Ivenka
18.06.10,18:37
A ešte jeden.
Otázka: čo ste mali na obed v škole ? /A keďže už viem, že v škole neobeduje tak sa pýtam, čo varili tety kuchárky./
Odpoveď: také fajné zemiačky a ťuťku /kurča/
Otázka: a čo si z toho zjedol ?
Odpoveď: Nooo iba zemiačky.
Otázka: a ťuťka ?
Odpoveď: no tá sa ešte trocha hýbala na tanieri. :(
hubatá
20.06.10,09:14
Boli sme u mojej kamošky na dedine čo chová domáce zvieratá. Samozrejme Silvia ako mestské dieťa ich obzerala, kŕmila a nakoniec sa doma chválila: "Dnes som u tety kŕmila hrocha!"

(poznámka: samozrejme že to bolo prasa)
Oliwa
20.06.10,13:23
Keď bola dcérka malá, v istom období mala veľmi rada knižku o Snehulienke. Vedela ju celú naspamäť a beda tomu, kto sa večer od únavy pomýlil alebo prehodil dve slová. Raz sa spýtala, že prečo Snehulienka "odpadla ako mrkva?" - to sme od smiechu odpadli zase my - v texte sa totiž písalo "Snehulienka odpadla ako mŕtva".
Muž jej chcel urobiť radosť a kúpil jej videokazetu s touto rozprávkou /vtedy ešte neboli DVD :D/.
No to nemal robiť. Keď sme sa dostali po scénu, ako Snehulienku uložili do sklenenej rakvy, malá sa tak srdcevrúco rozplakala, že sme to museli okamžite vypnúť a horko-ťažko sme ju utíšili...
Nevedela pochopiť, že to nie je naozaj - a pritom to bola kreslená rozprávka...
Ani neviem, či sme ju niekedy dopozerali - nechcela som jej spôsobiť psychickú ujmu... :---
Mala by som sa jej spýtať teraz - bude mať 14...:D:D:D
Oliwa
20.06.10,13:30
Mali sme návštevu a moja vtedy ešte malá dcérka zrejme chcela upozorniť na seba, aká je samostatná a zahlásila: Mami, idem sa pochovať!
Ostatní začudovane pozreli, že čo to má znamenať.
Pochopili, keď som im to preložila: keďže nevedela ešte poriadne rozprávať a "r" vôbec, v jej reči to znamenalo: "Mami, idem sa sprchovať!"
ZEvina
21.06.10,13:47
Nie je nad to, keď deti použijú dospelácke výrazy v tú "správnu" chvíľu. Nevesta tlačila v kočíku mladšiu dcéru a nevšimla si tú staršiu, 3,5 ročnú a prešla kolesom jej cez nožičku. Malá s vážny ksichtíkom, vytočené dlane dohora: ... No... si ty normálna?
Zvalik
21.06.10,13:54
prvý krát keď išiel Patrik do škôlky plakaaaal nechala som ho tam 2 hodiny. vrátila som sa a on chúďatko sedel pri dverách na stoličke stále plakal a do toho keď ma zbadal mi hovorí : " ja sedela, čakala a plakala!!" mám staršiu dcéru a po nej vlastne na seba rozprával v ženskom rode ako ona.:D
lavanda
22.06.10,20:43
Ono je to skôr smutné ako veselé ale:
Môj syn druhák na ZŠ. Mali slovné prekrúcačky a mali z toho poskladať mená. LOMEJ NELA BARTO PETRO.
A odvtedy máme doma najobľubenejšie mená:
Petrolomej a Bartonela.
PS: Tak som mu povedala, že ak budem ešte dieťa /čo nie/ tak dám dcérke určite meno Bartonela.

Moja kamarátka učí prváčikov a rozprávala nám, čo sa jej na jednej hodine prihodilo:D. Keď už s deťmi preberie celú abecedu, dá im prečítať nejakú básničku, povyberá z nej slová, poprehadzuje v nich písmenká, napíše to na tabuľu a deti majú hádať, aké slová to sú. Tak aj teraz, vybrala slovo, poprehadzovala písmenká, začala písať na tabuľu, ale vzadu sa už nejaké deti začali baviť, tak to bez prekontrolovania rýchlo dopísala, otočila sa a pustila sa chodiť pomedzi lavice s otázkou: "No, deti, aké slovo je to?" V triede ostalo nejaké zarazené ticho, deti prekvapene pozerali na ňu, na tabuľu, znova na ňu, tak si pomyslela: "Čo, nevedia?" a znova sa pýta: "No, deti, nikto to slovko nepozná?" A tu sa nesmelo dvihla jedna ruka a nejaký chlapček sa váhavo a potichu, s rukou na ústach, opýtal: "Dosr*ť?!..." Kamarátka sa neveriacky otočila k tabuli a čo nevidí? Slovo RADOSŤ rozhodila na SR*ŤDO:D:D:D
nika.sum
24.06.10,06:56
Vcera mal nas 3,5r. Matko debatu s tatinom a toto skonstatoval: Ked budem velky odstahujem sa do ineho bytu, rodicov uz nebudem potrebovat vsak?:D:D Dufam, ze sa bude mat do akeho ineho odstahovat a pochopi, ze rodicia budu mozno raz potrebovat jeho:).
Oliwa
24.06.10,16:29
Vcera mal nas 3,5r. Matko debatu s tatinom a toto skonstatoval: Ked budem velky odstahujem sa do ineho bytu, rodicov uz nebudem potrebovat vsak?:D:D Dufam, ze sa bude mat do akeho ineho odstahovat a pochopi, ze rodicia budu mozno raz potrebovat jeho:).
To mi pripomenulo môjho vtedy 8,5 r. syna, keď sa raz cestou v aute zamýšľal nad svojou budúcnosťou asi v tom zmysle, aké to bude fajn, keď bude raz dospelý a samostatný /a hlavne nebude musieť poslúchať staršiu sestru/:---. Aby som ho trochu zorientovala a pripravila na život, naznačila som mu,že tá samostatnosť ho bude aj niečo stáť - bude sa musieť sám postarať o to, aby mal z čoho zaplatiť elektrinu /na telku a počítač/, vodu /na kúpanie i varenie/, teplo /aby mu nebolo zima/, stravu, atď.
A on sa s takou detskou samozrejmosťou začudovane opýtal: "A to mi nebudete platiť Vy ???" :D:D:D:---:---:---
To sa zas nestačil čudovať manžel a takmer neubrzdil na križovatke... :):):)

Nuž, synko-zajko, to nikto z nás netuší, aká budúcnosť nás čaká a aké budú naše dôchodky a či budeme s ocinom môcť vysedávať na lavičke na priedomí alebo do 70-ky každé ráno vstávať do práce a tešiť sa, ak na to nezabudneme a vôbec do nej trafíme... :D:D:D
Oliwa
24.06.10,16:42
Neviem, čo vyrastie z toho môjho nezbedníka, ale dúfam, že sa nebude zaoberať kartografiou alebo niečím podobným, lebo to by naša krajina vyzerala v jeho podaní /keď mal asi 3,5 r./ takto:
- Piešťany boli Kliešťany
- Šurany boli Čúrany
- neboli sme na Devíne, ale na 9 ... :D

A nepremenovával len názvy miest, ale prispôsobil si aj mená:
máme v rodine manželský pár - Milan a Milka.
On ich volal ujo Milan a teta Milanka. :)
Oliwa
26.06.10,15:08
Máme suseda, ktorý má priezvisko Uljanko.
Dnes si syn nemohol spomenúť ako sa to volá a hovorí mi: Mami, vieš ten ujo, čo má toho veľkého psa /a keďže veľkých psov majú viacerí susedia, na vysvetlenie pridal/ - ten ujo Uličník. :D:D:D - našťastie nebol práve v záhrade, a tak nepočul, ako som vybuchla do smiechu. :D:D:D

A ešte jednu susedskú príhodu spred rokov:
Dcérka sa nemohla dočkať súrodenca a toľko o tom snívala, až sme raz s mužom začuli /mala asi 3 r./, ako kričí cez plot na suseda: Ujo Fejóóó /Fero/, mi budeme mať bábätkóóó, nevadí Ti tóóó ??? :D:D:D
Sused sa pobavil, no my sme museli vysvetľovať...:---
Nebola to totiž pravda. Jej fikcia sa stala skutočnou až o 2 roky...:):):) Dnes by toho "vysnívaného súrodenca" niekedy utopila v lyžičke vody...:D:---:)
lavanda
26.06.10,16:13
No, aj moja dcéra, keď bola malá, veľmi túžila po súrodencovi, ale mala dosť konkrétnu predstavu - chcela bračeka, "...ktorý sa bude volať Romanko Bodický!" (bol to jej momentálny škôlkársky nápadník:)). Nemohla som jej vysvetľovať, že náš ocino by sa asi takému prírastku veľmi nepotešil, keďže my sa voláme M..........i:D:D:D.
nika.sum
26.06.10,19:23
Máme suseda, ktorý má priezvisko Uljanko.
Dnes si syn nemohol spomenúť ako sa to volá a hovorí mi: Mami, vieš ten ujo, čo má toho veľkého psa /a keďže veľkých psov majú viacerí susedia, na vysvetlenie pridal/ - ten ujo Uličník. :D:D:D - našťastie nebol práve v záhrade, a tak nepočul, ako som vybuchla do smiechu. :D:D:D

A ešte jednu susedskú príhodu spred rokov:
Dcérka sa nemohla dočkať súrodenca a toľko o tom snívala, až sme raz s mužom začuli /mala asi 3 r./, ako kričí cez plot na suseda: Ujo Fejóóó /Fero/, mi budeme mať bábätkóóó, nevadí Ti tóóó ??? :D:D:D
Sused sa pobavil, no my sme museli vysvetľovať...:---
Nebola to totiž pravda. Jej fikcia sa stala skutočnou až o 2 roky...:):):) Dnes by toho "vysnívaného súrodenca" niekedy utopila v lyžičke vody...:D:---:)

Moj syn, teraz ma 15 r. ale ked chodil do skolky, chcel strasne moc surodenca. Babiny sa pytal, ze kolko sa caka na babatko. Babka mu odpovedala, ze 9 mesiacov a on rozhorcene: My uz cakame 5 rokov a nic.:D
Tiez vsade rozhlasoval, ze cakame babo, len skoda, ze ja som o tom nic nevedela:D:D:D.
Ten jeho sen sa splnil az ked mal 11,5 r. a tiez by ho asi dnes niekedy vymenil....:D
hubatá
27.06.10,04:56
Máme prváčku, čo všetko číta a slabikuje. Včera sme boli na plavárni a hovorí pokladníčke: "Teta, keby ste si to "ňa" zatreli, tak by ste tu sedeli ako poklad !

(z názvu "pokladňa" jej vyšiel "poklad")
lavanda
27.06.10,10:15
Moj syn, teraz ma 15 r. ale ked chodil do skolky, chcel strasne moc surodenca. Babiny sa pytal, ze kolko sa caka na babatko. Babka mu odpovedala, ze 9 mesiacov a on rozhorcene: My uz cakame 5 rokov a nic.:D
Tiez vsade rozhlasoval, ze cakame babo, len skoda, ze ja som o tom nic nevedela:D:D:D.
Ten jeho sen sa splnil az ked mal 11,5 r. a tiez by ho asi dnes niekedy vymenil....:D



Aj mojej dcére (a nám s manželom tiež:)) sa rovnaké želanie splnilo až po 11,5 r., ale na moje potešenie sa deti majú veľmi rady, dcéra mala k synovi skoro materský vzťah a dokonca svadbu odložila o rok kvôli tomu, aby jej (na konci tohto júla) mohol ísť za svedka, lebo až toto leto bude mať 18 rokov:).
Ale jej pôvodné želanie bolo iné. Keď som s ňou ako päťročnou bola na dovolenke v Mariánskych Lázňach, boli sme si pozrieť aj tú sošku chlapčeka, ktorý má "zabezpečiť" prírastok do rodiny, ak mu pohladkáte zadoček (ak chcete dievčatko) alebo "pišíka" (ak chcete chlapčeka). Ja som ho pre istotu pohladkala na oboch miestach (podotýkam, riadne vyblýskaných:D) a pozerám, dcéra tiež, ale niečo mu pritom šepkala. Bola som zvedavá, čo si to objednala, tak sa jej pýtam:"Nika, čo by si chcela, bračeka alebo sestričku?" A ona na to: "Mačičku predsa!"
Žabinka
01.07.10,09:00
Musím napísať včerajšiu príhodu. Syn sa hral na počítači, ja som nič nerobila a driemala na gauči. Zrazu vybehol s veľkým krikom z izby, až som sa zľakla, a kričal : Úchylák, úchylák :eek:. Myslela som si, že sa dostal na počítači na dáke nevhodné stránky. Až keď sa trochu upokojil, vyliezlo z neho, že mu po hlave liezol ucholak. :D
Stanislav 1975
01.07.10,09:02
Mne sa stalo minulý týždeň- malý tomáško niekam odbehol a nejakú polhodinku sme ho so starším hladali po sídlisku a starší mi vraví-poďme sa pozriet na hlavnú cestu, či tam nieje niekde zrazený...
Je to proste optimista...
Oliwa
01.07.10,12:21
Mne sa stalo minulý týždeň- malý tomáško niekam odbehol a nejakú polhodinku sme ho so starším hladali po sídlisku a starší mi vraví-poďme sa pozriet na hlavnú cestu, či tam nieje niekde zrazený...
Je to proste optimista...
Po kom to "dítě" asi je? :confused: :D
A "tatínek" nezostal zarazený? :(
Bionda
01.07.10,16:53
Naša Aless minule zahlásila: Maminka ja som asi holá, mám chlípku .... :D alebo ma uhryzol ten tupír ( chápte upír) ....a ty si mamka tupírka a ja budem tvoje tupíriatko :D:D:D
nika.sum
01.07.10,19:35
Aj mojej dcére (a nám s manželom tiež:)) sa rovnaké želanie splnilo až po 11,5 r., ale na moje potešenie sa deti majú veľmi rady, dcéra mala k synovi skoro materský vzťah a dokonca svadbu odložila o rok kvôli tomu, aby jej (na konci tohto júla) mohol ísť za svedka, lebo až toto leto bude mať 18 rokov:).
Ale jej pôvodné želanie bolo iné. Keď som s ňou ako päťročnou bola na dovolenke v Mariánskych Lázňach, boli sme si pozrieť aj tú sošku chlapčeka, ktorý má "zabezpečiť" prírastok do rodiny, ak mu pohladkáte zadoček (ak chcete dievčatko) alebo "pišíka" (ak chcete chlapčeka). Ja som ho pre istotu pohladkala na oboch miestach (podotýkam, riadne vyblýskaných:D) a pozerám, dcéra tiež, ale niečo mu pritom šepkala. Bola som zvedavá, čo si to objednala, tak sa jej pýtam:"Nika, čo by si chcela, bračeka alebo sestričku?" A ona na to: "Mačičku predsa!"

No my sme macicku mali:D. Ale tí moji chalani sa lubia, len sa navzajom provokuju. Starsieho mrzi ked je chvilu ticho tak zacne do neho vyryvat a prcek vresti. Aj teraz je starsi dva dni prec a maly uz hovori moj Kubko to a moj Kubko tamto, vidno ze mu chyba. Len ten prcek je strasny lakomec, dufam, ze z toho vyrastie, vela kriku je kvoli tomu, ze starsi nieco vezme do ruky a maly krici, lebo to je jeho a on to nepozicia...a pritom vacsina hraciek je od starsieho. No proste mame veselo:D:D:D Ja som bola pred otehotnenim na Bojnickom zamku a tam maju zase lavicky, ked si sadnete na jednu stranu bude to dievcatko a ked na druhu tak chlapcek. Lenze slecna sprievodkyna to akosi poplietla a kym sa stihla opravit, ja som sedela na opacnej strane a my mame namiesto copatej Barborky, jedosa Matka:D . Sem tam rozmyslam kam to ist reklamovat?
hubatá
01.07.10,19:46
No my sme macicku mali:D. Ale tí moji chalani sa lubia, len sa navzajom provokuju. Starsieho mrzi ked je chvilu ticho tak zacne do neho vyryvat a prcek vresti. Aj teraz je starsi dva dni prec a maly uz hovori moj Kubko to a moj Kubko tamto, vidno ze mu chyba. Len ten prcek je strasny lakomec, dufam, ze z toho vyrastie, vela kriku je kvoli tomu, ze starsi nieco vezme do ruky a maly krici, lebo to je jeho a on to nepozicia...a pritom vacsina hraciek je od starsieho. No proste mame veselo:D:D:D Ja som bola pred otehotnenim na Bojnickom zamku a tam maju zase lavicky, ked si sadnete na jednu stranu bude to dievcatko a ked na druhu tak chlapcek. Lenze slecna sprievodkyna to akosi poplietla a kym sa stihla opravit, ja som sedela na opacnej strane a my mame namiesto copatej Barborky, jedosa Matka:D . Sem tam rozmyslam kam to ist reklamovat?


