uct2007
22.11.09,13:44
Je to už dávno minulosť :-) mala som nový účes, syn za PC,si nič nevšimol, hoci som mu to všelijak naznačovala,až som mu to na rovinu nezahlásila: "No čo si si nevšimol,že som bola u kaderníčky ??" a on...ledva sa na mňa pozrel a povedal: ".....a čo?? nerobila ? "

Teraz zažívam srandičky s vnúčatami, najmladší má 2 roky. Mladí išli trošku von a ja som ho strážila, kreslili sme, on ma volá "taký" (starký) :-)
Tak mi tak hovorí: "Taký eče dočemk" - (ešte domček), a tak rôzne komolí tie názvy. A odrazu začal len rozprávať,že "Ja če (ja chcem)pasina",no ja som za ten svet nevedela,čo to je???? Pasina,pasina, čo to môže byť...malý už celý nervózny,že ako si to predstavujem,že to neviem,čo on chce, tak ma vzal za ruku a ukázal mi, čo to tá "pasina" je a to bola plastelína :-)
tetrisss
22.11.09,13:07
Susedina vnucka bola u nich a poobede sa straaasne nudila, dedko pocuval rozhlas v kuchyni a babka pozerala akusi telenovelu, vnucka prisla za nou, aby jej pustila nejaku rozpravku, pravdaze babka odmietla, vsak co keby jej nejaka srdcervuca situacia usla, ani na druhu prosbu nereagovala a tak vnucka /inak vtedy mala okolo 4 rokov/ odisla za dedkom a vravi mu: starky, pocuvaj, starka cita same zamilovane knihy a pozera same zamilovane filmy, ty pocuvaj, nechyba jej nahodou sex?
petmar
23.11.09,19:05
Vnuk (6r) mi dal včera hádanku:
-Starký, vieš aké prostriedky sa mi najviac páčia?
Hlavou mi hmýria prostriedky, metódy, formy, dopravné, viazacie...nič správne. A on:
- Prostriedky z toaletného papiera , s tými krúžkami sa mi dobre hrá !
ZEvina
24.11.09,12:12
Aj vaše detičky tak ovplyvňuje reklama? Moje vnučky vedia skoro všetky naspamäť.
Mojej známej vnuk bol dáko dlho na WC, tak sa za ním išla pozrieť a on hlavičku v mise - baktérie, kde ste? Ja som dak!:D:D
uct2007
24.11.09,17:55
Vnučka,keď ešte nevedela povedať "r":
Muž sa dohodol s kamarátom,že mu tento opraví auto. Dal mu kľúče a ten ho chcel vziať spred domu a odviezť. Vnučka bola práve na balkóne a začala kričať na celé sídlisko:
"Stalký, stalký, kladnú nám auto, zlodeeeej, vlááááh."
Lubica H
26.11.09,09:33
...A este jeden zo skolky:
Matko ako ste sa v skolke bili?
s kym, s vladom alebo s jakubom?
S jakubom.
A kedy vcera alebo dnes?


No su to proste nase zlaticka:-))

toto mi pripomenulo nášho Samka :-) on je tiež také "zlatíčko". pýtam sa ho doma: "Samko, s kým si sa škôlke bil?"
A on na mňa pozerá tými svojimi kukadlami: "Ako sa volá ten chlapec v páskovanom tričku?"
A ja na to: "No ja neviem, Samko, ty chodíš do škôlky, nie ja." :-)

Pani učiteľka nám dosť často hovorí, že to, čo on dokáže sľúbiť hneď po tom, čo spraví niečo zlé... potajme sa s manželom smejeme na tom, že "Nikto ti nemôže dať to, čo ti Samko sľúbi."
Lubica H
26.11.09,09:35
Aj vaše detičky tak ovplyvňuje reklama? Moje vnučky vedia skoro všetky naspamäť.
Mojej známej vnuk bol dáko dlho na WC, tak sa za ním išla pozrieť a on hlavičku v mise - baktérie, kde ste? Ja som dak!:D:D

aj náš Samko pozerá na WC, či je tam bazén a baktérie. :D
xaxar1
27.11.09,11:17
Bratova dcéra, asi 8 ročná, sa opýtala zo zadnej sedačky v aute: "Oci, ty sa prečo stále keď predbehneš nejaké auto pozrieš na mamku? Bojíš sa, že ti bude nadávať za rýchlu jazdu?" On sa samozrejme pozeral do pravého späťáku, či sa už môže zaradiť.
Erika686
27.11.09,11:37
Nas skoro 6 rocny syn sa obcas dostava do predpubertalneho obdobia, minule v hneve zahlasil: " Ja vas vyzeniem z domu, len penazenky si necham." :D

...no, tesim sa na pubertu :rolleyes:
ludmilla
27.11.09,14:04
Včera prišiel manžel z práce mierne podráždený. Začala som robiť palacinky a náš 9 ročný Adam pobehoval a volal otca, nech sa idú zahrať nejakú hru. Manžela to dosť dráždilo a vždy odpovedal:"Prosím ťa počkaj!" Ako Adam viac naliehal, stúpal aj manželov adrenalín a začal Adamovi vydávať rôzne povely, najprv urob toto, potom tamto .... Adamovi sa to nepáčilo, manželov hlas sa zvyšoval. V jednom momente som zavolala Adama či radšej nejde so mnou robiť palacinky, podarilo sa mi ho zaujať tak, že v závere ich dorobil sám a bol zo seba nadšený.
Večer, keď sme sedeli v obývačke, Adam ma začal hladiť po vlasoch a hovoril:"Mami ja som asi celý ty, som pekný po tebe, viem variť ako ty, rád čítam ako ty, som troška aj po Maťovi (jeho dospelý brat) mám rád matematiku a chémiu ako on, no a niečo som podedil aj po Janke (dospelá sestra), po nej mám rád zvieratá a angličtinu." ....A potom to prišlo, manžel zahanbene zdvihol hlavu spoza novín a spýtal sa:"Adam snáď aj niečo po mne po tatkovi máš?!"........"No po tebe som hnevlivý a nadávam," zamyslene povedal Adam.
uct2007
27.11.09,18:21
Naše dvojičky, keď mali asi zo dva a pol roka, či viac, presne nepamätám,ešte poriadne a čisto nerozprávali, napríklad nám hovorili "oško a mamiška". Raz som ich tak hrešila za čosi, čo vyviedli a oni dali tie malé hlavičky dokopy a šepkali si:
"Keď budeme veľkí, dáme "mamišku" do domova". Takže uvidíme :-)
dnes majú o 22 rokov viac...:-)
Ivana Š
28.11.09,13:29
Neterka (4.r) mala v kinderku presýpacie hodiny. Chvíľu ich študovala, prevracala a potom zahlásila:
"Nechcem ich, meškajú!"
uct2007
28.11.09,19:52
Dvojičky raz prišli také "velice" smutné domov z náboženstva,a ja sa ich pýtam,čo im je a oni mi na to:
"Pán farár sa na nás hneval, lebo sme nevedeli desať božských otázok" (10 prikázaní)

Raz som hrešila syna druháka,že ako sa to učí a on mi na to:
"Mami,veď si vravela,že sa učíme pre seba...a mne to stačí"

A teraz sa zasmejem na vnučke, minule sme sa jej pýtali,že:
"Čím by si chcela byť? kuchárkou, učiteľkou alebo čím?"
a ona mi na to úplne vážne a zodpovedne:
"Snehulákom"
Lubica H
30.11.09,06:29
včera večer som ukladala nášho 3r. Samka.
ja: "Dobrú noc, chrobáčik."
Samko: "Dobrú noc, pavúk."
Aňuška
30.11.09,10:24
včera večer som ukladala nášho 3r. Samka.
ja: "Dobrú noc, chrobáčik."
Samko: "Dobrú noc, pavúk."
Nádherné, tečú mi slzy od smiechu.
petmar
30.11.09,12:01
Nekonečný príbeh s týmito našimi malými humoristami.

Vnuk prišiel zo školy
- Starký, mám nového pokeša (už viem že Pokémona-zbiera ich) vieš odkiaľ? Dal mi ho spolužiak za to, že som mu uviazal šnúrky na topánkach!
- Veď ty si tiež ešte nevieš uväzovať šnúrky.
- No, uviazal som mu ich na tri hrčky a išiel...

Na druhý deň
- Peťko, tak koľko už máš tých pokešov?
- Ani jedného... vzala mi ich pani učiteľka, lebo som ich vymieňal cez hodinu...
uct2007
30.11.09,17:27
Staršia dcérka, keď sme doma varili držkovú polievku prišla ku starým rodičom a pýtala sa ich:
"Stará mama, môžem dnes obedovať u Vás ? Mamina s ocinom varia z "koze kožu" a ja to neľúbim."...a nemá to rada dodnes.

A raz, keď som tak dohovárala synovi,keď hneval a vravela mu,že keď bude mať svoje deti, tiež sa mu to nebude páčiť,keď ho budú hnevať, tak jeho argument ma "dostal":
"Ale ja budem mať lepšie deti,ako máš Ty".
Dnes už má syna a ten je väčší šinter, ako bol on. No a tak došlo na slová mojich rodičov,ktorí vždy hovorili: "V našich vnúčatách rastú naši pomstitelia" :-)
Lubica H
02.12.09,10:52
včera večer som ukladala nášho 3r. Samka.
ja: "Dobrú noc, chrobáčik."
Samko: "Dobrú noc, pavúk."

a včera som pochopila, že v našom drobcovi drieme zmysel pre humor (lebo on dobre vedel, čo mi hovoril) - včera chcel, aby sme si to vymenili. on mne povedal "dobrú noc, chrobáčik" a ja som mu mala odpovedať "dobrú noc, pavúčik" :D
uct2007
06.12.09,05:16
Vnučka sa nevedela dočkať Mikuláša, včera večer zobrala najväčšie čižmy,ktoré v byte našla a riadne ich vyumývala. Ja sa jej pýtam, že prečo neumyla svoje čižmičky a ona mi na to:
"Keď ja mám malú nohu a malé čižmičky, tieto sú také veľké a viacej sa mi tam zmestí, vieš ?"
Tak už viem ...:)
Maruška54
06.01.10,15:21
Včera som bola na návšteve kde majú malú Kornéliu ktorá bude mať v apríli tri roky. Behala bosá tak jej mama povedala aby si priniesla papučky, na veľké prehováranie ich teda priniesla a dala si ruky v bok so slovami "Tak a teuaš toho uš mám akuát došt"
uct2007
09.01.10,05:46
Včera som si doniesla domov výplatné pásky,nejako som nestíhala,tak, že ich doma postrihám a pripravím. Tak som to teda strihala, moja 5-ročná vnučka pri mne, odbehla som len na malú chvíľku do kuchyne, prídem späť, pásky dostrihané krížom - krážom. No jasné,že som ju vyhrešila,prečo mi to chytala a ona mi na to:
"Chcela som Ti pomôcť" A ako odchádzala z izby tak si šomrala popod nos : "....za dobrotu, na žobrotu" :) :)
miramax1
09.01.10,06:11
Včera som si doniesla domov výplatné pásky,nejako som nestíhala,tak, že ich doma postrihám a pripravím. Tak som to teda strihala, moja 5-ročná vnučka pri mne, odbehla som len na malú chvíľku do kuchyne, prídem späť, pásky dostrihané krížom - krážom. No jasné,že som ju vyhrešila,prečo mi to chytala a ona mi na to:
"Chcela som Ti pomôcť" A ako odchádzala z izby tak si šomrala popod nos : "....za dobrotu, na žobrotu" :) :)
Šikovná vnučka. :) nedá sa mi zatiaľ pridať súhlas, tak aspoň takto.
babi2
09.01.10,12:21
Môj vnuk sa toľko motal okolo stola až zhodil pohár a ten sa rozbil na dva kusy, dcéra mu hovorí, "Musíš dávať pozor, vidíš si rozbil pohár" a on jej na to " Mami, nelozbil som ho celý, len polku som lozbil":)
uct2007
09.01.10,12:22
Šikovná vnučka. :) nedá sa mi zatiaľ pridať súhlas, tak aspoň takto.

Veru "veľmo" šikovná :) Pekný upršaný deň Tebe aj všetkým na Porade :)
Tweety
09.01.10,12:26
Môj vnuk sa toľko motal okolo stola až zhodil pohár a ten sa rozbil na dva kusy, dcéra mu hovorí, "Musíš dávať pozor, vidíš si rozbil pohár" a on jej na to " Mami, nelozbil som ho celý, len polku som lozbil":)
Veď črepiny prinášajú šťastie.:):):)
inajana
10.01.10,15:31
Pri prednášaní Silvestrovského prípitku:
"... aby sme sa mali lepšie, ako vlani ..."
Mladšie dieťa zahlási:
"Mne bude stačiť - ak sa budem mať AKO v tomto starom roku - pred Vianocami som mal ešte zvyšok z vreckového ..."
Lubica H
11.01.10,10:55
Včera som bola na návšteve kde majú malú Kornéliu ktorá bude mať v apríli tri roky. Behala bosá tak jej mama povedala aby si priniesla papučky, na veľké prehováranie ich teda priniesla a dala si ruky v bok so slovami "Tak a teuaš toho uš mám akuát došt"

toto aj u nás bežne funguje :D.... a ešte "budem sa na teba hnevať! takto!" a zamračí sa. najlepšie je, keď mi to hovorí a ukazuje cez telefón, keď ho nevidím (nemám 3D mobil) :D
Lianka79
11.01.10,12:03
kamaratkin syn nechcel velmi dlho hovorit, vsetko rozumel, ale mlcal ako ryba, zacal az ked mal 3 roky, dovtedy len take zaklady, s ktorymi si vystacil. A ked sme mu tak raz dohovarali, ze uz by mohol zacat rozpravat, ze uz vsetcia jeho kamarati pekne hovoria, aj Adamko, aj Danko, Mario... On si nas pokojne vypocul so zalozenymi rukami a ked sme dohovorili, tak len hrdo vyhlasil: Jaaa ne!
A tym to pre neho haslo.
dorah34
12.01.10,20:29
Moj Martin, ked mal asi 4,5 roka, tak sa podpisal pod kresbu MARTIN, ale R napisal naopak - bruskom dolava. Tak som ho pochvalila, ze vyborne len toto R mas naopak. A chytry na to ze: A je nejake taketo pismeno? Ja ze nie. " No tak potom kazdy pochopi, ze to je R:-))) jaaaaaj, kiezby mu tato schopnost predat sa ostala, bude sa mat dobre v dnesnom svete:-)))
hnedoočka
16.01.10,11:03
včera bol synátor prvýkrát vo fitnessku.

