pešo ž poschodí a moja malá išla najprv predo mnou ale po pár schodoch sa na mňa otočila so slovami: "Maminka daj mi radšej ruku, aby som nespadla, tieto nové čižmičky sú rýchle."
AlaNR
20.11.07,13:05
Včera sme boli gratulovať švagrovi k narodeninám. Jeho malému 2-ročnému synátorovi som zobrala par kinderčokoládiek a lízatká.
Kabelku som si položila vedľa gauča, kde sa malý hral. ´
Potrebovala som si niečo pozrieť v telefóne, zobrala som kabelku a čo nevidím: lízatká nastrkané u mňa v taške.
Pýtala som sa malého: Timurko a ty nechceš tie lízatká?
On mi na to: Ano, tem, aje koval tom ti! (Ano, chcem, ale schoval som si...)

Pri odchode ešte malý pobehoval po dome a išiel sa lúčiť. Predtým sme ho zo srandy učili, ako sa gratuluje. Teda formulku: gratula, gratula, ty stará škatuľa.
Tak nás pri rozlúčke vyprevázdal:
Cau babinka, stavá skatua...
Cau Ala, stava skatua...
belanka
20.11.07,20:06
Mne moja 2,5-ročná dcéra zahlásila,že som nemožná mama.Kde to vzala,netuším,lebo ja som samozrejme supermama.(To myslím vážne):D
Januška
21.11.07,20:51
K tomu Leninovi pridám aj ja ešte jeden: pred pár rokmi, sme sa rozprávali s deťmi o škole (vtedy prváčka a tretiačka) , a ja som si šťastne povzdychla, že je to super, lebo sa už nemusia učiť o Leninovi. A ony: "a kto to bol ten OLENIN" ?
riga
22.11.07,12:30
Rodičia, treba si dávať pozor aj na vlastné výroky! Keď mal syn asi 8 rokov a dcérka 5, v ich izbičke bol neporiadok. Keď to manžel zbadal, dal im pol hodinu na upratanie. Zakončil to vetou: "Keď sa vrátim a niečo bude na zemi, bez milosti to vyhodím do smetia!" Po polhodine vošiel a na koberci bolo plno pokrčených papierikov a zbytočností...A kedže deti učíme slovo dodržať, ocinko pozbieral všetky papieriky, dal ich do koša a odvtedy si dáva pozor na formuláciu príkazov.
ZEvina
22.11.07,14:54
Rodičia, treba si dávať pozor aj na vlastné výroky! Keď mal syn asi 8 rokov a dcérka 5, v ich izbičke bol neporiadok. Keď to manžel zbadal, dal im pol hodinu na upratanie. Zakončil to vetou: "Keď sa vrátim a niečo bude na zemi, bez milosti to vyhodím do smetia!" Po polhodine vošiel a na koberci bolo plno pokrčených papierikov a zbytočností...A kedže deti učíme slovo dodržať, ocinko pozbieral všetky papieriky, dal ich do koša a odvtedy si dáva pozor na formuláciu príkazov.

:D:D:D to nemá chybu! :D:D:D Je to pravda - človek sa učí celý život! (Aj rodičia)
riga
23.11.07,11:16
Keď som raz s úžasom pozerala na čerstvo pokreslenú stenu v kuchyni, môj vtedy asi trojročný syn mi vysvetlil, že to je mapa. Na otázku "Prečo si ju ale nakreslil na stenu?" mi odpovedal "Lebo tam nebola!" Keďže som nechcela riskovať aj ďalšie pokreslené steny, musela som ten smiech dusiť v sebe...:)
Danta
26.11.07,13:50
Moja mala skoro 3-rocna susedka tiez dobre zahviezila, ked prisla do obyvacky s bananom a na otazku, kto jej dal ten banan odpovedala, ze taniel /tanier/:)

Alebo ked jej stara mama zobliekala pancusky a nejako sa jej nedarilo, tak si zahundrala, ze tie pancuchy su sproste a na to jej mala Petka odpovedala, ze aj mama je potom splosta, ked jej ich dala....
ZlaticaB
26.11.07,14:01
Včerajší výrok môjho syna: "Mamka, ja sa za teba ochlapím..."
LubicaN
07.12.07,20:12
Keď s detičkami čakáme dlhšie na autobusovej zastávke, zvyknú vymýšľať. Aby neboli pojašené a nedajbože mi padli pod okoloidúce auto, aby pekne stáli vymyslela som hru - kým boli menšie, tak nastriedačku hovorili farbu auta, čo prechádzalo okolo. Ako rástli, zdalo sa mi, že by to chcelo zmenu, tak sme sa začali menovať značky áut...a keď malá nevedela aké auto to je, tak opísala, čo videla. Ako si tak minule stojíme na zastávke, deti zas hovorili značky áut: škodovka, neviem, škodovka, levík, šípky, štvorček, krúžky... keď tu zrazu naša Lali zahlási: to je ľahké - Superstár! (myslím, že netreba hovoriť, že okolo išiel Ford)

Mausili
08.12.07,00:48
Moja dcérka má teraz už 7 rokov. Rozprávať začala skoro ale vlastnou rečou, už z toho vyrástla ale tu je zopár výrazov ktoré si pamätám. Ked sa niekto stretol s podobnými výrazmi... tak sa ozvite... :---
voda zo sirupom - opiditi
kakao - dopko
nohy - ďonďi
cumeľ - momo
rozprávka - opávka
a ked bola mala a pýtali sme sa jej čím chce byť... tak odpovedala striptérkou... :D a my na to: a vieš čo to je? a ona: áno budem tancovať a prezliekať sa. Asi to mala zo škôlky??? :rolleyes:
Dáša_
08.12.07,07:15
Moja dcérka má teraz už 7 rokov. Rozprávať začala skoro ale vlastnou rečou, už z toho vyrástla ale tu je zopár výrazov ktoré si pamätám. Ked sa niekto stretol s podobnými výrazmi... tak sa ozvite... :---
voda zo sirupom - opiditi
kakao - dopko
nohy - ďonďi
cumeľ - momo
rozprávka - opávka
a ked bola mala a pýtali sme sa jej čím chce byť... tak odpovedala striptérkou... :D a my na to: a vieš čo to je? a ona: áno budem tancovať a prezliekať sa. Asi to mala zo škôlky??? :rolleyes:

u nas všetko, čo nevedel pomenovať bola pitka. A ked to malo zložitejší tvar, alebo to bolo drobnejšie, tak pitkatka :) Ale už na to zabudol
ALDA
08.12.07,08:02
Už som to písala aj v inej téme. Môj 6 ročný vnúčik mi v stredu zahlásil, že nechce byť múdry. Na otázku prečo, odpovedal, že nemá rád keď ho niekto stíska a bozkáva, zostala som prekvapená a potom mi vysvetlil, že mu teta povedala, aby sa nemúdril, keď sa nechcel dať postískať. Po pol hodinovom vysvetľovaní zahlásil: tak teda chcem byť múdry aj keď sa nechcem bozkávať a stískať.
Jano23
08.12.07,08:12
Keď mal syn okolo dvoch rokov a jedol chlieb s máslom, tak som sa ho zo srandy opýtal.
"Prečo ješ ten chlieb s maslom?". Bol som zvedavý akú "filozofícku"
odpoveď mi dá. A on odpovedal krátko...
"Pretože mi to dala mamka..."
ALDA
08.12.07,08:37
Ocko jedol keksík, dcéra si ho pýtala, tak jej odpovedal: až keď sa naješ. Syn si sadol a dal ockovi otázku: Oci, vieš mi vysvetliť, prečo si taký lakomý? Otec bol prekvapený a vysvetlil mu, že Saška ešte nejedla a potom dostane aj ona keksík. Odpoveď: A ako jej ho dáš, keď si ho už zjedol? Veď ešte máme, odpovedal ocko...a syn dodal: ale jeden už chýba, viem počítať.
petmar
08.12.07,15:30
Môj 4-ročný vnuk povedal rodičom po návšteve u mňa: -toho starkého mám raz rád... raz viac a raz menej.
tilia
08.12.07,20:42
;);)Môj syn, keď mal 4 roky, prišiel do kúpeľne, keď som sedela vo vani a obzerá si ma: "mamička, ty máš inakšiu ciku ako ja!". Moja vtipná odpoveď: "Ja mám obyčajnú, ty máš inakšiu". Syn: " Však, ja mám takú zahnutú kostičku."
katkapekly
08.12.07,20:46
Keď som so svojím 2ročným synčekom cestovala v trolejbuse, hrozne to s nami hádzalo. Tak som mu povedala: "Ten šofér s nami ide ako so zemiakmi." A môj syn na to: "Kakojista" (traktorista)
elli
14.12.07,18:48
A ešte jednu dám: cestovali sme trolejbusom, malá na kolenách, vonku kŕdeľ čiernych havranov /niekto im hovorí vrany/ a malá na celý trolejbus skríkla. aha oci, nákladné lastovičky! čo nasledovalo, asi netreba opisovať, trolejbus bol plný... majte sa[/quote]

Moje dieta podobne zahlasilo na havrany - "aha ake cierne sliepky"!

