VladoaKatka
29.04.08,13:10
Učíme vnúčku vyslovovať aj ťažšie slová, kde je "l", "r" a podobné.
Hovorí jej otec:povedz - krokodíl - ona "kokodíj nieeee", povedz - traktor - ona "taktoj nieeee"...

Včera poobede pozerali sme na jednej Tv stanici reláciu : Táraniny
a tam jeden z detí povedal krokodíl a ja som ju tak posmelovala, no vidíš aj chlapček povedal: krokodíl.
Ona sa opierala o stolík, mala podopretú bradu, tak dúmala a v tom podišla k telke a toho chlapca vyzvala : povedz taktoj .
kukurička
29.04.08,12:44
Tak s tým krokodílom má asi viac detí problém, pretože aj môj synovec 2,5 ročný to nevie povedať. Všeličo pekne hovorí, ale krokodíl je u neho ko-ko-koj. A na počítač hovoril pičitač... no nie sú zlaté tie ich slovíčka:---?
gypsynka
29.04.08,12:48
Keď bol môj syn malý, dlho sedel na nočníku a ja som sa niekde ponáhľala, tak som naňho skríkla, aby sa ponáhľal a on mi povedal: plečo na mňa kličíš, keď sa moj pipik tak pekne na teba smeje?
gypsynka
29.04.08,12:50
Ešte jedna hláška môjho syna mi napadla: keď si nazbieral na lúke kvety a nechal ich dlhšie na deke, prišiel za mnou a povedal: Mamka, daj kvietky do vody, lebo mi zdochajú...
mamminta
29.04.08,13:06
keď je reč o tom nočníku.....
náš Kubko(4), keď ho súrim zo záchoda povie: "mami, keď riťka zatrúbi, tak potom bude dosť, hovienko sa nemôže ponáhľať"
sassi
29.04.08,17:00
.... Skvelé, skvelé, skvelé.... už asi hodinu sa rehocem...a musím sa pridať....
Každý večer pravidelne sledujeme správy. Môj Vili ( 4 roky) sa pri mne hrá, pozerá, fotky.... AKOŽE nevníma ... Minulý rok sa tam často omielalo meno Pál Czáky.... Vili zrazu spozornel a s nadšením predniesol: "Mamina toto sú palčáky!" a hrdo ukázal palce na rukách....
gabikao
01.05.08,12:50
Riadne spinavi ideme domov z pieskoviska a 3rocny Tom si obzera svojho 1rocneho usmudlaneho braceka v kociku. Po chvilke sa mu prihovori: Pocuvaj, Matko, ved ty uz mas fuzy. :---
amakov
01.05.08,13:12
dnes nás viacerých pobavilo malé šušľavé dievčatko, ktoré mamičku ťahalo do pizérie a na celé ústočka kričalo- mamii ja chčem pičúú
mamminta
01.05.08,13:32
dnes nás viacerých pobavilo malé šušľavé dievčatko, ktoré mamičku ťahalo do pizérie a na celé ústočka kričalo- mamii ja chčem pičúú

toto mám doma :)

aj náš 4 ročný Kubko to tak hovorí, najlepšie je, keď sa ho niekto opýta (lebo vie, čo povie) : "Kubko, čo má dedko najradšej?" no a on s radosťou povie: "piču" :D :D :D
Jana Motyčková
01.05.08,13:47
Moja 10-ročná dcéra :"Včera sme v škole behali do piesku skok".
Bendymicus
01.05.08,22:09
Susedov 3-ročný syn rodičom: "A vy kde budete bývať keď sa ožením"

Nuz, to je realita...
ludmila12
02.05.08,11:19
môj syn keď bol malý a nevedel ešte povedať rrrrrrrrr si v úplne preplnenej čakárni u lekára začal pospevovať "kohútik jabavý ..." ďalej sa veľmi nedostal pretože prepukol smiech u starších zdesenie a keďže deti sú radi stredobodom pozornosti zavreť mu ústočká bol problém lebo žiadna pesnička nemala taký úspech
kukurička
02.05.08,16:01
Dcéra, keď bola malá, tak nevedela povedať f a namiesto neho dávala všade ch a potom to vyzeralo asi takto: chilmárik a chilmuška /pásmo rozprávok pre deti/, charebné chotky, chujavica /fujavica/, chuuj /fuuj/, ujo Chero...
- na žily hovorila žiliny,
- na nitku - znitka,
- gaťuše - ďakuše,
- trojuholník - trojuvolník,
...bolo toho veľa, možno si ešte spomeniem :D
breckova
03.05.08,21:12
Moja 3,5 ročná vnučka mi povedala: Starká, boli sme pri babke a posiela Ti múku. Ďakuješ?....
Karas Milan
04.05.08,08:25
Ahojte..

Zo 760 ma toto napadlo , keď som na stretnutí spolužiakov rozprával ,aká je babina (t.j. moja lepšia polovička zbláznená do vnuka-až je smiešna) , Viktorova otázka :"Čo je na babke najsmiešnejšie?".
Uhádol som správnu odpoveď : dedko.

Ahoj
Kamil
ivuska21
06.05.08,11:43
Keď čítam vaše zážitky, nedá mi, aby som nespomenula ten svoj. Asi pred desiatimi rokmi, keď môj syn navštevoval prvú triedu, jedného dňa prišiel zo školy domov a začal: Vieš mamka, v škole niektorí chlapci hovoria veľmi škaredé slová, ja na to: nechcem ich počuť miláčik, to sa nehovorí. Nedal sa odbiť. Ale ja ti chcem povedať ako hovoril Janko. Mamka, on povedal ko, potom povedal ešte raz ko, na konci povedal t - a celé to povedal veľmi rýchlo. Dodnes keď si na to spomeniem, objaví sa mi úsmev na tvári.
Hepi
06.05.08,12:00
Pridám aj ja jeden pekný výrok. Moja 6-ročná vnučka ma asi nechcela uraziť, alebo skrátka neviem, čím to bolo, ale raz, keď som si obliekla sukňu,ktorú som mala dosť obtiahnutú, tak skonštatovala: Babi, tá sukňa je ale tlstá.
lepka
06.05.08,12:10
To dieťa má pravdu,tlsté sukne si netreba vôbec,ale vôbec obliekať,lebo potom nám to neformuje postavu.:D
AlaNR
06.05.08,12:26
Malý synovček 2,5 ročný nám mal včera asi plné zuby.
Bol u babky a začal nás postupne vyháňať.
Takým štýlom, že:
Choď domov Alenka!
Choď domov maminka!
Choď domov tatinko!
Choď domov babka!
a keď už nebolo koho poslať domov a uvedomil si, že je u babky, tak hovorí:
Choď domov, ja!
petovsan
06.05.08,14:01
Náš mladý bude mať koncom mája 3 roky a už asi 3-4 mesiace u nás frčí obdobie: "maminka (tatinko), koľko to stojí? ... a zaujíma sa pritom o cenu čohokoľvek (masla, cukríkov, hračiek, oblečenia) ... stále nevieme prísť na to, čo vzbudzuje u neho takýto enormný záujem o ceny :eek:... že by ekonomické gény ??? :eek:
No a nedávno sme sa na ňom pobavili: "tatinkooo, kolko tojííí táto tapita?" (rozumej čapica ... práve si na hlavu dával šiltovku) ... manžel už zrejme unavený zo sústavného oboznamovania syna s cenami mu odpovedá: "tridsať korún" a mladý asi po sekunde zaváhania na neho hodil zamračený pohľad a zavalil: "no, to urtite !!!!" .... tak sme zistili, že naše dieťa už má pravdepodobne veľmi dobrý prehľad o dnešných cenách a len tak ľahko ho neoblafneme :):):). Začíname dokonca premýšľať nad tým, či by sme ho nemali oboznamovať s cenami v EUR-o, aby z toho nebol onedlho málinko dopletený ...:D:D:D
Dáša_
06.05.08,17:53
Začíname dokonca premýšľať nad tým, či by sme ho nemali oboznamovať s cenami v EUR-o, aby z toho nebol onedlho málinko dopletený ...:D:D:D

Keď malého otázky nemali konca kraja a stále sme sa točili dokola, tak najistejšie bolo odpovedať čo najodbornejšie :D Napodiv, to ho zvyčajne na dlhšiu dobu uspokojilo.

Ale vymyšľať odpoveda na otázky typu: Prečo elektrina kope, to bol veru dobry zaberák :cool:. Teraz už našťastie vie čítať, tak občas poslúžia aj knihy a internet .
mamminta
07.05.08,11:46
Ale vymyšľať odpoveda na otázky typu: Prečo elektrina kope, to bol veru dobry zaberák :cool:

nám včera doobeda odpájali elektr. z dôvodu nejakého prerábania a tak som synovi(4) vysvetľovala, prečo to museli odpojiť....
teda, že aby sa im náhodou niečo nestalo, keď budú na stĺpe apod.
duchaplná reakcia môjho syna: no to určite...keby nám nechali pustený televízor určite by sa im nič nestalo...
kukurička
08.05.08,16:50
Dnes som sa zasmiala na takom malom chlapčekovi, ktorý si obzeral ozdoby - bižutériu a na jedných náušničkách boli čierne pierka a to ho zaujalo. Dievčina, čo to predávala mu vraví: "Vieš to sú pierka z vtáka. Vieš ako sa ten vták volá?" Chcela mu pomôcť, tak mu napovedala: "Taký čierny..." malý ju doplnil: "...Peter...?" ;)
rauh
09.05.08,05:29
Ked som mal asi styri, stryko ma ucil pocitat. Pouzil na to cukriky. "Pozri tu mas päť cukrikov a styri ti zoberiem, kolko ti ostane???"
A ja na to: "Nic mi nezobelies, lebo taku ti stlelim!!!"
calawen
09.05.08,06:58
Ja som si spomenula na jednu prihodu, ktoru mi povedala kolegyna. Ma dve deti. Ked si priniesla tú mladsiu z porodnice predstavila ju starsej: "Dusanka, toto je Miladka."

A Dusanka sa opytala: "Ako dlho bude s nami byvat?":rolleyes:
kukurička
09.05.08,22:24
Keď bol môj syn maličký- mal okolo 3 rokov a vedel už dobre rozprávať, tak mal záľubu v značkách aut. Pred 20-timi rokmi nebolo u nás toľko značiek aut, takže nebol problém ho naučiť ich poznávať, to skôr ja som mala s tým problém si to vtedy zapamätať a hlavne nákladné som nepoznala. Takže on s tým problém nemal a raz keď sme išli po ulici, tak mu vravím: - Daj pozor, ide auto! On sa ani neobzrel a hneď mi vraví: - To nie je auto, to je Tlabant...

Moja babka tá bola podarená, keď sa dozvedela, že sme synovi dali meno Michal a vraví mi: - Tak máte Michala? Ale veď Michal je pekné meno, veď aj Gorbačov sa volá Michal...:D No a to mu potom prischlo, že sme ho aj tak sem tam volali Michal-xxxxpriezvisko-Gorbačov. On si na to aj tak nejak zvykol a keď vysielali správy, tak si zobral vankúšik, ľahol na sedačku a vraví:- Bude Redan, Gobačov, ja budem pozelať /bolo to pred 20 rokmi/. On to mal namiesto večerníčka. Trvalo to len chvíľku, potom sme museli aj my s tým prestať a preorientovať dieťa na rozprávky:D.
mamminta
10.05.08,05:43
mna vcera dorazil komentar skupinky chlapcov (10-12) v ZOO
boli sme pri klietkach dravcov a jeden pri klietke orla zvolal: aha, zen tam ma aj mladatko, ale uz zavrazdene...
vsetci sa zvedavo presunuli a zistili sme, ze su to kuriatka, teda orlova vecera
kami8
10.05.08,15:49
Človek by neveril, ako veľmi si musí dávať pozor pred deťmi na to, čo hovorí! Používala som výraz "ja ťa zabijem!" Mladší syn mal asi 1,5 roka a robila som mu práve mliečko do fľaše. Malý netrpezlivý a hladný sa začal jedovať a pritom spadol tak nešťastne, že si buchol čielko. Aby mu nenavrela hrča, rýchlo som vytiahla široký nôž, že mu to pritlačím na to udreté miesto. Starší syn, keď zazrel nôž v mojich rukách s prestrašenou tváričkou sa postavil medzi nás so slovami: Maminka, nezabíjaj ho, možno už nebude hladný! (Odvtedy ten výraz nepoužívam :)
:D:D:D:D:DAj mne sa stalo nieco podobne:ked boli synovia este malicky-teraz uz maju 22 a 21 rokov-nepametam sa ,cim ma nahnevali,ale bolo to vecer.Povedala som im nieco v tom zmysle,ze od zajtra nastane iny rezim,dala pusu a zatvorila som dvere.Ked som ich isla asi po hodine skontrolovat,obaja nariekali pod prikrivkami.horko -tazko som z nich vypacila,preco placu:ked ty nas budes od zajtra rezat:D:D:D.Este dnes sa na tom smejeme,ked nahodou s nimi v niecom nesuhlasim:Pozor,maminka bude rezat:):)
jjakr
10.05.08,17:25
:D:DJedného dňa som cestovala s mojou dnes už dospelou dcérou v električke, bol tam taký malý plagátik -oznam o výstave psov bastardov, , musela som jej ho prečítať, samozrejme, že som jej musela vysvetliť slovíčko bastard a najlepším príkladom bol náš psík Kubo, vyzeral, ako vlčiak, ibaže mal krátke nohy, tak som jej to aj takto JEDNODUCHO povedala, že žiaden vlčiak nemá krátke nohy, iba náš KUbo, lebo je bastard...ona mi na to na celé ústa vypotila: Aj ja som bastard, keď mám krátke nohy...taký rehot ste ešte v električke nepočuli:D:D:D:eek::eek::D:D:D:D:D:D:D:D
jjakr
10.05.08,17:31
.......a ešte jeden........raz dobehol môj najstarší vtedy asi 5-ročný syn za mnou zadychčane vyhŕkol, že jeho sestra pokúsala psa,viete si predstaviť, ako som sa zľakla, lebo som si myslela, že to malý poplietol, letela som do záhrady...tam sa to stalo...a čo nevidím...malá mala plné ústa psačích chlpov...lebo ona naozaj toho chudáka pokúsala.........:D:D:D:confused::D:D:D
LubicaN
10.05.08,18:20
Moje kobylky doma ani neviem kedy pojedli celý obsah chladničky, Daninka si teda nakázala že chce na večeru pizzu ale nie takú čo robí maminka ale aby nám ju doniesol nejaký ujo. Tak sme teda pizzu objednali, pán čo ju doniesol zaklopkal, deti mu utekali otvoriť, pizzu zobrali, mne zostalo zaplatiť. Prídem do kuchyne a tam mladšia dcérka stojí nad krabicou a vraví: Cézar otvor sa! (žeby myslela Sezam?)