keďže do domácich pác ho treba tlačiť lokomotívou, dnes zahlásil, že nemôže pracovať, lebo má na ruke silnú svalovku

odpovedala som mu, že to nie je od práce ,ale od blbosti, načo som sa hneď opravila ,že síce cvičenie a popracovanie na sebe nie je blbosť.

a on mi na to odpovedal: to nie je vôbec blbosť, ja chodím do posilňovne preto, aby som nabral svaly a možno v budúcnosti vládal pracovať.

hneď som mu s úsmevom odpovedala, že toto je vhodný príspevok do porady!:D
wagner
16.01.10,12:54
včera bol synátor prvýkrát vo fitnessku.

keďže do domácich pác ho treba tlačiť lokomotívou, dnes zahlásil, že nemôže pracovať, lebo má na ruke silnú svalovku

odpovedala som mu, že to nie je od práce ,ale od blbosti, načo som sa hneď opravila ,že síce cvičenie a popracovanie na sebe nie je blbosť.

a on mi na to odpovedal: to nie je vôbec blbosť, ja chodím do posilňovne preto, aby som nabral svaly a možno v budúcnosti vládal pracovať.

hneď som mu s úsmevom odpovedala, že toto je vhodný príspevok do porady!:D
Mala si ho presvedčiť, že pri domácich prácach získa viac svalov a tie si potom môže v posilovni dopracovať. Moje svaly sú vypracované aj bez posilovne.
marina8
16.01.10,14:16
Mala si ho presvedčiť, že pri domácich prácach získa viac svalov a tie si potom môže v posilovni dopracovať. Moje svaly sú vypracované aj bez posilovne.


konecne som pochopila preco mam take pekne nohy:D:D:D:D:D
od tolkeho pobehovania a spratavania a behania s metlou a mopom sa ani nedivim, a ani posilnovnu mi netreba:D:D:D:D:D:D
ludmilla
16.01.10,19:35
včera bol synátor prvýkrát vo fitnessku.

keďže do domácich pác ho treba tlačiť lokomotívou, dnes zahlásil, že nemôže pracovať, lebo má na ruke silnú svalovku

odpovedala som mu, že to nie je od práce ,ale od blbosti, načo som sa hneď opravila ,že síce cvičenie a popracovanie na sebe nie je blbosť.

a on mi na to odpovedal: to nie je vôbec blbosť, ja chodím do posilňovne preto, aby som nabral svaly a možno v budúcnosti vládal pracovať.

hneď som mu s úsmevom odpovedala, že toto je vhodný príspevok do porady!:D

Mám tiež takého cvičiaceho syna, ktorý sa akosi manuálnej práce bojí, ale cvičí a obdivuje svoje svaly. Pred týždňom som sa rozkričala na moje dve veľké deti, že zabudli pomáhať v domácnosti a zostalo všetko na mojich pleciach.
Môj syn s vážnym pohľadom zaklincoval: " Mami, ale ja neviem ani variť, ani žehliť!!!! :eek::eek::eek: Odpovedala som mu otázkou:"Chlapče a ty si myslíš, že ja som sa narodila s panvicou a so žehličkou v ruke??:rolleyes::rolleyes::rolleyes: A môj manžel to ukončil asi takto: "Synku ty sa uč a rob všetky skúšky v termíne, pretože rukami by si sa neuživil :---:---:---
tuta
16.01.10,19:44
Mám tiež takého cvičiaceho syna, ktorý sa akosi manuálnej práce bojí, ale cvičí a obdivuje svoje svaly. Pred týždňom som sa rozkričala na moje dve veľké deti, že zabudli pomáhať v domácnosti a zostalo všetko na mojich pleciach.
Môj syn s vážnym pohľadom zaklincoval: " Mami, ale ja neviem ani variť, ani žehliť!!!! :eek::eek::eek: Odpovedala som mu otázkou:"Chlapče a ty si myslíš, že ja som sa narodila s panvicou a so žehličkou v ruke??:rolleyes::rolleyes::rolleyes: A môj manžel to ukončil asi takto: "Synku ty sa uč a rob všetky skúšky v termíne, pretože rukami by si sa neuživil :---:---:---

Doma mám jeho dvojča :D:D:D
Stanislav 1975
16.01.10,19:56
konecne som pochopila preco mam take pekne nohy:D:D:D:D:D
od tolkeho pobehovania a spratavania a behania s metlou a mopom sa ani nedivim, a ani posilnovnu mi netreba:D:D:D:D:D:D

Ach jáááj, toľko samochvály...:D:D:D
Lubica H
19.01.10,09:25
včera sme sa boli so samkom sánkovať. a k tomu patrí guľovačka. okrem toho, že gule som mu musela robiť ja ("ja som ešte maličký..." :)), chcel nás aj odštartovať, aby som nezačala hádzať skôr, než on. tak odštartoval:
"dva, tri, šedesát, dvadsať, štart!"
patys
19.01.10,12:06
dal som do chladničky večer rozmraziť mäso na tanier.neodhadol som množstvo vytekajucej červenej kvapaliny,samozrejme to pretieklo a čakalo to na prveho kto otvorí chladničku.môj 5ročný syn si išiel ráno vybrať jogurt,otvoril dvere a krvava voda začala vytekať až na zem.prišiel vyplašený za mnou do postele začal ma budiť"ocíí,ocíí zastrelili nám chladničku."
uct2007
19.01.10,15:07
dal som do chladničky večer rozmraziť mäso na tanier.neodhadol som množstvo vytekajucej červenej kvapaliny,samozrejme to pretieklo a čakalo to na prveho kto otvorí chladničku.môj 5ročný syn si išiel ráno vybrať jogurt,otvoril dvere a krvava voda začala vytekať až na zem.prišiel vyplašený za mnou do postele začal ma budiť"ocíí,ocíí zastrelili nám chladničku."


To bolo strašne milé a zlaté :D...no nie je nad výroky detí :D:D:D
deane7
19.01.10,17:04
konecne som pochopila preco mam take pekne nohy:D:D:D:D:D
Tak sa pochváľ, ukáž. ;):D
kendy
20.01.10,07:10
Moja Adrika si pomýlila bradavicu a vysvetľovala mi:
Ten ujo, čo má na brade fujavicu :D

Tiež mám poznačené, že sa stále mýli: "Mami, ja sa stále pomylujem"

Ale najviac sa mi páčilo, keď im tatino nadával a chcel povedať naraz, že sú ako utrhnutí z reťaze aj ako z divých vajec a vypadlo z neho, že sú jak z utrhnutých vajec :D:D
uct2007
22.01.10,17:15
Učíme vnučku geometrické tvary, kreslíme obdĺžnik, štvorec, trojuholník. Ukazujeme jej obdĺžnik, pýtame sa: "Čo je to?" ona na to : "Geometrický tvar", to isté povedala aj pri štvorci, trojuholníku - nevie si to zapamätať,čo je čo, tak je to proste geometrický tvar a hotovo :)

A ešte jeden zážitok s ňou mám zo včera, mala som dovolenku, tak ja celá natešená že som doma, ona išla s maminou do školky, hovorím jej nech sa jej darí v školke a nech poslúcha učiteľky a ona mi na to:
"Starká a Ty sa tu cíť ako doma" :) :)
nuž, viac bývam v robote v poslednej dobe, ako doma,tak už ani nevie, kde vlastne doma som...
ludmilla
09.02.10,15:47
Môj syn ma rozosmial hláškou: "Mami od 1. júna sa kompletne premením!" nechápala som a spýtala som sa prečo tá kompletná zmena?? A on na mňa: "Ty nevieš?! však nastupujem do puberty ....." Aspoň vidím, že mladý sa tú prírodovedu poctivo učí.
hetty
10.02.10,08:37
Idem na kávu s kamarátkou a náhodou som pred dcérou povedala, že mám rande s jednou tetou. Dcéra : Nikomu to nehovor, lebo si budú myslieť, že s chlapom a budeš sa musieť pusinkovať a potom oženiť.
ZEvina
11.02.10,12:08
Moja 3 ročná vnučka strašne rada kreslí.... Kreslila slniečko a vraví: babka, už bude tma, lebo slniečko nemá očká ale iba zemiačiky! :D
Vymaľovávala kvetinku a keď som jej vysvetľovala, že nemá ísť za čiarky, tak sa vynašla: .. to má kvetinka pichliače :D
belanka
11.02.10,12:29
ja som dostala od dcérky úžasnú pochvalu.vraj som lepšia ako pes.ale asi by som sa mala tešiť,lebo by chcela psíka.
lianett
11.02.10,12:45
Tak toto je naozaj super téma:D

Ja mám štvorročného syna, a je to riadny šinter.

Naposledy ma neposlúchol a zobral si granko do obývačky /hoci som mu povedala, nech ho vypije v kuchyni/. Nuž a keď som tam po chvíli prišla, samozrejme polka granka vyliateho na sedačke, tak som celá zúrivá /veď ma neposlúchol/ sa ho spýtala.

"Kto to vylial?" a on na to " Ja."
A Ja na to," A čo ty si chromtavý?" /zúrivosť ma stále neprechádzala.
A on, zjavne nerozumel výrazu, mi odpovedal: "Áno, ja som chrumkavý." V tomto momente ma zúrivosť okamžite prešla a bez slova som už dokonca úsmevom na tvári išla čistiť sedačku.:D:D

Nuž takéto sú deti, treba si to skrátka zapisovať, tie ich krásne výlevy.
barborka7
12.02.10,05:33
Moja 8 ročná neter má tiež perly, na ktorých sa potom smejem. Minule ešte nevedela, že čakám bábo prišla za mnou do kuchyne a akurát som jedla a spovedala ma, či cvičím na fitlopte a či cvičím. Povedala som jej, že teraz nie, lebo nemám čas. A ona mi na to povedala, že no mala by som začať, lebo som riadne stučnela.
V sobotu sa bola sankovať a bola celá od snehu a kričala som na ňu, aby sa vonku oprášila od snehu, samozrejme, že neposlúchla a keď vošla dnu tak sa tam začala natriasať a padal z nej sneh. Tak som ju za to hrešila a ona mi na to zapotí, že sa nemám stresovať, lebo nebudem mať materské mlieko.
plada
12.02.10,06:01
Inšpirovalo ma to granko. Ja mám príhodu s mojou už veľkou dcérou. V obývačke vždy v lete dám na sedačku normálne plachty, výborne sa na tom sedí, tak mierne chladia. S manželom sme išli na dovolenku, to mala dcéra už osemnásť rokov. Po návrate si hovorím, vyperiem tie plachty, dávam dole tú z gauča a tu na sedačke, podotýkam, že sedačka má farbu bielej kávy, vyblednutý kruhový fľak o priemere dvadsať centimetrov. Hneď bolo vyšetrovanie a odpoveď - moja dcéra na plachtu vykydla slíže s grankom a očistila to savom. Takže na plachte nezostal žiaden fľak a na sedačku sa vraj nepozerala. Na otázku, či nemohla dať plachtu preč a dať na gauč čistú, povedala, že to ju nenapadlo. No nezabili by ste ju? Ako ospravedlnenie povedala, že keď bude veľká, tak nám kúpi novú sedačku.
Plada
Katka2
12.02.10,06:20
Keď som sa 2-ročnej dcérky pýtala, čo je na obrázku, tak porozmýšľala a odpovedala : "kuriatko sneží" :D
Nevedela inak povedať, že vtáčik letí :)
ZEvina
12.02.10,06:30
Vtedy dávno, keď ešte boli v Bratislave ohňostroje na 9. mája :D sme boli aj s neterkou, ktorá mala 3 roky v parku na Petržalskej strane. Sedeli sme na lavičke a okolo behali holuby a zobkali omrvinky. Malá zahlásila: "Hen, slépky!" Sestra jej so stíšeným hlasom: Ticho buď, to sú holuby. Nemusia všetci vedieť, že sme z dediny! :D:D:D
janka marenistakova
12.02.10,06:43
10-ročný Jakub na moje výčitky, že zlostí pani učiteľku - " Mami, ja ju nahnevám len keď musím " alebo poznámka od pána farára , ktorý ich vyučuje náboženstvo -
Žiak musí mať posledné slovo, prosím o nápravu.
A toto mám doma hneď v troch exemplároch. pekný deň.
alušik
12.02.10,06:57
Večer sme sa doma s deťmi modlili "V mene Otca i Syna..." a náš maličký 2,5 ročný drobec (zbožňuje ocina) sa modlil "V mene ocina...":D:D:D
jankazb
12.02.10,06:58
Synovec u logopéda nacvičoval výslovnosť. Skúšali rôzne zvieratká, a na otázku: "Kto chytá u vás myši?" (samozrejme chcel počuť mačka, ale tú doma nemajú) Dominko odpovedal: "Nooooooo dedo:"
Lubica H
12.02.10,10:11
Večer sme sa doma s deťmi modlili "V mene Otca i Syna..." a náš maličký 2,5 ročný drobec (zbožňuje ocina) sa modlil "V mene ocina...":D:D:D

toto mi pripomenulo - náš malý Samko je posadnutý rytiermi, drakmi, rôznymi bojovníkmi, samozrejme, že má aj "pirátsky" meč, a tak jeho večerná modlitbička znie: "Anjeličku, môj strážničku, opatruj mi môj meč..."
nika.sum
14.02.10,20:17
Dnes bol moj manzelik so synom (3 roky) v Auparku. Maly tam chodi rad do detskeho kutika (volame to do guliciek, lebo sa tam hadzu do tych lopticiek), tak ked je vonku skaredo tam raz za cas ideme. Ked sa vratili manzel isiel na seba nazalovat (este pred malym). Po Auparku chodili slecny s transparentom: Objatie zdarma (ved je Valentin) a samozrejme vyhliadli si muzov bez manzeliek. A tak sa moj muzicek nechal vystiskat (tvrdil, ze sa v prvom momente zlakol : ha-ha). Ale dobra bola reakcia mojho drobca: poviem mamine ze si sa nechal mojkat tetami :-))). Vzdy ked sa chce maly tulit, maznat tak povie pomojkaj ma.
nika.sum
14.02.10,20:21
Maly bol dva tyzdne chory, tak som ho uz na stvrtok-piatok musela dat babke, lebo ....ved viete ucto nepocka...zabudla som mu pribalit kefku. Ked prisiel k babine tak maly zahlasil, ze tak som ho hnala, ze si nic nestihol zabalit (myslel hracky), a ked zistili ze nema kefku, tak hovori: vidis ani kefku som si nestihol zbalit.....(a to sme odchadzali naozaj v pohode a trikrat som mu povedala, nech si zbali ake chce hracky).
marina8
14.02.10,21:08
minule som budila moju slecnu predpubertalnu rano do skoly
z pod paplona vykukla hlava a s kamennym ksichtikom zahlasila:
"maminka, a vies ty o tom, ze vstavanie je trestny cin?":eek::eek::D
ja ze ju "dostanem" tak vravim:
"mile dieta, a vies aj ktory paragraf, odstavec a pismenko trestneho zakona?"
zase kamenny ksichtik:
"paragraf 240, odstavec 8 pismenko c":eek:
kapitulovala som nad pohotovostou a len som zamrmlala, nech vstava;)
Ivenka
14.02.10,21:27
Hovorím synovi hádam po 6 krát:
Ak sa nemýlim tak som Ti vravela, že si máš písať úlohy.
Odpoveď syna: Nie nemýliš. :(
inajana
14.02.10,21:57
Deti mali poslúžiť strýkovi a kúpiť v lekárni masť na hemoroidy. Lenže od magistry pýtali masť na "steroidy" ...
Kazu
15.02.10,07:54
Vtedy dávno, keď ešte boli v Bratislave ohňostroje na 9. mája :D sme boli aj s neterkou, ktorá mala 3 roky v parku na Petržalskej strane. Sedeli sme na lavičke a okolo behali holuby a zobkali omrvinky. Malá zahlásila: "Hen, slépky!" Sestra jej so stíšeným hlasom: Ticho buď, to sú holuby. Nemusia všetci vedieť, že sme z dediny! :D:D:D

