LubicaN
13.03.06,07:35
...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!" http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???" http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
blondy
20.03.06,13:55
pridávam:

Môj 3,5 ročný syn namiesto : to je tvoj vankúšik povedal: to je tebavý vankúšik.
LubicaN
22.03.06,06:00
Keď sme vysvetľovali našim dcéram príbuzenské vzťahy (babka je tatinkova maminka, dedko je tatinkov tatino,...) po chvíli malá zahlásila: Aha, už viem, ujo Lubo je tatinkov sestrík.


:rolleyes: :p :o
helas
24.03.06,20:23
moje deti sú už veľké a keby vedeli, čo tu píšem...:D :D ale,
moja dcéra prišla zo školy, bola prváčka, a vraj potrebuje do školy
doniesť vrabacinu jarabina/
Nemám vád obvečený kompót /slivkový/ syn mal asi štyri roky
Marianna01
24.03.06,20:29
Moja sestre je zdravotná sestra a odmalička sa snažila deťom vysvetľovať o ľudskom tele tak, ako to v skutočne je, len v detskej reči. Tie najchúlostivejšie veci povedala odborným slovo a deťom to stačilo. Raz sa jej to vypomstilo, keď mala na návšteve kamarátka. Tá sa išla sprchovať a sestrin syn, vtedy asi 4 ročný, vošiel do kúpelne za ňou a zahlásil:
"Ja už viem, že dievčatká nemajú pipík, ale vagónium!" :D
bes
24.03.06,20:38
môj šesťročný syn mi dnes, keď pre neho prišla babka aby zasa strávil víkend mimo mamy sediacej do rána za PC s kamenným výrazom povedal že by si prial aby nabudúce cez daňové obdobie bol radšej v domove...ale to je skôr na zaplakanie ako pobavenie...:mee:
Marianna01
24.03.06,20:42
Mám ešte jeden:
Bývam dosť ďaleko od rodičov, tak si často telefonujeme. Moje deti vždy nadšene utekajú k telefónu, aby si mohli podebatiť s babinkou. Starší má 5 a mladší má necelé 3. Práve v ten deň som si robila poriadok v nevypísaných daňových priznaniach a tie staré a neplatné som im dala. Deti sa nadšene hrabali v tých priznaniach, keď volala mamka a pýtala si deti k telefónu, na čo môj starší úplne vážne a nahnevane zahlásil: Maminka, nemôžem, nevidíš, že dôležito účtujem?
ondrejvla
24.03.06,20:48
Pridám aj ja jeden, moji priatelia majú 2-ročnú dcéru a narodili sa im dvojičky. Dcéra ich dôležito pozorovala, keď ich mamina priniesla z pôrodnice domov. O chvíľu sa dvojičky ako na povel zobudili a spustili krik. Dvojročná dcérka pribehla za maminou a hovorí jej : - poď chytro, hlavy plačú...
No chudiatko, čo videlo trčať z perinky, to povedalo!
ajacik
24.03.06,21:05
:D:D:D:D:D. ja sa tu normálne rehocem, ešteže ma nik nevidí :D, teda okrem psa, ale ten ma nebonzne.
Maya1
24.03.06,21:39
Pridávam zážitok: Bolo daňové obdobie, písal sa rok 1998, môj syn mal vtedy skoro 4 roky. V jeden deň ho akosi prešla trpezlivosť pozerať sa na svoju neprítomnú a v papieroch zavalenú mamu - a vyriešil to po svojom. Zobral všetky (podotýkam cudzie) doklady čo mu prišli pod ruku - no neviete si predstaviť- a vyhodil ich z balkóna z tretieho poschodia --- na čerešňu. A tak neostávalo môjmu manželovi iné, ako v marci loziť po čerešni a zbierať - papiere...
PS: Niekedy si myslím, že ten môj syn mal dobrý nápad a nebolo by od veci to zopakovať ......................... ale bez toho zbierania....
Jana Motyčková
25.03.06,12:03
Včera dcéra (8r.) niečo pekné vyrobila, načo manžel povedal :"Z teba bude slobodná umelkyňa". Ona odpovedala : "Nie, vydatá".
Jana Motyčková
25.03.06,12:06
Mladšia dcéra si k nočnej košeli neobliekla nohavičky, načo staršia povedala - obleč si nohavičky, lebo ti prechladne bábätko.
Simonab
25.03.06,12:17
Ja mám už chalanov veľkých, ale doteraz si spomínam na to, keď bol starší syn prvák, pani učiteľka sa pýtala detí:" Aká je to veta, ktorá má na konci bodku?" A syn pohotovo odpovedal: "no predsa bodkovaná."
Aj teraz sa na nich občas zasmejem. Nedávno sa hádali, tak im manžel trošku dohováral. A keď nechceli prestať, nahneval sa. Mladší zbadal, že je ocino akýsi smutný, prišiel k nemu a hovorí mu: " Neboj oci to my len tak, to je bratská láska."
Johanka
25.03.06,12:52
Marcové hlášky mojich detí sú skôr do plaču. Gregor, 5 rokov : " Mami, a nemôžeme bývať niekde, kde by si nemusela stále pracovať? Aj pani učiteľka sa pýtala, prečo stále so mnou chodí do škôlky tatinko? Povedal som, že neviem, lebo som Ťa už dlho nevidel." Ktovie, čo si tá baba myslí...:D
abel
26.03.06,07:32
Môj syn bol prváčik ešte v 1988 a hneď prvý deň v škole mali "mierovú hodinu". Pani učiteľka im ukázala obrázok Lenina a spýtala sa, kto ho pozná. Samozrejme, že môj uvedomelý syn. Postavil sa a povedal:" To je Koštiar nesmrteľný." Asi týždeň predtým bola totiž v TV bábková rozprávka a ten "Koštiar" vyzeral presne tak isto, len mal trochu dlhšie vlasy.
adka2001
26.03.06,07:51
Tak aj ja mám taký malý príspevok - mám momentálne 3 ročného syna, s ktorým sme absolvovali včera jednu oslavu 50-tky. Hneď na začiatku sme meškali, lebo som to nestíhala, veď kvôli 3 riadkom ma počkajú, a ako nás rodina vítala, tak sa pýtali, kde sme toľko boli. Odpoveď nášho synáčika - hneď prvá, aby sme ho náhodou nepredbehli bola - Mama to musela predsa tomu ujovi poriadne urobiť?! Výbuch smiechu bol namieste. Potom keď už bol taký frajer, tak všetkým na všetko odpovedal buď "no to určite", a najobľúbenejší slang - keď doúčtujem, tak ....
Máte asi predstavu ako sa na mňa všetci tí rodinný príslušníci pozerali. A tie reči ... keby si chodila do práce ... tak by ... . Chúďa dieťa, nemá matku, iba účtovníčku. Asi túto prácu pre tých okoloidúcich igelitkových podnikateľov, ktorí si myslia že to účtujeme z brucha, a chceme ich ozbíjať, robím iba a iba pre seba.
Daska
26.03.06,07:54
Po precitani vsetkych vasich prispevkov pridam aj ja jeden so slzami v ociach (to od toho aka som urehotana...:D:D:D):

aku mame pretechnizovanu dobu:

Moj starsi syn ked mal 5 rokov zacal chodit do skolky, ked sa raz vratil domov, som sa ho opytala ci im pani ucitelka cita rozpravky ked si idu lahnut. On na to s vaznou tvarou: Nie maminka, ona si nieco robi na takom pocitaci bez monitora...

(PS. ak by ste nahodou nevedeli co to bolo, tak pisaci stroj...)
LubicaN
27.03.06,10:04
Včera sme šli gratulovať švagrovi k meninám. Moje baby sa vyobliekali - pekné šaty, biele pančušky... Vravím im: Keď sa tak na Vás pozerám aké ste dnes krásne, nech si ja dám hocičo, budem najškaredšia.

A tá menšia (3 roky) mi na to: Ale my Ťa ľúbime aj takú tučnú a škaredú, veď Ty si taká naša malá Dorotka.