Vonku bolo pekne teplo, tak mi Daninka vraví, maminka, je tak teplo, že už môžem nosiť aj tie hnedosvetlé trištvrťáky... (svetlohnedé)

U babky na hojdačke naša malá komentovala - teraz som vysoko, teraz som nisoko...
jjakr
11.05.08,09:59
.........toto mi pripomenulo...moja vtedy cca 4-ročná dcéra popisovala, ako sa vyvíjadieťatko v brušku , že pije mamičkinu krvičku a ked dozreje tak ide vo....vtedy sa zamyslela...a kade ide von?...na to jej odpovedal o rok a pol starší brat...ty sprostá,nevieš šak cez hrdlo!!!!.:D:D:D:D:D:D
Dáša_
11.05.08,10:22
Ked som bola tehotná, synovec mal cca 4 roky a bol hodne všetečný.
Nezaujímalo ho, ako sa bábodostalo dnu, on sa dožadoval toho, aby som mu ukázala, ako budem kričať, keď mi ho budú vyberať:D

A potom prišiel s objavom, že už vie, ako mi ho budú vyberať. Citujem: "Ja viem, zoberú ringopilu-pilu a rozrežú. A potom to to budú vyšívať : :D:D

A ked sesternica čakala bábo a povedala, že ho má v brušku, tak sa s hrôzou na ńu pozrel a spýtal sa: A prečo si ho zjedla????
AlaNR
12.05.08,12:34
[quote=LubicaN;726720]Moje kobylky doma ani neviem kedy pojedli celý obsah chladničky, Daninka si teda nakázala že chce na večeru pizzu ale nie takú čo robí maminka ale aby nám ju doniesol nejaký ujo. Tak sme teda pizzu objednali, pán čo ju doniesol zaklopkal, deti mu utekali otvoriť, pizzu zobrali, mne zostalo zaplatiť. Prídem do kuchyne a tam mladšia dcérka stojí nad krabicou a vraví: Cézar otvor sa! (žeby myslela Sezam?)
quote]

Tiež sme minule objednávali pizzu. Keď ju doniesli, ten náš malý škrček zbadal auto a cez celý dvor naradostene utekal a krčial (chudáčik ešte nevie poriadne vyslovovať)
"Dosiel ujo s pi.ou, dosiel ujo s pi.ou!"
Skoro sme sa poválali od rehotu...:D
raja7
12.05.08,13:01
Švagriná čakala druhého syna a jej prvorodený štvorročný Adamko jej radí:"Maminka a nemohla by si zhltnúť nejaké pyžamko aby sa mi ten braček nenarodil úplne holý?"
luckapastvova
13.05.08,13:36
AHOJTE!

Aj ja mám jednu tému na odľahčenie.
Môj snáď budúci pán manžel má malého synovca Matúška. Ten bola asi tak pred týždňom u nás na návšteve. Našiel takého veľkého medveďa a rozhodol sa, že sa budú hrať s priateľom na rodičov. Zrazu sa ho z ničoho nič spýtal, prečo má macko také veľké bruško. Moja šikovná polovička mu povedala, že preto, lebo zjedol veľa fazule a nafúklo ho. Malý Matúško sa zamyslel a opýtal sa ho "A ako mu to bruško zmálime?"
Odpovedať sme mu hodnú chvíľu nedokázali, strašne nás to pobavilo.

Pekný deň
ZEvina
14.05.08,06:35
Po rekonštrukcii kúpeľne som kúpila trojkombináciu koberčekov (na poklop WC, pred WC, pred vaňu). Moja vnučka keď to zbadala, so smiechom vraví: Babka, prečo si obliekla ten záchod?
witch
16.05.08,07:59
Po rekonštrukcii kúpeľne som kúpila trojkombináciu koberčekov (na poklop WC, pred WC, pred vaňu). Moja vnučka keď to zbadala, so smiechom vraví: Babka, prečo si obliekla ten záchod?

Veľmi pekné :D.
Dcérka, keď je manžel na služobke spí v našej posteli a chcela aj včera. Ja jej hovorím, že tatinko sa v noci vrátí, preto by mala spať vo svojej. Dcérka to vyriešila: Ja si teraz ľahnem k tebe a keď príde tato, tak ma presadí do mojej izby! Rozosmialo ma to, lebo sme s manželom obaja záhradníci, takže presádzame dosť často, ale deti ani velmi nie! :)
Dáša_
16.05.08,08:21
Vcera mi rozpravala znama, ako s dcerou trenovala Anjel Pána na prijímanie (alebo birmovku ???)

A malá si slová služobnica pána permanentne mýlila a modlila sa:
súložnica pána :D:D

No čo už, asi dosť podobné :cool:
valeriam
16.05.08,09:53
Výrok môjho syna, keď mu niečo nedovolím: Neľúbim ťa, ani dnes, ani zajtra ani poobede, iba v lete ťa budem ľúbiť!:)
gabikao
16.05.08,12:10
Valeriam, to mas dobre, aspon v lete, mna zavrhuje na veky vekov a vymysla si k tomu rozne "tresty", napr.:Si fuj, uz sa s tebou nekamalatim a uz s tebou nebudem spat v spalni. :eek: :D
valunka00
17.05.08,15:30
Neviem či to tu už bolo ale keď som bola malá viem , že som nevedela vysloviť knedľa a hovorila som kledna.:D:D
tetrisss
17.05.08,15:43
Moja byvala spolupracovnicka, ked mala maleho syna, casto cestovala autobusom. Este aj dnes, takmer 60rocna je kocka, takze ako mlada bola isto tiez, v manzelstve jej to ale velmi neklapalo. Raz, ked sedela so svojim podarenym synom v autobuse, mal asi 4 roky, pred nimi sedel taky pohladny mlady pan, casto sa na nu otacal nenapadne. Naraz mily syn si poriadne uvolnil vetry a mlady pan zacitil prilezitost prihovorit sa mojej sarmantnej znamej a tak sa otocil a milo sa synovi prihovoril:"chlapcek, ulavilo sa ti?" Maly sa na nho opovrzlivo pozrel a vyhlasil:"to nie ja, to mama!"
Nemusim ani dodavat, ze mlada pani vystupila hned na dalsej zastavke.
tilia
18.05.08,08:24
Dedko vraví pri obede vnučke "Ako vidím, mama by z teba najradšej mala vegetariánku", vnučka na to: "Ja nebudem
vegetariánka, ja mám rada vegetu."
tilia
18.05.08,08:32
Do autobusu nastúpila matka s malým chlapcom. Pozerajúc na nich Štefan vraví kamarátovi: " Ten ocko, ten sa má". Chlapček
na to vykríkne: "My nemáme ocka, my hľadáme ocka!"
ivetab14
20.05.08,13:24
Keď mal syn také 4 roky bol veľmi ukecaný. Raz sme išli autom a on ako obvykle rečnil a rečnil a zrazu hovorí: "Čo som to povedal? Nepočul som sa.":D
Gabi03
20.05.08,13:30
Kedy začína tá láska?! :)
V sobotu sa bol hrať malý sused (5r.) s neterou (4r.). Zo švandy prišla reč na to, kto koho má rád v škôlke. Samozrejme obaja vymenovali aspoň troch svojich kamarátov.
Potom som sa zarozprávala so sestrou o niečom inom a len tak na pól ucha som počúvala malých. "Sofi, ak si ťa nikto nezoberie, ja sa s tebou ožením."
:D:D:D A to som fakt citovala. :eek::o:D:D
mimuška
22.05.08,07:53
otázka pred spaním (4r.) :"tati a čo sa stane , keď ti v spánku vypadne na posteľ tvoje srdiečko?"
HankaH
22.05.08,08:10
Keď sme môjho, vtedy asi 4 r. syna učila dátum jeho narodenia, padla aj otázka, v ktorom roku sa narodila jeho sesternica Lenka. Ja som odpovedala, že v roku 1996. Nato vyvalil na mňa oči s otázkou: "A to vtedy bola ešte vojna?":eek::D
Pre vysvetlenie - je narodený v roku 2000, takže všetko začínajúce sa na 19xx sa mu zdalo strašne dávno.
abel
22.05.08,08:17
Keď sme môjho, vtedy asi 4 r. syna učila dátum jeho narodenia, padla aj otázka, v ktorom roku sa narodila jeho sesternica Lenka. Ja som odpovedala, že v roku 1996. Nato vyvalil na mňa oči s otázkou: "A to vtedy bola ešte vojna?":eek::D
Pre vysvetlenie - je narodený v roku 2000, takže všetko začínajúce sa na 19xx sa mu zdalo strašne dávno.
Hanka, ja aj moje deti sme v roku19.., ale všetko, čo sa odohralo pred nimi, bolo strašne dávno. Aj mňa sa pýtali: mami, a ty keď si bola malá, už vtedy bola elektrika?
mamminta
22.05.08,08:54
môj syn(4) dnes ráno zahlásil: mami, a môže sa danka(moja svokra) k nám prestahovať? :eek: na moju otázku, že prečo odpovedal.... lebo u nich chodia mravce... ale okrem starkého, lebo on smrdí a robí bordel :D:D:D
migelovci
23.05.08,11:38
moja mala sesternica z ciech stale hovori namiesto tigr .. kidr... uz sa to zauzivalo aj u nas. A ja ked som bola malicka tak som namiesto sivy holubok povedala .. hobulok silik :)
HankaH
30.05.08,05:34
Je zaujímavé, ako ľahko sa niektoré zvlášť vydarené skomoleninky udomácňujú. U nás doma je takým výrazom "buntovka" - zo slov bunda a vetrovka, ktorý vymyslela sesternicina dcéra, keď mala cca 2-3 roky. Teraz je autorka tohto slovíčka už 17 ročná slečna, ale aj my aj moje deti nosíme len a len buntovky.:---
michaela15
30.05.08,06:03
U nás v celej rodine sa čokoláda valá čokodála.Problém nastal keď si moja sestra chcela čokoládu pýtať v obchode kde nebola samoobsluha za svet ju nemohlo napadnúť ako to spráne povedať tak si pýtala čokodálu.
JAJA11
30.05.08,07:37
Je zaujímavé, ako ľahko sa niektoré zvlášť vydarené skomoleninky udomácňujú. U nás doma je takým výrazom "buntovka" - zo slov bunda a vetrovka, ktorý vymyslela sesternicina dcéra, keď mala cca 2-3 roky. Teraz je autorka tohto slovíčka už 17 ročná slečna, ale aj my aj moje deti nosíme len a len buntovky.:---

Môj synovec zo slov gŕcať a vracať vytvoril slovo gracať, takže aj my už roky "gracáme" :D.
tiny77
30.05.08,08:15
neviem ci sa to hodi do tejto temy, to skor tu- http://www.porada.sk/t29694-p15-setrenie.html#post470318
ale kedze to vyprodukovali deti... tak:
v prvej triede asi tyzden po nastupe som sa pytala svojho mladsieho syna, ci spapal obedik v skole a ze ci je spokojny, ako tam tety kucharky varia. :rolleyes: A on na to: ja neviem. :confused: A preco nevies? :confused: No lebo ja nechodim na obedy. A preco???? Ved ich mas zaplatene!!!! No,...aby som usetril mamka :D:D Sa mi to pripomenulo, ked takmer po dvoch rokoch prisiel s dvoma listkami MHD. Vy ste neboli v divadle? - Boli. A sli ste vlastnym autobusom? Nie, MHD. A mal si viacero listkov? Nie. Len dva. :confused:NO TAK? - Neoznacil som ich, aby som usetril :) Sporovlive dieta.
Aj do ŠvP som mu nabalila cely kufor boxeriek, ponoziek, triciek, teplakov... Cestou tam siel v rifliach, tieto si tam prezliekol... A myslite v com bol cely tyzden?? :D Zistila som to pri otvoreni neporuseneho kufra... Dokonca aj pyzamo bolo nazehlene v kominkoch :eek: :D :rolleyes::cool: Na moj tichy zufaly pohlad - za sucasneho objatia, to aby si nemusela tolko prat a zehlit mamka :rolleyes: ;)
kukurička
30.05.08,17:12
Moje deti, keď boli malé, tak dlho volali zubnú kefku "zubka".
Susedin maličký syn sa chcel zase pochváliť, aké vitamíny mu mamina kúpila a namiesto Marťankov povedal, že má Maďarkov.:D
Nika
30.05.08,17:35
neviem ci sa to hodi do tejto temy, to skor tu- http://www.porada.sk/t29694-p15-setrenie.html#post470318
ale kedze to vyprodukovali deti... tak:
v prvej triede asi tyzden po nastupe som sa pytala svojho mladsieho syna, ci spapal obedik v skole a ze ci je spokojny, ako tam tety kucharky varia. :rolleyes: A on na to: ja neviem. :confused: A preco nevies? :confused: No lebo ja nechodim na obedy. A preco???? Ved ich mas zaplatene!!!! No,...aby som usetril mamka :D:D Sa mi to pripomenulo, ked takmer po dvoch rokoch prisiel s dvoma listkami MHD. Vy ste neboli v divadle? - Boli. A sli ste vlastnym autobusom? Nie, MHD. A mal si viacero listkov? Nie. Len dva. :confused:NO TAK? - Neoznacil som ich, aby som usetril :) Sporovlive dieta.
Aj do ŠvP som mu nabalila cely kufor boxeriek, ponoziek, triciek, teplakov... Cestou tam siel v rifliach, tieto si tam prezliekol... A myslite v com bol cely tyzden?? :D Zistila som to pri otvoreni neporuseneho kufra... Dokonca aj pyzamo bolo nazehlene v kominkoch :eek: :D :rolleyes::cool: Na moj tichy zufaly pohlad - za sucasneho objatia, to aby si nemusela tolko prat a zehlit mamka :rolleyes: ;)

zlatý chlapec.....:)
mamminta
01.06.08,17:00
moja sestra mojmu synovi, ked sa hravaju obcas povie: ale som ta ošuškala....
dnes som ho zapocula, ako jej povedal: ale som ta ošepkal :D :D :D
petmar
02.06.08,19:00
Dnes nás pobavil vnuk (4,5r.), našiel svoje staré papučky a zahlásil:

- toto sú moje prvé papučky, prvý level...