V autobuse cestou k nasim zvykla ako mala bavit okolie tym, ze mi davala otazky "co robi vietor ked nefuka, kde vtedy je a ako vyzera", alebo "kde ma slniecko postielku a ked ide spinkat ci (ono same) zhasne".... Tetusky pred i za nami mali 4 hodiny o zabavu postarane :-)))) nehladiac na tie ocakavania, aku odpoved sa mi podari vypotit :)
elli
14.12.07,18:49
Viezli sme pribuzneho do nemocnice, a na parkovisku moje velke dieta zbadalo odstaveny autobus s napisom ZAJAZD.
"Mami, no napadlo by ta, kam vsade uz ludia chodia na zajazdy?"
uct2007
14.12.07,19:21
Mne moja vnucka povedala,ked mala asi dva roky: a ja 39..."starka, ty si uz mala 100 rokov.?..lebo nevyzeraz...,alebo jej "super vyrok" starka ty si moja "superstar"-ka".,ked sledovala I.superstar..:)
Denisa Višňáková
15.12.07,22:50
Včera sa vyznamenal môj skoro 2 a pol ročný syn.Bol tu môj strýko a keďže nemá deti nevie kedy chápu všetko čo im človek hovorí a tak sa nad neho naklonil a hovorí mu /s poriadnou artikuláciou/ "Ahoj Matúško, no poď sem poď" a pri tom rozhadzoval rukami a naznačoval mu aby išiel za ním. Skočila som mu do toho a hovorím mu že mu rozumie, že neni talian a Matúš na to "čo si pako?" Strýko zostal ako obarený stáť na mieste. :eek:
Denisa Višňáková
15.12.07,22:53
A ešte ma napadol jeden výrok z dnešného dňa. Matúško /2r/ s ockom skladali taký detský ponk a ocko sa ho pýta: Matúško kde je ten šróbik? A Matúš: No ja ti neviem chlapec môj.Skoro som padla z fotely ako som sa smiala
Rozalka
16.12.07,12:52
Už som na to pozabudla, ale dnes to bolo spomenuté, tak sa s vami podelím o zážitok. Doučovala som slovenčinu mládenčeka, ktorému "i" a "y" bola španielska dedina. Napísal takúto vetu:
"Deťy išli do Budapešťy".
Hovorím mu: preboha, ako si mohol napísať Y, ty nepočuješ to Ť?
a on: a ty nevidíš tie mäkčene?
Wibko
20.12.07,11:51
Po prečítaní týchto príspevkov mi nedá aby som sa aj ja nepripojila s výrokom môjho mladšieho syna /teraz už sedemnásťročného/ pred nástupom do školy. On všetko opakoval po tom staršom, ktorý mal už prvý ročník zasebou a vždy pri ňom sedel a pozeral sa ako píše a číta.Samozrejme to chcel aj on, ale mu to nešlo. Deň pred nástupom do školy sedel smutno na svojej postielke, tak som sa ho opýtala čo mu je a on sa tak na mňa pozrel a povedal : Načo ja pôjdem vlastne do školy, keď aj tak nič neviem.
sanca
28.12.07,08:06
Raz som tak dlhšie pozorovala svojho 2,5 ročného syna, čo vystrája. Dostala som vtedy od neho veľmi zaujímavú odpoveď: " nekukaňuj na mňa toľko".
petmar
31.12.07,09:09
To ma včera zas dorazil 4r. vnuk:
- Starký, kde si ?
- Na záchode.
- Tak nič tam nechytaj, aby si si nemusel umývať ruky !
fanos
13.01.08,20:55
moja dcéra pomáhala v kuchyni, čistila mrkvu a opýtala sa "Mami, koľko mŕk ešte treba"
danushka
13.01.08,21:39
Moja 10 r. dcéra prednedávnom chcela zareagovať v zmysle ,,co tím chtěl básník říci " na rozhovor v domácnosti medzi dospelákmi a vyšlo z nej ,,tejto poézii nerozumiem"...:)
Olice
13.01.08,21:45
Deti sú jednoducho úžasné. Treba si to zapisovať a s odstupom času pripomínať, vždy sa na tom:D:D:D
evina
13.01.08,21:54
moja dcéra pomáhala v kuchyni, čistila mrkvu a opýtala sa "Mami, koľko mŕk ešte treba"

To mi pripomenulo jeden môj vlastný výtvor , na ktorom sa doteraz zabáva moja rodina, hoci sa mi podaril v druhej-tretej triede základnej školy /ani už neviem spočítať koľko to bolo :D/
Mala som vytvoriť 2.p. mn. č. od podst. mena kura a vytvorila som:
...od kuráť...
danushka
13.01.08,22:00
To mi pripomenulo jeden môj vlastný výtvor , na ktorom sa doteraz zabáva moja rodina, hoci sa mi podaril v druhej-tretej triede základnej školy /ani už neviem spočítať koľko to bolo :D/
Mala som vytvoriť 2.p. mn. č. od podst. mena kura a vytvorila som:
...od kuráť...