:D:D:D To vieš, deti z dediny :D:D:D Môj brat keď prvý krát videl u tety v Bratislave balkón zahlásil, že taký malý dvor ešte nikdy v živote nevidel. Ako trojročného nám ho nedovolili zobrať pred činžiak a tak celý deň strávil v byte. Odpoludnia hovorí "Mami poďme už domov, však oni tu ani muchy nemajú" :D
Veltraud
22.02.10,18:24
Moj maly synovec mal asi tri roky, ked som sa dosla ku sestre vyplakat z rozchodu asi trojrocneho vztahu. Mala som okolo dvadsat rokov. V ramci depresie som sa ho spytala: "Risko, a ty si ma vezmes za zenu?" a maly na to "Nie, nezoberiem. Lebo kym ja vyrastiem, ty zomries". A hned bola depresia prec :-))) nie je nad detsku uprimnost :-)
Tamila
22.02.10,18:46
Moja dcéra od prvej triedy chodí na klavír. Teraz už bude končiť ĽŠU, ale keď začínala, chcela zahrať všetko, čo kde videla znotované. Naučila sa Ódu na radosť a bola veľmi pyšná. Pýtala som sa jej, kto ju napísal a ona na to: Nevieš, no predsa Betmen /mal to byť Beethoven/.
studm
23.02.10,22:46
V dobe keď syn začal registrovať rôzne automaty /na kávu, žuvačky, bankomaty/ v niektorých reštauráciách používali toalety, do ktorých ste sa dostali, len keď ste hodili mincu.
Raz sme sa cestou na takýchto toaletách zastavili a keď sa syna tatino spýtal kde bol, pohotovo odpovedal: ,,No predsa v čuromate!
bebusyk
07.03.10,08:04
náš drobec mi pri konzumovani huspeniny (kočoniny) oznamoval. maminka, veď vieš, že ja nelúbim kočičanku.:)
sito
07.03.10,08:33
Tak toto je naozaj super téma:D

Ja mám štvorročného syna, a je to riadny šinter.

Nuž takéto sú deti, treba si to skrátka zapisovať, tie ich krásne výlevy.


Šintre, Šindel. Kamarád spomínal, menili strešnú krytinu. Spravili si prestávku, ako deti jedno chýbalo, nebolo ho, ale našlo sa. Po rebríkoch vyšlo na strechu a postavilo sa na vrch komína. Potichu vyšiel k nemu a opýtal sa ho ako vyšiel hore? Tak musíš zísť aj dole, zošiel, ale už pod dozorom tatka.
Lubaba
07.03.10,16:11
pridávam a ja niečo:
Boli sme na výlete a môj vnuk sa pýtal pri obede čašníčky: "teta a močené hrušky nemáte?" / hruškový kompót/.
ludmilla
07.03.10,17:19
Boli sme na lyžovačke mali sme dvojposteľovú izbu s prísteľkou pre 9 ročného syna a tomu sa zasa raz zadarilo. Večer, keď sme už vypli televízor a ukladali sme sa na spánok zrazu náš syn si ľahol medzi nás a na moju otázku: "A čo ty tu u nás v posteli ??" odpovedal - citujem presne: "Nič, len chcem zabrániť pohlavnému styku !!!!" :confused::confused::confused:
Nika
07.03.10,17:22
Boli sme na lyžovačke mali sme dvojposteľovú izbu s prísteľkou pre 9 ročného syna a tomu sa zasa raz zadarilo. Večer, keď sme už vypli televízor a ukladali sme sa na spánok zrazu náš syn si ľahol medzi nás a na moju otázku: "A čo ty tu u nás v posteli ??" odpovedal - citujem presne: "Nič, len chcem zabrániť pohlavnému styku !!!!" :confused::confused::confused:

...o anikoncepciu máš postarané... ;)
nika.sum
07.03.10,18:55
Moj maly 3,5 roka (o chvilu) sa ma pytal ako sa babatko dostane z bruska von, ci vraj cez usta? :-). Tak som mu odpovedala, ze cez usta nie, ale cez šušu (tak to vola u dievcat). Ked sme boli na ihrisku tak ho to zase napadlo a hovori tetam okolo, ze babatko sa dostane von z bruska cez pinďa (poplietol to) a ja hned pohotovo nie cez pinda, tade sa dostane dnu....nastastie to nechcel rozoberat.
Lubica H
08.03.10,09:13
tak nášmu fešákovi sa už asi začínajú zapaľovať lýtka - v piatok večer mi pri umývaní zubov oznámil, že sa zaľúbil do Paťky, kamarátky zo škôlky. mám pocit, že tá dnešnám mládež akosi rýchlo napreduje. dodám len, že náš Samko má 3,5 roka. :D :D :D
ludmilla
08.03.10,09:28
tak nášmu fešákovi sa už asi začínajú zapaľovať lýtka - v piatok večer mi pri umývaní zubov oznámil, že sa zaľúbil do Paťky, kamarátky zo škôlky. mám pocit, že tá dnešnám mládež akosi rýchlo napreduje. dodám len, že náš Samko má 3,5 roka. :D :D :D

Teraz už len tú Paťku pozrieť, aby si vedela aký má Samko vkus :):):D :D
monika74
08.03.10,11:19
prečítala som si vaše príspevky zopár strán dozadu a pobavili ma :)
...prispievam aj ja:

moja neterka (v tom čase cca 5-6 ročná, riadna jazyčnica :) ) sa vonku šmýkala na detskej šmýkačke pod dekovým dozorom..boli tam aj o niečo starší chlapci cca 8-9 roční a robili samozrejme nezbedu...dedko ich upozornil nech nevystrájajú ale chalani to samozrejme ignorovali a pokračovali v nezbednostiach aj naďalej...neterku to naštvalo a na jedného z nich zakričala: "Čo si nepočul, čo ti môj dedko povedal? Ak si hluchý kúp si audi spray!! " :D...tomu vravím dieťa odchované na reklame :D
patalia
08.03.10,12:28
tak som pri precitala par prispevkov a paradne som sa zasmiala :D a napadlo ma, co spominaju rodicia o bratovi ( teraz uz 21 rocnom )

ked s nim mamina isla na zapis do prveho rocnika, prave mal take vymyslave obdobie :D. este pred tym ako vosli do triedy tak mu mamina hovorila, ze nech netrepne ziadnu kravinu. brat ako anjelik : nie, neboj maminka, ja bude dobry " vosli do triedy a brat len spustil: " volam sa erik .... a moja maminka bije ocinka"
chudatko mamina :D

alebo ma napadlo, ked si babka doberala sesternicu, vtedy skolkarku, ze ci ma nejakeho frajera. a sesternica ju odbila : " a co zavidis? "
Lubica H
08.03.10,15:29
Teraz už len tú Paťku pozrieť, aby si vedela aký má Samko vkus :):):D :D

Paťku poznáme, býva vo vedľajšom vchode. Len ona asi o tom ešte nevie. :D
nika.sum
09.03.10,13:20
tak nášmu fešákovi sa už asi začínajú zapaľovať lýtka - v piatok večer mi pri umývaní zubov oznámil, že sa zaľúbil do Paťky, kamarátky zo škôlky. mám pocit, že tá dnešnám mládež akosi rýchlo napreduje. dodám len, že náš Samko má 3,5 roka. :D :D :D

Aj nas 3,5 rocny ma frajerku, podelil sa pekne s Dominikou, ktoru lubi o jablcko : dal jej cely kusok a este trosku z dalsieho - to je uz co povedat, lebo je dost lakomy:):D.
Ale viem ze aj starsi syn v skolke kupoval prstienok pre kamaratku (zhodou okolnosti tiez Dominka), chcel ma presvedcit ze musi byt zlaty, nakoniec stacil aj z kolotocov.
A este, to asi nie je o dnesnej mladezi, ja si pamatam na svojho prveho frajera, tiez to bolo v skolke, jeho mamina bola nasa pani ucitelka a dodnes si pamatam a to je viac ako 30 rokov ako mu hovori pri poobednajsom spanku: "Bud si ides lahnut k Monike alebo pojdes domov...." Myslim ze o par rokov by ho tam asi tak nehnala:D:D:D
inajana
09.03.10,17:57
Domáca úloha - SLOH o rodine ... "Mamááá, čo robíš vo voľnom čase?"
Nechala som hlavičku rozmýšľať - nech je dieťa objektívne. O chvíľu nazerám cez plecia do zošita:
... chatuje na internete ...
monika74
09.03.10,18:08
to inajana:

niečo podobné som vyparatila mame ja, keď som chodila do škôlky, a to bolo véééľmi dávno :)

Mojou učiteľkou v MŠ bola moja mama. Ale žiadne výhody mi z toho nevyplývali, v škôlke to bola moja učiteľka a doma moja mama. Jedného dňa moja mama mala hospitáciu (niečo ako inšpekcia) - riaditeľka prišla skontrolovať ako sa moja mama venuje deťom počas zamestnania. Téma dňa bola:"Čo robia rodičia po príchode z práce?"...ja ako malá jazyčnica som sa prihlásila, učiteľka alias moja mama mi udelila slovo. A ja na plnú hubu som pred riaditeľkou a mojej mame priamo do očí s vážnym ksichtom povedala: Moja mamka, keď príde z práce varí večeru a ocko číta noviny." :D To boli posledné slová, ktoré riaditeľka počula, okamžite vybehla z triedy, aby som nevidela aký záchvat smiechu ju chytil :)
Oliwa
09.03.10,18:57
Môj malý syn sa márne pokúšal dostať k počítaču a flegmaticky skonštatoval, že jeho staršia sestra je zase na tom "fackovacom" búúku - myslel facebooku. :D
inajana
09.03.10,19:04
Ešte mi prišlo na um:
Keď sme ráno cestovali pár km do MŠ ... a bola hmla - dieťa vraví: "Aha - blato!"
ZEvina
11.03.10,06:41
Ešte mi prišlo na um:
Keď sme ráno cestovali pár km do MŠ ... a bola hmla - dieťa vraví: "Aha - blato!"


.... môj syn zasa celý vytešený: niekto ukradol kostol, celú ulicu a určite aj škôlku! :D:D:D
evuš
11.03.10,13:14
:D:D:D:D:D...no deti sú úprimné.... naša dcérka, keď mala asi 3 roky nás tiež ako rodičov dobre "vyznamenala"... suseda sa jej opýtala, kto ju viacej bije, či otec alebo mama... pozrela sa jej úprimne do očí a zahlásila : "OBAJA, oni sa striedajú" :eek::eek::eek: ...
nika.sum
12.03.10,17:27
Nas Matko /3r./ si dnes v skolke pocas odpocinku obhryzal palec na nozicke (strasneeee), ked som ho prezliekala, tak sa rozplakal, lebo mu z toho tiekla krvicka. Ked prisiel tatino, ja som mu to povedala, Matko to vsak nepocul ako mu to hovorim. Cestou z ihriska povedal tatinovi, ze si kusal nechtik a tiekla mu krvicka. Manzel mu na to hovori: "Pocul som" a Matko : "Nemohol si to pocut, ved to nekricalo!"
Tamila
12.03.10,17:37
Nas Matko /3r./ si dnes v skolke pocas odpocinku obhryzal palec na nozicke (strasneeee), ked som ho prezliekala, tak sa rozplakal, lebo mu z toho tiekla krvicka. Ked prisiel tatino, ja som mu to povedala, Matko to vsak nepocul ako mu to hovorim. Cestou z ihriska povedal tatinovi, ze si kusal nechtik a tiekla mu krvicka. Manzel mu na to hovori: "Pocul som" a Matko : "Nemohol si to pocut, ved to nekricalo!"
:D:D:D
pavla.p
12.03.10,17:48
Peťko, čo robí maminka: No vaví.... a čo varí? No povévku...
A akú polievku? No suvovú....
Ešte dnes si takto doberám 40-ročného suseda. Takto mi odpovedal pred 37 rokmi na zvedavé otázky.
pavla.p
12.03.10,17:52
Stavali sme dom, pre našu vtedy 2,5 ročnú dcéru najväčším zázrakom bol splachovací záchod. Pred návštevou zahlásila:" nám budú na domčeku plávať hovníčka". /myslela tým, že voda spláchne obsah/. Našťastie zatiaľ sa to nesplnilo.
amda
12.03.10,20:51
Dobry vecer, velmi ma pobavili vase prispevky, preto posielam aj ja nieco:

- nas 3,5 rocny syn skakal z postele na zem, manzel ho parkrat upozornil a on stale nic, nakoniec mu hovori: " Neskac, lebo si ublizis a mna zatvoria do vazenia." A syn na to: " Vies co tatik, nech radsej zatvoria mamku, lebo ona je nasa zakaznicka- vsetko nam zakazuje.