:D :D :D :D :D

elli
27.03.06,10:15
Moje dieta, ked sa ucilo hovorit, kazdym novym slovom pomenovavalo vsetky veci rovnakeho druhu. Takze HAVO bola okrem psa aj macka a mucha (vsetky zvierata) a pod.
Trapas nastal, ked sa naucila APA (otec), a radostne a nahlas, ako to deti vedia, takto titulovala okoloiducich cudzich panov :-(
elli
27.03.06,10:20
...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!" http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???" http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif

Moja (tiez Laura) mala svojho casu termin "vyplazit brucho" :-)
blondy
27.03.06,11:31
syn ma pozoroval pri kúpaní a pýta sa : prečo to máš?(myslel prsia), tak mu vravím : keď si bol maličký pil si z tade mliečko. Po chvíli rozmýšľania ukáže najprv na jeden a potom na druhý prsník a pýta sa ešte : z tade mliečko a z toho kakauko?


moja dcéra keď asi ako 5-ročná prvý krát videla trolejbus vykríkla : Aha vešiakový autobus!!
vema
27.03.06,12:17
Mám synovca, ktorý nosí okuliare.Môj syn, keď sa učil rozprávať,tak sme sa tešili ako mu to dobre ide a pýtali sme sa: Peťko,povedz nám, čo má Mirko na nose a on "šušeň !
ajacik
27.03.06,15:13
Mám synovca, ktorý nosí okuliare.Môj syn, keď sa učil rozprávať,tak sme sa tešili ako mu to dobre ide a pýtali sme sa: Peťko,povedz nám, čo má Mirko na nose a on "šušeň !

:D:D:D:D:D:D:D
kukučka
27.03.06,15:28
Protest mladšieho súrodenca, keď dostal obliecť niečo po staršom:
- Keby bol škuľavec, aj škulky by som po ňom zdedil!
Zita5
27.03.06,15:32
Môj vnúčik má 2 roky- používa slová :
tač - čaj
batutu - baterka
tantuntu - tatinko
vas - hlas
na otázku ako ideš domov - odpovedá na patate /PASSAT/
detatko - dievčatko
hať - hrať
tantujtuj- tancuj
Johanka
27.03.06,15:58
syn ma pozoroval pri kúpaní a pýta sa : prečo to máš?(myslel prsia), tak mu vravím : keď si bol maličký pil si z tade mliečko. Po chvíli rozmýšľania ukáže najprv na jeden a potom na druhý prsník a pýta sa ešte : z tade mliečko a z toho kakauko?

Ja som môjho mladšieho kojila 3,5 roka. Dnes má päť . Po večeroch sa ku mne túli a stále vzdychá - dudičky moje milované, prečo už nemáte mliečko...
babenko1
27.03.06,16:11
S mojim 4,5 ročným synom sme išli k doktorke a hovorím mu, že bude musieť otvoriť pusinku, že pani doktorka mu pozrie do krčiku. Miško sa nachvíľu zamyslel a povedal: Dá mi preč hlavu? :D
Marianna01
27.03.06,21:27
Môj mladší syn dlho nehovoril, a keď začal čosi rozprávať, vymýšľal si slová:
mama dunda - povel, aby som mu spievala uspávanku
monim - mliečko
vajom - zavriem
a starší nevyslovoval r a l, namiesto toho prehltol písmeno, a tak mu vyšlo:
soko áoh - sokol rároh
úa - rúra
kotó - kotol
samozrejme sme vymýšľali vety s čo najviac r a l a veľmi dobre sme sa bavili. A malý bol rád, že je stredobodom pozornosti :)
SERVIS
28.03.06,05:58
Náš syn s nami spával /na svojej posteli/ v našej spálni. Vždy keď sme večer zaľahli, on už o dve minútky spal. Samozrejme, že manžel len na to čakal, a začal odhŕňať paplóny. Vtom syn zdvihol hlavu a hovorí:
- Čo tam vy dvaja šuchocete, ešte nespím! Zase chcete robiť deti?! Povedal som že setričku nechcem.-
LubicaN
28.03.06,06:41
"Náš syn s nami spával /na svojej posteli/ v našej spálni. Vždy keď sme večer zaľahli, on už o dve minútky spal. Samozrejme, že manžel len na to čakal, a začal odhŕňať paplóny. Vtom syn zdvihol hlavu a hovorí:
- Čo tam vy dvaja šuchocete, ešte nespím! Zase chcete robiť deti?! Povedal som že setričku nechcem.-"

...to bolo peknéééééé!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D

Mne moje deti zakázali odpratať kočík a oblečenie pre bábätká, lebo ako povedala trojročná Laura, my sme ešte neskončili! Práve včera mi cestou domou v autobuse vraví: Maminka, bolí ma bruško, pozri sa, či sa mi už nerodí bábo...

:confused: :confused: :confused: :confused:

No a staršia ma vyhrešila, že prečo som bola u doktora, aby ju vybral z bruška, že ona predsa bude tlačiť (v nejakom filme, čo sledovala prebiehal pôrod a vraveli :mamička tlačte...)

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
tina001
28.03.06,17:19
3,5 ročná vnučka ma poučila ako mám získať peniaze na kúpu auta:
"To musíš ísť do obchodu (do potravín), niečo malé si kúpiš, potom Ti teta pokladníčka dá peniažky a môžeš si ísť kúpiť auto".
adka2001
28.03.06,20:43
Najnovší príspevok môjho 3-ročného synáčika bol dnes po tom čo som ho v nedeľu presťahovala k starým rodičom, včera večer dostal horúčky, tak som mu cez telefón naordinovala lieky, a keďže mu nezabrali, tak som dnes ušla od DP opozdilcov a o šiestej večer sme sa vybrali na pohotovosť. Službukonajúca lekárka so sestričkou na súkromnej pohotovosti pozerali práve hokej, tak sa k nim pridal, a "slušne" nadával - hupý, sepý, poni sa - preklad myslím nepotrebujete. Potom ho doktorka vyšetrila, vypísala recept ... všetko vybavené. A ako sme nasadali k manželovi do auta, ktorý nás čakal vonku, na jeho otázku, ktorú položil mne - AKO? Predbehol ma v odpovedi - všetko vybavené, ja idem k dedikovi s ečikmi a mamika stihne svoje teminy. En mi iberem eky - preklad - idem k dedovi s liekmi, mama stihne termíny, len mi vyberte lieky. Super čo? Už mi stihol povedať - ako sa teší na tento víkend, že sa bude môcť vrátiť domov a budem sa s ním hrať ..., lebo už sa to konečne skončí. V nedeľu klienta privítal - a ty tu čo ešte chceš, nevieš kedy chodia slušní ľudia? Nie že by som si to mrmlala popod nos tesne pred tým , ale úprimnosti detí sa nedá zabrániť
Ivenka
28.03.06,21:29
Vopred sa ospravedlňujem za neslušnosť. Babka čakala s mojim synom, keď mal 4 roky na električku a malý hovorí: Ježiši Kriste kedy príde ta električka. Babka na to: Tak sa nehovorí Ježiši Kriste. A môj syn: Babka a do piči môže.
Ešte raz sa ospravedlňujem aj za syna. Už vyrastol z takých výrazov.
alušik
29.03.06,13:25
Tak som si povedala, že si dnes túto tému "naštudujem" len pre zrelaxovanie od roboty. Oplatilo sa... Tiež som v kŕčoch od smiechu. Keď som prečítala predchádzajúci príspevok, tiež ma napadlo, čo môj 3,5 ročný syn "zabil" môjmu manželovi. Hrali spolu doma hokej... Ocino robil brankára a malý bol útočník. Ocino nechytil a tak dostal gól. Malý mu zahlásil: OCINO, TO MUSIS POVEDAT DO PI.., JA SOM TO NECHYTIL...:o
No my sme sa isli ušúľať od smiechu, lebo sme to absolutne necakali. Myslim, ze vysvetlovat tu, ze taketo slovicka sa u nas doma nepouzivaju, hadam nemusim.;)
A ešte ma napadlo. Raz si malý sedel sám vo vani v kúpeľni a máme tam okno do kuchyne. Ja som práve robila niečo jesť a len počujem z kúpeľne, ako si malý spieva - do píí..., do pí..., do pí... Melódiu nahodiť nemôžem - porada to zatiaľ neumožňuje.:D
Ivana Š
09.04.06,19:04
:)No super, to som sa zasmiala:)
Dnes sa ma môj syn (6 Ročný) spýtal, "Mami, čo je to ten sex?"
Včera chcel vysvetliť, čo je BIZNIS
Dnes mu to vysvetlila sestra, že OBLIEVAČKY :D ale len pre chlapcov
Minule sme hovorili deťom (mám dve 6 a 10 rokov), aby už išli spať, a dcéra tá staršia hovorí - No jasné, vy sa chcete milovať! (radšej nedoľte deťom pozerať telenovely!)
ALDA
10.04.06,08:20
Už iste viete, že máme vnúčatká dvojíčky.:)
Varovala som ich /mali tri roky/..prišla búrka, báli sa..tak som im vysvetlila, že to sa bije teplý a studený mráčik ako oni..a preto je ten rachot-hrom. A keˇsa blíska..tak to sa Ježiško hnevá..Dávidko sa spýtal, kde je ten Ježiško, odpovedala som, že všade, ale ho nevidíme. Po hodine sa pozrel na oblohu a pýta sa ma: Babička..to mu tam kúpili byt?..a kto Dávidko?..ja neviem.