Žiaľ, už ho máš po záruke.......
to keď som sa jedovala s deckom, tak sa mi dostalo poučenia: akého si si ma vyrodila, takého ma mááš !
Lubaba
02.07.10,20:32
Cestou do Veľkého Medera na kúpalisko sme videli tiež zatopené polia, a môj vnuk po chvíli hovorí: "už sme v Číne?"
sito
02.07.10,21:07
Cestou do Veľkého Medera na kúpalisko sme videli tiež zatopené polia, a môj vnuk po chvíli hovorí: "už sme v Číne?"

Človek by neveril, aká je tá zemeguľa, svet malý. Pred Veľkým Mederom a už Čína! A kde sú Maďari??? :) :D:D:D ;)
Lubaba
02.07.10,21:12
Človek by neveril, aká je tá zemeguľa, svet malý. Pred Veľkým Mederom a už Čína! A kde sú Maďari??? :) :D:D:D ;)

Aj Maďari boli, ale to vieš, tie dokumentárné filmy, inak má ozaj rád ryžu
Lubaba
02.07.10,21:14
aj sme sa zasmiali, teda aby nás nevidel, ale bolo to také smutno - veselé
sito
02.07.10,21:21
Keby ste išli z druhej strany k Mederu, otázka by znela kde sú Slováci??? Keď tu nie je Číňanov. Alebo, že by ich to bolo dosť, niekde až priveľa?
Lubaba
02.07.10,21:39
Keby ste išli z druhej strany k Mederu, otázka by znela kde sú Slováci??? Keď tu nie je Číňanov. Alebo, že by ich to bolo dosť, niekde až priveľa?
išli sme z dobrej strany a bol tam aj most, a boli tam hlavne češi, to víš slevy
sito
02.07.10,21:52
Tak teraz som už s toho jeleň. Most, Európska únia, Slováci, Maďari, Čínania, Česi a ešte aj zlavy... čo to spraví z mojej hlavy???
lavanda
03.07.10,05:32
No my sme macicku mali:D. Ale tí moji chalani sa lubia, len sa navzajom provokuju. Starsieho mrzi ked je chvilu ticho tak zacne do neho vyryvat a prcek vresti. Aj teraz je starsi dva dni prec a maly uz hovori moj Kubko to a moj Kubko tamto, vidno ze mu chyba. Len ten prcek je strasny lakomec, dufam, ze z toho vyrastie, vela kriku je kvoli tomu, ze starsi nieco vezme do ruky a maly krici, lebo to je jeho a on to nepozicia...a pritom vacsina hraciek je od starsieho. No proste mame veselo:D:D:D Ja som bola pred otehotnenim na Bojnickom zamku a tam maju zase lavicky, ked si sadnete na jednu stranu bude to dievcatko a ked na druhu tak chlapcek. Lenze slecna sprievodkyna to akosi poplietla a kym sa stihla opravit, ja som sedela na opacnej strane a my mame namiesto copatej Barborky, jedosa Matka:D . Sem tam rozmyslam kam to ist reklamovat?

Keď bola dcéra Veronika malá, učili sme ju, že sa o veci má deliť, takže keď dostala nejaké sladkosti, vždy nás ponúkla , ale syn to rozvinul do dokonalosti: raz mu moja známa dala hašlerku, on poďakoval a - zvyknutý na spravodlivé delenie - otrčil aj druhú ruku: "Plosím si aj ple Veloniku!":D:D
(Asi to podedil po mojom otcovi, lebo ten spomínal, že keď bol malý, tiež raz tak od kohosi čosi dostal a tiež sa poďakoval, ale reklamoval: "Ale my sme doma piati!")
hubatá
03.07.10,05:37
Cestou do Veľkého Medera na kúpalisko sme videli tiež zatopené polia, a môj vnuk po chvíli hovorí: "už sme v Číne?"

Opravte to dieťa ..... my sme na tom horšie ako v Číne .....
hubatá
03.07.10,05:45
Od 7 ročného dieťaťa som dostala takéto ultimátum: "ak sa nebudeš so mnou hrať pexeso, tak nám vrátiš všetky naše koláče, čo sme ti dali !!!!"

(niečo sme oslavovali a nevesta mi zabalila domov z torty)
hubatá
03.07.10,06:05
Tak toto sa nestalo mne, ale susede ktorá má dvoch loptošov vo veku 10 a 3 roky:
menší žaloval na staršieho že cikal do umývadla a starší zasa nažaloval na malého, že keď nedočiahol, tak sa vycikal do kvetináča !
hubatá
03.07.10,06:10
A ešte jeden od nej:
Obaja chlapci sú rybári a ten menší si sadol na háčik od udice. Keď mu ho lekár vyoperoval a doplakal, tak sa vrhol k smetiaku s výkrikom: a tento háčik tu nezostane, lebo som na neho chytil kapra !
Oliwa
03.07.10,20:54
Cestou do Veľkého Medera na kúpalisko sme videli tiež zatopené polia, a môj vnuk po chvíli hovorí: "už sme v Číne?"
To mi pripomenulo prechádzky s mojou vtedy asi 2 r. dcérkou:
1. keď sme išli okolo zrúcaného domu /budúcej stavby/, spýtala sa: To je Hijoslávia ?/Juhoslávia/ :confused: -vtedy tam bola práve, žiaľ, vojna a ona videla v Slovenke nejaké obrázky z reportáže /svokra ju odoberala a občas ju spolu "čítali".../

2. keď sme sa prechádzali pri rieke, na druhej strane bola záhradkárska osada s chatkami rôzneho druhu a samozrejme rôznymi farebnými plechmi na strechách - a ona sa ma spýtala: V tých chatrčinách žijú úbohí černáci? :confused: Najskôr som nerozumela a nechápala, ale potom vysvitlo, že si myslela, že sa jedná o nejaký slum alebo geto, a tí "černáci" mali byť chudobní černosi... /Zase to musela mať z tej Slovenky a od tej svokry.../

Takže tiež také smutno-veselé príbehy, ale taký je život sám... Len tie naše deti nám ho takto milo spestrujú... :)
A z toho vidno, že pamäť dieťaťa je naozaj ako nepopísaný čistý list papiera, na ktorý sa zapisuje všetkoooo... čo dieťa formuje, či si to uvedomujeme alebo nie.
Oliwa
03.07.10,20:55
Tak teraz som už s toho jeleň. Most, Európska únia, Slováci, Maďari, Čínania, Česi a ešte aj zlavy... čo to spraví z mojej hlavy???
Sito, tak si vezmi "sito" a preosej si tie informácie... :D

A mimochodom, keď bol malý môj syn, nevedel povedal jeleň, ale hovoril leden...:)
Oliwa
03.07.10,20:59
Tak toto sa nestalo mne, ale susede ktorá má dvoch loptošov vo veku 10 a 3 roky:
menší žaloval na staršieho že cikal do umývadla a starší zasa nažaloval na malého, že keď nedočiahol, tak sa vycikal do kvetináča !
A ktovie, kam ciká ich "vzor" - ocino :D:D:D?
Bolo to kdesi v inej téme, ako chlapček "vydieral" ocina v prostriedku MHD, že to naňho povie mamine...
sito
04.07.10,09:48
Sito, tak si vezmi "sito" a preosej si tie informácie... :D

A mimochodom, keď bol malý môj syn, nevedel povedal jeleň, ale hovoril leden...:)

:eek: Skôr poriadnu riečicu.

A nebol to ten severský, zimný, lednový??? :) :D:D:D ;)
Oliwa
04.07.10,18:54
:eek: Skôr poriadnu riečicu.

A nebol to ten severský, zimný, lednový??? :) :D:D:D ;)
Niééé, keď videl niekde na obrázku alebo v telke normálneho hnedého jeleňa s parohami, tak zahlásil - aha, leden... :D:D:D

No a dnes sa syn spýtal: Mami, voľakedy dávno boli Slováci úhory? :D:D:D
Najskôr som nechápala, ale potom mi to došlo...
Pomáhal mi v kuchyni ukladať ríbezle na múčnik a práve bola v rádiu nejaká hra z čias Rakúsko-Uhorska o Slovákoch, ktorým bolo upierané právo slovenského jazyka, tak preto mu to vŕtalo hlavou...
Som sa schuti zasmiala a vysvetlila mu rozdiel medzi úhorom a Uhorskom. :D:D:D
A teraz práve pozerá film "Zlatí úhoři" s Menšíkom... takže ako didaktická pomôcka to prišlo vhod, tie úhory...

Susede prišli na prázdniny vnúčatá /z Nórska/- a malý ma informoval, že si dnes s Oliverkom popoludní zahrali medzištátny zápas Nórsko - Slovensko. Vôbec im nevadilo, že Nóri na MS nehrali a aj my sme tam boli vlastne omylom...:)
Sranda je to s tými deťmi, stále niečím prekvapia... :)
nika.sum
04.07.10,19:27
Vcera sa ma Matko 3,5 r. pytal, ze ci dinosauri zili ked on bol maly? Ked som mu odpovedala, ze vyhynuli straaasne davno, tak sa spytal, ci zili ked som sa ja narodila:D:D:D? Neviem co si teda mysli o veku svojich rodicov:D.

Dnes vysvetloval na hojdacke kamaratovi, ze niekedy je najlepsi, ale niekedy je tvrdohlava mulica:D.
Tamila
04.07.10,19:39
Sito, tak si vezmi "sito" a preosej si tie informácie... :D

A mimochodom, keď bol malý môj syn, nevedel povedal jeleň, ale hovoril leden...:)

Môj syn, keď bol malý tak vrevel, že videl lejeňa.
Lubaba
04.07.10,21:54
Tak teraz som už s toho jeleň. Most, Európska únia, Slováci, Maďari, Čínania, Česi a ešte aj zlavy... čo to spraví z mojej hlavy???
dúfam že si v pohode, toľko národov a potom sa z toho vymotaj, žijéééš?
Inak strašná kombinácia národov a hlavne tie vzťahy medzi nimi:---
sito
05.07.10,04:02
dúfam že si v pohode, toľko národov a potom sa z toho vymotaj, žijéééš?
Inak strašná kombinácia národov a hlavne tie vzťahy medzi nimi:---

V póóóhóóódééé, žijééém, dobrééé rááánkóóó všééétkýýým, prááájééém! :) :D:D:D ;)
Kazu
05.07.10,12:38
Dohodli sme sa s vnučkou, že ideme dať očičká oddýchnuť. Vnučka ma poprikrývala, poukladala všetky bábiky, chlpáčov aj nechlpáčov a konečne sa začala ukladať aj ona. V tom prišiel z vonku syn a niečim buchotal. Vnučka vybehla z detskej a nervózne na neho sykla: Tatkooo! Psssst! Syn sa pýtal čo sa deje a malá taká ustarostená vraví: "Uspávam babku a ty mi ju budíš" :D:D:D Ale nakoniec predsa len babka uspala vnučku :---
ludmilla
05.07.10,14:02
Náš Adam (10r.) skonštatoval, že keď bude veľký kúpi si Hammer a dcéra mu povedala, že si určite nájde najprv nejaké dievča a on zareagoval : "No veď práve na ten Hammer nejakú ulapím!!" - žeby to tí muži mali dnes ťažšie ako kedysi?!:rolleyes::rolleyes:
misoft
05.07.10,15:45
Správne rozmýšľa!!!
Oliwa
05.07.10,20:34
Náš Adam (10r.) skonštatoval, že keď bude veľký kúpi si Hammer a dcéra mu povedala, že si určite nájde najprv nejaké dievča a on zareagoval : "No veď práve na ten Hammer nejakú ulapím!!" - žeby to tí muži mali dnes ťažšie ako kedysi?!:rolleyes::rolleyes:
Misoft, vyzerá to, že z Teba hovoria životné skúsenosti! :D Takže Ty si na čo "ulapil" tú svoju??? ;)
tomasenkoslav
06.07.10,07:26
s mojou takmer dvojročnou dcerkou sme pozerali na UTUBE rozpravky. Deda Jozefa a Bambuľku, krtka, mickey mousa ale aj včielku Maju a Majku z Gurunu. Dcerka ešte nevie dokonale rozpravať a skloňovať a tak za pár hodin vznikla v jej malej hlavičke "včielka Maja z Buriny".
misoft
06.07.10,15:37
Misoft, vyzerá to, že z Teba hovoria životné skúsenosti! :D Takže Ty si na čo "ulapil" tú svoju???

Presne tak. :---:---. Lenže ja som nemal Hummera, len BMW o obsahu 0,6L (Bakeliten Motor Wagen) :D:D:D.
hubatá
06.07.10,16:30
:mad:No a čo .......
my sme mali trabanta: na tachometri 20, u výfuku oheň a v očiach smrť .... heh !
Bionda
06.07.10,16:35
... a mali ste aj sedadlá sklopné, ktoré pôvodne boli pevné? :D:D
misoft
06.07.10,18:38
hubatá, Bionda
Bol som "hrdým" majiteľom prepychového bakelitového "bavoráku", ktorý mal sklápacie sedadlá a bol kombík. Teda, keď som zložil a sklopil sedadlá, mal som tam celé letisko.
BTW: smiali sa tomuto "bavoráku", ale pomocou neho som ja rozťahoval Žiguláky a Moskviče i Škodovky v zime, keď im to nechccelo naskočiť. Tiež som si ho mierne "vytuningoval", takže na plný plyn mi ručička na tachometri trieskala za 120-kou a chcela ísť ďalej. Dokonca mi policajti radarom namerali 135 km/h a mysleli si, že majú radar v pr***li :---:---:---.
uct2007
07.07.10,11:20
Malá vnučka, čo mala teraz vo februári 1 rok začala rozprávať a tak bola unavená a chcela spinkať. Hovorí mamine :
"Buvat, pienku (plienku), miko (mlieko), dudu"...
stručne a jasne, čo potrebuje a hotovo...:D
misoft
07.07.10,13:00
Tá sa v živote nestratí
hubatá
07.07.10,16:06
... a mali ste aj sedadlá sklopné, ktoré pôvodne boli pevné? :D:D

:mee:áno, mali sme - my sme ho kúpili už ako ojazdeného, hlavne kvôli kočíku. A keď deti vyrástli tak sa hrávali vzadu s legom, alebo s loptou - a my sme vpredu mali pokoj. Potom sme stavali chatu a všetok materiál sa na ňom odvážal. Čo sa pamätám tak mal jedinú nevýhodu: zle to kúrilo, takže sme všetci sedeli v oteplovačkách...... ná nech !!!!
Na moje prekvapenie mi minule syn povedal, že škoda že sa trabant predal, on by si ho teraz pekne dal do poriadku, bavkal by sa s ním, cipkal by ho.... no proste šokoval ma že si na neho s láskou spomínal, lebo mal "dušu".:mee:
tuta
07.07.10,19:10
a ja som včera na vlastné oči také BTW videla :D:D:D
Oliwa
07.07.10,19:51
:mee:áno, mali sme - my sme ho kúpili už ako ojazdeného, hlavne kvôli kočíku. A keď deti vyrástli tak sa hrávali vzadu s legom, alebo s loptou - a my sme vpredu mali pokoj. Potom sme stavali chatu a všetok materiál sa na ňom odvážal. Čo sa pamätám tak mal jedinú nevýhodu: zle to kúrilo, takže sme všetci sedeli v oteplovačkách...... ná nech !!!!
Na moje prekvapenie mi minule syn povedal, že škoda že sa trabant predal, on by si ho teraz pekne dal do poriadku, bavkal by sa s ním, cipkal by ho.... no proste šokoval ma že si na neho s láskou spomínal, lebo mal "dušu".:mee:
Minulý rok sme boli na svadbe /Slovenka si brala Íra - alebo naopak?/ . No ale iné som chcela povedať - ako sme šli na obrad, zrazu nás predbehol bielo-modro vyblýskaný trabant. Deti to "čudo" videli prvýkrát v živote a pýtali sa, čo to je :--- ... A na zadnom skle sa skvel nápis "Keď vyrastiem, budem BMW" :D:D:D . To sme zas prvýkrát videli my s mužom... :---:D:)
Pointa prišla na koniec: z obradu sa títo "medzinárodní mladomanželia" viezli práve na tomto čude, samozrejme s hrkotajúcimi plechovkami vzadu... tomu hovorím recesia!:)
bettylou
08.07.10,10:30
učili sme syna vysloviť H. a moja mama sa snažila H ako húska.
a malý suverén - gagaga
šli sme sa popučiť a on pozeral, že čo povedal zle, keď vždy to tak bolo. tak sme ho hneď upokojili, že nie, že dobre - jasné, že húska robí gagaga
nika.sum
09.07.10,19:24
Matkovi (3,5r.) som nieco povedala, neviem presne ani o co islo a on na to: Tak ty ma budes takto rozculovat?
hubatá
11.07.10,05:15
:---Dialóg s pubertiačkou:

