uct2007
09.09.10,15:37
Naše deti hovorili:
jaňarky - raňajky
kledničky - knedličky
kojban - kombajn

Dcéra čítala v škole:
"O múdrom klárovi a jeho potkanoch"
čo malo pôvodne byť :
"O múdrom kráľovi a jeho poddaných"

a už som tu asi spomínala ako moje dvojičky chodili do školy a keď sa učili zo šlabikára slovo na "I" - indián tak to prečítala dcéra,že "Vinetúúúúú", a keď sa učili slovo na "M" misa, tak sa ich pýtam mi-sa -čo je dokopy a syn hovorí že "tanier" (mimochodom dcéra mu to isté našepkávala) :):D
uct2007
09.09.10,13:48
A o výrokoch dospelých sa tu tiež môže písať ??:D

tak to ja kedysi keď som mala 19 r. (veď to som vlastne ešte bola také decko, no nie ?)som pracovala s jednou kolegyňou čo sa volala Klára. a tak ju všetci volali Klárika, iba ja som si to furt prekotila ale nie nárokom, aby ste vedeli, tak mi to šlo samé od seba :).
Keď som jej išla čosi vravieť tak som sa jej prihovárala:
"Králika, prosím ťa....atď" ona naštvatá ak sto čertov (oprávnene): "Ja nie som žiadna Králika, ale Klárika"
a ja jej na to: "Jóooooj, prepáč Králika"

a hoci som sa snažila si dávať pozor, i tak sa mi to ešte zopárkrát tak "podarilo" :D
lusielaL
09.09.10,14:58
Môj synovec mal 4 roky a nevedel povedat r.Bol u nas na prazdninach a starka sa s tym nevedela zmierit ze taky velky chlapec...Raz ho cvicila a hovori mu:Jurko-dvere a on-dveje,nie Jurko dvere a on po par razoch opakovania rozhodi rukami a povie-ved vam hovoim ze dveje!
Deganova
10.09.10,09:54
Dcéra keď bola malá chcela na obed mäsko, ryžu a ko..tík.
Oliwa
10.09.10,14:08
Dcéra keď bola malá chcela na obed mäsko, ryžu a ko..tík.
Degan, prosím Teba, a to tretie to bolo čo? :eek: Príloha??? :D:D:D:D:D:D
A to jedlo bolo pôvodne varené pre koho? Len pre dospelých nad 18 rokov? :)
A podávané po 22 hodine? :---:---:---
Alebo som zle prečítala... :confused:
Oliwa
10.09.10,14:12
Moje deti, keď boli malé a učili sa rozprávať, v prípade smädu pýtali:
dcéra: "hapita" - t.j. napiť sa
syn: "ťan-dú" - t.j. čaj, džús
A to ich, prosím pekne, jedna mater mala... :D:D:D
Oliwa
10.09.10,16:09
Keď sme čakali prírastok do rodiny, dcérka chodila do škôlky.
V škôlke bolo dievčatko, ktorého stará mama bola zároveň učiteľkou v tej škôlke. A aj oni čakali prírastok. Samozrejme sa učiteľky medzi sebou o tom bavili, a naše malé si odovzdávali navzájom odpočuté informácie /uši ako radary/. Jedného dňa ma dcérka, keď som po ňu prišla, ustarostená privítala otázkou:
"Mami, a Ty si už bola na Soni?" :confused::eek:
V prvej sekunde som nechápala, že akú Soňu má na mysli, no ako vzápätí vysvitlo, mala na mysli "sono"... :D:D:D
Lebo aj Katkina mamička bude mať bábätko a ona už na "soni" bola...:---
Tomu hovorím "zdravotná starostlivosť"...:)
Mimochodom, obom sa nám narodili chlapci, a nezávisle od seba sme im dali rovnaké mená... :) Ani jednej z nás sa nenarodila Soňa...
misoft
10.09.10,21:00
dcéra: "hapita" - t.j. napiť sa
syn: "ťan-dú" - t.j. čaj, džúsTo prvé je ako nejaký indiánsky jazyk, to druhé - jasná čínština :---:---:---.
Jedna mater možno, ale......... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Oliwa
10.09.10,21:36
Ale, no, "Mišo", aby si si tak nerýpol, to by sa Ti asi vred na jazyku vyhodil, že?
Jasnačka, že deti sú naše "spoločnové" :) /moje a manželove, ani podoba sa nedá odškriepiť, všetci sa nás pýtali - hlavne, keď boli malé, či sme ich robili cez kopirák...:D/. A čo Ty? Spávaš kľudne? Veď vieš, ako sa hovorí - matka je vždy istá... ;)
nika.sum
10.09.10,21:50
Naše deti hovorili:
jaňarky - raňajky
kledničky - knedličky
kojban - kombajn

Dcéra čítala v škole:
"O múdrom klárovi a jeho potkanoch"
čo malo pôvodne byť :
"O múdrom kráľovi a jeho poddaných"

a už som tu asi spomínala ako moje dvojičky chodili do školy a keď sa učili zo šlabikára slovo na "I" - indián tak to prečítala dcéra,že "Vinetúúúúú", a keď sa učili slovo na "M" misa, tak sa ich pýtam mi-sa -čo je dokopy a syn hovorí že "tanier" (mimochodom dcéra mu to isté našepkávala) :):D

nas Mato tiez hovori kojban:D, kecup bol cekup, ale to uz len sem-tam.:)
uct2007
11.09.10,04:19
Malý 3-ročný vnuk nehovorí ešte "r", včera večer som mu vravela:
"No, Duško, Ty si už unavený pravda ? a chceš spinkať"
a on na to:
"Nieee, stalka, ja som len tlápny" :D
hubatá
11.09.10,05:17
... tlápne utlápený ....
hubatá
11.09.10,06:03
Život jedného svetra:

Cez prázdniny v kuse pršalo, na chalupe som mala na krku 5 detí a tak som rozmýšľaľa ako ich zamestnať aby som sa celkom nezbláznila. Vytiahla som vrece so zbytkami bavlny na štrikovanie a deti sa predbiehali v namotávaní bavlny rôznych farieb a dĺžky do klbiek. Výsledkom ich snaženia boli veľké rôznofarebné klbká namotanej bavlny. Ktorákoľvek baba prišla poobede na kávu, chytila ihlice a systémom stále hladko sa expresne rýchlo uplietli 2veľké obdĺžniky (P+Z diel) a 2 menšie obdĺžniky (rukávy). Zošilo sa to, okolo krku sa prištrikoval rolák a výsledkom kolektívnej práce bol neskutočne trvanlivý, pevný, teplý, farebný pulóver ktorý milovali všetci. Deti ho mali po kolená, sedeli pri táboráku navlečení v ňom aj dvaja, sveter vydržal aj vtedy keď Miloš zostal na ňom visieť na plote, sveter chodil na ryby, bral sa na stanovačky, smrdel od dymu pri opekačkách. Vydržal pranie v obyčajnej práčke, prežil pubertu Miloša a Maťka ..... a čo nevidím včera poobede ? Moja 7 ročná vnučka ho mala na sebe a bicyklovala sa. Sveter má okolo 30 rokov.
hubatá
11.09.10,19:26
- "Miloš, choď sa opýtať či nemá teta suseda nejaké vajíčka"
- "Dobre, idem......

Za chvíľu mi podáva 5 vajíčok a celý rozčúlený s hnuseným výrazom mi hovorí:
...."ale hento jedno vajce vyhoď, lebo to teta nekupovala.... videl som - fúúj vysrala ho tá biela sliepka ...
Kazu
11.09.10,19:46
Maminka s tatinkom prezradili mojej roztomilej vnučke, že mamičke sa narodí bábätko. Tá je z toho celkom unesená a dnes si robila poriadok v rodinných vzťahoch. Sedela so skríženými nohami na zemi a na prstoch vypočítavala: Ja som sestrička Maťkovi a Miške. Miška je sestrička mne a Maťkovi a Maťko je bratček môj aj Miškin. Mamíííí, a keď sa ten bratček alebo setrička narodí, to nám bude čooooo?:D:D:D
hubatá
11.09.10,19:47
Celé poobedie Maťko s Milošom niečo pílili, vŕtali, búchali, šroubovali a potom keď som v nedeľu večer balila veci do Bratislavy, vidím ako nejaká pomaľovaná opacha vytŕča z igelitky....
- "tak toto mi neberieš do činžiaku - to nechaj tu !!!"
- "ale mami, to mám rádio !!!"
- "toto je rádio ???? A neveriacky pozerám na kus dreva s nabitými vrchnákmi od piva, vytŕčajúcimi klincami a omotaným špagátom.
Pred činžiakom v Bratislave stretneme Milošovho kamaráta Martina a ten sa hneď trafí:
- "a ty čo to máš .... urobil si si rádio ???
JankaII
11.09.10,19:52
ty nesklameš:D:D
hubatá
11.09.10,20:54
- "Kam ideš.... veď Maťko je na prázdninách v pionierskom tábore !!!"
- "Len sa idem pozrieť čo teta varí !!!"
nika.sum
11.09.10,21:12
Vcera bol manzel s malym na ihrisku a vecer sa mi stazoval, ze tam bol jeden chlapec, len o nieco starsi od Matka a cely cas len nadaval: Do prcic, do riti....stale dookola. Samozrejme dnes Matko cely den na vsetko reagoval : Do prcic...
Po obede som s Matkom nieco tvorila a len tak sa ho pytam, ci sa spraval vonku slusne, ci nerozpraval skarede slova a on na to: Take ako p...? Ked som na neho prekvapene pozrela s otazkou prosim? (ci som dobre rozumela), betarsky odpovedal: nic, nic...
Ivana Š
12.09.10,12:02
Dcéra keď bola malá chcela na obed mäsko, ryžu a ko..tík.

Hanička - dcéra mojej sestry na plné ústa v obchode pýtala cicinkový syr
(Bambino v črievku), na jej obranu musím priznať, že dedko ju to naučil

Aj rôzne iné veci majú deti od neho, napríklad básničku o Dedovi Mrázovi:
Dedo Mráz, prdol raz.
Prdol dva razy, bolo po mrázi. :D:D:D
Zaujímavé, že túto básničku si zapamätali hneď na prvé počutie :)
nika.sum
12.09.10,14:16
Dcéra keď bola malá chcela na obed mäsko, ryžu a ko..tík.

stale neviem prist na to co myslelo dieta tym ....?
Ivana Š
12.09.10,14:26
stale neviem prist na to co myslelo dieta tym ....?

možno kompótik?
nika.sum
12.09.10,14:59
vidis, to ma nenapadlo..., to asi preto lebo mam radsej uhorky:D
hubatá
12.09.10,15:01
:confused::confused::confused:... žeby kolátik (koláčik) ????
Dievčatá, ale podľa mňa je to niečo čo sa dáva aj do pusy !!!:---:---:---
nika.sum
12.09.10,15:05
asi to bude ten kompotik...snad sa sem autor prispevku pozrie a da nam vediet ako to bolo.
Ivana Š
12.09.10,16:29
dávala som dnes deťom vreckové, volám na syna
Andrej, poď sem!
Mami, počkaj teraz nemôžem.
No dobre, keď nechceš vreckové, nechám si ho ja.

To ste mali vidieť tú raketovú rýchlosť...

PS: musím udať aj seba, šťastie, že som si skontrolovala, čo píšem, pri písaní príspevku sa mi podarilo namiesto vreckové napísať vrecové, to by ma asi draho vyšlo vreckové 2€ a vrecové?
Lubica H
13.09.10,08:12
dávala som dnes deťom vreckové, volám na syna
Andrej, poď sem!
Mami, počkaj teraz nemôžem.
No dobre, keď nechceš vreckové, nechám si ho ja.

To ste mali vidieť tú raketovú rýchlosť...

PS: musím udať aj seba, šťastie, že som si skontrolovala, čo píšem, pri písaní príspevku sa mi podarilo namiesto vreckové napísať vrecové, to by ma asi draho vyšlo vreckové 2€ a vrecové?
vreckové 2 €, ale to vrecové by asi bolo 20 alebo 200 € :-)
Lubica H
13.09.10,08:16
Syn(2) ma každé ráno zavčasu budí a mne sa samozrejme chce ešte spať. Vždy keď som mu povedala: "Oliverko maminke sa chce ešte spinkať.." tak to rešpektoval a aspon nachvíľu sa z niečim zabával až jedného dňa rezolútne zahlásil: "ALE MNE SA CHCE ÍSŤ DOLE!"

mne náš samko (4) strhne paplón (sobota, nesobota, víkend, nevíkend) a kričí - "stávaj, už je ráno!"
škoda, že cez týždeň, keď má ísť do školky, to jeho skoré vstávanie nefunguje. :)
Oliwa
13.09.10,08:48
vreckové 2 €, ...:-)
To by záviselo od toho, ako hlboko má tá-ktorá matka do vrecka...
Mám kolegyňu s dvoma dospievajúcimi dcérami, ktoré majú neustále potrebu dopĺňať svoj finančný deficit...
Nuž som sa jedného dňa nezdržala a keď si opäť povzdychla, že to s tými peniazmi už nie je možné, ako sa rýchlo míňajú, tak som jej položartom-polovážne povedala: "Danka, Ty nie si matka - ale bankomat-ka!" ;)
Inak, mňa to čaká tiež... :mee:
Oliwa
13.09.10,08:52
Vcera bol manzel s malym na ihrisku a vecer sa mi stazoval, ze tam bol jeden chlapec, len o nieco starsi od Matka a cely cas len nadaval: Do prcic, do riti....stale dookola. Samozrejme dnes Matko cely den na vsetko reagoval : Do prcic...
Po obede som s Matkom nieco tvorila a len tak sa ho pytam, ci sa spraval vonku slusne, ci nerozpraval skarede slova a on na to: Take ako p...? Ked som na neho prekvapene pozrela s otazkou prosim? (ci som dobre rozumela), betarsky odpovedal: nic, nic...
A sťažoval sa kto? Manžel alebo malý? :D
Ale podľa toho, čo píšeš ďalej, tak asi manžel, keďže malý si tie výrazy tak rýchlo osvojil... :)
Deganova
13.09.10,08:58
Tie čo ste hádali kompótik, máte 1 bod. Dcéra sa narodila s vrodenou chybou magroglosiou -zväčšený jazyk,a spojenie viacerých spoluhlások v slove prinášalo rôzne "novotvary".
Lubica H
13.09.10,09:15
V druhej triede ZŠ mali deti za úlohu napísať niečo o meste, v ktorom žijú - pamiatky, významní ľudia atď. Keďže predtým bola trieda na prehliadke miestnej historickej dominanty - hradu s katedrálou, v ktorej pôsobil známy kardinál, moju dcéru nenapadlo nič lepšie, ako to spojiť.
Čerešničkou na konci jej básnického snaženia
/na ktorom sa samozrejme bavila celá zborovňa/, bolo záverečné dvojveršie:
"... bol tam aj pán kardinál,
pozval nás na vlastný kar..." :eek::confused::(:):D:---

Podotýkam, že dodnes sa teší vysokému veku... :)

s predstavenými cirkvi máme aj my skúsenosť, aj keď nie práve u nás, ale z dovolenky z grécka:
bývali sme v penzióne, kde býval aj pop. (pop je predstavený pravoslávnej cirkvi, t. j. ako u katolíkov farár. vyznačujú sa dlhým čiernym oblečením, vyššou čiernou hranatou čiapkou a dlhou bradou).
keď náš samko prvý raz zbadal tohto popa, prvé, čo bolo, povedal:
"mami, aha, starý čarodejník." (našťastie, ujo pop nerozumel :D)
Lubica H
13.09.10,09:22
...Ked som rozmyslala, ci ho dam do skolky, tak mi oznamil, ze on ostane doma, ja mozem ist do kancelarie, on sa o seba postara, nebude nikomu otvarat dvere, pusti si TV a DVD.