Tieto vianoce prehlásil, že nechce aby Ježiško nosil darčeky, ale Mikuláš!
Ke´d som si to dala vysvetliť, povedal, že Ježiška nevidí a nemôže mu povedať, ža je dobrý a nekazí hračky, ale Mikulášovi áno. Museli sme zabrzdiť s hláškami: buďte dobrí, lebo Ježičko sa pozerá a nič vám pod stromček nedonesie.

Ale napadla ma hláška, ktorú vyslovila dcéra môjmu bratovi, keď začala chodiť do prevej triedy, v druhom polroku už dostávali známky. Keď prišiel domov, bola veľmi milá, keď sa spýtal, čo bolo v škole, tak sa iba túlila a zahovárala až z nej vyšlo: Ocinko Ty si taký môj /prepáčte/ *****ík, jeho žena v kuchyni mrela..a brat nevedel, či sa má smiať, alebo ju pokarhať a začal jej vysvetľovať, že to je veľmi škaredé slovo..a ona odpovedala: ale ja som Ti nepovedala *****. Nakoniec vysvilo, že dostala dvojku, tak si to chcela u ocka vyžehliť.
Zita5
10.04.06,08:26
Už iste viete, že máme vnúčatká dvojíčky.:)
Varovala som ich /mali tri roky/..prišla búrka, báli sa..tak som im vysvetlila, že to sa bije teplý a studený mráčik ako oni..a preto je ten rachot-hrom. A keˇsa blíska..tak to sa Ježiško hnevá..Dávidko sa spýtal, kde je ten Ježiško, odpovedala som, že všade, ale ho nevidíme. Po hodine sa pozrel na oblohu a pýta sa ma: Babička..to mu tam kúpili byt?..a kto Dávidko?..ja neviem.

Tieto vianoce prehlásil, že nechce aby Ježiško nosil darčeky, ale Mikuláš!
Ke´d som si to dala vysvetliť, povedal, že Ježiška nevidí a nemôže mu povedať, ža je dobrý a nekazí hračky, ale Mikulášovi áno. Museli sme zabrzdiť s hláškami: buďte dobrí, lebo Ježičko sa pozerá a nič vám pod stromček nedonesie.

Ale napadla ma hláška, ktorú vyslovila dcéra môjmu bratovi, keď začala chodiť do prevej triedy, v druhom polroku už dostávali známky. Keď prišiel domov, bola veľmi milá, keď sa spýtal, čo bolo v škole, tak sa iba túlila a zahovárala až z nej vyšlo: Ocinko Ty si taký môj /prepáčte/ *****ík, jeho žena v kuchyni mrela..a brat nevedel, či sa má smiať, alebo ju pokarhať a začal jej vysvetľovať, že to je veľmi škaredé slovo..a ona odpovedala: ale ja som Ti nepovedala *****. Nakoniec vysvilo, že dostala dvojku, tak si to chcela u ocka vyžehliť.

Aldi ja tým hviezdičkám vôbec nerozumiem ...prosím Ťa vysvetli vhodným spôsobom ...:p
ALDA
10.04.06,08:30
Aldi ja tým hviezdičkám vôbec nerozumiem ...prosím Ťa vysvetli vhodným spôsobom ...:p

Bola som vypískaná, za teké škaredé výrazy:mee:musím takto: k o k o t í k
vysvetlenie: k o k o t..na šuťáku sme to skúšali a s medzerami to prešlo:p, pretože som písala, že v Čechách je K o k o t í n a bola som vyhviezdičkovaná:mee:
Zita5
10.04.06,08:33
Alda nechcela som Ťa vyprovokovať ,ale skúška stojí za to:p :p :p :p za odvahu máš bodík .:p ;)
ALDA
10.04.06,08:36
Alda nechcela som Ťa vyprovokovať ,ale skúška stojí za to:p :p :p :p za odvahu máš bodík .:p ;)

A od Riška dostanem 10 čierných:mee:
Čo mám robiť..to je tvrdá realita života. Aj takéto príbehy sa stávajú:mee:
deti sú učenlivé a nemyslia to vždy zle:)
alušik
10.04.06,08:39
Spomenula som si, že môj drobec, keď začínal hovoriť používal namiesto ŠMÝKALKA slovíčko PEKANKA. Odkiaľ to vzal, alebo odvodil, neviem...
LubicaN
10.04.06,08:53
Keď začali chodiť moje dcérky do škôlky, zdalo sa mi, že ako to fajn všetko zvládajú, aké sú zlaté...

No asi po týždni keď som ich ráno budila, že ideme do škôlky mi tá menšia (mala niečo vyše 2,5 roka) zahlásila:
Vieš čo, mami, choď do prdele.
Otočila sa na druhý bok a spala ďalej.

ALDA
10.04.06,08:55
Najstarší syn keď mal dva roky:-helikoptéra= kópia
Zita5
10.04.06,09:02
Môj najstarší , keď bol ešte dieťaťom ...po ceste do Bojnickej ZOO sme streli kombajn a manžel sa mu vyhýbal ....synček reagoval .......aha mami pojebajn ide.;)
monr
10.04.06,09:11
moja skoro štvorročná dcéra zahlásila mojej kamoške asi tak pred polrokom: " vy nemôžete mať sex, lebo nemáte na to papier!" tá kamoška býva s priateľom už niekoľko rokov a vyhlasuje že si ho nevezme, a malá im to takto natrela
a raz zahlásila mojej starej mame: "stará mama, kedy už konečne umreš, lebo chcem zdediť pe tebe tú peknú peňaženku?"
to je len pár takých hlodov, to keby som začala zapisovať, tak to vyjde aj na román.
ALDA
10.04.06,09:13
Jeden príbeh sa síce netýka výroku detí, ale aj my dospelí to myslíme dobre a skutek utek...