"Umy poriadne ten šalát, je tam aj slimák !!!"
"Čóóóó - a to mám umývať ešte aj slimáka ???
Trueno
12.07.10,14:38
pisem heslo do pc a sesternica : ja vieeem ake mas heesloo - 5 bodiek ! :)
willma
12.07.10,18:58
ďalšia perlička mojej kukučky: Mamííí s prsta som si vytlačila hmyz!!! Samozrejme som ju požiadala o zopakovanie, lebo som si myslela, že som sa prepočula, ale kde ako hmyz tak hmyz. To už nevydržal môj dospelák a uviedol veci na pravú mieru - nešlo o hmyz ale hnis.
Chobot
13.07.10,07:44
... a mali ste aj sedadlá sklopné, ktoré pôvodne boli pevné? :D:D

čo si pamätám, tak v kombíku boli všetky sedadlá sklopné. Mal ležadlovú úpravu.
ZEvina
14.07.10,13:24
hubatá, Bionda
Bol som "hrdým" majiteľom prepychového bakelitového "bavoráku", ktorý mal sklápacie sedadlá a bol kombík. Teda, keď som zložil a sklopil sedadlá, mal som tam celé letisko.
BTW: smiali sa tomuto "bavoráku", ale pomocou neho som ja rozťahoval Žiguláky a Moskviče i Škodovky v zime, keď im to nechccelo naskočiť. Tiež som si ho mierne "vytuningoval", takže na plný plyn mi ručička na tachometri trieskala za 120-kou a chcela ísť ďalej. Dokonca mi policajti radarom namerali 135 km/h a mysleli si, že majú radar v pr***li :---:---:---.

Stála som na autobusovej zastávke s mojím vtedy 3-4 ročným synom, keď pri nás zastavil Trabant a náš známy sa ponúkol, že nás odvezie. Môj syn razantne zahlásil, že on teda do takého škaredého auta nesadne, on radšej počká na pekný autobus.... Po horko-ťažkom presviedčaní nastúpil (síce pred nástupom nezabudol kopnúť do "škaredého kolesa") sa spýtal: Ujo, ty nemáš už žiadne korunky, keď si si kúpil také škaredé auto? Podotýkam, dodnes neviem, kde to zobral, lebo my sme v tom čase nemali vôbec žiadne auto, len jeden ruský bicykel s detským sedadlom :D:D:D
Kazu
16.07.10,09:44
Včera dedko rýpal do vnučky a hovoril čosi, akože v jej mene. To malá nepochopila ale zbadala, že dedko hovorí v ženskom rode. Tak vyčítavo na neho spustila: "Dedko, ako to rozprávaš? Ty nemôžeš hovoriť moja, ty musíš hovoriť môj, lebo ty nie si ona, ty si onnn. Manželovi len sánka spadla, od trojročnej takú prednášku nečakal :D
ludmilla
16.07.10,09:59
hubatá, Bionda
Bol som "hrdým" majiteľom prepychového bakelitového "bavoráku", ktorý mal sklápacie sedadlá a bol kombík. Teda, keď som zložil a sklopil sedadlá, mal som tam celé letisko.
BTW: smiali sa tomuto "bavoráku", ale pomocou neho som ja rozťahoval Žiguláky a Moskviče i Škodovky v zime, keď im to nechccelo naskočiť. Tiež som si ho mierne "vytuningoval", takže na plný plyn mi ručička na tachometri trieskala za 120-kou a chcela ísť ďalej. Dokonca mi policajti radarom namerali 135 km/h a mysleli si, že majú radar v pr***li :---:---:---.

Aj našim prvým autíčkom bolo tento nezmar Trabant combi, nikdy nezabudnem, keď sme na ňom išli prvý krát do Rakúska, veľmi som sa bála, či nás tam vôbec s našim trabantíkom pustia. Rakúsky policajt si ho poobzeral, potom sa dvomi rukami zaprel do kapoty, pohojdal nás a manželovi povedal: "Na toto letia baby!!!"
hubatá
16.07.10,14:46
Bolo to veľmi praktické auto, hoci vyzeral ako rozzúrený vysávač:
po búračke na jeho opravu stačilo zopár metrov izolepy......
misoft
16.07.10,16:32
A niekedy ten "bakelit" bol silnejší a odolnejší ako plech. Mal výhodu v tom, že pri miernom tlaku sa ohol a vrátil späť do pôvodného tvaru, v prípade poriadnej šupy (ale fakt PORIADNEJ) praskol. Potom naozaj stačila izolepa (ja som kamošovi to opravoval laminátom).
Oliwa
17.07.10,21:48
Včera dedko rýpal do vnučky a hovoril čosi, akože v jej mene. To malá nepochopila ale zbadala, že dedko hovorí v ženskom rode. Tak vyčítavo na neho spustila: "Dedko, ako to rozprávaš? Ty nemôžeš hovoriť moja, ty musíš hovoriť môj, lebo ty nie si ona, ty si onnn. Manželovi len sánka spadla, od trojročnej takú prednášku nečakal :D
Nóóó, vyzerá to tak, že "dedko" sa bude musieť ešte veľmi veľa učiť a zvykať si...:D:D:D
No ale ak bude vnučka výrečná po babke, niet sa čomu čudovať...:D:D:D
Chudák dedko.:):):)
witch
20.07.10,10:13
Dcérka sa ma včera pýtala, načo je babičke Menopauzal. Zrazu hovorí: Jáj, babička mi to vysvetľovala, to je keď žena už nemá tú recykláciu!
lusielaL
20.07.10,12:03
To zase moja dvojrocna dcerka ked zazrie v tych,,dnoch,,ze si vyberam v kupelni nieco zo sacku,ma predbehne,poda a povie:mami-penku.preklad:plienku.
ZEvina
21.07.10,06:14
To zase moja dvojrocna dcerka ked zazrie v tych,,dnoch,,ze si vyberam v kupelni nieco zo sacku,ma predbehne,poda a povie:mami-penku.preklad:plienku.

.... to mi pripomenulo môjho mladšieho syna, keď mal tak 3,5 roka. Babičky si budú pamätať, jeden čas nebolo možné dostať vložky, servítky, ani papierové utierky (vyhorala papiernička). Horko-ťažko som si ("pod pultom") zohnala tri balíky vložiek. .... teda môj syn dáko dlho sedel na záchode. Po čase sa rozletia dvere a môj syn celý naradostený: "Maminka, pozri sa, aký krásny koberec som spravi!! :eek::eek: No skoro som odpadla! Zo všetkých vložiek odlepil pásky a popriliepal vložky pekne vedľa seba na dlažbu! :D
ludmilla
21.07.10,06:53
.... to mi pripomenulo môjho mladšieho syna, keď mal tak 3,5 roka. Babičky si budú pamätať, jeden čas nebolo možné dostať vložky, servítky, ani papierové utierky (vyhorala papiernička). Horko-ťažko som si ("pod pultom") zohnala tri balíky vložiek. .... teda môj syn dáko dlho sedel na záchode. Po čase sa rozletia dvere a môj syn celý naradostený: "Maminka, pozri sa, aký krásny koberec som spravi!! :eek::eek: No skoro som odpadla! Zo všetkých vložiek odlepil pásky a popriliepal vložky pekne vedľa seba na dlažbu! :D

..nepremokavý koberec :):)
plavčík
21.07.10,06:58
Moja dcéra, keď bola škôrkárka...boli v ZOO a keď prišla domov plná zážitkov povedala "krásnu" vetu....
"...mamííí a tam ti bola taká veľká ťava - ešte väčšia ako si TY..."

chúďa malé chcela povedať ešte vyššia...no ale vyšlo to takto a smejeme sa nad tým do dnes
ludmilla
21.07.10,06:59
Náš syn chce stále spať s nami v posteli, už sa nám ako tak podarilo mu vysvetliť, že je veľký, ale včera, keď som pripravovala večeru priniesol si lístok, kde bolo napísané: VIP a požiadal ma o podpis, nevenovala som tomu pozornosť a podpísala som a zrejme takisto aj manžel. Večer išiel spať syn pekne bez problémov do svojej postele, my s manželom sme išli neskôr, aké bolo naše prekvapenie po príchode do spálne. Na mojom vankúši ležal lístok s VIP s mojim podpisom, na manželovom VIP s jeho podpisom a v strede si spokojne odfukoval náš syn. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
sito
21.07.10,07:00
..nepremokavý koberec :):)

V tej dobe nemali krídelka, škoda! Bol by aj lietajúci. :mee:
Llívia
21.07.10,07:12
Náš syn chce stále spať s nami v posteli, už sa nám ako tak podarilo mu vysvetliť, že je veľký, ale včera, keď som pripravovala večeru priniesol si lístok, kde bolo napísané: VIP a požiadal ma o podpis, nevenovala som tomu pozornosť a podpísala som a zrejme takisto aj manžel. Večer išiel spať syn pekne bez problémov do svojej postele, my s manželom sme išli neskôr, aké bolo naše prekvapenie po príchode do spálne. Na mojom vankúši ležal lístok s VIP s mojim podpisom, na manželovom VIP s jeho podpisom a v strede si spokojne odfukoval náš syn. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Musíš byť na svojho syna hrdá, ako sa dokáže vynájsť. :)
ludmilla
21.07.10,07:41
Musíš byť na svojho syna hrdá, ako sa dokáže vynájsť. :)

... už aj doma si musím dať pozor čo podpisujem ....:rolleyes::rolleyes:

Inak je môj syn veľmi milý a svedčia o tom moje dve staršie príhody.

Neviem koľko mal rokov, ale nevedel ešte čítať, ležali sme spolu v posteli a držal časopis s fotografiami žien pred sebou a spýtal sa: "Mami, čo je tu napísané??" Odpovedala som: " 15 najkrajších žien sveta." Syn si priblížil časopis k tvári, zaostril zrak a povedal: "Mami, ale ja ťa tu nevidím!!!"

.... alebo pred rokom písali sloh o svojej rodine, môj syn všetkých opísal otca, sestru aj brata, čo robia, čomu sa venujú, čo ich baví a o mne napísal asi toto: Moja mama má 39 rokov, ale na svoj vek vyzerá veľmi zachovalo. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Llívia
21.07.10,07:52
Kam na také nápady chodí - že zachovalo? :-)
evitas
21.07.10,13:00
Na chate sme rozprávali ako boli naši chlapi na vojne. A jedného syn sa pýta: "Tato a aj ste vyhrali?"
uct2007
21.07.10,19:15
... už aj doma si musím dať pozor čo podpisujem ....:rolleyes::rolleyes:



.... alebo pred rokom písali sloh o svojej rodine, môj syn všetkých opísal otca, sestru aj brata, čo robia, čomu sa venujú, čo ich baví a o mne napísal asi toto: Moja mama má 39 rokov, ale na svoj vek vyzerá veľmi zachovalo. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Toto mi pripomenulo moju najstaršiu dcéru, chodila na základku, ja som mala vtedy 29 rokov, ona 11, spolužiačka jej hovorí : "Koľko má rokov Tvoja maminka?" ona jej odpovedala a spolužiačka na to: "Taká mladá? "...o rok som mala samozrejme tridsať, :) a dcérina iná spolužiačka sa jej pýtala,že koľko mám rokov, ona že 30 a spolužiačka na to : "Taká stará ?" :) :)

A ďalšia dcéra, tiež písali sloh a ma opísala: "Moja maminka má modré oči ako jazierka, je malej podsaditej postavy a nos jej trčí ako klinec na stene" :) :) :D
Lubica H
22.07.10,08:06
učili sme syna vysloviť H. a moja mama sa snažila H ako húska.
a malý suverén - gagaga
šli sme sa popučiť a on pozeral, že čo povedal zle, keď vždy to tak bolo. tak sme ho hneď upokojili, že nie, že dobre - jasné, že húska robí gagaga

u nás bolo niečo podobné - učila som nášho Samka "š". Ale na otázku, ako robí lokomotíva (mal odpovedať "ššššš"), povedal "huhúúúúú". a tiež mal pravdu. :)
lusielaL
22.07.10,09:02
Ked bol u mojich rodicov na prazdninach ich synovec,chcel dat najavo ze vie v akom pribuzenskom vztahu su a povedal mojmu otcovi a mamke:,,Vy ste stryko a vy steeee-striga....U nas sa tete povie stryna.
sito
22.07.10,09:29
A čo, pomýlil sa ??? Nebol to jeho strýko??? :) :D:D:D ;)
Llívia
22.07.10,09:29
Toto mi hovorila bývalá kolegyňa:
Pochádza z dediny, ale býva v meste. Raz, keď bola na návšteve u rodičov, tak jej mama (babka) zobrala vtedy jej asi ročného syna do miestnych potravín. Je to malá dedinka, kde každý každého pozná. Predavačka sa malému prihovorila štýlom: "tuťuli muťuli". Malý na ňu kukol a vyhlásil: "Baba Jaga"! :D
Viete si predstaviť, že babka by sa od hanby najradšej pod zem prepadla.
Pučila som sa nielen na výroku synátora, ale aj na kolegyninom umeleckom prednese. Poznámka - v tej dedine sú len jedny potraviny.
nika.sum
22.07.10,10:06
Pri tych strykoch a tetach ma napadol sice nie vyrok dietata, ale bratova partnerka je Spanielka, ziju v Spanielsku. Ona sa snazi ucit po Slovensky. Ked tu boli prvykrat po synovom narodeni, tak sa chcela pochvalit ze je teta (uz ju tak vsetci berieme aj ked nie su zobrati) a pred vsetkymi zahlasila: To je moj vnuk!
Llívia
22.07.10,10:09
Ona má aspoň výhovorku, ale čo mám povedať ja, keď synovca pravidelne označujem za bratranca? :-)
Kazu
22.07.10,16:23
Dnes sa u nás zastavila nevesta. Vybrali sa s deťmi a svojou mamou ku starej babke na Kysuce. S manželom sme sedeli pri jazierku a malá za nami pribehla zvestovať, že ide preč. Zrazu sa vychytila, zobrala svoju malú kosačku na trávu a pobehala celý trávnik. Chválili sme ju aká je pracovitá a malá hovorí: Musím vám to pokosiť keď idem preč, lebo nikto sa toho nechytí a tráva vás aj prerastie. :D:D:D To sú manželove slová, ale kedy ho počula takto hovoriť to teda nevieme. To decko je ako špongia. :---
ZEvina
23.07.10,08:20
u nás bolo niečo podobné - učila som nášho Samka "š". Ale na otázku, ako robí lokomotíva (mal odpovedať "ššššš"), povedal "huhúúúúú". a tiež mal pravdu. :)

.... ja som skúšala môjho 2 ročného syna podľa obrázkov, ako robia zvieratká: sliepočka - kotkodáááááááák, ... potom som sa pomýlila a spýtala som sa ho, ako robí ki-ki-ri-kí. On na mňa pozrel svojimi krásnymi prekvapenými očkami a zakričal: kohúúúúúúúúúúúút! (inak pri obrázku ako robí somárik, keďže ho nikdy nevidel - vydedukoval, že asi som-som):D
judita1971
23.07.10,08:32
minule mi syn ráno vstal a hneď si zamieril ku mne, že to mi musí povedať, čo sa mu snívalo aká sranda : jednalo sa o to, že bol v Maďarsku s kamarátmi a že jedna pani tam vravela samozrejme ako inak ako po maďarsky.Pýtam sa ho, čo na tom bolo zábavné. A on na to, mami, veď ja neviem po maďarsky, ale som vedel všetko, čo vravela a vieš ako ? Jemu sa v tom sne ukazovali slovenské titulky. No zažili ste to ? Sníval sa Vám už sen s titulkami ? Môjmu synovi áno. Hneď od rána som mala dobrú náladu.
nika.sum
23.07.10,10:47
minule mi syn ráno vstal a hneď si zamieril ku mne, že to mi musí povedať, čo sa mu snívalo aká sranda : jednalo sa o to, že bol v Maďarsku s kamarátmi a že jedna pani tam vravela samozrejme ako inak ako po maďarsky.Pýtam sa ho, čo na tom bolo zábavné. A on na to, mami, veď ja neviem po maďarsky, ale som vedel všetko, čo vravela a vieš ako ? Jemu sa v tom sne ukazovali slovenské titulky. No zažili ste to ? Sníval sa Vám už sen s titulkami ? Môjmu synovi áno. Hneď od rána som mala dobrú náladu.

mimotemyja som tu mala na navsteve po maturite kamaratku z Ruska a verte, ze sa mi snivali sny v rustine.:D A je mi luto ze takmer po 20 rokoch si z rustiny nepamatam takmer nic.
ludmilla
23.07.10,10:53
mimotemyja som tu mala na navsteve po maturite kamaratku z Ruska a verte, ze sa mi snivali sny v rustine.:D A je mi luto ze takmer po 20 rokoch si z rustiny nepamatam takmer nic.