toto aj u nás je pravidelne - samkovi sa ráno nechce ísť do škôlky, tak ma skúša presvedčiť, že nám bude strážiť "chalupu". (síce bývame v byte, ale ten, kto je doma, stráži "chalupu")
aksas2
13.09.10,09:31
Dovolím si pridať jeden príspevok od mojej sestry, mala vtedy asi tri roky, boli sme na chate a čistili sme zemiaky na obed s mamou. Malá sestra prišla k nám a hovorí: " Maminka potjebuje hádík." Nikto nevedel, čo je hádík, tak sa mama spýtala: " Čo je to hádík." A sestra naštvane:" To nie je hádík, ale hádík." Tak sme si lámali hlavu, až nakoniec išla mama pre vandlík a sestra šťastne kričí: "To je hádík." Tak odvtedy vieme, že hádík je vandlík a doteraz si z nej robíme srandu:)
nika.sum
13.09.10,13:04
A sťažoval sa kto? Manžel alebo malý? :D
Ale podľa toho, čo píšeš ďalej, tak asi manžel, keďže malý si tie výrazy tak rýchlo osvojil... :)

Presne tak. Cely vikend som pocuvala: Do Prčic! Ale to sa este da, ved Prčice su nazov a aj ja to sem-tam pouzijem, ale odkedy to Mato pocul vonku, tak je to jeho oblubene. Dnes si pred skolkou obhryzal nechty, ked som mu ruku odsunala a upozornila ho na to, tak sa nahneval, bol dost drzi, tak som mu povedala, ze ked je na mna zly moze ist sam. Zrazu sa len postavil, ruky v bok: " Do Prčic!"
Ono je to smiesne ked sa to stane raz, len posledne dni zacina byt riadne vzpurny...dost kopiruje svojho starsieho brata, kt. je prave v puberte.
V piatok poobede sa dohadoval moj 15 r. s Matkom (4 r.). Mato mu protirecil. A Jakub mu hovori: " Musim mi stale protirecit?" a ja nato, ze preco sa cuduje, ked to iste robi stale on mne. A moj starsi synator mi oznamil, ze to je vraj nieco ine:D. Tak neviem... No proste mam to vesele, jeden v puberte a druhy ho kopiruje.
Oliwa
13.09.10,19:50
"Nemaj boj", nika.sum, aspoň nebudeš mať kedy zostarnúť... Kým Ti vyrastie malý na dospelého, dospelý sa možno ovrabčí, a Ty zas budeš mladá babka - pre vnúčatko... a tak dookola... jednoducho stále budeš mať "sedemnásť"... :D:D:D
nika.sum
13.09.10,19:55
"Nemaj boj", nika.sum, aspoň nebudeš mať kedy zostarnúť... Kým Ti vyrastie malý na dospelého, dospelý sa možno ovrabčí, a Ty zas budeš mladá babka - pre vnúčatko... a tak dookola... jednoducho stále budeš mať "sedemnásť"... :D:D:D

jezisi, nestras:D!
Oliwa
13.09.10,20:06
Ja som Oliwa...;)
A kto Ťa straší???!!! :eek:
Tomu sa vraví "kolobeh života". :)
A kto sa bojí, nech nechodí do lesa...:D
nika.sum
14.09.10,07:27
Ja som Oliwa...;)
A kto Ťa straší???!!! :eek:
Tomu sa vraví "kolobeh života". :)
A kto sa bojí, nech nechodí do lesa...:D

To nebolo v zlom, ale ked sa pri 15 r. spomenu vnucata:D, tak to trosku este vylaka. To jasne, že na vnucatka sa budem tesit, ale dufam, ze zase ten starsi si este pocka aspon kym ten mladsi dosiahne vek dospelosti:). Ten cas tak strasne leti, ze si este nechcem pripustit, ze o par rokov by som mohla byt babkou:D.
Vam sa nezda, ze ten cas naozaj ide rychlejsie ako v minulosti?
Oliwa
14.09.10,07:43
Ja mám niečo také doma /14 r./. Predvčerom sme sa bavili na tému "náš dom" asi v tom zmysle, že mladá "hundrala", že stále sa niečo okolo domu, v dome a na dome robí... Neznáša situácie, keď sa napríklad zobudila a po lešení pred oknom jej izby behali nejakí "pajkovia" - rozumej majstri...V snahe "ukľudniť" ju, že práce ako výmena okien, strechy, zvodov, fasáda - sa robia spravidla raz za život /aspoň u nás určite/ a že keď toho už toľko "vytrpela", garantujem jej, že najbližších 50 rokov už nič také nehrozí... /jedine v prípade živelnej katastrofy, ktorá sa nám aspoň dúfam, bude vyhýbať.../
Na čo dcéra neveriacky pokrútila hlavou a povedala, že už ma vidí, ako hoc aj v 90 budeme s ocinom behať okolo domu a stále niečo vymýšľať... :o
Na čo som jej povedala, že to určite nie, keďže:
1. nič nenasvedčuje tomu, že by sme sa takého veku dožili... :confused:
2. keďže ona bude mať vtedy 64 rokov - ako budúca dôchodkyňa sa možno ešte aj rada vráti na Slovensko /momentálne sa nemôže dočkať, kedy bude môcť odísť do veľkého sveta - v jej ponímaní Anglicka/, a o dom môže prevziať starostlivosť sama, resp. podeliť sa oň s bratom - dôchodcom... :)

Vtedy sa zháčila a odmietajúc fakt, že aj ona bude raz stará :D:D:D- demonštratívne opustila kuchyňu, čím ukončila našu "debatu"...
Vidno, že je to stále ešte len dieťa... ale veď život ju naučí... ;)
Aj to, že "Panta rei" neznamená len názov jej obľúbeného kníhkupectva, ale aj výrok Platóna, vychádzajúceho z reality...
misoft
14.09.10,12:33
Oliwa: niečo podobné mám aj ja doma :D. Šestnáska len potrebuje na šminky, šaty a podobné veci peniaze a je urazená, keď jej poviem, že nič nie je zadarmo. Platiť jej školu, intrák, stravu, dopravu a ešte k tomu jej rozmary - tak to nie. Nuž a tak som zlý otec, lebo ostatné to majú a ona nie.
Povedal som jej, že ak chce niečo na seba, nech si ide zabrigádovať, zarobiť a nech si kúpi, čo chce. Takto by zistila, koľko práce je potrebné na to, aby si kúpila nejaký módny doplnok.
:eek::eek::eek: - tak toto potom bol asi približný výraz jej tváre. :---:---:---
Oliwa
14.09.10,13:00
Oliwa: niečo podobné mám aj ja doma :D. Šestnáska len potrebuje na šminky, šaty a podobné veci peniaze a je urazená, keď jej poviem, že nič nie je zadarmo. Platiť jej školu, intrák, stravu, dopravu a ešte k tomu jej rozmary - tak to nie. Nuž a tak som zlý otec, lebo ostatné to majú a ona nie.
Povedal som jej, že ak chce niečo na seba, nech si ide zabrigádovať, zarobiť a nech si kúpi, čo chce. Takto by zistila, koľko práce je potrebné na to, aby si kúpila nejaký módny doplnok.
:eek::eek::eek: - tak toto potom bol asi približný výraz jej tváre. :---:---:---
Misoft: No to zase pŕŕŕŕ! To by som mojej dcére krivdila... :)
Jej nároky sú prispôsobené nášmu rodinného rozpočtu... :D veď preto aj ten dom tak "miluje"... Ale ona by si rada zarobila a išla na brigádu - už dva roky mi kvôli tomu píli uši - trebárs roznášať noviny, ako to vidí chlapcov v našej štvrti... Ale zatiaľ nemá na to vek /na rozdiel od Tvojej ;)/. Vyslovene sa vyjadrila, že chce mať "vlastné" peniaze, a nielen také, ktoré dostane od nás... :rolleyes:
Takže zatiaľ si zarába len - hlavou. Jej jediný vlastný príjem je pár eur, ktoré jej pripíše banka 1x ročne za dobré vysvedčenie... :)

Inak, odmalička som sa snažila viesť svoje deti tak /samozrejme primerane ich veku/, aby si vedeli vážiť hodnotu peňazí - a vynaloženej práce s ňou súvisiacej...
Gabi03
14.09.10,19:34
Par minut stara situacia... pre madarsky znalych...

Moja neter 6r. ovlada madarcinu len to, co odpocuje u babky, resp. u ostatnych pribuznych.
Slovo "hullahaz" prelozila... aha, ten dom, co pada :)))
Som dostala grc od smiechu :))

Pre neznalych madarciny - hullahaz je dom smutku, doslovne prelozeny hulla - mrtvola, haz - dom
ale slovo hullahaz sa da rozdelit aj ako hull - pada, a - (neurcity clen), haz - dom.
Ta mlada je viac mudra, ako sa zda :))
hubatá
15.09.10,07:17
My sme mali deda od R. Soboty a tak sme ho brali za socíka so sebou ako prekladateľa na nákupy do Györu. Zaľúbenie som našla v maličkých detských dupačkách pre syna a tak nastúpil dedo čoby tlmočník. Lenže ako sa ukázalo pýtal pánsky oblek na 8 mesiacov a tak sa predavačky v klbku za nami ešte dlho uhihňávali.
Senty2059
15.09.10,08:41
Deti ešte nemám ale na niektorých výrokoch som sa fakt pekne povabil :) ďakujem
hubatá
15.09.10,17:24
Ako tak stojím v dlhočiznej rade v potravinách s tradičnou obsluhou, rozčapia sa dvere a môj syn na celý obchod zahlási:

- "mamíííí .....babka si išla pre lieky do Malacek, máš dať koze vodu, kľúče máš pod kvetináčom ..... a kúpiš mi horalku ????

Tak sme museli zmeniť tajnú úschovňu kľúčov: spod kvetináča sme ich začali dávať do komory na klinec.
Kazu
15.09.10,19:21
Dnes mi bola vnučka pomáhať zbierať orechy. Orech máme tak blízko pri ceste až ho niektorí považujú za obecný, tak sa musím každý rok poponáhľať :) Naťahovala som sa za nejakými orechmi na koncoch haluzí a malá mi hovorí: Babička, ja by som teraz chcela byť motýlik. Všetky oriešky by som ti podávala. V duchu som sa potešila aká milá a nežná je tá moja vnučka, ďalej som sa snažila zopár tých orechov striasť, ale nedočiahla som. Na to to milé, nežné dievčatko:--- zahlásilo: Hoď do tých orechov kameň nech spadnú, lebo prídu kradoši a tí dočiahnu všetko. Nenechaj im nič :D:D:D
misoft
15.09.10,23:46
to oliwa:

Jej nároky sú prispôsobené nášmu rodinného rozpočtu...
Aj tie naše, aj tie naše :---:---:--- - dostane len toľko, koľko je v momentálnej situácii nutné :D. Veď ona si časom zvykne a pochopí. ;)
Oliwa
16.09.10,05:56
Deti ešte nemám ale na niektorých výrokoch som sa fakt pekne povabil :) ďakujem
Dúfam, že keď ich raz budeš mať, zaradíš sa medzi nás rodičov - prispievateľov - veteránov a nezostaneš nám nič dlžný... :D:D:D keďže zatiaľ sa bavíš na náš účet, resp. na účet našich detí... :---:---:---
2009
16.09.10,07:40
Dnes mi bola vnučka pomáhať zbierať orechy. Orech máme tak blízko pri ceste až ho niektorí považujú za obecný, tak sa musím každý rok poponáhľať :) Naťahovala som sa za nejakými orechmi na koncoch haluzí a malá mi hovorí: Babička, ja by som teraz chcela byť motýlik. Všetky oriešky by som ti podávala. V duchu som sa potešila aká milá a nežná je tá moja vnučka, ďalej som sa snažila zopár tých orechov striasť, ale nedočiahla som. Na to to milé, nežné dievčatko:--- zahlásilo: Hoď do tých orechov kameň nech spadnú, lebo prídu kradoši a tí dočiahnu všetko. Nenechaj im nič :D:D:D
Hi dala som najprv zábavné ale okamžite som sa rozhodla... veď to bola užitočná rada. Predstavte si systém mi to dovolil zmeniť... Mimochodom Tvoja vnučka je nežný motýlik. :)Prakticky mysliaci samozrejme :):D:D:D:---
uct2007
16.09.10,14:57
Moje dvojičky keď boli malé - no pretože sú dvojičky tak obidvaja nielen jeden - vyslovovali miesto "č" "š" a tak sme my s mužom boli "oško a mamiška".
No a raz som dostala bonbonieru, (bonbony boli plnené vaječným likérom), deti chodili vypytovať sladkosti, a syn tak vykrikoval na celé sídlisko:
Mimiškáááá, daj nám ešte toho vííííineška"

alebo mi tak raz syn pekne:
Mamiška moja, ja ťa tak ľúbim"
no a ja mu na to, že (lebo som vedela,že to nebude len tak) a "Aj ja Teba ....a čože synáčik chceš?"
a on mi na to:
"Hašišské auto" :)
Kvaka
16.09.10,15:30
No idem sa odreagovať. Spomenula som si, že keď bol môj prvorodený tak 2 ročný, nevedel dobre hláskovať a napr. namiesto do kúta povedal ko kúta, namiesto koša povedal kota. No a tak raz na kúpalisku, keďže som ho viedla k poriadku, išiel odhodiť smeti do koša so svojim radostným výkrikom: idem odit ko kota, skoro som sa hanby prepadla.
ubka
16.09.10,22:06
Dnes som bola v Tesco NR a neuveriteľne som sa pobavila..
Bol tam otecko s dcérkou cca 2-3 roky?
Zrazu malá pri pečive vykríkne "tatinko, Ty si prdol!" a on " ticho bud, nie ja.." malá ano Ty si to bol..teta cítiš ten smrad ?...a ide od tatinka :D:D:D
hubatá
17.09.10,05:41
hihihi .... to je podobné ako s tým cikaním ockov kade-tade ..... hihihi
Oliwa
17.09.10,07:07
:D:D:D chudák otecko - no dóóóbre, ušlo mu... Ale pri pečive? :eek::eek::eek:
Dúfam, že aspoň pri balenom... :D:D:D
Ubka, a Ty si čo išla pôvodne kupovať - čerstvé voňavé pečivko??? :---:---:---
evuš
17.09.10,07:23
Oliw, zabudla si napísať, že aj s príchuťou :D ...
Lubica H
17.09.10,08:44
Moje dvojičky keď boli malé - no pretože sú dvojičky tak obidvaja nielen jeden - vyslovovali miesto "č" "š" a tak sme my s mužom boli "oško a mamiška".
No a raz som dostala bonbonieru, (bonbony boli plnené vaječným likérom), deti chodili vypytovať sladkosti, a syn tak vykrikoval na celé sídlisko:
Mimiškáááá, daj nám ešte toho vííííineška" ...

Samko sa v škôlke chválil, že pil šampanské. Pani učiteľka sa opatrne pýtala: "Ale to si si len trochu chlipol, však?" "Nie vypil som plný pohár."
Až keď prišiel manžel pre syna, "upokojil" pani učiteľku, že Samko určite nepil šampanské, ale hroznovú malinovku. - svokra má rada také tie vody vínny relax a pod. a keď nalieva sebe aj Samkovi, tak zvykne hovoriť, že si dávajú víno alebo šampanské. :)
Lubica H
17.09.10,08:52
tento rok na dovolenke v grécku sme zistili, že Samkovi chutí ouzo:

- Manžel mal na stole pohár s džúsom a bolo v ňom trochu ouza. Ale kamsi odbehol a zrazu sa pri stole zjavil Samko a hneď si odpil. Pozrel na mňa a povedal: "To je dobré, to mi chutí." Manžel sa musel poponáhľať, aby mu vôbec niečo ostalo.