-alebo hovoril babke, aby mu uz nehovorila, ze je jej maly chlapec, pretoze on uz je velky chlap, ktory ma chlpy na rukach, bol sa najest v restauracii a kaka do zachoda.:D:D:D
Oliwa
13.03.10,07:47
Keď som sa dnes ráno spýtala syna, čo by si dal na raňajky, povedal:
Mamina, ja mám chuť na chlebík a mačaciu kasť /chcel povedať kačaciu masť/ :D:D:D. Neviem, čo ho to napadlo.
nika.sum
13.03.10,08:08
Keď som sa dnes ráno spýtala syna, čo by si dal na raňajky, povedal:
Mamina, ja mám chuť na chlebík a mačaciu kasť /chcel povedať kačaciu masť/ :D:D:D. Neviem, čo ho to napadlo.

Mozno pozeral Alfa:D:D
babka - ježibabka
13.03.10,18:27
Inśpirovala ma Pavla varením a domom. Niekedy sa v našej dedine veľa pálilo po domácky. Veď sa aj hovorilo, že nepália iba traja (socha troch svätých, už si ani nepamätám, ktorí sú to). Spomína to terajšia suseda. Keď stavali dom, vtedy tiež pálila a dcére, mala asi 3 roky, povedaka, aby nikoho vepustla k nim. A tak malá každému, kto išiel okolo povedala Teta, k nám nesmiete ísť, lebo mama varí pálenovú polievku. Dievčina má už 50 a smeje sa, aká bola tajnostkárka.
Lubica H
15.03.10,09:30
v nedeľu som varila obed, náš Samko sa hral v izbe. v jednom momente som počula rachot a následne plač.
"Samko, čo sa stalo?"
"Spadol som sám od seba." (zásadne sa všetko deje samé od seba :D)
"A ako si spadol?"
"Takto." - a názorne mi spomalene predviedol celý pád, ako zletel z postele.
ZEvina
15.03.10,09:42
... to mi pripomenulo: raz keď môj syn spadol, vravím mu postav sa, on plačky: mamííííííí, pomož mi! Ja som bola dosť ďaleko od neho, tak mu vravím: poď sem, pomôžem ti! On vstal, prišiel ku mne a tam si ľahol tak, ako predtým spadol!... no nepostav ho! :D:D
evuš
15.03.10,12:38
ešte ma napadlo... manžel si kúpil tesársky uholník /s pravým uhlom/ - neviem ako sa to správne volá, samozrejme deti sa s ním začali "bavkať"... Manžel mal :D škeriacu náladu a zahlásil : deti nepokazte mi to, pretože to je prvá vec, čo som si kúpil za sedem roka manželstva :eek:... a naša vtedy 4 ročná všetečnica mu nato zahlási : "Tatinko, Ty nemáš ani takú poriadnúúúú ženskúúúúú, aby ti niečo kúpila ???? " No, čo som to len za manželku?...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
ludmilla
15.03.10,23:13
Včera som počula rozhovor syna s kamarátom:
Kamarát:"Moja mama je chudšia ako tvoja!"
Syn:"Ale moja je mäkkšia!"
Bola som naňho aj tak veľmi hrdá .....

:eek::eek::eek::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

....... ale hneď včera som začala s dietou a cvičením.:confused::confused::confused:
ZEvina
16.03.10,08:13
Včera som počula rozhovor syna s kamarátom:
Kamarát:"Moja mama je chudšia ako tvoja!"
Syn:"Ale moja je mäkkšia!"
Bola som naňho aj tak veľmi hrdá .....

:eek::eek::eek::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

....... ale hneď včera som začala s dietou a cvičením.:confused::confused::confused:

to je krásne, aké "úžasné" sme v očiach našich detí! Ja som raz prišla domov z práce (ako vždy plná taška práce), za stolom sedí päť kamarátov a syn: Mami, ukáž im ako vieš počítať na kalkulačke bez toho, že sa nepozeráš na klávesnice! Ich mamičky len píšu tak, že sa nepozerajú na prsty a ty vieš aj počítať! :D:D:D
monika74
16.03.10,16:45
moja 7-ročná neterka po prelistovaní istého nemenovaného denníka znechutene pozrela na fotku nahej modelky a skonštatovala:
"Že sa nehanbí taká holá sa fotiť, prsia má ako buchty na pare!" :D
ludmilla
16.03.10,19:20
to je krásne, aké "úžasné" sme v očiach našich detí! Ja som raz prišla domov z práce (ako vždy plná taška práce), za stolom sedí päť kamarátov a syn: Mami, ukáž im ako vieš počítať na kalkulačke bez toho, že sa nepozeráš na klávesnice! Ich mamičky len píšu tak, že sa nepozerajú na prsty a ty vieš aj počítať! :D:D:D

Oni vedia vždy niečo vyzdvihnúť, sú to naše poklady ....
monika74
20.03.10,18:01
..a zasa moja neterka v hlavnej úlohe :)
Otázka na babku:
"Babka v škole nám dali úlohu, niečo urobiť, hádaj čo?"

Babka tušiac, že čo, odpovedá:
"No predsa zástavku."

Neterka:
"Nie babka, neuhádla si! Vlajku!" :D ;)
mariana11
21.03.10,06:35
Dcéra má síce už dvadsať a muži sa jej páčia:), ale keď bola malá, tak asi ako mnohé dievčatá, chcela za frajera a muža len svojho ocka.

Ale najlepšia hláška bola, že jej sa páčia muži, ale len od hlavy po pás. To dole by už nemuselo byť:eek::eek:
monika74
21.03.10,07:46
Dcéra má síce už dvadsať a muži sa jej páčia:), ale keď bola malá, tak asi ako mnohé dievčatá, chcela za frajera a muža len svojho ocka.

Ale najlepšia hláška bola, že jej sa páčia muži, ale len od hlavy po pás. To dole by už nemuselo byť:eek::eek:


niečo v podobnom duchu zahlásil aj môj bratranec, keď mu začínala puberta, prehlásil, že on sa ženiť nebude, lebo sa musí pri tom bozkávať. :D Bola som mu na svadbe a veruže s tým vôbec nemal problém, keď mal pobozkať svoju manželku. Dokonca je už aj otcom jednej dcérky. :D
uct2007
21.03.10,08:05
Naša 5-ročná vnučka býva s nami a tak pekne nás volá s mužom - "starkovia".
Prišla som domov a v taške som mala čokolády a malá pozerá do tej tašky, pozerá a hovorí nám s mužom:
"Starkovia... a načo má starká tak veľa tých čokolád? " a muž jej na to:
"To má starká do roboty" a ona na to :
"Hm,hm...to bude starká, ale riadne dlho v tej robote" :)
amda
22.03.10,19:20
Nas syn dnes poucoval babku: " Babka, toto je sumivy celaskon, je to vitamim a pouziva sa pri chorobnosti. Nesmies ho vsak vela zjest, lebo mama povedala, ze sa pokakas!"
amda
22.03.10,19:30
Este ma napadlo, starsiemu synovi sme hovorili, ze ma mat rad svojho braceka, lebo on si ho vybral spomedzi vsetkych deti na svete za braceka, a nato starsi syn hovori mladsiemu: " ja som taky rad, ze si sa mi narodil, a nevybral si si nejaku sestricku!":D
uct2007
23.03.10,18:48
A tak ma napadlo,aký bol môj syn keď bol ešte malý domotaný z toho, že okolo seba mal len samé baby,že všetko najprv rozprával v ženskom rode a samozrejme sme ho stále opravovali,že on je chlapček ,tak musí hovoriť v mužskom rode, tak už bol chudáčik taký z toho domotaný,že raz sa tak vadili so sestrami o poriadku,že kto bude upratovať a on že : "Ja to po Vás upratovať nebudem, ja som neni Váš slúž" (slúžka)
ludmilla
27.03.10,16:26
Moja dcéra má 20 rokov, dnes sme boli mamám umyť okná, keď som už umývala posledné dcéra zamyslene pozerala na mňa a spýtala sa: "mami to ako umývaš tie okná", hneď sa mi tá otázka nezdala :rolleyes::rolleyes::rolleyes: tak som sa jej spýtala a ako ich umývaš ty? Jej odpoveď bola zaujímavá: " no rámy vodou, ale sklá len okenou" :eek::eek::eek::eek:
Rozalka
27.03.10,16:44
Celkom dobrý zlepšovák, ušetrila čas a aj vodu. :) :D
... a po týždni budú aj tak úplne rovnaké.
uct2007
27.03.10,16:52
Keď mala moja dcéra okolo 14-15 rokov bola "majsterka sveta", vždy mala len ona pravdu, vždy len ona bola dobrá a my zlí (to zažíva veľa rodičov s deťmi, v tomto veku - nehovorím nič nové pravda ??:) )
No a raz jej tak povedal muž,keď už toho mal naozaj dosť:
"Ja Ti veľmi prajem také dieťa, ako si Ty"
a ona mu na to :
"Nooo, ocko, tak Ti "pekne ďakujem", to mi teda "pekne" praješ" :) :)
misoft
28.03.10,10:34
... a po týždni budú aj tak úplne rovnaké.
Keby len po týždni. Stačí na druhý deň, aby zapršalo a sú také isté ako predtým aj po dvoch dňoch :D.
BTW: Keď sa moja 3/4 zberá umývať okná, tak už viem že ešte v ten deň začne pršať (prípadne sa zhorší počasie a zdvihne sa vietor - aj s prachom). Tak jej vtedy odkazujem, reku načo to umýva, keď to bude znova tak isto zasvinené. Prečo radšej nepočká na dážď, ktorý jej to umyje zadarmo?
uct2007
28.03.10,10:42
Keby len po týždni. Stačí na druhý deň, aby zapršalo a sú také isté ako predtým aj po dvoch dňoch :D.
BTW: Keď sa moja 3/4 zberá umývať okná, tak už viem že ešte v ten deň začne pršať (prípadne sa zhorší počasie a zdvihne sa vietor - aj s prachom). Tak jej vtedy odkazujem, reku načo to umýva, keď to bude znova tak isto zasvinené. Prečo radšej nepočká na dážď, ktorý jej to umyje zadarmo?

Tak to Tvoja umýva okná presne v takom čase kedy aj ja :) :)
inajana
28.03.10,15:38
Dnes sa posúval čas - moje dieťa trápi:
"AKO stihli rozviezť poštové balíky ...?

No, odpoveď o zabezpečení logistiky s hodinovým posunom - samozrejme nedostalo :-(

PS: a potom "negoogluj" ... ;-)
Fanny.G
29.03.10,13:32
Včera sa dcéra môjho priateľa hrala na počítači hru a keď mi vysvetľovala čo tam robila,tak vraví:
"Bola som na cintoríne s mojou postavičkou,boli tam duchovia a ja som sa rozprávala s jednou duchovicou..."
Tak sme sa na tom zabavili celkom dobre:D
Tie deti sú fakt podarené:)
Julian
29.03.10,20:04
Naša teraz už 3 ročná vnúčka žije rozprávkami tak, že bežne prechádza z rozprávky do reality a naopak.
Mala 2 a 1/2 roka keď som ju mal v opatere. Na desiatu som jej mal pripraviť nejaké ovocie a tak jej vravím: "Emka pozri aké krásne červené jablčko si dáme na papanie". A ona mi nato: "Netem čevené. Snehujenka take spapaua a bouo otavené". Vážny argument takže som ho ošúpal a bolo to vyriešené.

Alebo keď mi blahoželala k narodeninám tak jej vravím: "Emka a vieš koľko mám už rokov?" a ona bez zaváhania "Ako stala vlba" - aká otázka taká odpoveď.
lavanda
31.03.10,16:35
Moje deti sú už veľké (až priam veľmi veľké:rolleyes:), ale keď boli malé, viedla som im obom denníky, ktorými si občas listujem, keď ma život trochu prikvačí:D... Dnes v predveľkonočnom zhone som sa do nich opäť začítala a rozhodla som sa podeliť s vami o ich "postrehy". Dobre som sa zase nasmiala a teším sa na vnúčatá, lebo som presvedčená, že čo dieťa, to majster slova:) a zaplním ďalší zošit.
lavanda
31.03.10,16:59
Keď som sa dnes ráno spýtala syna, čo by si dal na raňajky, povedal:
Mamina, ja mám chuť na chlebík a mačaciu kasť /chcel povedať kačaciu masť/ :D:D:D. Neviem, čo ho to napadlo.

Prišli mi na um otcove spomienky, ako raz k nim prišiel na návštevu nejaký chlapček a keď sa ho opýtali, či nie je hladný a čo by si dal jesť, poobzeral sa dookola a okúňavo povedal" "Nooo...hoc aj tie koláče...":D
monika74
03.04.10,10:49
aktuálny veľkonočný výrok mojej neterky:
-Monika škoda, že nie si chlapec. :rolleyes:
- A prečo moja?
- Lebo by si ma prišla oliať.;)
- :D:D:D
Rozalka
03.04.10,11:09
Moje deti sú už veľké (až priam veľmi veľké:rolleyes:), ale keď boli malé, viedla som im obom denníky, ktorými si občas listujem, keď ma život trochu prikvačí:D... Dnes v predveľkonočnom zhone som sa do nich opäť začítala a rozhodla som sa podeliť s vami o ich "postrehy". Dobre som sa zase nasmiala a teším sa na vnúčatá, lebo som presvedčená, že čo dieťa, to majster slova:) a zaplním ďalší zošit.