:D..vyrastá nám veru zdatná počítačová generácia!
kukurička
02.06.08,20:09
Nedávno bola u mňa na návšteve sestra s rod. a malý synovec. Má necelé 3 roky a tie jeho výroky stoja za úsmev.
Urobil niečo zlé a mamina ho hrešila. On samozrejme hneď sľuboval, že už nebude robit zle a bude dobrý a len čo zašiel trochu ďalej od nej tak zahlásil:
"A uz mi daj pokoj!" /to sa naučil od kamaráta, čo má staršiu sestru/

Keď sme boli vonku tak, keď zbadal nejaký bicykel, alebo trojkolku, že na nej chvíľu nikto nesedel, tak sa ponáhľal a hneď spustil:
"Mozem pozicat?" a ani nečakal na odpoveď a už sme ho chytali, lebo on je strašne rýchly a bol by odišiel s tým preč...
velvet
02.06.08,20:23
Stará mama môjho krstného syna neprejavuje o neho veľký záujem...chodí ku nim asi dvakrát do roka, a tak ju dieťa "nemusí"...Pred Veľkou Nocou však prišla...no a malý jej hneď medzi dvermi hovorí: "starká, môžem sa Ťa niečo spýtať?"...jasné že starká celá natešená súhlasila..."starká vieš aký je rozdiel medzi svokrou a palacinkou?...:confused:...myslím že odpoveď všetci poznáte :D
motylik7
03.06.08,06:28
:
Stará mama môjho krstného syna neprejavuje o neho veľký záujem...chodí ku nim asi dvakrát do roka, a tak ju dieťa "nemusí"...Pred Veľkou Nocou však prišla...no a malý jej hneď medzi dvermi hovorí: "starká, môžem sa Ťa niečo spýtať?"...jasné že starká celá natešená súhlasila..."starká vieš aký je rozdiel medzi svokrou a palacinkou?...:confused:...myslím že odpoveď všetci poznáte :D
ja som asi pozadu, ale neviem, aký je rozdiel medzi svokrou a palacinkou :D prosím, môžeš mi povedať pointu? :D:D:D:D ...kujeeeem
ZEvina
03.06.08,06:40
:
ja som asi pozadu, ale neviem, aký je rozdiel medzi svokrou a palacinkou :D prosím, môžeš mi povedať pointu? :D:D:D:D ...kujeeeem


... palacinka je dobrá teplá a zrolovaná a svokra studená a natiahnutá...
motylik7
03.06.08,09:24
mimotemy
... palacinka je dobrá teplá a zrolovaná a svokra studená a natiahnutá...
Tak dakujem, čo som chcela to mám! :--- A teraz tu plačem, lebo mám svoju svokru radaaaaaaaaaaaa :mee:
LubicaN
03.06.08,09:47
Moje detičky ma včera naťahovali: Maminka čo máš vo vačku? Nevedela som správne reagovať (kľúče, telefón, či vreckovku deti nebrali)...a keď sa ma to už tretí krát opýtala...rezignovala som. Potom mi Lalinka vraví, opýtaj sa ma ty.

- Laurinka, čo máš vo vačku?

- poskladanú mačku!

---------------------------------------------------------------------------

Občas sa mi ohromne páči, ako milo skomolia mená svojich kamarátok či postáv z rozprávky.

Tak napríklad v škôlke majú Tajničku (Táničku), Popoluška mala sestru Analýzu (Anastáziu - ale kto by si to pamätal...)
LubicaN
03.06.08,16:40
- Mami...
- hmm...
- bolí ma perie
- čo ťa boli?
- perie!


(mala kútik - boleli ju Pery)
-----------------------------------------------------------
- Mami
- áno zlatko
- keď budeme u babky, poprosíme húsky, aby nám dali trošku perí (peria)
- a prečo zlatko
- noo...ty máš taký mäkučký paplónik...aj ja chcem taký
- dobre zlatko, aj ty budeš mať taký
- a potom si zas vypýtam a zas...
- a prečo?
- u babky mám taký ťažký paplónik, aj tam potrebujem nový. No a potom, keď nám húska dá všetky pierka...môžeme ju konečne upiecť. (môžem za to, že vždy cestou zo škôlky sú hladné?)
peton
04.06.08,11:42
Už dlho čítam tieto "hlody" detí, a keďže sa už aj tej našej rozviazal jazyk, pridám tiež niektoré, na ktorých sa skoro štíme.

Manželka chodí pondelky na Pilatesa a tak s malou bývam poobede sám. Odlúčenie prebieha relatívne v poriadku, maminka sa vždy na niečo vyhovorí, ale vždy s tým, že zachvíľu príde.
Jej návrat prebieha.
M: "Ahojteee."
D: "Ahooooj mamiiii. Už si sa našla? "
peton
04.06.08,11:47
Ešte jeden, včerajší.
Pred spaním zvykneme v jej posteli čítať obrázkové knižky, z času na čas nám však dovolí aj niečo jej prečítať (nelistuje ako ďábel). Včera bol jeden z tých večerov, kedy jej manželka nahlas čítala. Avšak viete, že dlho sa to nedá vydržať. Tak malej navrhla, aby si čítala ďalej sama. Dcéra s normálne naštvaným výrazom hovorí:
"ako si mám čítať, keď ja čítať neviem" a prasla knižku do kúta.
Nuž, mala pravdu....xixixi. Dcéra má 2,5 pol roka.
kukurička
04.06.08,17:29
Toto mi dnes prišlo...
witch
05.06.08,06:47
Dnes nás pobavil vnuk (4,5r.), našiel svoje staré papučky a zahlásil:

- toto sú moje prvé papučky, prvý level...

:D..vyrastá nám veru zdatná počítačová generácia!

Keby len malé deti, moja kamarádka, ktorej manžel je IT-čkár, nám nedávno hovorila o rekonštrukcii ich domu, ako si "upgraidli" podlahu.:)
denisie
05.06.08,07:19
Keď som bola malinká, nelúbila som maslo. Raz nám mamina sestre a mne robila džemový rohlík, mne bez masla a jej s ním. Akosi sa pozabudla a urobila aj mne s maslom...Ja si rohlík vychvaľujem do nebies, už som skoro celý zjedla keď pozrem na mamu a ona veľké rehoty..Došlo mi to." Fuj ja už ten rožtek nechcem..."a položila som konček na stôl......:eek:
Dáša_
05.06.08,21:08
No teda, cely večer sa bavím na tomto
http://tischlerova.blog.sme.sk/c/150759/Ospravedlnenka.html
Nie sú tie deti úžasné :)
judita1971
07.06.08,22:18
výrok môjho syna z dnešného /sory, už včerajšieho/ dňa : Mami som hladný, mohla by si mi tú bryndzu ochutiť haluškami ? /chcel bryndzové halušky/.:D
AlaNR
09.06.08,07:29
Včera sme viezli švagrovú do pôrodnice, dnes jej majú robiť cisársky a jej malý 2,5 r. syn sa včera kadečo vypytoval.
Tak mu hovorili, že maminka ide do nemocnice pre bračeka a tatinko ide s ňou že ju tam ide zaviezť. A malý bez rozmýšľania vyhŕkol:
"A to jako já oštanem šám doma?"
mamminta
09.06.08,08:42
v Afrike ziju cernosi a hovoria: uz je ti lepe?
Jakubko ma mismas - cernosi a cesi :D
gabikao
12.06.08,06:11
Moj 3,5 rocny Tom sa 1.x v zivote zalaskoval - do spoluziacky jeho 9rocneho brata. Takto mi to vecer v posteli oznamil:
Mami, schovaj sa nieco ti chcem povedat.
Tak som dala hlavu pod vankus a pocuvala:
zeeee....ja indu (lindu)..... ...... miujem ....
ja ju uubim na svete
adradic
12.06.08,11:05
Pár týždňov dozadu nám so ženou náš 3,5 ročný syn vyrazil dych takto:
timi: "A dievcatá majú pisiaka?"
ja: "Dievčatá nemajú pišiaka, pišiaka majú chlapci."
timi: "A co majú dievcatá?"
po chvíli sa spamätala ako prvá manželka: "Dievčatá majú pipinku."
timi:"A u nás v skolke majú pisiaka".
mamminta
12.06.08,11:11
Pár týždňov dozadu nám so ženou náš 3,5 ročný syn vyrazil dych takto:
timi: "A dievcatá majú pisiaka?"
ja: "Dievčatá nemajú pišiaka, pišiaka majú chlapci."
timi: "A co majú dievcatá?"
po chvíli sa spamätala ako prvá manželka: "Dievčatá majú pipinku."
timi:"A u nás v skolke majú pisiaka".
podla nasho Kubka maju chlapci pipika, dievcata pimpinku a dedko kohutika... :D :D :D
LubicaN
12.06.08,18:43
Daninka (6 rokov) doniesla zo záchoda prázdny kotúčik z toaletného papiera. Čo - to mi ešte chýbalo, tak sme šli spolu do obchodu....a samozrejme doniesli sme toho kooopec - ale papier nie. Vravím si, dieťa treba učiť samostatnosti, zodpovednosti, nafasovala igelitku, päťdesiatku, vravím jej:
- ak budú mať zabalené v igelite vedľa seba dva kotúčiky a na nich ďalšie dva a teta povie, že táto korunka ti stačí, tak kúp tie
- mami, to sú štyri, však?
- áno zlatko, to sú štyri. Ak budú mať taký a bude stačiť táto korunka tak kúp, ak teta povie, že je málo, tak kúp hocijaké dva, dobre?
- dobre mami.

Poslala som ju teda do najbližšieho obchodu (našťastie netreba nikde cez cestu prechádzať, tak som to riskla). Zobrala so sebou aj mladšiu sestričku. Vybehnem na balkón, pozerám moje ratolesti kráčajú smerom k obchodu... Prešlo 20 minút, detí nikde. Vybehnem znovu na balkón...moje ratolesti kráčajú, ba bežia smerom k obchodu. Nešlo mi to do hlavy, ale OK, veď zistím čo stalo. Prešlo ďalších 20 minút, detí stále nikde. Obula som sa teda a idem za nimi, obchod 5 minút vychádzkovým krokom a oni už toľkú dobu nechodia... Zrazili sme sa vo dverách obchodu.
- zlatíčka, čo sa stalo? Ste tu dlho a dvakrát som Vás videla sem ísť...
- vieš, maminka, ja som stratila korunku, tak som ju potom išla hľadať... a predstav si, našla som ju.
- dobre anjelik, ale na korunky treba dávať pozor, poriadne držať v ručičke alebo schovať vo vrecku aby sa nestratili.
- neboj mami, nabudúce si zoberiem tvoju peňaženku...
- :(:mad::D
Pozriem do tašky, tam dva kotúčiky harmasanu a Daninka vraví
- dva sú predsa lacnejšie ako štyri. Tieto ostatné korunky mi odlož a potom pôjdeme spolu do Dráčika...:(:mad::D

po kom to dieťa bude???
LubicaN
14.06.08,18:02
- Maminka - kúp mi draka. Detičky v škôlke majú draka z dračieho vajca a aj ja potrebujem...
- zlatko, to je ale hračka viac pre chlapcov
- to nie je pravda - aj Saška má
- a ako sa dá s tým drakom hrať? veď to je taká hračka len na poličku položiť...a ved to ani nie je pekné...
- mami - povedz mi úprimne, páčia sa ti všetky moje hračky?
- Daninka, veď ty máš toľko krásnych hračiek...
- a všetky sa ti páčia alebo niektorá nie?
- no, ten umelý potkan čo si si kúpila sa mi moc nepáči...
- no vidíš maminka...vydržala si potkana, tak draka vydržíš doma tiež...:mad:
sassi
14.06.08,20:16
Včera mal môj Pokladík ( 4 r) v škôlke oslavu (15 výročie MŠ), mali švédske stoly. Zisťovala som, čo všetko im pripravili a dozvedela som sa toto:
- Vili mali ste dnes vonku tú oslavu - tie švédske stoly?
- Áno. ( stručný ako vždy)
- A čo ste tam mali? Koláčik? Mäsko? Ovocie?
- Ďžúsik!
- Len džúsik?
- Mandarinky, jabĺčko, banán. (po dlhom rozmýšľaní)
- Len jabĺčko, mandarinky, banán a džúsik??? (zdalo sa mi to málo) a čo ste ešte mali na stole???
- Obrus!!!! :D:D:D

Teda poviem Vám zaklincoval to perfektne!
kukurička
14.06.08,21:06
Synovec /3/, nám občas povie- "a daj mi us pokoj". Mamina ho hrešila, že to sa tak nemá hovorť a tak a on to chcel potom napraviť, keď si vypočul, ako sa má správať a vraví- "lubim ta a nedaj mi us pokoj".:D
Tiež nás rozosmialo ako volá prasiatko - patetko.:D
gabikao
15.06.08,16:19
Pokracovanie pribehu zalubeneho Tomiho (3,5).
Z balkona pravidelne vykrikuje na Lindu (9) - byva oprati: indaaa, indaaaa, indaaaa - pokial sa Linda neotoci a nezakyve mu. Vecer mu jeho brat a Lindin spoluziak Jakub hovori: Linda odkazuje, ze mam povedat mojmu zlatemu milemu malemu bratcekovi, nech na nu uz nikdy nevykrikuje, lebo jej je to trapne!
Tomasko nadsene odsledoval 1.cast spravy, dosledne odignoroval cast 2. a v posteli mi oznamil:
Ja indu uubim na svete a ja jej to poviem! :o
latina
17.06.08,12:56
Je škoda, že veľa hlášok mojich detí som si nezapísala. Teraz sú už syn druhák a dcéra prváčka. Každý deň sa ich zvyknem opýtať čo mali v škole na obed a ako im chutilo. Po jednej takejto otázke mi dcéra zalomila rukami, prevrátila očami a že vraj pečeného kohúta, ktorého by som ani ja nechcela jesť. No priznám že nechcela ale vedela som, že to asi nebol "kohút" tak som čakala na syna a len pre tú zvedavosť som sa ho opýtala to isté. Podľa neho mali na obed filé, ale "hrozné". Tak som to nejako už ďalej nerozoberala. Až večer keď sme s mužom debatovali o všeličom, som sa ho len tak náhodou, keďže sa stravuje v rovnakej jedálni ako deti, spýtala, že čo to vlastne dnes všetci traja mali na obed. Bol to zapekaný karfiol. A podľa manžela sa nedal veľmi jesť. A teraz keď ich chcem ponaťahovať že čo bude na obed tak im poviem, že pečený kohút. Ale všetci sa na tom smejeme a oni vedia že kohút to určite nebude.
ickom
02.07.08,10:51
Valeriam, to mas dobre, aspon v lete, mna zavrhuje na veky vekov a vymysla si k tomu rozne "tresty", napr.:Si fuj, uz sa s tebou nekamalatim a uz s tebou nebudem spat v spalni. :eek: :D


Mamke by určite veľmi vadilo, keby pri nej nespinkal, však?:---
AlaNR
02.07.08,11:11
Najnovšia hláška 2,5 ročného Timura na akúkoľvek vyhrážku alebo hrešenie:
"Ja móďem, ja som maličký"
petmar
03.07.08,09:56
Prišiel som z dovolenky a na počítači nejde zvuk. Vnuk sa rád na ňom hráva, aj ked nemá ani 5 rokov . Opýtal som sa ho či nevie čo sa stalo.
On: asi keď som sa hral tú novú hru ... (názov)
Ja: čo budeme teraz robiť?
On: tak zapni nočnú infiltráciu...
Zneistel som, lebo ma nenapadlo, čo to je...
Skúšam diagnostikovať po krokoch: - a čo si robil naposledy?
On: ja som nič nerobil, to ti môžem odpísahať ! (nevie ani "r" povedať)
... a tak mám počíač bez zvuku aj bez infiltrácie...
motylik7
07.07.08,14:12
Mám malú neterku, 3-ročnú. Včera som sa dozvedela, že existuje mäso s rúčkou. Že neviete, čo to je?
Ani ja som nevedela, že je to kuracia kosť. Držala vraj pekne za kostičku a obhrýzala ju. Na druhý deň sa pýtala, že ešte budú mať to mäso s rúčkou.
ZuzanaP
08.07.08,05:29
Mám malú neterku, 3-ročnú. Včera som sa dozvedela, že existuje mäso s rúčkou. Že neviete, čo to je?
Ani ja som nevedela, že je to kuracia kosť. Držala vraj pekne za kostičku a obhrýzala ju. Na druhý deň sa pýtala, že ešte budú mať to mäso s rúčkou.