Tiež sa to týka môjho brata, prišla k nim návšteva s deťmi a doniesli kazety-rozprávky. Pustili im Snehulienku a sedem trpazlíkov-kreslenúúú!!
Keď boli deti ticho asik dvadsať minút, zdalo sa mu to čudné /bolo ich sedem/..išiel ich kuknúť..deti s otvorenými ústočkami kukali na telku a brat zistil, že kamarát domiesol kreslenú snehulienku, ale pre dospelých hnusákov!!
bezradná
10.04.06,09:28
Parádne som sa zabávala na hláškach. Pri čítaní tých vianočných a ježiškovských ma napadlo, ako ma synovec zhruba pred mesiacom odpísal. Dostala som na vianoce puzzle(1500). Bolo to velikánske a musela som ho skladať na dvoch polystyrénových doskách. Po 2,5 mesiacoch som ho konečne zložila ale bolo v dvoch častiach a musela som to nejak pospájať. Čo som mala trpezlivosť pri skladaní, tak ma všetka opustila a vybuchla som v tom zmysle, že to vštko vyrazím von oknom. A vtom sa predo mňa postavil synovec(5 rokov) založil si ruky v bok a nahnevane zahlásil: " Néna, plečo vyklikuješ na Ježiška?!" Hovorím mu- ja nekričím na Ježiška! "Ale ano vyklikuješ tu, on ti pliniesol taký pekný dalček a ty sa na neho hneváš.!" Ja som v momente zmĺkla, lebo čo mu na toto odpoviete?
evelien
10.04.06,09:45
Mamina mi spominala, ako som sa dokazala prihovarat muche, ktoru som nahanala s mucholapkou: "Muska, muska, pod sem. Ved ja ti nic neurobim, iba ta zabijem..."
Potom som mala svojho draheho kocurika, ktoreho som volala k sebe a nechcel ist. Tak som sa mu snazila vysvetlit, ze ma pozna: "Filipko, co ma nepoznas? Ved to som ja, tvoja kocia mat."

A este mam jedno slovo kamaratkinho synovca, ktore sa mi strasne paci:
Ježiško - Žišošo
LubicaN
10.04.06,10:06
S tým ježiškom mi napadlo, spomínala to jedna "kolegynka-maminka", že jej dieťa stále tvrdilo, že darčeky nosí krtko.
Dlho nevedeli pochopiť odkiaľ to má až raz...raz večer pred spinkaním videli ako sa malá prihovárala knižke o Krtkovi, čo všetko by chcela na Vianoce. Na obale bol krtko s ježkom a ona si to nejak posplietala...

Ježiško-ježko-krtko
siskage
10.04.06,10:38
Má už niekto z vás "plastelínové okná"? Moja 5-ročná dcéra mala starosti,
že či sa s nimi niečo nestane, ak začne pršať.
Simonab
10.04.06,10:46
Starší syn keď bol malý, vravieval ideme do chobotu ( do obchodu ).
ata111
10.04.06,10:51
A moje deti radi chodili do "babkiného divadla"/bábkového/, až po čase som na to prišla, že to nebol preklep, ale oni si fakt mysleli, že je to divadlo našej babky, ktorá ich tam vodí.
aidalen
10.04.06,11:13
Tak aj ja jeden u nas doma casto spominany vyrok pridavam.

Nepovedalo ho dieta, ale moj manzel - cize akoby dieta, ked sme sa s malym prekarali pocas futbaloveho zapasu. " Budte ticho, nevidim! "
evelien
10.04.06,11:58
Fuha, tato tema sa mi coraz viac paci. Stale cakam na kazdy novy prispevok. I ked je to o detoch, ale uz tu bol spomenuty i manzel, tak pridam i ja:

Na hodine anglictiny sme mali opisovat svojich rodicov a jedna spoluziacka:
My father has brown hair and blue eggs. (chcela povedat eyes. chudak jej tatko, asi ma dost brutalnu manzelku :) )
evulik
10.04.06,13:34
tak nieco light pridam aj ja, niektore vyroky mojej neterky sa tak zauzivali, ze ich uz pouzivame v beznej reci s cudzimi ludmi, najcastejsie je to sudatko=chudatko
on to chcél=ked robi krivdy nasmu psovi, ale ten ju tak miluje, ze si necha skakat po hlave, vrtat v uchu, zviazat tlamu, priviazat barlu ...
fandime presdedovi=bezdedovi (Superstar I)
zrngy=srnky
presadzku=prechadzku
muňa=mucha

v obchode pri pokladni:
"babká, kupis mi mentolovu zuvacku? Ved ja som uz velka zena"
v kupelni pred zrkadlom:
"babká sak som ja pekna blondinka?"

Raz sa u nas konala svadba, osoby a obsadenie:
nevesta=nasa mala
zenich=nas dedo
oddavajuca pani MU=nasa babida
svedok c.1=babidina kamoska nahodne sa vyskytujuca na navsteve
svedok c.2=nas pes Ado (jeho podpis=odtlacok labky)
svadobny pochod=ruska hymna (prve co bolo po ruke)
stupen vaznosti=najvyssi
pocet opakovani obradu=neskutocne krat

no a kolko krát uz absolvoval nas pes operacií pod vedením Mudr.Etejta (Esterka) sa ani rozpisovat nebudem, koniec koncov "ON TO CHCÉL.." :D
Nika
10.04.06,13:58
Susedov 3-ročný syn rodičom: "A vy kde budete bývať keď sa ožením"
kendy
10.04.06,14:42
Nedá mi nepridať sa.
Nás minulý mesiac skolila črevná chrípka - najprv moje 4-ročné dvojčatká, o dva dni ja. Keďže chodím do práce, vždy som deti spovedala, aby som vedela ako sú na tom. A takto mi to vrátili: keď som utekala na záchod, malý za mnou kričí:
- Ideš na záchod?
- Áno!
- Kakáš?
- Áno!
- A máš tvrdé hovienko???:D
willma
10.04.06,15:46
Pridávam aj ja zopár výrazov mojich detí:
Starší (16) helepidlo-helikoptéra- samozrejme približne v dvoch rokoch,
Mladšia (4) ljigo- malinovka, džús, pijo-pero, papij- ceruzka, papier, bajla-babka, dodojíš- nemá súvis s kravou resp. iným zvieratkom, ktoré dáva mlieko ale bolo to jednoducho DOVOLÍŠ.
Marianna01
10.04.06,16:32
Môj syn zas mal hejikeptúu- helikoptéru, synovec bišišo - bruško