... mne sa bežne v práci stáva, že máme len rusky hovoriacu klientelu a ja chcem s nimi komunikovať v ruskom jazyku a zisťujem, že všetko rozumiem ale rozprávať už neviem :eek::eek::eek: ale doháňam to mám dvoch kolegov anestéziológov a tí so mnou rozprávajú len по-русски :):) a je to veľmi plodná konverzácia, dosť sa zasmejeme.
Žabinka
23.07.10,11:14
mimotemyja som tu mala na navsteve po maturite kamaratku z Ruska a verte, ze sa mi snivali sny v rustine.:D A je mi luto ze takmer po 20 rokoch si z rustiny nepamatam takmer nic.
:D:D by ste kukali, ako dobre mi ide nemčina, angličtina. Žiaľ, iba keď spím.:D:D
ludmilla
23.07.10,11:20
:D:D by ste kukali, ako dobre mi ide nemčina, angličtina. Žiaľ, iba keď spím.:D:D

Tak uvádzaj v životopisoch: nemecký, anglický jazyk aktívne - Dream Sleep REM fáze
Žabinka
23.07.10,11:30
Tak uvádzaj v životopisoch: nemecký, anglický jazyk aktívne - Dream Sleep REM fáze
:D:D:D
lianett
23.07.10,12:37
K výrokom detí na odľahčenie sa mi žiada pridať tiež jedna perla, ktorá dnes po obede vyšla z úst môjho 5 ročného syna a na ktorom som sa veľmi dobre pobavila.

Keď sme doobedovali, vzdychla som si pred ním:"Joj, to som sa zas najedla," a on mni na to, "ukáž brucho, mami" on sa mi potom kritickým okom naň pozrel a povedal, "to je ale veľké, ako planéta" a potom mi odporučil, aby som si do BILLY skočila kúpiť aktiviu, nech mi vyfučí...

Nuž takto na naše ratolesti pôsobia reklamy.
hubatá
23.07.10,17:34
Za oných zlatých čias, keď ešte poštár nosil materskú až do bytu som si kľudne sedela na WC a ..... zazvonil zvonček. Malý syn rozčapil vonkajšie dvere, potom moje malé ......."mamííí je tu ujo postál!!!" ..... a ja som nevedela čo mám robiť, taká som bola bezbranná.

Ako slušne vstať s gaťami na pol žrde???? Poštár sa však spamätal prvý, zabuchol dvere a povedal že príde až odovzdá materskú pani Novákovej z piateho.
hubatá
23.07.10,17:43
Kolegyňa mala dvoch 7 ročných chalanov-dvojičky. Samozrejme že stále voľačo vymýšľali, vyvádzali, nič dobré im z očí nehľadelo.

Tak asi 2 týždne sa bez reptania išli osprchovať a sami sa ochotne uložili spať. Najprv si rodičia mysleli že sa už navždy polepšili, ale pri veľkom upratovaní keď vysávali aj epedy z postelí im to došlo ..... kolegyňa tam našla všelijaké drôtiky, špagátiky, mikrofón - a vtedy jej zaplo: chalani ich odpočúvali čo robia večer v posteli a porozprávali to vraj aj v družine........
hubatá
23.07.10,17:47
Bývali sme na 8. poschodí, niekto búcha a vidím udychčaného 4-ročného Martinka, v ručičke zvieral zvädnutú púpavu a povedal: teta tu más kvietok.... a máte esce ten kolác co má Milos?

Chudáčik, kvôli koláču sa pešo vybral aj s púpavou na 8. poschodie.........
nika.sum
23.07.10,18:27
No my sme mali vcera prihodu na kupalisku. Bola som s Matkom(3,5 r.) na WC, kde bol na velkej potrebe, tak som mu aj ritulu poumyvala mydlom, lenze bola v umyvadle velmi studena, tak sa mykal. Hned sme potom isli do rady na tobogan, ked sme stali v rade hovoril, ze ho boli ritka, tak som si myslela, ze ho asi stipe od mydle kt. som mu kvoli studenej vode asi zle vyplachla. V rade na tobogan ho manzel drzal na rukach a zrazu po po poznamke, ze ho boli ritka, manzel zacitil nadielku v plavkach. Drobca prehnalo. Tak sme rychlo utekali dat to na WC doporiadku a to myslim oboch:D. Bolo mi dosmiechu ked som videla manzelov vyraz v tvari. Malemu sa vsak ulavilo. A najlepsia hlaska bola, kt. povedal manzelovi na WC:"prepacte ze mate so mnou starosti:)."
Neviem si predstavit co by bolo, keby sa mu to stalo o minutu na tobogane alebo v bazene. :eek: Matko sa uz viem bez problemov pytat ale asi ovocie, teplo a voda z bazena spravila svoje.
Majky11
23.07.10,19:09
No tak sa priznám s jedným výrokom aj ja.

Povedal som to keď som bol malý, no neviem koľko rokov som mal, ale bavila sa na tom celá rodina...

Hrala sa vo večerných hodinách na chate taká hádanková hra, ktorú isto všetci poznáte. A teda : Je to napr. zviera a začína sa na L a končí na a, čo je to ??? Samozrejme po určitom čase hádanie niekto uhádol, hlavne teda hádali moji rovesníci v tom čase deti... že Líška...

No a ja, malý šarvanec som sa chcel zapojiť, a hodil som do "pléna" :

Je to zviera a začína sa na ZA a končí na JAC, čo je to ???

A z okruhu dospelých sa ozvalo - Ježko :)

Tak toľko moja "ťažká" hádanka...
Majky11
25.07.10,12:18
A ešte jeden chatársky ma napodol, keď malý Maťko išiel na záchod a po otázke, kam ide odpovedal:

Idem cikať hovienko...
Oliwa
26.07.10,10:40
Kdesi som tu zazrela tému "klimatizácia". Tak som si spomenula na syna, keď mal asi 3 roky a v záhrade sa ma spýtal, že čo robím. Odpovedala som mu, že sadím klematis /plamienok/. A on: Čo mami, klimatizáciu? :D
Nezdržala som sa smiechu... Niektorí nemajú klimatizáciu ani v byte a my ju máme dokonca v záhrade :D... Dúfam, že sa tým stihol niekde pochváliť. V dome ju nemáme dodnes, ale tej v záhrade sa darí /kvitne na fialovo :D:D:D/.
lusielaL
26.07.10,14:54
K výrokom detí na odľahčenie sa mi žiada pridať tiež jedna perla, ktorá dnes po obede vyšla z úst môjho 5 ročného syna a na ktorom som sa veľmi dobre pobavila.

Keď sme doobedovali, vzdychla som si pred ním:"Joj, to som sa zas najedla," a on mni na to, "ukáž brucho, mami" on sa mi potom kritickým okom naň pozrel a povedal, "to je ale veľké, ako planéta" a potom mi odporučil, aby som si do BILLY skočila kúpiť aktiviu, nech mi vyfučí...

Nuž takto na naše ratolesti pôsobia reklamy.
Tak na toto budem reagovat ked som sa ja stazovala ako som pribrala,ze mam velke brucho,moja 5rocna dcerka zahlasila:mami a nemas tam dieta?
ZEvina
27.07.10,07:33
Tak na toto budem reagovat ked som sa ja stazovala ako som pribrala,ze mam velke brucho,moja 5rocna dcerka zahlasila:mami a nemas tam dieta?

... Spomenula som si na asi 4 ročného syna mojej kolegyne, keď sa s ním zastavila od lekárky v práci a on sa ma spýtal, prečo mám také veľké bruško... (bola som v siedmom mesiaci tehotenstva). Keďže som sa práve vrátila z obeda, nič múdrejšieho ma nenapadlo, ako mu povedať, že som spapala veľa polievočky. Kolegyňa, keďže mala "orazený" lístok na obed, išla aj s ním. Po pol hodine sa rozletia dvere a kolegyňa: " Eva, ja Ťa asi zabijem! Jožko nechel jesť polievku, lebo nechce mať také brušisko, ako Ty!" Odvtedy si dávam pozor, čo som ďeťom povedala :D:D:D
lavanda
27.07.10,07:55
Toto mi hovorila bývalá kolegyňa:
Pochádza z dediny, ale býva v meste. Raz, keď bola na návšteve u rodičov, tak jej mama (babka) zobrala vtedy jej asi ročného syna do miestnych potravín. Je to malá dedinka, kde každý každého pozná. Predavačka sa malému prihovorila štýlom: "tuťuli muťuli". Malý na ňu kukol a vyhlásil: "Baba Jaga"! :D
Viete si predstaviť, že babka by sa od hanby najradšej pod zem prepadla.
Pučila som sa nielen na výroku synátora, ale aj na kolegyninom umeleckom prednese. Poznámka - v tej dedine sú len jedny potraviny.

To mi pripomenulo môjho syna, s ktorým sme sa doma vždy riadne spisovne rozprávali a nikdy sme nič maznavo nekomolili. Raz sme sa s ním zastavili u otcovej tety (mal asi dva roky) a teta, celá rada, že ho vidí, naňho spustila: "No ahoooj, Ondjejko, ty si uz aje vyjaaastoj, ty môj zjatuckyyy chjapcek..." a podobne. Ondrej chvíľu počúval, potom sa ku mne otočil a pýta sa začudovane: "Maminka, čo tá teta hovolí?"
smariana
27.07.10,10:18
Lívia(4) bola s babkou pomôcť švagrine ukladať drevo a za odmenu dostala 10,- Sk. Babka: "a ja čo dostanem ja som tiež pomáhala..." Lívia: "Borovičku!":D
účtovník 007
27.07.10,11:23
Moji rodičia mali raz dávno veľmi významnú návštevu. Keď ich odprevádzali k autu, zrazu moja sestra im otvorila kabelu. Našla v nej ohromne peknú detskú štrikovanú baretku a pýta sa:" Teta a toto ste mi nezabudli dať?"
No čo sa dalo robiť, podarovali jej ju:). Naši sa skoro pod zem prepadli.
hubatá
31.07.10,05:14
Moje prostoreké dieťa mi na plné ústa "pošepkalo" na svadobnej hostine:
- "povedz mami kuchárkam nech nám zabalia do pohára tento majonézový šalát !!!"
uct2007
31.07.10,07:31
Moja vnučka - 5-ročná - by chcela nové šaty, mamina jej šaty kúpiť nechce a hovorí jej: "Povedz ocinovi,nech Ti aj on niečo kúpi" (nežijú spolu, dcéra s malou býva u nás) a malá na to: "Ocino mi nič nekúpi, on všetko hádže len do automatu" :)
ZEvina
03.08.10,11:27
Moja vnučka - 5-ročná - by chcela nové šaty, mamina jej šaty kúpiť nechce a hovorí jej: "Povedz ocinovi,nech Ti aj on niečo kúpi" (nežijú spolu, dcéra s malou býva u nás) a malá na to: "Ocino mi nič nekúpi, on všetko hádže len do automatu" :)


moja 3,5 ročná vnučka: maminka, kúpiš mi hračku? - Teraz nemôžem, nemám peniažky! Vnučka : nevadí, babka mi to kúpi!

inak trocha mimotemy. Pre tú Tvoju vnučku to musí byť dosť ťažké mať takého ocina.
uct2007
03.08.10,16:15
moja 3,5 ročná vnučka: maminka, kúpiš mi hračku? - Teraz nemôžem, nemám peniažky! Vnučka : nevadí, babka mi to kúpi!

inak trocha mimotemy. Pre tú Tvoju vnučku to musí byť dosť ťažké mať takého ocina.

Aj u nás je to presne tak,ako by som počula moju vnučku, keď mala asi 2-3 roky, a povedala: "Poviem starkej, ona má veľa "peniažoch".
A s tými šatami to teraz bolo taky-tak :) no jasné,že sme ich tej našej malej parádnici kúpili.
Veď je naša, no nie ?:)
inajana
05.08.10,15:09
Prázdninuje u nás kŕsňa. Večer všetci "lehárime" pri TV, muž si na mňa vykladá nohy a ja protestujem, že ma s tým obťažuje.
A malá sa ma zastáva:
"Krstný, nerooob! Ona je už staráá" ...
Llívia
05.08.10,17:41
Začínam sa báť o budúcnosť.

Dnes v obchode totiž taký 4-5-ročný (?) chlapec tvrdil: "Tatino, ak nebudú v Lidli melóny, všetci umrieme od hladu."

(Tajne dúfam, že tie melóny budú mať vždy :D)
pepsikova
05.08.10,18:19
..dnes som cestovala z mesta..čakala som na autobusovej zastávke, pri nohách škatuľa ako pol sveta..a pristúpilo ku mne malé, počerné, krásne oblečené dievčatko a pýta sa ma..""ty co to más hento?..vravím:..škatuľu s knihami...a ona:..a to co je knihami?...moja, to sú knihy, deti sa z nich v škole učia...
..a malá zlatá, mi na to:..nedala by si mi jednu?..
..vytiahla som z tašky čokoládu a hovorím jej:..maličká, toto sú knihy pre veľkých, tým by si nerozumela, ale maminka ti kúpi takú pre teba, s obrázkami, zatiaľ spapaj túto čokoládku..."...malá sa zvrtla , v ruke čokolínu a hlasom, ako keď v dedine hlásia správy o povodní kričala na svoju mamu:..."a ty mi kedy kúpiš knizkú?"...
( a bola taká rozkošná v tej malej zlosti, že ona nemá knižku, že by som ju aj vystískala, len mi utiekla)
Oliwa
05.08.10,19:37
Smiem sa spýtať - to dievčatko patrilo k majoritnej či k minoritnej skupine obyvateľstva? :)
Lebo to by vysvetľovalo dôvod, že nevedelo, čo sú knihy...:mee:
Stanislav 1975
05.08.10,19:55
Smiem sa spýtať - to dievčatko patrilo k majoritnej či k minoritnej skupine obyvateľstva? :)
Lebo to by vysvetľovalo dôvod, že nevedelo, čo sú knihy...:mee:

:D
Oliwa
05.08.10,20:03
Pepsi, a Ty čo cestuješ so škatuľou /kníh/ po svete?
Čo si sa vydala cez leto po stopách Mateja Hrebendu? :D:)
osky
05.08.10,20:37
... Spomenula som si na asi 4 ročného syna mojej kolegyne, keď sa s ním zastavila od lekárky v práci a on sa ma spýtal, prečo mám také veľké bruško... (bola som v siedmom mesiaci tehotenstva). Keďže som sa práve vrátila z obeda, nič múdrejšieho ma nenapadlo, ako mu povedať, že som spapala veľa polievočky. Kolegyňa, keďže mala "orazený" lístok na obed, išla aj s ním. Po pol hodine sa rozletia dvere a kolegyňa: " Eva, ja Ťa asi zabijem! Jožko nechel jesť polievku, lebo nechce mať také brušisko, ako Ty!" Odvtedy si dávam pozor, čo som ďeťom povedala :D:D:D


po tyzdni beznadeje so sa nezdrzala.vybuch smiechu vylakal moje spolupacientky.....:---:D
dakujem za tento krasny prispevok!!!
pepsikova
05.08.10,21:08
Pepsi, a Ty čo cestuješ so škatuľou /kníh/ po svete?
Čo si sa vydala cez leto po stopách Mateja Hrebendu? :D:)..