:D:D:DMy to tiež tak voláme:D:D:D
gabikao
10.07.08,19:25
Vcera sa Tomasko(3r.) ku mne tulil a zrazu sa pyta: "A toto tu dokedy budes mat?" To ako prsia - kedze uz nekojim, tak su mi asi nanic, nie? :D

A pokracovanie:
"Ale ved prsicka maju vsetky dievcata." - "Linda nema" (jeho 9rocna laska) "Ale ked bude velka, tak bude mat." - "Nie, nebude!"
No mozno sa mu ten ideal zeny casom upravi. ;)
mamminta
10.07.08,19:36
Vcera sa Tomasko(3r.) ku mne tulil a zrazu sa pyta: "A toto tu dokedy budes mat?" To ako prsia - kedze uz nekojim, tak su mi asi nanic, nie? :D



:D:D:D:D
Ivana Š
14.07.08,18:45
Minule sme s deťmi pozerali jeden rodinný film - ja s dcérou a syn len tak na pol ucha, lebo sedel pri počítači

bola tam scéna, kde v pôrodnici novopečený otecko hovorí:
"Deduško, poď sa pozrieť na svojho prvého vnuka!"

A syn od počítača: "mami a je to chlapec alebo dievča?"
gabikao
20.07.08,12:40
Tomasko je nadseny rytier, rad ma vsetko, co s tym suvisi a to, ze na rytierov mysli ozaj intenzivne vidno aj tu:
Tato mu rano natieral chlebik s maslom, velmi sa pri tom snazil, nozik prevracal z jednej strany aj z druhej, aby bolo vsetko pekne rozotrete. Tomasko ho pri tom zaujato pozoroval a zrazu sa ho pyta: Tato, ty sa s chlebikom sermujes? :)
Rooky
24.07.08,12:28
-Aha, koníky...
-To sú predsa kravy
-nó, ale veľké jak sviňa
mamminta
24.07.08,12:54
-Aha, koníky...
-To sú predsa kravy
-nó, ale veľké jak sviňa


:D :D :D
alexadela
25.07.08,11:46
- hovorím dcére : obleč si niečo poriadne
- načo, veď neidem na priehradku !
Kazu
28.07.08,13:30
Keď sme boli v Pise priniesli sme si odtiaľ stojan na perá. Včera ho zbadal 6 ročný vnučkin bratranec a natešený volá: "Aha, šikmá veža v pizzérii"
micicka
29.07.08,07:50
viezli sme svokru domov a chcela vystupit skor a kusok sa prejst, na to moja neter povedala priatelovi - ved tu niekde teda zastav a vhod ju :-)
bebusyk
30.07.08,12:35
No ja mám doma 2 ročného syna a 19 a 20 ročnú dcéru. Syn sa práve teraz najviac učí a tie hlášky čo počúvam sa tu ani nedajú popísať. Je strašne pozorný a vníma každé slovko, hlavne svojich sestier. Každodenne niekoľko a pučíme sa tu celá rodina od smiechu. Nevie ešte poriadne rozprávať, ale toto sa naučil ako na hodinu klavíru "ta toto neni mománe", "mňa asi pojazi", pri návšteve bežne objasňuje "mamininka ma pinduju a ja pisujika", alebo "nekaj ma kukam tejku".........teraz to začína. Ale keď nám povedal, že "pod, ideme jebat" skoro ma kleplo a to bolo pátranie odkiaľ to vzal keď som všade tam kde je on a nemal to kde počuť. Nakoniec sa to zistilo a znamenalo to len "poď, ideme sa hrať" ešteže tak. Teraz tu bol rovesník, 2 ročný kamarát z Čiech a pobehoval po izbe opakovane kričiac "vagína, vagína, ...." Tak mám dojem, že výroky sú ešte len na ceste............ počkáme si a potom napíšeme ;-)

foto príloha=aj toto bolo jeho dielko. Určite sa takto neukazuje ako jediné dieťa keď chce na seba upozorniť a tiež máte podobné skúsenosti ;)
bebusyk
30.07.08,12:47
Aaaaaaaaaa musím uznať "LubicaN" že témičku si skutočne trafila. Človek sa odreaguje, zasmeje, aj keď .... nie stále sa dá na tom ihneď zasmiať. prima
petovsan
01.08.08,13:49
Pristavujeme synovi detskú izbu a bolo nutné zaviesť do nej elektrinu, tak manžel hľadal v byte elektr. krabicu, z ktorej by sa mohla pripojiť ... t.z., že musel kladivom obúchať kúsok omietky v miestnosti. Keď to náš syn (3 r.) zistil, zrazu sa len hrozne zamračil, rúčky v bok a zahunrdal: "TATINO! ... pleto mi bújaš chalupu?" ... manžel mu na to: "to je moja chalupa, ty si ešte počkáš, kým bude tvoja" ... mladý do útoku: "nieee, to je MOJA chalupa, pleto mi ju bújaš? no, no, nooo !!! hneváááám !!!"
AlaNR
04.08.08,06:24
Synovček (skoro 3r) bol s tatom, dedom a strýkom na futbale Nitra - Petržalka. Mal skutočne obrovský zážitok a doma sa chválil:
Hrala Nitla s Petlžlenkou...
trimici
04.08.08,07:07
to nemyslis vazne ty kokso
trimici
04.08.08,07:08
to nemyslis vazne ty brdo
trimici
04.08.08,07:08
fazule su fajnove mami to je zradlo jak pre kone
trimici
04.08.08,07:17
prispevok
Ivana Š
08.08.08,20:42
Neterka Simonka (2,5 r.) dnes babičke na otázku, čo uvariť, povedala:

"Babi, ja chcem bukátové duchtičky"
ALDA
09.08.08,10:16
Babička prečo si ocko zobral maminu za ženu, keď bola úplne cudzia.?:D

Otázka položená pri debate, kto s kým sa môže sobášiť, lebo vnučka chce za manžela iba bratčeka, alebo ocina.
brčko
09.08.08,19:23
Dnes naša 3 a pol ročná dcera:
"Mami a to ked sa nám narodí bábätko, tak to bude ako ked sa vyliahne kuriatko?"
Ajuška
09.08.08,19:39
Dnes naša 3 a pol ročná dcera:
"Mami a to ked sa nám narodí bábätko, tak to bude ako ked sa vyliahne kuriatko?"

Som zvedavá na odpoveď...:---...
brčko
09.08.08,19:57
Som zvedavá na odpoveď...:---...

:):D
To sa u nej niekedy neoplatí rozvádzať odpovede.

Ona má knižku o matke a dieťati dávnejšie naštudovanú. Samozrejme vrátane obrázkov o pôrode. Takže otázky: "A to bábätko vylezie tadeto von?" (samozrejme ukazuje správne miesto) ... "A to ťa nebude bolieť?"... "A nebude to velmi bolieť?"
"A kto nosil uja XXX v brušku?" ...
Tie deti sa nezdajú. Bolo by dobré si tie ich reči asi zapisovať ... :)
petmar
10.08.08,18:57
Dnes sa náš malý "ukecol" :
Maminka, aké prekvapenie by si chcela dostať k narodeninám ??
Halli
10.08.08,20:14
tak aj ja pridám...
kedysi- davnejšie...po dcére šiel na WC-ko syn a zbadal zle splachnutý papier po dcére, ktorá bola vo veku keď sa stala "ženou" a prišiel za mnou celý červený a vraví:
"mamááá ta naša Katka ma asi tu menžestráciu :D"
Melnick
10.08.08,20:46
:D:D:D
trucka
11.08.08,07:05
Ahoj, tak aj ja nieco pridam, nas maly ma z cukrikov najradsej "ventilky", (rozumej lentilky)
MIRKA111
11.08.08,07:59
tak aj ja pridám...
kedysi- davnejšie...po dcére šiel na WC-ko syn a zbadal zle splachnutý papier po dcére, ktorá bola vo veku keď sa stala "ženou" a prišiel za mnou celý červený a vraví:
"mamááá ta naša Katka ma asi tu menžestráciu :D"

Môj bratranec je o desať rokov mladší od svojej sestry a mal asi dva roky, keď si všimol, že ona má vlošku, a celý naradostený dobehol za mamkou: " aj Ada nosí penky (plienky)."
LubicaN
12.08.08,09:24
Dlhšiu dobu som sem neprihodila nič z našich "perličiek" - tak teda:

Babkááá, to mám jesť? Veď tá polievka sa krčí! (svokra polievku zapražila o čosi viac ako bolo treba...tak sa im na tanieri "krčila")

Mami aha, nastupujú manžetky. (v programe Senzus sa zjavili mažoretky)

Mami, babka povedala, že keď v telke zarobí veľa koruniek a zoberie nás k moru, keď už mám ten pás! No a ty zatiaľ pekne pracuj a zarábaj tiež, keby babka dostala málo. (babka posiela lósy do televíznych súťaží - a keď prišla pošta z Tiposu... babka "zarobila" málo, tak pekne pracujem a pracujem... nové pasy zostali "nevyužité"...).

Dedko, aha aké dobré cukríky mi maminka doniesla. Ale nepapaj z nich, nezabudni, že máš cukrovku!

V dedine budú hody, tak treba vyčistiť potok, každý pri svojom dome vyčistí... Takto babka potok čistila, dedko drevo vozil a ukladal...deti odbehli ku kamarátke, dve si doviedli domov. Detičky vravia, že aj oni akurát potok čistia. Dedko komentoval - že to ťažko, keď u nás na hojdačke sedia. Na to Daninka dala ruky v bok a vraví: Bol si tam? Nebol, tak nehovor keď ani sám nevieš ako veľmi tieto dievčatká doteraz pracovali!
JAJA11
12.08.08,09:41
Ja som si teraz spomenula. Moja mama robila na obed karfiol ako mozoček. Keď to dala na stôl, môj syn sa opýtal: Babka, čo za brblaninu si to navarila?. Odvtedy, vždy keď varia karfiól ako mozoček, tak majú na obed brblaninu. :D
LubicaN
13.08.08,09:56
Moje detičky pekne zaspávali po tme (môj výmysel - kto zaspí pri svetle, máva zlé sníčky na ne platil mooooc dlho). Počas prázdnin u babky si však zvykli, že kým nezaspia, tak im babka nechá v chodbe svietiť, dvere zostanú otvorené... Prišla som za nimi, spávame v jednej miestnosti... Prvý večer si ľahneme, zhasnem lampičku a tá menšia (5,5 roka) zahlási: Mamííí. Ja nič nevidím.
Ja na to: Nič ti neukazujem.
Daninka: Ani ja!
ona: a ako mám zaspať pri takejto tme?
Už ani sama neviem čo som jej odpovedala...istý čas bol kľud (asi bola moc unavená a zaspala skôr ako stihla pusinku utvoriť)...až včera večer, ľahneme si, zhasnem lampičku a Lalinka vraví: Mamíííí. Ja viem, že mi nikto nič neukazuje, ale ja tu fakt nič nevidím.
ALDA
13.08.08,10:04
Babička, ľúbim Ťa, ale deduško je najdobrejší:D...takto mi vyznával lásku môj vnúčik:D

Malá 1 1/2 ročná vnučka spala u nás a večer lamentovala: maminka Hucka, ocinko Mijko chcem spinkať domov, potom držala deduška za ručičku, babička teda ja som jej vysvetlovala, prečo bude spinkať u nás, spievala žalmy a zaspali obaja.:D Ráno si sadla poobzerala sa a lamentovala: deduško kde si dám Ti pusinku.:D
tiny77
13.08.08,10:49
Moje detičky pekne zaspávali po tme (môj výmysel - kto zaspí pri svetle, máva zlé sníčky na ne platil mooooc dlho). Počas prázdnin u babky si však zvykli, že kým nezaspia, tak im babka nechá v chodbe svietiť, dvere zostanú otvorené... Prišla som za nimi, spávame v jednej miestnosti... Prvý večer si ľahneme, zhasnem lampičku a tá menšia (5,5 roka) zahlási: Mamííí. Ja nič nevidím.
Ja na to: Nič ti neukazujem.
Daninka: Ani ja!
ona: a ako mám zaspať pri takejto tme?
Už ani sama neviem čo som jej odpovedala...istý čas bol kľud (asi bola moc unavená a zaspala skôr ako stihla pusinku utvoriť)...až včera večer, ľahneme si, zhasnem lampičku a Lalinka vraví: Mamíííí. Ja viem, že mi nikto nič neukazuje, ale ja tu fakt nič nevidím.
podobne, ked nasi dvaja maju nieco priniest.
minulost:
- ...mami, ale ja to tu nevidim...
- tak otvor oci a najdes to. (na beton to tam je)
pritomnost:
- ...mami, ale ja to tu nevidim, a oci mam dokoran otvorene :D :D
Danta
13.08.08,17:14
Mna dnes pobavila moja 3-rocna susedka Petka. Bola u mna a kedze bola neposlusna, tak som na nu kusok zvysila hlas, co ja nezvyknem. Takze sa samozrejme urazila, prestala sa so mnou rozpravat a nakoniec sa rozhodla, ze ide domov, pretoze som hnusna:eek: Pri dverach sa ku mne otocila a urazene mi hovori: A ja uz k tebe nepridem, vies? A ani vcera k tebe nepridem. Chvilu som ostala zarazena ako to mysli az potom mi doslo, ze ma chudatko zmatok v tom, co znamena vcera a co zajtra:D
mandica
13.08.08,19:52
Mne raz teta rozprávala o rozhovore svojich detí:
Otecko zaspal v kresle. Deti sa pri ňom hrali. Malý Milanko zrazu začal plakať:"Otecko umerl, otecko umerl. Elenka, čo budeme robiť?". A malá Elenka mu na to s kľudom odpovedala:"Neboj sa Milanko, otecko umerl, budeme mať mäsko."
Dodnes sa na tom smeje celá rodina :D
mirpo
14.08.08,06:11
Mne raz teta rozprávala o rozhovore svojich detí:
Otecko zaspal v kresle. Deti sa pri ňom hrali. Malý Milanko zrazu začal plakať:"Otecko umerl, otecko umerl. Elenka, čo budeme robiť?". A malá Elenka mu na to s kľudom odpovedala:"Neboj sa Milanko, otecko umerl, budeme mať mäsko."
Dodnes sa na tom smeje celá rodina :D
mimotemy Takí malí a ľudožrúti? :eek::D No teda...
grušina
14.08.08,08:55
Moja dcérka, keď mala asi 3 roky sa ma tak z rána jedného spýtala:
"Mami a kto príde dnes k nám na návštevu?" Ja vravím: " Neviem, veď sme sa s nikým nedohodli, urobíme si pekný deň, uvaríme obedík..veď som tu s tebou predsa ja...
A ona na to: "No veď hej, ale dakto normálny....