Ale najnovší výrok vyletel z mladšieho syna (2,5roka) včera. Starší mu totiž (5,5 roka) včera rozbil hlavu detským rýlikom. Utekali sme na pohotovosť, kde mu hlávku rentgenovali (robili mu "fotky" - sestrička bola nadšená, aké dobré dieťa, ani sa nehýbe - moje deti totiž vydržia v jednej polohe aj 2-3 minúty, kým sa neodfotia - musí byť k tomu blesk!). Na traumatológii mu hlávku zašili dvomi stehmi. Keď sme sa vrátili, volali sme mojej mamke, aby sme jej dali vedieť, čo sa stalo. Synček sa chcel s ňou rozprávať a ešte celý ubolený a umrnčaný jej povedal: "Babinka, mne vyšívali hlavičku." Hneď sme mali všetci o kus lepšiu náladu ;)
kendy
10.04.06,16:47
Martinka dojedla dukátové buchtičky:
- Mamííí, nechala som tri buchtičky a trochu dukátu :D
Marianna01
10.04.06,17:09
Ten môj mladší 2,5 ročný práve prišiel do pracovne, chytil šanón a spýtal sa - Toto je aký šampón?
Nika
10.04.06,18:36
Moja 5r. vnučka rada pozerala superstar. SMS ale nemôže posielať, lebo nevie šoférovať. Nechápali sme to, ale vysvetlila nám to" keď pošlem SMS vyhrám auto a ja predsa neviem šoférovať"
Ivana Š
10.04.06,18:46
Toto bolo už trochu väčšie dieťa, pripravovala som bratranca na prijímacie skúšky na strednú školu, dávala som mu diktát. V ňom bolo slovo kikirikí.
On ho napísal kikyriký!!!!
Keď som sa pýtala, prečo, tak povedal, že pre istotu, keď to má zle, tak to budú iba dve chyby, nie štyri!
Aj to štyri napísal štiry.
Dank
10.04.06,18:46
Našla som tuto tému, tak sa tiež podelím. Mám už veľké deti, ale dva výroky môjho staršieho chlapca si pamätám dodnes. Keď bol asi štvrták, mal nový vyučovací predmet - náboženstvo. Raz prišiel zo školy a povedal mi,že ani za svet si nevie vysvetliť tieto dve veci. 1. Na koho strane je Pán Boh keď policajt naháňa zlodeja. A potom mi položil 2. otázku - Mami a Pán Boh je naozaj všade? Aj v trezore? No čo k tomu dodať?
Miriam.x
10.04.06,18:52
:DMôj syn keď mal asi 3 roky povedal mojej známej, ktorá sa prišla posťažovať na svojho syna v puberte: "Prečo si si takého vyrodila, keď ťa neposlúcha.":D
ondrejvla
10.04.06,19:16
Keďže spomínate výroky a "vývrtky" aj už dospelých detí, pridám aj ja môjho dnes už 28 ročného syna. Ako trojročný dostal šlapacie autíčko, na záhrade som mala krásne kvety rôznych druhov, všetci okolo mi ich obdivovali. Mala som u seba aj moju neterku tiež 3-ročnú. Kým som im vyvárala podľa chúťok, oni sa hrali na dvore a boli dobručkí a veľmi ticho. Keď som vyšla von, takmer som schytala infarkt - všetky kvety vytrhané, odstrihnuté, väčšina aj s korienkami, neter - mladucha, na hlave ako závoj utierku, ktorú zvesila zo šnúry a pripla si ju štipcami a autíčko vyzdobené kvetmi, lebo sa ženili. Úplne nevinne sa ma spýtali - aj tortu si nám na svatbu upiekla?
evelien
11.04.06,07:21
A este som si spomenula na jeden. S maminou sme chodievali kazdu nedelu do kostola. Modlilo sa: Baranok bozi.... a ja som rozumela, ze naramok bozi. Mamy som sa potom vypytovala, ze ako vyzera ten naramok, ktory ma nas Panbozko. Samozrejme nechapala, kym som jej nevysvetlila, ze v kostole vsetci hovoria Naramok bozi. No co, bola som paradnica. Na co kto mysli, to aj pocuje.
Beba
11.04.06,07:39
Keď sme dostali nový byt, dcéra mala 2,5 roka a syn len 0,5 roka. Keďže nemáme radi horúčavu a paru v kúpeľni, mávame dvere otvorené. Môj manžel sa kúpal a malá sa tmolila okolo. Potom som sa išla kúpať ja a "asistentka" zase nechýbala, ale zrazu zmizla a počula som usedavý plač, až som sa zľakla. Nato prišiel manžel do kúpeľne za mnou a so slzami od smiechu mi vykladal, že malú nevie utíšiť, ako hrozne plače a nakoniec sa dozvedel príčinu. Povedala mu medzi plačom "...mamina má pokazenú pupusúúú... " Dodnes sa na tom zabávame a to bude mať 25 rokov.:D
alušik
11.04.06,08:08
Teraz ma napadlo, čo rozprávala moja mamka príhody z obdobia, keď som bola malé dieťa. Raz sme zostali s mladším bráškom na chvíľu sami doma. On mal vtedy asi 3,5 a ja 4,5 roka. Okno bolo poodchýlené, bráško sa nejakým zázrakom vytrepal na parapetnú dosku a otvoril okno dokorán a prechádzala sa medzi vnútornou a vonkajšou parapetou. Susedky, čo sedeli dole na lavičke sa tak zľakli, že jedna z prízemia bežala domov po plachtu, že ho budú chytať /bývali sme na 6.poschodí/ a druhá mu zatiaľ dohovárala /Bola to suseda, ktorá nosila dlšie kučeravé vlasy - poriadne háro na hlave/ - MIRKO, zíď dole z toho okna, spadneš... A môj bráško jej kričí - ČUŠ, TY SUIGA STUAPATÁ...:D Preložené - STRIGA STRAPATÁ...
Tweety
11.04.06,08:09
Teraz ma napadlo, čo rozprávala moja mamka príhody z obdobia, keď som bola malé dieťa. Raz sme zostali s mladším bráškom na chvíľu sami doma. On mal vtedy asi 3,5 a ja 4,5 roka. Okno bolo poodchýlené, bráško sa nejakým zázrakom vytrepal na parapetnú dosku a otvoril okno dokorán a prechádzala sa medzi vnútornou a vonkajšou parapetou. Susedky, čo sedeli dole na lavičke sa tak zľakli, že jedna z prízemia bežala domov po plachtu, že ho budú chytať /bývali sme na 6.poschodí/ a druhá mu zatiaľ dohovárala /Bola to suseda, ktorá nosila dlšie kučeravé vlasy - poriadne háro na hlave/ - MIRKO, zíď dole z toho okna, spadneš... A môj bráško jej kričí - ČUŠ, TY SUIGA STUAPATÁ...:D Preložené - STRIGA STRAPATÁ...
A ako to dopadlo s bráškom?
alušik
11.04.06,08:11
A ešte jedna príhoda ma napadla z tohto obdobia - S rodičmi sme chodievali na chalupu v horách. Často sme vídavali srky. Raz sme tak kráčali hore a kúsok od nás, na lúčke sa pásla koza. Môj bráško zahlásil - Jééééj, aha mami, biela srnka...:D
alušik
11.04.06,08:23
A ako to dopadlo s bráškom?
Bráško prežil bez ujmy na zdraví.;) Ja si z tej príhody trošku pamätám - stála som pod oknom a ťahala ho za nohu, nech ide dnu.:eek:
Tweety
11.04.06,08:25
Bráško prežil bez ujmy na zdraví.;) Ja si z tej príhody trošku pamätám - stála som pod oknom a ťahala ho za nohu, nech ide dnu.:eek:
Super, niekedy teraz pri spomínaní na takého príhody až husia koža naskakuje, čo všetko sa mohlo stať, deti nevedia rozpoznať nebezpečenstvo a potom to v niektorých prípadoch dopadne katastrofálne.:cool:
ALDA
11.04.06,11:04
Starká spomínala, že môj ujo sa modlil: chlieb náš každodenný..a kávičku...
Beba
11.04.06,11:07
Starká spomínala, že môj ujo sa modlil: chlieb náš každodenný..a kávičku...Správne, aj v tom by sa mal ukázať pokrok a realita...:D
kendy
11.04.06,14:27
Môj muž chcel deťom naraz povedať, že sú ako utrhnutí z reťaze a ako z divých vajec a vyšlo mu z toho:
- Vy ste ako z utrhnutých vajec!
Skoro som sa počurala, keď to z neho vypadlo :-):D
Marianna01
11.04.06,14:31
Môj muž chcel deťom naraz povedať, že sú ako utrhnutí z reťaze a ako z divých vajec a vyšlo mu z toho:
- Vy ste ako z utrhnutých vajec!
Skoro som sa počurala, keď to z neho vypadlo :-):D