...to sa vyrobila taká situácia...bola som dnes v TO..a späť som šla cez PE..tam som čakala na autobus domkov, vtom mi volá júpísí, že mi nesie objednané knihy..ja mu vravím, že budem doma až za hodinu, lebo som práve v PE..a on , že akurát tam, do PE, ide, tak že mi to donesie tam...balík asi 15 kg..chápeš to?..

..a to dieťa, bolo krásne, čisté, nádherne oblečené (aj s matkou), romča...
Oliwa
06.08.10,05:42
Keby si ho bola uprosila /toho UPC kuriéra/ a hodila naňho také smutné psie očká, mohol Ťa hodiť domov - aj s tým balíkom... :D
uct2007
06.08.10,07:14
Prázdninuje u nás kŕsňa. Večer všetci "lehárime" pri TV, muž si na mňa vykladá nohy a ja protestujem, že ma s tým obťažuje.
A malá sa ma zastáva:
"Krstný, nerooob! Ona je už staráá" ...


Tiež mám zážitok:
Malá teraz chodí do školky,kde som ešte aj ja chodila, dokonca je tam na stene ešte tablo, tak som jej ukazovala svoju fotku. A ona taká vytešená hovorí učiteľke" "Aj moja starká chodila sem do škôlky....ale už je teraz veľmi stará,chudiatko" :) :)

A dnes ráno mi malá hovorí (dcéra chodí do roboty skôr,tak ju ja nosím do školky): "Starká daj mi meter a odmeraj mi horúčku, mám teplé čielko"

Vnuk zase (3 roky) pozerá tiež veľa českých rozprávok, syn ho učil tvary a hovorí mu, že toto je obdlžnik, malý na to : "To neni obdznik,to je obdelnik", syn ho opravil a malý sa nedal : "Ocko,Ty vobec nevies po slovensky"
evuš
06.08.10,07:27
Začínam sa báť o budúcnosť.

Dnes v obchode totiž taký 4-5-ročný (?) chlapec tvrdil: "Tatino, ak nebudú v Lidli melóny, všetci umrieme od hladu."

(Tajne dúfam, že tie melóny budú mať vždy :D)

:eek::eek::eek: A AJ VŠADE !!! :D:D:D
Kazu
06.08.10,09:21
So sestrou sme boli u jej dcéry. Má takú trojročnú nezbednicu a jej najnovšou zábavkou bolo strčiť prsty do úst a kútiky rozťahovať čo to ide. Už za to schytala aj pár po prstoch ale prestať s tým nechcela, lebo tým vždy spoľahlivo dokázala upriamiť maminu pozornosť na seba. My sme trkotali a malá sa nudila tak použila osvedčený spôsob a nechcela s tým prestať. Keď už toho bolo veľa tak jej vravím: No mojenka, keď si budeš takto rozťahovať pusinku zostane ti veľká. A veľká pusinka bude veľa papať a potom budeš taká tlstá ako som ja aj s tvojou babkou. Malá si ma premerala od hlavy až po päty, vytiahla prsty z pusiny a zostala sedieť ako pena. Ani sme o nej nevedeli, že tam je. Keď sme odchádzali drobec sa ku mne prilepil a vraví: Ja si už nebudem rozťahovať pusinku, lebo ja veru nechcem byť taká tlusťoška ako si ty:D Deťom treba ísť príkladom :D
ZEvina
06.08.10,09:29
:D:D:D:D Zuzka a včul mi poď drhnúť oprskaný monitor!
:D:D:D:D:D:D:D
hubatá
06.08.10,10:32
Vnučke nechcú kúpiť psíka, až bude veľká, samostatná, postará sa o neho.
A dnes pozerám: upratuje, práši, zametá, utiera..... a keď sa jej zdalo že už je všetko O.K. tak mi vraví:
- "a ty by si sa babka nemohla prihovoriť u mojich rodičov, že si si všimla ako dobre viem upratovať, aby mi kúpili už toho psíka....???"
2009
06.08.10,10:36
So sestrou sme boli u jej dcéry. Má takú trojročnú nezbednicu a jej najnovšou zábavkou bolo strčiť prsty do úst a kútiky rozťahovať čo to ide. Už za to schytala aj pár po prstoch ale prestať s tým nechcela, lebo tým vždy spoľahlivo dokázala upriamiť maminu pozornosť na seba. My sme trkotali a malá sa nudila tak použila osvedčený spôsob a nechcela s tým prestať. Keď už toho bolo veľa tak jej vravím: No mojenka, keď si budeš takto rozťahovať pusinku zostane ti veľká. A veľká pusinka bude veľa papať a potom budeš taká tlstá ako som ja aj s tvojou babkou. Malá si ma premerala od hlavy až po päty, vytiahla prsty z pusiny a zostala sedieť ako pena. Ani sme o nej nevedeli, že tam je. Keď sme odchádzali drobec sa ku mne prilepil a vraví: Ja si už nebudem rozťahovať pusinku, lebo ja veru nechcem byť taká tlusťoška ako si ty:D Deťom treba ísť príkladom :D

Sú to proste naše zlatíčka :);)
hubatá
06.08.10,10:51
Vnučka uviazala mačku na špagát, nabalila do plecniaka nejaké jedlo, roztiahla si deku, sadla si na ňu, zajedla si a keď som si jej nevšímala, tak zahlásila:

- pozri babka, ja pasiem kravu.....a o chvíľu idem dojiť !
hubatá
06.08.10,10:54
... a keď ja budem babka taká ochabnutá ako ty, tak budem tiež stará ?????
uct2007
06.08.10,11:40
Naša malá sa zamýšľa nad všeličím a na čo myslí to aj povie. A tak sme boli v Lidli na nákup a ona tak na plnú pusu"
"Starkýýý a kde si Ty získal túto svoju manželku"...muž on má tiež hneď hotovú odpoveď a tak povedal: "Vyhral som v lotérii" :)

Alebo som čosi robila doma, malá pri mne a pýta sa ma:
"Starká,ak Ty zomrieš, akú starkú si starký vyberie? " - a ja jej:
"No to ja neviem, ale Ty možno uvidíš" :)

Prerábajú nám činžiak, stavbári buchotali s lešením a ja som len tak utrúsila dcére, že ako búchajú a som sa zľakla.
Vnučka nič, hrala sa ďalej s bábikou, odrazu vybehla na balkón a kričala na plné hrdlo a celé sídlisko:
"Ujovia, nebuchotajte tu toľko, lebo starkej a maminke to lezie na nervy"

....a iné - toto sú najnovšie
hubatá
07.08.10,09:40
Môj malý syn s kamošom našli na smetisku starú rúru od šporáka a prišli domov od mastných sadzí ako, ako ..... no na nepoznanie.
Tak som ich akože nechcela pustiť domov a vznikol takýto dialóg:

- "teta, to sme my vaši známi: Miloš a Maťko"
- "áále... čo mi tu klameš, Miloš bol ráno biely a tento tu je čierny!!!"
- "mami, ale keby si nás poumývala, zistila by si že nás poznáš !!!"
- "už som poumývala 5 chlapcov a ani jeden nebol Miloš a Maťko !!!"
- "a co teta.... trenky .... sa vám nepodobajú???"
- "tak ich vyzlečte, šups do vane a potom keď sa preukáže že ste moji známi tak dostanete aj palacinky !!!"

Chúdence sa mydlili, kefovali, obzerali v zrkadle či už stačí .....
Kým jedli palacinky tak som trenky vyhodila, vydrhla vaňu a rehnila sa nad mokrými ježkami na ich hlavách.
hubatá
07.08.10,09:54
No na chalupe sa títo dvaja dostali aj k nebezpečnej zbrani - k udici !!!!
Na háčik nastokli kukuricu, ľahli si k susedovej bráne na zem a cez medzierku tak kŕmili sliepky. Páčilo sa im ako sa sliepky bili o zrno, skákali, vypliešťali oči ...... lenže do rána 3 skapali. A sused večer prekvapený aký mor mu napadol sliepky, stopoval čo žrali ..... až týchto dvoch prichytil pri čine !!!!

My - matky týchto viťúzov sme si museli od neho skapaté sliepky "odkúpiť", decká dostali varechou, sliepkam už dali pokoj, ale zamerali sa zasa na zajace....
hubatá
07.08.10,10:16
Od toho istého suseda sme si na celé leto požičiavali zajaca, aby sme každú chvíľu nemuseli k nemu behať so zbytkami jedla po deťoch, keďže niekedy ich na chalupe prázdninovalo aj sedem. Deti sa s ním hrali, maznali sa, ale títo dvaja Miloš a Maťko ho raz vzali do tašky a vozili na bicykli. Lenže Miloš nemal na bicykli blatníky a hrôôôza ......zajacovi sa oškrel celý bok. Vyčesávali sme ho, ale nejako mu však chlpy nechceli rásť. Blížil sa koniec prázdnin a zajaca bolo treba vrátiť ujovi susedovi, ale všetci sa báli. Nakoniec predsa len som zabalila zajaca aj s 1/2 litrom borovičky týmto dvom vinníkom a poručenopánubohu, nech sa deje čo sa má.....

O chvíľu sa vrátili celí vytešení, vysmiati, s košom kukurice na varenie a s hrdosťou oznamovali:
- "vieš čo mami ujo povedal ??"
- "co tam po jedném králikovi, aj tak ste ho vypásli jak sviňu, mosím ho zabit lebo by skapau. Spravím z neho paprikáš a tam bundu nepotrebuje ...... óóóó borovička !!! Povjec maminke že dzekujem, tu máte turošinu a pošlite tatka nech si ulejeme !!!
uct2007
09.08.10,20:00
Naša malá dnes pokazila DVD-čko, nuž "darilo" sa jej.Mamina jej zakázala všetko čo sa dalo- od sladkostí, po pozeranie telky.
Plakala a hovorí mamine:
"Maminka, prosím,prosím....budem dobrá, daj mi ešte jednu šancu" :)

Mužovi včera hovorila:
"Starký, Ty si taký dobrý človek...kto ťa tak dobre vychoval?" :)
ubka
09.08.10,20:15
Známi boli s vnukom pri mori na dovolenke a keď sa mu chcelo cikať vždy utekal na WC-ko, poradili mu, že do mora sa môže...malý nemeškal a ponoril sa pod vodu, dal dolu plavky a vycikal sa, príde za babkou a hovoril jej, už som to urobil, tajne,šuťťomba, pod vodou.
evaj63
10.08.10,18:11
Moja neterka Deniska, dnes už 28-ročná, ked' bola malá, nevedela povedat' k, všetci sme sa snažili ju to naučit', ale nič nepomáhalo. Pýtali sme sa jej, ako sa volá a ona na to Denis-a, alebo nach povie mačka, kočka a ona mač-a, -oč-a,noskrátka pre ňu k neexistovalo.
evaj63
10.08.10,18:27
Ešte ma napadol moj syn takmer dospelý,nemal vtedy ešte ani rok a pol. Išla som k mäsiarovi a on už od dverí kričal -POSÝM VÁS PAUKY, predavačky vtedy išli do kolien, že taký malý a už nakupuje.
nika.sum
10.08.10,19:14
Ešte ma napadol moj syn takmer dospelý,nemal vtedy ešte ani rok a pol. Išla som k mäsiarovi a on už od dverí kričal -POSÝM VÁS PAUKY, predavačky vtedy išli do kolien, že taký malý a už nakupuje.

Ja som jeden cas dost casto kupovala sunku Angeliku, teraz ked nakupujem tak nas Matko 3,5 r. hned ked sme narade krici ze 20 deko angeliky.:D:D:D
Kazu
10.08.10,20:32
Syn robí obklad na stene okolo vchodových dverí. Nevesta sa prišla pozrieť ako to vyzerá a priviedla aj deti. Malá dobehla za mnou do kancelárie a ja som sa jej chcela zavďačiť, že jej dám hračku čo som včera kúpila. Vošla som do skladu, že tú hračku zoberiem. Malá zatiaľ bleskurýchle sadla k počítaču a keď som vyšla už som len videla ako sa na monitore objavujú a strácajú obrazce a žabec kliká odušu myšou. Zrevala som po nej a malá tak kľudne: Babi, klídek, to nerieš. Ja len pozerám, či mi prišla pošta na mail. Ona poštu nemala a aj tá moja kdesi zmizla. Musel prísť môj brat aby to dal do poriadku. Tak som jej vysvetľovala, že do môjho počítača jej mail nepríde, lebo nikto nevie, že ona je u nás a v mojom počítači ani nemá schránku. Ak si chce pozrieť svoju poštu musí si to pozrieť na počítači doma. Malá odula peru a hovorí: Doma nemôžem, lebo tam na počítač nesmiem. A vzdorovito dodala: Nnnech, mne na tom aj tttak nezáleží. Má trinásťročnú sestru a tie pubertiacke výrazy sa na ňu len tak lepia.:D Asi na skore dostanú po klábosnici obidve.:D
Keď som sa snažila presvedčiť PC aby mal rozum aspoň on, tak som malej nahnevane brblala, že mi to celé poklikala a teraz tam nemám čo potrebujem. Taká skormútená stála pri mne a vraví: Babi, pusti ma k tomu /a už ma vytláčala zo stoličky/ ja ti to odklikám naspäť :D No už len to by mi chýbalo.:---
dušinka
11.08.10,13:15
Ahoj Petríček, čo robí maminka? No čoby lobila, Vaví. A čo varí? No povévku. A akú? Po pledsa suvovú.....
Môj vnuk /4 roky/ bol na dovolenke pri mori. Keď prišli na pláž stál tam malý černoško. A malý: Aha, Hamžík.
Oliwa
11.08.10,14:47
Ešteže ho neoslovil "Haló, Dede!"... :D:D:D
inajana
11.08.10,15:58
Pred koncom šk. roka som došla domov a na stole ma čakala otvorená obálka - odosielateľ ZŠ ... vnútri napomenutie k väčšej usilovnosti (hrozila zlá známka).

Pýtam sa syna, prečo je otvorená, keď bola adresovaná rodičom.
- chcel som vedieť, či je tam len TOTO, alebo aj niečo iné ...
nika.sum
11.08.10,16:12
Robim si papiere v kancelarii, kt. mam pod nasim bytom v panelaku, ked zrazu pocujem buchat moje dieta na dvere. Otvorim a maly v slipoch a na otazku co tu robi: Chcem byt s tebou, lebo tato spi. Na vysvetlenie manzel si isiel k nemu lahnut cca 13.15 ze ho uspi, tak som to vyuzila a isla som robit papierovacky. Ked som s drobcom vysla hore, tato tvrdo spal a obyvacka hore nohami, keby nas vykradli tato by to ani nezaregistroval. Takto to dopadne ked niekto ponocuje celu noc na rybach (mimochodom zase ziadnu nechytil).
ubka
11.08.10,23:03
U susedov zabíjali prasa a malý Ivko tam pobehoval a dedko sedel na stoličke prizerajúc sa ako ostatní pracujú a Ivko prišiel k dedkovi a pýta sa ho"dedko, pvečo zabívajú to pvasa?" no lebo je už staré, hovoril mu dedko a malý Ivko na to " no, no no dedko,aj ty si staví, aj teba budú zabijat?"
Oliwa
11.08.10,23:12
Ja som jeden cas dost casto kupovala sunku Angeliku, teraz ked nakupujem tak nas Matko 3,5 r. hned ked sme narade krici ze 20 deko angeliky.:D:D:D