no môže byť:D:D:D
purna
14.01.08,00:19
Môj syn, v období, keď sa učil poznávať farby, hľadal červené vedierko a hovorí: "Kde je to biele vedierko, červené ako trávička?
uct2007
14.01.08,18:17
Dcéra,ked chodila do I.triedy a ucili sa "I",bol tam obrazok indiána a "precitala" "I" -Winetuuu :):), alebo inokedy deti sa vadili a jedna dcera hovori druhej : Prestaň ma uz trikizovat...:):)
purna
14.01.08,18:22
Učiteľka v 1. triede sa rozprávala s deťmi, aké domáce zvieratá majú doma. Syn povedal, že doma máme mrle.
VladoaKatka
15.01.08,05:13
Včera večer, keď sa naša malá vnúčka lúčila s nami a išla s otcom domov, najprv išla za dedkom, dala mu pusu a potom sa obrátila ku mne a povedala:
"Ahoj babka, dedko je zajastený" a ma objala.
Mária B
16.01.08,16:21
Tu sa niekedy "narehocem", až ma sánka bolí. Minule sa manžel prišiel so strachom pozrieť či mi nepreskočilo. Väčšinou sa pri lúskaní týchto debát držím za hlavu a teraz ....... Ale i ja pridám niečo. Náš syn keď mal asi 6 rokov, si ešte stále s prepáčením neutieral sám zadok. Nahnevalo ma to a povedala som dosť! On chudák vyšiel z WC a vraví: " To bolo tak hnusné. Tak toto viac robiť nebudem!" Dnes už má 13 a hoci i toto obdobie má svoje neopakovateľné čaro, niekedy s ľútosťou spomínam na to prekrásne obdobie, kedy som si samozrejme priala, aby už vyrástol.
spring
17.01.08,09:32
Moj synček 4 ročný: Mami nechod do práce dneska musiš ostat doma. Ja mu hovorim že musim ist lebo nám treba peniažky a on mi na to: ale teraz si to už riadne prehnala.
Niekedy nás zlostia ale na druhej strane s tými detmi je fakt sranda a na všetko majú vynaliezavú odpoved.
uct2007
17.01.08,16:13
3 ročná vnučka mi vraví "Ivka, pod sem",ja jej na to: takto mi nemozes hovorit, ja som tvoja starká a ona na to: "Iva,pod sem"
Alebo, prisla som z roboty, vyzúvala som si čižmy a ona na to: Aké máš pekné botasky...:):)
ludmilla
20.01.08,12:43
Včera som bola pomôcť s upratovaním v kostole, rušili sme vianočnú výzdobu a zobrala som si aj môjho pomocníka 7-ročného syna. Na záver sme chceli utrieť prach, keďže bývame kúsok od kostola, poslala som syna domov, aby priniesol vlhké utierky a keďže ich mám doma viacero druhov, tak som ho poprosila, aby priniesol utierky Pronto. A môj zlatý šikuľko dobehol domov a povedal ockovi: " Oci, maminka potrebuje do kostola porno.":confused::D:D:D
Olice
20.01.08,13:20
Včera som bola pomôcť s upratovaním v kostole, rušili sme vianočnú výzdobu a zobrala som si aj môjho pomocníka 7-ročného syna. Na záver sme chceli utrieť prach, keďže bývame kúsok od kostola, poslala som syna domov, aby priniesol vlhké utierky a keďže ich mám doma viacero druhov, tak som ho poprosila, aby priniesol utierky Pronto. A môj zlatý šikuľko dobehol domov a povedal ockovi: " Oci, maminka potrebuje do kostola porno.":confused::D:D:D
Zlatúšik malý....., ale ocko pochopil však ? Nevybral sa za pánom farárom..... :D:D:D
kolka
21.01.08,11:58
ahojte aj ja sa musím podeliť so svojimi zážitkami s mojou 3,5 ročnou dcerou. Manželovej starej mami zomrela sestra a veľmi plakala. No a moja dcéra po týždni prišla k nej a povedala: "Starká už neplač lebo ma z toho bolia uši a hlava".
ALDA
21.01.08,12:24
Naši malí prváčikovia sa učia s maminou na striedačku. Vnúčikovi sa nechce stále učiť. Cez víkend u nás spali a boli sme s nimi aj v BA. Využila som 2 dni na to, aby som ich usmernila, že mamine treba pomáhať, odpoveď bola, že pomáhajú, aj riady utierajú a upratujú si hračky. Napadla ma dobrá myšlienka: mohli by ste maminu prekvapiť,posadiť ju do kresla a začali jej čítať, to by sa potešila, odpoveď deda bola neadekvátna...to keď urobíte, tak to neprežije...a malý hneď reagoval...to sa nestane neboj...:D a potom si mrmlal pod nos...keby som mal iba včielky, to by sa tešila, ale šak ja mám prasiatko iba z chovania a nie úloh, to jej asi nevadí...hneď som zareagovala...keď v škole vystrájaš a dostaneš prasiatko myslíš, že maminu to netrápi?...malá odpovedala...ale babina, šak Ivko /najmladší strýko/ povedal, že nemôžeme byť kocky vieš...to sú takí no, no..a malý dodal...čo majú iba včielky a nie sú mudrci, ale kocky kockaté.:D
tiny77
24.01.08,11:18
Minuly tyzden sme mojmu druhacikovi doplnili kredit na telefonnej karte. Asi o tri dni ma prosi, aby som mu dobila kredit. No to teda nie! Jakub, ako si mohol premarnit dvesto korun za tri dni! Nedostanes nic! Vcera popoludni mu z prace vyvolavam a vyvolavam a neberie to. Doma sa ho potom pytam, kde ma mobil a vtom ho zbadam na nabijacke. Jakub hovori: "Nechal som si ho doma nabit. Uz mam kredit nabity - je tam 5 paliciek aha :D :D :D
Zavolam na 444 a tam automat hlasi - vas zostavajuci kredit je 195 korun :) chudatku malemu nik nevysvetlil, co dospelaci povazuju za samozrejme... ze baterka a kredit su dve odlisne veci.... Ale sme sa aspon zabavili.... ;)
Jana Motyčková
24.01.08,15:20
Kúpila som si nový pulóver, doma som si ho obliekla a dcéra (10r.) hovorí :"Ten pulóver je pekný, aj ty do neho pasuješ".
beba13
26.01.08,12:27
Ked som nakladala na taniere mäso ryžu a zeleninovú oblohu môj syn(2r) mi hovorí mami aj mne to tak usteľ.
ickom
26.01.08,20:06
My sme raz nie a nie prísť na to, 4o si dcéra vlastne pýta, keď chce kepuč. Až nás dotiahla ku chladničke, vypýtala sa na ruky a požiadala nás, aby sme otvorili chladničku a ukázala na kečup...
Alebo " Som fena". Akurát sme prišli domov, prvé na čo mi padli oči bol náš pes,tak sme si mysleli, že asi chápe, že ona je dievčatko a pes je chlapček, ale keď potom začala plakať, že jej nedáme piť, tak sme pochopili, že "fena" je smädná...
Vlastnému decku sme nerozumeli... Asi preto už ako 3,5 ročná hovorila pekne čisto, dokonca vedela už aj R...
ickom
26.01.08,20:11
Doplním ešte výrok mladšej , vtedy 2,5 roka : debiv, to jak zapalkoval? (debil, to jak zaparkoval?)...
Bola to síce oprávnená narážka na parkovanie na chodníku, pričom chodci museli auto obchádzať po ceste, ale zatrhla som jej také škaredé slovo a dávam si pred ňou odvtedy väčší pozor na jazyk, lebo sa učí rýchlo. Hlavne nepotrebné veci...
willma
26.01.08,21:00
... lebo sa učí rýchlo. Hlavne nepotrebné veci... ako všetky deti :D, a s tým kepučom to bolo aj u oboch mojich detí
beba13
27.01.08,15:13
Kepuč hovorili aj moji dvaja synovia asi sa to lahšie vyslovovalo.
Kazu
27.01.08,15:31
Včera som bola pomôcť s upratovaním v kostole, rušili sme vianočnú výzdobu a zobrala som si aj môjho pomocníka 7-ročného syna. Na záver sme chceli utrieť prach, keďže bývame kúsok od kostola, poslala som syna domov, aby priniesol vlhké utierky a keďže ich mám doma viacero druhov, tak som ho poprosila, aby priniesol utierky Pronto. A môj zlatý šikuľko dobehol domov a povedal ockovi: " Oci, maminka potrebuje do kostola porno.":confused::D:D:D

No ak pôjdem do Cieľa určite odteraz nakuknem aj do kostola. :D:D:D
Dáša_
27.01.08,15:32
Ja som si dnes spomenula na prihodu s mojou neterou. Mala vtedy necele tri roky a boli sme spolu v kostole na omši. Do zvončeka sa tam vyberalo tak, že chlapec chodil s otvoreným košíčkom, kam každy dal čo mienil. Dopredu som jej dala do ruky 10 korunáčky. A ked chlapec odišiel, zistila som, že jej v ruke ostala Dvadsaťkoruna - jednoducho bola dobrá obchodníčka odmala:D:D 100 % zisk za pár minút :):):cool:
jtatiana21
29.01.08,13:18
Tak moj maly syncek este nerozprava, ale kym som este au pairkovala v jednej zazobanej americkej rodinke tak mala Hannah (3 roky) pri pohlade na moj malinky chutny zasnubny prsten, s uplne vaznou tvarou povedala "Why you didn't get a big rock?" -Preco si si nevybrala obrovsky kamen - myslela tym diamant. Hm, to bude ta americka konzumna spolocnost a maminka ktora ma na ruke polkilovy diamant :)))
jtatiana21
29.01.08,13:38
jej to mi pripomenulo, moja sestra volala kravu - slonik
ZuzanaP
29.01.08,13:49
Moje dve malé sestry nevedeli dlho zaspať bez plienky. Len tak si ju žmolili v ručičkách, prikrývali sa ňou a hovorili jej - kajkaj.... Tak sa nám to zaužívalo, že odvtedy látkovým plienkam ani inak nehovoríme.
jtatiana21
29.01.08,13:54
včera som varila na obed "španielske vtáčiky", ak máte záujem pridám recept.

Večer bola u nás dcérina spolužiačka, a tá moja prišla, že sú hladné. Čo máme na jedenie?
Ja, že veď to, čo som varila na obed. Spolužiačka pošepky - čo varila Tvoja mamina?

"Mamina varila tých francúzskych vtákov!"
jej tak ja si pamatam , ked mamina varila spanielske vtacky po prvy krat a ja som to odmietla jest s tym, ze vrabce nejem, a to som uz bola velka koza, ale ja som si fakt myslela, ze mama pecie nejake vtaky
jtatiana21
29.01.08,15:39
Človek by neveril, ako veľmi si musí dávať pozor pred deťmi na to, čo hovorí! Používala som výraz "ja ťa zabijem!" Mladší syn mal asi 1,5 roka a robila som mu práve mliečko do fľaše. Malý netrpezlivý a hladný sa začal jedovať a pritom spadol tak nešťastne, že si buchol čielko. Aby mu nenavrela hrča, rýchlo som vytiahla široký nôž, že mu to pritlačím na to udreté miesto. Starší syn, keď zazrel nôž v mojich rukách s prestrašenou tváričkou sa postavil medzi nás so slovami: Maminka, nezabíjaj ho, možno už nebude hladný! (Odvtedy ten výraz nepoužívam :)