To vytriezvenie sa mi veľmi páčilo :D:D:D

Bola som nedávno v Oceanáriu v Budapešti a jedno dievčatko k svojej mamke: "Mami, pozri, táto ryba vyzerá presne tak ako tatinko."
Keďže boli v hlúčiku cca 6 dospelých, tak som nevedela, ktorý je jej tatinko, ale po chvíli som si to úplne jasne uvedomila. Naozaj vyzeral ako tá ryba. :D:D:D
Tamila
03.04.10,18:42
Ten denníček výrokov detí je dobrá vec. Tiež som ho mala zavedený a teraz, keď sú moje deti už nie deťmi;), občas prečítame. Keď mal syn tri - štyri roky, boli sme v ZOO. Bol tam v jednej ohrade somárik a jedna rodinka sa pri ňom fotila aj s deťmi. Môj syn na plné hrdlo na mňa volá: Aha mama, pozri, koľko somárov!
Nika
03.04.10,18:55
Prišli mi na um otcove spomienky, ako raz k nim prišiel na návštevu nejaký chlapček a keď sa ho opýtali, či nie je hladný a čo by si dal jesť, poobzeral sa dookola a okúňavo povedal" "Nooo...hoc aj tie koláče...":D

to mi pripomenuloa moju dcéru. mala asi štyri roky, boli sme u kamarátky. Sama zjedla balík tyčiniek a ked sme sa vátili povedala: " ani jesť nám nedali"....no ale je pravda, že tyčinky nie sú jedlo
0123misa
08.04.10,10:12
ja ked som bola mala a este som nevedela povedat R tak sa ma to jeden den sestra s mamou snazili naucit, az sa ma raz opytali ako sa povie ked clovek zomrie...spravna odpoved mala byt mrtvola, no ja som zavelila ZDOCHLINA :)
0123misa
08.04.10,10:19
nielen deti ale aj stary ludia alebo ludia co nevedeia dobre jazyk kadeco trepnu, jedna moja kamaratka mi raz opisovala jej priatela a namiesto toho aby povedala ze mal bradu (ukazujuc na nu) povedala ze tu mal bradavku,,,, ja som sa sulala na zemi potom,,,chuda nechapala.,,,,,
0123misa
08.04.10,10:21
Este ma napadlo, starsiemu synovi sme hovorili, ze ma mat rad svojho braceka, lebo on si ho vybral spomedzi vsetkych deti na svete za braceka, a nato starsi syn hovori mladsiemu: " ja som taky rad, ze si sa mi narodil, a nevybral si si nejaku sestricku!":D
To bolo mileee
0123misa
08.04.10,10:28
Moja sestra ked bola mala tak vtrhla do zachodu ked tam bol otec ,,,,no jej hlaska bola ze oco ma tiez taky chvostik ako nas pes :)))
0123misa
08.04.10,10:30
Alebo ked som mala cca4-5 rokov tak sme sa prestahovali do moveho domu a na jar ked sa roztopil sneh som v zahrade nasle ehm prezervatívy a cela natesena som bezala za mamou, ze ..AHA NASLA SOM BALONIKY..
kunkelovaa
08.04.10,10:48
Môj 5 ročný syn si pýtal "hríbiky z rezervy" (samozrejme myslel z konzervy)
uct2007
08.04.10,10:53
5. ročná vnučka býva s nami, pozerá dosť rozprávok v čestine a tak sa stáva,že aj zamontuje do slovenčiny češtinu. A tak raz bol u nás aj 2-ročný vnúčik a robil jej stále zle a do prieku a ona už taká riadne nahnevaná až červená v tvári mu zahlásila : " Ty seš ale zlobivej kluk, ma štveš"
hnedoočka
08.04.10,10:54
manžel šoféroval z Rakúska a po dlhšej dobe synátor, čerstvý držiteľ vodičáku , sa ho spýtal, či ešte nie je unavený, že by ho mohol vystriedať.

Odpovedal mu, že keď naňho bude padať únava , tak mu dá samozrejme vedieť!;)

Nato syn pohotovo odpovedal: " No, len aby si to neprespal! ":rolleyes:
Dušan V
08.04.10,11:21
Náš syn keď mal asi 3roky: spýtala som sa ho ako ma ľúbi,syn : chvíľu rozmýšľal ,ako...ako...makové rezance
Llívia
08.04.10,17:21
Náš syn keď mal asi 3roky: spýtala som sa ho ako ma ľúbi,syn : chvíľu rozmýšľal ,ako...ako...makové rezance
Moderná doba, už neplatí, že soľ nad zlato, ale dobre omakovaný rezanec nad všetko!:D:D:D
zk24
08.04.10,17:30
Brat mamine doniesol k sviatku zenske tampony... s odovodnenim: "maminke kvetinku, ktora sa rozvinie".

s malym bratom sa dodnes tahaju prirovnania ktore vymyslel... niekto povie ze je hladny ako vlk alebo pes... tak on je hladny ako "kôň v dreve a had v kone".
Ivana Š
11.04.10,15:03
:) Dostala som od syna dnes pochvalu
(nastavila som na jeho počítači internet tak, aby fungoval, ako má, o čo prosil ocka už dva týždne, ocko nemal čas, a zvládla som to :) )

:) maminka, ty si taká šikovná, ty ani Rex nepotrebuješ :)
Hovorím mu: prečo Rex?
Andy na to: Niektoré maminky, aby boli šikovné, potrebujú prací prášok Rex. Ty nepotrebuješ, ty máš rozum :)
kunkelovaa
12.04.10,11:25
Môj mladší je veľký zmýšlateľ. Na Vianoce "spríjemnil" pobyt kapra vo vani avivážou.
Ivana Š
12.04.10,11:28
Môj mladší je veľký zmýšlateľ. Na Vianoce "spríjemnil" pobyt kapra vo vani avivážou.

to aby na panvici pekne voňal ;)
hnedoočka
12.04.10,11:30
to aby na panvici pekne voňal ;)

...a aký svieži dych ste potom mali...:D
evuš
12.04.10,11:45
...a aký svieži dych ste potom mali...:D

... a určite bol jemnučičký ako pierko..:D /žeby som sa nechala inšpirovať Vašim receptíkom tento rok i ja ?/ :D:D
uct2007
12.04.10,12:31
Môj mladší je veľký zmýšlateľ. Na Vianoce "spríjemnil" pobyt kapra vo vani avivážou.

To mi pripomenulo našu malú...na Vianoce nám hovorila:
"Dajme rybičkám teplejšiu vodu, lebo v tej studenej sa im nepáči"
uct2007
12.04.10,12:33
Mám 2-ročného vnúčika,ktorému kúpil ocino živého zajačika, no a tento hovorí: "...Plečo zajo nelozpláva...asi má slabé batelky?" :) :)
Tamila
12.04.10,15:45
... a určite bol jemnučičký ako pierko..:D /žeby som sa nechala inšpirovať Vašim receptíkom tento rok i ja ?/ :D:D
Keď kapríka ochutia deti, tak to ešte ujde, ale stalo sa to aj mne. Keď boli deti malé, hrali sa s kaprom vo vani, ja som si pritom naložila práčku, zapla a odišla. Vôbec mi nedošlo, že práčka vyteká do vane:eek:. Našťastie to zbadal manžel hneď, ako tam tiekla voda a pre istotu ho ihneď zabil:D.
0123misa
12.04.10,17:08
moj maly synovec povedal raz nasmu susedovi ze : Chod ta do budy, lebo inak ta dobijem!!! :D odvtedy sa sused bal k nam chodit :D:D:D obcas lepsie ako mat psa....
ZEvina
20.04.10,12:22
Moja trojročná vnučka: "Babka, dnes je piatolok! Dnes budem spinkať u teba! (Keď je pondelok, utolok.... prečo by nemohol byť aj piatolok? :D:D:D)
lorelei
20.04.10,12:32
Mám 2-ročného vnúčika,ktorému kúpil ocino živého zajačika, no a tento hovorí: "...Plečo zajo nelozpláva...asi má slabé batelky?" :) :)

Tak tu sa musim pripojit, moja 1,5 rocna dcera tiez ma vsetko s baterkami :D. Co nejde, tak na to povie, nejduuu bateuky .... :D
finis
20.04.10,15:26
pekne hlasky:).tu je nasa najnovsia.
moj sestrocny syn sa zacal ucit v skolke anglictinu a brat sa ho pytal: ako sa povie "chlapec"?(boy) odpoved: vojna
Zdenka 0705
20.04.10,15:40
Môj vnuk, prvák, keď je u mňa na prázdninách, vždy si donesie obľúbeného macíka. Macko má na zadočku malú etiketu z akého materiálu je vyrobený. Vnúčik ma rozhorčene jeden večer upozornil : "Babí, to jsou ale lidi, ani nevědí, že je to méďa, a ne PES." :D :---
blondy
20.04.10,15:48
Pridávam sa zo zážitkom s mojím prvákom... Včera sa mu večer začalo čkať... prišiel za mnou a oznámil mi : "mami mne sa hrčká :)"
uct2007
20.04.10,16:11
Sedeli sme s dcérou v kuchyni a rozprávali sa, prišla malá 5-ročná vnučka a hovorí:
"Prepáčte, že Vám kazím Vaše súkromie...ale nemohli by ste mi naliať čajík?? "

alebo volala na maminu:
"Mamí, mamí...rýchlo zavri okno, lebo sem vletí čmeliak, ten čo má tú veľkú srsť, uštipne nás a potom budeme revať" :)
amda
20.04.10,18:40
Dnes mi starsi syn hovori:" Mami, teraz sme mali, tak malo pocuvame, ale ked vyrastieme, tak budeme pocuvat vela!" No, az sa toho bojim.:D
misoft
20.04.10,18:45
"Prepáčte, že Vám kazím Vaše súkromie...ale nemohli by ste mi naliať čajík?? "

Keď toto povedalo 5 ročné dieťa - vidieť vysoký vplyv výchovy a slušného správania. Prípadne odpozorovala toto od starších. Málo kedy je toto vidieť (príp. počuť) od tak malých detí - klobúk dolu Tebe aj Tvojej dcére za kvalitnú výchovu.
uct2007
21.04.10,04:15
Keď toto povedalo 5 ročné dieťa - vidieť vysoký vplyv výchovy a slušného správania. Prípadne odpozorovala toto od starších. Málo kedy je toto vidieť (príp. počuť) od tak malých detí - klobúk dolu Tebe aj Tvojej dcére za kvalitnú výchovu.

Ďakujeme.
ubka
21.04.10,19:58
U susedky býva syn s rodinou a 5 ročny vnuk pribehol o 23.hod za babkou a kricí: "babi, rychlo volaj 112, zle je! Ocko dusí mamu a ona už iba chrčí!...
babka prišla do spalne a tíško čakala, až sa situácia vysvetlí...:D:D:D
ubka
21.04.10,20:01
ten istý 5- ročný Filipko sa pýtal babky: " babi, ako sa dostane moja sestrička von z mamičkinho bruška?"..babka vysvetľovala," no vieš, keď sa jej bude chcieť vidieť nás, ona sa potom vykopká z mamičkinho bruška.."..Filipko sa zamyslel a po chvili hovorí, " babi, len jedno neviem pochopiť, ako sa do bruška dostal rýľ! " :D:D:D
inajana
22.04.10,13:14
Kŕsňa venčí pred domom buldočka, pes začne do detí na ulici štekať a ona kričí:
"Odstupte sa - ZACLÁŇATE mu!"

Len tak sa malá moce v sychravom studenom počasí po podstene, samozrejme rozpráva a rozpráva ...
"Krstná,aha - DYMÍ sa mi z úst ..." (namiesto PARÍ)
uct2007
23.04.10,07:34
Pridávam zážitok s ďalšou vnučkou ešte keď akurát začala rozprávať, no veľmi sme jej teda nerozumeli,sa priznám. A raz tak hovorila: "Bovi sme u Mavtanov a bova tam babovka"...a ja som pochopila,že hovorila,že boli u Mjartanov a pochopila som z toho,že mali bábovku. A tak jej hovorím,či bola dobrá tá bábovka - a ona na mňa vygoooolila tie svoje okále a hovorí, nie "babovka...ale Babovka ... B a š k á "- ešte to tak zdôraznila,aby som konečne pochopila,že hovorila o Barborke...:)
uct2007
23.04.10,07:40
A s touto istou vnučkou mám viacej zážitkov, čo sa na nich dodnes smejeme a spomíname : najst.dcéra nastúpila po materskej do práce a tak som chodila pre ňu do škôlky a raz tak ideme domov, ona po chodníku a ja po ceste a ona na to:
"...no niekoho tu asi zrazí auto" :)
truch
23.04.10,07:48
Rada spomínam na študentské časy, keď sme brávali 3-ročného synovca, inak poriadne číslo, na prechádzky.
Cestovali sme v Blave električkou, v čase hlbokého socializmu. Pozeral von a komentoval okolie, až zbadal veľký portrét Lenina.
Všetci v električke zostali ticho, keď zahlásil: "toho uja moja mama veľmi nemá rada", našťastie tam nebol žiaden ŠTbák:D:D
alebo
sedel na nočníku a čítal noviny, zrazu počujeme: k.., p..., všetky známe nadávky zakončil výrokom:" to je hrozné, čo v tých novinách píšu"
ubka
23.04.10,10:24
Dnes ma zaujalo filozofovanie malej Katky, ktorej mamička nakazovala aby si dala čiapku, lebo fúka vietor.
Katka s komentárom.." aj tak si mi ešte nevysvetlila, ked sa na ruku dáva rukavica, na nohu nohavica, prečo sa na hlavu dáva čiapka a nie hlavica!?"
..odhadujem, dievčatko malo cca4-5 rôčkov...pobavila ma malá filozofky a vlastne som sa aj nad tým sama zamyslele, aká logika :)
uct2007
24.04.10,07:44
Včerajší zážitok s našou malou :
Muž skúšal slnečné okuliare, malá na neho pozerá, pozerá a hovorí:
"Teda starký, vyzeráš ako puberťák"...muž na to:
"No to si ma teda ale urazila" a ona na to: "Prepáč, nechcela som raniť Tvoje city" - no na 5-ročné dieťa má teda výroky,ktoré stoja za to :) :D a ktorými nás "dostane"

A taktiež zo včera:
Pýta sa maminy, že kde ide, mamina na to,že si ide zapáliť.
"Mami, nefajči toľko, veď si teraz fajčila, ničíš si zdravie a pokazí sa ti kožka" :) :)

máme doma veselo :)
Kazu
24.04.10,07:46
Tá vaša malá je naozaj zlatá :D
uct2007
24.04.10,07:53
Tá vaša malá je naozaj zlatá :D

No to teda hej, je to riadna beťárka :)
misoft
24.04.10,15:52
uct2007
Tieto "výroky" plné múdrosti by sa mali dokumentovať audiovizuálne - bol by z toho PERFEKTNÝ rodinný film. :D
Stanislav 1975
24.04.10,15:59
Keď mal moj mladší syn asi 2 mesiace,tak ten starší 3 ročný zahlásil- oco, hoďme tomáša do smetiaka-aj tak nič iné nerobí len plače...
uct2007
24.04.10,15:59
uct2007
Tieto "výroky" plné múdrosti by sa mali dokumentovať audiovizuálne - bol by z toho PERFEKTNÝ rodinný film. :D


Niečo zdokumentované máme, ale pri našej malej jednoducho nestíhame :), ja fakt neviem,z akého zdroja to čerpá... ale ešte dnes zahlásila, že :
"Idem ukázať mamine, ako improvizujem" sme len pozerali...:):D:)
inajana
25.04.10,09:53
uct2007
Tieto "výroky" plné múdrosti by sa mali dokumentovať audiovizuálne - bol by z toho PERFEKTNÝ rodinný film. :D

Ako KAMEŇÁK "X" ...
inajana
25.04.10,09:55
Kamarátka sa sťažuje, ako jej dcéra vymýšľala, že si chce predĺžiť víkend
- ABY jej napísala ospravedlnenku na pondelok.
Samozrejme, že s tým nesúhlasila, tak si školáčka vzdychla:
- budem musieť ísť do susedov (akože k nám)
Tak sa jej mama pýta:
- čo si myslíš, že teta Jana ti ju napíše?
- nie, ale minule mi Boris (moje dieťa - ZŠ) už ospravedlnenku napísal ... :-o ??? !!!
Ivana Š
25.04.10,10:43
Moja dcéra tak "miluje" fyziku, že je vtedy ochotná ísť radšej k zubárovi :D:D:D
ZEvina
29.04.10,11:03
Moja polročná vnučka je chorá a berie antibiotiká. Asi sa jej na vkus mojej staršej troj ročnej vnučke venujeme viac, ako sa jej páči, lebo prišla za maminou: "Mamíííí, aj ja som chorá, všetko ma bolí, musím si dať cukrík!" :D:D
brčko
29.04.10,11:26
Môj 1,5ročný syn velmi nehovorí, ale rád všade vylezá (používa doma stoličku, ktorú si dotiahne kam potrebuje, napr. ku drezu a lyžičkou pije vodu z niečoho, čo sa tam práve nachádza!) a velmi rád chodí po schodoch.