A včera ich na pieskovisku vykričala akási pani, že sa ohadzovali s pieskom,
moja dcéra prišla domov a rozčuľovala sa, že: " Mami veď tá teta predsa nemôže na nás kričať, čo ona nevie, že deti sú zákonom chránené?...
AlaNR
14.08.08,11:25
3-ročný Timur sa rozprával s mojou 70-ročnou mamou:
"Vies teta, ja mam doma pelfektný bičigel. Ale nemal šom tolko penaži pri šebe, tak mi ho mušel kupit ujo Felino"
tiny77
14.08.08,11:28
.... "No veď hej, ale dakto normálny....
:D :D :D :D :D :D
adakaf
16.08.08,12:31
Babka sa pýtala môjho synovca vtedy mal asi štyri roky. Že keď bude veľký a kúpi si auto či ju v ňom aj odvezie a on jej na to ale babka veď ty už budeš dávno mrtvá. Niet nad detskú úprimnosť.
wagner
16.08.08,17:25
:D:D:D Mám oprskaný celý monitor
guard
18.08.08,13:43
S mojim trojročným synom som sa išla bicyklovať. Suseda (stará pani) bola v okne, pozdravili sme ju ja aj syn a ona nám kývla hlavou a nebolo až k nám počuť jej pozdrav. A malý sa ma pýta: Mami, a prečo tá teta nemá zvuk?"
Dáša_
18.08.08,18:25
Babka sa pýtala môjho synovca vtedy mal asi štyri roky. Že keď bude veľký a kúpi si auto či ju v ňom aj odvezie a on jej na to ale babka veď ty už budeš dávno mrtvá. Niet nad detskú úprimnosť.

Tuším sa ten film volal Vlakári a tam taky malý hovorí: "Ale babka, ved ty vôbec nei si stará, ty vydržíš ešte aj dva tri roky" :D:D:D

Videla som to asi pred 20 rokmi, nejak už netuším o čom to bolo, ale hláška ostala.
VladoaKatka
19.08.08,11:41
Naša vnúčka, (sept.bude mať 3 roky) má obľubu v pozeraní fotiek zo svadieb, DVD, no ja nešťastnica som jej vytiahla aj náš album so svadobnými fotkami, spoznala nás, usmiala sa "baka boja nevesta a dedko bol ženííích" a samozrejme to nezostalo len pri pozeraní... mám takú maličkú kyticu umelých ruží a ona výmyselníčka to vyriešila - jednu ružu oddelila tú aj so špendlíkom dala dedkovi "dedko to más piejko, daj si to na tičko" a "babka tu más sadobnú kyticu" a mne strčila zvýšok do ruky. Každých 5 minút skontrolovala deda, či ešte má ružičku pripnutú na tričku.:)
petovsan
19.08.08,22:08
... to ja (na rozdiel od svojho manžela:D) som sa minule pri ukazovaní našich svadobných fotografií synovi tiež dobre bavila ... na otázku: Oliverko, a kto je na tejto fotke? ... sme dostali odpoveď: " maminka a UJO" ....bola som veeeľmi spokojná, že nepovedal: "tatinko a TETA" !!!! ;)
beandy
20.08.08,11:39
Pýtala som sa môjho syna prváka, či je na vyučovaní aktívny, či sa prihlási. A on mi na to, že áno, hlavne keď niečo potrebuje, napr. na wc. Tak to ma dostalo.
ZEvina
21.08.08,06:28
Naša vnúčka, (sept.bude mať 3 roky) má obľubu v pozeraní fotiek zo svadieb, DVD, no ja nešťastnica som jej vytiahla aj náš album so svadobnými fotkami, spoznala nás, usmiala sa "baka boja nevesta a dedko bol ženííích" a samozrejme to nezostalo len pri pozeraní... mám takú maličkú kyticu umelých ruží a ona výmyselníčka to vyriešila - jednu ružu oddelila tú aj so špendlíkom dala dedkovi "dedko to más piejko, daj si to na tičko" a "babka tu más sadobnú kyticu" a mne strčila zvýšok do ruky. Každých 5 minút skontrolovala deda, či ešte má ružičku pripnutú na tričku.:)

:D:D:D buď rada, že nechcela aj svadobnú hostinu, dary a farára :D:D:D
Marta 10
22.08.08,12:36
Môj 4 ročný vnúčik bol zvyknutý, že občas k ním suseda priniesla postrážiť na pár hodín svojho malého synčeka. V taký čas mu bolo povedané, že je to len na pol hodinku, alebo na hodinku.
Keď sa môjmu vnúčikovi narodil braček a priniesli ho z pôrodnice, jeho prvá otázka bola " dokedy bude u nás?"
tuta
22.08.08,14:24
Môj 4 ročný vnúčik bol zvyknutý, že občas k ním suseda priniesla postrážiť na pár hodín svojho malého synčeka. V taký čas mu bolo povedané, že je to len na pol hodinku, alebo na hodinku.
Keď sa môjmu vnúčikovi narodil braček a priniesli ho z pôrodnice, jeho prvá otázka bola " dokedy bude u nás?"


To môj syn mal vo zvyku opýtať sa babky, ktorá k nám prišla na víkend hneď pri príchode, že kedy odchádza ;). Našťastie už z toho vyrástol.
Nika
22.08.08,15:40
To môj syn mal vo zvyku opýtať sa babky, ktorá k nám prišla na víkend hneď pri príchode, že kedy odchádza ;). Našťastie už z toho vyrástol.

Toto robil aj môj brat. Chodila k nám babkina sestra a nosila nám lízatká. Brat si svoje hneď zjedol, chcel ďalšie- bol minoriadne maškrtný- postavil sa pred tetu a povedal: Pani a kedy už pôjdete domov?
spring
24.08.08,13:49
Zase pridám nejake výroky mojho syna už ročného.
- bola búrka , blýskalo sa a pozeral cez okno , ja mu hovorím nepozeraj lebo sa blýska a ja sa bojím. On nato: Mami neboj sa to len Ježiško štartuje motorku a zapol nitro tak preto sa blýska;)
- pozeral s mojou sestrou knižku o zvieratkach a bola tam korytnačka mala v hniezde vajička, potom nejake vtáčiky a tiež mali vajíčka v hniezde a každe bolo inej farby a zrazu sa pýta: a moja mamička ake mala vajička ked ma čakala:)
- mami ja ked budem velký ja chcem byť terorist, lebo maju dobre zbrane a ked nie tak traktorista na družstve:---
spring
24.08.08,13:51
mojho 5 ročného syna ...........je tam chyba
jandi
25.08.08,07:53
Stvorrocna dcera mi lezi hlavickou na hrudniku a pocuje mi srdiecko. Pyta sa: Mami a to srdiecko bije na bubon? Alebo ako bucha?
LubicaN
25.08.08,08:21
Keď bolo daždivo a nedalo sa toľko času tráviť vonku, detičky viac pozerali telku. Keď nikde nič nedávali, zapli si Jetix. Dosť často tam teraz dávajú aj pesničky čo spieva Hannah Montana...no a naša Lalinka sa pýta: Mamí...prečo zas miesto rozprávky spieva Hana Zmotaná? :D
Daninka sa hrala chrbtom otočená k telke...asi bola hladná ako vždy...tak reagujúc na vetu sestry sa spýtala: Kde je smotana, aká smotana? Do šošovičkovej polievočky?
linko1
25.08.08,08:50
Včera sme sedeli v aute, všade samá zápcha, tak malá 3-ročná sa dosť nudila, /inak keď tak cestujeme tak zvyčajne jej dám pastelky nech si kreslí/ ale teraz sme ich nemali...
pekne si sedí v sedačke, v ručičke drží ovečku a pozerá sa na ňu...
a pýta sa ma..."maminka opýtaj sa ma, čo som si teraz nakreslila..."
a ja na to/ aj keď som videla... že samozrejme nič... ved držala ovečku/
sa jej pýtam a čo si nakreslila?
a to moje malé : "maminka nič , veď nemám ani pastelky ani papier, no vidíš ovečka musíme tu len sedieť.... ani pastelky nám nedali

tak ma dostala.... dosť obklukou išla na tie pastelky...
Jana Motyčková
25.08.08,08:52
Na dovolenku sme išli cez Ladomerskú Viesku a môj manžel, asi aby reč nestála, hovorí: "Tak deti, odtiaľto pochádza Vladimír Mečiar". Na to 8-ročná dcéra : "No to si ma teda nepotešil".
Olice
25.08.08,09:02
Na dovolenku sme išli cez Ladomerskú Viesku a môj manžel, asi aby reč nestála, hovorí: "Tak deti, odtiaľto pochádza Vladimír Mečiar". Na to 8-ročná dcéra : "No to si ma teda nepotešil".
:D:D:D
bebusyk
25.08.08,09:04
Vedel niekto, že kolobežka je aj begajnoga:confused:? Skutočne to náš Adamko používa a nakoniec sa zistilo, že je to aj cudzojazyčne ;):)
lujzag
25.08.08,11:32
Moj syn mal 3 roky a pocas Stedreho vecera lezal vyvaleny na pohovke, kym ja som sa "trapila" s vecerou. Zrazu mi hovori.."mami, ja si prosim cajik"! vsak ho mas na stole, sa postav a vezmi si ho...a maly na to " mami, vsak ja nemozem chodit, lebo ja mam plutvy:-)
lujzag
25.08.08,11:41
Ako sa mi vratilo moje "zanadavanie"...

Moj syn mal necele 2 roky a kedze som ho vychovavala sama, bez pomoci, stali sa aj chvile, ked som mlela z posledneho! Umyvala som riad, bola som chora a ledva stala na nohach, ked sa mi z ruky vysmykol tanier a sup ho na nove dlazdicky pred linkou! Tanier sa rozbil, ale odstiepilo sa aj z dlazdice. Ked som to videla, neodpustila som si na plne usta slovo ku--a. Asi o 3 tyzdne sme stali v bratislavskom Terne v Auparku v rade. Maly sedel v nakupnom voziku a dudlal si svoj oblubeny cumlik. Za nami rada, pred nami asi 5-6 ludi, ked mu zrazu vypadol cumlik na spinavu dlazku! A maly na cele Terno..."ku--a!
Poviem Vam, ani som nevedela, kde sa mam pozerat! Takto sa mi to vratilo pekne-krasne po 3 tyzdnoch:-((
diabol4
25.08.08,12:43
Keď som si depilačným strojčekom depilovala nohy, pozeral sa na mňa môj 3 r. synátor a tiež to chcel skúsiť. Tak mu hovorím, že to veľmi bolí keď sa vytrhávajú chĺpky. Večer keď som ho ukladala spať mi povadal, že v žiadnom prípade nechce, aby mu narástla brada, že to bude bolieť. Ja mu vysvetlujem, že ani keď rastú vlásky tak ho to nebolí. Ale on svoje a potom mi došlo prečo... Chudáčik myslel si, že si ich bude vytrhávať depilátorom.
diabol4
25.08.08,12:53
Raz som malého skúšala či pozná rôzne časti tela. Ukázala som na rozkrok a on hovorí: "Tam pipika a vajká", povedal to tak milo. A dedko sa hneď pýtal, čo tam má on. A malý zahlásil: "Ty máš vajčiská".
evka-janekova
25.08.08,13:28
Vzdy ked idem do obchodu, tak sa pýtam synčeka: Co kupime Adamkovi? Piči.... znie odpoved, nejaký čas mi trvalo, kým som prisla na to, ze to čipikao, ten rozok... teraz hovori pičikao...

a tatíkovi hadži ... cigarety
silviamb
26.08.08,15:06
Mna pobavila moja 20 mesacna dcera, ktora dostala na olovrant zemiaky a detske parky a tak neveriacky vzala asi 5 cm parok do ruky, pozrela sa na mna a zaznela otazka " Mama, hovo?" Niet nad prejav dovery :-)
Olice
26.08.08,15:26
:)
Mna pobavila moja 20 mesacna dcera, ktora dostala na olovrant zemiaky a detske parky a tak neveriacky vzala asi 5 cm parok do ruky, pozrela sa na mna a zaznela otazka " Mama, hovo?" Niet nad prejav dovery :-)
Niet nad detskú úprimnosť, pre istotu sa spýtala:D, deťúrence naše zlaté:).
ZEvina
27.08.08,07:16
Mna pobavila moja 20 mesacna dcera, ktora dostala na olovrant zemiaky a detske parky a tak neveriacky vzala asi 5 cm parok do ruky, pozrela sa na mna a zaznela otazka " Mama, hovo?" Niet nad prejav dovery :-)


.....:D:D:D možno pozerala telku - záťah obchodnej inšpekcie. Dnes už v tých obchodoch predávajú fakt bárs čo! :D:D:D
plavčík
27.08.08,07:28
Moja dcéra keď bola malá išla so škôlkou do ZOO , po návrate mi celá natešená hovorí .....mamííí tam ti bola taká veľká ťava...ešte väčšia ako si ty...

malo to byť ešte vyššia ako si ty.../ teda aspoň dúfam../:D
valeriam
31.08.08,19:36
Boli sme u známych, synátor-4 ročný- bol smädný, a keďže on má špeciálne požiadavky na pitie- musí to byť ovocný čaj, mierne teplý, správne osladený.... skrátka povedala som mu, že zachvíľu už pojdeme, nech počká domov. Keď sme po dlhšom čase konečne sadli do auta, tak sa zo sedačky ozvalo: No a teraz rýchlo, lebo už mám v papuli suchú kožu:D
Teraz tu už dosť dlho čítam a bavím sa, synátor sa pri mne hral a hovorí mi: mami, nevieš kde mám tú červenú loptičku? Mne sa nechcelo hľadať, tak som sa snažila to oddialiť: No a načo ti bude Matejko? Odpoveď: Nato, lebo ju chcem. :)
brčko
01.09.08,19:23
Moja 3 a polročná dcera rada kreslí a maluje. Jej oblúbené sú mačky. Ráno mi priniesla asi 7 novonamalovaných obrázkov. Tak sme preberali, čo je čo.
Posledná kresba bol kocúr v čižmách, no čižmy nemal... Tak sa pýtam: "Ako to môže byť kocúr v čižmách, ked nemá čižmy?"
"Veď je doma!"