Tak toto je skvelééééé!!!! :D:D:D:D:D
Mám strašný deň, ale už mám lepšiu náladu!:D:D:D
Marianna01
11.04.06,14:38
Sesternicin syn nastúpil do škôlky. Išli spinkať na obed a prezliekali sa do pyžamka. Prezlečení išli do postielok v poradí, v akom sa stihli prezliecť. On bol šikovnjejší, tak vyliezol na postieľku, Keďže sa nudil, začal sa hrať so svojím pipíkom. Zrazu vošlo dievčatko, ktoré ho uvidelo a s obrovským krikom a plačom utekalo zo spálne a kričalo, že mu tam niečo narástlo, čo s ním je a on určite zomrie... Chúďa, dúfam, že nebude mať v budúcnosti sexuálne problémy...:)
Ivana Š
11.04.06,15:36
Môj syn má teraz také zdvorilostné obdobie, keď ide na potrebu, tak povie: Mami, prosím sa vykakať. Ja mu musím odpovedať: Nech sa páči.
Raz som odbehla do obchodu, keď som sa vrátila, malý stál pred dverami s prekríženými nohami a plakal, že kde som tak dlho, on sa prosí vykakať. Hovorím mu, veď ťa mohol dať ocino. On že veď som mu hovoril, ale on nepovedal nech sa páči, tak som nemohol!
Marianna01
11.04.06,19:35
Pozerám posledný superstárovský magazín, v súvislosti s ním ma napadlo:
Keď Peťo Cmorík spieval Čaba, neblázni, starší syn (5,5) bol úplne nadšený. V ďalšom kole spieval niečo iné, na čo Radko zahlásil - kedy bude Cmorík spievať Žaba, neblázni?
elli
11.04.06,19:57
Moje male dieta, ked asi stvorrocne videlo vinsovnikov, ktori so sebou mali anjela v dlhom bielom habite a s trochu nepodarenymi kridlami, vykriklo - "Aha, biely batman!"
Žanet
11.04.06,19:59
Ráno keď nosievam syna do škôlky vždy, keď zamykám byt hovorím mu- zavolaj výťah.Dosť som sa čudovala prečo začal na plné hrdlo vykrikovať výťah, výťah....,ale až tak, že mi v ušiach zvonilo. Okríkla som sa po ňom, že na chodbe sa nevykrikuje a zavolala výťah sama/ pravdaže tlačidlom/ a až vo výťahu mi vlastne došlo, že to bol z jeho strany fór veď on ten výťah volal.:)
elli
11.04.06,20:11
Ráno keď nosievam syna do škôlky vždy, keď zamykám byt hovorím mu- zavolaj výťah.Dosť som sa čudovala prečo začal na plné hrdlo vykrikovať výťah, výťah....,ale až tak, že mi v ušiach zvonilo. Okríkla som sa po ňom, že na chodbe sa nevykrikuje a zavolala výťah sama/ pravdaže tlačidlom/ a až vo výťahu mi vlastne došlo, že to bol z jeho strany fór veď on ten výťah volal.:)

No takto so mnou vypiekol moj otec: raz som ho poprosila, aby "postavil vodu na kavu", a ked sa dlho nic nedialo, isla som pozriet do kuchyne a na kavovej doze bol postaveny pohar plny vody... :)
Žanet
11.04.06,20:18
No takto so mnou vypiekol moj otec: raz som ho poprosila, aby "postavil vodu na kavu", a ked sa dlho nic nedialo, isla som pozriet do kuchyne a na kavovej doze bol postaveny pohar plny vody... :)


Musím uznať perfektný humor,na takých ľudí sa ani hnevať nedá asi ma to čaká aj s tým mojím malým.;)
elli
11.04.06,20:23
Musím uznať perfektný humor,na takých ľudí sa ani hnevať nedá asi ma to čaká aj s tým mojím malým.;)

Raz sa mi zdalo, ze niekto klope, isla som otvorit - a nik. Na to moje dieta poznamenalo - to asi budu Vianoce, ved vsade hovoria, ze vianoce klopu na dvere...

Ak ma tvoj syn podobny zmysel pre humor ako moja dcera, uzijes si kopec srandy. Ale nakoniec prides na to, ze ked sa smejes, nemozes sa sucasne aj hnevat, a vela neprijemnosti a moznych hadok sa skonci smiechom skor nez vobec zacnu :-)
IVETA N
11.04.06,22:07
pridávam
moja sestra ma dvoch strasne neposedných synov,raz boli spolu u babky
sestra zle stupila a roztrhla si cizmu a na potvoru vonku este zacalo prsat tak jej babka poradila nech si na nohu da mikroternovy sacok.Preslo niekolko dni a isli spolu do mesta, nasadli na autobus a jeden z nich jej hovorí ,, mami más sacok v cizme lebo vonku prsi ,,
Naďa
11.04.06,22:19
Moja vnučka mala dlho svoj slovník. Ua = veľká, Bia = babka, ja áno? = môžem?, ja nie ?= nemôžem?, jája = cica atď. Raz oznámila: Bába, jája ham tu. Preložené: dievčatko, mačička ma pohrýzla tuto.

Jej slovník mal logiku, ovšem bolo potrebné rozumieť mu. To jej však neprekážalo, aby mala pusu otvorenú od rána do večera. Dcéra sa občas sťažovala, že ju už bolia uši. Vtedy som si spomenula na časy, keď bola ona malá. Tiež nevedela zatvoriť pusu a nepovedala len to, čo nevedela.

Ovšem raz prišiel deň, keď sa bia zmenila na babku. Musím priznať, že mi bolo trochu smutno. Moja vnučka totiž opäť vyrátla, bola zrelšia, rozumnejšia a trochu staršia. Dnes má päť rokov a je veľká baba.
ALDA
12.04.06,06:19
Napadol ma príbeh môjho kolegu vtedy s 5-ročnou dcérkou:
Kolega sa sprchoval, niekto zazvonil, bola to suseda a pýtala, či je ocko doma, malá odpovedala: áno a súčasne otvorila kúpeľňu, kde jej ocko stál v adamovom rúchu. Zostal zaskočený, zobral uterák a zakryl sa, malá zlovala: ocko prečo si zakrývať riťku?.. v roztržení si zobral malý uterák a zakryl sa, ale tem mu zakryl iba zadnú časť . Suseda tiež zaskočená iba dodala..fešák:)
ALDA
12.04.06,06:28
Bola som na kúpalisku v sedacom bazéne, keď som vychádzala von z vody, tak som pomaly plávala k brehu, potom som si kľakla a postupne sa postavila.
Na schodoch sedelo také zlatučké asi 5-ročné dievčatko,,pozaralo na mňa..ako som sa postupne vynárala..ke´d som sa pred ňu postavila, zahlásila.teta ty si ale veľká..jasné, že ma to potešilo..odvtedy si hovorím veľká a nie tučná a pod.
LubicaN
12.04.06,06:41
Bola som na kúpalisku v sedacom bazéne, keď som vychádzala von z vody, tak som pomaly plávala k brehu, potom som si kľakla a postupne sa postavila.
Na schodoch sedelo také zlatučké asi 5-ročné dievčatko,,pozaralo na mňa..ako som sa postupne vynárala..ke´d som sa pred ňu postavila, zahlásila.teta ty si ale veľká..jasné, že ma to potešilo..odvtedy si hovorím veľká a nie tučná a pod.

...no moje deti mali tiež čosi podobné... Pomáhali mi s praním a vešaním. Keď som začala vešať spodné prádlo, opýtali sa ma: Mami, prečo máš také tučné gaťky???
nika.sum
12.04.06,07:03
Moj syn ma teraz 11 rokov. Od malicka strasne tuzil po surodencovi. Ked mal asi tak 4-5, sa pytal babky kolko sa caka na babatko. Babka mu odpovedala, ze 9 mesiacov a on rozculene odpovedal:"Vidis a my cakame uz 5 rokov a nic." :)
kendy
12.04.06,07:37
Môj muž zobral malého pod takú striešku keď začalo pršať a povedal:
- Poď sem, dáme pršiplášť.
Malý pozrel pod tú striešku a vypleštil naňho oči:
- Sem dáme pršiplášť???? :D
Marianna01
12.04.06,14:30
No takto so mnou vypiekol moj otec: raz som ho poprosila, aby "postavil vodu na kavu", a ked sa dlho nic nedialo, isla som pozriet do kuchyne a na kavovej doze bol postaveny pohar plny vody... :)

Mne sa toto podarilo s manželom, keď ho bolela hlava. Pýtal si nejakú tabletku na hlavu, tak som mu dala ibuprofen doslova na hlavu. Aspoň sa začal usmievať... :);)
Ivana Š
12.04.06,21:26
Moja sestra Katka raz načúvala rozhovoru rodičov, poznamenali, že no to je katastrofa, vpadla do izby s plačom - no hádam KATKASTROFA!
Marianna01
18.04.06,15:35
Trojročná neterka sa konečne naučila hovoriť "R". Teraz ho pchá všade, aj kde netreba. Nedávno z nej vyliezla veta: Včera som bora sratá. (zlatá) :D