Moji rodičia majú na dome dosť široké schodisko, asi 10schodov. A on rád vystihne chvílku, ked sme na dvore a on nie je sledovaný, že schodmi chodí hore a dole. Samozrejme nie držiac sa niekoho, ani kolenačky a ani po kraji držiac sa steny, ale rovno stredom a postojačky, ako všetci velkí. Ked to zaregistrujeme, tak vyštartujeme ho istiť (zistila som, že zakazovať to nemá v jeho prípade význam, musí sa to naučiť). Babka bola hore na schodoch, ja dole. On najprv vyšiel hore, potom sa otočil, zišiel dole. Rýchlo sa otočil smerom k babke a hovorí "idiš!" (vidíš!)
nika.sum
29.04.10,13:46
Nas maly Matko 3,5 r. zahlasil, ze aj on bude mat deti ked bude velky (uz sme mu vysvetlovali, ze teraz este nemoze mat) a potom ich bude nosit ku mne (ako babke), lebo aj my jeho davame babke...
Vcera robil nieco co nemal, uz ani neviem co, ale vyhrazala som sa mu, ze ked neposluchne vezmem mu nove auticko a on na to: A ja ti zoberiem tvoje papiere...(akoze uctovnicke)
uct2007
29.04.10,16:07
Prezradím, ako dnes malá "perlila"...obzerá sa a obzerá v zrkadle a hovorí:
"No starkovia, (starkovia sme my s manželom) asi budem musieť ísť na "liposupciu" :) ja reku z kade to to dieťa asi má...no z reklamy v TV :), ako nám prezradila.

Muž má nové zuby - volá ich "vyklápačky", hovorí,že niekto si dá kravatu, keď kdesi ide von, on si založí nové zuby, a tá naša malá všetko "natáča". Jedného dňa, dcéra v práci, malá s mužom doma a hovorí :
"Starký, otvor papuľku, daj si rýchlo zuby a ideme pre starkú do roboty".

No myslím, že sa ešte doma veľakrát nasmejeme na jej hláškach.
inajana
29.04.10,18:11
Boli sme sa s deťmi prejsť ... Ako prechádzame okolo futbalového ihriska, synátor začne opisovať, že sa minule hrali a zbadal o strom priviazaného (asi nechceného) psa. Odviazal ho, potom sa tam okolo nich tmolil.
Nestihla som zareagovať (pochváliť - či ... ), svoj monológ ukončil šúchajúc si natešene dlane vetou:
"Zas mám jeden schodík do neba ..."
Lubica H
30.04.10,05:07
moje výchovné metódy sa začínajú obracať proti mne :D ...

náš 3,5 r. Samko sa už občas hrá na "malom počítači" (notebooku) také tie detské hry - pexeso, autíčka, vláčiky, atď. Nevie čítať, písať, ale vie, čo má kde zmačknúť. samozrejme, je do toho pomerne žhavý, takže ho musíme chladiť, aby pri "malom počítači" nepresedel celý deň. takže, pravidlo číslo jeden - ak sa chce zahrať, musí byť oblečený a najedený. a to sa mi vypomstilo - bol u nás cez víkend môj otec a chcel vedieť, aké má spojenie domov. ja rýchla - v pyžame - sadla k "veľkému počítaču" (pc v spálni) a začala hľadať spoje, aby sa otec dostal domov. Samko prišiel do izby, pozerá na mňa, dal si v ruky v bok a hovorí: "ja som oblečený a nemám zapnutý počítač, ty si v pyžame a si na počítači. to sa patrí? hm?" ... no, popravde, ani som nevedela, čo mu mám na to povedať... ale mal pravdu. :D
Vlastas
30.04.10,05:55
Veľmi som sa pobavila na týchto výrokoch vašich malých detí, vnúčeniec. Je to veľmi milé.Mňa však teraz napadlo ako môj syn /už dospelý - maturant/ zistil tesne pred maturitou dôležitú informáciu. Určite nám je všetkým známe dielo "Skon Paľa Ročku" od spisovateľky B.S.Timravy. Nakoľko toto dielo rozoberali na hodine slovenčiny, môjmu synovi celý čas nebolo jasné prečo má toto dielo taký čudný názov "Skopala ročku". /u nás je slengovo vedro - ročka/. Vždy keď učiteľka vyslovila názov diela, on počul "skopala ročku" a nie "Skon Paľa Ročku" a preto sa v nestráženej chvíli prihlásil, "prosím, akú literárnu úlohu v tomto diele predstavuje to vedro, ktoré sa uvádza v názve diela" . To ste mali vidieť čo sa dialo na hodine, syn musel vysvetliť najskôr - aké vedro- a čo je to ročka, a keď to vysvetlil pani učiteľka opustila triedu /nebola schopná sa smiať priamo v triede/ a študenti ani nehovorím. Teraz už len dúfame, aby si syn nevytiahol túto tému, lebo určite nebude schopný seriózne a dôstojne odpovedať, ale určite si toto dielo zapamätá na celý život.:D:D:D
ZuzanaP
30.04.10,11:20
Išli sme včera s drahým po meste a začuli sme rozhovor jednej maminky s dcérou. Maminka hovorí dcére: "Chceš aby som ocinovi povedala, čo si zase vyviedla?" A malá na to: "A mám ja ocinovi povedať, že si si zase kúpila tú šunku?" :):D:):D Sme s drahým veru nevydržali bez smiechu....
aneurizma
30.04.10,16:01
Výroky detí sú úžasné, môj syn má 20 rokov, ale veľmi rád počúva moje historky o tom, čo povedal a čo vyparatil. Dodnes veľmi rád jednu z nich aj naďalej používa v praxi: Mama, keď si si ma vyrodila, tak sa o mňa musíš aj starať...
Kazu
01.05.10,18:40
Dnes moja trojročná vnučka stála pod orgovánovým kríkom a prosila mačku: Mačička moja, prosím ťa, nelez na ten strom veď spadneš.:D
ubka
01.05.10,19:01
Štvorročný Filipko lichotil mamičke: "mamička, ty si taká šikovná aj dobre varíš..." mamicka ho pohladila po hlávke a hovorí mu, tebe chutí anjelík to čo ja varím?
..mne nie, ale psíkom to veľmi chutí!"
555555
06.05.10,06:03
Pracujem v škole.Mala som náušnice dlhé s korálkou a perleťovou časťou.Druhák hovorí:Pani vychovávateľka,ešte si tam pripnite vlasec a môžete chytať na ne ryby.
Ivenka
06.05.10,07:00
Keď som sa cestou so synom zo školy sťažovala ako som pribrala kvôli tomu, že ráno neutekám na utobus na čo som zahlásila, že od zajtra budem chodiť zasa autobusom môj zahlásil: Mamka, to si veľmi múdro povedala.
RenataGat
06.05.10,14:03
Pred nedávnom mal môj starší syn ovčie kiahne. Mladší päť ročný to okomentoval vetou: Julián má kozie bobky.
220870
06.05.10,14:48
Bratov syn 3 roky.Včera sa počas burky spýtal prečo to tak hrmoce,otec mu zo srandy povedal "že to panbožko hrkoce s hrncami", odoveď malého "pôjde za to do pekla".
uct2007
06.05.10,16:59
Pred nedávnom mal môj starší syn ovčie kiahne. Mladší päť ročný to okomentoval vetou: Julián má kozie bobky.


Naša malá akurát má teraz kiahne a muž ju volá" Ty naše malé kiahňatko"...síce je to manželov výrok, ale pokračujem jej komentárom.Ona sama má veľký problém, keď sa pozrie na seba do zrkadla a povie: "...no ja ale hrozne vyzerám, veď ani nebudem môcť ísť von medzi ľudí !!" :)

No a včera bolo toto: nejak sme si s mojim najdrahším "nesadli" - vykopali sme vojnovú sekeru, ale hádka nebola,len sme po sebe nejak zazerali (aj to býva, pravda?:) no a malá len pozerala a nič...ticho bolo. Odrazu do toho ticha zahlásila:
"Tak toto Vám ja "nezbaštím"...veď ja vidím,starkovia, že sa na seba hneváte, už nie som malá" - no pravda, veď už má 5 rokov :)
evina
06.05.10,17:09
Pracujem v škole.Mala som náušnice dlhé s korálkou a perleťovou časťou.Druhák hovorí:Pani vychovávateľka,ešte si tam pripnite vlasec a môžete chytať na ne ryby.

No a je to tu :D chcela som kliknúť na zábavné, lebo ma to fakt rozosmialo - bum a užitočné:).
Tamila
06.05.10,17:13
Aj mne sa podarilo kliknúť užitočné v príspevku 1427 namiesto zábavné.
inajana
06.05.10,18:31
Štvorročný Filipko lichotil mamičke: "mamička, ty si taká šikovná aj dobre varíš..." mamicka ho pohladila po hlávke a hovorí mu, tebe chutí anjelík to čo ja varím?
..mne nie, ale psíkom to veľmi chutí!"

... pripomenulo mi to moju - vtedy ešte malú - sestru, keď opakovala po mame a tiež ponúkala hostí:

- jedzte, veď aj tak to potom dáme len psovi ...
Nika
06.05.10,18:37
No a je to tu :D chcela som kliknúť na zábavné, lebo ma to fakt rozosmialo - bum a užitočné:).
však veď aj užitočné to je... už vieme ako užitočne sa dajú využiť náušnice.. :D
inajana
06.05.10,18:44
... "skopala ročku" a nie "Skon Paľa Ročku" ... :D:D:D

Vlastas - na tom horehronskom "ROČKA-VEDRE" sme sa smiali s kamoškami až k slzám :-D
uct2007
07.05.10,01:18
... pripomenulo mi to moju - vtedy ešte malú - sestru, keď opakovala po mame a tiež ponúkala hostí:

- jedzte, veď aj tak to potom dáme len psovi ...


Mne to pripomenulo môjho drahého,ako raz "ponúkal" :
"Dajte si, okoštujte... u nás to aj tak nikto neje" :)
Vlastas
07.05.10,07:31
Vlastas - na tom horehronskom "ROČKA-VEDRE" sme sa smiali s kamoškami až k slzám :-D

No aspoň si viete predstaviť, ako sa rehotala profesorka slovenčiny. A som rada že som Vás pobavila v týchto upršaných dňoch. Pozdravujem všetkých. Vlasta
lorelei
07.05.10,15:47
A taktiež zo včera:
Pýta sa maminy, že kde ide, mamina na to,že si ide zapáliť.
"Mami, nefajči toľko, veď si teraz fajčila, ničíš si zdravie a pokazí sa ti kožka" :) :)

máme doma veselo :)

Tak na toto musim tiez nieco pridat. Moja mala /20 mesacna/zase naopak, chcela sa sama hojdat na velkej hojde tej 3-miestnej , lebo som sedela s nou a ona mi na to: NO, mamina ide fajcit, ide, ideeee.........a Ebeca /Rebeca/ sama sa hojdat bude.....No tak to som skoro odpadla, lebo nehovorim pred nou o fajceni, a pred nou fajcim teda ozaj iba ked sme vonku. Ale ako sa vynasla, aby ma dostala z tej hojdy :D
babca
07.05.10,18:31
Ahojte.Taká milá téma .Nedá mi, aby som aj ja neprispela svojou troškou do mlyna. Moja dcéra bola takým maznáčikom starých rodičov / mojich rodičov- už nežijú/ v dobrom slova zmysle.Raz večer, keď sa ukladali spinkať, starká ju mala na rukách a ona -huncút malý / necelé 2 roky/ nakúkala starkej do výstrihu nočnej košele.Starký sa jej pýta či chce didinky a ona sa zamyslela a hovorí: takie vejikie ? / také veliké? / Často sa na tom dnes s dcérou / 26/ zabávame hlavne keď máme výstrihy. Pekný večer a veľa radostí z detí. Babca
babca
07.05.10,18:50
A ešte mám niečo v kufríku. Moja dcéra , už od malička / antivegetariánka / raz keď som šla do obchodu pýtam sa jej čo jej mám kúpiť, čo dobré by si dala a ona keďže ešte nevedela dobre rozprávať/ necelé 2 roky/ mi hovorí " ja by som si daja vojačo sjadké - nejaký pájok maminka./-párok./ K tomuto sa viažu ešte iné historky a spája sa to s jej vekom.Tie však niekedy inokedy. Pekný večer. Babca
hnedoočka
09.05.10,13:21
Môj syn bol v sobotu na prijímacích testoch na nemenovanú vysokú školu.