... akoby som nevedela, že doma sa treba vyzúvať! :)
Ivana Š
03.09.08,19:57
Moje dnešné perfektné pobavenie:


Môj 9- ročný tretiak na ZŠ
dnes toto v škole napísal na tému - Moje prázdniny

PS: Myslím, že pani učiteľka sa tiež zabavila :), a rovnako ako ja, po prečítaní sa skoro udusila, keď zadržiavala smiech :D:)
ZEvina
04.09.08,06:03
Môj syn odprevádza dcérku - prváčku do školy a po ceste jej dáva posledné rady - musíš dávať pozor, čo ti bude pani učiteľka rozprávať, nesmieš vyrušovať.....
Po ceste domov: "A čo vám pani učiteľka hovorila?"
Dcéra sa na neho nechápavo pozrie: "Veď sme tam boli dlho, to som si mala všetko zapamätať?"
LubicaN
04.09.08,08:18
Moja dcéra keď bola malá išla so škôlkou do ZOO , po návrate mi celá natešená hovorí .....mamííí tam ti bola taká veľká ťava...ešte väčšia ako si ty...

malo to byť ešte vyššia ako si ty.../ teda aspoň dúfam../:D

To my máme doma fotku zo zverinca v cirkuse. Daninka mala asi rok a pol. Držím ju na rukách pri ohrade s ťavou. Keď uvidela túto fotku, ukázovala: toto je ťava a toto maminka...
vladka76
05.09.08,10:23
Mám dvoch synov a ten starší práve začal chodiť do prvej triedy. Dva dni pred koncom prázdnin mu konečne vypadok prvý zúbok a natešený ukazoval 3 a pol ročnému bratovi aký zúbok mu vypadol
a ten mladší sklamane naň pozerá a hovorí: "Taký malý, to si mal
mať väčší! To babka, keď si vyberú zuby (protézu), tá majú väčšie!" ...tak sme sa pobavili.:D
L-M
09.09.08,11:48
Môj synček keď mal asi 2 a štvrť roka, (už vtedy bol veľmi zhovorčivý) a rozprávali sme sa o farbách sa ma opýtal
" akej som farby ja?" -ja som mu povedala , že telovej a on na to " také čísielko nepoznám ".
Veľmi sme sa vtedy pobavili.
svetielko01
09.09.08,19:14
môj 7 ročný syn sa ma spýtal ako stíham byť upratovačka, krajčírka, kuchárka, pomocnica, ocinova žena a ešte aj ich maminka, tak toto ma rozosmialo , :)
Eulalia
09.09.08,19:18
môj 7 ročný syn sa ma spýtal ako stíham byť upratovačka, krajčírka, kuchárka, pomocnica, ocinova žena a ešte aj ich maminka, tak toto ma rozosmialo , :)
Dúfam, že si to bude pamätať aj keď sa bude on sám ženiť a stane sa hlavou rodiny;)
witch
10.09.08,06:24
Ahojte, môj syn, keď mal cca 3 roky a manžel niečo úspešne zmajstroval, tak to obdivne okomentoval: tatinko, ty si skoro tak šikovný ako maminka! Reakcia manžela bola bez slov, zato bol celý brunátny :mad: a škaredo na mna zazeral. Mňa to vééélmi potešilo :---
ZEvina
10.09.08,09:42
Ahojte, môj syn, keď mal cca 3 roky a manžel niečo úspešne zmajstroval, tak to obdivne okomentoval: tatinko, ty si skoro tak šikovný ako maminka! Reakcia manžela bola bez slov, zato bol celý brunátny :mad: a škaredo na mna zazeral. Mňa to vééélmi potešilo :---

.. ešte že tie naše detičky sú také úprimné! Keby si mu to povedala ty, tak neuverí.....:D:D:D
Ežor
11.09.08,13:40
So svojím 4-ročným synom a 5- ročnou dcérou každý deň cestujem do a zo škôlky autobusom.
Počas cesty mi syn vraví:/tak aby to bolo dobre počuť/ "Mama kúpiš mi cigána?" Ja som mu vysvetľovala, že cigán sa nedá kúpiť. Ale vždy, keď sme šli okolo jedného domu chcel aby som mu kúpila cigána. Až po čase som pochopila čo je to "cigán". Doma v obývačke znova pýtal kúpiť cigána, a tak som sa opýtala kto je to cigán. Aké bolo moje prekvapenie, keď synátor pristúpil ku kvetináču a ukázal mi malého umlého bociana. Takže z cigána sa nakoniec vykľul bocian.

A ešte jeden zážitok z autobusu.
Ráno sme šli do škôlky a dcéra so synom sa handrkovali. Syn chcel dcére, ktorá sa volá Klára povedať škaredo /ty Klára/ a tak povedal: "Ty kuaua" pre okolo stojacich to znelo ako ty krava. Ja som darmo vysvetľovala, že kuaua neznamená krava ale Klára.
Ivana Š
11.09.08,14:43
Dnes ráno u nás hrozne lialo, aj sa blýskalo a hrmelo
a syn vraví:

Mami, len blázon by išiel v takomto lejaku do školy!
willma
12.09.08,17:56
ráno sme stáli pred odchodom do školičky pri dverách, pýtam sa mladej či si náááhodou niečo nezabudla, celá natešená sa ma spýtala, či si môže zobrať do školy pero, ktoré sa jej páči a bežala do izby, tak som sa jej len tak mimochodom spýtala, či jej nechýba ešte niečo. No predstavte si, že nie a nie. Tak mi to nedalo a poprosila som školskú tašku nech príde za nami ak sa jej bude dať. Potom sa mi dieťa konečne spamätalo a predsa len zobrala aj chúďa aktovku so sebou.
Ajuška
12.09.08,18:26
ráno sme stáli pred odchodom do školičky pri dverách, pýtam sa mladej či si náááhodou niečo nezabudla, celá natešená sa ma spýtala, či si môže zobrať do školy pero, ktoré sa jej páči a bežala do izby, tak som sa jej len tak mimochodom spýtala, či jej nechýba ešte niečo. No predstavte si, že nie a nie. Tak mi to nedalo a poprosila som školskú tašku nech príde za nami ak sa jej bude dať. Potom sa mi dieťa konečne spamätalo a predsa len zobrala aj chúďa aktovku so sebou.
Chytré dievča... veď všetky múdrosti má v hlave...:---... načo nosiť zbytočnosti?:D
petovsan
12.09.08,22:01
My sme sa dnes večer zasa nasmiali ... mladý (3,5 r.) študoval svoj obľúbený bestseller (katalóg z Dráčik-a) :) ... a skromné to dieťa ... vyhliadol si zrovna tú najdrahšiu zostavu Lega, ktorú tam ponúkali ... celý večer sme počúvali, že "tatinko a maminka kúpi takéto a takéto". Pred spaním si na to znovu nezabudol spomenúť ... tak mu vravím, že tú policajnú stanicu možno dostane na Vianoce, ak bude aj naďalej také poslušné dieťatko.
A on na to: "Maminka, ale ja som si to už OBJEDNAL !!!"
- "A kde si si to objednal, miláčik?"
- "No predsa v katalógu som si to objednal, ty to iba zaplatíš !!!" :)
kukurička
13.09.08,12:02
Dnes na jarmoku predávali pekný drevený nábytok a bola tam aj taká krásna truhlica /ako na poklad/. Malý chlapček s rodičmi si to obzerali a malý hovorí: "Toto si kúpime?" "A načo?" "No predsa na peniaze..." Všetci dookola sa dobre zasmiali. Bolo to také zlaté ako to z toho malého vyhŕklo.
petmar
14.09.08,09:59
V rodine sme mali aj máme študentov, boli promócie a malého sme sa spýtali, čo je to bakalár.
Odpoveď : "Najnižšia dôstojnosť!"
petmar
14.09.08,10:02
Keď mal vnuk 2,5 roka (predvlani), raz sa ráno prebudil a zahlásil:
Dnes som sa vyspal ako buzerant.
To sme nemohli ani komentovať...
kukurička
14.09.08,12:13
Keď mal vnuk 2,5 roka (predvlani), raz sa ráno prebudil a zahlásil:
Dnes som sa vyspal ako buzerant.
To sme nemohli ani komentovať...
:D:D:D aj som oprskala monitor...
petmar
16.09.08,17:03
Najnovšie zahlásil vnuk:
Som chudý ako z kulturáku ! (chcel povedať z koncentráku)
Ežor
17.09.08,10:16
Moja 11 ročná dcéra túži po psíkovi. Avšak je ešte dosť nezodpovedná, tak sme jej aspoň požičali z knižnice knihu o psoch. Keď sa blížili jej 11 narodeniny, našli sme si s manželom list. Vzhľadom k tomu, že jej písmo je dosť nečitateľné, tak Vám posielam jeho prepis
Mami a tati.
Už sme si o tom hovorili, ale ja to strašne chcem. Vždy v noci sa mi sníva o malom zlatom rotvajlerovy. Strašne ho chcem prosím veľmi vás prosím kúpte mi ho. Po ničom inom netúžim, sľubujem, že sa budem lepšie učiť a dobre poslúchať len o jedno vás prosím kupte mi ho. Nebolo by to pekné meno pre psa? Bady? Prísady: brlôžtek sa kupuje v akvaristike pri zastávke, hrebene /také aké sú v tej knihe o psíkoch str. 203/, krúžok na hranie, gumenú loptu, psie ťahadlo, lôžko podobné ako je v tej knihe o psíkoch str. 201/
Ale nič iné nechcem, len toho psíka aj tašku budem nosiť do 8- ročníka. Aj sa budem výborne učiť, ale mi ho kúpte prosím na narodky. Ale ak sa nebude dať tak nemusíte. Skúsim sa s tým vyrovnať /ale bude to veľmi ťažké/

S manželom sme sa nasmiali hlavne na tej pasáži o prísadách.
Psa na narodeniny síce nedostala, ale sľúbili sme jej ho za výborné polročné vysvedčenie na budúci rok, keď bude o niečo zodpovednejšia
JAJA11
17.09.08,10:56
Moja 11 ročná dcéra túži po psíkovi. Avšak je ešte dosť nezodpovedná, tak sme jej aspoň požičali z knižnice knihu o psoch. Keď sa blížili jej 11 narodeniny, našli sme si s manželom list. Vzhľadom k tomu, že jej písmo je dosť nečitateľné, tak Vám posielam jeho prepis
Mami a tati.
Už sme si o tom hovorili, ale ja to strašne chcem. Vždy v noci sa mi sníva o malom zlatom rotvajlerovy. Strašne ho chcem prosím veľmi vás prosím kúpte mi ho. Po ničom inom netúžim, sľubujem, že sa budem lepšie učiť a dobre poslúchať len o jedno vás prosím kupte mi ho. Nebolo by to pekné meno pre psa? Bady? Prísady: brlôžtek sa kupuje v akvaristike pri zastávke, hrebene /také aké sú v tej knihe o psíkoch str. 203/, krúžok na hranie, gumenú loptu, psie ťahadlo, lôžko podobné ako je v tej knihe o psíkoch str. 201/
Ale nič iné nechcem, len toho psíka aj tašku budem nosiť do 8- ročníka. Aj sa budem výborne učiť, ale mi ho kúpte prosím na narodky. Ale ak sa nebude dať tak nemusíte. Skúsim sa s tým vyrovnať /ale bude to veľmi ťažké/

S manželom sme sa nasmiali hlavne na tej pasáži o prísadách.
Psa na narodeniny síce nedostala, ale sľúbili sme jej ho za výborné polročné vysvedčenie na budúci rok, keď bude o niečo zodpovednejšia

No ja by som po takomto liste neodolala. :D
gabikao
18.09.08,03:58
Moj syncek Tomasko (3,5) mi vecer oznamil, ze si ma vezme za zenu. Ked som ho upozornila, ze sa bude musiet rozhodnut medzi mnou a jeho dlhodobou laskou Lindou, tak sa zamyslel, nechal to tak a zrejme mi vysledok oznami neskor.:D
Ale potom mi este sepol do ucha, ze minule Linde neposlal pusu, lebo ona by sa hanbila.:o
bebusyk
18.09.08,11:27
Pri obede som nášho 2,5 ročného syna presviedčala aby papal, pretože mal nejaké nechutenstvo už nejakú dobu. Tak som ho vynukovala všeličím. "Adamko, aha tu máš mäsko, papaj, mňam, to máš rád" no on stále odmietal. Tak som sa ho opýtala čo teda bude papať a on na to, že zeleninku :confused:. No a keď som sa ho opýtala, že akú zeleninku si teda dá, tak jeho odpoveď znela: "MÄSKOVU zeleninku maminka, MÄSKOVU"...:D . No asi som mu mala dať plnenú kapustu ;) čo vy na to
bebusyk
18.09.08,11:50
"Adamko, dnes k nám príde Tomiho maminka" keď došla návšteva tak sa Adamko zasmial a rozbehol sa s krikom oproti "prišla TETA MAMINKAAAAA":D . No a po týždni začal jej manžela volať "UJO OCINKO" :) A to som sa čudovala, keď môj brat prišiel ako dieťa, že na oblohe letí "OTOLA" :cool: miesto lietadla. No deti si vedia skutočne vymýšľať a niekedy si človek ani neuvedomuje, že ho k tomu sám postrčil. Ale aspoň sa zasmejeme, :D :D :D však, niekedy až do plaču :D:mee::D:mee::D
Dáša_
20.09.08,16:43
Pri obede som nášho 2,5 ročného syna presviedčala aby papal, pretože mal nejaké nechutenstvo už nejakú dobu. Tak som ho vynukovala všeličím. "Adamko, aha tu máš mäsko, papaj, mňam, to máš rád" no on stále odmietal. Tak som sa ho opýtala čo teda bude papať a on na to, že zeleninku :confused:. No a keď som sa ho opýtala, že akú zeleninku si teda dá, tak jeho odpoveď znela: "MÄSKOVU zeleninku maminka, MÄSKOVU"...:D . No asi som mu mala dať plnenú kapustu ;) čo vy na to
No aj u nás doma môj manžel hovrí, že najlepšia strukovina je klobása:D
ALDA
21.09.08,09:05
V inej téme som písala, že je vnučka v nemocnici a našla sa dobrá duša na Porade a bola ju navštíviť....V piatok prišla konečne domov a spýtala sa ma: Babička ako to, že máš kamarátku a ešte mi doniesla v nemoci aj čokoládku a nikdy si sa s ňou nevidela?
Tiež si myslím, že je to niečo nové aj pre mňa.:)
Ežor
24.09.08,11:55
Môj 4- ročný syn, veľmi rád pije mlieko z fľaše. Za deň ho vypije aj 1,2 litra. Nedávno sa mu fľaška stratila, tak sme ju hľadali. Vedeli sme, že ju musel stratiť niekde doma, pretože s fľašou nikde nebol. Fľašu sme však ani po týždni nenašli a tak sme mu kúpili novú. Keď už mal novú fľašu, tak sa priznal, že pani učiteľka mu kázala fľašu vyhodiť do koša, lebo je už veľký chlapec. Môj syn ju samozrejme poslúchol a fľašu vyhodil.
evka-janekova
24.09.08,12:28
Mama mi toto dosť často spomínala:
Bola som strašne závislá na cumlíku. Som ho mala do 5 rokov. O ten posledný som prišla dosť zaujímavo. Mali sme na dvore žumpový záchod (kadibúdku:D), isla som sa vykakať, ked som dlho nechodila dnu, tak mama vyšla von a pýta sa co tam robím (dívala som sa do jamy).
Mamáááááá, hapala mi tam duda... plakala som.