Dúfam, že pri kúpe "sekanej" si nepýta Geoffreyho de Peyraca! :---
To by asi kričal Žofréé!!!
paris33
13.08.10,08:46
moja dcera hneď po skončení škôlky skonštatovala , že :
"Ježiši mami ja idem do školy a nemám tašku !!!"
tak sme hneď začiatkom júla museli ísť kúpiť aktovku a odvtedy leží v kúte nepovšimnutá.....
tak sa teším na september :):):)
evuš
13.08.10,09:00
... náš syn ide tiež do školy... tašku sa chystáme ešte len kúpiť, ale vždy pri poznámke, že už ju ideme kúpiť, sa nechápavo na mňa pozrie... takže čo bude u nás od septembra, tak to teda neviem...:D:D:D
ZEvina
13.08.10,11:01
moja dcera hneď po skončení škôlky skonštatovala , že :
"Ježiši mami ja idem do školy a nemám tašku !!!"
tak sme hneď začiatkom júla museli ísť kúpiť aktovku a odvtedy leží v kúte nepovšimnutá.....
tak sa teším na september :):):)

možno budeš milo prekvapená. Totiž môjmu synovi kúpil aktovku jeho krstný tiež už júni, lebo sa veľmi tešil do školy. On s tou aktovkou aj spával. 1. septembra (vtedy ešte nebol štátny sviatok) dostali knihy, zošity, ceruzky.... a hneď po príchode domov sa "učil"! 2. septembra som ho budila, že je čas ísť do školy. On mi zahlási - maminka, ja som už v škole bol!.:eek: Mám už knihy, ja sa budem učiť doma. :D:D:D
uct2007
13.08.10,12:29
Som si tak spomenula,ako išli moje dvojičky do školy ... prvý deň- to bolo v poriadku sa im páčilo, o.i. dostávali aj lízatká. Na druhý deň - sa dcérka v polovici hodiny postavila s tým, že ona už ide domov,lebo ju to už tam nebaví a syn mi doma vravel, že on už do tej školy nepôjde, lebo im už nedávajú lízatká....a takí boli neskôr aj "super" žiaci- sedeli spolu v jednej lavici síce, ale za ten svet si nevedeli zapamätať,čo majú na domácu úlohu - to museli ísť k spolužiačke do susedného vchodu pre úlohy :)
nika.sum
13.08.10,13:13
možno budeš milo prekvapená. Totiž môjmu synovi kúpil aktovku jeho krstný tiež už júni, lebo sa veľmi tešil do školy. On s tou aktovkou aj spával. 1. septembra (vtedy ešte nebol štátny sviatok) dostali knihy, zošity, ceruzky.... a hneď po príchode domov sa "učil"! 2. septembra som ho budila, že je čas ísť do školy. On mi zahlási - maminka, ja som už v škole bol!.:eek: Mám už knihy, ja sa budem učiť doma. :D:D:D

Moj starsi ma teraz 15 r. neviem sice kedy sme kupovali prvu tasku, ale pamatam si ako sa tesil do skoly, po prvom tyzdni povedal, ze sa mu v skole nepaci a to som pocuvala celych 9 rokov. Teraz ide do prveho rocniku na strednej skole a ja sa modlim aby sa mu tam konecne pacilo:D.
hubatá
13.08.10,17:39
Hneď 1. septembra mi syn s hlbokými vráskami na čele rozkázal:

- "mami vypočítaj mi koľko rokov budem ešte do tej školy chodiť !!!!!""
hubatá
13.08.10,18:07
Raz som mala na chalupe na prázdninách 5 detí a tak kým spali som rýchlo upiekla koláč, zakrytý som ho dala vychladnúť na studňu.... reku budú mať na raňajky.

Kým som odskočila na bicykli popolievať babku na cintorín susedove husi sa nejako dostali za bránu a zožrali mi moje tvarohové béleše.
hubatá
13.08.10,19:45
Na chalupu som na hody pozvala rodinu z Bratislavy, keď k stolu oneskorene ako vždy dorazili Miloš a Maťko. K plne naloženým tanierom postavili na stôl 5-litrový zaváraninový pohár a v ňom:
5 slimákov, 2-3 žabky, nejaké húsenice, zopár dážďoviek, nejaké chrobáky, muchy, lienky a zopár listov.
A milo sa prihovorili návšteve:
- "teta pozrite, akú máme krásnu zoologickú..... a tu máme aj cvičených slimákov" .....a ukazovali na predlaktie, kde zanechávali cvičenci slizskú cestičku.
hubatá
13.08.10,20:00
Mali sme doma šteniatko, ktoré sa stále motalo okolo detí a jasné, že ho musel vziať syn keď išiel vyniesť len smeti. O chvíľu zvoní zdola zvonček a počujem plač:
- "....mamiííí, Tina sa mi stratila, všade ju hľadám, nikde nie je, prídi dole !!!!"
Asi 4 hodiny sme hľadali za barákom, v parku, pri ceste, pomáhali susedia ..... no Tiny nikde. Oplakali sme ju, idem pre smeťový kýbel a za ním sedela a triasla sa od zimy naša maličká Tinuška .......
uct2007
13.08.10,20:27
Neviem, možno som tu to už aj spomínala, ako sme sa doma učili, opakovali, a stále dookola a už ich to nebavilo a ja im hovorím:
"No.... v prvom rade si uvedomte, že sa učíte sami pre seba, nie pre mňa, alebo ocina" a syn-asi druhák na ZŠ- do toho zahlásil:
"....ale nám to stačí"
ubka
13.08.10,20:36
mimotemykeďže som nenašla tému, čo povedali dospelí, tak to vložím sem, lebo mi to pripadalo, ako výrok dieťaťa.
Manželia boli kupovať malé prasiatko do chovu a prišli k chovateľovi, ktorí chcel "prezentovať" prasiatka, tak im nalial do hranta papanicu. Manžel hovoril, že kúpime to, čo prvé utekalo k hrantu a chutne žerie. Manželka protestovala, "tak to nie, veď to by nás vyžralo"...je to skutočný príbeh:D
Oliwa
13.08.10,20:56
A boli to naozaj prasiatka, alebo budúci poslanci? :D
Tamila
14.08.10,10:06
Moja dcéra bola asi štvrtáčka a ku koncu roka mali z prírodevedy opakovať celý polrok a mali písať písomku. Dcéra ma pýtala, že až ju vyskúšam. Keď som ju skúšala, zistila som, že sa pravdepodobne nič neučila a aj som jej to povedala, že veď nič nevie, prečo ma pýta skúšať. Ona na to: Hádam si nemyslíš, že budem zabíjať čas učením.
Našťastie z toho vyrástla a učí sa výborne.
Kvaka
14.08.10,10:47
Náhodou som toto našla a náhodou som si spomenula.

Pred 35 rokmi som bola tehotná s druhým synom, a môj 4 ročný dovtedy jedináčik, sa so záujmom pozeral na moje bruško a hovorí mi:
Mami, kedy to už konečne vypľuješ?
hubatá
15.08.10,06:50
A teraz niečo bolestivé:
Miloš s Maťkom si za malé bicyklíky priviazali špagátom škrandlice (záhoráci vjedzá co to je a pre tých druhých: = prázdne konzervy od paštét) .......a súťažili komu to robí väčší randál.

Lenže Miloš zabudol že chodník sa zatáča smerom k farárovmu plotu obhádzaného brizolitom. Ako sa tak obzeral za škrandlicami do krvi si oškrel hánky na rukách. To bolo plačúúúúú, ale aj po rokoch uznávam že ho to muselo strašne bolieť.
nika.sum
15.08.10,07:36
Kolko maju teraz Milos s Matkom? to boli cisla
nika.sum
15.08.10,07:41
Nas Kubko ked mal asi tak tri, strasne sa bal aby mu netiekla krv. Raz si tiez na bicykli odrel ruku a krici s placom: Krvacanie tecie, krvacanie tecie...
Ked bol trosicku starsi a odrel si kolena, nemali sme poruke dezinfekciu a mal to dost skarede oskrete, tak sme zobrali slivovicu a tym sme mu to vycistili (chuda, ale naozaj sa to rychlo zahojilo) a odvtedy ked zacitil len pach slivovice, tak utekal, no dufam, ze mu to zostane aj v dospelosti.
hubatá
15.08.10,08:19
No vtedy mali tak 5-6 rokov, keď kulminovalo ich vyvádzanie.
Bola to vynikajúca kombinácia: Miloš bol z Bratislavy a Maťko bol domáci dedinčan, takže sa výborne dopĺňali......
Okrem toho mi na chalupu chodili deti aj od sesterníc, bratrancov, takže niekedy na obed som ich napočítala aj sedem, prípadne si potvory zistili čo kde varia a varila som zbytočne ak sa im moje nepáčilo.

Dnes už sú z nich tridsiatnici a po Milošovi mám vnučku ktorej chýba len cimprlík - inak celý tatino. A dnes s Maťkovou mamou musíme svojim vnukom rozprávať čo všetko povyvádzali a stráášne sa na tom zabávajú. Ale všetci banujeme za chalupou, lebo sme ju museli predať aby mali deti kde bývať.

No chalupy je veľká škoda, tatkovia majú nezabudnuteľné zážitky. My baby sme tých 7 detí zvládli, lebo sme sa vždy striedali aby sme pokryli celé prázdniny. Len chlapi mali vždy služby po dvoch, aby to ich varovanie deti prežili.
hubatá
15.08.10,08:26
joooj ......nika.sum a tuta ...... nejako mi to zle skočilo, pozrite si dievčatá odpoveď pod príspevkom č. 1663, nechce sa mi to kopírovať, aj tak mám pocit že tu už je tu nejako veľa mojich príspevkov od Miloša a Maťka.
Oliwa
15.08.10,13:47
No vtedy mali tak 5-6 rokov, keď kulminovalo ich vyvádzanie.
Bola to vynikajúca kombinácia: Miloš bol z Bratislavy a Maťko bol domáci dedinčan, takže sa výborne dopĺňali......
Okrem toho mi na chalupu chodili deti aj od sesterníc, bratrancov, takže niekedy na obed som ich napočítala aj sedem, prípadne si potvory zistili čo kde varia a varila som zbytočne ak sa im moje nepáčilo.

Dnes už sú z nich tridsiatnici a po Milošovi mám vnučku ktorej chýba len cimprlík - inak celý tatino. A dnes s Maťkovou mamou musíme svojim vnukom rozprávať čo všetko povyvádzali a stráášne sa na tom zabávajú. Ale všetci banujeme za chalupou, lebo sme ju museli predať aby mali deti kde bývať.

No chalupy je veľká škoda, tatkovia majú nezabudnuteľné zážitky. My baby sme tých 7 detí zvládli, lebo sme sa vždy striedali aby sme pokryli celé prázdniny. Len chlapi mali vždy služby po dvoch, aby to ich varovanie deti prežili.
Takže to bolo také "S Tebou mě baví svět" - na slovenský spôsob. :D Len to namiesto Marie Poledňákovej režíroval sám život...:):):)
nika.sum
15.08.10,18:50
joooj ......nika.sum a tuta ...... nejako mi to zle skočilo, pozrite si dievčatá odpoveď pod príspevkom č. 1663, nechce sa mi to kopírovať, aj tak mám pocit že tu už je tu nejako veľa mojich príspevkov od Miloša a Maťka.

tych prispevkov je akurat, tak som sa na nich schuti zasmiala. Nas Matko bude mat v novembri 4 r. a vidim, ze je to tiez riadny zbojnik. :)
Oliwa
15.08.10,21:12
Dnes som išla so synom okolo púťových stánkov s perníkmi. Je to taká naša malá a milá "tradícia", že vždy si nejaký vyberie. Raz srdiečko, raz koníka... chcela som mu kúpiť trebárs nejaký s nápisom, ale žiadny mu nevyhovoval - s jeho menom nemali, "synčekovi" nebolo, "miláčikovi" nechcel... a tak zahlásil: Škoda, že nemajú perník "sám sebe!" :D:D:D
Chcel si ho kúpiť sám, lebo mu zostalo vreckové z tábora, ktoré nemal kde minúť a tak bol "nešťastný".
Napokon si vybral rybičku - tá bola bez slov :) a sestre i ocinovi sme vybrali tiež.
ubka
15.08.10,22:19
Známym sa po 15-tich rokoch narodila 4-tá dcéra a stala sa miláčikom rodiny, a patrične ju to poznačilo. :D
Išli na dovolenku a pri nastúpení do auta zazvonil mobil a otec rodiny to vybavil s komentárom "..no akurát také koko....ny budem teraz riešiť". Malá, troj-ročná sa po chvíli prejavila a začala si pospevovať..koko...ny, koko...ny, tak mama upozornila ostatných, aby sa na nej nesmiali, aby na to zabudla, no ona vždy, keď gps hlásilo trasu zaspievala obľúbené "citoslovce". Samozrejme ju to neprešlo ani pri príchode do súkromného penziónu a keď im domáci predstavovali apartmán, malá spustila.. to sú koko...ny:D:D:D
Mali čo vysvetľovať, lebo nijak to dobre nevyznelo...
uct2007
16.08.10,06:42
V sobotu prišiel k nám syn s malým (bude mať 3r.), malý mi hovorí,že tu má čajík, že nech mu otvorím tú fľašku. A ja mu na to (len tak mimoreč) že, dúfam,že sa mi to podarí otvoriť, otvorila som, on na mňa tak zboku lišiacky pozrel a hovorí:
"No vidis, podalilo sa Ti to, aka si sikovna...ani by som nevelil" :)
nika.sum
16.08.10,07:44
Známym sa po 15-tich rokoch narodila 4-tá dcéra a stala sa miláčikom rodiny, a patrične ju to poznačilo. :D
Išli na dovolenku a pri nastúpení do auta zazvonil mobil a otec rodiny to vybavil s komentárom "..no akurát také koko....ny budem teraz riešiť". Malá, troj-ročná sa po chvíli prejavila a začala si pospevovať..koko...ny, koko...ny, tak mama upozornila ostatných, aby sa na nej nesmiali, aby na to zabudla, no ona vždy, keď gps hlásilo trasu zaspievala obľúbené "citoslovce". Samozrejme ju to neprešlo ani pri príchode do súkromného penziónu a keď im domáci predstavovali apartmán, malá spustila.. to sú koko...ny:D:D:D
Mali čo vysvetľovať, lebo nijak to dobre nevyznelo...

Naozaj si treba davat pri detoch pozor co hovorime, lebo oni sa najsikovnejsie ucia prave to co netreba. Ja som najviac nadavala za volantom, teraz si musim naozaj kusat do jazyka, lebo nas Matko to velmi ochotne pouzije a vzdy trafi siutaciu kam sa to hodi. Z rozpravky cars ma vyrok: Sibnuty stary dedo a minule tak pocastoval kamaratkinho otca, nastastie to nepocul cele. Ale aj ked si vazim starsich, niekedy sa ten pan tak naozaj sprava:D.
nika.sum
16.08.10,07:45
Ked mal Matko dva a zacal rozpravat tak bol traktor pre neho kakoč (ale niekedy to vyznelo inak) a traktorista bol istakakoč.
JanoL
16.08.10,08:43
Pridám aj ja príhodu mojich znamych keď už sú tie dovolenkové dni.
Starý oco a stará mama na chalupe opatrujú vnučku.
Starý oco sa vypoďká ráno z postele, odtiahne záves z obloka a: "Do r.ti zase prší."
Vnučka v tom momente: "Do iti ďate pltí."
Stará mama karhavo: "Ty starý somár, takto pred dieťaťom....."
a vnučka: "Talý oco je talý ťomál."

Jano
uct2007
16.08.10,09:18
Náš malý keď mal asi tak 1,5 roka či ako, tak sme raz s ním boli v Lidli, sedel v tom nákupnom košíku, kľudný, čo sme boli radi,lebo inak vždy vyskakuje...
Predavačka sa mu prihovorila:
"Jééééj, aký si Ty zlatý chlapček, ako pekne sedíš" a malý na na ňu zaškúlil a zahlásil:
Ty....po iti"
a_je_to
16.08.10,09:26
No ... keď som už sem zablúdil, tak aj ja prispejem :
Keď mala moja dcéra asi štyri roky ... pri rodeľovaní pečeného kuraťa na taniere si každý rozkázal ....mne len biele, mne stehienko .... ja som si ako posledný vždy pre zábavu povzdychol ... no a mne už len ten chrbát a trtáč. Na jednej väčšej rodinnej oslave dcéra zahviezdila .... mne len to biele, ale ockovi nechajte trtkáč ... ten má najradšej.
Kvaka
16.08.10,10:02
No ... keď som už sem zablúdil, tak aj ja prispejem :
Keď mala moja dcéra asi štyri roky ... pri rodeľovaní pečeného kuraťa na taniere si každý rozkázal ....mne len biele, mne stehienko .... ja som si ako posledný vždy pre zábavu povzdychol ... no a mne už len ten chrbát a trtáč. Na jednej väčšej rodinnej oslave dcéra zahviezdila .... mne len to biele, ale ockovi nechajte trtkáč ... ten má najradšej.
Tak to musela byť dobrá sranda, slzy mi tečú od smiechu.
Lubica H
16.08.10,11:45
znovu trošku pridám...

náš Samko (bude mať 4) je v poslednej dobe akýsi citlivý na seba - čo si všimla aj teta logopedička, kam chodievame. na poslednej návšteve jej ukazoval, kde všade má na sebe boľačky, odreniny a tak. Teta pozerá na koleno a hovorí: "Ale Samko, veď tam nič nemáš."
A Samko pohotovo odpovedal: "Ale mal som..."