Keď sa ho dnes príbuzenstvo pýtalo, či bol dobrý,odpovedal vetou príznačnou pre neho: "Nie je podstatné, či ja som bol dobrý, podstatné je ,aby ostatní boli horší!":D
ZEvina
11.05.10,06:15
Keď mal môj mladší syn 6 rokov, v obchode, ktorý mali po ceste do školy predávali také mliečka v sáčku so slamkou a dávala som im "drobné", aby si kúpili na desiatu. Raz mi syn zahlásil: maminka, dáš mi prosím Ťa drobné na desiatu? Ale nie kovové, lebo tie stratím! :eek: - Najmenšia nekovová koruna vtedy bola 20,-- Sk! :D:D:D


Keď bol starší a už chodil na brigády, požičiaval si odo mňa peniaze, že mi ich potom z výplaty vráti. Tak som to zapisovala do notesa. V deň výplaty mu ukazujem súčet - on na jednu položku ukáže prstom a zahlási: Túto sumu si nepamätám, toto vyčiarkni! :D:D:D
... som myslela, že bude podnikateľ...... :D
dau
11.05.10,09:31
Moja dcerka (5 rokov) vcera v skolke jedla "napinavu" polievku - vraj ju po nej napinalo:)))
Inac, spodne gatky oznacila v 3,5 rokoch - "harmusky"
Ivenka
11.05.10,09:36
Syn /9/ pýtal odo mňa 5 Eur na niečo do školy-zbytočné. Tak som vysvetľovala čo všetko musíme zaplatiť z výplaty. Vie, že máme ešte byt, ktorý prenajímame a čo je s tým bytom. Tak som som mu povedala, že momentálne tam síce niekto býva ale nam neplatia ale ja za ten byt musím aj tak zaplatiť, na čo môj syn vyriekol: Veď ty si vlastne mami urobila dobrý skutok". :) No proste som samaritánka.
maajka
12.05.10,13:21
Môj 2 a pol ročný syn príde každé ráno do spálne a povie: doble glanko. :-)
uct2007
12.05.10,14:56
Náš 2 ročný vnúčik si od nás minule pýtal:
"Já če koláčku"...no jasné, že sme nevedeli čo to je,mysleli sme,že chce koláčik, ale kdeežeee, on to "chcel čokoládku" :-)
evuš
13.05.10,05:00
i ja mám taký trošku čerstvý.... včera som kúpala nášho westíka a nedopatrením sa mi do oka dostal šampón pre psy :eek: - samozrejme to štípalo, tak som šomrala... v tom dobehol môj 6 ročný huncút a vraví : "maminka, čo sa stalo? "... tak som mu to vysvetlila... a on ma dorazil :
" uf - ja som sa zľakol, že sa niečo stalo Bennymu".... no super - pes lepší, milší a obľúbenejší ako vlastná mať :D:D:D
piggos
13.05.10,06:21
i ja mám taký trošku čerstvý.... včera som kúpala nášho westíka a nedopatrením sa mi do oka dostal šampón pre psy :eek: - samozrejme to štípalo, tak som šomrala... v tom dobehol môj 6 ročný huncút a vraví : "maminka, čo sa stalo? "... tak som mu to vysvetlila... a on ma dorazil :
" uf - ja som sa zľakol, že sa niečo stalo Bennymu".... no super - pes lepší, milší a obľúbenejší ako vlastná mať :D:D:D

:D:D:D:D
to to len dokazuje fakt, že pes je najlepší priateľ človeka.....:D...pozdravujem bennyho...:)
uct2007
13.05.10,09:00
Aj ja mám čosi úplne čerstvé, o našej malej beťárke 5-ročnej som tu už popísala toho veľa, teraz mala kiahne, po kiahňach nastúpila po prvýkrát do školky, ale hneď poobede keď prišla domov bola nezvyčajne tichá. No a a potom sme vedeli zanedlho,čo sa deje - celé poobedie jej bolo zle, veľmi zle, nič jesť nemohla ani piť, bruško bolelo...
Jej mamina si šla neskôr zapáliť a ja som zostala pri nej a ona tak leží a hovorí:
"No ....ja tu zomieram a moja maminka si ide kľudne zapáliť a decko nechá len tak umreť":) :)
Už dávnejšie som začala písať tieto jej hlášky, keď vyrastie bude sa smiať :)
nika.sum
13.05.10,09:22
Predvcerom mal nas 3,5r. Matko zase zachvat jedu, nedalo sa s nim ani tak-ani tak. Trvalo to asi pol hodinu kym sa ukludnil a dialo sa to vsetko vonku. Vecer ked isiel spinkat, tak som sa ho pytala, co to bolo, preco bol taky jedovaty a on na to: No to sa uz tak stava, deticky su niekedy take zle.... No co na to povedat...
0123misa
13.05.10,10:08
no ako inak moj synovec ako maly pozerava rozpravky rozneho druhu aj ajzykov, nakolko vsetky slovenske uz ma...a raz ked sme sli spolu von a dvere sa zatvorili on zahlasil celý zronený....:( ajajaaaj dvere sou zamčené :(,,, no to mi bolo dopopuku :):---
piggos
13.05.10,11:27
...ja som sa nešla dosmiať keď:

Moja 4 ročná dcéra sa hrala v detskej a stavala si hrad z kociek...celá natešená uteká za svojou sestrou a volá ju, aby sa išla pozrieť, aký postavila hrad a zahlásila : Tinkáááá poď sa pozrieť aký som postavila hrad... ale zavri si oči ak chceš vidieť:D:D:D
lorelei
13.05.10,19:48
Tak moje drobatko, je chore este, ale uz sa to lepsi. Ale, teda skoro tyzden nic neprijimala stravu myslim, ozaj nic, len horko tazko caj, dzus, stavy .....a ked sa uz vcera taka vyhladovana, aj jej uz bolo lepsie, pozerala po vsetkom, co mame v chladnicke, tak si povedala, ze chce mäsko, mäsko..... Mala parok, a kym ho dojedla, ja som si urobila moj salat - ja nejem mäso aby sa rozumelo....tak mi zacala nakukat do misy, a tesila sa, co jej este nesiem. POzrela a hovori : "neni mäsko, mama spapaua" mama spapala! no hotovo, tak sme sa na tom bavili....ze ako keby mama lakoma, rychlo pojedla vsetko mäsko, aby chuda male uz nemalo :D, no to bola hlaska tyzdna teda, lebo cely tyzden nemala chuda ani hlas, ale uz to rozkecala teda :))))))
maajka
17.05.10,14:03
Dnes ráno mi syn povedal: maminka pozri, tu je trtko! Ukazoval na krtka :-)
Tweety
17.05.10,14:04
Dnes ráno mi syn povedal: maminka pozri, tu je trtko! Ukazoval na krtka :-)
Ešte dobre, že neukazoval na niekoho iného doma.:---:---To by už taká sranda nebola.
misoft
17.05.10,14:34
Alebo naopak, to by bola ešte väčšia sranda :D
Lubica H
18.05.10,09:57
znovu pridám svoju trošku do mlyna :):

toto prvé súvisí viac s mojím manželom - malý samko mal také obdobie, že mi hovorieval "maminko". síce u nás sa používa oslovenie "maminka" ale "maminko" som už považovala za vplyv nejakej českej rozprávky alebo filmu (nič proti češtine a cudzím jazykom, časom sa mu to zíde). trochu ma to mrzelo a pýtala som sa manžela, či netuší, prečo mi tak hovorí. a on na to: "asi ťa má tak rád ako ivanina svokra ivanku" (zo seriálu panelák). no chlap... zabíjala som pohľadom.

začiatkom mesiaca boli u nás rybárske preteky a manžel ako správny rybár nesmel chýbať. on vstával ešte pred 6.00, my sme ho so samkom (3,5 r) išli pred obedom pešo pozrieť. cestou sme stretli samkovu spolužiačku rebeku.
ja: "samko, aha, tam je rebeka, pozdrav."
samko: "ahoj, rebeka."
rebeka: "ahoj, samko."
prešli sme niekoľko krokov, samko zastal, buchol sa rukou po čele a povedal: "sakra práce, ona sa do mňa asi zamilovala."

boli sme u svorky a už sme odchádzali, lúčila sa s nami, samko už sedel v aute a volal babku, aby išla s nami.
svokra: "samko, nemôžem ísť, musím sa starať o sliepky, kačky."
samko: "kašli na sliepky a kačky a poď s nami."

a posledný zážitok z tohto víkendu:
samko má rád rozprávky. aj také všelijaké alternatívne. zadá tému a ja rozprávam. alebo aj počas rozprávania určí, čo sa stane. niekedy mi už dochádzajú nápady, ale snažím sa. ale tento víkend (boli sme u našich), som sa akosi dobre nevyspala, nemyslelo mi to.
samko: "maminka, rozprávaj mi rozprávku."
ja: "samko, som unavená. nechceš mi ty porozprávať rozprávku?"
samko: "ja to neviem. ty si najmúdrejšia."
som sa pousmiala... budem si to musieť dobre zapamätať. ktovie, čo mi bude hovoriť o 10 rokov.
evina
18.05.10,10:15
znovu pridám svoju trošku do mlyna :):

toto prvé súvisí viac s mojím manželom - malý samko mal také obdobie, že mi hovorieval "maminko". síce u nás sa používa oslovenie "maminka" ale "maminko" som už považovala za vplyv nejakej českej rozprávky alebo filmu (nič proti češtine a cudzím jazykom, časom sa mu to zíde). trochu ma to mrzelo a pýtala som sa manžela, či netuší, prečo mi tak hovorí. a on na to: "asi ťa má tak rád ako ivanina svokra ivanku" (zo seriálu panelák). no chlap... zabíjala som pohľadom.

začiatkom mesiaca boli u nás rybárske preteky a manžel ako správny rybár nesmel chýbať. on vstával ešte pred 6.00, my sme ho so samkom (3,5 r) išli pred obedom pešo pozrieť. cestou sme stretli samkovu spolužiačku rebeku.
ja: "samko, aha, tam je rebeka, pozdrav."
samko: "ahoj, rebeka."
rebeka: "ahoj, samko."
prešli sme niekoľko krokov, samko zastal, buchol sa rukou po čele a povedal: "sakra práce, ona sa do mňa asi zamilovala."

boli sme u svorky a už sme odchádzali, lúčila sa s nami, samko už sedel v aute a volal babku, aby išla s nami.
svokra: "samko, nemôžem ísť, musím sa starať o sliepky, kačky."
samko: "kašli na sliepky a kačky a poď s nami."

a posledný zážitok z tohto víkendu:
samko má rád rozprávky. aj také všelijaké alternatívne. zadá tému a ja rozprávam. alebo aj počas rozprávania určí, čo sa stane. niekedy mi už dochádzajú nápady, ale snažím sa. ale tento víkend (boli sme u našich), som sa akosi dobre nevyspala, nemyslelo mi to.
samko: "maminka, rozprávaj mi rozprávku."
ja: "samko, som unavená. nechceš mi ty porozprávať rozprávku?"
samko: "ja to neviem. ty si najmúdrejšia."
som sa pousmiala... budem si to musieť dobre zapamätať. ktovie, čo mi bude hovoriť o 10 rokov.

Ničomu nerozumejúca a nič nechápajúca ....:D
Lubica H
21.05.10,10:52
najnovšia hláška od nášho samka :D:

"maminka, ja ti pomáham, lebo mám dobré srdce."
Kazu
21.05.10,15:03
Cez víkend bola u nás 3-ročná vnučka. Vybehla predo dvere a o chvíľu sme začuli takýýý rev, skoro sme sa s manželom vo dverách zabili čo sme utekali. Malá stála rozčapená naprostred chodby a revala z celej sily, že pes jej očúral papučky.:--- Od úľavy, že to nie je odtrhnutá hlava, mi z huby vyletelo: Sprostý pes, ja ho tak kopnem do riti. Hneď som si kúsla do jazyka a dúfala, že malá v tom rozčúlení prepočuje :) O desať minúť celá naradostená vykríka odo dverí: Babíííí, babííííí, pes je už tu, pod ho kopnúť do tej ritííí. ....... hm, dúfala som zbytočne, počúvala dobre :D
sito
21.05.10,15:06
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :):):) :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D...
0123misa
22.05.10,18:37
:)fakt mileee, chudak pes... :)
kamoska1
22.05.10,18:46
U nás v škôlke sa učiteľka pytala predškolakov,čo je to rodina.A jeden chlapec vykrikol ,,sex"
piggos
23.05.10,05:00
U nás v škôlke sa učiteľka pytala predškolakov,čo je to rodina.A jeden chlapec vykrikol ,,sex"

a však mal pravdu,, keby nebol sex nebola by rodina....múdre to dieťa...:)
piggos
23.05.10,05:05
U nás v škôlke sa učiteľka pytala predškolakov,čo je to rodina.A jeden chlapec vykrikol ,,sex"

ja mám niečo. skoro podobné....
moja známa bola synovi na rodičovskom...učka sa jej sťažovala, že aký je nepozorný, na vyučovacích hodinách sa baví nie je sústredený...
to isté povedala učka aj jej synovi. a čo jej na to povedal?...no pani učiteľka budete si musieť na mňa zvyknúť...:):):):)

to nevymyslíš.. to je život..:)
hubatá
23.05.10,06:24
Hrešila som za voľačo vnučku a keď sa jej už videlo že veľa frflem, tak sa rozčúlila: "A ty choď ku kováčovi nech ti ukuje tenší hlások, kto ťa má počúvať.....?"

(uvedomila som si, že to má z rozprávky o vlkovi a kozliatkach)
hubatá
23.05.10,06:34
Raz mi poslal syn po kolegyni z pionierskeho tábora takýto ľútostivý odkaz ...... " a teta pozdravujte moju mamu ak ešte neumrela" :mee:
0123misa
23.05.10,07:26
tak to nemalo chybu...

no ako sa tie deti vedia odvdacit :D :D :D
sito
23.05.10,08:04
Čo som mala robiť keď syn napísal v diktáte slovo kikirikí takto: kykyryký ????