Dva a polročný synček za líže zízatko.
ayya
18.04.06,15:42
Na dedine, kam som ako dieta chodievala cez prazdniny bola jedna dievcicka, ktora tiez mala problem s "r" ... a teda obycajne na vyzvu: povedz "skrina" odpovedala "kasňa" :D ale potom ked sa naucila, tak potom aj "špoRheR" mali doma namiesto pece :D
ivička
19.04.06,09:00
Ďakujem veľmi pekne, dobre som sa zasmiala,
pridám aj ja môj syn dnes už 16 ročný mal strašne veľa výrokov tak aspon niektoré: dostal som táký veľký chuť malinový - sirupová voda
maminka neboj sa nie si tučná si len zle narastená
a nemal rád oblečený bôb - teda zelenú fazuľu - neje ju doteraz
veď ja som aj tak najlepší z nás:D
SERVIS
19.04.06,09:10
Keď bol syn trochu menší, niekde započul výraz "gumová Anča" a rôzne komentáre okolo toho. Onedlho mal manžel sviatok, a ktosi sa spýtal syna, že čo dá tatinovi k narodeninám, a on hovorí že "gumovú Annu". Nám to prišlo strašne smiešne, lebo on nechcel povedať "Anču", veď to je škaredo, no nie?
Katarína STR
19.04.06,09:21
Minule k nám prišla svokra a môj syn /4 roky/ sa jej opýtal :
"Starká, kedy umrieš ?! :D
bezradná
19.04.06,11:29
Moj syn ma teraz 11 rokov. Od malicka strasne tuzil po surodencovi. Ked mal asi tak 4-5, sa pytal babky kolko sa caka na babatko. Babka mu odpovedala, ze 9 mesiacov a on rozculene odpovedal:"Vidis a my cakame uz 5 rokov a nic." :)
Aj ja som musela minulý týždeň riešiť problém súrodencov. Synovca som brala zo škôlky a v tom mi zahlásil, že aj on bude mať sestričku, ako jeho spolužiak. Hovorím mu: " Ale do nemocnice kúpiť sestričku nemôže ísť maminka sama, a keď vás tato opustil, tak s kým pôjde? " Dostala som vskutku brilantnú odpoveď: " Však dedo ju tam môže vziať, nie?!"
Ja som skoro z bicykla padla a tému som radšej zahovorila:confused:
účtovník 007
19.04.06,14:17
Super téma, pridám sa aj ja.
Keď mala moja dcéra 6 rokov, tak sme kúpili steršiemu manželskému páru , ktorý ju opatroval(nemohla chodiť do škôlky),k vianociam knihu. Ona ako prváčka vpísala venovanie. Ja som si to nepozrela a darovali sme knihu s takýmto venovaním:
Milej tete Martuške a ujovi pakovi (malo byť Paľkovi) venuje Adrianka.
Zobrali to s humorom, ale mne do smiechu nebolo.
Ivana Š
19.04.06,16:04
:)Ja som sa dnes tiež pobavila logikou detí.
Mám dve deti - volajú sa Martina a Andrej.
Zajtra sa Andrej má v škôlke začať učiť program ku Dňu matiek.
Keď prišiel domov, spýtal sa ma, čo je to ten Deň matiek. Odpovedala som mu, že je to sviatok všetkých mamičiek na svete. Potom bol chvíľu ticho, po chvíli sa spýtal, či aj ockovia majú svoj sviatok, Ja, že áno.
Nato sa spýtal - A ten sa volá Deň Andrejkov?
Chvíľu so bola v pomykove, kým mi to prišlo - on totiž ten Deň matiek zobral doslovne ako Deň Matiek - ako Deň Martiniek - dcéru totiž voláme Maťka!:)
ayya
20.04.06,18:29
heh! škôlka - to už bolo dávno, staršia dcéra veľmi protestovala proti škôlke... raz aj takto:
Nebudem tam chodiť, oni ešte aj inak rozprávajú ako my. Namiesto tatinko hovoria ocinko, namiesto pomarančový hovoria oranžový ... a ani záchod tam nemajú !!! Namiesto záchoda tam majú "ébécé"
:D :D

chúďa moje :o ale nedalo sa nič robiť, musela tam chodiť naďalej aj keď mali WC namiesto zachoda
willma
23.04.06,12:40
Mám nový hlodík mojej sojky. Predvčerom ma nahnevala a po "vyčistení žalúdka" sa s plačom obrátila na babku a takto jej povedala: Nesmej sa, nevidíš, kapky z ok mi padajú.
alušik
23.04.06,13:30
Manžel odišiel služobne do Prahy. Keď malý zaspával, ešte bol doma. V noci sa malý zobudil a začal hľadať ocinka. Povedala som mu, že už odišiel do tej Prahy. Tak začal plakať o stošesť a pritom zahlási... "Jáááá, by som toho jeho šééééfa rozdjapil ako žabu, keď ho tam poslal....":D
aknelh
24.04.06,11:52
My sme boli včera v hore so synovcami (4 a 5 rokov) a bola tam veľmi strmá stráň a pod ňou tiekol potok. Tak sme sa pevne držali, aby nespadli dolu. Vtom ten menší zahlási: Starká, budem Ťa silno držať, aby si nespadla a celá sa nám nerozbila...
Alexandra Molnárová
24.04.06,12:18
Mám nový hlodík mojej sojky. Predvčerom ma nahnevala a po "vyčistení žalúdka" sa s plačom obrátila na babku a takto jej povedala: Nesmej sa, nevidíš, kapky z ok mi padajú.

To vraví aj môj syn, keď plače a utišujeme ho, aby neplakal, tak povie:
"Ja neplačem, iba mi kvapká"
kacena
24.04.06,12:27
Ja tiež pridám výrok môjho 3 - ročného synáčika :

,, Mami , ja som už veľký chlapec , pozri - veď už mám nohy až po zem ! "
LubicaN
26.04.06,11:10
...no, moje baby sa zas "činili".

Kamarátka si čosi potrebovala vybaviť v meste, tak som jej strážila 9 mesačnú dcérku. Samozrejme moje dcérky mi pomáhali. No a keď si po malú prišla maminka, staršia dcérka vraví:
"Mami, ja už nechcem veľkú sestru, ja chcem bábätko".
Na moju otázku, čo spravíme s Lauruškou, keď ju už nechce som dostala odpoveď: "No tak ju upečieme!" :confused:

(Asi im už nebudem čítať Medovníkový domček!!!)
LubicaN
28.04.06,07:07
Mladšia dcérka raz dostala k narodeninám malé akvárium a 4 rybičky. Bola veľmi šťastná. Zdalo sa mi trochu prázdne, tak som jej dokúpila panciernika a prísavníka (ona ho volá prícucník) no a v akvaristike mi pani poradila, aby som im pri výmene vody vždy nakvapkala Antichlór... Je to taká malá fľaštička. Kúpila som aj ten a ako sme šli domov, malá v autobuse zbadala, že v ruke mám okrem vrecka s rybičkami aj malú fľaštičku...tak na celý autobus zahlásila: Tie rybičky majú soplík, keď si im kúpila aj kvapky???


No a jedna bývalá susedka mi vravela, že v lete rada chodí po dvore bosá. No a jej syn sa cítil veľmi urazený, keď nemohol v papučkách behať po dvore, ale mama chodí aj po vonku aj po vnútri v tých istých nohách...