To si snad nevravela svojmu synovi, ze ho zabijes. To by si si fakt mala davat pozor na jazyk. :mad:
jtatiana21
29.01.08,15:51
Ako dieťa som ani ja nebola výnimka. Tiež som povyvádzala veci... Zmyslela som si na jednu príhodu: Moja starká bývala na druhom konci dediny (asi 2km od nás). Zlomila si nohu, tak jej varila mamka a my vzorné deti sme jej každý deň nosili jesť. Ja so sestrou (5 a 7 rokov) vybavené taškami s potravinami v hrncoch sme sa pomaly presúvali k starkej, keď po ceste stretneme pohrebný sprievod. Ešte nikdy sme na pohrebe neboli a dnes už ani neviem, či to napadlo mňa, alebo sestru, ale zrazu stojíme nad jamou neznámeho človeka (ani sme nezistili, či to bola žena, alebo muž). V teplákoch (tí mladší si už nepamätajú tie hrubé tepláky s vyťahanými kolenami), s taškami s obedom v rukách a rumázgali sme, akoby sme pochovávali vlastnú matku.....
Než sme sa vrátili od starkej, už dáka "dobrá duša" stihla mamke referovať o našom "výlete" Nerada chodím na pohreby a určite to nie je len tým výpraskom, ktorý potom od mami nasledoval...........
hm to je zaujimave ako na slovensku vypraskame decka za kazdu blbost
riga
30.01.08,10:19
Aj s vascimi detmi je niekedy sranda...
Spoluziaci sa snazili pomoct odpovedajucemu, ktory dostal vymenovat nejake dielo Jonasa Zaborskeho a tak sepkali "Dva dni v Chujave"... Po jeho odpovedi, "Vadny v Chujave" vypukol naramny rehot :)
Ked bol syn mozno osmak, tak mi rozpraval, ako sa ucili tvorbu prisloviek z pridavnych mien zamenou poslednej hlasky na "e" alebo "o"... napr. pekny - peknE, dobry - dobrE... alebo zdravy - zdravO. Prihlasil sa spoluziak a vraj hrozny - hroznO :D
mimuška
30.01.08,14:31
moja 5rocna dcera :" a mami , vsetky deti v skolke sa pomilovali iba ja som sa pri cviceni nemylila "
RESHMA
30.01.08,22:25
naozaj dobré príspevky aj na zlepšenie nálady, zalovila som v pamäti a toť môj príspevok, mám dve dcéry no a tá mladšia keď boli malé mala takú nejakú úchylku, že ak sa dostala v kúpeľni k nejakej fľaštičke so šampónmi alebo čistiacimi potrebami, ktoré sa dali otvoriť hneď to skončilo vyliate vo WC alebo umývadle a tiež ju bavilo celý kotúč toal. papiera namočiť vo WC, no nikdy sa mi nepodarilo ju prichytiť pri čine, takže dosť ťažko bolo zistiť, ktorá to bola nakoľko svorne všetko popierali. No raz pri takejto vyšetrovačke som povedala, že tej ktorá to urobila, do rána vypadnú všetky zuby, no a o chvíľu sa dostavil výsledok, tá mladšia si v kúte potajomky skúšala zuby, či jej už nevypadávajú, dodnes sa na tom dobre zasmejeme.:D:D:D
RESHMA
30.01.08,23:22
ráno v deň 1. svätého prijímania naháňa švagor svojho syna tretiaka s oblekom po byte, lebo sa mu synovec nechce doňho obliecť, tak sa mu prihováram, že aký bude fešák v obleku, ako sa bude páčiť všetkým babám, jeho reakcia - no to určite " v obleku som mäkký a ja chcem byť husťoš":D:D:D
aaandrejj
31.01.08,10:08
Moja sedem ročná dcéra po návrate zo školy- Mami ja som taká zničená, ja už chcem ísť do dôchodku
Gabi03
31.01.08,10:44
Moja sedem ročná dcéra po návrate zo školy- Mami ja som taká zničená, ja už chcem ísť do dôchodku

mimotemy

:D Ona si aspoň myslí, že sa dožije dôchodku. Ja ani nedúfam. :rolleyes::D
Tana74
31.01.08,13:50
Naše dve dcérky - 10 a 4 ročné pozerali nejaký film označený nad 12 rokov. Manžel ich vyháňal a mladšia zahlásila: "Ja ho môžem pozerať, ja ešte neviem, koľko mám rokov..."

Pomáhala mi mladšia pri upratovaní - utierala sprchovací kút a povedala: "pozri, ako mi ide práca - od ruky až nad hlavu..."


...niekedy si hovorím, že by som si to mala písať.... mladšia stále hovorí také "perličky"...:)
riga
04.02.08,14:11
moja 5rocna dcera :" a mami , vsetky deti v skolke sa pomilovali iba ja som sa pri cviceni nemylila "

...môjho syna zasa zaujímalo, kto je to "mýlenec"...
LubicaN
07.02.08,06:14
Naše detičky si zvykli, že keď majú veľmi silnú nádchu, majú pri sebe stále v pohotovosti jednu bavlnenú plienku a do tej si v prípade núdze (ak maminka nestihne dobehnúť s vreckovkou) utrú a vyfúkajú nosík. Vreckovky v izbe nechávať sa neosvedčilo, lebo za pol dňa bola krabica prázdna, vreckovky po celom byte... Plienku si dávajú aj do postele pod vankúš, keby si potrebovali v noci nosík utrieť, ľahšie sa nájde veľká plienka... Dnes ráno ako ustielam postele, pozerám, Daninka má pod vankúšom plienky dve. Tak sa pýtam. Danulka, prečo tu máš dve plienočky? A ona na to: to je jasné mami, keď budem mať špinavý nosík, tak sa utriem do tej špinavej, a keď budem mať nosík čístý...tak si ho neutriem a s tou druhou sa môžem hrať...
Dáša_
07.02.08,06:19
Včera som bola na krúžku v škole medzi prvákmi. Mali jednu "otrasnu" hračku - malý megafón na baterky a teda vyrevovaloto statočne. A začali sa medzi sebou hádať, že je to hlučná hračka a že z toho kohosi bolí hlava.
Na to majitelka hračky hovori: Z tohoto hlava boliet nemože, to predsa priniesol ježiško pod stromček. A ten by takú hračku, z ktorej bolí hlava veru nepriniesol:---:---

No ja konštatujem, že niektore darčeky tuším ježiško nosí za trest rodičom :eek::eek:
danushka
09.02.08,15:11
Pred chvíľkou som dostala otázku od svojej 10r. dcéry ,,čo to je orgazmus":eek::eek::eek:, no poviem Vám, občas dostávame od svojich detí otázky, na ktoré je veľmi ťažké odpovedať... Najskôr som vzala do rúk slovník cudzích slov, že či to tam nebude napísané tak odborne, že ju upokojím výkladom tak, že ju toto slovo prestane zaujímať, ale bolo to tam rozpísané na toľko riadkov, že by z môjho výkladu určite vyplývalo najmenej 10 ďalších otázok....Tak som jej povedala, že sama tomu slovu nerozumiem...A to moje zvedavé dieťa ma uzemnilo krátkou vetou, že v pondelok sa opýta pani učiteľky:eek::eek::eek:.
Nika
09.02.08,15:40
Pred chvíľkou som dostala otázku od svojej 10r. dcéry ,,čo to je orgazmus":eek::eek::eek:, no poviem Vám, občas dostávame od svojich detí otázky, na ktoré je veľmi ťažké odpovedať... Najskôr som vzala do rúk slovník cudzích slov, že či to tam nebude napísané tak odborne, že ju upokojím výkladom tak, že ju toto slovo prestane zaujímať, ale bolo to tam rozpísané na toľko riadkov, že by z môjho výkladu určite vyplývalo najmenej 10 ďalších otázok....Tak som jej povedala, že sama tomu slovu nerozumiem...A to moje zvedavé dieťa ma uzemnilo krátkou vetou, že v pondelok sa opýta pani učiteľky:eek::eek::eek:.