Našťastie, hoci je taký "precitlivený", väčšinou mu na každý úraz stačí pofúkanie, kúsok lístka aloe alebo skorocelu. :D

tiež sme sa jedného času nevyhli vykrikovaniu na druhých ľudí. Neviem prečo, s obľubou na iných vykrikoval "vy pajáci". (v živote som mu nepovedala, že je pajác :D)
nika.sum
16.08.10,11:54
znovu trošku pridám...

náš Samko (bude mať 4) je v poslednej dobe akýsi citlivý na seba - čo si všimla aj teta logopedička, kam chodievame. na poslednej návšteve jej ukazoval, kde všade má na sebe boľačky, odreniny a tak. Teta pozerá na koleno a hovorí: "Ale Samko, veď tam nič nemáš."
A Samko pohotovo odpovedal: "Ale mal som..."

Našťastie, hoci je taký "precitlivený", väčšinou mu na každý úraz stačí pofúkanie, kúsok lístka aloe alebo skorocelu. :D

tiež sme sa jedného času nevyhli vykrikovaniu na druhých ľudí. Neviem prečo, s obľubou na iných vykrikoval "vy pajáci". (v živote som mu nepovedala, že je pajác :D)
nekomentovali ste tak politicku scenu?:D:D
Oliwa
16.08.10,12:04
znovu trošku pridám...

náš Samko (bude mať 4) je v poslednej dobe akýsi citlivý na seba - čo si všimla aj teta logopedička, kam chodievame. na poslednej návšteve jej ukazoval, kde všade má na sebe boľačky, odreniny a tak. Teta pozerá na koleno a hovorí: "Ale Samko, veď tam nič nemáš."
A Samko pohotovo odpovedal: "Ale mal som..."

Našťastie, hoci je taký "precitlivený", väčšinou mu na každý úraz stačí pofúkanie, kúsok lístka aloe alebo skorocelu. :D

tiež sme sa jedného času nevyhli vykrikovaniu na druhých ľudí. Neviem prečo, s obľubou na iných vykrikoval "vy pajáci". (v živote som mu nepovedala, že je pajác :D)

Ani manželovi???:D:D:D To vieš, deti majú uši ako radary...:)
Oliwa
16.08.10,12:10
Dokázal to kura po takomto úvode aj niekto zjesť? Však sa museli všetci zadúšať od smiechu - asi okrem Teba... :D:D:D
Aké z toho vyplýva ponaučenie:
ak ste rodičom už hovoriaceho dieťaťa, návštevám podávajte namiesto celého kuraťa radšej len stehná, alebo prsia - hoci, to tiež nie je celkom bez rizika... :---
Doporučujem preto namiesto hydiny servírovať - rezne! :)
Lubica H
16.08.10,13:17
[/COLOR]

Ani manželovi???:D:D:D To vieš, deti majú uši ako radary...:)

nie, nie, ja to slovo vôbec nepoužívam :D ... a dokonca to nebol ani komentár politickej situácie tej doby (cca rok dozadu)
Llívia
17.08.10,19:13
Výroky rodičov tu nie sú, tak to pridám sem, veď sa to týka dieťaťa :D
Známi stáli na chodníku pred domom. Hrdý tata mal na rukách syna (asi tak polročného), ktorý sa tváril veľmi na.... hnevane. Jeho tata skonštatovala, že ich dieťa je taký samonasertívny typ. :D
Llívia
17.08.10,19:20
Toto tiež nie je výrok, ale snáď mi to odpustíte :o:
Bratranec mal nejaké 4 roky. Prišla som k nim na návštevu a on hneď začal, že mi musí niečo ukázať. Odbehol do spálne. O chvíľu sa vrátil a mal oblečené pyžamo a na vrchu slipy. Z linky si zobral utierku, ktorú si strčil za golier a chcel, aby mu rodičia niečo napísali na papier. Potom spustil rev, keď mu to nechceli napísať. Nakoniec mu napísali "S", papier si pricapil na hruď a išiel mi ukázať, ako vie lietať. :D
Čo myslíte, kto bol vtedy jeho obľúbený hrdina?:D:)
Oliwa
17.08.10,21:16
Žeby Slota?! :D;)
Llívia
18.08.10,05:16
Tesne vedľa! :D
Synovec nešiel sadať do tankoch a tiahnuť na Budapešť :D
Ani doletieť tam nechcel :D :D :D
hetty
18.08.10,06:17
Povedala som šesťročnej dcére: Sandika ty si teda číslo! Ona mi odpovedala: číslo, ale jednotka.
Llívia
18.08.10,06:48
Vidno, že tvojmu dieťaťu nechýba sebavedomie - to má veľké "+" do života. :)
Aankaa
18.08.10,13:58
Keď príde neter a synovec na prázdniny, na ich francúzsko-slovenských výrokoch sa nasmejeme veru dosť:
"Kde si bola tak dlho?" pýtam sa malej.
"Bola som prejsť Zora". / - bola som na prechádzke so psom :)/
hubatá
18.08.10,16:51
Kričím na Miloša:
- "už nechoď von, veď prší !!!"
- "veď mám na hlave kapustu, tak nebudem mokrýýý !!!" ..... a už pleskla bránka

(kapusta = kapucňa)
uct2007
18.08.10,19:02
Toto mi pripomenulo môjho syna,keď bol asi druhák, ráno sa ponáhľal do školy a ja som za ním kričala:
" Kde už letíš, veď si sa ešte neučesal"
a on na to:
"A načo...veď vonku aj tak riadne fúka"...a tiež ho už nebolo
ZEvina
19.08.10,06:47
V škole sa učili ako šišky (z borovice) reagujú na počasie - keď je pekne, tak sa rozvinú, keď prší, tak sa zatvoria. Môj syn to vylepšil: Maminka, doniesol som Ti zázračnú šišku. Každý deň budeš vedieť, aké je počasie! Keď prší, tak bude mokrá, keď bude fúkať vietor, tak sa bude hýbať a keď bude pekne, tak bude suchá!:eek::D
ZEvina
19.08.10,06:55
Môj mladší syn bol týždeň chorý, tak musel "doháňať" a nemohol sa ísť hrať. Celý rozčúlený dobehne za mnou a podáva mi zošit - mami, ako sa mám učiť, keď to neviem prečítať! (myslela som si, že si požičal zošit od niektorého spolužiaka) Bože a kto takto škaredo čarbe? Čí to je zošit? Syn - no môj! Musím sa ponáhľať všetko dobehnúť! Nestíham aj pekne písať!:D
Llívia
19.08.10,07:24
V škole sa učili ako šišky (z borovice) reagujú na počasie - keď je pekne, tak sa rozvinú, keď prší, tak sa zatvoria. Môj syn to vylepšil: Maminka, doniesol som Ti zázračnú šišku. Každý deň budeš vedieť, aké je počasie! Keď prší, tak bude mokrá, keď bude fúkať vietor, tak sa bude hýbať a keď bude pekne, tak bude suchá!:eek::D
Ešte to mohol rozvinúť:
- keď sa šiška trasie = zemetrasenie
- keď šišku nie je vidieť = hmla (ale to ju musíte mať vonku)
- keď šiška zmizne = zlodej v dome :D
babi2
19.08.10,07:26
Môj milovaný vnúčik sa hral s drevom, upozornila som ho, aby si dával pozor a nezadrel triesku do prsta, dostala som takúto odpoveď "ziadne tliesky nebývajú, to len stalé baby vymýslajú, aby mohli stlasiť malé deti":D
kunkelovaa
20.08.10,07:32
Môj syn nazval slimáka bez ulity bezdomovcom.
nika.sum
20.08.10,08:11
Nas Matko je od pondelka u babiny, ked som volala mame ako je, ako to zvlada, lebo je to prvykrat tak dlho, mama urobila chybu a dala mu telefon. Najprv mi pekne rozpraval co robil, potom sa spytal ci pridem, tak som povedala, ze ked si porobim co potrebujem potom pridem. A on mi zahlasil: zacinam plakat, vies? rychlo som sa snazila ukoncit. Keby vedel, ze aj mne nabehli slzy.Cez sms-ku viem, ze plac nebol a je mu fajn.
kunkelovaa
20.08.10,12:49
Keď už sa tu spomínajú triesky... Synovi zadrela trieska a s obrovským plačom sa bál, že mu tam rastie strom...
hubatá
20.08.10,15:10
Dovolili sme deťom stanovať konča nášho dvora pri potoku, takže stále vláčili domov všelijaké mini rybičky: ostrieže, beličky.
- "Už sa mi to nechce obaľovať, už ich nechytajte" - frflem Maťkovi
- "Ale teta keby ste ich nahádzali do múky živé, oni by sa samé obalili ............"

Dostal vechťom po chrbte, tvrdil že to nikdy nerobil...... ale aj tak mu dodnes neverím !!!!
hubatá
24.08.10,17:24
Naša záhorácka starenka sa raz sťažovala vnukom-pubertiakom že keď ide do kostola, tak sa jej v zime strašne šmýkajú čižmy. Miloš a Maťko nelenili a postriekali jej čižmy "tekutými reťazami" v spreji.
Do kostola sa jej išlo veselo, chválila šikovných vnukov a odporúčala zlepšovák aj ostatným babkám. Ale v kostole v tom teple sa jej začali bohvie prečo "tekuté reťaze" lepiť a ťahali sa za ňou ako žuvačka.

Chalani sa v nedeľu uhihňávali za záclonou v okne a počítali babky a dedkov, ktorí si ich zlepšovák nastriekali na kostolné čižmy.
Kazu
24.08.10,19:30
S vnučkou sme piekli. Ona si svoje slivky ukladala šupkou hore tak som ju upozornila, že cestíčko bude mať rozmočené a nebude to pekné. Malá slivky preložila a hovorí: Babka, ja som tak rada, že si mi poradila. Ďakujem ti. Ty si taká moja šikovná super holka. Keď sa upiekol dostala kus koláča na tanier. Sedela pred televízorom a chválila sama seba: Chutný koláčik som upiekla, naozaj chutný. Babíííí, že aj ja som taká šikovná super holka ako ty.:D
nika.sum
24.08.10,20:01
Dnes chcel ist Matko k babke, ked som ho viezla hovori: Budem tam dlho, velmi dlho. Tak som myslela, ze aspon dva-tri dni, ale hned za tym sa pyta: A zajtra pre mna prides vsak? A bolo po dlho, velmi dlho.
evuš
25.08.10,09:50
Deti jedli francúzske zemiaky a k nim zavárané uhorky. Keďže je leto, tak som sa spýtala, či si nemôžu k tomu zobrať čerstvé... Odpoveď syna /6 r./ : Nuž, vidíš mami, nemáš mať také pažravé deti...:D
hubatá
25.08.10,15:13
No ... keď som už sem zablúdil, tak aj ja prispejem :
Keď mala moja dcéra asi štyri roky ... pri rodeľovaní pečeného kuraťa na taniere si každý rozkázal ....mne len biele, mne stehienko .... ja som si ako posledný vždy pre zábavu povzdychol ... no a mne už len ten chrbát a trtáč. Na jednej väčšej rodinnej oslave dcéra zahviezdila .... mne len to biele, ale ockovi nechajte trtkáč ... ten má najradšej.

:):):)

hihihi ..... škoda že mama neľúbi trtáč (potom by dcérkina veta vyznela ešte ľúbeznejšie ........):):):)
hubatá
25.08.10,15:20
Ako som ušetrila:

Malý voľakde videl krásnu trojkolku a hneď sa do nej zaľúbil:
- "mamiííí, že mi takú kúpiš, ja už budem dobrý.... kúp mi takú trojkolku !!!"
-"dobre synček, kúpim, len teraz nemám korunky, mám len na rohlíky"
- "dobre teda kúp mi rohlík!!!"

A čierne oči mu nad tým rohlíkom žiarili ako keby dostal trojkolku ........
betka631
25.08.10,15:24
Vyčítala som mojej 19 ročnej dcére, že je lenivá a dostalo sa mi takejto odpovede:" Mama, to je tvoja chyba, keby si sa bola viac snažila keď ste ma s otcom robili, tak by som teraz nebola lenivá."
No.... a mám čo som chcela...:D
hubatá
25.08.10,15:31
Miloš (bratislavák) učil Maťka a starenku (tvrdých záhorákov) po slovensky:

Babka to sa nepovie že núž, ale nôž, Maťko nehovor že stúl, ale stôl, babka nesmieš ma ponúkať že "daj si ešče rízek a salát", ale "nech sa páči, vezmi si ešte rezeň a šalát !!!"

No nepochodil......
babka do smrti mlela len po svojom a Maťko mu hneď povedal: "mne ze slovenčinú daj pokoj, já mám co robit, abych napísal diktát aspoň na trojku !!!"
judita1971
26.08.10,14:25
Syn mi včera volal do práce : Mami kúp polohladkú múku, lebo máme hrubú, hladkú aj polohrubú. Ale polohladkú nemáme.
sito
26.08.10,15:10
Vyčítala som mojej 19 ročnej dcére, že je lenivá a dostalo sa mi takejto odpovede:" Mama, to je tvoja chyba, keby si sa bola viac snažila keď ste ma s otcom robili, tak by som teraz nebola lenivá."
No.... a mám čo som chcela...:D

Neviem si spomenúť kde som to počul "aká matka, taká Katka" Žeby??? :) :D:D:D ;)
hubatá
26.08.10,15:21
Syn mi včera volal do práce : Mami kúp polohladkú múku, lebo máme hrubú, hladkú aj polohrubú. Ale polohladkú nemáme.

;)

....podľa môjho muža existuje ešte aj holo...holohrubá.... hiik !!!
(to mal vtedy 2,5 promile v sebe a zarábal na palacinky);)
tuta
26.08.10,19:22
Vyčítala som mojej 19 ročnej dcére, že je lenivá a dostalo sa mi takejto odpovede:" Mama, to je tvoja chyba, keby si sa bola viac snažila keď ste ma s otcom robili, tak by som teraz nebola lenivá."
No.... a mám čo som chcela...:D

Toto mi pripomenulo odpoveď mojej mame, keď mi voľačo vyčítala:

"ako si ma vychovala, tak ma máš" :)
betka631
26.08.10,19:28
...tuta a tebe sa ta veta ešte nevracia späť?:) pretože ja už počúvam: "tak si si ma vychovala" alebo "tak si si ma urobila"
lorelei
26.08.10,19:53
Moja mala Rebeca mala teraz v sobotu 2 roky. A rozprava uz asi ozaj vsetko. Idem s nou do obchodu po chodniku a ked islo auto, tak som jej povedala, ze sa chytime za ruky a silno, "lebo my sa lubime" :D, tak ma silno stiskla a taka vyradostena mi zahlasila ze : Rebeca ma radost z maminy!" Tak ja som skoro odpadla, ale ako rychlo okopiruje, co povedia dospeli???? A potom aj naopak si to uz dala, ze aj maminka ma radost z Rebecy..... ona si da niekedy aj otazku sama a aj odpoved ma spravnu pripravenu uz :)
smariana
27.08.10,07:54
Syn(2) ma každé ráno zavčasu budí a mne sa samozrejme chce ešte spať. Vždy keď som mu povedala: "Oliverko maminke sa chce ešte spinkať.." tak to rešpektoval a aspon nachvíľu sa z niečim zabával až jedného dňa rezolútne zahlásil: "ALE MNE SA CHCE ÍSŤ DOLE!"
smariana
27.08.10,08:07
boli sme vonku a zrazu sa poriadne ochladilo. Hovorím mu: "Počkaj tu maminka ti donesie mikinku" Oliver(2) na to: "Mne neteba mikinu, ja som kap!" (kap=chlap)

Ocino začal po rokoch fajčiť a malého to strááášne fascinovalo. Všade kde sme boli vykrúcal tie svoje malé prstíčky pri ústach a vyfukoval dym - "fajčím!" samozrejme aj v kostole priam cez kázeň.... musela som mu vysvetliť že v kostole sa nefajčí...