Tvrdo zasiahnuť do jeho vedomosti! ;) Alebo, život ho naučí.
sito
23.05.10,08:09
U nás v škôlke sa učiteľka pytala predškolakov,čo je to rodina.A jeden chlapec vykrikol ,,sex"

V niektorých škôlkach sa už učia anglický, asi chcel povedať, že ich je šesť?
Ivana Š
23.05.10,08:18
Čo som mala robiť keď syn napísal v diktáte slovo kikirikí takto: kykyryký ????

bratranca som pred príjímačkami na strednú doučovala slovenčinu a on mi v diktáte napísal kikyriký :mad:
vysvetlenie: neviem aké i tam napísať, takto som sa aspoň 2x trafil, nemám 4 chyby, iba dve :D:D:D
stormcatcher
23.05.10,09:09
pridam aj ja nieco. neni to sice vyrok, ale som sa na tom zasmial ked to zo seba vysukal moj 10 rocny synator. ked obcas prexadzam poradu a preloadovavam na hlavnu stranku, vsimol si, ze sa tam casto objavuje tema "tak a zacinam stavat". po case mi povedal, "odkedy to citam na tej stranke, uz by som postavil cely barak". co dodat.
kamoska1
23.05.10,13:04
V niektorých škôlkach sa už učia anglický, asi chcel povedať, že ich je šesť?
Nie,on ma len staršiu sestru.Dobre vedel,čo chce povedať...
abel
23.05.10,13:28
boli sme u svorky a už sme odchádzali, lúčila sa s nami, samko už sedel v aute a volal babku, aby išla s nami.
svokra: "samko, nemôžem ísť, musím sa starať o sliepky, kačky."
samko: "kašli na sliepky a kačky a poď s nami."

a svokra je na čele tej svorky?:D:D:D:D:D
hubatá
24.05.10,03:45
bratranca som pred príjímačkami na strednú doučovala slovenčinu a on mi v diktáte napísal kikyriký :mad:
vysvetlenie: neviem aké i tam napísať, takto som sa aspoň 2x trafil, nemám 4 chyby, iba dve :D:D:D

A mne zasa syn odfrflaľ: raz mäkké, raz tvrdé....... kto to má stále striedať, nech sa už raz tá učiteľka rozhodne !
Lubica H
24.05.10,06:09
a svokra je na čele tej svorky?:D:D:D:D:D

hej, moja svokra je vedúcou našej svorky. :D:D:D:D ale len v dobrom.
Lubica H
24.05.10,06:26
jeden zážitok z rozprávania samkovej pani učiteľky zo škôlky:
deti sa hrali a samko podal pani učiteľke jabĺčko (také to hračkárske, umelohmotné), aby ho zjedla. pani učiteľka ho "akože" zjedla.
na to samko zahlásil: "bolo otrávené."
pani učiteľka: "a čo teraz? to ako zomriem?"
samko (s kľudom angličana): "tak ho vypľuj."


cez víkend samko odo mňa chcel, aby som mu pustila obľúbenú rozprávku. a aby som si pohla, tak ma buchol po ruke.
ja na to: "au, samko, to ma bolí."
samko sa mi ospravedlnil, pofúkal mi to, pohladkal a dodal: "a teraz šup-šup do práce."


čosi sme sa bavili o jedle - niečo vo význame, že samka radšej šatiť ako živiť, že pomaly zje aj nás. na to sa samko na mňa pozrel:
"teba nezjem."
ja celá polichotená som sa mu poďakovala, že ma ušetrí na živote.
"... nezjem ťa, lebo si veľká a máš tvrdé kosti."


samko má pred manželom väčší rešpekt ako predo mnou, lebo ten ho aj poriadne vyhreší. takže v nedeľu ráno u nás v izbe samko predniesol: "maminku mám rád. ocinka nemám rád. takže miesto neho príde dedko."
nika.sum
24.05.10,07:52
Čo som mala robiť keď syn napísal v diktáte slovo kikirikí takto: kykyryký ????

Moj synator tiez pred niekolkymi rokmi napisal super chybu : Tychý ocean, ked som mu to dala precitat, tak to samozrejme precital ako Tichy ocean. Raz napisal aj nejake slovo, kde dal po makceni y. Ja mam celkom dobry cit pre y, i (sem-tam sa mi stane, ze sa pomylim, ked rychlo pisem na PC), ale synator nema ziaden cit pre slovencinu, je to trosku dedicne-po otcovi a tiez tym, ze mladez dnes malo cita.:mee:
ZEvina
24.05.10,10:27
Moja trojročná vnučka je teraz v období otázok: 100x denne: A babkááááá????? Čupela v gumáčikoch a sústredene pozerala na zem. a babkáááá? mravečekovia nedostanú na riť keď chodia po blate a majú blatové nožičky?

Stále robí zle mladšej 8 mes. sestre. Ťahá ju, tlačí jej ručičku alebo nožičku. Musíme ju strážiť ako oko v hlave, keď sa k nej priblíži. Tak som jej večer dohovárala: prečo robíš sestričke stále zle? Veď ona je ešte taká maličká....... Nestihla som ani poriadne dokončiť vetu: Lebo ona je stále doblá a stále iba poslúcha! (No rozmýšľam o tom argumente už tri dni!)
nika.sum
24.05.10,10:56
Moja trojročná vnučka je teraz v období otázok: 100x denne: A babkááááá????? Čupela v gumáčikoch a sústredene pozerala na zem. a babkáááá? mravečekovia nedostanú na riť keď chodia po blate a majú blatové nožičky?

Stále robí zle mladšej 8 mes. sestre. Ťahá ju, tlačí jej ručičku alebo nožičku. Musíme ju strážiť ako oko v hlave, keď sa k nej priblíži. Tak som jej večer dohovárala: prečo robíš sestričke stále zle? Veď ona je ešte taká maličká....... Nestihla som ani poriadne dokončiť vetu: Lebo ona je stále doblá a stále iba poslúcha! (No rozmýšľam o tom argumente už tri dni!)

Myslim, ze tym chcela naznacit, ze sestricku nikdy nehresite, ze nic nerobi zle. Viem, ze ked sa mi narodil prvy syn, krsnatko malo 2,5 r., vtedy sa mi zdal neposlusny, lebo nase babo len spinkalo, papalo, sem-tam sa rozplakalo a len sa usmieval (po nejakom tom mesiaci).
Asi treba opatrne starsiu upozornovat a urcite davat pozor na vetu: preco si taka zla, pozri sestricka je dobrucka ... a pod. Drzim palce, moj syncek (3,5 r.) ma teraz obdobie vzdoru a robi zle starsiemu (15 r.):). Ked mu dohovarame alebo ho za nieco hresime, povie ze sa s nami nebavi, uz ma toho dost...(odkial len tie slova ma:D)
hubatá
24.05.10,15:19
Išli sme na krstiny a aby si manžel mohol tiež vyťať, vybrali sme sa autobusom. Autobus bol plný, ušlo sa nám miesto len pri dverách, kde bol položený aj kýbel so smeťami, čo v lete strašne zapáchalo. A do všeobecného ticha sa dcéra rozčúleným, ale zvonivým hláskom opýtala: "A čo si sa ty tatino pokakal, keď je tu taký smrad ????
Na manželovi som videla, aký bol rád keď sme už vystúpili, aby necítil tie vyčítavé pohľady na sebe..........
hubatá
24.05.10,20:53
A ešte jeden:
Keď bol syn maličký a grckal mliečko, tak prišla dcéra žalovať: mamiíí ......Miloš vylieva !
hubatá
24.05.10,20:57
A teraz ma napadlo že keď som malého Miloška doniesla z pôrodnice, tak sa ma dcéra vyčítavo opýtala: A to koľko nás ešte bude .......????
hubatá
24.05.10,21:00
A keď sa manžel v kúpeľni holil len tak - v slipoch, zadarilo sa malej ho chytiť medzi nohami a prišla mi pošuškať: mamíííí tatino nemá pipíka, on má rohlíík !!!
hubatá
25.05.10,18:20
[QUOTE=Lubica H;1405348]znovu pridám svoju trošku do mlyna :):


Keď mi už dochádza dych pri rozprávaní rozprávok, tak začneme s rozprávaním rozprávok ale naopak a vyzerá to asi takto: Koza s vlkom sa pomerili a vybrali sa kúpiť mlieko do Tesca, lebo koze sa nechcelo dojiť. Bola taká lenivá, že by len sedela pri kofole a čipsoch, neupratovala, nevarila, radšej nakúpila v mekáči hamburgery akoby mala kašu navariť. Ako tak koza podopierala vlkovi rohami hlavu, naraz zbadali poľovníka ako si s puškou vykračuje medzi kozmetikou. Vlkovi sa hneď zachcelo pomsty za to rozpárané brucho cha-chacha ..... a potichu vzal sáčok od pečiva a ráááách tesne pri poľovníkovom uchu!!! Od obrovského strachu poľovník lietal medzi regálmi, ba aj pierko z klobúka stratil. Prekotil škatule s pomarančmi, po zemi sa válali banány a citróny. No bordel, ako doobeda v detskej izbe! Zlomyselní kupujúci ukázali SBS-károm kto to bol a vlkovi naparili mastnú pokutu. Darmo ho na parkovisku na motorke vyčkávala Zelená čiapočka, v ten deň už z návštevy u babičky nebolo nič! Atď... atď... fantázii sa medze nekladú a dieťa sa predbieha s babkou aby vymyslelo kto väčšiu sprostosť vymyslí.
petra:-)
25.05.10,19:38
Môj syn sa ma znenazdania jedného dňa opýtal: "Mami, a to by ma zaujímalo, čo ty robíš, keď si tá ničiteľka!". Vyvalila som na neho oči, že čo ja ničím, prečo také veci o mne hovorí. Na to urazene zahlásil, že on tak o mne nehovorí, že to predsa ja som tomu ujovi do telefónu hovorila, že som ničiteľka. Vtedy mi to došlo! V tom čase som robila likvidátorku spoločnosti a zrejme vypočul nejaký telefonát. Takže likvidátor = ničiteľ :D
piggos
26.05.10,12:22
keď si moje dcéry pýtajú vidličku....tak mi povedia.. mama daj nám pichačku....ups):D:D:D
hubatá
27.05.10,19:11
A čo .... aké jedlá ratolesti obľubujú? U nás jednoznačne vedú mäsové buchty (fašírky).
hubatá
27.05.10,19:15
Boli sme na výlete v jaskyni Macocha na Morave. Pre väčší efekt niektoré kvaple nasvietili v tvare medveďa alebo vtáka, urobili im svietiace oči - a samozrejme aby to viac vyniklo - zhasli svetlo. A do všeobecného ticha trasľavým hlasom sa ozval náš Miloško......... "ale okamžite rozsvieťte, sú tu malé deti čo sa boja !!!"
hubatá
27.05.10,19:18
keď si moje dcéry pýtajú vidličku....tak mi povedia.. mama daj nám pichačku....ups):D:D:D



A poznáte hru "na vidličku ?" Tak to sa deťom dajú do rúk vidličky a zhasne sa svetlo. Vyhráva ten kto má napichnutých najviac očí ..... hihihi !
hubatá
27.05.10,19:28
Dostala som k podpisu žiacku knižku a čítam ......... skok do vody - päťka !!!!
Rozmýšľam, veď keby že ten Miloš spadne do tej vody, aj tak musí dostať aspoň trojku. Nakoniec vysvitlo, že milý Miloš sa bavil na plaveckom a tak dostal päťku a ani plavky si neomočil.
Llívia
28.05.10,06:43
mimotemy
A poznáte hru "na vidličku ?" Tak to sa deťom dajú do rúk vidličky a zhasne sa svetlo. Vyhráva ten kto má napichnutých najviac očí ..... hihihi !

Poznáme, ale pod názvom "Očká" a hrať môžu aj dospelí :D:D:D

A možno by deti bavila aj hra na obložený chlieb: prvý sa hodí na zem a zakričí: "Chleba!" Ďalší sa hodí na neho a zakričí napr.: "Horčica!" atď. atď. atď. :D:D:D Fantázii a chuti sa medze nekladú!
Mariana75
28.05.10,07:15
môj syn mal 3 roky a veľmi rád sa hral s kockami z lega. Jeho dedko je farár a u nás sa hovorí že "pop" a farárová žena je "popaďa". Syn si složil z kociek kríž a dával ho bozkávať, ako to robia farári po skončení služby v kostole, tak že sa hral na "popa". Babka ho prosila, aby mu ten krížik požičial a on na to že: Teraz som ja pop! A ty? Čo, chceš byť "pipka" ?
nika.sum
28.05.10,07:21
Vcera prisiel nas Matko (3,5r.) zo skolky a rychlo utekal hladat do skrine Detol (tusim tak sa to vola) na dezinfekciu ran, ze vraj si musi postriekat hlavicku, lebo pani ucitelka mu povedala, ze mu narastu rozky (asi neposluchal). Takto si tu hlavicku dezinfikoval vecer asi 3x a hned rano zase. A museli sme sa presvedcit, ze to zabralo a ziadne rozky mu nerastu... :D:D:D
nika.sum
28.05.10,09:47
keď si moje dcéry pýtajú vidličku....tak mi povedia.. mama daj nám pichačku....ups):D:D:D

Moj syn si pyta napichovačku:D
Tamila
28.05.10,19:17
keď si moje dcéry pýtajú vidličku....tak mi povedia.. mama daj nám pichačku....ups):D:D:D
Dcéra, keď bola maličká, tak vidlička bola pichlička.
hubatá
02.06.10,20:05
Švagrová sa volá Kveta, ale synátor vždy hovoril: teta Kefa. Tak sme mu kázali hovoriť teta Kvetka, no jemu zasa len akosi vyšlo: teta Kefka.........
hubatá
05.06.10,05:52
podla nasho Kubka maju chlapci pipika, dievcata pimpinku a dedko kohutika... :D :D :D


..... a my sme lepší, podľa mojej dcéry má tatino namiesto pipíka ..... rohlíííík !
uct2007
05.06.10,05:56
Švagrová sa volá Kveta, ale synátor vždy hovoril: teta Kefa. Tak sme mu kázali hovoriť teta Kvetka, no jemu zasa len akosi vyšlo: teta Kefka.........

Moja dcérka keď bola malá tak volala jednu našu známu "teta Gulka"- ona sa volala Julka - horšie, že bola skutočne taká guľatejšia, takže to brala ako osobnú urážku :D
nika.sum
05.06.10,18:35
..... a my sme lepší, podľa mojej dcéry má tatino namiesto pipíka ..... rohlíííík !

Tatino moze byt na seba pysny:D:D:D
uct2007
12.06.10,19:13
Ahojte,pekný večer,pridávam čosi aktuálne:
Zatepľujú nám činžiak, je rachotu a buchotu do sýtosti :-), okrem tejto 5-ročnej vnučky,čo som už o nej písala, máme aj 4-mesačnú. Minule ideme domov s tou maličkou na rukách, tá 5-ročná si vykračuje popri nás, nikto nič nehovorí z nás dospelých, podotýkam, a ona vraví:
"Ujo, prosím Vás, prestanťe už konečne s tým buchotom, moja sesternička je ešte veľmi malá a keď robíte taký buchot tak nemôže spinkať. Ďakujem Vám....veľmi pekne"
Minule sme boli na prezliezkach aj s ňou a 2-ročným vnukom, no jasné, obidvaja si robili zle, vadili sa a malá 5-ročná mi hovorí:
"Starká, poďme už domov, ja mám už hotové nervy,veď to je také zlé decko"...:-)))
Ako keby ona bola "anjelik" :)
Ivenka
18.06.10,15:32
Ono je to skôr smutné ako veselé ale:
Môj syn druhák na ZŠ. Mali slovné prekrúcačky a mali z toho poskladať mená. LOMEJ NELA BARTO PETRO.
A odvtedy máme doma najobľubenejšie mená:
Petrolomej a Bartonela.
PS: Tak som mu povedala, že ak budem ešte dieťa /čo nie/ tak dám dcérke určite meno Bartonela.