Takže v najbližšom čase sa budeš musieť dostaviť do školy.......:---:D
gabikao
11.02.08,13:13
Moj skoro 3rocny Tom sa prihovaral mojmu skoro rocnemu Matkovi v kociku - kuku, kuku, kuku. Maleho to zo zaciatku aj bavilo, ale po case sa zacal obzerat kade tade. Tomasko to nevzdal a pokracoval - kuku, kuku, kuku, do plrdele, kuku!
willma
11.02.08,13:36
pridávam ďalšiu perličku mojej druhorodenej. Poslala som ju umyť zuby a podozrivo rýchlo sa vrátila, že už je hotová. Samozrejme som jej povedala že si má ísť zúbky umyť poriadne. Ona na to urazene a skoro s plačom: ... a to chceš aby ma ruky boleli?
mili501
11.02.08,13:49
Milé mamičky, posielam Vám pre Vaše ratolesti zopár vymalovaniek a rozprávok, ktoré im môžete vytlačiť, dúfam,že som potešila, ahojte.:o
breckova
11.02.08,20:30
Moja 3 ročná vnučka dnes oplakala vyhodený cumlík. Mamina jej vysvetlila, že nový sa kúpiť nemôže, pretože cumlíky predávajú len pre malé bábetká.
Simonka sa opýtala: mami, kedy sa ja zase narodím, aby si mi mohla kúpiť dudu?
slavkasig
11.02.08,20:49
Moja skoro 3-ročná dcerka strašne túži po bábätku tak som jej vysvetlovala že máme už 2 velkých chlapcov ktorí neposlúchajú a mama je už stará aby ešte mala bábo. Na to mi dcérka povedala mami ty si neni stará si nová. (aj to poteší)
katkapekly
11.02.08,21:00
Môj 2 a pol ročný synček sa akosi nechce hrať sám a tak sa mu musím stále venovať a navyše začal s otázkou "prečo". Keď varím, driape sa mi ku sporáku a musí miešať, na vecko chce ísť so mnou a tlieska mi keď sa vycikám, dávkuje a sladí mi kávu a potom ju zmetá zo zeme,...Tak so ho dobitá uložila spať po jeho viacnásobnom varovaní, že "nece pinkať" a vyčerpaná som mu pohrozila, že keď vyjde z tej postele, tak pôjde do kúta. To naňho zaberá. Čakám 5 minút,... a zrazu moje dieťatko so širokým úsmevom vyjde z izby a oznámi mi - "idem do kúta". :---
kitky
11.02.08,21:09
Môj 2 a pol ročný synček sa akosi nechce hrať sám a tak sa mu musím stále venovať a navyše začal s otázkou "prečo". Keď varím, driape sa mi ku sporáku a musí miešať, na vecko chce ísť so mnou a tlieska mi keď sa vycikám, dávkuje a sladí mi kávu a potom ju zmetá zo zeme,...Tak so ho dobitá uložila spať po jeho viacnásobnom varovaní, že "nece pinkať" a vyčerpaná som mu pohrozila, že keď vyjde z tej postele, tak pôjde do kúta. To naňho zaberá. Čakám 5 minút,... a zrazu moje dieťatko so širokým úsmevom vyjde z izby a oznámi mi - "idem do kúta". :---

:D:D:D Naaadhera! Toto milujem.Normalne ti zavidim toto obdobie.Skoda, ze trva tak kratko.:)
JAJA11
12.02.08,08:03
Moja 3 ročná vnučka dnes oplakala vyhodený cumlík. Mamina jej vysvetlila, že nový sa kúpiť nemôže, pretože cumlíky predávajú len pre malé bábetká.
Simonka sa opýtala: mami, kedy sa ja zase narodím, aby si mi mohla kúpiť dudu?

Toto mi pripomenulo moje deti. Ja som ich nechala s dudlíkom tak do 2 rokov. Keď mali 2 roky, tak som ich presvedčila, že už sú veľkí a dudlík je veľká hanba. A následne som ich presvedčila, že ho spláchneme do záchoda. Keď ho pýtali, tak som im pripomenula, že zo záchoda sa nedá už vybrať. Pomohlo to a už sme dudlík nenosili. :) :D :)
zlatica76
12.02.08,19:38
Na "staré" kolená som sa začala učiť španielčinu. A keďže každý deň morím moju dcéru s angličtinou, tak na oplátku ona bude moriť španielčinu mňa.

Takže sme začali... také jednoduché "ja som, ty si", a súčasne sa učíme aj odbornú španielčinu.

A zrazu moja malá prečíta otázku: "Ste zvracač?"

správna odpoved: "Es usted soldador?" (zvárač)
P.s. Z toho vidieť - pracujem v strojárskom podniku :)
chorvatik
13.02.08,19:42
A takto to zaklincoval moj 1.5 rocny syn, ktory sa akurat pusta hovorit. Manzel vecer zavesil velky obraz z nasej svatby a rano, ked ho syncek zbadal, tak sa zaradoval: "Očččči. " A po chvili upreneho pohladu na fotku dodal: " Teta."
Danka77
13.02.08,21:19
Dnes som bola s mojou 3 ročnou dcérkou pri detskej lekárke. Na jej otázku akú máme zdravotnú poisťovňu moja ratolesť zahlásila: "Poistovnu stastia".
petovsan
15.02.08,23:03
Ja som sa dnes nestíhala čudovať, keď sa môj 2,5 + kúsok ročný syn hral v obývačke s nákladným autom, a pri tom si rozprával: "ide auto, ide ... veze TOVAJ" .... no zostala som v nemom úžase, odkiaľ ten pojem zobral? ... keby povedal tehly, cement ... ale TOVAR ??? akoby mal matku účtovníčku :D :D :D

... a ešte som si spomenula na nedávne večerné vyjednávanie, keď sa mu nechcelo umyť si zúbky.
Vravím mu: "Oliverko, keď si nebudeš umývať zúbky, budú ťa bolieť ako toho krtka (čítame rozprávku o krtkovi a krtka bolel zub) a čo budeme potom robiť, ha?"
A on mi asi po sekundovom rozmýšľaní na to: "vythneme, mamina, vythneme."

... no a ešte ma napadlo do tretice: asi 2-3 mesiace dozadu, šli sme na bežné nákupy a cestou späť sa môjmu manželovi ktosi rútil do jeho jazdnej dráhy, tak trochu pribrzdil, pootočil volantom a zatrúbil na toho "nevšímavca" v susednom pruhu ... a to bolo všetko ... asi 20 sekúnd po celej akcii náš mladý s kľudom Angličana skonštatoval: "debiv", "debiv" ... až asi na jeho piate "debiv" to môj manžel nevydržal a pýtal sa: "A ja som to nejako okomentoval?" ...vravím mu: "No TY nie, ale tvoj syn vie presne, čo malo za tým všetkým ešte nasledovať.":confused:
spring
22.02.08,15:33
Pred týždňom som bola chorá len som ležala a malý stále ku mne chodil. No ja mu vravím nechod ku mne budeš chorý aj ty, chod sa hrať do druhej izby. No a synček na to : Mami ja sa musim o teba starať a davať ti lieky, veď tatik nemá taku dlhú ruku aby ti z roboty podaval tabletky.

Alebo.............debata večer na posteli o Bohu a Ježišovi, prečo chodime do kostola atď. Ja mu vysvetľujem že ako Ježiš zomrel prečo a ako dávno sa to stalo a že teraz bude Veľká noc a zase zomrie. A on trošku nechápavý sa pozrel na krížik čo je na stene a hovorí. : Mami a potom zdrevenel??:D
No tak ja som sa zplakala od smiechu a on chudačik taky zlatučky sedel na posteli. :)
ZEvina
26.02.08,08:59
No tak ja som sa zplakala od smiechu ...

aj toto sa mi páči :D:D:D
katkapekly
26.02.08,21:29
Včera večer o pol desiatej sa môj synček rozhodol že bude kakať a keďže mu to trvá dlho, tak som ho zabávala tým, že som mu hovorila slová, kde sa vyskytuje L alebo Ľ, či ho to náhodou nenaučím hovoriť. Tak po mne opakoval slová ako ľuľok (jujok) ajhľa (ajja) a potom som si spomenula na jednu básničku zo ZŠ a hovorím mu "Zubná pasta Poľana, zuby nemáš..." a on dokončil "...umyté". Proste má zmysel pre rým. (ktorí to nepoznajú, má tam byť "do rána".
tiny77
27.02.08,05:49
pred casom sa piataci ucili na dejepise o kalendaroch- juliansky, krestansky... Nedavno sme cestovali autom, v radiu sa bavili o julianskom kalendari, vyrusila som debatujuce deti vzadu, a davam kontrolnu otazku: a my pouzivame aky kalendar? - orindz, outu, timobajl, preco? :D
Lubica H
29.02.08,12:20
pri tejto téme som sa dobre "narehotala", nedá mi nepridať sa:

my máme doma síce len 1,5 ročného samka, ale jazýček sa mu už začína rozväzovať, ale je asi nejaký pohodlný, lebo na niekoľko vecí používa univerzálny výraz.

napr. "pá" - to je buď niečo horúce, alebo studené

"táti" - (nech sa) páči
"tátik" - vtáčik
"tatik" - čajík

a najnovšie, na čom sa bavíme, je napodobovanie zvieratiek.
keď som samka učila, ako robí kohútik, tak mu vyšlo "kikikí"
Lubica H
29.02.08,12:26
a ešte pridám z môjho detstva - spomenula som si na to pri čítaní niektorých príspevkov:

keď som sa naučila chodiť (už tak obstojne), ocino mi vysvetlil, že už cumlík nemôžem mať, že to nie je pekné. tak keď sme išli do mesta na prechádzku a ja som zbadala nejaký kočár s dieťaťkom, dobehla som k nemu, vyštverala sa naň, vytrhla dieťatku cumlík z pusy a zahodila so slovami: "kako, púha"

a keď som chodila do škôlky (bolo to ešte za socializmu), ráno sme cestovávali autobusom, rozprávala som v autobuse politický vtip - o leninovi. samozrejme, poriadne nahlas. s odstupom doby sa otec priznal, že sa vtedy dobre obzeral po autobuse, či tam nie je nejaký tajný a bol rád, keď sme vystúpili.
denisie
29.02.08,12:30
....moja kamarátka mi spomínala ako jej deti volajú, keď sa rodičia idú milovať. Vraj jeden z nich tomu vraví že "keretujú" a druhý malý "budú hromy blesky":)
no a v inej rodine zasa malý chlapec je naučený, že keď sa rodičia zavrú v spálni, tak "robia čalamádu":)
a ako tomu hovoria vaše deti???
dadasv
29.02.08,23:08
Keď mala moja dcéra 2 roky, pribudol jej braček. Raz prišla za mnou a povedala, že aj ona chce také bábo, aby mu bola mamina. Keď som jej povedala, že má bábiku Filipka, povedala, "Ale ja cem také co sa mrviu"
dadasv
29.02.08,23:13
Môj syn, keď mal asi 4 roky nechcel veľmi chodiť von, stále by sedel pri televízore. Povedala som mu, že keď nebude chodiť von, bude stále taký bledý. Tak sa teda vybral. Pozerala som na neho z balkóna a on len sedel na lavičke pred domom. Asi za 3 min. zazvonil a spýtal sa: "Mami, už som červený, môžem ísť domov?"
kristín
01.03.08,18:07
Ahojte, aj ja sa chcem s vami podeliť o nádherný výrok, lepšie povedané výraz môjho 3-ročného syna, ktorý sa vynašiel, keď mu nemohlo prísť na um sloveso - točiť sa.
Povedal mi:" Pozri maminka, ako sa to koliesko krásne - kolesá."
Erika-ežka
01.03.08,18:14
Podelím sa aj ja s výrokom môjho asi 3-ročného syna (dnes 13). Uvidel na oblohe rožok mesiaca a kričí mi: "Mami, aha mesiac a zlomený"
Cecilia
01.03.08,18:35
Keď sa blíži termín podania DPH, tak celý deň sedím pri počítačí a moje deti sa nemôžu dostať k svojim obľúbeným hrám. Vtedy sa ma pýtajú: Mami, budeš ešte dlho hrať?
Rozalka
01.03.08,22:39
Podelím sa aj ja s výrokom môjho asi 3-ročného syna (dnes 13). Uvidel na oblohe rožok mesiaca a kričí mi: "Mami, aha mesiac a zlomený"
Pripomenulo mi to, ako ma môj syn (vidiac z dvoch izieb Mesiac) presviedčal, ze Mesiace sú dva.
ZEvina
05.03.08,07:46
Pripomenulo mi to moju neterku. Bolo to už veeeeeeeľmi dávno, išli sme navštíviť jej otca, ktorý bol na "manévroch" do jednej dedinky na Záhorí. 2,5 ročná neterka čulo komentovala všetko, čo videla z okna auta, keď zrazu celá vytešená zakričí: Aha maminka, kravičky! a živé! Ešteže bratislavské detičky chodia aj mimo mesta :D
gabikao
05.03.08,07:57
Pri boji o hracku hovoril moj 2,5rocny mojmu vtedy 7mesacnemu: Pestaň!Pestaň! Si huchy? Nie si! Tak plestaň!! :D
veronika5
05.03.08,22:18
Zdravím.
Môj päťročný vnuk mi vysvetľoval, čo to znamená " dostať padáka". Tak to ti dajú padák a letíš
Lucka V
06.03.08,13:48
Chcela som od 4 ročného syna aby sa povyzliekal a obliekol si pyžamu a on mi povedal, aby som to spravila ja lebo on je unavený. A ja na to že nie som tvoa slúžka vyzleč sa sám. A po týždni som prosila syna, aby mi pomohol pozbierať spodné prádlo zo stojana a on na to: "Mamka ja nie som tvoj súžik." Myslel tým sluha nakoľko má len 4 roky a počul to len raz. :---
bebiko
07.03.08,08:37
Pekná hláška nášho syna, ked mal 3 roky: Manžel mu vysvetľoval: "Musíš ma počúvať, lebo ja som starší!" Ten mu na to odpovedal: " Ocko, ty vôbec nie si starý, to len tak vyzeráš"
brčko
07.03.08,11:48
Musím pridať aspon jednu hlášku mojej 3-ročnej dcery, zakial si ju pamätám:
Poskakovala na hudbu pred televízorom. Potom si ucpala uši prstami a kričí: "mami, ja som si vypla uši!"
ZuzanaP
07.03.08,13:01
Nie je to síce výrok dieťaťa, ale môjho drahého, keď sme menili televízory a na poličke bolo kopu prachu pod starým televízorom. Utiera ho a hovorí mi, že: sranda koľko sa ho tu za ten rok vyskytlo. Čakám, čo sa nám ešte kde vyskytne....:D
jozka56
07.03.08,13:19
Aj vyroky dospelych su zaujímave. Zvyknem si chatovat s mojou neterkou a vzdy pisem "ahojte, kto je na chate?", vacsinou dostavam odpoved "mala Milka, mami je v robote". Raz som dostala odpoved od ich ocina "nikto nie je na chate, vsetci sme doma" , dodnes sa na tomto vyroku sama pre seba smejem. J:)
Martin Mocko
07.03.08,13:34
Aj vyroky dospelych su zaujímave. Zvyknem si chatovat s mojou neterkou a vzdy ich oslovujem"ahojte, kto je chate?", vacsinou dostavam odpoved "mala Milka, mami je v robote". Raz som dostala odpoved od ich ocina "nikto nie je na chate, vsetci sme doma" , dodnes sa na tomto vyroku sama pre seba smejem. J:)

Tak nieco podobne som zažil s mojím otcom. Orange kedysi rozposielal SMS v tvare "Posli SMS na XXXX a pod chatovat s kamaratmi..." A jeho to straaasne rozculilo, ze s kym to ma ist na chatu..:D

Ale mam aj jeden detsky vyrok. Moj krstny synator (4roky) - priniesol som mu cokoladu a on ju chcel zjest. Tak ju zaniesol svojmu otcovi a povedal:"Tati rozbal mi ju, lebo ja si ruky zaspinim..." :D
gabikao
12.03.08,13:00
Celkom som sa pobavila na otazke mojho 2,5rocneho nadsenca rozpravok A je to!: Mami, a kedy budu mat Pat a Mat babatko? :D
LubicaN
12.03.08,15:58
...Takže poslušne hlásim nové výroky našej Danulky (kým si ich ešte pamätám):

Mami, ja mám 5 bratrancov, jednu sesternicu a jednu sestru. Povedz mi do koho sa všetci zamilujú keď budú veľkí??? Vravím jej: Daninka ale veď aj ty sa môžeš tiež zamilovať do hocikoho zo škôlky, zo školy alebo aj do suseda... a tiež chalani sa môžu zamilovať aj do iných dievčatiek... A ona na to, ale ja sa stále chcem volať tak ako teraz, radšej nech si Mário zmení priezvisko, lebo ja nechcem byť Blažejka... Na :eek: pohľad mi vysvetlila, že už nie je ani do Tomina ani do Mikina, že Peťo je už do Vanessky, tak jej zostal Mário Blažej ...a toho si už nedá...má s ním dohodu, že keď bude skôr ako on v škôlkárskej kúpeľni alebo na záchode, tak mu bude držať miesto...