No nejak som to musela rozdýchat, pamatam si ako mi chýbalo to hmm hmmm hmmm co som s dudlom robievala. Potom pred zimou sa žumpa vyviezla na pole, prešla zima na jar som isla s mamou sadiť. Mala som takú malú motyčku, kopala som ako drak. A vykopala som si cumlík... Uz som ho automaticky chcela dať do úst, si to všimla mama a zobrala mi ho... fuuuuj, Evka....

A moja otázka: Mami, kedy si ho zasadila???
Maruška54
15.10.08,07:06
Dedko hovoril svojim vnučkám že sú jeho slniečka, tá staršia je taká regentnica tak mu odpovedala "A ty si náš mráčik"
witch
17.10.08,06:26
Včera ma rozosmiala moja dcérka. Je taký drobček tenučký.. Bavili sme sa o nejakom filme, že dotyčná herečka bola riadna tučibomba. Dcérka sa zamyslela a prehlásila: Tak potom ja som taká chudibomba! :D
Ježko
17.10.08,07:14
V našej rodine sa často spomínala príhoda z môjho detstva:
Bola som asi 3-ročná, hrala som sa na dvore a maminka v kuchyni varila obed. Naraz som spadla na kolienka a samozrejme pustila som sa do revu. Volala som na maminku: "Mami, spadla som, poď ma zodvihnúť." Maminka zaneprázdnená pri sporáku mi odpovedala: "Teraz nemôžem odbehnúť, poď sem, zodvihnem ťa." Ja som sa samozrejme pozbierala zo zeme, oprášila si kolienka, prišla k mamine do kuchyne a spadla som na zem. "Mami, už som tu, zodvihni ma".
Dnes už mám takmer 50 a túto príhodu mi maminka občas spomenie a všetci sa na nej smejeme.
Emíůoa
18.10.08,19:34
Pridám ...
Hovorím mojmu 4-ročnému synovi Brankovi po skončení rozprávky:
"Poď už spinkat, aj teta hlásatelka povedala, že detičky majú íst spat!"
Branko: "Ale iba dievčatá".

Nabojím si pištol. /Nabijem si pistol/
Idem hrat golfák /Golf/
Ja mám také nápadlivé očká.
Takí ujovia vyzlečení, čo cvičia a majú také vlne po sebe. /Kulturisti/
riga
20.10.08,11:14
Dedko hovoril svojim vnučkám že sú jeho slniečka, tá staršia je taká regentnica tak mu odpovedala "A ty si náš mráčik"

Aj moja neterka chcela babičke polichotiť, tak je vraví: "Babi ja ťa tak ľúbim, ty si taká stará, staručká, najstaršia na svete... :)
sojciakova
20.10.08,12:01
Keď k nám prišla babka, opýtala sa môjho sedemročného syna ako sa má. Ten z vážnou tvárou zahlásil: Ja sa mám dobre, ale moja mama bola tááááááááák chorá, že musela stiahnuť fľašu vareného vína.:D:D:D
lulu74
20.10.08,12:10
môj syn sa ako 4 ročný pýtal či aj ja zomriem a kedy. tak som to tak jemne zaonačila,že síce každý zomrie ale to je ešte daleko, až ked bude dospelý, ožení sa, bude mať vlastné deti a tie vyrastú tak až potom niekedy budem staručká a zomriem. pol roka o tom nehovoril a potom nečakane mi oznámil:

..mami ja som sa rozhodol že sa nikdy neožením a nebudem mať deti..aby si ty nebola nikdy stará babička a nezomrela mi..

nuž, tak mi chcel môj synáčik zachrániť život...
JAJA11
20.10.08,12:27
Keď k nám prišla babka, opýtala sa môjho sedemročného syna ako sa má. Ten z vážnou tvárou zahlásil: Ja sa mám dobre, ale moja mama bola tááááááááák chorá, že musela stiahnuť fľašu vareného vína.:D:D:D

Moja mama s úsmevom spomína na hlášku môjho brata. Cestovali vlakom a on, keďže sa nudil, stále sa niečo vypytoval. Mamu bolela hlava, tak mu povedala, aby ju chvíľu nechal, že ju z neho bolí hlava. Lenže on sa nedal a na celý vagón vyhlásil: "To ťa neboli zo mňa, ale z tej slivovice, čo si vypila u babky." :) Celý vagón sa na tom zabával. :D:D
AlaNR
20.10.08,12:41
Malý synovček Timur oslavoval cez vikend 3 rôčky. Dostal odo mňa pravú tenisovú raketu, pretože má talent, tak nech ho rozvíja :-))
No a samozrejme som s ním musela hrať tenis asi tak pol hodinku. V topánkach s podpätkami sa mi hralo "úúúúžasne", nabehla som na jamku a spadla som na kolená.
Malý sa mi samozrejme rehotal na celé kolo.
Ja som si myslela, že na to hneď zabudne, ale keď mi na druhý deň jeho mama aj tatom pozerali na kolená, už som vedela, že hlásna trúba to všetko vykváka.
Takže od piatka poobedia do soboty to stačil vykvákať asi 20tim ľuďom:D
Takže má talent nielen na tenis....:rolleyes:
hetty
20.10.08,12:55
môžem si zobrať do škôlky ten fotopalát?
kukurička
20.10.08,13:32
3-ročný synovec dostal taký detský ďalekohľad od môjho syna a hneď mamine hovoril: "Mamka, ja som taký rád, že mám ďalepohľad, lebo ja som taký ešte nikdy nemal."
ZEvina
20.10.08,13:38
môžem si zobrať do škôlky ten fotopalát?

:D ako poznám dnešné detičky, vysloviť to nevie, ale fotiť s ním určite vie! :D:D

moja vnučka keď mala 4 rôčky, syn kúpil nové video. Vnučka: babka, pusti mi DVD. :eek: Ja som nevedela pustiť ani to vaše staré video a nie toto! Ona: toto takto, toto dáme sem, takto to zapneme! Sadne si vedľa mňa pozerajúc rozprávku: Babka, že sme to pekne spolu pustili. Až večer som sa dozvedela, že ona mala zakázané video púšťať, aby ho nepokazila! Ešteže babka nie! :D:D:D
sojciakova
21.10.08,05:35
Môj synovec chcel strašne bračeka. Keď nad ich domom letel bocian nadšene naňho mával a volal: "Bociááááán prines mi bračeka, prosíííím...." O rok na to ako sa mu želanie splnilo si na ich komín sadol bocian. Keď to Janko zbadal,nasrdene začal kričať a rozhadzoval rukami: " Ideš ty potvora, zmizni lebo ťa zastrelím...":D:D:D
petmar
21.10.08,07:03
Môj vnúčik (má 5r.) bol so starkou na nákupe v samoobsluhe. Nakúpili a pri pokladni neboli ľudia(na dedine) starká sa samozrejme zakecala s pokladníčkou odišli k regálu a ten malý zatiaľ celý nákup zoskenoval, napočítal, urobil bloček. pokladníčka rýchlo stornovala a nablokovala znovu, najväčšia sranda bola že jej vyšlo to isté čo malému. Ešte jej radil napr. Stlač enter a pod.
Pokladníčky ho už volajú - poď mi pomôcť blokovať...
wagner
21.10.08,18:17
To sú indigové deti(narodené po roku 2000) - budú múdre, ale učiteľky v škole z nich zošalejú:--- Budú mať viac rozumu ako oni a už v prvej triede sa z nich zbláznia.:D:D:D
motylik7
21.10.08,19:05
Wagner to už sú kryštálové deti :)
LubicaN
21.10.08,19:18
Daninka je prváčka. zo školy prišla celá šťastná, že majú aj "ristický" krúžok...a že chce ísť. Nechápala som čo myslí. V zrkadielku mali oznam - Turisti pozor, v nedeľu bude hviezdicový výstup na Inovec - nahláste záujem...

Tak sme teda napísali, že pôjde. Dedko sa vychystal tiež, aj mladšia dcérka. Po cca hodine tá menšia telefonovala: tak toto som od "ristiky" nečakala -také kopčiská. už nikdy nepôjdem. Približne za hodinu telefonovala staršia - už sme na Inovci - na chate, hore vyššie ma už nikto nedostane.

Prišli domov celé šťastné...dostali pamätný list o výstupe.

Lalinka večer v posteli vraví - mamí, veď ja som dneska ani vonku nebola
:D

V pondelok ráno v šatni sa učiteľka pýtala, čo a ako... no a naša Lali zahlásila - bolo tam pekne. keby ma tam ktosi autíčkom doviezol, aby som sa popozerala, tak tam ešte pôjdem...ale peši nikdy!
sojciakova
22.10.08,08:00
Včera sme s dcérkou (3) robili slimáky na ich oslavu do škôlky. Ako vždy ona so všetkým pomôže, bez nej by sa také čosi robiť nemohlo.Ona musela robiť slimáčiky, ona musela umývať riad, oplachovať proste všetko. Nevedela som čo robiť skôr a ešte na ňu dávať pozor aby si neublížila. Keď mi " pomáhala" miešať plnku večne mi chodila do misky. Napomenula som ju. :" Monika, necháš ten krém? Nič nám nezostane na slimáky." Nevinnými očkami sa na mňa pozrela a zahlásila:" To nie ja, to môj pachltný prštek."
Mala som čo robiť aby nejaké slimáky na tú oslavu aj ostali . A keď som už umývala dlážku, Monika zahlásila: " Ale som Ti dobre pomohla maminka, však som už veľká kuchárka? "
LubicaN
26.10.08,18:54
Kúpala som detičky. Danuška vymýšľala, že ona sa chce celá poumývať kačičkovým šampónom. Vravím jej, zlatko ten šampónik jej len na vlásky, na telo tu máme takéto mydielko a takéto... Nedalo jej to, tak sa spýtala, čo by sa stalo, keby sa tým "vláskovým" celá umyla - dedko jej zo srandy povedal, že všade, kde sa ním umyje narastú jej vlásky. To radšej neriskovala a umývala sprcháčom. Po nejakej dobe som nemohla nájsť tekuté mydlo, tak som na vaňu položila klasické, tuhé... Laurinka vypleštila očká a vraví: Mami, toto je mydielko na ručičky, to chceš, aby mi všade narástli ďalšie ruky?
Marta 10
27.10.08,06:40
Ja keď som bola malá, mala som o 1 rok staršieho brata. Nuž a ako od temperamentného chlapca som občas vyfasovala zopár buchnátov. Samozrejme bol z toho krik a plač. Vtedy mama vždy pribehla a povzbudzovala ma - veď mu to vráť. A ja na to - nemôžem, lebo jeho to bude bolieť.
ZEvina
27.10.08,07:27
Ja keď som bola malá, mala som o 1 rok staršieho brata. Nuž a ako od temperamentného chlapca som občas vyfasovala zopár buchnátov. Samozrejme bol z toho krik a plač. Vtedy mama vždy pribehla a povzbudzovala ma - veď mu to vráť. A ja na to - nemôžem, lebo jeho to bude bolieť.

no takéto sme my ženy! :D:D:D
willma
27.10.08,07:54
pri včerajšom kúpaní si moja samostatná kukučka dávala penu do kúpela, Prišla za mnou s prázdnou fľašou a slovami: Mami ten Lenor som už minula, nevadí? No moje malé iniciatívne si pomýlilo dve fľaše - zelená ako zelená, najmä že si názov na fľaši prečítala.
kvietko
27.10.08,13:44
Aj moji synovia vedia povedať veci...
Osa- muž je Osiak
Alebo keď syn prišiel zo školky...má 4 roky...pochválil sa akú peknú ježibabku vyfarbil. Pochválila som ho len nezdala sa mi jej modrá farba na tvári... spýtala som sa prečo je modrá...pohotovo odvetil...dostala infrakt. :)
Jana Motyčková
27.10.08,20:29
Dnes sme dlhšie cestovali autom - naša obvyklá zábava je,že niekto si mylsí slovo, dá prvé a posledné písmeno, ostatní dávame otázky na ktoré je odpoveď áno alebo nie. Katarína (8 r.) dala slovo začínajúce na "p" a končiace na "a", jedna z našich otázok bola, či je to užitočné pre zvieratká - odpovedala áno. Nakoniec to bola páka (radiaca alebo brzda). Tak sme sa jej pýtali, že ako je to užitočné pre zvieratá a ona, že no keď ide zvieratko po ceste, tak tou pákou zabrzdíme a nezrazíme ho.
Rozalka
27.10.08,20:40
Súhlasím a má to aj logiku. Pozdravujem Katarínku.
ZEvina
29.10.08,12:27
Moja mladšia vnučka (v decembri bude mať 2 rôčky) sa hrala v izbe a zrazu: Ajóóój, čau, kde si? Ja som jej z kuchyne odpovedala. Keď začala hovoriť hatlaninkou ako: Haťa, faťo, baťo... nedalo mi a nazrela som, čo to za hru vymyslela. Ona na úšku môj mobil, ktorý sa nestihol zablokovať, keď som ho dala na nabíjačku si "vykecávala" s odkazovačom v anglickom jazyku.:D:D:D
Martin Mocko
29.10.08,12:31
Taaak...s týmto sa už musím pochváliť. Naša malá sa začala učiť momentálne také prvé zložitejšie slovo po "tata, mama, baba, dede". A čuduj sa svete...začína sa učiť slovo "kuku-ru-kuku"....Asi už nič jednoduchšie ani nájsť nevedela.. :D
judita1971
29.10.08,21:31
tiež som si teraz spomenula, na dávne časy, keď bol môj brat malý a moji rodičia viseli na každom jeho slove. Raz tiež tak do ňho hučali, povedz mama tata, a on im - pupava - /chodila som s nim na prechádzky - no - dala som ho hrať na lúku a tu je púpava, tam je púpava/ . A tak môj brat ostal - púpavou - mama často vravievala, no čo ty moja púpava....:D
sojciakova
30.10.08,10:46
Môj syn neje mäso a ako výhovorku vždy keď ho niekto ponúkne mäsom zahlási: "Ja nejem mäso, ja som vegetarián." Keď bol menší však krsnej zahlásil: "Ja nejem mäso, ja vegetujem."Tak sme sa s chuti zasmiali, že odvtedy vždy keď chce povedať, že je vegetarián tak sa ma radšej opýta: "Mama čo som to?"
Martin Mocko
30.10.08,14:01
Taaak...s týmto sa už musím pochváliť. Naša malá sa začala učiť momentálne také prvé zložitejšie slovo po "tata, mama, baba, dede". A čuduj sa svete...začína sa učiť slovo "kuku-ru-kuku"....Asi už nič jednoduchšie ani nájsť nevedela.. :D