- Boli sme na obede a čašník ako prvé priniesol aperitív - ouzo a postavil nielen pred nás, ale aj pred Samka (bola to nejaká zriedená slabšia verzia ouza, podľa farby niečo čerešňové). Skôr, než som stihla zaprotestovať, Samko schytil pohárik, na jeden šup prevrátil do seba a pýtal si ďalší. Samozrejme, že už nedostal. :)
nika.sum
17.09.10,08:59
Pred nasim Matkom musime schovavat pivo. My doma pijeme len nealko pivo, raz ked dobiedzal, ze chce ochutnat, sme mysleli, ze je to horke a to nebude chciet, ale ked si odchlipol, tak vychmatol pohar a poriadne si glgol.
Stanislav 1975
17.09.10,09:06
Mne Stanko, teraz nastúpil do prvej triedy vraví- a máme tam aj také zavesené záchody ako máš ty v robote- som 10 minút rozmýšľal aké sú to tie zavesené záchody...:):):)
hubatá
17.09.10,09:08
Tak s alkoholizmom detí mám aj ja skúsenosti:
Raz som robila tortu a v hrnčeku s pierkom som mala nachystaný rum na pokvapkanie korpustu. Lenže niekto zazvonil a kým som sa ja vybavovala pri dverách, tak moja malá dcérka exla rum z hrnčeka.
Ono zo začiatku je rum sladký, lenže potom sa skoro udusila čo sa rozkašľaľa.

A choďte s ožratým deckom za socíka na pohotovosť !!!! Veď by mi ju sociálka vzala a umiestnila v detskom domove.
hubatá
17.09.10,09:19
Raz sme si aj s malým synom sadli do reštaurácie, manžel objednával, čašníci nás obsluhovali, donášali - odnášali, behali okolo nás. Samozrejme že to so záujmom pozoroval náš Miloško a na záver obdivne zahlásil:
-"tatino, ale ťa tí sluhovia poslúchali !!!"
Llívia
17.09.10,09:25
To bola až tak ožratá? :D
(Ja zíram, ty máš aj dcéru. Doteraz to boli len príhodyy Miloša a Maťa, tak sa teším aj na dcérine :).)
nika.sum
17.09.10,09:28
Tak s alkoholizmom detí mám aj ja skúsenosti:
Raz som robila tortu a v hrnčeku s pierkom som mala nachystaný rum na pokvapkanie korpustu. Lenže niekto zazvonil a kým som sa ja vybavovala pri dverách, tak moja malá dcérka exla rum z hrnčeka.
Ono zo začiatku je rum sladký, lenže potom sa skoro udusila čo sa rozkašľaľa.

A choďte s ožratým deckom za socíka na pohotovosť !!!! Veď by mi ju sociálka vzala a umiestnila v detskom domove.

a nielen za sociku, ale aj teraz:)
nika.sum
17.09.10,09:31
My mame v bytovom dome mensiu krcmu. Nechodime tam, len parkrat cez velke horucavy ked sme isli z ihriska, tak ma manzel nahovoril na jedno pivko, kt. sme si dali na schodikoch. Ale nas Matko vzdy ked ideme okolo, tak povie: tatino podme na jedno pivko. A pani krcmarka mu aj nacapovala penu do stamperlika, tak sa vytesieval, len ja som bola zhrozena:eek:
evuš
17.09.10,09:32
Tak s alkoholizmom detí mám aj ja skúsenosti:
Raz som robila tortu a v hrnčeku s pierkom som mala nachystaný rum na pokvapkanie korpustu. Lenže niekto zazvonil a kým som sa ja vybavovala pri dverách, tak moja malá dcérka exla rum z hrnčeka.
Ono zo začiatku je rum sladký, lenže potom sa skoro udusila čo sa rozkašľaľa.

A choďte s ožratým deckom za socíka na pohotovosť !!!! Veď by mi ju sociálka vzala a umiestnila v detskom domove.

:D:D:D za socíku ?! Nám sa podobný prípad stal v roku 2002, boli sme na svadbe neteri. Švagor držal našu 1,5 ročnú dcéru na rukách a samozrejme rozprával sa na všetky strany, keď milá dcérenka flochla po poháriku slivovice a na jeden log to vyliala do seba... Ja tehotná som dostala skoro infarkt, ju sme chúďatko pripitú viezli autom domov, no ten smrad v celom aute... a strach o ňu... našťastie všetko to dobre skončilo.... Takže pozor, deti sú šikovnejšie a vynachádzavejšie ako my dospeláci :---
hubatá
17.09.10,10:03
Zradcovia:
Miloš a Maťko pribehli na chalupu bez tatina a tak sa jedovito pýtam:
-"Kde je tatko?"
-"Sedí s ujom Tiborom v krčme !"
-"no tí ale budú vyzerať.....veľa pili?"
-"nie mami..... oni mali len také 3 maličké poháriky a nám s Maťkom kúpili tie najväčšie !!!"
-
uct2007
17.09.10,11:47
Tak s alkoholizmom detí mám aj ja skúsenosti:
Raz som robila tortu a v hrnčeku s pierkom som mala nachystaný rum na pokvapkanie korpustu. Lenže niekto zazvonil a kým som sa ja vybavovala pri dverách, tak moja malá dcérka exla rum z hrnčeka.
Ono zo začiatku je rum sladký, lenže potom sa skoro udusila čo sa rozkašľaľa.

A choďte s ožratým deckom za socíka na pohotovosť !!!! Veď by mi ju sociálka vzala a umiestnila v detskom domove.

Aj u nás sa to stalo :-)
tiež som robila taký zákusok, ťapku rumu som mala otvorenú a nachystanú na stole, dcérka mala vtedy 2 roky a dvojičky asi mesiac, plakali tak som za nimi odbehla. Keď som sa vrátila do kuchyne dcérka stála pri stole, ťapku rumu v tých malých ručičkách, oči sa jej podivne ligotali a celá bola červená čo si tak "mocne" z toho mrcha trúnku logla.
Hovorím jej"
"Zuzi, dýchni na mňa"....a dýchla ...

"cistý alkoholix" :D
blazonko
17.09.10,11:47
Boli sme na návšteve u známych. Sestra držala svoju 9 mesačnú dcérku na kolenách, kamarát mal pred sebou pohárik. Sedelo nás tam asi 10 a kým sme sa spamätali, malá si už oblizovala prsty namočené v slivovici. :D :D

Bratrancov synček (1,5 roka) zas vypil svojej babke celú kávu. O hyperaktivite, ktorá nasledovala, písať nemusím :D
kunkelovaa
17.09.10,12:23
Môj starší syn poučil moju sestru, že naše zajačiky budú mať malé šteniatka.
hubatá
17.09.10,14:00
Dobicykloval spotený Maťko:
-"teta, starenka hledá okuláre, u nás sme už kukali, u nás nejsú. Máte sa kuknút ešte u vás !!!"

Noooo .... teda to pŕŕŕŕ - ked starenka hľadá okuliare, tak to zabúda že sú pri nej malé deti, že je hlboko nábožensky založená a nadáva ako kočiš. My sme tomu hovorili, že starenka - špačkuje.
A tak všetko išlo nabok a každý svedomito hľadal: v kuchyni, v izbách, v špajzi.... až prišlo na škatuľu s hračkami - nazriem a skoro ma šľak trafil: starenkine okuláre bez obidvoch očí viseli na ..... bábike !!!!

-"Kto ich preboha rozbil, ako sa to staloooo ????"
A tá najmenšia Kristínka ešte nevedela dobre hovoriť, tak len ručičkou ukázala ako ich hodila na zem a pätičkou dupala po starenkiných okulároch: kakto, kakto ša štalo .........
hubatá
17.09.10,14:14
-"Mamiííí môžme si napumpovať do vane voduuu ???"
-"Ale napumpujte, ja skočím zatiaľ do obchodu pre chleba..." (aspoň majú robotu, myslím si a nebudú robiť zle)

Uhmmm..... darmo som sa tešila, bola nízka hladina v studni, zadreli lila pumpu a do koša nasali piesok. A tak som išla k ochotnému susedovi ako by sa to dalo opraviť, lebo bez vody v lete pri 5 deťoch je teda zle. Susedovi sa v ten deň už nechcelo, natiahol nám z ich pumpy hadicu a bola ďalšia zábava: v nestráženej chvíli vytopili zasa celý dvor.
Vlastas
17.09.10,14:32
Po prečítaní všetkých alkoholických príspevkov vašich detí ma napadlo čo sa stalo mne keď som mala choré deti.Nie je to výrok detí ale.....
Oboch synov (4 a 3 roky)som mala chorých a užívali kvapky. Vbehla som do špajzy pre minerálku, lebo čaj just vtedy už nebol. Na lyžičku kvapky a zapiť pohárom minerálky. Pri pití minerálky sa začali mraštiť že nechcú (myslela som si že nechcú kvapky) a tak krikom "ja Vám dám že nechcete" som im nasilu dala kvapky aj zapiť. Pohár po minerálke som išla ihneď umyť a len mi nejak smrdel alkoholom. Rozmýšľam, rozmýšľam a nakoniec čuchnem do tej minerálkovej fľaši. No to ste mali vidieť moje oči - vo fľaši bol lieh, ktorý deň pred tým môj muž prelial zo sklenenej veľkej fľaši a zabudol označiť - pozor lieh. A tak som moje deti donútila zapiť lieky (kvapky) liehom. Mala som veľký strach čo bude. Ale moje deti po vypití 1/2l čistej vody zaľahli a spali asi 3hod. Pozorovala som ich asi 3 dni, ale následky neboli. Dodnes mi to vykrikujú, že akú mali tvrdú prípravu do života.
hubatá
17.09.10,14:40
Oslepačiť ...... ups!
Oslepiť si ich mohla chúdence malé !!!
Vlastas
17.09.10,15:11
Máš pravdu Hubatá, veď mi ešte aj dnes husia koža naskakuje, keď si spomeniem ako som ich nútila to piť.
2009
17.09.10,15:20
Nech je to ako chce ešte, že si nezazmätkovala a dala im poriadne napiť vody.
Tamila
17.09.10,15:36
Raz sme si aj s malým synom sadli do reštaurácie, manžel objednával, čašníci nás obsluhovali, donášali - odnášali, behali okolo nás. Samozrejme že to so záujmom pozoroval náš Miloško a na záver obdivne zahlásil:
-"tatino, ale ťa tí sluhovia poslúchali !!!"

Keď mala dcéra okolo štyroch rokov, boli sme na dovolenke a v reštaurácii sme sa stravovali. Obsluhovali nás pekne vyobliekaní čašníci. Moja dcéra na to: Mami, to sú sluhovia?
hubatá
17.09.10,15:48
.... a čo tie naše deti, nemajú takto náhodou jedného ocka? ....Ja myslím že to majú z nejakej rozprávky o kráľovi a jeho sluhoch
ubka
17.09.10,18:46
mame doma psíka a dnes prišli majitelia fenky páriť a bola s nimi 6 ročná Marika, samozrejme náš pes sa mal k "činu" a ich fenka Betty sa zdráhala, tak, že už už ju pes zakúsol../myslím však, že fenka ešte nemala správny čas na párenie/ a začali sme to rozoberať prečo mu nechce dať:D
keď sa toľko zdráhala malá Marika začala prešľapovať a vykríkla: "Betty, čo si sprostá, ja už by som mu dala! čo sem zasa budeme chodiť?"
ubka
17.09.10,18:50
:D:D:D chudák otecko - no dóóóbre, ušlo mu... Ale pri pečive? :eek::eek::eek:
Dúfam, že aspoň pri balenom... :D:D:D
Ubka, a Ty si čo išla pôvodne kupovať - čerstvé voňavé pečivko??? :---:---:---
Ano chcela som čerstvý chlebík ;), ale nebola som sama, čo som sa smiechom zadŕhala....

Ďakujem všetkým, ktorý ohodnotili moje príspevky a nepoďakovala som osobne :))
Oliwa
18.09.10,08:41
Ubka - a nabudúce nemusíš byť taká konkrétna :D a brýzgať do "vlastného hniezda" - však aj iné mestá majú Tescá... ;):---
hubatá
18.09.10,12:44
.... a chodia do nich tatkovia s deťmi nakupovať pečivo .......
hubatá
18.09.10,12:52
-"Mamíí vieš čo sa dnes stalo v našej škôlke?"

-"Bolo nám veľmi teplo a keď sme sa hrali v piesku tak sme sa povyzúvali. Lenže botičky sa nám samé zakopali hlboko do piesku a nevedeli sme ich nájsť. Ako chodili rodičia pre deti, tak im dala pani riaditeľka hrable a museli hrabkať až kým si nenašli svoje topánočky.........":o:o:o
Oliwa
18.09.10,13:35
Pani riaditeľka to "velice" dobre "zmenežovala"... Však nebude predsa hrabkať ona!... :D
Emwa
18.09.10,13:36
Synacik prisiel zo skolky, zlostil doma a mama mu vravi : Simo,nezlosti, lebo ta
vyklepem po ritke.
Reakcia maleho : Mama, ty si bitkavka? v skovke sa s bitkavkami nehajeme.
po slovensky :D : ty si bitkarka? v skolke sa s bitkarkami nehrajeme. A bolo
po zlosteni :confused::D:eek:
day
18.09.10,14:00
mama velmi rada spomina na jednu prihodu z nasich detskych cias,
ako deti sme boli na navsteve u znamych, usadili nas, zacala sa neaka debata
a asi po pol hodine sestra zahlasi:
teta sedime tu pol hodinu a to nas s nicim neponuknete, aspon malinovku a parky ste nam mohli dat.

mama hovori, ze sa hrozne hanbila, ale teraz sa na tom vzdy zasmejeme
JankaII
18.09.10,14:30
tie párky nemajú chybu....:D
uct2007
18.09.10,15:15
Vnučka hneď ako začala chodiť do škôlky (mala 3.r) spravila v tej školke malú "revolúciu". Ona chodila do triedy, čo sa im vravelo "lienočky", staršie deti mali triedu s názvom "sovičky"...Jedného krásneho dňa milé učiteľky vyšli s deťmi na detské ihrisko, naša malá sa postavila,založila ruky v bok a kričala na plné hrdlo:
"Sovičky Vy ste ale riadne tráááápne"
.....a bili sa "sovičky s lienkami" a učiteľky mali čo robiť aby to všetko utíšili :)
misoft
18.09.10,18:26
...a bol z toho "zvierací" harmatanec v škôlke :---:---:---:--- (po našom revolúcia, prevrat :D ;))
tuta
18.09.10,18:36
čo sa za mlada naučíš ... :D:D
Ivana Š
19.09.10,13:11
na starosť zabudneš...
Zvalik
19.09.10,13:49
ahoj... no práve som sa s druháčikom doučila angličtinu, strašné ...hotová katastrofa ....
snažila som sa mu vtesnať do zásoby slovo bug /číta sa bag/ po slovensky chrobáčik, a keď sme to už ako tak zvládli spýtala som sa ho, čo znamená po slovensky bug... po chvíľke mi odpovedal...mravček??? samozrejme po tejto odpovedi som už aj ja vybuchla do smiechu...
ubka
19.09.10,16:16
bolo to síce už dávno a to dieťa bolo maturant..Slavo Z.......ník amal problémy s ruštinou, profesorka bola na neho zaťažená a snažila sa, pred komisiou pomáhať tým, že mu dá iba niečo prečítať.. bolo napísané: V míru mír a on sa veľmi snažil a prečítal : mupy-mup! profesorka sa tak nasrdila, že milého Sláva vyhodila, ten ju chcel aspoň trošku potešiť a chcel ju pozdraviť, tak aj urobil-malo to byť dovidenia a on povedal segodnja a poklonil sa..takže nie všetci sme na tie jazyky..
nika.sum
19.09.10,17:32
Vnučka hneď ako začala chodiť do škôlky (mala 3.r) spravila v tej školke malú "revolúciu". Ona chodila do triedy, čo sa im vravelo "lienočky", staršie deti mali triedu s názvom "sovičky"...Jedného krásneho dňa milé učiteľky vyšli s deťmi na detské ihrisko, naša malá sa postavila,založila ruky v bok a kričala na plné hrdlo:
"Sovičky Vy ste ale riadne tráááápne"
.....a bili sa "sovičky s lienkami" a učiteľky mali čo robiť aby to všetko utíšili :)