Po jedenástich rokoch od úspešného absolvovania vodičského kurzu som nabrala odvahu a sadla za volant. Zatiaľ som trénovala len na slepej štvorprúdovke neďaleko nášho domu. Deti sedeli vzadu v sedačkách a spinkali, manžel vysvetľoval čo a ako... zrazu sa Danuška zobudí a pozerá: Mami, to kde sedíš? Myslíš že tatinko bude vedieť len tak sedieť a nekarovať? Potom sme šli hore do ostrej zákruty do kopca smerom k nášmu domu a..."skapal" mi motor. Danuška vraví: No, neboj mami, nebolo to najhoršie...ty sa to naučíš...ale musíš sa učiť a cvičiť.
lepka
13.03.08,12:10
Keď to tu tak čítam vraciam sa do čias kedy môj syn mal také 3-4 roky(dnes má 21) a boli sme na návšteve u svokrovcoch, pri odchode mu babinka dávala cukríky a môj milovaný Maťko povedal:"Nedávaj mi tie cukríky,ale daj ich ockovi."Svokra celá natešená volala, aký je ten náš syn dobrosrdečný a pod.Ja šípiac nejakú lotrovinu vravím synčekovi :" A prečo to má dať babina ockovi a nie tebe?" Na to môj synček: " Nóóó, ocinko má väčšiu ručičku ako ja a on mi ich aj tak potom dá a ja ich budem mať viacej."Táto odpoveď nás všetkých prítomných posadila od smiechu,ale výsledný efekt bol ten,že od tej doby, až do teraz, nedostáva iba pár cukríkov,ale vždy len celý balík,aby nemusel žiadať otca o "pomocnú ruku". Mimochodom teraz má tú ruku väčšiu náš "malý" syn.:D
Pedro9
13.03.08,12:46
Aj odo mňa jeden,
keď som sa snažil môjho 5 ročného syna opraviť vo výslovnosti a povedal som mu že ho opravujem preto, aby sa to naučil riadne vyslovovať tak mi povedal "Tati, prečo ma opravuješ, veď ja som neni pokazený"
draha24
13.03.08,16:11
Aj ja mám jeden : Raz prišiel môj syn Erik s vážnym výrazom v tvári ( mal asi 5 rokov ) a hovorí : Potrebujem sa s tebou porozprávať o smrti. Ja som v duchu pripravoval odpovedi o tom, kam ideme po smrti, o nebi, a tak a on sa ma opýta : Mami a kto nám bude prať a žehliť , keď zomrieš ? Mala som dosť.
VladoaKatka
14.03.08,06:12
Naša 2,5 ročná vnúčka sa rada pozerá z okna. Včera tiež, že ona chce do okna, syn ju zdvihol , pozerala, pozerala a po chvíli zahlásila:

"nepojiadok, bojdej ako v tanku"

P.S.:výhľad bol susedom do dvora:D, mimochodom mala pravdu.
gabikao
14.03.08,12:45
Najstarsi syn mal riekanku, ktorou sem tam nieco vypytoval:Prosiiim, prosiiim, gate nosiiim! Kedze mladsi 2rocny jeho sposoby zral aj s navijakom, onedlho doletel aj on: Ja ceeem, ja ceeem, nosim gateee!

Raz som tomuto 2rocnemu dohovarala, ze preco si zase cvrkol do slipiek, ved uz je velky chlapec. Bolo mu to luto a aby mi to nejako vysvetlil, hovori: Vies mami, ja som si cvrkol, aby bolo v izbicke teplejsie!
LubicaN
17.03.08,06:30
- Maminka, ja som veľká a viem, že žuvačky sa nemôžu prehĺtať.
- Dobre zlatinko a vieš aj prečo?
- Jasné mami. Keby som žuvačku prehltla, tak by sa mi zalepili črievka a ja by som sa Ti tu zadusila... :confused:


Včera ráno vojdem do detskej izby, Danuška sedela v postielke, pyžamkové nohavice vyhrnuté, obzerá si nožičku a vraví: Mamííí...ja tu mám chlpy, čo som pes?!?
harmarta1
25.03.08,13:39
smejem sa, až mi slzy tečú, som čerstvá babka, máme vnučku, živo si to predstavujem.....
judita1971
25.03.08,20:20
ked je reč o "frajerkách", švagriná sa pýta môjho synátora - druháka či už má frajerku, on, že áno - Milku. Začudovala som sa, že Milku, veď som vedela, že jeho frajerkou bola Evka, tak som sa ho opýtala, čo je s Evkou ? On na to: " Milka sa páčila všetkým chlapcom, tak sa preťahovali s rukou,kto bude jej frajerom. Ja som vyhral . No mami, čo som mál robiť ?:D
JaDo
26.03.08,18:22
Môj cca 2 ročný syn sa chystal von. Bola zima, chcela som mu natiahnúť dlhé nohavica. Bránil sa a kričal: "nahatama kolínkama". Prosto chcel isť v kraťasoch.
Zulinda
28.03.08,07:45
Moja dcéra už v septembri bude mať 15-násť, už to nie je to zlaté malé diev-
čatko, ale "veľká slečna".
Keď mala 3 roky veľmi mi chcela pomáhať s pečením
vianočných koláčikov, tak mi pomáhala vykrajovať a keď som to chcela urýchliť, nechcela ma k tomu pustiť - prišiel manžel a ona hovorí: "Vy sa bozkávajte a ja budem pracovať."
A ešte jeden: jedla palacinky a oči prilepené na telke, dobehol náš psík a uchmatol jej jednu. Ona na ňho kričí: "Ješ mi moje palacinky aj ja ti budem jesť tvoje granulky!"
Katka 30
28.03.08,07:55
Kamoška sa zastavila u mňa na kávičku,debatovali sme aj o deťoch. Manžel hovorí: susedka má dve teti a tretie na ceste. Náš syn pohotovo: a kde to decko ide?
alexandra198
28.03.08,09:42
Ked sme boli s bratom este maly, boli sme raz na navsteve u tety, ktora cakala babatko a na obed bola slizikova polievka. Neskor, ked sa narodila sesternica, boli sme tam znova a brat sa spytal, kde ma teta to velke brusko. Mama mu vysvetlila, ze teta tam mala to babatko, co teraz pestuje. Brat sa zacudoval a spytal sa: Ale to ked teta jedla tu polievku, Kike padali slize na hlavu?!
alexandra198
28.03.08,09:59
Raz sme sa s manzelom o niecom dotahovali a manzel sa spytal: Mas svedka? Na co sa pohotovo prihlasil nas 4 - rocny syn: Mami, ja budem tvoj svedko.
tilia
28.03.08,14:42
Zvedavý tatko sa opýtal 4-5 ročného syna, že koho má radšej,
maminku alebo otecka a dozvedel sa. Ešte si to predstavte
s ukrutným šušlaním - Radšej mám maminku.
Prečo? - Lebo ma porodila a pôrod bolí!
olio
28.03.08,15:19
Môj strýko (hrá na harmonike) išiel predčasom so zborom vystupovať v kostole na slávnostnej svätej omši a zobral so sebou aj 3,5-ročného vnuka. V polminútovej pauze vnuk vyskočil z prvej lavice rovno pred oltár a zakričal: "Dedko, a teraz zahraj: Uviazali kooózu..." :eek::eek::eek:
Eulalia
28.03.08,15:24
Môj strýko (hrá na harmonike) išiel predčasom so zborom vystupovať v kostole na slávnostnej svätej omši a zobral so sebou aj 3,5-ročného vnuka. V polminútovej pauze vnuk vyskočil z prvej lavice rovno pred oltár a zakričal: "Dedko, a teraz zahraj: Uviazali kooózu..." :eek::eek::eek:

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
To je supééééééééér:D:D:D:D:D:D:D
JaDo
28.03.08,16:50
Môj strýko (hrá na harmonike) išiel predčasom so zborom vystupovať v kostole na slávnostnej svätej omši a zobral so sebou aj 3,5-ročného vnuka. V polminútovej pauze vnuk vyskočil z prvej lavice rovno pred oltár a zakričal: "Dedko, a teraz zahraj: Uviazali kooózu..." :eek::eek::eek:
To je dobré:D:D:D
Dudo96
28.03.08,17:30
:D:D:D:D:D. ja sa tu normálne rehocem, ešteže ma nik nevidí :D, teda okrem psa, ale ten ma nebonzne.
Síce je nemí ale všetko počíta...
skypie
28.03.08,21:44
Toto je fakt super oddelenie, tak dobre som sa už dlho nenasmiala. uz dva dni to tu lúskam a bavím celú rodinu. :D:D:D
Som tu čítala aj o modlidbách detí, tak pridám aj ja jeden výrok mojej malej (6).
Boli sme jedného pekného dňa pozrieť na hrob nášmu psíkovi a malá hovorí: maminka poďme sa pomodliť. (priznám sa nik u nás nie je pokrstený a ani malá ešte nebola v kostole, tak som súhlasila a malá spojila ruky, sklonila hlávku a smutným vážnym hlasom začala s modlidbou: "anjeličku, môj stážničku opatruj moju dušičku, a nech majú všetci peniaze!" a s kamennou tvárou sa "prežehnala". a ja som sa od potlačovaného smiechu skoro udusila :D
skypie
28.03.08,21:55
ešte ma napadol jeden zážitok z môjho detstva, ktorý zľudovel.

mala som asi 6, sestra 4. išli sme s rodičmi v aute a my sme sedeli vzadu, skrátka rodinný výlet, pohoda. zrazu moja 4-ročná sestra sa pýta mamy: "mamina vieš aký je rozdiel medzi koktajlom, kokosom a k o k o t o m (ospravedňujem sa za výraz)?"
mame sa vpredu postavili vlasy dupkom, ale povedala, že nevie a čakala na vysvetlenie.
"no kokos je to, čo má mamina v robote (robila majstreku v predajni), koktajl je to, čo nám robí z jahôdiek. A k o k o t je ten, čo zavadzia ockovi na ceste." :D

toľko detská logika. musím pripomenúť, že i keď otec bol bohém, mama je snáď najslušnejší človek pod slnkom, tak to veľmi ťažko rozdýchavala. ;)
tuta
28.03.08,22:13
anjeličku, môj stážničku opatruj moju dušičku, a nech majú všetci peniaze!"