nechcel nám vôbec rozprávať pokiaľ niečo nevedel vysloviť pekne tak to nepomenoval. Čiže všetky veci a osoby mali spoločné pomenovanie "dundana" a my sme si mohli lámať hlavu čo chce...
mamka Danka
27.08.10,09:58
Raz sme nastúpili do električky a pred nami sedela osoba s krásnymi dlhými vlasmi. Keď sa otočila môj syn vykríkol " aha mama tá teta je ujo" (bol to nejaký metalista) Viete si predstaviť ten smiech všetkých cestujúcich :)
mamka Danka
27.08.10,10:02
Dcéra cítila vôňu (smrad ) pokosenej trávy a zahlásila: "smrdím, že tu kosia"
mamka Danka
27.08.10,10:07
Všetci asi poznáte výraz : je mi kosa (zima)
Môj syn nám raz na zahrade zahlásil : "je mi hrable, kosak, či ako sa to volá"
betka631
27.08.10,10:40
Tie výroky malých detí sú úžasné. Ja dnes ľutujem, že som si to vtedy nezapisovala. Ale sú samozrejme také, ktoré vám utkvejú v pamäti.
Môj syn mal asi 10 rokov, prišiel k mojej mame a zahlásil:
"Babka, vieš na čo sa používa primeros? To si dáš na pišaka, keď nechceš deti".
Moja mama ( stará škola) skoro odpadla a neviem či to do dneska predýchala.:)
Aj napriek tomu, že sama som netušila kde k tomu prišiel, dostala som školenie, čo to len tie deti učím..;)
betka631
27.08.10,10:48
Ale aj s tými našimi nástkami je niekedy veselo.
Stojíme s mojou 19-nástkou na stanici pri stánku s kvetmi. Má zopár kaktusov, tak som jej chcela urobiť radosť a vravím jej: " Pozri aké pekné kaktusy majú.Kúpim ti jeden."
Ona sa tak na mňa pozrie a zahlasí: A ty vieš, že kaktusy a mačky pestujú staré dievky? Super... kúp mi kaktus a ja si kúpim mačku!"
nika.sum
27.08.10,12:50
Tie výroky malých detí sú úžasné. Ja dnes ľutujem, že som si to vtedy nezapisovala. Ale sú samozrejme také, ktoré vám utkvejú v pamäti.
Môj syn mal asi 10 rokov, prišiel k mojej mame a zahlásil:
"Babka, vieš na čo sa používa primeros? To si dáš na pišaka, keď nechceš deti".
Moja mama ( stará škola) skoro odpadla a neviem či to do dneska predýchala.:)
Aj napriek tomu, že sama som netušila kde k tomu prišiel, dostala som školenie, čo to len tie deti učím..;)

No dnes mam pocit, ze to ovladaju niektore deti v predskolskom veku:D
ZEvina
27.08.10,13:21
[QUOTE=smariana;1490639]
Ocino začal po rokoch fajčiť a malého to strááášne fascinovalo. Všade kde sme boli vykrúcal tie svoje malé prstíčky pri ústach a vyfukoval dym - "fajčím!" samozrejme aj v kostole priam cez kázeň.... musela som mu vysvetliť že v kostole sa nefajčí...

... môj starší syn, keď mal tak 2-3 roky, nosili sa také tepláčky - pásiky cez plecia na gombíky a v predu vrecko. Prala som v pračke Mini Romo - pre tie mladšie - mechanická pračka, kde sa musela voda zohrievať. Predposledná várka, mala som prať už len manželove montérky a zrazu na hladine plno cigaretových ohorkov :eek::eek:. Keďže ani ja, ani manžel sme vtedy nefajčili, bolo mi čudné, odkiaľ sa tam vzali? Keď som zistila, že to z toho jeho vrecka (pozbieral po dvore po susedovi), začala som hundrať: Ty krpec jeden, teraz musím kvôli tebe vymeniť vodu a čakať, kým sa zasa zohreje! Malý sa na mňa pozrel tými svojimi múdrymi očkami a zahlási: doble maminka, ja už nebudem fajčit! :D:D:D (No ale tiež musím priznať, že dnes má 32 a naozaj odvtedy nefajčí!)
hubatá
27.08.10,13:28
áááá......úsporné mini Romo - vypralo sa v nej všetko čo bolo v koši na prádlo od bieleho až po rohožku pred dverami. A biele bolo naozaj bieloskvúce.
hubatá
27.08.10,13:43
- "ááách mami, taká som rada že už mám nohy spolu !!!"
;););)
(vzdychla si 5 ročná dcéra keď prišla z baletu a vyvalila sa na gauč)
hubatá
28.08.10,07:34
Prišla k nám na návštevu naša záhorácka starenka a akože inak, priniesla deťom čokoládu. Ja som akurát prebaľovala to najmenšie, lebo sa pokakalo.
Odniesla som plienku plne naloženú tmavohnedým materiálom a keď som sa vrátila čo nevidím: babka odpľúúúva, prská a nadáva:

- "fuj, blééé .....já sem mysleua že na zemi sa povaluje čokoláda co sem donésla deckám !!!"

Chudiatko moje poriadkumilovné, sporovlivé - myslela si že deťom na zem spadol kúsok z čokolády tak si ho len-tak spakruky vhodila do pusy.
hubatá
28.08.10,07:53
Ešte od záhoráckej starenky:
-"tu máte dzeci ribizle, dajte si sú zdravé !!!" - ponúkala srdečne ako to len babky vedia, všetky deti na chalupe.

A malá Kristínka zo stredného Slovenska mi šepká:
-" prečo nám babka núka zlé ryby???"
uct2007
28.08.10,11:57
Náš malý (3 r.)bol na pošte s babkou :),( nie so mnou) s tou druhou babkou,babka sa tak čosi rozprávala a on tej pani za okienkom hovorí:

"....nekrič teta....babka je "múj přítel"

a minule som sa čosi pomýlila v slove, malý mi hovorí:

" starká ....Ty si sa riadne pomilovala"


:D:D.....hm, hm
hubatá
28.08.10,12:07
.... ani si starká nevšimla, že bola pomilovaná .... hihihi !
uct2007
28.08.10,14:14
.... ani si starká nevšimla, že bola pomilovaná .... hihihi !

mimotemy
aj....aj.... :) :)
hubatá
28.08.10,16:24
Dialóg Miloša (pubertiaka) so mnou:
- "mamiíí, dnes som pomáhal tete Betke na nohy, lebo spadla pred obchodom !"
- "no veď to je pekné od teba, ona by sama nevstala keď chodí o paličke"

Dialóg Miloša (pubertiaka) s pubertiakom Maťkom:
-" človeče, to som ešte nezažil: dneskaj ti Beta spadla pred obchodom a škoda že si tam nebol: nohy hore a normálne sa ti zostala húpať na ceckách !"
uct2007
28.08.10,17:41
6-ročná vnučka:
"Starkýýýý, Ty si taký zlatý a tak ťa ľúbim, aj starkú....ja budem stále s Vami bývať aj s maminkou...
potom ticho....a otázka:
"A koho bude tento Váš byt ?"


hm,hm....myslí na zadné koliečka :D:D:D

(inak mali ste vidieť tie manželove oči,keď povedala, že bude bývať s nami stále a vidieť tú "katastrofu" v nich :D:D)
Deganova
30.08.10,06:28
Moja 6 ročná neter nám povedala, že už má vymyslený darček pod stromček a chce zvieratko na "ž", keď sme neuspeli so žabou, žirafou, tak nám oznámila - no predsa živého psa ...
ZEvina
30.08.10,10:50
No dnes mam pocit, ze to ovladaju niektore deti v predskolskom veku:D


mimotemy ... som si spomenula na jeden vtip: Dvojročný a trojročný chlapci sa hrajú v izbe s hračkami a ten trojročný zahlási. Ja som dnes našiel pod radiátorom primeros! Ten dvojročný: a čo je to radiátor? :D
a_je_to
30.08.10,11:31
Ak možno pridať aj detské výroky dospelých, tak si dovolím ....

Ešte na strednej škole .... prišiel spolužiak do triedy ... s ospravedlnením profesorovi .... Súdruh profesor .... jjja som zaspal ... No jasné, nepodarilo sa ti vstať,však .... hmmm .... to poznám .... Aj tá moja Tánička .... to je tiež .... taký posteľný typ ... ako Ty ! A vy ostatní ....? čo vám je na tom také smiešne .... že zaspal ? Už kľud ! .... pripravte si zošity !
Oliwa
31.08.10,19:02
Keď bol syn škôlkar a začal sa učiť samostatným hygienickým návykom, najväčší problém bolo dobre si utrieť prdelku /určite to poznáte/;). Stalo sa, že pri praní som z koša na prádlo vytiahla slipy s takými hnedými čiarkami... V snahe "výchovne" zapôsobiť a poukázať na jeho "rezervy" som ho raz zavolala a ukázala mu ten "čiarový kód". Jedného dňa na mňa celý natešený zavolal: Mami, pozri, ja tu už nemám žiadny "čarovný kód"! :D:D:D
Oliwa
31.08.10,21:45
V druhej triede ZŠ mali deti za úlohu napísať niečo o meste, v ktorom žijú - pamiatky, významní ľudia atď. Keďže predtým bola trieda na prehliadke miestnej historickej dominanty - hradu s katedrálou, v ktorej pôsobil známy kardinál, moju dcéru nenapadlo nič lepšie, ako to spojiť.
Čerešničkou na konci jej básnického snaženia
/na ktorom sa samozrejme bavila celá zborovňa/, bolo záverečné dvojveršie:
"... bol tam aj pán kardinál,
pozval nás na vlastný kar..." :eek::confused::(:):D:---

Podotýkam, že dodnes sa teší vysokému veku... :)
hubatá
04.09.10,06:43
- "Miloš, Maťko, poďte obedovať !!!"
- "A čo máme????"
- "Polievku, rezne a ryžu"
- "Tak až budete jesť rezne nás zavolaj, my ešte potrebujeme najazdiť 5 kilometrov !!!"

A ďalej obiehali dookola studňu na bicyklíkoch, lebo tam mali namontované nejaké tachometre.
Oliwa
05.09.10,15:02
Cez prázdniny som dcére /ťažkých 14 r./ kázala niečo urobiť v dome, že ja zatiaľ spravím niečo v záhrade - tú ona nemusí... Viac-menej pre seba som skonštatovala, ako je to fajn, keď v čase hospodárskej krízy máme nejaký úžitok aj z úrody - nielen finančný, ale človek to nemusí všetko škrečkovať z obchodu či tržnice - ideme do záhrady a máme nakúpené...
Na čo si moja dcéra neodpustila hlbokú filozofickú myšlienku -"A čo ja z toho mám, keď sa mám furt rovnako - či je kríza alebo nie je...":D:D:D


Po dlhšom čase sme boli na dovolenke - a na túre, vracajúc sa z hrebeňovky nás v sedle na rázcestí, čakala dcéra, /lebo išla v predstihu/ so slovami: Mami, neobzeraj sa, tam je Laco Lučenič! Načo sa muž so synom samozrejme obrátili patričným smerom s otázkou: Kdééé? Laca by bol zbadal aj slepý, lebo mal červenú vetrovku... :)
Tak som jej povedala: vidíš, ako sa máš dobre, keď máš takú istú dovolenku ako exporotca Superstar??? :D:D:D
Nechcite vidieť ten pohľad... ;)
osky
06.09.10,17:46
mimotemy ... som si spomenula na jeden vtip: Dvojročný a trojročný chlapci sa hrajú v izbe s hračkami a ten trojročný zahlási. Ja som dnes našiel pod radiátorom primeros! Ten dvojročný: a čo je to radiátor? :D

mne prisiel tento frk tak smiesny,som sa tu pucila,tak som ho povedala svojmu muzovi-a on mi nato hovori-no vsak,kondom uz iste volakde videl pohodeny,ale odkial ma take male dieta vediet take zlozite slovo radiator..........:D:eek::---:---:---

vzdala som to,no koment.ale je to este ceresnicka na ten frk,co poviete?vobec mu to nedoslo.
hold,v cudzej reci strati clovek ako prve pochopenie pre humor......
Oliwa
06.09.10,18:38
Osky, pokiaľ nestratíš pochopenie pre manžela, tak je to O.K.... :):):)
Jana Motyčková
07.09.10,07:23
Dcéry boli vonku so psom a stretli asi osemročné dieťa s mamou, ktoré skonštatovalo : "Mami, aha aký pekný psíček, však mi kúpiš škrečka".
nika.sum
07.09.10,07:55
Dnes sme boli s Matkom u doktora, brali mu krv, tak uz od rana sa jedoval, ze on tam nejde, on si to nenecha zobrat. Ked sme prisli do ambulancie, musela som ho po leziacky drzat. Najprv vrestal ako tur, ale ked uz doktor zacal brat, tak sa ani nepohol, dokonca povedal, ze ho to ani nebolelo. Po vyjdeni z ambulancie tatovi hovori do telefonu: "Bol som statocný." A aj v skolke vsetkym ukazal ako ma zalepene "bobo" a aky bol statocny:). Do dufam, ze tak skoro ziadnu krv mu nebudu brat...
a_je_to
08.09.10,10:02
Dcéry boli vonku so psom a stretli asi osemročné dieťa s mamou, ktoré skonštatovalo : "Mami, aha aký pekný psíček, však mi kúpiš škrečka".

..... krásna ukážka, že nielen poslanci nrsr a politici, ale aj detičky vedia obratne požívať "oslí mostík" na plynulý, ale zato strmý prechod k inej téme http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif.
luqiera
08.09.10,12:32
Úžasná téma, aj ja niečo pridám: Od známych som počula príbeh. Manželia sa išli večer milovať a keď boli v najlepšom, do miestnosti vstúpil ich malý synček, tak prestali a robili sa, že spia, malý pristúpil k nim a pohotovo zareagoval: "čo je oci, nevuádzeš?"

A ešte jeden: Keď bol môj brat malý, mal asi tri roky, zomrela nám starká. Na omši boli všetci uslzení, smutní. Počas prijímania brat zahlásil na plné ústa a na celý kostol: "Aha oco, čipsy, aj ja chcem". Všetci sa smiali, aj pri takej smutnej príležitosti.
luqiera
08.09.10,13:28
A ešte ma jedno napadlo. Keď som bola malá, začala som zle vidieť a tak ma mamina zobrala k očnej. Pani doktorka ma prehliadla a mamine povedala, že mi našla na oku vadu a tak budem musieť nosiť okuliare. Keď sme prišli domov, chcela som sa pochváliť a tak som zahlásila: "Budem nosiť okuliare, lebo mám v očku vaňu" :-)
luqiera
08.09.10,13:44
môj bráškko zasa neľúbil žltý hrášok = kukuricu.
ZEvina
08.09.10,14:35
môj bráškko zasa neľúbil žltý hrášok = kukuricu.

... my máme tiež "svoje" názvy :

grapefruit - gejfrút
španielske vtáčky - španielske táčky
brokolica - brokovnica
dukátové buchtičky - také malé kocky s bielou omáčkou...

... a tak :D
misoft
08.09.10,14:53
.... a moja dcéra, keď bola malá tak kukuricu volala "zlaté zuby" http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/6.gif
uct2007
08.09.10,17:01
Naša akčná vnučka (6 r.)zase "perlila", s manželom sme sa nejak nepohodli,nie nepovadili sme sa,len sme po sebe zazerali, tejto našej malej aktivistke nič neujde, ja som sa zdúvala v spálni a manžel v kuchyni...
Najprv prišla za mnou (starký je asi jej väčší miláčik,som tak potom usúdila) lebo mi hovorí:
"Starká, ale to nemôžeš byť taká na starkého....veď je to Tvoj manžel"
a potom prišla za mužom a hovorí:
"Starký, už nebuď smutný, už som si to so starkou vybavila" :):):rolleyes:
nika.sum
08.09.10,17:16
Dnes som Matka (4r.) rano presviedcala o tom, ze potrebujem aby isiel skusit vykonat velku potrebu, lebo som potrebovala vzorku na vysetrenie, trosku sme sa dohadovali a medzi inym mi zahlasil: Musis si namyslat stale hovadiny?
Ked som rozmyslala, ci ho dam do skolky, tak mi oznamil, ze on ostane doma, ja mozem ist do kancelarie, on sa o seba postara, nebude nikomu otvarat dvere, pusti si TV a DVD.
hubatá
08.09.10,17:23
My sme mali takýto jedálny lístok:

mäsové buchty = fašírky
mäso s pedálom = kuracie stehno
cevlená povljevka so slízikmi = paradajková polievka
vôňa domova = palacinky
biela povljevka = zemiaková so smotanou
ZEvina
09.09.10,07:42
ešte...
kuracie, morčacie prsia = biele mäso :---
voda = grlo (ešte úplne malý, ale dodnes neviem, odkiaľ to vzal) :D
klobása - čip čip masko
nika.sum
09.09.10,08:45
nas Matko vola kysnuty makovy, orechovy kolac - buchtovy kolac