Nas Matko patril minuly rok do triedy Veveričky. Tento rok je už vyssie do triedy Kuriatka. Prvy den ked prisiel zo skolky, vyhlasil, ze on ziadne kura nebude, on chce byt vevericka
ivantt
20.09.10,09:19
Tých príhod je neuveriteľne veľa tak aj ja dve pridám. Dúfam že to nebudete brať ako vulgárnosť, môj syn mal vtedy 8 rokova svokruša 60. V autobuse jej syn spomenul že videl v televizia svetový rekord zapísany do nejakej knihy. Keď sa ho spýtala aký tak povedal že spravilu najväčší kondóm nasvete. Chcela to nejak zahrať do autu namiesto toho aby povedala dobre tak sa spytala že čo je to kondóm. Prišla pohotová odpoveď : no predsa frcguma, čo nevieš ? kde to ty žiješ ??
A druhý sa stal byvalej kolegini. Cestovala v autobuse kde bola mamička s dieťaťom a viezla ho do škôlky. Zrazu to dieťa hovorí, mamina, ty si musela byť v noci veľmi hladná. ... prečo ??? spytala sa a ono jej to odpovedalo : no keď si tatinovi pišulu papala.... čo myslíte, koľko zástaviek ešte spolu cestovaly a akým autobusom po ďalšie dni ?? :-))) Nie je to vtip, skutočne sa to stalo :-)
betka631
20.09.10,14:48
...no mne keby že sa také stane, tak tuším by som už nechodila žiadnym autobusom do konca života... :D:D:D
JankaII
20.09.10,15:18
Veď tááá maminka má určite od vtedy šoferák:D
nika.sum
20.09.10,15:23
Asi potom nebola dost dlhy cas v noci hladna...:D:D:D Ale som sa nasmiala.
hubatá
20.09.10,18:59
Dvaja chlapi varovali na chalupe 5 detí. Pricestujem v piatok z BA s vypranými tričkami, trenkami a ponožkami a až ma mykne: Maťo s Milošom mali odborne previazané hlavy na tom istom mieste.
-"jéžišmárja čo sa stalo?"
-" áále blbci sú to: cvičili s činkou v posteli, zabudli na ňu a po chvíli obaja skočili do paplóna rybičku ...
ZEvina
21.09.10,08:59
ivantt mi pripomenul: kojila som môjho mladšieho syna a tatinko bol asi tiež "hladný", lebo mi začal bozkávať druhé prso. Starší syn, keď ho uvidel, hodil na neho prísny pohľad a s vystretým ukazovačikom mu vraví: Tatino, Ty to nepapaj! to je bábatkove!:D
janka67
21.09.10,12:56
Mamáááááá, poď rýchlo, Peťo nemôže vyjsť z práčky!!!!!(miniromo):D
ZEvina
21.09.10,13:27
Mamáááááá, poď rýchlo, Peťo nemôže vyjsť z práčky!!!!!(miniromo):D

..Jáááááj s práčkou Miniromo mám ešte jednu skúsenosť. Ako deti sme mali v škole súťaž v zbere slimákov. Poctivo sme všetci traja súrodenci zbierali do veľkých igelitových vriec, pooznačovali sme ich, aby sme si ich nepoplietli, ale kam s nimi na noc? Brat dostal vinikajúci nápad. Do pračky! Vrecia sme nepozaväzovali, aby sa chudáci slimáci nepodusili, pekne ich v pračke uložili a zavreli do pračky. Ráno o piatej (vtedy mamka vstávala do práce) sme sa zobudili na veľký krik! Najprv som nechápala, prečo si ráno drhne mamka nohy, ale potom, keď som VŠADE!, kde som sa len pozrela uvidela našich zdrhnutých slimákov, mi to došlo. Minuli sme asi dva domáce 2 kg chleby, kým sme všetko očistili od slizu (ničím iným to nechcelo pustiť). Pamätám sa, že sme potom za trest celý týždeň nedostali chlebík.
misoft
21.09.10,16:06
kojila som môjho mladšieho syna a tatinko bol asi tiež "hladný", lebo mi začal bozkávať druhé prso.

Tatino je labužník, čo? :---:---:---:---
ZEvina
22.09.10,06:23
Tatino je labužník, čo? :---:---:---:---

... :D aj keď to nebolo mliečko, na čo tatino dostal chuť, napriek tomu ostal vtedy labužník "hladný", lebo syn ho poctivo strážil a pamätám sa, že ešte dlhší čas mi robil pri kojení asistenta. :D
katarina.j
22.09.10,06:34
Mne sa stalo, keď som mala 5r. a sestra 6r., akurát sme sa sťahovali do rodinného domu, babka nás akosi neustrážila(boli sme dobré čertice), schovali sme sa do chladničky, privreli dvere a čakali, či nás budú hľadať. samozrejme v poschodovom dome nastala panika-stres, všetci(ešte aj robotníci čo robili na dvore) lietali po ulici a hľadali nás. Po neúspešnej hodinke hľadania-keď si sadli v kuchyni za stôl, že je čas obeda a čo bude dalej sme roztvorili dvierka chladničky a urobili hlasné "kúúúúúúúk"-všetci onemeli a našich rodičov takmer vystrelo. No mali sme šťastie, že chladnička nebola zapojená do elektriny a mali sme aj ponaučenie, najprv slzy radosti, ale neobišla nás aj bitka, že sa to nesmie robiť....(teda, aby sa neobrátili po x rokoch soc.úrady, že sme boli bité alebo nebodaj týrané-bola to len výchovná po zadočku...-pozn.pre upresnenie).
katarina.j
22.09.10,06:39
Neviem presne ako sme boli staré so segrou, mali sme ísť spať večer o 20.hod. a samozrejme sa nám akosi nechcelo tak sme sa ohadzovali jablčkami....No mali ste vidieť tú stenu....hrôza....Keď to zbadala mama, takmer odpadla. Pri jej otázke "Prečo sme to urobili?" mňa-mladšiu pohotovo napadlo-"Ja som myslela, že nám na stene vyrastú jablčka" Bože ked si na to teraz spomínam, tak to som vtedy fakt "strelila" odpoved....tak naši sa nepotešili, lebo sa musela celá izba znova maľovať....
Llívia
22.09.10,06:52
Ako som sa učila čítať v "hornej" škôlke: tatko mi ukázal noviny, aby som prečítala ich názov. Čítala som: "P-R-A-V-D-A". Spýtal sa ma: "A dokopy?" Moja odpoveď: "Noviny!" :D
Oliwa
22.09.10,08:12
Raz sa môj muž v meste pred tržnicou stretol so susedom a dali sa do reči. Ako tak rozprávajú, muž si vybral z vrecka lístok, že čo má ešte nakúpiť. Sused /pán profesor/ si všimol, že na lístku je okrem iného tlačeným písmom napísané BANÁNI - a tak "otcovsky" /vzhľadom na vekový rozdiel/ môjho muža vykrstil, že teda banány sa píše s tvrdým "Y" - že to by teda už mohol vedieť...
Na čo môj muž víťazoslávne odpovedal, že to nie on urobil chybu, ale naša dcéra - mala vtedy 4 roky... :D:D:D
Sama od seba sa učila písmenká a bavilo ju písať takéto sobotňajšie nákupné zoznamy... :)
Oliwa
22.09.10,08:17
A ešte jednu "banánovú" príhodu...
Keď chodila dcérka do škôlky, skúšobne sme ju prihlásili na angličtinu - lebo veľmi chcela...
Po prvej "hodine" zahlásila: Mami, ja už viem po anglicky!
Áno, a čo ste sa už stihli naučiť, moja?
Ja viem, ako sa povedia po anglicky banány - BANANÁ!!! :D:D:D
Llívia
22.09.10,17:53
Toto nie je výrok od dieťaťa, ale súvisí s deťmi:
Išli sme s kamarátom na prechádzku. Donútil ísť s nami aj kamarátku s jej malými deťmi (8 mesiacov), lebo jej zobral kočík a nechcel ho vrátiť. Detičky mali hračku - nejakého chrobáka. Asi tak po hodine som konečne prišla na to, čo to je. Hovorím: "To je Truhlík". Kamarát sa na mňa divne pozrel a dôležito prehlásil : "To je TRUPÍK". :D
PS: Nemáte niekto knihu o Chrobákovi Trupíkovi? :D
nika.sum
22.09.10,17:57
Mne sa stalo, keď som mala 5r. a sestra 6r., akurát sme sa sťahovali do rodinného domu, babka nás akosi neustrážila(boli sme dobré čertice), schovali sme sa do chladničky, privreli dvere a čakali, či nás budú hľadať. samozrejme v poschodovom dome nastala panika-stres, všetci(ešte aj robotníci čo robili na dvore) lietali po ulici a hľadali nás. Po neúspešnej hodinke hľadania-keď si sadli v kuchyni za stôl, že je čas obeda a čo bude dalej sme roztvorili dvierka chladničky a urobili hlasné "kúúúúúúúk"-všetci onemeli a našich rodičov takmer vystrelo. No mali sme šťastie, že chladnička nebola zapojená do elektriny a mali sme aj ponaučenie, najprv slzy radosti, ale neobišla nás aj bitka, že sa to nesmie robiť....(teda, aby sa neobrátili po x rokoch soc.úrady, že sme boli bité alebo nebodaj týrané-bola to len výchovná po zadočku...-pozn.pre upresnenie).

Mali ste stastie, ze tie dvere tak dobre nedrzali, ze ste sa tam neudusili:)
Oliwa
22.09.10,20:36
Tiež som počula jednu "drogériovú" príhodu:
Kolegyňa bola prítomná na početnejšej návšteve... keď tu zrazu do obývačky vošiel synátor hostiteľky, v ruke držal malú farebnú papierovú krabičku a nahlas, ako to len deti vedia, jej povedal: Mami, pozri čo som našiel!... Pani domáca už vedela, že je zle a v snahe zachrániť situáciu mu hovorí: Daj to tam, kde si to našiel, to je ockove...! No malý sa nedal a nástojčivo pred všetkými sa pýtal ďalej: A načo mu to je!!??
Mamina tvár hrala všetkými farbami, ostatní sa samozrejme bavili a ona sa v tej chvíli nezmohla na nič iné, len na odpoveď: To má ocko /vychýrený domáci kutil :)/ také tesnenie... :D:D:D
Lubica H
23.09.10,11:02
Pred nasim Matkom musime schovavat pivo. My doma pijeme len nealko pivo, raz ked dobiedzal, ze chce ochutnat, sme mysleli, ze je to horke a to nebude chciet, ale ked si odchlipol, tak vychmatol pohar a poriadne si glgol.

nášmu Samkovi pivo nechutí. teda, možno by aj, ale bojí sa, že by mu od neho narástli fúzy, takže radšej nechce. :)
Oliwa
23.09.10,11:08
nášmu Samkovi pivo nechutí. teda, možno by aj, ale bojí sa, že by mu od neho narástli fúzy, takže radšej nechce. :)
To je milé, len dokedy mu ten "strach" vydrží... :D:D:D
Malé detičky sú dôverčivé, ale postupne, ako z toho vyrastajú... :)
Napr. moja dcéra, niekedy "v prechode" medzi "maláckou" a "veľkáckou" škôlkárskou triedou, prišla na to, že nie všetko je vždy tak, ako sa "malým" deťom hovorí...
Značne zmúdrelá a vedomá si svojej "vyspelosti" začala vtedy používať taký zvláštny novotvar "mňa nepreklameš"... :D
Čo v reči jej kmeňa znamenalo "mamina, mňa neprekabátiš ani neoklameš, ja už nie som maláčka..." :)
Lubica H
23.09.10,11:12
...
A druhý sa stal byvalej kolegini. Cestovala v autobuse kde bola mamička s dieťaťom a viezla ho do škôlky. Zrazu to dieťa hovorí, mamina, ty si musela byť v noci veľmi hladná. ... prečo ??? spytala sa a ono jej to odpovedalo : no keď si tatinovi pišulu papala.... čo myslíte, koľko zástaviek ešte spolu cestovaly a akým autobusom po ďalšie dni ?? :-))) Nie je to vtip, skutočne sa to stalo :-)


ten príbeh s tou mamičkou poznám - to mi hovoril aj manžel. nestalo sa to niekde v okolí medzi starou turou a trnavou? :-)
ZuzanaA
23.09.10,11:22
Tak sme sa minule rozprávali o tom, že konečno prišlo "babie leto" a moja vyše trojročná dcérka sa vážne opýtala: Mami a kedy príde "chlapská zima"? :) Detská logika je noazaj výnimočná. :D
Oliwa
23.09.10,15:53
To mi pripomenulo tú rovnako "filozofickú" otázku, že keď existuje "toaletný" papier, prečo neexistuje aj "toazimný":) ... A možno existuje - žeby to bol ten viacvrstvový?...:D:D:D
hubatá
23.09.10,16:38
Prídem na rodičovské, podľa toho kde dieťa sedí, tak na rodičovskom sedí aj mamička. Na lavici zošit s nadpisom "Sloh", bojazivo mrknem na ostatné lavice, ale tie sú prázdne, zošit s nadpisom "Sloh" nemajú .....
V zlej predtuche ho otvorím a čítam cca toto:
"Čím budem?"
Mne sa páči ako môj dedo je celý deň doma, len si tak vyfajčuje, sem-tam skočí na pivo. Potom rúbe drevo, píli, niekedy aj ryľuje, alebo šoféruje autobus. Poštár mu nosí penziu a on je rád. Ja chcem byť ako môj dedo - dôchodcom.
hubatá
23.09.10,16:51
Na MDD sa išlo na výlet loďou do Gabčíkova a naspäť. Nachystala som jedivo, pitivo a keď prišli tak vyzvedám:
"No ... ako bolo?"
"mami .... vieš kapitán mi povedal že ma pripichne nožíkom o stôl...." a vo veľkých čiernych očiach sa mu zrkadlil taký strach, až mi ho bolo ľúto.
"a čo si robil?"
"práveže nič, len som sa na chvíľu stratil a celá loď si myslela že som spadol do Dunaja tak chvíľu stáli a hľadali ma......"
Oliwa
23.09.10,17:29
To mi pripomenulo našu plavbu s deťmi loďou do Viedne a späť - keď najväčším zážitkom hodným spomienok bolo, ako kapitánovi odfúklo do Dunaja trenírky, ktoré si sušil na mostíku :D a ako sme niekoľko km bežali vo Viedni po nábreží Dunaja na patričné nástupište na móle, lebo sme /aj keď s hodinovým časovým predstihom, ponechaným ako rezervou na miesto odchodu/ omylom vystúpili na nesprávnej stanici metra a ani náhodná policajná hliadka nás nedokázala navigovať čo najstručnejšie a najkratším smerom - keď sme dorazili, kapitán už dvíhal kotvu a len-len že sme sa nestali "emigrantami" proti vlastnej vôli :D:D:D... Vtedy nám však do smiechu vôbec nebolo - to len dnes... :)
ludmilla
24.09.10,09:59
Rozhovor 21 ročnej dcéry a 10 ročného syna teraz pri obede.
Janka: "Páči sa ti nejaké dievča v škole?!" :rolleyes:
Adam: "eeeeee ...":cool:
Janka: "No tak aké sa ti páčia čiernovlásky? blondínky?":rolleyes:
Adam: "Na vlasoch nezáleží, hlavne aby nebola panovačná, aby bola múdra a nemíňala veľmi peniaze, ...." :eek::eek: potom Adam zagúľal svojimi čarovnými čiernymi očami ku mne a dopovedal: "Presný opak Jany!" :---:---
2009
24.09.10,10:10
Adamko bol podarený. Zaujímala by ma reakcia Janky.:)
ludmilla
24.09.10,10:13
... Janke sa zadrhlo lečo v krku, takže 5 minút len kašľala .....
uct2007
25.09.10,06:26
Som po operácii žíl, raz večer som si tak natierala a bandážovala nohu za velkej asistencie 3-ročného vnúčika a 6 ročnej vnučky.
Malý sa na mňa díva a hovorí (ešte nevie "r")
"Stalka,aku ty mas bolavu nozicku....ale keď si to zabališ, ešte budeš pekné dievča"
no nebola by Nika-Nikou keby toho malého nepoučila:
"Duško, starká už nie je žiadne dievča....ona je už stará....
potom chvíľu ticho a dodatok:
"Ale ešte je stále celkom pekná":) :) :)

(to si tým chcela asi u mňa "vyžehliť" tu "starú" :D:D)
hubatá
25.09.10,11:31
.... niet nad detskú úprimnosť .......hihihi !
hubatá
26.09.10,05:57
Ešte v čase vinylových platní do gramafónu môj syn chodil s jednou takou obrovskou do škôlky. Bol neposedný a tak kým som sa ja s ďalším deckom v zime vyobliekala čakal ma vždy na schodišti, aby sa on nespotil.
A len odtiaľ bolo počuť:
- ... brmmm, brmmmm, brmmm .... (štartovanie)
- ... éééééénn, ééééénn, ééééénn ... (jazdenie pri vysokej rýchlosti)
- ..... uiúú, uiúúú, uiúúú .... (policajná húkačka)
- .....íííííííí, íííííííí (pišťanie bŕzd)
- ..... (ticho)

A takto sa hral aj pri stole: krútil tanierom a čakal až mu naložím jedlo. Lenže raz odbehol a keď dobehol, tak zakrútil aj so špenátom ........

Skoro som ho prizabila, aj stena bola obhádzaná na zeleno.
hubatá
26.09.10,07:26
JankaII mi ešte jednu príhodu pripomenula v ss:
Mala som susedu a tá mala muža čo si rád vypil: ostatne ako aj ten môj, veď boli kamoši z mokrej štvrte.
A tak keď prišiel taký nadrmolený domov takto suseda zvolávala deti:
-"jééj pozrite deti akú opicu vám tatko doniesol .... a počúvajte rozprávky čo bude mamine rozprávať !!!
hubatá
26.09.10,07:55
Ako vnučka vybabrala s babkou:
Boli sme včera na vinobraní a skoro som odpadla: jeden lietajúci balón 5€. Samozrejme práve za tým jej duša pišťala a otravovala že práve taký potrebuje do novej detskej izby aby zostal prilepený na plafóne:

- "dobre teda, ale 5 x nepôjdeme na kolotoč a budeš mať balón!!!"
- "áno, áno, dobre babka" ........ ochotne súhlasila, čo mi malo byť podozrivé, ale nebolo - keďže som už mala 2 dc burčiaku v sebe.
- "Hehe a ide sa na skákací hrad, lebo ty si povedala že nepôjdeme len na kolotoče a slovo sa musí dodržať !!!"

Takže tento mesiac obedujem topinky - bez cesnaku, lebo čínsky je drahý.
willma
26.09.10,08:00
prispejem ďalšou perličkou: Dítko moje druhorodené školou povinné mi dalo dnes prečítať zápis o zmene termínu školskej akcie, ktorý znel: ..... Zmena termínu z organizačných dôchodcov. Tak ja raz neviem načo v momente písania myslela:D
hubatá
26.09.10,08:08
Buď v strehu: dnešný predčasný pracujúci dôchodca má možno len o pár rokov viac ako tvoja druhorodená.....
willma
26.09.10,08:12
no to vari ani nie, mláďaťu ťahá na deviaty
uct2007
26.09.10,09:14
A takto sa hral aj pri stole: krútil tanierom a čakal až mu naložím jedlo. Lenže raz odbehol a keď dobehol, tak zakrútil aj so špenátom ........

Skoro som ho prizabila, aj stena bola obhádzaná na zeleno.

mám čosi podobné...vnučka mi chcela velice pomáhať v kuchyni, tak že ona mi otvorí kečup....
aj otvorila...
a "bylo vymálováno" na stene samé červené bodky.
Nabehli sme s mužom a omaľovali poriadne- na žlto kuchyňu. Jedného večera miešala tak divoko kakao,že šup ho a bolo na stene. Muž bol na pokraji kolapsu a zapovedal sa, že u nás sa bude maľovať až keď sa všetky vnúčence povydávajú a poženia.:)
Ale figu, omaľovali sme, ale nabehla znovu demolačná čata v zložení dvoch členov - vnučky a vnuka a mali by sme maľovať zase....:)
hubatá
26.09.10,09:18
..... ako keby ste bývali u nás ....
nika.sum
26.09.10,14:17
Ako vnučka vybabrala s babkou:
Boli sme včera na vinobraní a skoro som odpadla: jeden lietajúci balón 5€. Samozrejme práve za tým jej duša pišťala a otravovala že práve taký potrebuje do novej detskej izby aby zostal prilepený na plafóne:

- "dobre teda, ale 5 x nepôjdeme na kolotoč a budeš mať balón!!!"
- "áno, áno, dobre babka" ........ ochotne súhlasila, čo mi nebolo podozrivé, keďže som už mala 2 dc burčiaku v sebe.
- "Hehe a ide sa na skákací hrad, lebo ty si povedala že nepôjdeme na kolotoče a slovo sa musí dodržať !!!"

Takže tento mesiac obedujem topinky - bez cesnaku, lebo čínsky je drahý.

mimotemyMozem poradit, ak sa jej ten balon vyfuci, dajte ho znovu nafukat (to robia "len" za 2 EUR. A dobre ho treba teraz zatiahnut, nam vydrzal aj ked napoly vyfucany 2 mesiace:)
hubatá
26.09.10,19:24
ďakujeme za rady, si milá
Oliwa
27.09.10,06:43
prispejem ďalšou perličkou: Dítko moje druhorodené školou povinné mi dalo dnes prečítať zápis o zmene termínu školskej akcie, ktorý znel: ..... Zmena termínu z organizačných dôchodcov. Tak ja raz neviem načo v momente písania myslela:D
Žeby na predčasný dôchodok....? :D
Ivana Š
28.09.10,20:14
Dnešné hlboké zamyslenie mojej 14-tky:
"Mami, keď môže niekto mať preležaniny, môže mať aj presedeniny?


(Len tak medzi nami : Môže, ak je na Porade)
Llívia
28.09.10,20:31
Treba dať pod zadnicu mäkučký vankúšik.
Lubica H
29.09.10,09:13
rodinná idylka... manžel na počítači, Samko leží na našej posteli, ja skladám veci.

manžel: "mrzne nám počítač."
Samko sa poobzerá a potom nadšene vyskočí: "muzne počítač, lebo je otvouené okno. ja som na to puišiel, vyuiešil som to."


a jeden zážitok so švagrinou - zobrala Samka so sebou do obchodu.
Samko: "Neviem, puečo je všade toľko lístia na zemi."
švagriná: "Lebo je jeseň."
Samko: "Vidíš, nemám hodinky, tak neviem, koľko je hodín."
evuš
30.09.10,08:02
Rozhovor mojich 2 dcéreniek : Mladšia asi niečo chcela a poprosila staršiu, aby jej to priniesla... Ja som zachytila len rozhovor potom : Staršia /10/ vraví : "a čo si tehotná" ? a mladšia /8/ nato : "čo ja viem ako som".....:D
puklica206
30.09.10,13:00
Keď mala dcéra 2 roky chodievali s babkou a dedom do lesa na huby a spýtala sa raz : " Babka Jalka, lelele medeveď didovi luku?? :D:D" preklad: Babka Jarka, zožere dedovi medveď ruku?
LUBY
30.09.10,13:07
Sobota rano, stvrt na sedem, dcerka krici clllllllllllllllllln, budicek, potlebujem papat, som stlasne hladna!! manzel vravi: "Lulu, ale este trosku vydrz, dnes je sobota" a odpoved "tatino, ale ja som aj v sobotu stlasne hladna!"
Kazu
30.09.10,13:58
Keď mala dcéra 2 roky chodievali s babkou a dedom do lesa na huby a spýtala sa raz : " Babka Jalka, lelele medeveď didovi luku?? :D:D" preklad: Babka Jarka, zožere dedovi medveď ruku?

No to je naozaj povzbudzujúce :D A chodíte ešte na huby? Lebo ja by som už do tej vašej hory nevliezla :D
hubatá
30.09.10,19:14
- "mamiííí, a mne ste nenechali cukríky?"
- "veď sme nemali cukríky !!!"
- "nooo.... neklam, vidím že hentam niekto rozsypal taliansku zmes !!!"
- "čo, kde.... ???"
- "jááj Miloš, veď to sú bobky od Lízy..... mali sme ju požičanú, aby spásla trávu ...."
Tamila
01.10.10,08:00
Keď mal syn asi 4 roky, boli sme na vychádzke v lese. O chvíľu dobehol s plnou hrsťou a kričí - "pozri koľko orechov som našiel".
Pre zmenu to boli zajačie bobky.
hubatá
01.10.10,19:38
- "Mamiíí, rýchlo - potrebujem tvoju skladačku (bicykel), je veľa hodín a musím si kúpiť silon na ráno .... ideme na ryby"
- "No vezmi ...."
O chvíľu sa vrátil s odretými lakťami, kolenami a zúril so slzami v očiach:
-"Zabudol som si na tej tvojej hnusnej skladačke zastrčiť kolík a ona sa mi v zátačke poskladala ...... !!!
nika.sum
01.10.10,19:55
Ahoj, ja sa normalne tesim na tie vyroky vasich deti, nemate to vydane knizne?:)
ivantt
02.10.10,17:36
nika.sum Včera, 09:55 PM
Ahoj, ja sa normalne tesim na tie vyroky vasich deti, nemate to vydane knizne?

Hi, a čo ti bráni v tom, aby si to dala na papier a dala to vydat knizne ? :-)
nika.sum
02.10.10,18:59
nika.sum Včera, 09:55 PM
Ahoj, ja sa normalne tesim na tie vyroky vasich deti, nemate to vydane knizne?

Hi, a čo ti bráni v tom, aby si to dala na papier a dala to vydat knizne ? :-)

Ved su to prispevky Hubatej, tak ako ich ja mozem vydat knizne? A bolo to myslene tak, ze ti chalani boli naozaj cisla a urcite by zo zazitkov s nimi bola pekna knizka a Hubata ma aj talent na prerozpravanie.:)
JankaII
02.10.10,19:33
aj ja jej to stále hovorím....:)
hubatá
02.10.10,19:49
Ale pipinky - všetky maminy majú určite milé zážitky s deťmi, len si pospomínajte, nech sa všetci zasmejeme....

Ale možno je to tým, že sme mali chalupu, na ktorú sa hrabali tráviť prázdniny všetky deti z rodiny. Do postelí sa ich zmestilo 5, takže to bola taká norma, ktorú som sa snažila neprekročiť, lebo to bolo náročné na psychiku ustrážiť toľko životaschopných detí....

Normálne sa niekedy hádali: -
" ty si bola u Miloša na chalupe minulý rok, tak teraz idem ja !!!!
" ....a keď ja uz neviem ci som bola minulý jok, tak môzem ísť aj tejaz!!!" - zaklincovala do raz najmenšia Kristínka a bolo po hádke.
hubatá
02.10.10,22:26
Pred domom pod jabloňou sme zdedili po starenke lavičku a tak keď išli ľudia v nedeľu z kostola, mali Miloš a Maťko zakázané sa ukazovať, lebo vždy vyzerali ako Umazanuele a Strakatini.
Ja zasa naopak: babky mi vďačne porozprávali čo deti povyvádzali mimo môj obzor, tak som sa s nimi rada na lavičke porozprávala.
A tak mi jedného dňa dala celkom cudzia babka takúto otázku:
- "ná co teda, už je Miloško zdravý???"
- "éééééé.... veď nebol chorý ...."
- "no ale ja myslím to koleno co si rozťal, keď sekerku kosil trávu.... a povedala som mu: zatneš si do kolena a aj si zaťal !!!"
Tak ho potom muj starý odviezol na pionéri zošit to koleno na pohotovost ....má tam 2 štichy, ty o tom nevíš ???"

No.... nevedela som, ale mohla som si domyslieť keď sa sám ochotne večer sprchoval...
ivantt
03.10.10,06:15
Ved su to prispevky Hubatej, tak ako ich ja mozem vydat knizne? A bolo to myslene tak, ze ti chalani boli naozaj cisla a urcite by zo zazitkov s nimi bola pekna knizka a Hubata ma aj talent na prerozpravanie.:)

No ved ona ti dovoli hodit to na papier :) A možno aj pomôže :-)) Ja by som súhlasil keby mi to niekto chcel hodit do knižky len škoda že už je to tak velľa rokov a vyroky už iba vnukov .-))
hubatá
03.10.10,06:25
Daj mi tvoj mobil do ss..... založíme s.r.o. a zarobíme my - kým to odtiaľto niekto neopíše !!!!!!!!!!!!!!!!!
nika.sum
03.10.10,08:12
Ja pisat neviem, ale urcite by sa nasiel niekto kto by s knizkou pomohol. Myslim, ze Hubata (neviem,ake je prave meno:D)by to, ale zvladla napisat aj sama. Usudzujem podla toho ako tie prihody pise. Ja by som si kupila knizku ako prva.:)
hubatá
03.10.10,08:23
Veď netreba vydávať knižku, ja vám príhody za 3 € pošlem e-mailom a vy si ich s deťmi budete spoločnými silami ilustrovať.

Vybabreme takto s nakladateľstvom čo by nám zožral euráče aj úspech.
uct2007
03.10.10,08:37
Síce toto sú výroky dospelých, ale "účastníkmi konania" boli aj syn a a dcéra.

Včera si tak sedíme v kuchyni, ja, muž, dcéra s malou, syn.
Debatujeme o všeličom.
muž načal tému :
"......a tú sochu toho na tom koni, že vraj chcú zlikvidovať...neviem si spomenúť na meno" (sklerotik je šťastný človek má všetko, na čo si spomenie-poznamenávam):)
Ja: "Koho Štefánika? "
Muž (obrátil oči k nebu, že akú trapošinu som to povedala): "Čoby Štefánika....ten predsa lietal na lietadle a nebehal na koni"
Syn (si už začal robiť srandu) : Že by to bol kráľ Artuš ? "
Dcéra: "Tak to, oci, myslíš, Svätopluka, toho, čo mal prelepené to oko"
Muž : "No hrozné s Vami..... veď to bol Žižka, čo mal to oko previazané"
a ja som to zakončila s týmto:
"No to je fakt "dobréééé" ako všetci ovládame ten zemepis"
a muž so smiechom:
".....nemyslela si- len tak čírou náhodou - dejepis??!!! "

hlavné je že sme všetci "točili" o svojom a o ničom :D:D:D
hubatá
03.10.10,08:43
Cha-cha-chááá ...... dobréééé !!!!
JankaII
03.10.10,09:59
neva:D..hlavne že ste si zmysluplne pokecali...no ne?..čo za to nedáš?:D
uct2007
03.10.10,10:39
mimotemy

veď aj ja tak hovorím:
niet nad plodnú a zmysluplnú debatu :D :D :D
hubatá
03.10.10,12:39
Už som to niekde písala, ale neviem kde:
Raz môj syn aj s kamarátom mi vzali z domu gumu do gatí. Zauzlovali ju o našu a susedovu kľučku čo sme bývali naproti sebe, počkali až zhasne svetlo na schodišti a cŕŕŕŕŕn ........ zazvonili.
- "mami tak to si mala vidieť, ako sa ujo Tibor s tatinom preťahovali, napínali svaly, plieskali dverami a súťažili kto je silnejšíííí ........... cha-cha-cha !!!!!"
Zita5
03.10.10,14:50
Dnes mi 6 ročný vnuk vraví :

zlatíčko , chcel by som , aby sme sa my dvaja oženili :D po hodine som ho za niečo napomínala a vraví " ruším oženenie " :D
Ivana Š
03.10.10,15:05
jaj Zituš, to si len o vlások unikla :D
Zita5
03.10.10,15:15
jaj Zituš, to si len o vlások unikla :D

Ivka ,začal chodiť do školy a neskutočné hlášky má tieto dni :D
Ivana Š
03.10.10,15:37
Ivka ,začal chodiť do školy a neskutočné hlášky má tieto dni :D

mimotemy ešteže len hlášky,a nie nadávky
mám suseda, ktorý robí v zahraničí, kde-kade - v Nemecku, v Maďarsku, v Holandsku, v Anglicku, momentálne je v Nórsku
Tvrdí, že čo prvé z jazyka pochytí - sú nadávky - takže vynadať do ... vie v 5 jazykoch :D

A čo som tým chcela povedať? Deti sú veľmi učenlivé, aj moje zo škôlky doniesli zopár výrazov
u nás nepoužívaných, počujú to, je to pre niečo nové, veľmi ľahko si to zapamätajú, (na rozdiel od užitočných vecí)
ale inštinkt im velí, kedy to majú použiť - v tú najnevhodnejšiu dobu
peterkos2
03.10.10,15:59
Keď moja dcéra chodila ešte myslím do škôlky,prišla k nám jedného dňa kamoška na návštevu.Keď zbadala dcéru,hneď sa jej pýta"Jako kotě?" A dcéra pohotovo-"Na kok..ě".Najprv sme pozerali po sebe,ja som mal teda výbuch smiechu na krajíčku,ale skončilo to tak,že sme to odignorovali.:)
lavanda
03.10.10,17:00
mimotemy ešteže len hlášky,a nie nadávky
mám suseda, ktorý robí v zahraničí, kde-kade - v Nemecku, v Maďarsku, v Holandsku, v Anglicku, momentálne je v Nórsku
Tvrdí, že čo prvé z jazyka pochytí - sú nadávky - takže vynadať do ... vie v 5 jazykoch :D

A čo som tým chcela povedať? Deti sú veľmi učenlivé, aj moje zo škôlky doniesli zopár výrazov
u nás nepoužívaných, počujú to, je to pre niečo nové, veľmi ľahko si to zapamätajú, (na rozdiel od užitočných vecí)
ale inštinkt im velí, kedy to majú použiť - v tú najnevhodnejšiu dobu

Áno, s tou rýchlosťou pochopenia nových slovíčok u detí súhlasím:). Aj naša vtedy trojročná dcéra prišla po dvoch či troch dňoch zo škôlky, sadla si na koberec a rozložila si lego. Skladá si, šomre si čosi popod nos, keď tu zrazu sa jej čosi nepodarilo a uľaví si s perfektnou intonáciou: "Do liti!" a o chvíľu podobne: "Dob.ha!" Síce sme zdúpneli, ale nezareagovali sme a viac to nehovorila. Ale keď neskôr prišla zo škôlky s papierikom "Skontrolujte svojmu dieťaťu vlasy, v škôlke sa objavili vši" a aj sme ich tam v jej po pás dlhých vlasoch našli, manžel do jej denníka (pri slávnostnom zápise novorodeniatok sme pre ňu dostali takú knihu dieťaťa, kam sa mal zapísať dátum narodenia, váha, dátum prvého krôčika, prvého zúbka a tak...), v časti venovanej škôlke dopísal v rubrike "Čo sa dieťa v škôlke naučilo?" "Nadávať!" a v rubrike "Čo dieťa v škôlke získalo?" "Vši!":D

Našťastie nás trapasy s nevhodným použitím novonadobudnutej slovnej zásoby obišli, ale bývalá kolegyňa raz spomínala, ako raz šla popri nejakom dome so svojím vtedy asi štvorročným synom, ktorý už ovládal písmenká a kade chodil, tade nahlas čítal. Tak aj teraz slabikoval - celý pyšný, že to vie prečítať, samozrejme nahlas - nasprejovaný nápis na stene): "K.....O.....K....O....T........ K...t!" A zhrozene: "MAMÍÍÍÍÍ:eek::eek::eek:!!! Kolegyňa sa potom priznala, že viac ako pohoršené pohľady okoloidúcich ju "dojalo", že ten jej malý syn to slovo aj s jeho významom už poznal:D.
nika.sum
03.10.10,17:23
No my sme zazili vo stvrtok trapas na ihrisku. Matko sa v piesku hral, bol tam aj jeden starsi chlapec a jeden mladsi od Mateja. Ten mladsi stale mraucal a dobiedzal do Matka, nech mu da bager, s ktorym sa hral. Trvalo to dost dlho mozno aj 20 min.. Samozrejme Matko, ktory ma problem velakrat pozicat aj ked sa nehra, tak teraz ho odbijal, ze sa s tym hra a ze mu ho neda. Nakoniec to zavrsil slovickom hajzel. Najprv som si myslela, ze to len ten starsi, ale nakoniec som to zapocula Matka, po upozorneni, ze to nie je pekne, to este zopakoval so smiechom, tak sme sa zobrali a isli samozrejme s placom domov. Manzel mu tam spravil prednasku ze to pekne nebolo a ze sa to nesmie pouzivat, ze sa musi k detom spravat pekne. Toto sa tam nedalo prehliadnut, lebo to pravdepodobne zopakoval po tom velkom. Ale tak som sa hanbila.
nika.sum
03.10.10,18:01
mne to veru vtedy zabavne nepripadalo.
nika.sum
03.10.10,18:06
Nas Mato ma extra vyvinuty zmysel naucit sa vsetky zle slova, ktore nemoze pouzivat a tym ze mame este doma pubertaka, tak veru mam co robit, aby som tu jeho vyuku obmedzila. Teraz ma asi to obdobie vzdoru. Ked sa mu nevyhovie a ma svoj den, tak sa strasne vie jedovat. Minula mam pocit, ze ma chcel pocastovat nepeknym slovickom : debo (pubertacka skratka od debil), ale kedze ho vzdy opravujeme, ze dievca povie: mam rada, chlapec: mam rad, tak na mna vychrlil : slovicko : DEBA. Trvalo mi teda dost dlho kym som pochopila, co tym chcel povedat. :DA trosku sa mi ulavilo, ked som nasla na mimibazere nick deba.
Musime si pred nim davat strasne pozor co hovorime ako to hovorime, lebo vsetko opakuje a dost v nevhodnych chvilach.
nika.sum
03.10.10,18:08
Niekedy je Mato naozaj strasne protivny a sem-tam sa mi stalo, ked som si s nim nevedala rady, ze som povedala, ze je sa sprava odporne. A vratilo sa mi to ako bumerang. Zase som ho neposluchala a on mi hovori, ruky v bok: "Si odporna...na mna." Ale to na mna tam normalne dodal, trosku oneskorene akoby to chcel zjemnit.
uct2007
03.10.10,18:56
Naša vnučka,keď sa vrátila dcéra s ňou pred rokom k nám domov mala otrasný slovník, no čo počula tam u svojho ocinka,keď tam bývali baby naše,tak to aj opakovala. Raz sme jedli polievku, mužovi zabehlo a ona, tak ako bola naučená, tak mu hovorí:
"Starký, nehltaj tak tú polievku,lebo ti zabehne a zdochneš"

No bolo to také smiešne, od takého malého decka,že sme sa smiechu nezdržali teda,ale už taký slovník teraz fakt nemá.

A ešte ma napadlo, to druhá vnučka:
Zaťovi zomrela stará mama, chúdiatko malé bolo na pohrebe s rodičmi, my sme potom u dcéry rozprávali o tom pohrebe,aké to bolo smutné....atď. Malá chcela tiež prispieť do debaty a hovorí:
"....ani som neplakala, až potom,keď šli babku podpáliť"
(vysvetlím: babka šla na kremáciu)
To sa fakt nedalo ani v tej vážnej chvíli nezasmiať.
lavanda
03.10.10,20:51
Nas Mato ma extra vyvinuty zmysel naucit sa vsetky zle slova, ktore nemoze pouzivat a tym ze mame este doma pubertaka, tak veru mam co robit, aby som tu jeho vyuku obmedzila. Teraz ma asi to obdobie vzdoru. Ked sa mu nevyhovie a ma svoj den, tak sa strasne vie jedovat. Minula mam pocit, ze ma chcel pocastovat nepeknym slovickom : debo (pubertacka skratka od debil), ale kedze ho vzdy opravujeme, ze dievca povie: mam rada, chlapec: mam rad, tak na mna vychrlil : slovicko : DEBA. Trvalo mi teda dost dlho kym som pochopila, co tym chcel povedat. :DA trosku sa mi ulavilo, ked som nasla na mimibazere nick deba.
Musime si pred nim davat strasne pozor co hovorime ako to hovorime, lebo vsetko opakuje a dost v nevhodnych chvilach.

To mi pripomenulo, ako matka našej mladej susedy na chalupe (obe sú hrozne vulgárne a hlučné:eek::eek::eek:) učila svojho asi 6-ročného vnuka gramatickú kategóriu "rod podstatných mien" ( o jej IQ svedčí aj fakt, že sa so svojím pedagogickým úspechom pochválila ďalšej susede a tá to podala ďalej do dediny:D...). Babka teda bola s malým vnukom u lekára a museli mu dať injekciu. Malého to bolelo, tak v súlade s rodinnými tradíciami dal voľnosť svojim emóciám a uľavil si: "Ty k...t!" Babka zistila, že vnuk má medzery v učive, tak sa mu doma pustila tvrdou nitrančinou názorne vysvetľovať: "Tomáško, kukny sa. Dedko (ukázala na svojho manžela) je ujo. Je k...t. Babka (ukázala na seba) je teta. Je p..a. Aj sestrička je teta, tak jej nabudúce znadaj nye ty k...t, ale ty p..a!"
To, čo počujeme z ich dvora cez plot jasne naznačuje, že malý to pochopil na 100%:mad::mad::mad:...
nika.sum
04.10.10,06:26
To mi pripomenulo, ako matka našej mladej susedy na chalupe (obe sú hrozne vulgárne a hlučné:eek::eek::eek:) učila svojho asi 6-ročného vnuka gramatickú kategóriu "rod podstatných mien" ( o jej IQ svedčí aj fakt, že sa so svojím pedagogickým úspechom pochválila ďalšej susede a tá to podala ďalej do dediny:D...). Babka teda bola s malým vnukom u lekára a museli mu dať injekciu. Malého to bolelo, tak v súlade s rodinnými tradíciami dal voľnosť svojim emóciám a uľavil si: "Ty k...t!" Babka zistila, že vnuk má medzery v učive, tak sa mu doma pustila tvrdou nitrančinou názorne vysvetľovať: "Tomáško, kukny sa. Dedko (ukázala na svojho manžela) je ujo. Je k...t. Babka (ukázala na seba) je teta. Je p..a. Aj sestrička je teta, tak jej nabudúce znadaj nye ty k...t, ale ty p..a!"
To, čo počujeme z ich dvora cez plot jasne naznačuje, že malý to pochopil na 100%:mad::mad::mad:...

My sme ho neucili nadavky v spravnych rodoch, dufam, ze ste ma tak nepochopili, ale on si hned dokaze svoje bezne poznatky preniest aj na tie slova, ktore niekde zapocul..
Co sa tyka tych vasich susedov, aj my mame dost vulgarne maminy na ihrisku, ked ich nieco rozculi, normalne sa ja cervenam ako to spustia. Najhorsie na tom je, ze sa to potom ucia ostatne deti a my sa mozeme cudovat preco pouzivaju slova, ktore doma nepoculi.:confused:
nika.sum
04.10.10,06:37
Vcera sme boli s Matkom v Tesco. Vzdy sa usadi do toho autickoveho vozika, musim vzdy davat pozor aby si hlavku nerozbil, ked sa vyklana z neho hlavne v zakrutach. Ked sme sa blizili k oddeleniu ryb, tak zahlasil : "Mami podme sa pozriet na mrtve ryby." Hovorim: "Hadam na zive". a On: "Aj na zive ale aj na tie mrtve."
Ked bol mensi, tak som raz piekla rybu a ako pozeral do truby tak hovori: "Rybicka mnam, mnam, Nemo."
Ale hlavne, ze v rozpravke ked hrozilo, ze Nemovi ublizia tak si aj poplakal.
witch
04.10.10,10:53
Vcera sme boli s Matkom v Tesco. Vzdy sa usadi do toho autickoveho vozika, musim vzdy davat pozor aby si hlavku nerozbil, ked sa vyklana z neho hlavne v zakrutach. Ked sme sa blizili k oddeleniu ryb, tak zahlasil : "Mami podme sa pozriet na mrtve ryby." Hovorim: "Hadam na zive". a On: "Aj na zive ale aj na tie mrtve."
Ked bol mensi, tak som raz piekla rybu a ako pozeral do truby tak hovori: "Rybicka mnam, mnam, Nemo."
Ale hlavne, ze v rozpravke ked hrozilo, ze Nemovi ublizia tak si aj poplakal.
To mi pripomenulo, ako som bola s malou na očnom, keď mal asi 2,5 roku a dlho sme tam čakali. Bol tam ešte taký malý chlapček, asi mladší a jí sa páčil. Bol ale hanblivý a na jej pokusy o zblíženie moc nereagoval. Tak skúsila posledné, ponúkla mu svoju krásnu plyšovú lienku so slovami: kceš lienku, pozli, je mĺtva! :D No, chlapček sa rozplakal na celé kolo a schoval sa za mamu a bolo po zoznamovaní.:rolleyes:
witch
04.10.10,11:01
Ešte tak aj prekvapila mojich rodičov, prišli k u nám po dlhšej dobe, malá vybehla ich privítať, nepovedala ani Ahoj a vyhrkla na nich: Kcete vidieť mĺtvu zeblu? Nie že by sme mali doma bitúnok :D, ale išlo obrázok v encyklopedii Život zvierat, kde bola vyfotená zebra, ako ju ulovil lev. Dcérku v tej dobe fascinovala smrť, nevedela si to chúďa poskladať v tej malej hlavinke, ako to vlastne funguje. Teraz to už vie a keď to asi pred 2 rokmi úplne pochopila, tak ju zas kvárili nočné mory, lebo mal strach, že umrie, že my umrieme, čo bude po smrti.. Bolo to ťažké obdobie. :(
nika.sum
04.10.10,11:16
Matko bude mat o mesiac a pol 4 r. Pri predstave, ze by mal umriet nas kocur alebo niekto jemu blizky plače. Velakrat mi uz povedal, ze on nechce byt velky, nechce aby som bola stara (tak ma tesi ze mu este pripadam mlada). Ale vobec mu nevadi, ked vidi mrtve ryby v obchode. Je to zvlastne ako to funguje v ich mozockoch.
Hepi
04.10.10,11:40
Išla som s 10-ročnou vnučkou po meste a ona si púšťala na mobile nejakú hudbu. Zároveň si pritom aj pospevovala. No a vtom prišiel Rytmus a jeho vy.........ná zlatokopka, tak som mala šok. Lebo, samozrejme, spolu s ním to spievala aj naša "pubertiačka".
lavanda
04.10.10,18:36
My sme ho neucili nadavky v spravnych rodoch, dufam, ze ste ma tak nepochopili, ale on si hned dokaze svoje bezne poznatky preniest aj na tie slova, ktore niekde zapocul..
Co sa tyka tych vasich susedov, aj my mame dost vulgarne maminy na ihrisku, ked ich nieco rozculi, normalne sa ja cervenam ako to spustia. Najhorsie na tom je, ze sa to potom ucia ostatne deti a my sa mozeme cudovat preco pouzivaju slova, ktore doma nepoculi.:confused:

mimotemy Prepáč, zle som to asi napísala, pochopila som to tak, ako si to aj ty myslela, len ma inšpiroval ten pedagogický prístup. Ospravedlňujem sa:o.
nika.sum
04.10.10,19:53
to je OK, ja len aby to ostatni nepochopili tak, ze ucime syna hresit, aj ked spisovne:)
blazonko
05.10.10,06:19
Neterka Beátka (11 m) ešte len začína rozprávať, no i tak nás minule poriadne rozosmiala. Jej najobľúbenejšou hračkou je peňaženka. Aby sa chvíľočku hrala a netrebalo s ňou behať, dala jej ju babka do rúčky. Už sme sa chystali na odchod a tak babka pristúpila k Beátke a poprosila ju, nech jej peňaženku vráti (zväčša na slovíčko prosím ochotne požičia čokoľvek). Teraz jej na to odpovedala po svojom "Ne,ne" :D Ešte sa na ňu pritom potmehúdsky usmiala, pomykala hlavou a veselo sa hrala ďalej :)
pepsikova
05.10.10,07:09
..v neďeľu ráno som si vypožičala pre potešenie môjho malého suseda a išli sme nakupovať..po ceste mi hovorí:..mamka mi povedala, že nesmiem mať veľké oči!....no dobre,nebudeš mať, odpovedám...
..prídeme do obchodu, prvá cesta ku stojanu s časopismi:...kukni, čo tu majú!!..železného draka!..takého by som strašne scel!...je pre teba dôležitý, pýtam sa ja...no šak vieš, drak musí oslobodiť tú princeznú, čo je za ohňom, lebo tá môže zhorieť,keď ju nemá kto oslobodiť!..uznala som, že drak je dôležitý a šup do košíka...
..cesta pokračovala:..pozri, tu majú parenicu!..vieš, aká je dôležitá, narastú mi od nej silné svaly a potom oslobodím tú princeznú...(som mŕtva žena, lebo neviem, aká dôležitá je parenica, ktorá už bola v košíku!)...ešte aj milkyway a oriešková čokoláda...
..počuj, štuplík, mamka odpadne vo dverách, keď uvidí, čo sme pokúpili!..
..no šak to nevadí, zjem tú parenicu a potom ju vyslobodím! (tú mamku!)

(draka sme museli vyslobodzovať železnými nožnicami z bunkra (folie),lebo on tam bol začarovaný pre princeznú a tá chudera mala jediné šťastie, že sme práve my šli do obchodu a kúpili sme ho..inak to normálne neprežije!)

..toto dieťa je pre mňa malý princ,jeho fantázia nemá hraníc a za to ho mám strašne rada!..
kunkelovaa
07.10.10,12:44
Adamko prišiel z prvej hodiny náboženstva a priniesol si svätý obrázok. Ukázal nám ho s tým, že je to "fotka z náboženstva".
hubatá
07.10.10,15:03
Kristínka bola dievčatko k vybozkávaniu: tvárička anjela, v rýdzo záhoráckej dedine rozprávala ľúbozvučnou slovenčinou, aj vo všedný deň mohla nosiť biele pančušky a bielo-modro bodkované šatôčky jej voňali Tixom - uhádli ste: pravý opak Miloša a Maťka.
Raz ju títo dvaja vandali naviedli že ju pohúpu. Zakrútili ju do špinavého koberca, chytili rožky a húpali. Keď ju z neho vykrútili, tak sa zjavilo jedno ušmudlané dievčisko, pozerala ako žaba z prachu, pančušky mala na znak smútku spustené na pol žrde......otrčila mi lízatko a povedala:
- "teta poduž mi ho, ja idem este na húpacku"

a ľahla si na ten hnusný koberec ......
ivantt
07.10.10,18:16
Som sa dnes zasmial na susedovom, asi 4-ročnom chlapcovi, keď ho matka volala domov. " ježiiiiš, čo ma furt buzerantuješ " :-D
hubatá
08.10.10,18:10
Keď už Kristínka ženský rozum brala, na chalupe sa mi raz zaľúbila do miestneho chalana.
"Miloš, trošku dávajte s Maťom na Kristínku pozor, choďte sa nenápadne akože previezť na bicykloch a mrknite kde je, s kým a čo robia ......"
....."jééžiš, zasa ja: už dávame pozor na Soňu, teraz ešte aj Kristínu máme na krku !!!!".... no dobre, šak už idem !!!
O chvíľku je Kristínka doma a šepká mi:
....."pssst, teta Miloš má frajerku a videla som ..... bozkávali sa na židovskom cintoríne ....

éééééééch ...... som sa ja voľačo nabicyklovala na babkinom kozom dechu, aby sme v zdraví prežili pubertu .....
Ivana Š
09.10.10,12:52
pýtam sa syna, či si dnes umýval zuby
kukol na mňa - že načo, veď dnes nejdem do školy :D:D:D
hubatá
10.10.10,08:48
Starenka na Záhorí varovala vnučku. Asi to bolo na ňu veľa, lebo si vôbec nevšimla že 3-ročná Sonička je podozrivo ticho, čo je neklamný znak toho, že dieťa sa s niečim zaujímavým sústredene baví.
Po chvíli na ňu nakukne a zdrevenie:
-"jeééžišmárja, šak ty si mi postrihala celý dôchodok !!!!"
-"to neny dôchodok, to sú papiele a stjihám oblázky ......"

(V obálke mala starenka odložený dôchodok, malá sa dostala k nožničkám a vystrihovala si obrázky zo stokorunáčok....)
JankaII
10.10.10,08:58
no kúrnik....starenka potom ešte aj volakedy varovala?:Da buď schovala nožničky ,alebo dôchodok:Dnám sa to nemôže stať .mi máme úúúčty:confused:
hubatá
10.10.10,09:03
aspoň vidíš o čo tie dnešné deti prichádzajú: na účte nie sú žiadne obrázky ako boli na stokorunáčkach .....
JankaII
10.10.10,09:07
ale na výpisoch sú..semtam aj nejaké nuly:D
hubatá
10.10.10,09:11
Tak to už sa vôbec neoplaltí strihať, to ani zlodejov nezaujímajú nuly.
JankaII
10.10.10,09:15
zldejov chválabohu nie ,ale deti áno:) a môžu na ne aj kresliť,aspoň na niečo budú súce:D a ešte aj na omalovankách ušetriš,a malá sa aj v čítaní pocvičí:D
evaj63
10.10.10,12:26
Moj synovec mal vtedy asi 4 roky, bol u babky na dedine na prázdninách. Bol strašne zvedavý, všade musel byt'. Babka vtedy čosi robila na dvore, ked' sa jej spýtal, ako prišiel na svet. Po dvore behali sliepky, tak sa mu to babka snažila vysvetlit' na sliepke a vajíčku. Nato jej Jurko povedal - babka, to som aj ja os...atý?
Ivana Š
13.10.10,17:46
Bibianka (4 r.) - bola včera aj s tatinkom u nás, akurát som mojim deťom dávala na večeru špagety s grankom (neskutočne milujú), malá tak túžobne pozerala, tak som naložila aj jej. Zlopla ich na šup, a tato jej hovorí:
"No Bibka, neviem čo nám maminka povie, že si zasa papala sladké?"
Malá sa zamyslela, a povedala:
"Tatík? Ja mám riešenie! Maminke to nepovieme a hotovo!"
hubatá
17.10.10,06:29
Zúfalý telefonát do roboty:
- " mamííí, ja som si ráno zabudol prezuvky, tak som sa pre ne vrátil, nechal som otvorené dvere a Tina (pes) asi vybehla lebo nie je doma......"
A tak všetci hľadáme, kamaráti aj susedia pomáhajú, vylepíme oznámy na brány....... vtom sa objaví môj muž a na vodítku vedie Tinu.
Všetci sa k nej natešene vrháme, objímame, bozkávame ju, hladkáme - len môj muž nechápavo pozerá čo sa deje: bez toho aby niekomu niečo povedal, tak ju bol dať zaočkovať proti besnote........
JankaII
17.10.10,06:57
a po tom hľadaní ,hádam aj vás mohol zobrať:D
veronat
17.10.10,20:50
Moj maly brat sa zacal rozkrikovat pri pizzerii ze chce pi*cu :D hamba to bola veru
sito
17.10.10,20:53
:D:D:D:D:D:D
hubatá
18.10.10,16:22
... a pýtal si poriadne veľkú .......???
zsazsula
18.10.10,16:48
V nedeľu moja chorá dcéra po diéte na raňajky dostala chuť na rohlík s maslom no ale rohlík v ponuke sme nemali tak som jej navrhla že jej namažem chlebík pravdaže odmietla a dodala :,, no mami a teraz čo so mnou bude zomriem od hladu ?????,,
uct2007
18.10.10,17:18
Išla som s 10-ročnou vnučkou po meste a ona si púšťala na mobile nejakú hudbu. Zároveň si pritom aj pospevovala. No a vtom prišiel Rytmus a jeho vy.........ná zlatokopka, tak som mala šok. Lebo, samozrejme, spolu s ním to spievala aj naša "pubertiačka".

Aj ja mám vnučku "pubertiačku" čo je jej idol Rytmus a táto naučila svoju 1,5 ročnú sestričku jednu pieseň od neho,čo sa tam opakuje : "...to sa nedá a nedá", no malá to opakuje a ešte aj ukazuje rukami. Tažko sa to takto tu opisuje...
No,ale sme radi,že ju nenaučila tú o "zlatokopke" :D :D
uct2007
18.10.10,17:25
Syn išiel s vnukom zo škôlky, pred nimi si vykračovalo mladé pekné dievča v minisukni a blonďavými dlhými kučeravými vlasmi. Obidvaja moji chlapi si ju obzerali a malý 3-ročný vnuk zahlásil:
"Ocinko...videl si to dievčatko, to ale malo kláááásne vlasy, čoooo?"

A včera čo zahlásil svojmu ocinovi:
"Ocinko...Ty si ale liadny slalo" (nehovorí ešte "r")
hubatá
18.10.10,18:06
Smutné:
Naša starenka bývala pri potoku a tak sa v ňom večne čvachtali husi a kačeny. Lenže keď staré vodili maličké kačičky alebo húsatká, tak sme navečer chodili starenke pomáhať povyťahovať mladé na vysoký breh, lebo nevládali naň vyliezť. Matere husi a kačice robili strašný kravál, syčali a gagotali až pokým do jedného všetky mladé neboli pri nich na brehu.

Raz takto pomáhali aj Maťko, Miloš a pes Tina. To čo starenka, Maťo a Miloš vyhodili na breh, tak chytila Tina za krk ......... a veru aj dodýchalo. .........

Starenka od jedu vyobšívala všetkých troch prútikom.
nika.sum
19.10.10,07:18
Nas Mato od rana do vecera nôti Waka-waka (Shakira). Uz si zacal niektore slova, ktore zachytil prekladat (podla toho co mu to pripomina). Najhorsie je ze ked to rano pocujem, tak to mam ja v hlave cely den a trva to uz druhy alebo treti tyzden.
hubatá
23.10.10,08:01
Trpím .... lebo pečiem v horúcom lete palacinky pre 5 detí na dvojplatničke, a stále ešte pýtajú a pýtajú: niekto tvarohové, niekto kakaové, niekto citrónové..... A ešte aj ten hnusný pes si sadne, zdvihne predné labky a prosí že chce palacinku...

Zavčas rána kým nie je až tak teplo, všade je mier lebo decká ešte spia, reku si idem niečo porobiť do záhrady. A tu vidím že asi krtko hrabal pod ríbezľovým kríkom ..... nakuknem a vykopem 5 palaciniek čo si tam ten náš pes zahrabal na horšie časy.
Ivana Š
23.10.10,19:26
Na našej ZŠ sa znovu vyskytli vši :mad:, tak pravidelne aplikujeme prípravky proti tej hávedi
dnes syn pri pohľade na to, čo chystám zahlásil:

Bože, dnes zasa protivšová antikoncepcia :D:D:D
hubatá
24.10.10,05:47
Čo sa na všiach v mladosti naučí, v puberte akoby našiel........
hubatá
24.10.10,06:56
Veselá Veľká noc
Vyfintená starenka odišla do kostola, zle zatvorila bránku a tak spotení šibači Miloš a Maťko dobehli oznámiť, že naša Hviezdička a Rožtek (kozliatka) skáču pred kostolom po kapotách vyblýskaných áut. A čím viac kopýtkami dupocú, tým viac sa im to páči .........
ivantt
24.10.10,13:23
Tak dnes som pocul jednu z najkrajších detskych hlášok :
áááaaáá uaa, aaaaa... pfaaa...
Je to týzdnove babo a konecne sme ho videli cez skype :-)
Kazu
24.10.10,16:36
Tak dnes som pocul jednu z najkrajších detskych hlášok :
áááaaáá uaa, aaaaa... pfaaa...
Je to týzdnove babo a konecne sme ho videli cez skype :-)

To je milé :)
hubatá
24.10.10,16:49
jééj a ešte keby si vedel ako vonia týždňové miminko !!!!
ivantt
25.10.10,07:11
hubatá Včera, 06:49 PM
jééj a ešte keby si vedel ako vonia týždňové miminko !!!!

jooooj... ved dve som vychoval a mam to v pamati... a jedno vnuca je aj na slovensku a ma este len rok... zlatý chlapec ked sa narodil aj teraz, ked sa zacina ucit chodit a spoznavat ze aj ine hlasky ako a, e existuju :-)
misoft
25.10.10,08:49
Je to týzdnove babo a konecne sme ho videli cez skypeTie dnešné deti - prejavuje sa to v šifrách, papá, kaká, spí a skypuje
http://mojazabava.wbl.sk/Smajlik_r__zne/a1207.gif http://mojazabava.wbl.sk/Smajlik_r__zne/newsmile095.gif
Lubica H
27.10.10,08:16
v sobotu som bola s naším Samkom zbierať šípky. ja som kráčala a zbierala, on sa pomaly motkal za mnou. zrazu som len zo slušnej diaľky začula: "Maminkaaaa... počkaj na svojho synáčika." - to môj synáčik konečne nahodil rýchlejšie tempo.:)


Svokra má vlčiaka. ale keďže sa mu nemá kto veľmi venovať, nie je cvičený, veľmi neposlúcha. milý, neškodný, ale hravý ako kozliatko. najviac si to asi vždy odnesie Samko, keďže je ho len o čosi viac ako psa. ale aj tak na neho pokrikuje a snaží sa mu dávať povely. pri obede som povzbudzovala Samka: "Pekne papaj, keď budeš veľký, tak budeš cvičiť Dina (meno vlčiaka)."
Samko sa zamyslel a povedal: "Ja budem cvičiť tatinka. dám mu vodítko a budem hovoriť - sadni, ľahni, kľakni..."
Neviem prečo, ale pri predstave manžela na vodítku som sa neubránila smiechu - aj spolu so svokrou. :D
Ivenka
27.10.10,09:30
Môjmu synovi v nedeľu veľmi chutilo papať a keď poobede, ktorý sme mali o pol druhej vytiahol šalát tresku o pol piatej, ktorú zbožňuje som mu povedala: počúvaj, ja Ti vybavím v škole aby vám na obed dávali tresku, načo môj syn zareagoval: Mami, to by si vážne pre mňa urobila ? :)
uct2007
28.10.10,17:01
Dnešný výrok malej Niky, sedeli so starkým pri TV,odrazu muž vstal a hovorí:
"No poď Nika, ideme..."
malá hovorí:
"No dobre starký, tak ...Ty si choď pofajčiť."
muž jej na to:
"A Ty čo budeš robiť? "
odpoveď:
"No...ja ešte fajčiť nemôžem, lebo som malá"