Krásna detská úprimnosť :D:D:D:D:D
pepolko
29.03.08,22:56
musím vám tu napísať, čo mi dnes povedal môj priateľ: :) má 4 ročnú dcéru , a keď ju jeho žena v obchode napomínala, aby už poslúchala a bola dobrá, lebo ju predá, tak jej s úplnou vážnosťou odpovedala: ále mamina, veď ja nemám ani čiarový kód, a ani na pás sa nezmestím .... :D:D
stepke
29.03.08,23:35
k detským motlitbám: Motlitba našej dcéry pred Vianocami, ked mala asi 3 - 4 roky (dnes má skoro 11): Ježiško, daj mi zdravíčko a ked sa rozhodneš, že v noci prinesieš stromček, tak ma prosím ťa zobuď.
Danta
01.04.08,05:07
Toto je fakt super oddelenie, tak dobre som sa už dlho nenasmiala. uz dva dni to tu lúskam a bavím celú rodinu. :D:D:D
Som tu čítala aj o modlidbách detí, tak pridám aj ja jeden výrok mojej malej (6).
Boli sme jedného pekného dňa pozrieť na hrob nášmu psíkovi a malá hovorí: maminka poďme sa pomodliť. (priznám sa nik u nás nie je pokrstený a ani malá ešte nebola v kostole, tak som súhlasila a malá spojila ruky, sklonila hlávku a smutným vážnym hlasom začala s modlidbou: "anjeličku, môj stážničku opatruj moju dušičku, a nech majú všetci peniaze!" a s kamennou tvárou sa "prežehnala". a ja som sa od potlačovaného smiechu skoro udusila :D


Teraz ma napadlo pri tejto modlitbe, ako sa ju modlila moja mala 3-rocna susedka: Anjelicku moj straznicku opatruj staru mat:)
ALDA
01.04.08,10:30
Neviem, či by som to nemala napísať do témy:..čo ma dnes...?
Moje vnúčence, už školáci dvojíčky si zvykli u nás z piatka na sobotu spať. Teraz, keď som mala kopu roboty, som si povedala, že nevadí, aspoň si oddýchnem a v noci to dobehnem. Pretože vnučka ochorela, prišiel iba maý. Vypytoval sa ma, či ma ešte bolí srdiečko a potom dodal: Baby mi budeme k Tebe stále chodiť spať na víkend a požičiame Ti so Saškou na tú noc srdiečka a potom budeš celý týždeň zdravá. Po zamyslení dodal: Ale musíme vymyslieť ako Ti ich budeme dávať, aby nás nemuseli a ani Teba operovať.
Bola som dojatá a vymyslela rozprávku asi v tom zmysle, že keď papajú, poslúchajú a dobre sa učia tak mi tie srdiečka požičiavajú a ja som potom zdravá a aj ich mamina nebude mať nikdy choré srdiečko. Pre dohodu prídu aj túto sobotu, pretože v piatok idem na stretko.:D
gabikao
01.04.08,12:55
3 rocny Tomasko bol minule vecer s tatom na prechadzke a isli okolo velmi tmavej ulicky, u maleho fantazia zapracovala a hovori: Tato, tam byva dak. "Kto tam byva?" Dak. Nepoznas daka? A aby ho uviedol do kontextu, s ocami na vrch hlavy spustil: Kde bovo, tam bovo , bov jeden dak!
ZDENIELA
01.04.08,13:17
Boli sme na oslave 6 ročných narodenín synovca Miška, ktorý má staršiu 8 ročnú sestričku Katarínku.
Dedko sa pýta malého oslávenca: "Michalko, koľko to máš dnes rokov? Štyri?"
A malý na to: "Nie ja už mám šesť rokov a zachvíľu aj Katku dobehnem!"
Ivana Š
01.04.08,16:53
môj 8 r. syn volá krížovky - lúštenky

:) a je to také nákazlivé slovo, že sme ho začali všetci používať
minule sa teta v stánku takto na mňa pozrela :eek: čo si to chcem kúpiť
tuta
01.04.08,17:02
Neviem, či by som to nemala napísať do témy:..čo ma dnes...?
Moje vnúčence, už školáci dvojíčky si zvykli u nás z piatka na sobotu spať. Teraz, keď som mala kopu roboty, som si povedala, že nevadí, aspoň si oddýchnem a v noci to dobehnem. Pretože vnučka ochorela, prišiel iba maý. Vypytoval sa ma, či ma ešte bolí srdiečko a potom dodal: Baby mi budeme k Tebe stále chodiť spať na víkend a požičiame Ti so Saškou na tú noc srdiečka a potom budeš celý týždeň zdravá. Po zamyslení dodal: Ale musíme vymyslieť ako Ti ich budeme dávať, aby nás nemuseli a ani Teba operovať.
Bola som dojatá a vymyslela rozprávku asi v tom zmysle, že keď papajú, poslúchajú a dobre sa učia tak mi tie srdiečka požičiavajú a ja som potom zdravá a aj ich mamina nebude mať nikdy choré srdiečko. Pre dohodu prídu aj túto sobotu, pretože v piatok idem na stretko.:D

Aké krásne je byť babičkou. Už sa začínam nato tešiť. :)
lu_lu
02.04.08,15:44
rozhovor mojej dvojročnej dcéry Lujzy a jej dvojročného bratranca Dominika (on ciká na nočníku, ona ho kvočiac oproti nemu pozoruje):
Ominik, ty máš pipíka?
Mám... a ty?
Ja nemám. Ale kúpim... (po chvíle odmlky).. ja mám litku(=ritku)
A akej faby?
čevenú
ja mám zeenú
icemonika
05.04.08,17:11
:D:D:D
letula
15.04.08,17:37
To je dobré:D:D:D
výborný fór:---
Dav
15.04.08,17:42
V našom rodinnom archíve je aj veta: "Mamíí, zadarmo sa rozčuľuješ!" Dcéra mala 4 roky a svätú pravdu.:D
letula
15.04.08,18:02
Syn,keď mal 4roky sa veľmi bál búrky.Keď obloha hrozivo stmavla,a začali blesky šľahať ,pri jednom silnom výboji ožiarilo oblohu,a syn povedal:"slniečko otvorilo oči..a mami plečo?":)
Jankabel
16.04.08,10:16
....moja kamarátka mi spomínala ako jej deti volajú, keď sa rodičia idú milovať. Vraj jeden z nich tomu vraví že "keretujú" a druhý malý "budú hromy blesky":)
no a v inej rodine zasa malý chlapec je naučený, že keď sa rodičia zavrú v spálni, tak "robia čalamádu":)
a ako tomu hovoria vaše deti???

Keď sa naša asi 2,5r.dcéra dobýjala do spálne, zakričali sme jej, že práve chytáme mravce, ona sa ich strašne bála až kým nezačala chodiť do školy...a potom vždy keď sme boli náhodou zavretí v izbe, tak hovorila, že "chytáme mravce".. dodnes ten výraz používame v súvislosti aj s inými ľuďmi..
abel
18.04.08,13:39
Boli sme na oslave 6 ročných narodenín synovca Miška, ktorý má staršiu 8 ročnú sestričku Katarínku.
Dedko sa pýta malého oslávenca: "Michalko, koľko to máš dnes rokov? Štyri?"
A malý na to: "Nie ja už mám šesť rokov a zachvíľu aj Katku dobehnem!"
Pri čítaní tohoto rozumu mi napadol iný zážitok. Synovec sa narodil v novembri. Keď sa ho pýtali, koľko má rokov, múdro odpovedal: ja mám sedem, ale zle mi vychádzajú roky, už som mal mať osem.
AlaNR
18.04.08,14:06
Malý 2,5 ročný synovec minule pochodoval s maminou po ulici. Jeho mamina čaká druhé bábätko. Stretili ich dve tetušky, ktoré boli zvedavé, čo bude mať.
Ona hovorí, že : Jerguša.
A malý jej hovorí: Tatino ťa žabije, keď das Jelgusa....:D

Tak musela opraviť, že bude teda Tomáško... Tetušky sa skoro počúrali...