Taak..naučili sme sa nové slov. Veci, ktoré nevie pomenovať začala nazývať "KO"..teraz ich už volá "KOKO"...už sa hrozím, ako to pôjde ďalej...:eek:
ZEvina
30.10.08,14:39
Taak..naučili sme sa nové slov. Veci, ktoré nevie pomenovať začala nazývať "KO"..teraz ich už volá "KOKO"...už sa hrozím, ako to pôjde ďalej...:eek:

.. ak bude po tebe, tak možno nepôjde, ale ja by som neriskovala a rýchlo ju naučila "S". Slovíčko "kokos" dnes letí :D:D:D
sojciakova
31.10.08,07:03
Taak..naučili sme sa nové slov. Veci, ktoré nevie pomenovať začala nazývať "KO"..teraz ich už volá "KOKO"...už sa hrozím, ako to pôjde ďalej...:eek:
To mi pripomenulo keď sme s Monikou na obed piekli pizzu.Prišla k nám nečakaná návšteva a tak som navrhla aby sa s nami najedli. Monika celá natešená zahlásila: " S maminkou som upiekla fantastickú picu( dala na c mäkčeň)":eek: Po prvotnom šoku som sa začala strašne smiať a až potom som im vysvetlila čo tým malá kuchárka myslela.
hetty
31.10.08,11:11
Mne včera vynadala dcéra, že prečo som po ňu prišla do škôlky v noci, či som na ňu zabudla. Neviem jej vysvetliť, že som prišla po ňu v obvyklom čase, len posunuly hodiny a o pol piatej je už tma.
aleksandra
01.11.08,11:20
Naša mama má v albume s fotografiami zapísané niektoré výroky mňa a môjho mladšieho brata. Moje obľúbené sú:
"Mamkaaaaa, Ivko ti plače, mňa bolí prst a ty si tu spíš jak grófka!" (ja, 4 roky, brat 0,5) :D
"Mamka, a klobásy rastú v šupke?" (ja, 5 rokov) :D :D
Olivia6
01.11.08,20:20
Moja mama pri mojej prvej ceste cez Poprad: "Aha, Zlatko, to sú Tatry."
Ja (5r): Mami a to ako dlho stavali? :rolleyes:
VladoaKatka
02.11.08,11:42
Keď sa tu rozmnožili témy o rozprávaní malých detí pridám aj ja.
Samozrejme tak ako väčšina detí ani naša vnúčka nevie vysloviť "R".
Rodičia dobrým úmyslom pri určovaní, ktorá bábika sa ako bude volať jej poradili, aby jedna sa volala Rebeka.
Nóóó už teraz to ľutujú ... "R" nahradila písmenom "J" ...
ZEvina
03.11.08,09:07
"Mamka, a klobásy rastú v šupke?" (ja, 5 rokov) :D :D

To mi pripomenulo môjho syna. Vždy máme sliepočky a naše domáce vajíčka. Raz v zime už pomenej nosili, tak som musela kúpiť vajíčka v obchode. Môj syn odborným okom prezerá vajíčko a zahlási: Mami, to vajíčko z obchodu vyzerá ako normálne vajíčko, ani nie je vidieť, kade to napĺňajú, alebo kde to lepili! :D:D:D
kukurička
04.11.08,09:41
Zasmiala som sa na 3-ročnom synovcovi keď tlačil na záchode a fučal, že nejde a zrazu čľup do vody a on na to:
"Mamka bobík", ďalšie čľupnutia a malý "Deti bobíky". No mali sme dosť, keď ešte aj bobíky takto pomenoval:D...
willma
04.11.08,10:03
ja som bola včera s mladou na nákup a požiadavka na kúpu syra bola: mami kúp ten bublinkový a nech má veľa bubliniek mimochodom Ementáler, predavačka mala síce nie najlepšiu náladu, ale mláďa to svojim neustálim štebotaním dokonale napravilo.
gabikao
06.11.08,12:56
To moj 3apol rocny Tom dosledne trval na kalovi syuuu - co nam chvilu trvalo rozlustit, ale uz vieme, ze mame kupovat jedine original Král sýrú.:)
AlaNR
07.11.08,08:07
Oslavovali sme priateľove narodeniny a pri tej príležitosti otvoril bar, povyťahoval fľašky a ponúkal, kto si čo vyberie.
Malý 3-ročný Timur sa postavil medzi dvere a hovorí:
"Nevyťahuj té fvasky, vebo tatinko zaš dojde domov nastlebaný taký, ze ani do dvelí netlafí!"
Sranda je, že to len raz niekde počul, ani nie doma, ale prispôsobil si to, ako sa mu hodilo...
No a nám trhalo kútiky....
sojciakova
11.11.08,08:56
Syn si veľmi solil jedlo. Vravím mu :" Nesoľ si ho, je to nezdravé.Zúžia sa Ti cievy. " Malý pohotovo odvetil: " Nevadí. Tak si kúpim pivo, to mi cievy roztiahne.".....Kde na to tie deti chodia? Asi fakt platí: Čo sa za mladi naučíš na starobu akoby si našiel.
Aankaa
12.11.08,08:20
Moja dcérka prišla zo škôlky s novou pesničkou, ktorú nôtila poriadne nahlas a každému: "Kohutiiik jaaabavyy nechoď do záhrady....":)
mamminta
13.11.08,20:45
Nas Kubko(5) zahlasil babicke: Danka sa ožrala. Pri zdesenej reakcii mojej maminky dopovedal: no fakt! Zjedla 2 rezne a polievku.
Anjelik moj asi zapocul, ked povedala, ze sa "obzrala, alebo prezrala" :D
Ak to ale v skolke povedal bez vysvetliviek...
cukorkava
14.11.08,16:33
:Dmoja dcera-puvertacka na plne kolo sa sem tiez medzi vase droburence hodi-minule som bol haluzny.....:confused:
zachvilu budem potrebovat slovnik;)
Beella
14.11.08,18:16
Výroky nášho najstaršieho:

Ja som vejký cap - rozumej: ja som veľký chlap
Ja som vejký hydina - hrdina....

A najkrajšie vyznela otázka na manžela pri neskorom príchode domov (záhoračtina naša rodná)... "Tatko, ty si de byl?" - po jeho vyslovení to však znelo úplne ináč :D
renduša
15.11.08,09:07
Kolegyňa položila prvákom na hodine náboženstva otázku, či mal Boh ženu a ak áno, tak ako sa volala. Odpovedali jej vynaliezavo. Mal a volala sa pani Bohová. Bohovsky sme sa na tom nasmiali.
valeriam
19.11.08,10:03
Náš kocúr dnes ráno vyliezol na radiátor trošku sa povyhrievať. Matej(4) sa na neho díval a s údivom hovorí: Salem a ty čo tam robíš, sušíš sa?:D
milada.miladka
19.11.08,18:18
Ahojte mamičky,pridám aj ja niečo.Jedného krásneho dňa sme odchádzali z chaty a bolo za potreby po sebe poupratovať.Moja teta práve dovysávala keď vošla dnu moja dcéra a opýtala sa jej šivava si?Namiesto vysávala si?
matka7
20.11.08,19:15
my sme boli rano v obchode kupit dzusik a brumika do skolky, a kym ja som platila a manzel nakladal do tasky, nase vydarene dieta zahlasilo dupkajuc netrpezlivo pri pokladni "no podte uchylaci"... to sme teda dopadli :(
Misicka21
20.11.08,19:30
:) neter nevedela povedať H a miesto toho si dala R, najlepšie bolo keď nám rozprávala, že ide Hovno (rovno:D:D)
vierockak
23.11.08,00:32
Pridám aj ja niečo: moja dcéra (teraz 15 ročná), keď bola maličká vravela pačica namiesto čapica, kepuč namiesto kečup, baža namiesto žaba, ale úplne najlepšie bolo, keď som ju učila spájať písmenká do slov ... hovorila som jej po písmenkách d - v - e - r - e a potom som sa jej spýtala, že čo som povedala. Ona mi rovno odpovedala úplne od veci - okno a všetci sme sa z toho úprimne smiali.
Patrícia5
26.11.08,13:16
Môj syn - prvák - s obľubou všetko číta, asi ho teší, že už pozná písmenká. A tak dnes prečítal DIVADLO tak ako vie, čiže tvrdo. Tak som ho poučila, že sa to číta mäkko a že sa budú ešte v škole učiť, kedy sa to má ako čítať. Na to mi on múdro odpovedal: "Ja viem, kedy to treba mäkko čítať - keď veľmi treba"...:)
Miminabb
26.11.08,13:49
My sme sa spolu so synom učili vybrané slová po "b". A na otázku aké "i y" sa píše v slove OBILIE mi povedal že tvrdé, pretože obilie je príbuzné ... byline. A ja som ostala bez slov...
sojciakova
27.11.08,06:34
Moniku som vadila, že je už veľká na cmúľanie prsta. Ona ostro protestovala:
"Ja si necmúľam prst, to Martinko si cmúľa prd." Prekvapene čumela keď sme sa so synom začali rehotať.Keď zistila ako to zamenila a čo z toho vzišlo pridala sa k nám.:D:D:D
MartinIII
06.12.08,13:46
Môj brat, keď mal 4 roky povedal:
Vieš prečo máme v škôlke plot? Aby sme z nej nevypadli...
Alebo
Mami, a to ten tretí pilier má 3 nohy?
(to povedal keď mal 8 a otvárali sa piliere
ickom
08.12.08,18:25
[ Kde je smotana, aká smotana? Do šošovičkovej polievočky?[/quote]...
Každý počuje to, čo chce počuť (alebo čo diktuje hladné bruško)...
ickom
08.12.08,18:29
Ako sa mi vratilo moje "zanadavanie"...

Moj syn mal necele 2 roky a kedze som ho vychovavala sama, bez pomoci, stali sa aj chvile, ked som mlela z posledneho! Umyvala som riad, bola som chora a ledva stala na nohach, ked sa mi z ruky vysmykol tanier a sup ho na nove dlazdicky pred linkou! Tanier sa rozbil, ale odstiepilo sa aj z dlazdice. Ked som to videla, neodpustila som si na plne usta slovo ku--a. Asi o 3 tyzdne sme stali v bratislavskom Terne v Auparku v rade. Maly sedel v nakupnom voziku a dudlal si svoj oblubeny cumlik. Za nami rada, pred nami asi 5-6 ludi, ked mu zrazu vypadol cumlik na spinavu dlazku! A maly na cele Terno..."ku--a!
Poviem Vam, ani som nevedela, kde sa mam pozerat! Takto sa mi to vratilo pekne-krasne po 3 tyzdnoch:-((
V takých chvíľach, keď ešte drobcovi nie je dobre rozumieť, by som to uhrala do autu - Čo to je zlatko, kde to vidíš?
ickom
08.12.08,18:40
My sme sa dnes večer zasa nasmiali ... mladý (3,5 r.) študoval svoj obľúbený bestseller (katalóg z Dráčik-a) :) ... a skromné to dieťa ... vyhliadol si zrovna tú najdrahšiu zostavu Lega, ktorú tam ponúkali ... celý večer sme počúvali, že "tatinko a maminka kúpi takéto a takéto". Pred spaním si na to znovu nezabudol spomenúť ... tak mu vravím, že tú policajnú stanicu možno dostane na Vianoce, ak bude aj naďalej také poslušné dieťatko.
A on na to: "Maminka, ale ja som si to už OBJEDNAL !!!"
- "A kde si si to objednal, miláčik?"
- "No predsa v katalógu som si to objednal, ty to iba zaplatíš !!!" :)
To ako tá moja trojročná:
ja : ... Nemám korunky...
ona: Ja ti dám.
ja: Odkiaľ budeš mať?
ona: No, z bankovatu... (bankomatu):D
ickom
08.12.08,19:07
Pridám na dnes posledný:
Dcéra sedí na WC, morduje sa, lebo sa jej akosi nedarí vyprázdniť črievko a ja poctivo čakám, lebo ona sa samozrejme nemôže poutierať, lebo by mala špinavé ruky. Keď to trvá dlhšie a chcem odísť s tým, že sa o chvíľku vrátim, tak mi vysvetľuje : Dupka nemôže nájsť hovienko... Ale bruško vie, kde je... :)))
AlaNR
09.12.08,11:17
3-ročný synovec mi ukazoval novú posteľ a vykladal mi, ako mu tatinko musel skrátiť nožičky, lebo si buchal hlavu o plafón.
Kukám na neho ako puk, reku veď máš nad hlavou dosť miesta, prečo ti skracovali nožičky.
No a on mi na to :
" To ža to, aby šom mohol mať poštel ako tlampolínu a mohol šom škákať!":D
KIKA16
10.12.08,16:54
Nedá sa odolať.
Môj syn ešte ako drobec v obchode:
Kúpiš mi ibatilky? Chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, že chce lentilky.
Alebo keď mi oznámil: Mamka, mám satička. Čo má som pochopila, keď som si uvedomila, že sa mu čká...
KIKA16
10.12.08,16:58
My sme sa spolu so synom učili vybrané slová po "b". A na otázku aké "i y" sa píše v slove OBILIE mi povedal že tvrdé, pretože obilie je príbuzné ... byline. A ja som ostala bez slov...
Re: Výroky detí
My sme sa spolu so synom učili vybrané slová po "b". A na otázku aké "i y" sa píše v slove OBILIE mi povedal že tvrdé, pretože obilie je príbuzné ... byline. A ja som ostala bez slov...

Dobre. A môj kolega napísal ryzoto, lebo je z ryže...
ickom
10.12.08,18:58
Dobre. A môj kolega napísal ryzoto, lebo je z ryže...[/quote]

No logicky by to tak malo byť, ale niekto si to asi chcel poslovenčiť. Príbuzný Slotu? :rolleyes: