Zimama
07.11.10,11:22
A tiež zhruba pred tými 20 rokmi raz obedovala u tety Oľgy, ktorá robila francúzske zemiaky. Tie robieval často aj náš tatino, a tak sa jej opýtal, či tie u tety Oľgy boli lepšie ako jeho. Zuzka sa zamyslela a potom diplomaticky povedala: "Lepšie neboli, ale boli také francúzskejšie." :)
Oliwa
08.11.10,07:41
Syn šiel v piatok na výlet a pri odchode sa ma spýtal: "Mami, a pribalila si mi aj kartičku nemocenca :confused:? /myslel poistenca :D/".
misoft
08.11.10,10:40
Správne vychovaný a uvedomelý synáčik - myslí na všetko! :D
petmar
08.11.10,21:25
Náš vnuk (7r) je úžasný diplomat. Spal pri mne obďaleč v izbe a hovorí večer:
-musím si prestlať na druhú stranu, aby ma nerušilo chrápanie
-a kto tu chrápe?
-no, niekedy aj ja...
nika.sum
09.11.10,07:52
Tatino v niecom oponoval Matkovi (4r.) a Matko hovori: "Mohol by si ma konecne aspon laz pocuvat?"
Oliwa
09.11.10,08:24
To má určite odpočuté od mamičky, alebo áno? ;):D:)
nika.sum
09.11.10,09:48
ja som si tiez myslela, ze to pocul mna alebo manzela niekedy povedat. Ale zistila som, ze je to presne veta z animovaneho filmu, ktory poslednu dobu chce stale pozerat: Ako vycvit draka. Tam tu vetu povie hlavna postava svojmu otcovi. :) Takze som v tom nevinne:D
Jakubec
09.11.10,15:32
Ked som bola tehotná, synovec mal cca 4 roky a bol hodne všetečný.
Nezaujímalo ho, ako sa bábodostalo dnu, on sa dožadoval toho, aby som mu ukázala, ako budem kričať, keď mi ho budú vyberať:D

A potom prišiel s objavom, že už vie, ako mi ho budú vyberať. Citujem: "Ja viem, zoberú ringopilu-pilu a rozrežú. A potom to to budú vyšívať : :D:D

A ked sesternica čakala bábo a povedala, že ho má v brušku, tak sa s hrôzou na ńu pozrel a spýtal sa: A prečo si ho zjedla????

Moji rodicia stale spominaju, ze ako maly som sa hral v pieskovisku a pribehol k nim a pochvalil sa, ze uz viem, ako sa rodia deti. A o chvilu som pribehol zas, ze neviem, ako sa deti dostanu do bruska, ale ze ja na to pridem. A odbehol som naspat do pieskoviska. Rodicia sa sulali a boli radi, ze mi to nemusia vysvetlovat.
uct2007
09.11.10,17:31
Moji rodicia stale spominaju, ze ako maly som sa hral v pieskovisku a pribehol k nim a pochvalil sa, ze uz viem, ako sa rodia deti. A o chvilu som pribehol zas, ze neviem, ako sa deti dostanu do bruska, ale ze ja na to pridem. A odbehol som naspat do pieskoviska. Rodicia sa sulali a boli radi, ze mi to nemusia vysvetlovat.

My to u nás teraz "riešime",ako našej predškoláčke vysvetliť,ako sa do toho bruška dostala. To ako sa dostala von - to máme vyriešené - mamina mala cisársky.

Ale chcem aj o inom povedať :

včera sme dali našej Nike starý mobil - nepoužiteľný - na hranie. Tak sa hrala a hrala a potom hovorí, že ide volať "nevlastnému priateľovi", tak že sa zavrie vo svojej izbe,aby sme nepočúvali. Sme vygooolili oči aj s mužom,nože nech nám to vysvetlí?? A ona na to:
"No vlastný priateľ je priateľ o ktorom môžete vedieť a nevlastný priateľ je tajný o ktorom nemôžete vedieť"....a basta-fidli,bolo nám to vysvetlené.
:D:D

sme potom s mužom usúdili,že ten "nevlastný priateľ" to bude asi v reči dospelých "milenec"...:)
peterkos2
09.11.10,17:48
Raz som bol u kolegu a jeho malá mala 3-4 roky zahlásila."Tato pojme do ojebávačky"To akože do obývačky.Ja som mal teda výbuch na krajíčku,ale potom mi kolega povedal,že to ona používa bežne,už z toho vyrástla:D
hubatá
10.11.10,17:34
"A ty choď ku kováčovi, vyplaz jazyk a nech ti ukuje tenší hlások, kto ťa má stále počúvať !!!!" - povedala mi vnučka keď som na ňu pre voľačo nakričala .........

(Prameň: O vlkovi a kozliatkach)
Oliwa
12.11.10,10:04
Syn /9r./ sa obliekal - niekam sme sa ponáhľali a hovorí:
Počkaj mami, ešte si musím zapnúť zázvorok! :eek::confused:
Myslel rázporok... :D:D:D
pepa2506
12.11.10,11:51
Dobrá téma,
ja keď som sa opýtala mojej dcére prečo má také špinavé nehty,tak mi jednoducho odpovedala:

"to mne také rastú":D
nika.sum
12.11.10,12:27
Vcera tatino a Matko pozerali TV. Davali tam nieco zaujimave o delfinoch a tatino hovori Matkovi: "Pozri delfin..." A Matko: "Nemusis mi to hovorit, ved mam oči, keby som nemal oči tak to nevidim, potom mi to mozes povedat..."
Boze to je papula, co nas este caka? (Radsej neodpovedajte, mam to aj v 15,5r. vydani:D)
ludmilla
12.11.10,13:36
Včera som musela čakať na jedno stretnutie, tak som si sadla k pieskovisku, kde sa hral asi 3-4 roč. chlapček, vedľa na lavičke sedel jeho tatko. Chlapček najprv pozoroval deti a potom povedal ockovi: "Budem mať dve deti" ... Tatko sa zasmial: "A to ako už vieš??" a synček logicky odpovedal:"To je jasné, veď mám v "slipkoch" len dve vajíčka!"
ludmilla
12.11.10,14:23
Ešte ma napadol rozhovor s Adamom, nepamätám si o čom bol, ale povedala som mu, že som to myslela ironicky, Adam nerozumel, čo slovo ironicky znamená, tak som mu ho vysvetlila.
Asi o týždeň sa hral so svojim kamarátom u nás doma a pri rozhovore som počula ako Adam hovorí: "To som tak nemyslel, myslel som to eroticky ....
ludmilla
12.11.10,14:26
No a z detstva mojej dcéry, keď bola u babky odrela si koleno a babka jej povedala:" Keď sa vydáš nebude po rane ani stopy!" a Janka: "To keď sa nevydám budem mať stále také škaredé koleno?! Daj mi radšej náplasť."
hubatá
13.11.10,06:41
Dcéra má už síce cez 30, ale je stále moje dieťa, tak to dám sem:

Robila si masku na ksicht (neverí že jej to nepomôže, veď ani mne to nepomohlo) z kvasníc, tvarohu a medu. Misku si položila na zrkadlo, odbehla a kým prišla - tak jej masku vylízala mačka. Mačka je prekrásna ...........
misoft
13.11.10,12:41
betka631
13.11.10,13:04
...už dávno som sa tak dobre nezasmiala :D
hubatá
13.11.10,19:27
Keď boli deti už väčšie, tak som ich ráno už len zobudila, zapleskla dvere a snažila sa nemyslieť na to čo sa deje doma kým som ja bola v práci.

Aj tak bolo: raz mi pani upratovačka žalovala, že ako tak stála s metlou a kýblom vo vestibule školy, tak ju môj syn objal okolo kvietkovanej zástery a plačlivo vyhŕkol:
- "pani učiteľkaaa, ja som zaspááál !!!"
Spotený, v treskúcej zime v rozopnutej bunde, bez čiapky a s jazykom po pás .......
lorelei
13.11.10,22:01
Moja Rebeca mi dnes zavelila teda. Vysavala som a ona fakt neznesie zvuk vysavaca, mixeru a fen. Bola s tatinom vonku, a ked prisli dnu, tak som vypla vysavac teda, ale nemala som este hotovo. A Rebeca mi este v bunde nato , zalozila si ruky v bok a : "Maminka si zbehne hore, a pekne si zoberie aj vysavac so sebou, lebo uz dovysavala kraasne a Rebečenka / toto meno ze Rebečenka si vymyslela sama/ju tu pockaaa." S usmevom na perach mi jemne a slusne naznacila, ze nechce mat horory z vysavaca, takze je hotovo a uz sa s nim nebude nic robit a mam si ho odpratat
nika.sum
14.11.10,16:40
Dnes ma Matko 4 r.. Dostal velku sanitku, lebo uz polroka pocuvame aku genialnu sanitku ma jeho kamarat. Tak dostal takmer taku istu, len bielu a nie zltu. Pekne podakoval, povedal ze je super, ale Jeziska by poprosil aj taku zltu. Tak som mu povedala, ze ta zlta to je prva pomoc a ta biela vezie vaznych pacientov. Tak to hned vysvetloval babke: Ta zlta to je plva pomoc a ta biela je posledna pomoc...:D
Zimama
14.11.10,17:58
Teraz cez víkend som zase bola s Aďkou, 5-ročnou neterinou dcérou. Moja dcéra Zuzka jej doniesla „hračkárskeho“ koňa, lebo kone sú teraz Aďkinou srdcovkou – aby sa mu meno hodilo k tomu, že je biely, Aďka ho pomenovala „Bielkovina“. :)
Zimama
14.11.10,17:59
Aďkin slovník je hodne bohatý a poznačený jej kontaktom s dospelými. A tak objímala prababičku so slovami: „Babička, ja ťa veľmi ľúbim! Ty si taká vzácna žena! Ty si taká starožitnosť!“ :)
matusstefan
19.11.10,22:45
Mama cestovala s bratom vo vlaku, a oproti sedela pani, ktora mala viditelne chlpy na brade. Brat sa opytal (samozrejme nahlas): preco ma ten ujo oblecenu suknu. Mama: to nie je ujo, to je teta. Brat: tak preco ma potom fuzy?
hubatá
20.11.10,06:19
Tak podobný trapas mám aj ja:
Sedím so 4-ročnou dcérou na kolenách v električke. Malá si pospevuje, obzerá sa, oči jej strieľajú na všetky strany a naraz spozornie:
-"mamííí všimla si si aké má tento ujo obrovské uši .....a ešte sa mu aj červenajú a červenajú...."

Bodaj by nečervenali, keď v električke sedel tesne pred nami a povedala mu to rovno do ucha. Jooj, ale sme rýchlo vystupovali .... heh !
Zimama
21.11.10,15:47
Naša staršia dcéra Zuzka mala asi 3 alebo 4 roky, keď sme na sídlisku cestou do obchodu prvýkrát v jej živote stretli černocha. Zuzka zastala, ukázala naňho prstom a zdesene sa opýtala: „A toto je čo???“ :eek::---:eek: (Chalan bol našťastie ešte dosť ďaleko na to, aby nás počul, ale Zuzkin úprimný údiv si viem dodnes veľmi živo vybaviť... :))
osky
21.11.10,18:24
Dcéra má už síce cez 30, ale je stále moje dieťa, tak to dám sem:

Robila si masku na ksicht (neverí že jej to nepomôže, veď ani mne to nepomohlo) z kvasníc, tvarohu a medu. Misku si položila na zrkadlo, odbehla a kým prišla - tak jej masku vylízala mačka. Mačka je prekrásna ...........

booooze,hubata,tieto tvoje prispevky....vzdy to musim muzovi prekladat,lebo by mi ani zaspat nedal,na com sa stale tak pucim...:D
no a potom je to aj tak este viac na popucenie,lebo on to aj tak skoro nikdy nepochopi-vyznam ano,ale pointu nie- jemu to nepride smiesne....:eek::D
nika.sum
21.11.10,19:37
Naša staršia dcéra Zuzka mala asi 3 alebo 4 roky, keď sme na sídlisku cestou do obchodu prvýkrát v jej živote stretli černocha. Zuzka zastala, ukázala naňho prstom a zdesene sa opýtala: „A toto je čo???“ :eek::---:eek: (Chalan bol našťastie ešte dosť ďaleko na to, aby nás počul, ale Zuzkin úprimný údiv si viem dodnes veľmi živo vybaviť... :))

Moj bratranec, teraz ma uz cez 25 r., ked bol maly (asi okolo 4-5r.) isiel s mamou cez prechod a oproti nim cernoch a bratranec sa nahlas pyta mamy: "Ma ten ujo aj pipika cierneho?"
misoft
21.11.10,22:18
Lubica H
22.11.10,12:52
Nášmu vnukovi sa podarilo nové časovanie. "Dedko to vie, deti to ešte neviú, ale dospelí to viú."

toto je nejaké obľúbenie časovanie, lebo aj náš samko sloveso "povedať" používa v množnom čísle ako "(oni) poviu"
uct2007
22.11.10,18:24
Malá Nika už čosi vyše roka každý každučký deň,keď prídeme pre ňu do školky nám dáva tú istú otázku:
"Starkovia...kde dnes pôjdeme??"
a tak jej manžel ráno hovorí, nech sa nás to už stále a to isté nevypytuje,lebo to ani sami dopredu nevieme.
A tak si poobede vykračujeme zo školky,malá rozprávala školkárske zážitky a pri vchode do činžiaku zahlásila:
"Noooo, že som dnes dobrá a poslušná ??? Ani raz som sa Vás nespýtala,že kde to vlastne dnes pôjdeme ?? ??
Ivana Š
22.11.10,18:36
Andrejkov splužiak - piatak na ZŠ - zaperlil na teste zo slovenčiny

k slovu špinavý utvorte slovo s opačným významom

odpoveď :D ývanipš :D
osky
22.11.10,21:13
osky:
Nie je on tak trochu
http://www.bonavita.sk/images/3D_Dietny_suchar250g2.jpg ?
:D

to ani nahodou,moj muz je vesela kopa,niekedy az prilis....ale to sa aj tak hovori ze v cudzej reci prve co stratis,je humor,lebo nechapes tu pointu-mne sa to stava pravidelne,ked sa zide tlupa ludi,ktori pouzivaju tu dialektovanu nemcinu a rehocu sa ne veciach,ktorim ja sice zhruba rozumiem,ale tiez mi to nepride smiesne.no a tiez si asi o mne vtedy myslia ze som suchar...:D:eek::mee:
Oliwa
23.11.10,06:41
to ani nahodou,moj muz je vesela kopa,niekedy az prilis....ale to sa aj tak hovori ze v cudzej reci prve co stratis,je humor,lebo nechapes tu pointu-mne sa to stava pravidelne,ked sa zide tlupa ludi,ktori pouzivaju tu dialektovanu nemcinu a rehocu sa ne veciach,ktorim ja sice zhruba rozumiem,ale tiez mi to nepride smiesne.no a tiez si asi o mne vtedy myslia ze som suchar...:D:eek::mee:
Osky, o Tebe si môžu myslieť, že si knäckebrot... ;):D
nika.sum
23.11.10,17:00
Nas Mato si jeden vikend cely pospevoval: Ked si stastný, ukaz pipika!. Na otazku odkial to ma, ze to vraj spoluziak Borisko spieva. A oni takto behaju po dvere a pospevuju si a este ze je zima, lebo by aj gate stahovali. Dnes som sa od Boriskovej maminy dozvedela, ze mu to na internete ukazal jeho starsi brat.
nika.sum
23.11.10,17:04
Ale co som bola zhrozena, ked Mato pri kupani s tatinom zahlasil, ze: Tato popapam Ti pipika. Nastastie si dal povedat a uz to neopakuje. Clovek nikdy nevie ako zareaguju pani ucitelky v skolke alebo ked taku hlupost zahlasi niekde na ihrisku. A kamoska a zaroven mama Matkovho kamarata, mi povedala, ze jej maly s tym istym vyrukoval na svojho tatina. Takze zase skolka.Chcela by som na toto upozornit pani ucitelku, lebo to ma jedine zo skolky, my vyraz pipik napouzivame. A dost by ma zaujimalo kde dieta na taketo spojenie prislo.:eek::eek::eek:
hubatá
23.11.10,21:26
tccc..... tcccc..... my dvaja s Misoftom ti aj tak neveríme !!!!!
nika.sum
23.11.10,21:29
:eek:Jezisi, neblaznite. Nas Matko ma pinďa. Ale vazne, viem, ze Mato je cislo zopakuje vsetko mozne, na vela veciach sa da zasmiat, ale toto ked som pocula som zostala v soku.
hubatá
23.11.10,21:33
psst..... moja dcéra mi raz došla pošepkať:
-"mamíííí, náš tatino nemá pipíka, on má rohlíík !!!"
nika.sum
23.11.10,21:37
Viem, ze krpci su zvedavi, aj Matko zistoval, co maju dievcatka namiesto pinďa. Len ked by nieco take zahlasil v skolke, tazko povedat ako zareaguju ucitelky. Minule zistovali od deti ako su trestane. Samozrejme nas Mato povedal, ze varechou -to sem tam mu capnem po riti. Tak neviem, ci ho uz nepokladaju za tyraneho.
misoft
23.11.10,22:41
Skúsiť ho preorientovať, aby miesto pipík používal červík. To by znelo prijateľnejšie a učiteľkám by sa potom neježili vlasy (ako pri fúkanej :D ). A opakovať to - deťúrence majú strašnú pamäť - všetko si zapamätajú (i keď "neviú" :D, čo to vôbec znamená) a strelia to v najnevhodnejšiu chvíľu.
(Vtedy je len kopec srandy.)
osky
24.11.10,07:23
Osky, o Tebe si môžu myslieť, že si knäckebrot... ;):D

to asi tazko,ja nie som taka tenucka a chrumkava....:D
na mojich kostickach by si veru nikto zuby nepolamal.....
nika.sum
24.11.10,07:26
Sranda to "neviu" funguje takmer pri kazdom dietati. Tak zatial po dokladom vysvetlovani, Matko pochopil, ze ked je stastny ma urobit Bobrika a nie ukazovat pipika. Tak snad pri tom zostane.:D
Oliwa
24.11.10,08:02
Sranda to "neviu" funguje takmer pri kazdom dietati. Tak zatial po dokladom vysvetlovani, Matko pochopil, ze ked je stastny ma urobit Bobrika a nie ukazovat pipika. Tak snad pri tom zostane.:D
Ešte keby sa tak naučil držať Bobríka mlčanlivosti :) - aspoň niekedy...
nika.sum
24.11.10,08:19
Ešte keby sa tak naučil držať Bobríka mlčanlivosti :) - aspoň niekedy...

Tak to si trafila klinec po hlavicke. Ked este nehovoril (zacal ked mal cca 20-21 mesiacov) som sa trapila, ze sa nesnazi. A potom sa rozrozpraval nevie kedy prestat. Ticho je len ked spi...este aj ked sa sam hra, tak to komentuje. Je viac ukecany ako jeho mama (ja):D
misoft
24.11.10,12:04
nika.sum buď rada - ušetríš počúvaním rádia (aj tak tam opakujú stále to isté :D)
ZEvina
26.11.10,10:00
Najnovší výrok mojej 4 r. vnučky: Babka, požičaj mi to pomarančové razivátko! (razítko :D)

Sobota ráno 7,30:
- babka, vstávame, ideme na to! (mimochodom doma spí aj do 9,00 hod.) Čaká nás veľa práce! Vieš že my ženy to máme ťažké! :D:D:D
syn: teda mami, ty tú malú naučíš bársjaké blbosti!
... no môžem já za to, že je celá po mne!? :D:D:D
uct2007
26.11.10,13:44
Malý neposlúchal,tak mu syn hovorí, že "Ježiško všetko vidí a nič mu žiadne darčeky nedonesie, nič nedostane", malý papuľoval ďalej: "A donesie, a donesie...." syn mu vyhuboval,že papuľuje a poslal ho, nech ide do detskej rozmýšľať,ako sa má správať. a ten malý, len o trošičku väčší od malého piva, si cestou do tej izbičky hundral, len tak pre seba:
"Ježiško....a to si píš, že dalčeky dostanem" :):D
hubatá
26.11.10,21:01
Vnučka ma volá:

"....... pssst, babka niečo ti ukážem": a z hĺbky skrine začne vyťahovať farbičky, barbinu, knižku, loptu .....
"a nepovedz našim že ja už neverím na Ježiška - nech mi ešte nakúpia plno hračiek a majú radosť - no nie ???"
a_je_to
26.11.10,22:19
Raz som bol u kolegu a jeho malá mala 3-4 roky zahlásila."Tato pojme do ojebávačky"To akože do obývačky.Ja som mal teda výbuch na krajíčku,ale potom mi kolega povedal,že to ona používa bežne,už z toho vyrástla:D

....to sestrina dcéra, keď mala asi 3 až 4 roky ma prekvapila naliehavou požiadavkou : ujo Janko, poď si odpratať tú najebačku /nabíjačku http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif na autobatérie/ , zavadzia mi, chcem sa tam hrať ...
nika.sum
27.11.10,16:43
Teraz som si spomenula, ze su volby. Hovorim muzovi, aby isiel so mnou volit. A Matko na to: Aj ja sa chcem ist dat ostrihat. On si myslel volit - holit ako holicovi. A mozno by to malo vacsi zmysel ako ist volit.
hubatá
28.11.10,08:11
So susedou sme chceli byť štíhle, tak sme večer vykúpané, najedené decká uložili spať, poverili manželov aby nezaspali pri telke, a dozerali na deti. A my sme si išli večer zabehať.
Raz spotená klopkám na dvere aby som deti nezobudila, všade ticho ..... až naraz dupot detských nožičiek a hlások dcéry:
-" nebúúkaj, tatino pí !!!" ..... a zasa preliezla do postieľky.
A ja som čakala ako pako pred zavretými dverami až sa moj muž čo mal varovať deti vyspí. Sem-tam zasa malá preliezla z postieľky, tak som sa s ňou porozprávala za zavretými dverami:
-"ešte spí tatino?"
-"spí a vrčíííí !!! " ...... (rozumej chrápe!!!)
-"a Miloško je kde - v postieľke???"
-"ne, pozevá televízol"

Odvtedy som si na behanie vždy brala so sebou aj kľúče od bytu. Raz mi aj tak boli zbytočné, lebo z opačnej strany tatino zasa zabudol svoje kľúče vo dverách. ........!!!!
Zimama
28.11.10,16:04
Kým budem môcť písať tu o tom, čo robia moje vnúčatá, ktoré sú zatiaľ ešte vo hviezdach :---, aspoň jedna spomienka na našu babičku (=moju mamu):

Babička učila 4-ročnú Zuzku bezpečne prechádzať cez cestu a vysvetľovala jej: „Zastaneš na kraji chodníka a pozrieš sa hore – dole, či nejde auto.“
A Zuzka sa naozaj pozrela HORE aj DOLE... :---:D:D:---
misoft
28.11.10,19:39
Nuž, pochopila veľmi správne ponaučenie! A doslova.
Jana Motyčková
29.11.10,07:38
Kým budem môcť písať tu o tom, čo robia moje vnúčatá, ktoré sú zatiaľ ešte vo hviezdach :---, aspoň jedna spomienka na našu babičku (=moju mamu):

Babička učila 4-ročnú Zuzku bezpečne prechádzať cez cestu a vysvetľovala jej: „Zastaneš na kraji chodníka a pozrieš sa hore – dole, či nejde auto.“
A Zuzka sa naozaj pozrela HORE aj DOLE... :---:D:D:---
To neteri (mala asi 2 r.) babka povedala, že musí počkať, kým prejde auto až potom prejsť cez cestu a ona čakala aj 5 minút, kým nejaké auto išlo.
Oliwa
29.11.10,08:04
Teraz som si spomenula, ze su volby. Hovorim muzovi, aby isiel so mnou volit. A Matko na to: Aj ja sa chcem ist dat ostrihat. On si myslel volit - holit ako holicovi. A mozno by to malo vacsi zmysel ako ist volit.

To mi pripomenulo môjho syna, keď bol malý... Manžel vyšiel z kúpeľne, kde sa práve holil a syn sa ho spýtal: Ocino, Ty si sa volil? :D
Alebo inokedy: Ty si sa zase ovolil??? :D:D:D

A ešte k tým voľbám: Raz sme boli voliť s malou dcérkou /asi 2,5 r/ a pred volebnou miestnosťou stálo v rade zopár ľudí. Načo sa malá spýtala:
Ocino, a čo tu dávajú??? :---
Podotýkam, že to nebolo až tak dávno, lebo nepoznala napr. rady na pomaranče, banány a iné rady z čias socializmu... :(
lavanda
29.11.10,09:44
Kým budem môcť písať tu o tom, čo robia moje vnúčatá, ktoré sú zatiaľ ešte vo hviezdach :---, aspoň jedna spomienka na našu babičku (=moju mamu):

Babička učila 4-ročnú Zuzku bezpečne prechádzať cez cestu a vysvetľovala jej: „Zastaneš na kraji chodníka a pozrieš sa hore – dole, či nejde auto.“
A Zuzka sa naozaj pozrela HORE aj DOLE... :---:D:D:---

Ja som raz mojej vtedy ešte malej dcére pri zamykaní dverí povedala, aby zavolala výťah. A ona z plného hrdla zvolala:"Výýýýýýýýýýýťaaaaaaaaaaaah!":D
uct2007
29.11.10,15:58
mimotemy

toto čo napíšem je síce mimo témy,ale ten Výýýýťáááááh mi pripomenul tento vtip:

Idú dve blondínky vo výťahu (blondínkam sa ospravedlňujem :D)
a výťah sa zasekne:
Jedna začne kričať : "Pomooooooooooc"
druhá je ticho a tá prvá jej hovorí:
"Mali by sme kričať spolu"
a tá na to kričí:
"Spolúúúúúúúúúúúúúú"

A k voľbám výrok 3-ročného Duška:

náš malý bol tiež voliť so svojim ocinkom. Prišli do volebnej miestnosti, všetci sa veľmi dôležito a vážne tvária a náš Duško do toho zahlási:
"Ocinko....dal by som si tiez také tycinky,co majú ujovia a tety na stole"

:)
Zimama
29.11.10,19:48
To neteri (mala asi 2 r.) babka povedala, že musí počkať, kým prejde auto až potom prejsť cez cestu a ona čakala aj 5 minút, kým nejaké auto išlo.
Taky hezký... :--- Tie čisté detské dušičky, bez bočných úmyslov a prenesených významov... ;):)

Neviem, či som to niekde čítala alebo či to tiež koluje ako vtip:
Vnúčik hovorí babičke: "Babička, zavri na chvíľu oči!" "A prečo, synáčik?" "Lebo tato povedal, že keď raz zavrieš oči, konečne budeme bohatí." :)
Alebo:
Vnúčik víta babičku, ktorá prišla v nedeľu na návštevu: "Babka, a kde si nechala tých čertov?" "Akých čertov???" "No tato ťa videl z okna a povedal, že zas ťa k nám čerti nesú." :)
A toto je už naozaj:
Aďka bola u lekárky a kým pani doktorka písala správu z vyšetrenia, Aďka sa neustále niečo vypytovala mamy. Pani doktorka povedala mame, aby to dieťa bolo ticho, lebo ju ruší pri písaní (:rolleyes:). Na to Aďka pani doktorke povedala: "Ja sa nerozprávam s tebou, ja sa rozprávam s mojou mamou."
Zvalik
29.11.10,20:05
No... moja Mimi chodí na mažoretky a teraz cvičia s tými paličkami... V piatok sa podarilo jednej z jej kamošiek trafiť jej tesne vedľa oka, bolo veľa plaču:mee: fakt, nič na smiech :o Aj nám to opuchlo a ozelenelo:confused: Ale nakoniec bolo všetko v poriadku dostala studený obklad a o.k.;) Dnes prišla zo školy a spustila " No spolužiak mi zbadal zelenomodré oko a zahučal na celú triedu : Mirka ty si sa maľovala? a len jedno oko? :D:D:D "
Lubica H
30.11.10,10:18
mimotemy
... A k voľbám výrok 3-ročného Duška:

náš malý bol tiež voliť so svojim ocinkom. Prišli do volebnej miestnosti, všetci sa veľmi dôležito a vážne tvária a náš Duško do toho zahlási:
"Ocinko....dal by som si tiez také tycinky,co majú ujovia a tety na stole"

:)

zlá volebná komisia :) - u nás vedia, že nášho samka musia ponúknúť takmer hneď ako vojdeme, presnejšie, sám si vypýta. aj v sobotu dostal cukríky, kým ja som za plentou krúžkovala, on mi šepkal, aké sú cukríky dobré.

a k tým doslovným radám - toto sa stalo mne:

manžel je rybár a kým sme nemali samka, chodievala som s ním na ryby. raz chytil kapra, zmeral si ho, zapísal do rybárskeho a povedal mi:
"Hoď ho do vody."
A ja šikovná, v týchto veciach totálny amatér, chytila kapra a z metrového briežika takmer oblúkom šmarila do vody, len to tak šplechlo. Manžel na mňa pozerá ako taký puk a povie: "Mala si ho tam jemne dať, nie z výšky hádzať."
To mám za to, keď (doslovne) poslúcham manžela.
nika.sum
30.11.10,12:23
zlá volebná komisia :) - u nás vedia, že nášho samka musia ponúknúť takmer hneď ako vojdeme, presnejšie, sám si vypýta. aj v sobotu dostal cukríky, kým ja som za plentou krúžkovala, on mi šepkal, aké sú cukríky dobré.



Matkovi som uz velakrat hovorila, ze si nesmie pytat, ked niekam vojdeme cukriky. Tak ma posluchol, ale ked ide so mnou na nejaky urad a usudi, ze by tam mohli cukriky mat, tak zacne: "Ja lubim cukriky. Mozem take jest. :D" Alebo ked nejake maju vylozene v miske: " Tieto cukriky su urcite dobre!" No a jasne, ze vzdy dostane... A ja sa hanbim akeho žobroša mam:D.

V sobotu krical na babku pod balkonom, ked isiel s tatom okolo. Babka mu hodila nejaky keksik. A on na to, ze to nelubi. O chvilu jej krici: Babka, sice taky nelubim, ale je dobry. (uz ho cely zjedol:D).
Lubica H
01.12.10,12:43
však aj ja sa za neho hanbím, keď si všade len tak vypýta, aj ho napomínam, ale na druhej strane si aj poviem: "kto sa hanbí, má prázdne gamby."
a veď pre koho tam majú mať tie cukríky? predsa pre stránky. :D
nika.sum
01.12.10,13:59
no nase deti sa nestratia:D:D:D
uct2007
01.12.10,18:41
Malá Nika mi dnes hovorí:
"Starká, dnes ráno som zachránila tvojho manžela, lebo mu zabehlo a buchla som mu po chrbte, aby sa nezadusil" :D :D

oooo, nebyť Niky tak mám ja manžela a ona starkého zaduseného :)
hubatá
01.12.10,21:09
Úvaha 5 ročného syna:
-"mamiíí, všimla si si, ako naša babka mieša zápražku? Až tak, že sa jej trasie sukňa !!!!"
Ingrid Ondruskova
01.12.10,21:23
Dnes moja 2-ročná dcéra prvý krát tak naozaj /že si to uvedomí a môže to aj pomenovať.../uvidela sneh, vybehla na dvor a kričí:
tou svojou detskou hatlaninou/: hulááá....padá biely piesok... darmo som ju prehovárala, že je to sneh, ona len tvrdohlavo piesok...piesok, no uvidíme, či do zajtra zmení názor....
ivantt
02.12.10,07:32
zlá volebná komisia :) - u nás vedia, že nášho samka musia ponúknúť takmer hneď ako vojdeme, presnejšie, sám si vypýta. aj v sobotu dostal cukríky, kým ja som za plentou krúžkovala, on mi šepkal, aké sú cukríky dobré.

a k tým doslovným radám - toto sa stalo mne:

manžel je rybár a kým sme nemali samka, chodievala som s ním na ryby. raz chytil kapra, zmeral si ho, zapísal do rybárskeho a povedal mi:
"Hoď ho do vody."
A ja šikovná, v týchto veciach totálny amatér, chytila kapra a z metrového briežika takmer oblúkom šmarila do vody, len to tak šplechlo. Manžel na mňa pozerá ako taký puk a povie: "Mala si ho tam jemne dať, nie z výšky hádzať."
To mám za to, keď (doslovne) poslúcham manžela.

mimotemy Tak to este dobre dopadlo.. ja som odmera, povedal kamaratovi co bol so mnou aby ho dal dovody a zapisal som si ulovok.. on ho dal do vody uplne jemnucko, ziadny splechodt... ale ten kapor bol urceny na pekac, mal ho pustit do vody do sietky... vtedy som pozeral ja ako puk.
No a ked som bol so synom a kamaratom na rybach tak sme nic nechytili a kamarat sa najedoval, na krmitko aj na hacik podaval vsetko mozne a povedal ze " tak, nahodim to a nech sa hoci aj pose...ú ... syn na neho pozrel, vcelku nechapavo a spytal sa ... ujo, to ozaj sa od toho ryby pos...ú ??? on sa zasmial a ppovedal ze ano.. syn, cely nateseny uteka za mnou a hovori.. tatino, rychlo sa pozri co tam ujo dáva, od toho sa ryby pose..ú :-))) Inak ked som ho zacal chodit na ryby tak som ho prebalovalval a spaval pod stromom, dnes je z neho statny chlap, aj ked nie tak zapaleny rybar ale zdravý :-)
Lubica H
03.12.10,09:50
Dnes moja 2-ročná dcéra prvý krát tak naozaj /že si to uvedomí a môže to aj pomenovať.../uvidela sneh, vybehla na dvor a kričí:
tou svojou detskou hatlaninou/: hulááá....padá biely piesok... darmo som ju prehovárala, že je to sneh, ona len tvrdohlavo piesok...piesok, no uvidíme, či do zajtra zmení názor....

so samkom som ráno išla do škôlky a bol napadaný prvý sneh. a jemu to bolo strááášne smiešne: "ešte nie sú vianoce a už je sneh. to je sranda, však?" stále mi opakoval... nechcela som mu kaziť radosť a povedať mu, že voľakedy býval aj skôr sneh ako tesne pred vianocami. :)
Lubica H
03.12.10,09:53
mimotemy Tak to este dobre dopadlo.. ja som odmera, povedal kamaratovi co bol so mnou aby ho dal dovody a zapisal som si ulovok.. on ho dal do vody uplne jemnucko, ziadny splechodt... ale ten kapor bol urceny na pekac, mal ho pustit do vody do sietky... vtedy som pozeral ja ako puk.
No a ked som bol so synom a kamaratom na rybach tak sme nic nechytili a kamarat sa najedoval, na krmitko aj na hacik podaval vsetko mozne a povedal ze " tak, nahodim to a nech sa hoci aj pose...ú ... syn na neho pozrel, vcelku nechapavo a spytal sa ... ujo, to ozaj sa od toho ryby pos...ú ??? on sa zasmial a ppovedal ze ano.. syn, cely nateseny uteka za mnou a hovori.. tatino, rychlo sa pozri co tam ujo dáva, od toho sa ryby pose..ú :-))) Inak ked som ho zacal chodit na ryby tak som ho prebalovalval a spaval pod stromom, dnes je z neho statny chlap, aj ked nie tak zapaleny rybar ale zdravý :-)

mimotemy môj manžel sa tiež chváli, že náš samko začal chodiť na ryby ako 2-mesačný. tatino zbalil kočík do auta, pri vode vybalil syna aj udice a chytal. teda, keby v najlepšom (cca po 2 hodinách), keď aj ryby začínali brať nemusel aj s ním utekať domov - samko sa hlasno dožadoval mliečka. :D
ZEvina
03.12.10,13:55
so samkom som ráno išla do škôlky a bol napadaný prvý sneh. a jemu to bolo strááášne smiešne: "ešte nie sú vianoce a už je sneh. to je sranda, však?" stále mi opakoval... nechcela som mu kaziť radosť a povedať mu, že voľakedy býval aj skôr sneh ako tesne pred vianocami. :)

Ľubica, nič si z toho nerob, on je ešte maličký, ale naši cestári sú už "veľkí" a tým je tiež každý rok smiešne a čudujú sa, že v zime padá sneh!.:D:D:D
ZEvina
06.12.10,10:37
Ráno kolegyňa opisuje svoje strasti autom na ceste do práce: Išla som pomaličky, lebo som videla, že cesta je klzká, ale aj tak som chytila "hodiny". Celá vyplašená pozerám na svojho syna (7 r.), či sa nezľakol a on: Mamííííííííí, to je super! sprav to ešte raz!:D

Môj syn, keď mal tiež tak 7 rokov, potrebovala som súrne ísť do práce. Bola som na OČR, tak som ho musela zobrať so sebou. Keď sme zastavili, syn mi vraví: No vidíš, mamička, aká si ty šikovná šoférka, stihla si prejsť jednu križovatku aj na zelenú! :D (Som si myslela, že si tie tri križovatky, ktoré som prešla na oranžovú nevšimol!)
nika.sum
06.12.10,11:32
V sobotu nas Matko (4r.) dostal od jednej rodinnej znamej adventny kalendar so slovami, ze u nich bol Mikulas skor a kalendar mu tam nechal. Matko jej na to: "To nie je mozne, ja som to videl predavat v Tescu":D
nika.sum
06.12.10,11:35
Ked som sa Matkovi pri neposluchani vyhrazala, ze mu Mikulas prinesie uhlie, ked bude neposlusny a Matko na to: "Ja nemozem dostat uhlie, lebo budem mat potom spinave ruky"

Dnes si nasiel Matko na okne balicek. 'Mikulas" mu tam dal aj cibulu a uhlie (riskli sme to aj ked budu spinave ruky), cibulu mi podal vraj na polievku a uhlie povedal, ze dame babke lebo ma na chalupe pec:D. Takze vsetko padne na uzitok.
katka1605
06.12.10,11:52
Tak pridám aj ja...Vojdeme s dcérkou do čakárne a zaklopem na dvere ambulancie u detskej lekárky. Kým prišla sestrička otvoriť dvere,tak ma Viki ťahala za rukáv a hovorí mi: ,, Mami a potom pôjdeme na pivko?"...(myslím, že nemusím nikomu vysvetlovať ako ma obliala červeň v tej chvíli)...hlavne keď na pivko nechodíme a ja pivo neznášam - opäť výraz, ktorý si doniesla zo skôlky :-)
...alebo vždy keď silnejšie pribrzdím na aute, tak Viki zahlási: ,,Mami koho sme zrazili?"
:-)
ZEvina
06.12.10,12:13
Ked som sa Matkovi pri neposluchani vyhrazala, ze mu Mikulas prinesie uhlie, ked bude neposlusny a Matko na to: "Ja nemozem dostat uhlie, lebo budem mat potom spinave ruky"

Dnes si nasiel Matko na okne balicek. 'Mikulas" mu tam dal aj cibulu a uhlie (riskli sme to aj ked budu spinave ruky), cibulu mi podal vraj na polievku a uhlie povedal, ze dame babke lebo ma na chalupe pec:D. Takze vsetko padne na uzitok.

ešteže má babka pec...
to ja som tiež dala mojím chlapcom balíček s cibuľou a uhlím, ktoré som horko-ťažko pozháňala. Cibuľu som vraj dostala ja do ich čižmičky na varenie a to "čierne" chcel menší zjesť, že je to čokoláda a starší nad tým "čudom" vyvaľoval oči. Ja som si neuvedomila, že oni nemajú odkiaľ poznať uhlie :D
Myslím si, že aj väčšina dnešných detí nevie, čo je to uhlie :---
Kazu
06.12.10,12:26
Sestrine vnučky sú perfektná dvojka, je medzi nimi 11 mesiacov rozdielu a počúvať ich hlášky je naozaj zážitok. Otecko náruživý automobilový fanda, keďže nemá syna, snaží sa preniesť lásku k autám na svoje dcéry. A dievčatá to vedia detsky úžasne komentovať. Raz kdesi išli autom po diaľnici, dievčatká sedeli v sedačkách a všimli si, že ich jedno auto predbieha. Jedna s hrôzou vykríkla: Tatko, pebieha nás, tuhni hoooo! Lenže tatko ho "netuhol" a keď ich auto predbehlo tá druhá popod nos zlostne zašomrala: Sssmejd jjjeden. :D:D:D
ZEvina
06.12.10,15:02
mimotemy

toto čo napíšem je síce mimo témy,ale ten Výýýýťáááááh mi pripomenul tento vtip:

Idú dve blondínky vo výťahu (blondínkam sa ospravedlňujem :D)
a výťah sa zasekne:
Jedna začne kričať : "Pomooooooooooc"
druhá je ticho a tá prvá jej hovorí:
"Mali by sme kričať spolu"
a tá na to kričí:
"Spolúúúúúúúúúúúúúú"


:)

mne to zasa pripomenulo: Dedko sa vypytuje vnúčika, čo bolo v škole. Vnúčik zanietene rozpráva, že sa učili, čo majú robiť, keby začalo horať a že musia rýchlo volať 150.
Dedko sa zamyslí: Za mojich mladých čias sme volali HORÍÍÍÍ!
kamoska1
07.12.10,20:13
Mali sme v škôlke cesnakovú polievku.Jedno dievčatko-velkačka,mi hovorí,že neznáša cesnak v polievke.Ja jej hovorím,že cesnak je velmi zdravý,je proti chrípke,prechladnutiu,hlistom a druhé dievčatko kričí,aj proti Upírom.:)
hubatá
12.12.10,16:34
Z nejakého dôvodu bol so mnou 5-ročný syn v robote a tak ho volám na obed:
-"poď ideme sa najesť do závodnej jedálne!"
-"mami .... a to ako závodíte: s táckami kto bude prvý pri okienku alebo kto prvý zje ... či čo ????" - nechápal.
ZEvina
14.12.10,10:50
Prišla vnučka a hneď sa mi zdala dáka "čudná", lebo inokedy už od brány kričí s rukami natiahnutými bááábkááá! a teraz ticho!
- A nedáš babke pusinku?
- vnučka so zošpúlenou pusinkou: Nemôžem! Nevidíš, že som namaľovaná? Chceš mi to rozmazať?!:eek::eek:
(Mamina jej natrela ústa krémikom, aby sa jej pery nevysušovali :D:D)
58vlasta
14.12.10,17:26
Dnes moja 2-ročná dcéra prvý krát tak naozaj /že si to uvedomí a môže to aj pomenovať.../uvidela sneh, vybehla na dvor a kričí:
tou svojou detskou hatlaninou/: hulááá....padá biely piesok... darmo som ju prehovárala, že je to sneh, ona len tvrdohlavo piesok...piesok, no uvidíme, či do zajtra zmení názor....

Môj sedemnásť mesačný vnuk nechcel prvý krát, keď napadol sneh, vôbec naň stúpiť, bola to sranda. Teraz sa mu rozväzuje jazyk, tak veľakrát nevieme, čo povedal, lebo na dve-tri slová má ten istý výraz... potom len hádame, čo to môže byť. Ako napr. von - že ideme von a tiež von - je slon - ukázal rukami, ako trúbi slon... Minule bol doma s tatinom a domovníčka im doniesla Stanovy z OSBD a keď som k nim prišla, tak hneď referoval, že ,,teta" a ukázal na dvere. :) A najradšej pozerá krtkove /kko a zapne si počítač/ rozprávky na youtube...Som zvedavá, aká sranda nás s ním čaká.
hubatá
14.12.10,20:19
58vlasta .... a nezabudni to sem prilepiť, nech sa aj my potešíme !!!
dogicka
16.12.10,06:44
Akurát ma včera napadla príhoda s mojou staršou dcérkou, prváčkou. To mala asi tri roky. Nám domov nosí ozdobený stromček Ježiško, keď v noci spíme. Tie Vianoce nám už stromček "doniesol", keď dcérka išla ku starkým a prichytila starkého so švagrom, ako zdobia stromček. Keď prišla domov oznámila mi: Maminka predstav si, starký s Tonom (švagor) boli takí zlí, že si musia sami postaviť stromček!
nika.sum
16.12.10,19:11
Matko mal vcera besiedku. Rano sa vsak zobudil v zlej nalade a zahlasil, ze on veru nebude nic recitovat ani spievat. Myslela som, ze ho to prejde, ale veru slovo dodrzal. Prevracal oci, privieral ich, uplne to vystupenie odignoroval. Na konci po tvorivych dielnach, este mali deticky spolu povedat basnicku, ked ho pani ucitelka volala, na celu triedu zahlasil, ze jemu sa nechce.
Lubica H
17.12.10,11:43
Matko mal vcera besiedku. Rano sa vsak zobudil v zlej nalade a zahlasil, ze on veru nebude nic recitovat ani spievat. Myslela som, ze ho to prejde, ale veru slovo dodrzal. Prevracal oci, privieral ich, uplne to vystupenie odignoroval. Na konci po tvorivych dielnach, este mali deticky spolu povedat basnicku, ked ho pani ucitelka volala, na celu triedu zahlasil, ze jemu sa nechce.

to je ešte dobré. náš Samko mal včera tiež besiedku a keď detičky dorecitovali a sadli si, on ostal stáť a na plnú pusu zahlásil: "Musím vám niečo povedať. ja som sa zamiloval." a ukázal do ktorej spolužiačky sa zamiloval. celkovo včera "exceloval" - nevedel chvíľu postáť/posedieť, stále niečo musel robiť s rukami, chvíľami ho ani vidno nebolo - to si práve naťahoval tričko na tvár, a tak. pani učiteľky z neho tiež nestíhali. našťastie, vraj to nebýva pravidlom, to len včera mal svoj deň.
uct2007
18.12.10,06:49
Matko mal vcera besiedku. Rano sa vsak zobudil v zlej nalade a zahlasil, ze on veru nebude nic recitovat ani spievat. Myslela som, ze ho to prejde, ale veru slovo dodrzal. Prevracal oci, privieral ich, uplne to vystupenie odignoroval. Na konci po tvorivych dielnach, este mali deticky spolu povedat basnicku, ked ho pani ucitelka volala, na celu triedu zahlasil, ze jemu sa nechce.


To presne ako by si písala o našom malom Duškovi :) tiež takto odignoroval besiedku, jediný z detí zostal sedieť na lavičke a ešte aj prevracal oči,keď ostatné deti spievali. Na konci besiedky zahlásil, že on žiadnu "tlápnu" pesničku spievať nebude. :)

No naša Nikolka tá spieva všade, stále a rada, aj na besiedke v škôlke, a so speváckym krúžkom mali vystúpenie v našom kostole. Ona naopak vyspevuje, aj keď by už mala byť ticho, pretože v kostole nakoniec spieval zbor dospelých a ona pred nimi stála, čiapku mala narazenú do pol hlavy a otvárala ústa, ako oni spievali. Strašne ťažko-preťažko sa spievalo tomu dospeláckemu zboru, pretože potláčali smiech, len čo sa na ňu pozreli.
uct2007
18.12.10,06:58
Čestvá novina je,že dcéra čaká bábätko, je v 6.týždni, malá Nika sa najprv s tým nevedela stotožniť, že bude mať súrodenca, teraz sa už teší. Minule dcéra ležala na posteli, malá prišla k jej brušku a zakričala : "Bábätko....čo robíš? Spíš ?"
a minule (ona je taká kritička) hovorí mamine:
"Maminka, a čo to tvoje dieťa bude jesť, keď nevieš variť?"
(vie variť, ale sem-tam sa jej niečo nevydarí) :)

Keď bola vystupovať v tom kostole, čo som tu písala, tak ideme domov a ona mi cestou zahlásila, že sa bude doma učiť spievať tie "božské" pesničky (nábožné):)
JarkaL
18.12.10,11:20
Moja 7-ročná dcéra včera začala čítať Harryho Pottera. Prečítala 3 strany a prišla sa mi pochváliť, že už len 498 a bude mať knižku prečítanú.
nika.sum
18.12.10,15:02
V piatok sme boli s Matko u alergologa a potom som ho nedala uz do skolky. Sedeli sme doma pri stole a obedovali a Matko zahlasil: "Chybaju na tu ti dvaja", ja som sa ho spytala koho mysli a on: "Jeden je v robote a druhy v skole" (takze tatina a brat).
hubatá
19.12.10,07:08
Bola som s malou dcérou pozrieť kamošku ktorej sa narodilo bábätko a tak Sonička pri večeri referovala tatinovi:
-"si predstav tatino, že ten Samko má ešte také maličké prstíky že si nevie držať fľašku tak ho musí teta sama ......... dojiť !"
luja5
22.12.10,18:56
Babka malej vnučke: Moja zlatá, čo by si chcela pod stromček?
Vnučka: Babi, ja nechcem nič.
Babka: Moja zlatá, Ty si jediná žena v celej našej rodine V..., D..., S..., ktorá nič nechce.
Na druhý deň:
Vnučka: Babi, tak ja by som predsa len chcela od Ježiška toto....... a kúpiš to v Dráčikovi :) .
plada
23.12.10,07:02
Kolegyňa má trojročnú dcéru, chodí do škôlky, boli spolu nakupovať v obchodnom centre, malá sa pred jedným obchodom postavila do dverí, dala si ruky vbok a zahlásila:" P---vina, samá p---vina, to je hrozné." Okoloidúci ľudia sa len potuteľne usmievali, kolegyňa pre istotu nereagovala. No ale od hanby sa červenala až za ušami.
Ešte spomeniem jednu príhodu. Malá Madlenka(tak sa volá kolegynina dcéra), sa hrala, niečo sa jej nedarilo, tak zapotila:"K---an, k---an." Na otázku mamy, kde to počula, povedala, že v škôlke.
lorelei
26.12.10,21:42
No mojej malej (koncom augusta mala 2.roky) teda ide ta pusa a cim dalej , tym lepsie. :) Kupala sa s jej hrackami a vsetky sampony a peny do kupela tam ma tiez, lebo su jedna Minnie, druhe je prasiatko....a tak ich moresila, ze : "no ty si aue huozneee decckoo!", a to na kazdu hracku, skoro som odpadla, co ta kde zase nabrala..... alebo mne povedala, ked som sa v niecom pomylila , ze " mami, ty si aue motovidjeeeuko:), ze som motovidielko. - to jej sem tam poviem ja teda, alebo tatovi teraz nedavno pustila pri obede : " tatino no co si dilinko? :D tak to sme sa pobavili vsetci traja.....No co bude dalej ja neviem, ako sa ta rychlo uci.....ale ved sa vola Rebeca, tak sa necudujem :D
mikito
27.12.10,08:09
ked som bol mali :D : Maminka, senkoko feci :D
hubatá
27.12.10,15:27
jezisííí ....co si to povedau, preloz to plosím ťa ..... !
ZEvina
27.12.10,15:36
ja by som podľa mojich detí typovala: Maminka, slniečko svieti ... či? :D
hubatá
02.01.11,00:53
Deti na chalupe kdesi odbehli, a tak som sa mrkla do skrinky s hračkami a usúdila že by tam bolo treba poupratovať. Čo sa mi zdalo dobré, tak som nechala, no čo už nemalo kolieska, oči, nohy, alebo bolo obité - tak šup s tým do vreca že to vezmem do BA a vyhodím do kontajnera.
No ale to som nemala robiť: deti si to hneď všimli a začali plakať:
- "mami aj ten drevený vláčik si mi vyhodila??? Tak ten chcem späť, to som si ja robil, to som si ja vyrezáával s Maťom, to je naše !!!! - kričal syn
- mamííí, ty si mi vyhodila moju Katku (ušmudlanú bábiku), čo sa s ňou hrávame s Kristínkou na doktorku ????? - nariekala dcéra.

A tak som musela vrece doniesť z auta späť, vysypala som obsah na koberec, deti to popreberali a do kontajnera som vyhodila tak zo tri veci. A už nikdy som ich nenútila aby si hračky vyhadzovali ..... ale len aby si hračky poupratovali.
ludmilla
02.01.11,02:23
Na Silvestra sme si spravili vystup na Zaruby, Adam isiel vpredu spolu so zatom, ked sme s manzelom tiez konecne dorazlili do ciela Adam nas vital so slovami:"Mami, tati je tu aj novofundlandska fenka, ale skoda steniatka s Areskom (nas hafik) nemoze uz mat, pretoze je uz destilovana (rozumej sterilizovana)" :confused::D:D
hubatá
02.01.11,07:22
Pekné posviatky Ľudka .... a napadá mi ako sa správne povie: sterilizovaná (zaváraná ako jablko) alebo sterilovaná (ako sterilné prostredie v nemocnici) ??? Fakt ja neviem a to som mala 1 zo slovenčiny. No ale veď sme na porade, nech poradia uvidíme čo sa po Silvestri dozvieme .........................
ivka70
02.01.11,08:47
Pri oboch vyznamoch je spravne sterilizovana, nakolko je to odvodene od slova sterilizovat

sterilizovať nedok. i dok.

1. zbavovať, zbaviť choroboplodných zárodkov a mikróbov (varením, vys. teplotou ap.): s. chirurgické nástroje;
s. ovocie konzervovať vys. teplotou

2. lek., veter. umele vyvol(áv)ať neplodnosť; (vy)kastrovať

sterilizovaný príd. podrobený sterilizácii

1. zbavený mikroorganizmov: s-á vata

2. zbavený plodnosti: s-é kvety
http://slovniky.korpus.sk/?w=sterilizovan&c=T870&s=prefix

slovo sterilovany ziadny slovnik nepozna, aj to prostredie je bud sterilne alebo sterilizovane ....
Dana7
03.01.11,10:10
Aj ja mám pár čerstvých "novotvarov" svojho vnuka, ktorý má 2,5 roka. Pred časom mu maminka vravela, aby si upratal hračky, samozrejme sa ošíval, že nevie, nechce, nemôže, načo mu ona odvetila, že to vie, ale je vybitý. Od toho dňa akonáhle zaznie, aby si upratal hračky, odpoveď drobca je. " Nemozem, nemam batejky, som vybity".
A včera keď prišli na návštevu si chcel kresliť a vypýtal si prosím "pejo" /pero/ a "suchý papej " / čistý papier/.
Hneď tieto jeho výroky všetkým zdvihli novoročnú náladu.
Lubica H
03.01.11,11:31
náš Samko tiež nerád upratuje. vždy, keď ho k tomu naháňam, tak sa začne rozčuľovať (tak typicky, ako to len 4-roční chlapi vedia): "čo mám desať rúk?" neviem prečo, ale upratuje zásadne iba jednou rukou a ešte si k tomu výdatne šomre (najmä o tom, ako ho nikto nemá rád). ale keď robí neporiadok, na nedostatok rúk sa nesťažuje.

Deň pred Vianocami som si vzala dovolenku a ako na potvoru ma chytili priedušky, takže som celé Vianoce viac-menej preležala. Na prvý sviatok som poslala mojich chlapov k svokrovcom, skontrolovať, či nedajbože si Ježiško nepomýlil cestu a omylom aj tam niečo nenechal pod stromčekom. Keď som sa s nimi lúčila, dala som Samkovi božtek na líčko s tým, že som chorá, aby odo mňa neochorel. Samko si to otočil podľa seba a u svokry zahlásil: "Dostal som od maminky infarkt." Túto hlášku potom s úspechom zopakoval aj neskôr u uja doktora aj tety sestričky (dostal kašel, ale našťastie nie odo mňa).

A ešte jeden - keď sme spoločne sedeli pri štedrovečernom stole a hovorila som o tom, že si pripomíname Ježiškové narodenie, Samko sám od seba začal spievať: "Veľa šťastia, zdravia, veľa šťastia, zdravia, veľa šťastia, milý Ježiško, veľa šťastia zdravia."
vlados03
04.01.11,15:54
to som niekde videl:
detská olympiáda, pýtajú sa dievčatka:
keď budeš veľká, budeš na olympiáde?
áno
a v čom budeš súťažiť?
v tričku
Kazu
04.01.11,16:31
Sestrina vnučka chcela vymámiť niečo od svojej maminy. Tá jej úspešne odolávala a malá sa rozčúlená otočila k sestre a vraví: Babíí, moja maminka je tvoje dieťa tak si to s ňou vybav ty! Ona ma vôbec nepočúva!:D
osky
05.01.11,22:01
volakedy ked sme boli deti,moj bratranec vytvoril:

isli dieuky lan trhat vytrhali samu vnat
u starieho barana tancovali do rana.
prisli domov ustatie a cizmicky zodratie
otec chytil palicu

A VYCISTIU HADICU-spravne sa spieva hanicu:D:---
luja5
07.01.11,14:02
Ani neviem, či to patrí sem, alebo do témy "Príklad z matiky" ;):D?

Dcéra (asi v druhej triede ZŠ): Mami, vieš, prečo dva a dva sú štyri?
Ja: ?????
Dcéra: Také ľahké a nevieš? No lebo tri sú málo a päť je veľa.
uct2007
08.01.11,05:33
náš Samko tiež nerád upratuje. vždy, keď ho k tomu naháňam, tak sa začne rozčuľovať (tak typicky, ako to len 4-roční chlapi vedia): "čo mám desať rúk?" neviem prečo, ale upratuje zásadne iba jednou rukou a ešte si k tomu výdatne šomre (najmä o tom, ako ho nikto nemá rád). ale keď robí neporiadok, na nedostatok rúk sa nesťažuje.

Deň pred Vianocami som si vzala dovolenku a ako na potvoru ma chytili priedušky, takže som celé Vianoce viac-menej preležala. Na prvý sviatok som poslala mojich chlapov k svokrovcom, skontrolovať, či nedajbože si Ježiško nepomýlil cestu a omylom aj tam niečo nenechal pod stromčekom. Keď som sa s nimi lúčila, dala som Samkovi božtek na líčko s tým, že som chorá, aby odo mňa neochorel. Samko si to otočil podľa seba a u svokry zahlásil: "Dostal som od maminky infarkt." Túto hlášku potom s úspechom zopakoval aj neskôr u uja doktora aj tety sestričky (dostal kašel, ale našťastie nie odo mňa).

A ešte jeden - keď sme spoločne sedeli pri štedrovečernom stole a hovorila som o tom, že si pripomíname Ježiškové narodenie, Samko sám od seba začal spievať: "Veľa šťastia, zdravia, veľa šťastia, zdravia, veľa šťastia, milý Ježiško, veľa šťastia zdravia."

Bolo to dávno, ešte za komunistov. V jeden Štedrý večer, to sme boli aj s bratom ešte deťmi, chodili sme na základku, naša mamina hovorí:
"Deti a teraz sa pomodlíme"
všetci sme sa postavili a môj brat spustil:
"Eéééj, hooooor sa sveta proletári" :D:D:D

pamätám si ešte otca, ako sa pučil od smiechu, mamine oči a v nich des a brat taký začudovaný,čo zle povedal...:)
luja5
08.01.11,09:08
na prechádzke s naším správne zachlpateným lhasáčikom, ktorý sa už postarší len tak motkal, s ňufákom a chvostom pri zemi a ktorému nič nebolo poriadne vidieť

asi trojročný chlapček: teta, a ten havinko ide dopjedu, alebo cúva?
uct2007
08.01.11,18:40
S mužom sme spomínali na to,ako rástli naše deti a že tie ich hlášky teda naozaj nemali chybu. Niektoré mi práve dnes muž pripomenul. O tom,ako naše dvojičky šušlali a volali nás "Oško a Mamiška" to som tu už hovorila, a tak si spokojne šušlali a prekacovali slová, raz sa malého pýtame,že čo by chcel,aby mu doniesol Ježiško. On na to:
"Ošinko, ja by šom chčel na Vianočie dikaru" (dikara - to bola prosím pekne gitara) a potom o niečo neskôr žiadal ocina:
"Oškooo, kúp mi meš" (meč) :):D
uct2007
08.01.11,18:43
a ešte zo súčasnosti, vnučka dostala na Vianoce domček,kde sú aj postieľky pre bábiky, jedna bábika sa nezmestila do postieľky a tak malá kričí:
"Mamíííí, bábika sa nezmestí do postieľky...môžem jej ostrihnúť nohy?" :D :)
osky
09.01.11,22:20
a ešte zo súčasnosti, vnučka dostala na Vianoce domček,kde sú aj postieľky pre bábiky, jedna bábika sa nezmestila do postieľky a tak malá kričí:
"Mamíííí, bábika sa nezmestí do postieľky...môžem jej ostrihnúť nohy?" :D :)

:eek::eek::eek::eek::eek:
Lubica H
10.01.11,13:24
niekedy tesne pred Vianocami som robila inventúru v Samkových mikulášskych balíčkoch - t.j. všetky som vysypala, roztriedila na menej pokaziteľné (kekse, čokolády, lízatká, figúrky, ...) a viac pokaziteľné (arašidy). V jednom balíčku som našla aj pribalené malé autíčko.
Volám na Samka: "Samko, poď sa pozrieť, čo ti tu ten Mikuláš pribalil."
Samko dofrčí, ja mu strkám pod nos krabičku so zmenšeným modelom bmw.
Samko pozerá a potom povie: "Ja už mám dosť hračiek. Toto bude pre teba."
Samozrejme, neverím vlastným ušiam, hlavne po tom, čo sa na Mikuláša dožadoval hračky a nie balíčka so sladkosťami.
Ja: "Určite si ho mám nechať?"
Samko: "Vieš, maminka, ja by som chcel také rýchle auto."
Ja: "Ale toto je dosť rýchle auto."
Samko znovu rozmýšľa a potom povie: "Naozaj? Tak ja si ho radšej vezmem." :D
azuz
11.01.11,06:34
Pridám aj ja:
Otázka: "Prečo si myslíš, že rodičia sú dospelí?".
Odpoveď: "Ja ši myšlím, že..... maminka je došpelá lebo je veľká a veľa papá."
:eek::D To na túto otázku odpovedala moja vtedy 4-ročná dcéra do rádia.:D

A odpoveď jedného chlapca na otázku "Ako sa dostanú na svet deti?".
"Deti nosí havo!"
"A prečo havo???":eek:
S obrovským údivom v hlase nad takou "blbou" otázkou:
"Havo je kamarát!!!!!"
Kleopatra30
12.01.11,14:32
AJ ja prispejem zazitkom s dnes uz velkou slecnou, mojou sestrou, ked mala tak cca 2 rocky.
Uz si nepamatam presne za co som ju vyhresila a to male uplakane zdvihlo hlavku a so slzami v ociach mi povedala,ze ked sa mamina vrati z chlebárne (t.j. pekáreň :-) , tak jej na mňa požaluje :D :D :D
lavanda
12.01.11,19:16
Keď mal môj teraz už veľký synovec tak asi 4 roky, veľmi rád počítal matematické príklady - samozrejme, najprv na prštekoch. Raz ho tak brat viedol ráno za ruku do škôlky a dával mu príklady: "Mirko, koľko je 1 + 2?" Mirko (po chvíľke premŕvania prstov): "3." "Výborne, Mirko, a 2+3?" Chvíľa počítania a - "5". "Ejha, ako ti to dobre ide, Mirko! A koľko je 3+3?" Po krátkej chvíľke synovec smutne hovorí: "Nemôžem ti to, tatko, povedať." Prekvapený brat sa ho pýta: "A to už prečo, Mirko?" "Lebo ma držíš za ruku, tatko!":D
lavanda
12.01.11,19:41
Ešte som si spomenula, že keď bola dcéra malá, vždy si pýtala čajík "štvorizbovej teploty":).
Kleopatra30
12.01.11,21:24
Tweety, myslis tie hlášky ? No jasné, je to nas klenot a perli neustále :D Spominam si, ze ked mala 2 rocky, napadol sneh a bol to prvy sneh, ktory si uvedomovala. Tak sme ju natsene vzali von, ze ju zgulujeme (skodoradostni starsi surodenci :D ) a ta ked zbadala sneh,tak zalomila rukami a hovori : "A toto je čo? Ja to necem :( Mama, daj to plec :D mozno to uz nie je take vtipne teraz,ale vtedy sme sa nasmiali :D
inkana
13.01.11,16:26
Ahojte,

dovolím sa pridať, som nová členka a mám šikovných chalanov, ktorí perlia jedno od druhej.

Mimochodom, čítala som hlášky - niektoré sú skutočne perly :D:D:D

V obecnom rozhlase hlásili ohľadom ROEP, tak som počúvala a chcela som, aby boli chalani ticho. Potom sa vypytovali, čo to hlásili, tak som im rozprávala, čo to všetko znamená a prišlo aj na dedičstvo a dedičov. Samozrejme - otázka - čo sú to dediči - tak som vysvetlila, že keď ja a ocko umrieme, tak budete dediť, budete naši dediči. Na to sa 3,5 ročný Sebko na mňa zahľadel a smutnými očkami povedal - maminka, neumri s ockom, veď čo tu budeme bez vás robiť:)
luja5
13.01.11,16:40
Ešte som si spomenula, že keď bola dcéra malá, vždy si pýtala čajík "štvorizbovej teploty":).
A moja sestra keď bola malá, museli sme dať susedom rodinný "prekladový" slovník, lebo k nim chodievala a keď bola hladná, kľudne si vypýtala napríklad "jen dobjy chvabik s vakvajikom" :).
misoft
13.01.11,17:42
Ja som to preložil - Ten dobrý chlebík s lekvárikom.
Správne?
luja5
13.01.11,17:48
Ach jaj, správne, ale nemusíš takto tak prezrádzať :-):-):-), že sme boli v detstve tí najlepší susedia :-DDD.
mariangelo
13.01.11,18:36
Páči sa mi tátzo téma. Pridám aj ja : Môj trojročný vnúčik, ktorý už takmer rok udivuje svoje okolie svojou znalosťou o autách - pozná takmer všetky značky a jeho pozorovací talent je mimoriadny. Najradšej číta rôzne automagazíny a autá pozná aj z maličkých fotočiek. Vďaka nemu aj mi už poznáme vozový park jazdiaci po našich cestách. Náš piateľ z Poľska nám poslal SMS-ku s priloženou fotkou nového automobilu, ktorý si kúpil. Nejasná fotočka s maličkým autom a napísal : Vy nebudete vedieť aké je to auto, ale Váš vnuk áno. A naozaj : Babka skoda jeto, je to skoda!. To píšem iba na vysvetlenie jeho posledného dosť vtipného výroku: teraz beriem chemoterapie a jasné, že moja hlava je už ako koleno. Jeho prvý výrok, keď videl moju holú hlavu : babka ty si Renault! A iné teraz ani nepovie. Neviem, či moja hlava mu pripomína trojuholníkovi znak renaulta, ale veľmi nás tým rozosmial.
kolariko
13.01.11,23:01
s dvojročným synom som si dnes čítala obrázkovú knihu o kamarátoch zvieratkách, boli všetci nakreslení na dvojstránke ako spinkajú, a malý na to: "inkajú (spinkajú)-jáno idú do joboty (ráno idú do roboty) a dodal- idú autom".

a ešte...ráno má v poslednej dobe vo zvyku vstávať okolo piatej hodiny, príde ku mne a hovorí: "dobjé jááánko maminka", chytí ma za ruku a vraví: vstávame, poď "
inkana
14.01.11,06:37
môj 6-ročný syn (ešte nie je školák, pôjde v septembri do prvej triedy) je na svoj vek trošku viacej inteligenčne vyspelý - plynule číta, počíta do 20 plus mínus a okrem šachu a zemepisu (vlajky, MPZ štátov, atď.) ho najnovšie zaujíma fyzika. Ja som fyziku milovvala na základnej škole, ale na jeho otázky som fakt nevedela odpovedať::eek::eek::eek:

Mami, ako sa volá plyn, čo je v balóniku, aby lietal.
- Hélium.
Ako sa volá to, keď tam nie je žiadny vzduch?
- Vákuum.
A ako sa potom správa balónik napustený héliom vo vákuu? Lieta alebo je pri zemi alebo ako? A ako sa správa balónik, v ktorom je vákuum vo vákuu?

:eek::eek::eek::eek::eek:

Tak na toto nevedeli odpovedať viacerí dospelí....
hubatá
14.01.11,18:57
hihi .....o čom to hovoríte???
hubatá
14.01.11,19:10
My sme ešte nemali auto a tak môj malý syn veľmi túžil sa povoziť. Chodili sme do škôlky o 5 zástaviek ďalej ako sme bývali, do ktorej chodil aj prominentný synček, lebo ho ocko za totáča vozil do škôlky v krásnom zahraničnom aute. A tak si Miloš aby sa mohol povoziť vymyslel takýto plán: vybehol ruka-v ruke s Patrikom zo škôlky, usadil sa na sedadle a zavolal aj mňa:
- "mami poď ujo nás odvezie, veď oni bývajú tam kde my" Tak som si prisadla.
Keď sme už boli pred činžiakom, vidím že sused neodbočil na parkovisko, nevystupujú a tak som sa opýtala že prečo:
-"my sme nechceli ísť domov, my sme chceli ísť k babke do Jelky !!!
Llívia
14.01.11,22:57
Kde vás nakoniec vysadil? :D
hubatá
15.01.11,08:12
Ja som červená vytiahla Miloša z auta, lebo my sme stáli pred našim barákom, ale sused musel sa vracať až ku škôlke, aby odbočil na hlavnú a dostal sa do Jelky..... lenže v podstate keby bol ten môj sused čo k čomu, mohol nás brávať každý deň autom a nie nechať nás chodiť MHD. Stretávali sme sa pravidelne v šatni a ani raz on sám nepovedal že suseda zveziem vás, máme rovnakú cestu. V podstate mu týmto malý dal lekciu susedského správania.
hubatá
15.01.11,08:27
Okolo 20.00 hod. dobicyklovala na chalupu sesternica a s krikom na mňa že čo už nepošlem Maťa domov, veď sa stmieva (tak sme boli dohodnuté: ako sa začne stmievať, tak cudzie deti poslať domov - veď vtedy mobily neboli).
- "hííííí, ale u nás nie je Maťko, určite by som ho poslala domov!!!"
A tak sme všetci sadli na bicykle, rozdelili si dedinu na dolný a horný koniec a po všetkých známych sme pobehali či tam nie je Maťko. Ale nebol. Tak sme utekali na obecný úrad, dalo sa vyhlásiť rozhlasom že sa stratilo dieťa, nech s baterkami sa dostavia všetci k obecnému úradu. A prišli všetci okrem jednonohého dedka. Hľadali sme hľadali, a skončilo to tak, že sme si neskoro všimli že aj Maťko sám seba hľadá....... On totiž podvečer unavený z celodenného vyvádzania zaspal na veľkej bedni na drevo, nikomu nepovedal ale ho zobudil ruch na ulici a poctivo sa pripojil hľadať zatúlaného chlapčeka. Až na KR PZ do BA sme museli ísť so sesternicou podpisovať zápisnicu ........
uct2007
15.01.11,09:27
Okolo 20.00 hod. dobicyklovala na chalupu sesternica a s krikom na mňa že čo už nepošlem Maťa domov, veď sa stmieva (tak sme boli dohodnuté: ako sa začne stmievať, tak cudzie deti poslať domov - veď vtedy mobily neboli).
- "hííííí, ale u nás nie je Maťko, určite by som ho poslala domov!!!"
A tak sme všetci sadli na bicykle, rozdelili si dedinu na dolný a horný koniec a po všetkých známych sme pobehali či tam nie je Maťko. Ale nebol. Tak sme utekali na obecný úrad, dalo sa vyhlásiť rozhlasom že sa stratilo dieťa, nech s baterkami sa dostavia všetci k obecnému úradu. A prišli všetci okrem jednonohého dedka. Hľadali sme hľadali, a skončilo to tak, že sme si neskoro všimli že aj Maťko sám seba hľadá....... On totiž podvečer unavený z celodenného vyvádzania zaspal na veľkej bedni na drevo, nikomu nepovedal ale ho zobudil ruch na ulici a poctivo sa pripojil hľadať zatúlaného chlapčeka. Až na KR PZ do BA sme museli ísť so sesternicou podpisovať zápisnicu ........

Naša Nika sa tiež stratila, v ZH bol jarmok,a odrazu Niky nikde. Boli tam len s maminou, mamina, no celá nešťastná samozrejme, kde tá Nika je, oči si šla vyplakať, lebo ju nemohla nájsť a odrazu počuje, (bolo to vystúpenie nejakej skupiny, spevák povedal, že dievčatko chce čosi povedať) a Nika hovorila:

"Hľadá sa maminka xyz....Stratila som sa...(plač), maminka....prosím príď si pre mňa" :)

mala 3,5 roka vtedy :)
uct2007
15.01.11,09:30
a včera bola malá "veľmi múdra a drzá", papuľovala mamine. Mamina ju capla po zadku. Dnes ráno malá vstala a bola kľudná, milá...a mamina jej hovorí"
"No čo ....už si sa ukľudnila? "
a Nika na to:
"No hej. včerajšia bitka pomohla....ale už stačilo":):)
nika.sum
15.01.11,10:21
Ešte som si spomenula, že keď bola dcéra malá, vždy si pýtala čajík "štvorizbovej teploty":).

Nas Mato stale rad pije kakavko z flasky s dudlikom, rano a vecer(ma uz 4r. prec, ale co uz, to ma namiesto maminej didky, odkedy som ho odstavila) a vzdy ked ma rano vyhodi z postele, aby som mu ho priniesla tak taky rozospaty na mna krici: "a nie studene, nie horuce, teple".:D
hubatá
16.01.11,06:04
pssst..... - aby jej mama nečítala: ja som vnučke kúpila pod stromček cumlík a to má 7 rokov, ale mi povedala že by si rada podudlovala keď bude sama v detskej izbe. Nuž čo chúďa: ráno vstáva o 6.00 hod., príde domov o 17.00 hod., potom sa učí do 19.30 hod. Má nejaké detstvo? A to hovorím len o tom kedy nemá nejaké krúžky, vtedy prídu domov aj o 20.30 hod.
evuš
17.01.11,10:59
Mňa včera odrovnali naše detváky... Poobede som pozerala komédiu "Riaditeľka" - chlap prezlečený za ženu..... Skoro pred koncom prišiel syn z detskej a zahlásil : už skončila tá prostitútka ?! Ja :eek::eek::eek:, a dcéra mu zahlásila, že prostitútka je žena, ktorá sa pári, potom sa opravila na : dáva sex a chce zato peniaze... tak to som ja vedela tak v 15tich, oni majú dobre pod 10 !:confused:
lusielaL
17.01.11,19:53
Nas Mato stale rad pije kakavko z flasky s dudlikom, rano a vecer(ma uz 4r. prec, ale co uz, to ma namiesto maminej didky, odkedy som ho odstavila) a vzdy ked ma rano vyhodi z postele, aby som mu ho priniesla tak taky rozospaty na mna krici: "a nie studene, nie horuce, teple".:D
Tak nasa Dominika 2,5 rocna este didka didku a ked jej poviem Dominika uz si velka,nedam,ona na to Dominika malicka,mami no otov puko,otov,tošičkuuu...no nedajte jej,,puko,,kde vzala ten nazov???
inkana
18.01.11,06:46
Sebko (bude mať 4 roky) bol dojčený len do 8 mesiacov, potom sa mu už nechcelo ťahať, to je predsa ťažká práca:eek: tak ma podhodil. Ale na prsia je zaťažený doteraz. Sem-tam mi chce chytiť prsia, tak mu poviem - nechaj moje didinky, to sú moje didinky.

Minule som kupila pečivo, ktoré sa volá kávové zrno (niečo ako kaiserka) a keď som sa pýtala, čo chce papať, tak povedal, že DIDINKU (myslel tým pečivo - tak odvtedy voláme to pečivko didinky):D
hubatá
22.01.11,14:41
Toto nie je môj príbeh, ale príbeh suseda-vinára:
Prišiel k nemu na chalupu vnúčik, obuté mal len také ľahké tenisky. Dedo-vinár ako vždy sa babral dačo v pivničke a malý keď videl obrovský sklenený demižón mu hovorí !!!
-"dedo, poď ša šo mnou hrať do piešku, lebo ti topnem (kopnem)do vína !"
A dedo vraví:
-"no kopni a aj tak nejdem do piesku!"
..... a malý kopol - lenže trafil presne tými handrovými teniskami do spoja na skle a víno sa valilo širinúú-marinúúú pivnicou.......
Mallý nedostal ani po zadku, veď mu to dedo dovolil !
misoft
22.01.11,19:08
Ale veď dedo mu to predsa kázal, aby kopol, malý len poslúchol :D
osky
22.01.11,21:02
Mňa včera odrovnali naše detváky... Poobede som pozerala komédiu "Riaditeľka" - chlap prezlečený za ženu..... Skoro pred koncom prišiel syn z detskej a zahlásil : už skončila tá prostitútka ?! Ja :eek::eek::eek:, a dcéra mu zahlásila, že prostitútka je žena, ktorá sa pári, potom sa opravila na : dáva sex a chce zato peniaze... tak to som ja vedela tak v 15tich, oni majú dobre pod 10 !:confused:

evus,tvoje deti jednoznacne kracaju s dobou....:D:---
Oliwa
24.01.11,18:14
Nedeľné ráno:
dcéra si umývala vlasy, manžel sa holil, ja v obývačke - keď sa vtom z kuchyne ozve 9 r. syn, ktorý lúštil krížovku: Mami, počúvaj, čo mi vyšlo v tajničke, že "dodrbal!" :eek::eek::eek:
Dcéra si prestala umývať hlavu, manžel sa takmer porezal a spolu sme sa tvárili asi takto :eek::rolleyes::confused::o:), kým sme nevybuchli všetci do smiechu :D:---:D:---:D:---.
Pointa - správne slovo bolo odobral...:D:D:D len sa mu tie písmenká trošku pomotali.:)
Oliwa
25.01.11,13:46
Včera sa syn pýtal: mami a keď budem veľký, môžem byť aj prezidentom? :eek: Aj keď som si v duchu pomyslela "už len to by nám chýbalo", odpoveď bola: samozrejme, ak budeš veľmi chcieť, tak môžeš byť aj prezidentom! Načo vzápätí môj syn v snahe zabezpečiť mne a manželovi dôstojnú starobu zahlásil: A ja Vám potom zvýšim dane! :eek::mad::D:D:D Ja mu na to: netreba synáčik, tie už máme zvýšené od 1. januára!
Chcel povedať - dôchodok... :--- Podľa výrazu našich tvárí :eek::eek::mad::mad: mu hneď bolo jasné, že prestrelil... :)

Vidieť, že už aj tie deti sú domotané z toho prísunu informácií, ktoré sa na nich valia z každej strany. Kto z Vás riešil v 9 r. dane či dôchodok? :)

Minule bol nahnevaný na pani učiteľku, že sa hlásil celú hodinu a nevyvolala ho. Tak mi hovorí: mami, keď budem veľký a budem minister /vtedy ešte nemal prezidentské ambície :D/, zariadim, aby pani učiteľka dostávala malý dôchodok! :eek: Pozerala som naňho takto - ako puk: :eek:. Naozaj neviem, kde sa to v ňom berie - taká sofistikovaná "pomsta"! :rolleyes::---
evuš
25.01.11,13:58
Rozhovor mojich dvoch dcéreniek :
Mladšia prosí staršiu, nech jej niečo prinesie.
Staršia : " A čo si tehotná" ???
Mladšia : "A čo ja viem ako som..." no coment :D:D:D
Dana7
26.01.11,11:31
Náš 2,5 ročný drobec znova zabodoval. Strašne nerád si totiž umýva zúbky. Vždy je to s plačom a krikom. Maminka mu minule trpezlivo vysvetľovala, že si zúbky musí umývať,lebo ich nebude mať pekné biele. A drobček na to cez slzy: " Necem pekne biele, cem skajede, zlte, zelene, modje ".
hubatá
30.01.11,17:59
Ako vnučka so mnou vybabrala:
Vnučka ma nechcela pustiť domov:
-"esce jednu losplávku babina ....."
-"ale ja už musím utekať na autobus, niekedy inokedy.... ahooj!" - a letela som na autobus.
Pred činžiakom šmátram v kabelke kľúče, no nemôžem ich nájsť, povykladám celú igelitku na chodník, ani tam nie sú a prisahala by som že som ich z tašky nevykladala. Zdvihnem mobil a volám synovi, aby dobre popozerali, lebo nemám kde spať. A o chvíľu mi so smiechom volá, že malá sa priznala že schovala kľúče ........ pod obrovského maca, lebo nechcela aby som odišla. Až po dvoch dňoch ma potešilo že ma až tak ľúbi .......
Oliwa
30.01.11,18:09
Delili sme si so synom cestou z nákupu tašky, že nech mi pomôže s tou, ktorá je ľahšia /keďže na chrbte si niesol školskú tašku/. Hovorí: "Mami, a čo je v tejto - jedlenie?" :eek: Chcel povedal - jedenie... :)

Keď bola dcéra malá, napodobňovala dospelých a chcela sa robiť dôležitá, raz chcela povedať "Mňa to nezaujíma"! No namiesto toho z nej vyšlo "Mňa to nezaumýva"! :D
Dana7
01.02.11,19:23
Drobec opäť bodoval. Pozeral rozprávočku a ja som sa mu nechtiac postavila do obrazu. Nato odznelo: " Pozoj, nič vidím ja". A keď odchádzali nechcel sa obliekať, tak dedo s ním vystrájal a pokúšal sa mu natiahnuť rifle na hlavičku, akože nevie kam sa to oblieka. A dozvedel sa toto: "Dedo, co si, take nevies, havice idu na nozky, na hlavicku dame ciapku". A posledný - mal pár drobných centíkov a na otázku, čo si za ne kúpi odpovedal: "Hebíček /chlebíček/ a kepčup /kečup/.
Oliwa
01.02.11,20:23
Dnes syn /9r/ začal rozvíjať teóriu, že keď jeho spolužiačka vynesie doma smeti, dostane za to 1 euro. Tak že či by sa niečo podobné nemohlo zaviesť aj u nás. Súhlasila som s podaným návrhom, ale pod podmienkou, že za každú činnosť, ktorú vykonávam v domácnosti pre ostatných členov rodiny, budem rovnako odmeňovaná aj ja.
A začala som vymenúvať - varenie, pranie, žehlenie, nakupovanie... Na čo môj syn začal protestovať: "Ale mami, Ty nemôžeš za to dostať peniaze!" Na moju otázku "prečo" mi s detskou úprimnosťou a svojským zmyslom pre humor odpovedal:
"Lebo to čo robíš Ty, to sú verejnoprospešné práce"! :eek::D:D:D
nika.sum
02.02.11,10:09
Nas takmer 16 r. vzdy ked ma nejaku povinnost (tiez smeti alebo vylozit umyvacku a pod.) s humorom jemu vlastnym po vykonani prace zahlasi "5 EUR" a ja na to: "v poriadku. Ty si mne dlzny zase za desiatu a veceru 10 Eur, takze staci ked mi uz doplatis tych 5 EUR a sme vyrovnani.":D Tiez tam nieco zacne blabotat, ze ja to robim z lasky k rodine a podobne.:)
Žabinka
02.02.11,11:29
Dnes som dostala od mojej mačičky takúto poštu, tak ma potešila..:D
Ahoj maminka moja http://emailnew.azet.sk/img/pictures2/zalubene/9.gif
Ako sa máš??? Ja dobre http://emailnew.azet.sk/img/pictures2/vesele/28.gif
Už sa teším na moje narodeniny... A ozaj! Kedy môže byť tá moja oslava s kamarátkami?? Každá môže prísť 12.2.2011, čiže v sobotu. O zmenách odpíš!!!
S objatím tvoja nevymeniteľná dcérka Romanka http://emailnew.azet.sk/img/pictures2/vesele/56.gif
2009
02.02.11,11:32
Hi nevymeniteľná... to je rozkošné :)
osky
02.02.11,11:34
Dnes som dostala od mojej mačičky takúto poštu, tak ma potešila..:D
Ahoj maminka moja http://emailnew.azet.sk/img/pictures2/zalubene/9.gif
Ako sa máš??? Ja dobre http://emailnew.azet.sk/img/pictures2/vesele/28.gif
Už sa teším na moje narodeniny... A ozaj! Kedy môže byť tá moja oslava s kamarátkami?? Každá môže prísť 12.2.2011, čiže v sobotu. O zmenách odpíš!!!
S objatím tvoja nevymeniteľná dcérka Romanka http://emailnew.azet.sk/img/pictures2/vesele/56.gif

hm,pekne....vy nebyvate spolu?
inak 12.2.oslavujem tiez narodeniny.bezo zmien uz par rockov....;)
Žabinka
02.02.11,12:04
hm,pekne....vy nebyvate spolu?
inak 12.2.oslavujem tiez narodeniny.bezo zmien uz par rockov....;)
ale pravdaže bývame spolu, ale robí si veľkú oslavu narodenín a vyjednáva každý deň nové podmienky... pred chvíľou to bol jedálny lístok.:D tie dievčatá sú veľmi zábavné, narodeniny má 14.2., najprv sa nevedeli dohodnúť na dátume, teraz na jedálnom lístku.. čo ma ešte čaká? :D
Oliwa
02.02.11,13:31
Svadba...
ivka70
02.02.11,13:33
Ta je este daleko, medzitym este x dalsich veci :)
osky
02.02.11,13:41
ale pravdaže bývame spolu, ale robí si veľkú oslavu narodenín a vyjednáva každý deň nové podmienky... pred chvíľou to bol jedálny lístok.:D tie dievčatá sú veľmi zábavné, narodeniny má 14.2., najprv sa nevedeli dohodnúť na dátume, teraz na jedálnom lístku.. čo ma ešte čaká? :D

teda,tak ti poviem,ze to bol urcite najkrajsi valentinsky darcek v tvojom zivote,ked sa ti narodila,ci nie???
a co ta este caka?
no jedno viem celkom iste-po tej oslave-UPRATOVANIE;):---
misoft
02.02.11,19:08
Mojej 3/4 v škôlke jedno chlapča oznámilo (bude karneval): "Teta, ty by si mohla byť Batman, čierne vlasy máš, stačia len uši a čierny plášť."
Keď mi toto povedala, tak moja plávajúca podlaha dosť utrpela - padol som od smiechu na zem.
http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/85.gif
hubatá
05.02.11,07:51
Spomínam si na jednu krásnu vetu, ktorú povedala moja dcéra (vtedy 4r.), keď som doniesla jej bračeka domov z pôrodnice:
-"...... a teraz sme už všetci doma, že mami ?"
uct2007
05.02.11,07:58
Naša malá mi porozprávala svoj včerajší "zážitok" zo školky:
"Starká....(chi,chi)...si predstav,že ten Maťko ma chcel pusinkovať (zase smiech)
a ja jej na to: "A čo si mu na to povedala ???"
"Noooo, ja som mu povedalaaa, že nech si bozkáva doma svojich mackov" :) :) :)
uct2007
05.02.11,08:03
Malá bola na zápis do prvého ročníka. Pani učiteľka ju všeličo skúšala, rátať... písmená - to už ona ovláda. Takže ju učiteľka pochválila. Malá sa otočila na maminu, mrkla na ňu a ukázala s palcom yes, yes, yes - na to sa aj učiteľka rozosmiala a povedala:
"Tak ona sa nám tu nestratí" :) :)
hubatá
05.02.11,08:22
-"Láááádio sexpléééés !!!" - pospevuje si vnučka pri znelke Rádia Expres.
ludmilla
05.02.11,09:45
Spomínam si na jednu krásnu vetu, ktorú povedala moja dcéra (vtedy 4r.), keď som doniesla jej bračeka domov z pôrodnice:
-"...... a teraz sme už všetci doma, že mami ?"

Keď sme z pôrodnice priniesli Adama, dcéra mala vtedy 11 rokov a túžila po Ninke :rolleyes:
V škole sa jej pani učiteľka spýtala: "janka, už máš brata doma?"
A naša dcéra:"Mám, ... je škaredý, vyzerá ako mimozemšťan:eek:"

Vedela som, že je sklamaná, ale až takto?!:confused:
Oliwa
05.02.11,09:55
-"Láááádio sexpléééés !!!" - pospevuje si vnučka pri znelke Rádia Expres.
To mi pripomenulo moju kedysi malú dcérku. Zakaždým, keď išla v telke reklamá na kávu Jacobs, s exotickou šálkou v tmavomodrom dekore, na ktorej bola nejaká Šeherezáda so svojím Omarom a zaznelo - "Jacobs, aróma zblíženia", malá vykrikovala:
Jakobs, ajomňa zblízania... :)
Oliwa
05.02.11,09:59
Dcérka bola ešte malá keď sa v kostole spievala detská pieseň "Zvelebený si Bože na veky...", naša speváčka sa zapojila a na plné hrdlo spievala "Zeelený si Bože na veky..." :D:D:D
Oliwa
05.02.11,10:01
Keď sme z pôrodnice priniesli Adama, dcéra mala vtedy 11 rokov a túžila po Ninke :rolleyes:
V škole sa jej pani učiteľka spýtala: "janka, už máš brata doma?"
A naša dcéra:"Mám, ... je škaredý, vyzerá ako mimozemšťan:eek:"

Vedela som, že je sklamaná, ale až takto?!:confused:
A ako vyzerá ten mimozemšťan dnes? Predpokladám, že z neho vyrástol veľký fešák... ;):)
Oliwa
05.02.11,10:09
Kmotra bola na gastroskopii a zistili jej na žalúdku polyp. Požiadala ma, aby som nejaké informácie o tom našla na nete.
Tak som zadala do vyhľadávača "polyp v žalúdku"...
Po mne sa išiel na počítač hrať syn a zrejme sa mu podarilo kliknúť na históriu...
Večer sa ma pýta: Mami, a Ty si prečo hľadala "pohyb v žalúdku"? :D:D:D

To je strašné, človeka už kontrolujú vlastné deti... :(
Bol totiž prihlásený pod mojím heslom... :)
ludmilla
05.02.11,10:12
A ako vyzerá ten mimozemšťan dnes? Predpokladám, že z neho vyrástol veľký fešák... ;):)

... no samozrejme :):) dnes má 10 rokov a o 4 mesiace mu Janka porodí synovca alebo neter, Adam túži po synovcovi :D:D necháme sa prekvapiť ....
Oliwa
05.02.11,10:17
Žeby ďalší mimozemšťan? ;):D To hádam nie... :) Všetky bábätká sú krásne - teda pre ich mamičky a babičky určite, horšie je to niekedy s ich vlastnými súrodencami... :) Ešteže ich to po rokoch prejde. ;)
ludmilla
05.02.11,10:19
:D:D:D prežijeme :D:D
Oliwa
05.02.11,10:22
:):) Synátor má "príležitosť" tú úprimnosť svojej veľkej sestre vrátiť... :D:D Len či by to aj ocenila...;)
hubatá
06.02.11,07:02
Joj, ako len bude ľúbiť "mimozemšťana" - až bude mať tak 2-3 roky, uvidíš ako budú spolu vyvádzať, až sa bude chalupa triasť.
hubatá
06.02.11,07:18
Keď bol syn malý, tak mi na jednej svadbe vyrobil takúto hanbu keď zakričal na celú sálu od stola s malými deťmi smerom k nášmu dlhočiznému, kde sedeli dospelí:

- "mamííííí ..... a keď nám budú baliť kuchárky zákusky, tak im povedz aby nám zabalili aj pohár tohoto majonézového šalátu .... !!!
Oliwa
06.02.11,09:57
To zas moja /vtedy/ malá dcéra /pre zmenu/ na kare, ktorý bol v reštaurácii, rovnako "nenápadne" zvolala "Mamííí, pozri, aké pekné lustre, aj my doma máme taký, však?" :eek: Načo sa všetky hlavy zdvihli od taniera so slepačou polievkou k stropu :D:D:D, z ktorého viselo asi 30 sklenených gúľ - a jednu takú sme mali aj my doma v kuchyni, keďže na drahší luster vtedy neboli peniaze... :o
Oliwa
06.02.11,10:05
A ešte niečo k tomu karu. Reakcia môjho vtedy ešte menšieho syna, ktorý si matne pamätal, že už kedysi na nejakej hostine bol /uňho vtedy svadba = kar = veľa ľudí = veľa občerstvenia :)/.

Keď nás počul, ako sa rozprávame o pohrebe /zomrela mi teta/, sa "potešil" a zvolal: "Mami, a bude aj hostina? Hurá, už sa teším na kar!" :eek::D:D:D
Oliwa
06.02.11,10:22
Neďaleko nás si kúpil dom p. Soukup /zhodou okolností môj bývalý profesor/ a začal v ňom robiť nejaké stavebné úpravy, aby sa mohli nasťahovať. Vracali sme sa so synom domov s nákupom, odomykala som bránu a z ničoho nič sa ma syn pýta: Mami, a ten nákup kde teraz býva :eek:? Tak mu hovorím: predsa tam, kde vždy - v špajzi a v kuchyni... :)

Ako vzápätí vysvitlo, mal na mysli pána suseda - len si nevedel spomenúť na jeho meno - však čo, Soukup alebo Nákup... :D:D
uct2007
06.02.11,10:26
Malá (6.r.) mi hovorí:
"Starká, ja by som chcela mať takého muža ako je krstný...
no určite budem mať smolu a natrafím na nejakého hlupáka" :)
Oliwa
06.02.11,16:15
To zase naša teen /ťažkých 14r./, má obdobia, keď jej ide na nervy každý, vrátane jej samej. Keď sa nepohodne s manželom /obaja sú levy :D/, vtedy prevráti oči a vzdychne: Teda mami, čo si Ty na ňom videla, keď si si ho vzala!!! :):(
Skôr ako by stihol manžel akokoľvek zareagovať, syn to zaklincoval:
Nevieš, mamina si ocina zobrala predsa z ľútosti! :eek::---

To sa už na žiadnu reakciu nezmohol nielen muž, ale ani ja... Teda ak nerátam smiech... :D:D:D
Kde na to tie deti chodia...
Oliwa
08.02.11,19:50
Dnes môj malý zase perlil... Z ničoho nič hovorí: "Mami, ja sa mám tak rád!" :eek: Pozrela som naňho od šporáka, že či to nebol "preklep", lebo obyčajne tak hovorí mne - "Mami, ja Ťa mám tak rád!":) Ale on že nie, že je to správne a povedal to preto, aby som nežiarlila - na seba!!! :D:D:D Tá jeho logika, to niekedy nemá chybu... :rolleyes:
Oliwa
08.02.11,20:09
Umývala som riady, keď syn spustil: Mami, však je pravda, že ženy žijú dlhšie? Tak v tom prípade viem, ako oklamať vek! :eek:
Keď budem starý, prezlečiem sa za ženu, aby som žil ešte dlhšie, a dožijem sa veku ako - Jeruzalem! :eek: Kým som sa zmohla na akúkoľvek reakciu, zaznelo - pardon, Matuzalem! :D:D:D
Oliwa
09.02.11,10:47
Syn veľmi rád číta - všetko, čo mu príde pod ruku /keby bol potlačený toaletný papier, tak číta aj ten :)/ - vtipy nevynímajúc, a o blondínkach zvlášť. Aj keď sa ho snažím vychovávať v úcte k dievčatám ako budúcim ženám, ale neviem, neviem, aké ovocie to prinesie...:rolleyes:
Minule sa ma pýta: "Mami, vieš, ako sa cíti mozgová bunka v hlave blondínky?":eek: Osamelo...:D
misoft
09.02.11,11:05
Oliwa: Tvoj chlapec je asi z vtipného cesta - humor ho neopúšťa, je to teda poriadna veselá kopa.
Oliwa
09.02.11,11:22
Dúfam, že mu to čo najdlhšie vydrží ... Teda ak medzitým nezdražie aj zmysel pre humor. :D Lebo v tejto mizérii je to jedna z mála vecí, ktorú máme zdarma... :(
lusielaL
09.02.11,19:57
Nase deti sa prave hraju na televizne noviny,a starsia dcerka hlasi:vytajte pri ohlade sprav:Martin Siska hral hokej a zlomil si lúčnu kost.
Oliwa
10.02.11,14:40
Dúfam, že som to tu ešte nespomínala:
Keď mala dcérka asi 2 roky, ako každé dieťa, všímala si svet okolo seba. Svokra odoberala Slovenku a občas ju spolu listovali a ona jej k tomu robila výklad, keďže malá nevedela čítať... :)

A tak sa stávali situácie, že keď sme raz išli okolo rozostavaného domu, malá sa spýtala: Mami, to je Hijoslávia? :eek:
Novostavbu domu považovala za zrúcaniny z článku o vtedy bombardovanej Juhoslávii... :rolleyes:

Inokedy sme boli na prechádzke a na druhej strane rieky bola záhradkárska osada. Drevené búdy, na strechách farebné plechy, sudy s vodou... A moja sa spýtala: Mami, tam žijú tí úbohí čelnáci? /rozumej černáci čiže černosi/:D:D:D To zasa v Slovenke videla nejakú cestopisnú reportáž o africkom slume... Chudáci záhradkári, ani netušili, kam ich to moje dieťa degradovalo... :---
Oliwa
10.02.11,14:52
Deti sa vedia obdivuhodne vynájsť. Dcérka mohla mať asi 1,5 roka, učila sa rozprávať, keď jedného dňa počas prechádzky vystrčila z kočíka svoju malú rúčku, niekam ukázala a vykríkla: Amen, had! :eek: V prvom momente som nechápala - veď kde by sa už v meste zobral na ulici had... Ale ako matka pripravená chrániť svoje mláďa pred útokom hada som spozornela... :mad: Ale malá trvala na svojom. Tak som sa pozrela lepšie, kam to ukazuje a došlo mi to! :D:D:D

V diaľke zbadala miestnu dominantu - katedrálu - takže preto "Amen". :)
A keďže sídli na kopci a hovorí sa jej hrad - takže preto "had". :)
A tak bola záhada o hadovi, ktorému bolo takmer amen - vyriešená... ;)
Emwa
10.02.11,14:58
Maly 2.5 rocny Risko isiel prvykrat do skolky. Vecer som sa dozvedela, ze a hned v skolke zbil dievcatko. Hovorim mu : Risko, dievcatka nebijeme, davame na nich pozor. Preco si ju zbil? Odpoved : Ja nie, hem som ju udev /preklad/ len som ju udrel.
to nie je bitka, ze ????
Oliwa
10.02.11,15:09
Včera mi manžel hovoril o kamarátovi, ktorý má syna prváčika. Malý dostal v škole prvé prasiatko a keďže tušil, že je zle, aby to rodičia nezbadali - vystrihol si ho... :D:D:D
Žabinka
10.02.11,16:45
S mužom sme viedli debatu o tom, kam by mohol ísť náš prostredníček na strednú školu (je ôsmak, tak už by sa aj mal nad tým zamýšľať...) a dcéra do toho hovorí: Veď to je jedno, ty si chodila na zdravotnú a robíš kancelárku - chcela povedať v kancelárii a sekretárku naraz.
misoft
10.02.11,17:20
V diaľke zbadala miestnu dominantu - katedrálu - takže preto "Amen".
A keďže sídli na kopci a hovorí sa jej hrad - takže preto "had".
A tak bola záhada o hadovi, ktorému bolo takmer amen - vyriešená...
Perfektná logika - asociovať predmet s inými - priam geniálne.
Oliwa
10.02.11,17:27
S mužom sme viedli debatu o tom, kam by mohol ísť náš prostredníček na strednú školu (je ôsmak, tak už by sa aj mal nad tým zamýšľať...) a dcéra do toho hovorí: Veď to je jedno, ty si chodila na zdravotnú a robíš kancelárku - chcela povedať v kancelárii a sekretárku naraz.
A je to vonku! ;) Takže Ty si Angela Merkelová osobne. :) A že vraj - Žabinka ...:D:D:D
Žabinka
10.02.11,17:29
A je to vonku! ;) Takže Ty si Angela Merkelová osobne. :) A že vraj - Žabinka ...:D:D:D
Aléé, oné, no, veď tak dobre.. Keď už je to vonku...
Oliwa
10.02.11,17:53
S mužom sme viedli debatu o tom, kam by mohol ísť náš prostredníček na strednú školu (je ôsmak, tak už by sa aj mal nad tým zamýšľať...) a dcéra do toho hovorí: Veď to je jedno, ty si chodila na zdravotnú a robíš kancelárku - chcela povedať v kancelárii a sekretárku naraz.

To mi pripomenulo podobne náhodne vzniknuté novotvary: :)
1. jeden kolega sa volá Turoň a druhý Urban - obaja sú IT a raz sa mi z nich podarilo nechtiac spraviť Turban... :D

2. jedna kolegyňa sa volá Betka a druhá Božka - namiesto Betka s Božkou som povedala Botka s Bežkou... :D
Když se daří, tak se daří...
misoft
10.02.11,17:57
Veď do bežiek sa musia dať aj botky :D:D:D
Oliwa
10.02.11,18:03
Kolegyňa Betka mala v ten deň bodkované tričko... Takže zrejme zapracovalo moje podvedomie a preto tá asociácia... :)
Tweety
10.02.11,18:45
Dedušovi ( polovičke) som len tak z kratochvíle, v takej dobrej pohode, povedala: si ty teda ale šiši, malá Laurinka sa zasmiala. Dedo sa bráni, babka je šiši. Malá vážne oponuje, nie Maji, ty si dedo šiši.
kukurička
10.02.11,19:19
Synovec /5r./ pribehol z detskej izby, kde sa hral s ocinom a bratom a vyjednával s maminou, že on by chcel, aby mali sestričku, lebo ona je doma sama dievča. Keď sa mu snažila vysvetliť, že to tak nemusí byť, že čo keď by sa stalo, že sa narodí chlapček, tak sa tak strašne rozplakal, že ho nemohli utíšiť. :D
/V lete bude záhada vyriešená, len ešte nevedia či k spokojnosti malého/.
evuš
11.02.11,07:06
Včera mi manžel hovoril o kamarátovi, ktorý má syna prváčika. Malý dostal v škole prvé prasiatko a keďže tušil, že je zle, aby to rodičia nezbadali - vystrihol si ho... :D:D:D

No, to poznám.... Náš prváčik načapal za písanie 2. Asi o dva dni, keď sme išli písať DÚ a hľadala som stranu - zíram ako Vizír.... Namiesto 2 krásna 1* ..... No samoška, prepísal si to.... Keby som mu však nakázala nakresliť hviezdičku, tak ju nenakreslí - no táto bola ako z učebnice :D
plada
11.02.11,08:18
No, to poznám.... Náš prváčik načapal za písanie 2. Asi o dva dni, keď sme išli písať DÚ a hľadala som stranu - zíram ako Vizír.... Namiesto 2 krásna 1* ..... No samoška, prepísal si to.... Keby som mu však nakázala nakresliť hviezdičku, tak ju nenakreslí - no táto bola ako z učebnice :D
No vidíš, aký je kreatívny a pritom je aj šikovný, ten sa v živote nestratí.............
evulik
11.02.11,09:13
Podla mojej 4 rocnej "boli moji rodicia na sluBOZNEJ ceste" (sluzobna cesta)
Oliwa
11.02.11,09:37
A mohli ju hneď spojiť aj so svadobnou.... :D
witch
11.02.11,11:31
Moja dcérka (11) ma minule pekne utrela. Večer (kedy inokedy ) prišla, či nemám požičať trojuholník, že potrebuje na geometriu. Nemala som, trochu ju sfukla, že na to prišla až tak neskoro. Potom ma napadlo, že zavolám kamoške, ktorá mala o chvíľu prísť, aby doniesla troj. svojej dcéry. Išla som malej povedať ako som to pekne zariadila a čakala aspoň "ďakujem". Malá sa na mňa pozrela a so zdvihnutým obočím sa spýtala: "A kružítko?":cool:
Išla som do kolien:eek:.. a do vývrtky::mad:
Zvalik
11.02.11,11:45
Moja dcérka (11) ma minule pekne utrela. Večer (kedy inokedy ) prišla, či nemám požičať trojuholník, že potrebuje na geometriu. Nemala som, trochu ju sfukla, že na to prišla až tak neskoro. Potom ma napadlo, že zavolám kamoške, ktorá mala o chvíľu prísť, aby doniesla troj. svojej dcéry. Išla som malej povedať ako som to pekne zariadila a čakala aspoň "ďakujem". Malá sa na mňa pozrela a so zdvihnutým obočím sa spýtala: "A kružítko?":cool:
Išla som do kolien:eek:.. a do vývrtky::mad:

tak toto poznám aj ja, tiež u mojej 11 ročnej slečny:rolleyes::)...
Oliwa
11.02.11,11:54
Teda dámy, to čo ste za nezodpovedné matere :), keď nemáte doma v zásobe pravítka a kružitká.... :D:D:D
To mńa sa tento problém netýka. Dcéra má "už" 14 a syn "ešte len" 9. :---
A kdyby něco - suseda to istí... Má oproti v dome obchod - Papiernictvo....:D:D:D
PS: Susedov si treba vedieť vybrať... :)
Oliwa
11.02.11,11:59
A už keď sme pri tej mojej susede... Keď sa pred rokmi prisťahovali, moja malá si nevedela zapamätať meno susedinej dcéry, ktorá sa volala Dianka. Moja jej hovorila - Indiánka... :D:D:D
plada
11.02.11,12:14
Moja dcérka (11) ma minule pekne utrela. Večer (kedy inokedy ) prišla, či nemám požičať trojuholník, že potrebuje na geometriu. Nemala som, trochu ju sfukla, že na to prišla až tak neskoro. Potom ma napadlo, že zavolám kamoške, ktorá mala o chvíľu prísť, aby doniesla troj. svojej dcéry. Išla som malej povedať ako som to pekne zariadila a čakala aspoň "ďakujem". Malá sa na mňa pozrela a so zdvihnutým obočím sa spýtala: "A kružítko?":cool:
Išla som do kolien:eek:.. a do vývrtky::mad:
Ja neviem, Ty si nechodila do školy, nevieš, čo potrebujú štvrtáci na geometriu?
Dúfam, že aspoň ceruzky si mala nachystané a zastrúhané.
hubatá
11.02.11,12:52
Medzi súrodencami:
- "ticho buď, nebúchaj, bolí ma hlava !" - hovorí dcéra synovi
-" ti šibe..... ako môže niečo čo je duté - bolieť ?" - podpichuje ju syn.
lusielaL
11.02.11,13:05
Teda dámy, to čo ste za nezodpovedné matere :), keď nemáte doma v zásobe pravítka a kružitká.... :D:D:D
To mńa sa tento problém netýka. Dcéra má "už" 14 a syn "ešte len" 9. :---
A kdyby něco - suseda to istí... Má oproti v dome obchod - Papiernictvo....:D:D:D
PS: Susedov si treba vedieť vybrať... :)
To moja prvacka ma takto v zasobe pera Tornado,ved co ked spoluziakom bude chybat???A niekedy nema ani pani ucitelka!minule zahlasila.
Oliwa
11.02.11,13:09
No vidíš - možno budúca majiteľka veľkoobchodu s kancelárskymi potrebami :D. V horšom prípade - majiteľka požičovne :).
witch
11.02.11,13:46
Ja neviem, Ty si nechodila do školy, nevieš, čo potrebujú štvrtáci na geometriu?
Dúfam, že aspoň ceruzky si mala nachystané a zastrúhané.

Priznám sa, nemala, mala som len lepidlo :(. Ale malá je už piatačka, asi som sa nechala uniesť, že na druhom stupni bude zodpovednejšia :rolleyes:. Komentár k 2. stupni sa mi dostal pri polročnom vysvedčení, keď prvýkrát nemala samé1: Však už som na 2. stupni, už samé mať nemusím! (jej starší brat mal tiež samé naposledy vo 4. ročníku, ale ten chodí na 8 ročný gympel - že tam je to náročnejšie, to ju netrápi).
A dvojku zo Sj zdôvodnila: keď ja na tú slovenčinu nie som, ako tatinko. :D
misoft
11.02.11,14:21
Kočky! To samé je aj u mňa. Moja šestáska :D sa dovalí v piatok z intráku, praští kabelu do kúta a ta het na čavargoše. A šoky potom zažívam v nedeľu okolo obeda, keď zahlási: "Ocííííííí, potrebujem, aby si mi kúpil.... " a začne menovať zoznam. Vtip je v tom, že sa to dá kúpiť len v papiernictve, alebo špecializovanom obchode. Pýtam, sa, že kedy to potrebuje. Odpoveď: Včera už bolo neskoro a to už odchádza späť na intrák. Tak jej (trúbe) vravím, nech si to namaľuje, keď mi to oznamuje vtedy, keď sú tie obchody zatvorené.
Hľa, dnešná mládež. Trieska to s ňou o stenu, myslí to na boh vie čo, ale chcú to hneď, najskôr včera.
Oliwa
11.02.11,16:57
Myšáčik, keby Ti to pomohlo /ako prevencia proti Tvojim víkendovým infarktovým stavom :)/, vedľa tej našej susedy, čo má to papiernictvo, je voľný pozemok ;) /už len postaviť dom a nasťahovať sa :D/. Len to máš asi kúsok od ruky, keď si až z ďalekého východu... :(
Oliwa
11.02.11,17:01
Priznám sa, nemala, mala som len lepidlo :(. Ale malá je už piatačka, asi som sa nechala uniesť, že na druhom stupni bude zodpovednejšia :rolleyes:. Komentár k 2. stupni sa mi dostal pri polročnom vysvedčení, keď prvýkrát nemala samé1: Však už som na 2. stupni, už samé mať nemusím! (jej starší brat mal tiež samé naposledy vo 4. ročníku, ale ten chodí na 8 ročný gympel - že tam je to náročnejšie, to ju netrápi).
A dvojku zo Sj zdôvodnila: keď ja na tú slovenčinu nie som, ako tatinko. :D
A tatíček je akej národnosti ;) - nejakej minoritnej? :D
misoft
11.02.11,17:03
Asi sa naučím čarovať :D a budem sa "premiestňovať".
Oliwa
11.02.11,17:06
Prípadne lietať na metle a bude z Teba Miso Softer ... :)
misoft
11.02.11,17:14
SMatilda
11.02.11,17:16
A už keď sme pri tej mojej susede... Keď sa pred rokmi prisťahovali, moja malá si nevedela zapamätať meno susedinej dcéry, ktorá sa volala Dianka. Moja jej hovorila - Indiánka... :D:D:D
Moja malá neter si nevedela zapamatať mená svojích sesterníc lebo boli až dve!! Mirka a Evka. Volala ich veľká Mirka, malá Mirka. Keď sme ju opravili to je Evka nie Mirka tak sa preorientovala- veľká Evka, malá Evka :)
Oliwa
11.02.11,17:20
To zase ja mám sesternicu, ktorá sa volá Milka. Jej manžel je Milan.
Môj syn ich kedysi volal ujo Milan a teta Milanka... :D
Kazu
11.02.11,19:22
Teda dámy, to čo ste za nezodpovedné matere :), keď nemáte doma v zásobe pravítka a kružitká.... :D:D:D
To mńa sa tento problém netýka. Dcéra má "už" 14 a syn "ešte len" 9. :---
A kdyby něco - suseda to istí... Má oproti v dome obchod - Papiernictvo....:D:D:D
PS: Susedov si treba vedieť vybrať... :)

Ako mater si už tú nezodpovednosť môžem dovoliť, ale ako babka by som to neriskovala. Ja mám stále plný šuplík pravítiek, trojuholníkov, ceruziek s gumou na konci, lacných penteliek a večných pier. Tá moja vnučka má "už" 13 a v školskej taške má asi draka. Okamžite zožerie každé pravítko:D
jozka56
11.02.11,19:29
Kazu si správna babka:D:D
Oliwa
11.02.11,19:41
Ha!!! Lenže Kazu: Ty nie si obyčajná babka :) - Ty si babka-účtovníčka... ;)
A nenainštalovala si malej do školskej tašky náhodou toho Tvojho Draka :D:D:D - čo číha aj z Tvojho profilu? :eek:
Kazu
11.02.11,19:58
Tá moja mladšia vnučka vnučka má štyri, ale vyrastá medzi pubertiačkami a tie ich reči nasáva ako špongia a potom si ich precvičuje na svojich bábikách. Dnes prišli a k Valentínovi dostala odo mňa barbinu s vecičkami na prezliekanie. Zopár šiltoviek, náhrdelníky, slnečné okuliare, čelenky, keď som to vydolovala z krabice bolo toho zo dve hrste:) Malá sedela pri mne v kancelárii a obliekala, vyzliekala a viedla s ňou duchaplné rozhovory. Niečo mi nepovšimnuté aj vedľa uší prešlo, len ma zrazu upútalo ako vysvetľuje bárbine: "No moja miláááá, nikto nie je dokonalý" pár sekúnd obracala paňu v rukách a tak škodoradostne dodala: "Ver mi, že ani ttty":D A keby ste vedeli ako hlboko som klesla. :--- Ja som sa s tou nedokonalou bárbinou oženila :D:D:D Na svoju obhajobu uvádzam, že som bola prinútená :D:D:D A potom som sa oženila aj sprinceznou, tá bola dokonalá, závoj mala z uteráka :D
Kvaka
11.02.11,20:33
Mne dnes dcéra napísala, čo ju pobavilo, čo niekde na webe našla:
Kamoška išla gratulovať s malou svojej mame, babke a celú cestu v aute ju učili: "Povieš, všetko najlepšie babinka" a podáš kvietok. Pri gratulácií malá podišla ku babke, sucho jej hodila kvet a hovorí: "Na, ty prerastená lasica." Pred odchodom z domu totiž pozerala na DVD Dobu ľadovú.
No, pobavilo aj mňa.
lorelei
11.02.11,20:34
Kazu, ale tam mas teda veselo :)
lorelei
11.02.11,20:37
Mne dnes dcéra napísala, čo ju pobavilo, čo niekde na webe našla:
Kamoška išla gratulovať s malou svojej mame, babke a celú cestu v aute ju učili: "Povieš, všetko najlepšie babinka" a podáš kvietok. Pri gratulácií malá podišla ku babke, sucho jej hodila kvet a hovorí: "Na, ty prerastená lasica." Pred odchodom z domu totiž pozerala na DVD Dobu ľadovú.
No, pobavilo aj mňa.

No ale ja by som chcela aj tak vidiet tie prekvapene tvare vsetkych, ked to povedala :D:D:D. Som ja ale skodoradostna, ze? Ale aj u nas sa to deje a ja sa na tom aj zabavim aj zahanbim, ale co uz, ked tie decka maju neskutocnu pamat a dokazu tak dobre citovat :).
Kvaka
11.02.11,20:43
Ešte pridám jeden výrok môjho dvojročného vnuka, ani za svet sa nechce pýtať, keď to na neho príde, kričí: babka pryč, mama pryč, dedo pryč, a potom keď už ostane sám, potlačí, príde k vani a hovorí: hovínku bude..
Oliwa
11.02.11,21:05
No ale ja by som chcela aj tak vidiet tie prekvapene tvare vsetkych, ked to povedala :D:D:D. Som ja ale skodoradostna, ze? Ale aj u nas sa to deje a ja sa na tom aj zabavim aj zahanbim, ale co uz, ked tie decka maju neskutocnu pamat a dokazu tak dobre citovat :).

Ja som tiež v prvej chvíli zamrela :eek:, že čo za dieťa to je...
Ale keď som si spomenula, ako sme boli s deťmi na prvej Dobe ľadovej v kine... :)
Ono by ani nevadilo, že si to tie decká všetko pamätajú.
Horšie je, že človek-rodič chudák ani netuší, kedy to použijú... :D:D:D
A tie chvíle sú teda nevyspytateľné...:)
Oliwa
11.02.11,21:12
Viete si predstaviť vianočný stromček, na ktorom sú: pikant, poslanky a kaplnky? :):):)

Tak tvrdila moja dcéra, keď bola malá, pretože podľa nej:
- na vrcholčeku nebola pika ale - pikant
- na stromčeku neviseli salónky ale - poslanky
- plnená figúrka bola "kaplnka" - lebo začula, ako sme sa rozprávali, že "aká plnka" je vo vnútri?
Kazu
12.02.11,09:00
Mne dnes dcéra napísala, čo ju pobavilo, čo niekde na webe našla:
Kamoška išla gratulovať s malou svojej mame, babke a celú cestu v aute ju učili: "Povieš, všetko najlepšie babinka" a podáš kvietok. Pri gratulácií malá podišla ku babke, sucho jej hodila kvet a hovorí: "Na, ty prerastená lasica." Pred odchodom z domu totiž pozerala na DVD Dobu ľadovú.
No, pobavilo aj mňa.

Moja vnučka už nejakú dobu gratuluje takto: Všetko najlepšie k tvojim narodeninám, aby si bola zdravá a aby si zdravá do roboty chodila." Nikto nevie prečo, ale musela čosi, kdesi začuť a takto si to v hlavičke zrovnala.:---
Oliwa
13.02.11,21:58
Mne moja dcérka -škôlkarka raz ku dňu matiek gratulovala takto:
"Milá mamička, všetko najlepšie ku dňu mačiek!" :eek::D:D:D
Sorry, neviem či som to spomínala v tejto rubrike... :(
misoft
13.02.11,22:15
Nevadí - ty mačka :D:D:D
Oliwa
13.02.11,22:38
Mňáááuuu... :)
Oliwa
14.02.11,06:56
Moja vnučka už nejakú dobu gratuluje takto: Všetko najlepšie k tvojim narodeninám, aby si bola zdravá a aby si zdravá do roboty chodila." Nikto nevie prečo, ale musela čosi, kdesi začuť a takto si to v hlavičke zrovnala.:---

Malá má pravdu:) ... Však hádam by si nechcela, aby Ťa do roboty - na rukách nosili! :D:D:D
Treba pekne po vlastných, kým sa dá a kým je kam ;)... Lebo keď nás raz ponesú - to už bude nem-dobre a určite to nebude do roboty - ale úplne inde... :(
witch
14.02.11,08:25
A tatíček je akej národnosti ;) - nejakej minoritnej? :D

Tatíček je Trnavského nárečia, ja som Češka a deti miešanci. A na našej uličke býva cca 90% maďarských dôchodcov:D.
Takže asi sa nie je čo čudovať dcére, že na tú Slovenčinu veľmi nie je!
Oliwa
14.02.11,08:32
Gratulujééém! Tebe aj synovi k tej jednotke:). A tatíčkovi k takej šikovnej manželke :D ... A náhodou - trnaváci sú fajn ludé, aj keď majú tvrdý oný - prízvuk... ;)
witch
14.02.11,08:46
Ďakujem za rýchlu gratuláciu, stihla som to medzi tým zmazať, nechcela som sa chváliť. :-)
witch
14.02.11,08:57
A keď už som na seba bonzla národnostný pôvod, pridám výroky syna, keď mal 2 roky a z češtiny a slovenčiny hokej. Hovoril: Som smednej, hladnej a jdu se vyčourat. A keď môj svokor mu kládol na srdce, že na Slovensku po slovensky, malý mu pohotovo odvetil: ja môžem aj česky, ja som Češák! A bolo :D!
Oliwa
14.02.11,09:30
A ja som si myslela, že na Slovensku aj v Čechách sa je, pije a čúra - rovnako... ;):D
witch
14.02.11,09:57
Niektorí možno cikajú zvrchovane :cool:
ZEvina
14.02.11,14:25
A už keď sme pri tej mojej susede... Keď sa pred rokmi prisťahovali, moja malá si nevedela zapamätať meno susedinej dcéry, ktorá sa volala Dianka. Moja jej hovorila - Indiánka... :D:D:D

Moja vnučka zasa hovorila Natálke - Natelka.
Oliwa
14.02.11,20:05
Vždy lepšie, ako keby jej hovorila Nutelka...:)
misoft
14.02.11,20:21
Tatíček je Trnavského nárečia, ja som Češka a deti miešanci.
A čo som potom ja? Otec je zo západného Slovenska (nedaleko od Trnavy), mamka je z východného Slovenska (nedaľeko od Prešova). Mne to potom logicky vychádza - som stredoslovák :D (aj moja 3/4 je zo stredného Slovenska (priamo z Brezna). Tiež som taký "miešanec".
day
14.02.11,20:29
ako sme dnes isli domov, syn sa pyta, "ideme domov", my ze "nie, ideme este do obchodu", on na to, "ja sa teda nestaram" a zaspal :D
Oliwa
14.02.11,21:28
A čo som potom ja? Otec je zo západného Slovenska (nedaleko od Trnavy), mamka je z východného Slovenska (nedaľeko od Prešova). Mne to potom logicky vychádza - som stredoslovák :D (aj moja 3/4 je zo stredného Slovenska (priamo z Brezna). Tiež som taký "miešanec".
Misoft, Ty si stredoslovák ako repa... :D
Teda pokiaľ Ťa niekto neukradne. ;)
Oliwa
15.02.11,07:30
Včera bol manžel so synom u detskej lekárky /keďže ja som nemohla/ - skolila ho viróza, ktorú si priniesol zrejme zo školy. Pýtala som sa ho, ako to zvládli a či povedali všetko, čo doma od soboty užíval.
Malý hovorí: "Ocino si ledva zapamätal dva lieky - Bezkašel a Nasivin." A Ty čo si povedal? "Že si mi dávala aj Calcium Chloratum Ivax /ten Ivax som si na krabičke nikdy nevšimla :rolleyes:/ a loj!" :eek:
Prepánajána, aký loj Ti dávam, čo si tá teta doktorka mohla myslieť?
"No nevieš - na pusu!" :D:D:D

PS: Aby nemal náhodou popraskané pery /kdyby něco/, kázala som v sobotu manželovi, aby mu kúpil tyčinku na pery bez príchute /to malý nemá rád/ - tú malú obyčajnú, akú kedysi predávali za našich čias - jelení loj... :)
Llívia
15.02.11,07:35
Nabudúce budeš musieť poslať malého ako tatinkov sprievod, keď si ledva 2 lieky zapamätá :D
Llívia
15.02.11,07:36
Už sa teším, keď začne rozprávať malý a kamarátkine dvojičky - budem mať čím prispieť aj ja :D
Oliwa
15.02.11,08:34
Však oni boli spolu a vzájomne sa doplňovali - ale aj tak zabudli na spray Tantum verde :) ... Ale ten loj ma dostal - ako keby som kŕmila sýkorku... :D
stanka.f.
18.02.11,09:48
Hanka mala asi 2,5 roka mali sme kapra vo vani a prišla do kúpelne kde bol aj manžela. Prihovorila sa kaprovi:"Budeme ťa rézať-chudátko malinké!" Prednedávnom mala na mňa otázku.Maminka pioniri žijú dlhšie?Ja by som chcela byť pionierkou.Chce sa naučiť pieseň šťastných detí.Neviem ako jej mám vysvetliť,čo pionieri boli a že už nie sú a ani nebudú. Lenka keď mala asi 1,5 roka povedala bábike černoške OPÚCECE-opica,dúfam,že to nikto nebude brať ako rasistickú poznámku.Takéto a mnohé iné hlášky majú naše deti.