:D:D
uct2007
28.10.10,17:07
Minule sme sa hrali doma s dcérou a s Nikou hádanky "Čo je to?"
Moja akčná vnučka hovorí hádanku:
"Je to malé, má to červené tričko, uši, kruhovaté náušnice a na líci vyrážku. Čo je to??"
???? hmmmm, čo to asi je...nevieme....
jej odpoveď:
"No predsa, Ty starká"

:D:D:D:D

takže ak uvidíte niekde podobnú osobu...tak to som ja :D
hubatá
28.10.10,20:08
hihihi.....dobrééé, na nič nezabudla
hubatá
31.10.10,04:57
Nebyť IvanyŠ. ktorá má myšičku v byte, tak si na túto príhodu ani nespomeniem:

"Ako Lasica chytil myš"
Ako to už na chalupe býva dvere sa nezatvárajú a tak sa samozrejme dostala myš až do detskej izby. Cez deň si jej nikto nevšímal, ale v noci to bolo peklo, lebo deti spávali aj so psom aby sa na dvore nebál a naša Tina keď sa myš pohla hneď reagovala. Takže po nejakých neprespatých nociach som sa rozhodla konať. Zašla som do "zmiešaného tovaru", postavila sa do rady a nesmelo sa Betky pýtam ako sa taká pasca nastavuje aby bol lov úspešný. Vtom zo zadu dlhočiznej rady pristúpil p. Lasica a zrejme aby som nezdržiavala tak mi to otcovsky vysvetlil: ako natiahnem strunku a neprídem o ukazovák, aká je vhodná návnada pre narušiteľa, navhodnejšie miesto a čas poľovačky, atď, atď.
Miloš, Maťko a všetky deti na chalupe mali zážitok ako podľa receptu p. Lasicu sme chytali myši.
Takže Ivana Š. - opýtaj sa pána Lasicu, on vie ako na myši !!!
pepsikova
31.10.10,05:11
..včera doobeda som strávila dve hodinky s mojím malým princom..boli sme nakupovať, ale tentokrát sa striktne držal maminkyných prikázaní nemať veľké oči a v košíku skončili len čočky (namiesto gumkáčov, lebo víš, jaké sú nezdravé, samé éčka!)....ale problém nastal, keď sa ma malý držal za ruku ako repík a vysvetloval mi:,,,"ked pojdeme s havoškem ven, tak si vezmu skejtbord,a ty ma nemožeš držat za ručičku, lebo já sa musím skejtbordovat a mohol by som spadnút!.."..súhlasila som, že to by nebolo dobre, keby spadol a teda že ho držať nebudem...
..problém nastal, keď sme ten skejt hodili na zem, ale nejak to skejtovanie samo nešlo..malý nervačil,slzičkoval, ale nepovedal, aby som ho chytila..radšej zafintil, že má doma rozohranú hru a musí ísť dohrať,lebo mu "ujde čas"...venoval mi silné objatie a pošepkal:..nabudúce si vezmu bicyglík!...
hubatá
31.10.10,05:20
vynašiel sa ........
nika.sum
31.10.10,20:09
Nas Matko uz celkom pekne rozprava, este ho trochu trapi "r", aj ked sa uz v niektorych slovach dari ho vyslovit. A este ma problem so slovickom tlacit, hovori totiz "klacit". Ked sme ho to dnes u babiny ucili vyslovit tak sa ho svagor pyta:"Matko co musis urobit na zachode" (cakal,ze povie tlacit) a Matko pohotovo zahlasil:"splachut".
nika.sum
31.10.10,20:12
Stale si obhryza nechty, od minuleho roku, ked sme sa snazili ho naucit zaspavat v jeho izbicke. A stal sa z toho taky zlozvyk, ze ich obhryza dost casto. Dnes som sa ho pytala z coho je taky nervozny a on na to:" Z vas som taky nervozny". No bolo mi to treba.
hubatá
01.11.10,06:34
Nika.sum - tvoj synček je malý a nevie povedať "r", ale ja som mala susedu s maďarským prízvukom a ešte nevedela povedať aj to prekliate "r". A tak sa zvečera ozývalo sídliskom:

-"Mallltíín, Lebéééka..... poďte holeéé, už je losplááávka !!!"

(a kvôli nej som dala mojim deťom mená Soňa a Miloš - lebo ja tiež neviem povedať "r" .... hihihi !!!)
Zimama
01.11.10,12:08
Nádherné stránky!!! :---:):---:--- Včera som sa tu uchechtávala vari do pol druhej v noci, a to som prišla len po 20. stranu... :D
Ako dobre, že si to zapisujete – lebo ja som si nezapisovala, a teraz mi je to veľmi ľúto, lebo už vidím, že na svoju pamäť sa nemôžem spoľahnúť... A tých milých príhod a zábavných situácií bolo určite tiež veľa, veď tie nevinné, čisté a úprimné detské dušičky sú si veľmi podobné v každom čase i priestore – aj nám sa napr. stala príhoda, ktorú som čítala kdesi tu na tých prvých 20 stranách: bolo to už véééľmi dávno (vtedy som ešte sama bola dieťa) – keď bola u nás na návšteve susedovie asi 4-ročná Zuzka, stále si pýtala „zlé ryby“ a my sme vôbec nevedeli, čo to vlastne chce, až kým sme si nespomenuli, že sme jej deň predtým ponúkli ribizľový kompót, a "ribi zle" jej zrejme veľmi zachutili...
Nuž, pri vnúčatách si to už budem všetko poctivo zapisovať a už teraz sa teším, ako mi vnúčik povie (ako som kdesi čítala), keď si večer vyberiem zuby a dám ich na noc do pohára: „No, babička, a teraz si vyber aj očká!“ :D:D:D Zimama
Zimama
01.11.10,12:36
Teraz si užívam „poéziu detskej duše“ v zriedkavých chvíľkach strávených s 5-ročnou neterinou dcérou Aďkou – naposledy nám rozprávala, že v škôlke mali „halloweensku párty“ (už to samo osebe mi príde tak trochu ako vtip...) a jeden chlapček bol preoblečený za „kostrč“ (= kostru). :)
A keď sme sa minule hrali na doktorku – ona bola doktorka a ja pacient (jej mama je zdravotná sestra) – dávala mi akože lieky proti bolesti a opýtala sa ma: „A nevadí, keď ťa predávkujem?“. :---
Raz sme sa zas my dospelí pri kávičke bavili o tom, čo bolo včera v „Paneláku“, lebo nie všetci sme ten diel videli, a jej mama nám rozprávala, ako sa Švehlová pohádala so Švehlom a povedala mu, že všetci muži sú debili. Na to malá Aďka radostne zvolala: „Presne ako náš ocko!“ :D
(A môžete v takejto chvíli vysvetľovať koľko len chcete, že dieťa na to prišlo samo, že to určite a zaručene predtým nikdy od nikoho doma nepočulo... :cool:)
Zimama
01.11.10,12:45
A ešte do tretice – keď mala bratova dcéra tak zo 3 rôčky, zvykla som jej hovorievať, že má „oči ako trnky“. Raz sa nad tým zamyslela a povedala mi: „Nie, mam oci ako lelene“ (= jelene). Zrejme si myslela, že jej hovorím, že má „oči ako srnky“ – ale prečo sa jej lepšie zdalo mať oči ako jelene, to dodnes neviem... :confused::---:confused:
Príjemný zvyšok sviatočného dňa všetkým! :) Zimama
hubatá
01.11.10,16:06
Počujem že na dvore Maťko plače a tak idem porobiť poriadky:
-"Čo si mu Miloš spravil, prečo plače?"
-"nič som mu nespravil ..... akurát som mu ukázal ako som prebil Peťa!!!"
hubatá
01.11.10,16:44
Náš dedo bol síce v dôchodku, ale ešte jazdil na autobuse ČSAD. Keďže neboli mikrovlnky starenka mu v obedári vždy k autobusu nosila teplý obed, ale cez prázdniny to bola robota vnukov, aby na bicykli zbehli na zastávku. Lenže jedenkrát došli aj s obedárom naspäť:
-"babka, dedo si ráno zabudol doma zuby, máte mu ich aj s obedom znovu poslať k autobusu o štrnástej !"
-"ale jéééjdanenky, šak som mu ich vhodila do polévky, aby ich našiel lež bude jest maso!!! Bála sem sa že keď ich zabalím do papírka tak ich po ceste stratíte alebo vám budú niekde hrkotať !!!
Vlastas
01.11.10,19:31
prečítala som to celej rodine a teraz to všetci rozoberajú a chvália babku ako sa vynašla
hubatá
01.11.10,20:58
Pubertiaci Miloš a Maťko húlili na pôjde prvé marsky. Naša šikovná starenka nenápadne vyliezla po rebríku a schmatla prvého čo sa jej dostal do rúk:
"Nááá co tu fajčíte, chcete mi to tu podpáliť????"
"Ale babka, my nefajčíme, my sa tu len tak hráme !"
"Neklam ...... čujem smrdzet dym !!!"

Hoci babka už nežije, jej rozkošná veta o tom ako "počula ušami smrdieť dym" sa dodnes so smiechom spomína pri rodinných oslavách.
amda
01.11.10,21:35
Dusickovska nalada vplyva na vsetkych okolo a deti nevynimajuc. Po prichode z cintorina sa obaja synovia zacali blaznit a po niekolkych upozorneniach, aby sa spravali slusne mi skoro 4-rocny syn hovori: " Mami, vies co, chod na chvilu zomriet na cintorin a ked dovystrajame, potom sa vratis!":eek:
Skoro sa mi zastavilo srdce!
uct2007
02.11.10,17:58
Dnes sme boli pre malého v školke (3-ročného),prišla som s ním k nim domov,ešte som bola pri výťahu a vyzúvala čižmy,keď počujem hrmot,buchot. Malý zvalil vázu, no jasné, že sa rozbila.
A hneď na to mi kričí:
"No vidis, lozbila si vázu"
a ja mu na to:
"No a ako som ju mohla rozbiť ja,keď som ešte pri výťahu"
a on na to:
"Tak som ju lozbil asi ja...to ša ale ocinko bude zase hnevať" :D :D
Oliwa
05.11.10,13:52
Keďže nenosím sporák na chrbte, občas cestou z práce kúpim v "okienku" čerstvo upečené koláče, pagáče - aby som 9-ročnému synkovi-zajkovi poskytla "prvú pomoc" - keď mu náhodou nestačila desiata... Včera som kúpila 2 moravské koláčiky v ľudovej jedálni. Podľa "dezénu" zbadal, že ide o inú kuchyňu, a spýtal sa:
To si kde kupovala, vo folklórnej jedálni? :D:D:D /keďže si nevedel spomenúť na názov "ľudovej".../ Tak som schuti zasmiala, tie deti teda vedia pobaviť... :)
hubatá
06.11.10,06:49
Detská logika:

-"mamííí, ty ma musíš mať rada aj keď nechceš .....že?"
-"no.... ale iba vtedy ťa mám rada keď nevyvádzaš a nosíš dobré známky !"
-"ale musíš ma mať rada, musíš - lebo ja som tvoj jediný syn a preto som aj najlepší !!!!"
hubatá
06.11.10,08:09
Ako to už na dedine býva, tak príde aj nejaké zvieratko k úrazu. A tak Sonička a Kristínka si chodili do susedov požičiavať malé prasiatko, lebo mu mamička priľahla nožičku a krívalo. Vozili ho v starom kočíku po dvore, pozakrývané vyšívanými paplončekmi. Neraz sa návšteva mykla keď nakukla do kočíka a zbadala taký rypák .........
uct2007
06.11.10,09:32
Už som tu písala,no musím to zopakovať, aby bolo jasné "vo co tu kráčí".
Raz mi moj drahý hovorí: "Ľubim Ťa" a ja mu hneď pohotovo a rýchlo na to : "Aj Ty mňa" (to som už písala)
no a minule príde k nám syn s malým a moja ďalšia dcéra mu hovorí:
"Duško, chýbal si mi"
a on na to:
"Aj ja Tebe"

čiže sme sa zhodli na tom, že je domýlený ako starká, (čiže ja) :D :D
uct2007
06.11.10,10:52
Zo včera:
malý pil čajík so slamkou, toľko sa s tým babral, až odrazu bol čaj na stene a široko - ďaleko. Syn ho hrešil, nevesta sa to snažila "uhrať" a hovorí:
"....no ocinko, to asi tá slamka bola na vine"
a malý Duško na to:
"Áno....šviňa je to":D :D
mariadra
06.11.10,11:18
Nášmu vnukovi sa podarilo nové časovanie. "Dedko to vie, deti to ešte neviú, ale dospelí to viú."
janka67
06.11.10,18:15
Zo včera:
malý pil čajík so slamkou, toľko sa s tým babral, až odrazu bol čaj na stene a široko - ďaleko. Syn ho hrešil, nevesta sa to snažila "uhrať" a hovorí:
"....no ocinko, to asi tá slamka bola na vine"
a malý Duško na to:
"Áno....šviňa je to":D :D

ja odpadnem ... :D
janka67
06.11.10,18:22
Ja mám detiská už veľké (25 a 24), ale stále sa ich pokúšam vychovávať. :rolleyes:Keď som na ne nazlostená, vediem 10 minútový monológ a potom nasleduje moja rečnícka otázka: a viete čo ste?

A oni odpovedajú: nevďačné "dzeciská":D
uct2007
06.11.10,19:54
Moja babka žalovala takto mojej mamine,keď sme ju aj s mladším bratom,keď sme boli deti neposlúchali:
"Nepočúvali, no nepočúvali... té dzecká jedny smrallavé" :D :D

Babka bola super, vždy na ňu spomíname s láskou.
uct2007
06.11.10,19:58
Malý nechcel jesť, tak mu nevesta hovorí:
"Ešte musíš toto mäsko spapať, aj zemiačky, aby sa potom v brušku mohli spolu rozprávať"
a malý na to:
"V blušku je tma, ja si to pamätám, tam sa nebudú vidieť a nebudú sa mocť lozplávať" :-)
Ivana Š
06.11.10,20:40
Andrejko mi rozprával obsah filmu, ktorý pozeral
a komentár k istej časti:
"No a potom sa začali bozkávať - taká nuda"
osky
06.11.10,22:02
Náš dedo bol síce v dôchodku, ale ešte jazdil na autobuse ČSAD. Keďže neboli mikrovlnky starenka mu v obedári vždy k autobusu nosila teplý obed, ale cez prázdniny to bola robota vnukov, aby na bicykli zbehli na zastávku. Lenže jedenkrát došli aj s obedárom naspäť:
-"dedo si zabudol doma zuby, máte mu obed znovu poslať k autobusu o 14.00 hod. "
-" ale jéééjdanenky, šak som mu ich vhodila do polévky, aby ich našiel kým bude jest maso!!! Bála sem sa že keď ich zabalím do papírka že ich po ceste stratíte alebo vám budú hrkotať !!!

no,a mozem ist cistit monitor.
moj muz na to cuci ale mi nerozumie,ze co mi je take straaaasne smiesne-cita,cita,ale po slovensky nerozumie:D:---

trva urputne na detailnom preklade-no"uz sa tesim",to bude este zabavnejsie.
osky
06.11.10,22:08
mimotemymin.vikend sme boli na slovensku a sesternicin syn je prvak-mal taku karticku,co si maju doma precvicovat citat-la,le,lame,Ema,mala,ma,mama.....
dala som to aj mojmu muzovi,nech sa priuci ,tak potom sutazili spolu,kto to lepsie precita:Djednoznacne sme sa so sesternicou dobre pobavili
hubatá
06.11.10,23:28
chudák manžel, raz má pochopiť moju záhorácku babku, teraz zasa slovenského prváka ......
Zimama
07.11.10,10:20
Včera sme boli na oslave narodenín a ponúkli nás zákuskom, ktorý naša staršia dcéra Zuzka kedysi pred vyše 20 rokmi volala "dunčove rezy". (=punčové) :)