Lídia
28.04.06,08:29
Môj 8-ročný syn sa zase čudoval, prečo mu ešte žiadna dažďovka nepadla na hlavu:) KeĎ pršia....
GabiZ
28.04.06,10:39
Minule som telefonovala s kamarátkou, ktorá je na materskej dovolenke teraz už s 2-ročným synom. Práve mi oznámila, že konečne sa malý začína pýtať na nočník, alebo na WC, len sem tam mu ešte ujde. Malý ako to počul pribehol a ona sa ho automaticky spýtala: Ideš cikať? a on na to: nie, už cikám.
suzuki
28.04.06,12:31
asi 2,5 ročný syn sa učil počítať : 1, 2, 3, 4, veľa

Pri hre na slová - opísala som nejakú vec a deti mali hádať čo to je:
Starký to má pod nosom (fúzy) ......... odpoveď syna: sopeľ
willma
29.04.06,11:52
Ďalšia perlička: brat so synom práve pečú pizzu a moja dcéra, ktorá ju už má na tanieri zahlásila " Ja hríbiky neľúbim ja si prosím s džemíkom"
Ivana Š
29.04.06,19:22
Ďalšia perlička: brat so synom práve pečú pizzu a moja dcéra, ktorá ju už má na tanieri zahlásila " Ja hríbiky neľúbim ja si prosím s džemíkom"
:rolleyes: Náhodou môj syn si bežne prosí na večeru hranolky s jahodovým džemom:D
a veľmi mu to chutí:D
deti majú čudné chute, možno tvojej dcére bude chutiť džemová pizza:)
skúsim povedať synovi :):):) ako ho poznám aj on si takú bude prosiť:)
Marianna01
02.05.06,15:40
Najnovší výrok 2,5 r. syna:
Chodíme po staršieho do škôlky, kde sa zvykne hojdať na hojdačkách aj menší. Dnes sa ma opýtal, či už sa môže na hýbačkách hýbať, keď budú suché... :D
Nika
02.05.06,17:19
:rolleyes: Náhodou môj syn si bežne prosí na večeru hranolky s jahodovým džemom:D
a veľmi mu to chutí:D
deti majú čudné chute, možno tvojej dcére bude chutiť džemová pizza:)
skúsim povedať synovi :):):) ako ho poznám aj on si takú bude prosiť:)

Moja dcéra ked mala asi tak 4 roky jedla jednou rukou palacinku s džemom a druhou klobásu a kyslú uhorku. Myslela som ako jej bude zle a nič. Ani len bruško ju nebolelo:)
Ivana Š
02.05.06,20:16
pozerali sme spolu rozprávku Simsala grimm. Zlá kráľovna nechcela dať svoju dcéru princovi za ženu, musel splniť tri úlohy.:mad:
prvá úloha bola - zjesť tristo upečených volov a vypiť tristo sudov vína. (mimochodom - strašne zlá svokra). :)Ale našťastie princ mal poruke sluhu, ktorý prišiel so slovami "tak kde sú tie chrumkavé pečené voly" a všetky zjedol a vypil aj to víno.(musel mať riadnu opicu)

Môj syn sa na mňa pozrel a povedal: "Mami, upeč aj ty niekedy na obed voly, keď sú také dobré chrumkavé":D:D:D
Ivana Š
08.05.06,20:22
včera som varila na obed "španielske vtáčiky", ak máte záujem pridám recept.

Večer bola u nás dcérina spolužiačka, a tá moja prišla, že sú hladné. Čo máme na jedenie?
Ja, že veď to, čo som varila na obed. Spolužiačka pošepky - čo varila Tvoja mamina?

"Mamina varila tých francúzskych vtákov!"
Viera123
08.05.06,20:46
včera som varila na obed "španielske vtáčiky", ak máte záujem pridám recept.

Večer bola u nás dcérina spolužiačka, a tá moja prišla, že sú hladné. Čo máme na jedenie?
Ja, že veď to, čo som varila na obed. Spolužiačka pošepky - čo varila Tvoja mamina?

"Mamina varila tých francúzskych vtákov!"
To bolo dobré, vážne!! :D
Ja si pamätám ešte moje vlastné skomoleniny, keď som bola malá... (asi za to, že mi ich často pripomínali aj neskôr :). Aj keď nezasiahnu hornú priečku poraďáckych hodnotení:), pripomínajú mi tie neopakovateľné chvíle raného detstva. Napr. keď ma volali, aby som sa šla najesť, tak moja pohotová reakcia bola: Nechce mi sa!
katkasabka
09.05.06,08:48
Juj 100 bodov tejto teme:) super sa bavím, lebo som ju objavila až teraz a vidím že som o veľa prišla.
Aj ja pridavam jeden aktualny z nedele:) deti mali v zbore zaspievat - sily zdroj a ja počúvam čo to oni spievajú, a oni spustili - silný zdroj.
tak som sa zasmiala ja aj rodičia.:)
Ivana Š
09.05.06,16:18
Ja si z detstva pamätám, v kostole sa spievala pesnička - pred Tebou sa v prach koríme... Ja som počula - pred Tebou sa traktoríme, tak som sa mamy vypytovala, čo má Boh s traktormi spoločné, dodnes sa na to nezabudlo, myslím že tie francúzske vtáky sa budú tiež s dcérou ťahať
Melnick
09.05.06,23:43
Známa vzala vnučku ,ktorá s rodičmi kostol nenavštevovala ,1 x do kostola.
V posvätnom tichu, kráčajúc po kostole malá
zbadala ukrižovaného Ježiša a na plné hrdlo skríkla:
"Babi ,to keré hovado mu urobilo."
Nuž všelijaké situácie nám deti pripravia.
willma
10.05.06,05:40
A babka ešte do toho kostola chodí???:D :D :D
Nika
10.05.06,05:42
Tá malá má v podstate pravdu. Bolo to hovado, čo to urobilo.
kendy
10.05.06,08:24
Aj ja poznám, že detičky v kostole spievali miesto: spíname ručičky - špinavé ručičky :-D
gata
10.05.06,08:57
ja si vediem denniček s vyrokmi mojich troch dcer....a jeden pre pobavenie pustim do eteru...

3 rocna dcerka sa ma jeden vecer velmi dolezito opytala " mama az budem velka aj ja budem mat fuzatu pupulku ako ty???"
dogicka
10.05.06,12:38
Moja neter keď mala tak 4 roky si kreslila na druhom konci stola a sama pre seba si vravela: To je ujo, a tu má vtáka.... Keď sme sa pribehli pozrieť čo to kreslí uvideli sme na obrázku uja a na pleci mu sedel papagáj.
dogicka
10.05.06,12:41
A "rebeka" rastie aj z mojej 2-ročnej dcérky, ktorá už veľmi pekne rozpráva. Raz som pred ňou vravela manželovi, že bola celý deň dobrá a ona na to: Maminka netáraj....
Tweety
10.05.06,12:43
A "rebeka" rastie aj z mojej 2-ročnej dcérky, ktorá už veľmi pekne rozpráva. Raz som pred ňou vravela manželovi, že bola celý deň dobrá a ona na to: Maminka netáraj.... A určite si nehovorila pravdu však?:cool:Bola v práve.:cool:
ALDA
10.05.06,12:58
Vnúčik pri oslave svojich narodenín sa spýtal: teraz mám 5 rokov a kedy budem mať pätnásť?.Odpovedla som , že za desať rokov a to ja tu už nebudem, reakcia:..a kde budeš na cintoríne zakopaná..ale keby si nefajčila ešte by si tu bola.. A keď som si ta terase zapálila, tak vnučka kričala: deduško babina zasa fajčuje a je chorá. Takto som oslavovala ich 5 rôčkov.


Môj syn, keď mal asi 3 roky, niečo od mňa chcel..odpovedala som, že sa idem ešte vycikať, nech vydrží. Keď som vyšla, tak mi povedal, že klamem..na tázku prečo odpovedal: lebo si necikala, ale kakala, pretože si mala nôžky naopak..
musela som mu vysvetliť, že chlapci cikajú po stojačky a dievčatká musia sedieť.../špehoval ma popod dvere/.

Keď som čalaka tretieho potomka, starší mal 8 a mladší 6 rokov. Dohadovali sa, ako sa bábätko narodí..starší tvrdil, že mamičke rozrežú brúško a bábo vyberú, mladší zahlasil: mami kúpme si na balkon radšej koňa..ja už bábo nechcem. Nakoniec som mala cisársky.. a jasné, že starší bol múdry a povedal: ty krpec ani nevieš ako sa rodia deti.:)
Tweety
10.05.06,13:00
Vnúčik pri oslave svojich narodenín sa spýtal: teraz mám 5 rokov a kedy budem mať pätnásť?.Odpovedla som , že za desať rokov a to ja tu už nebudem, reakcia:..a kde budeš na cintoríne zakopaná..ale keby si nefajčila ešte by si tu bola.. A keď som si ta terase zapálila, tak vnučka kričala: deduško babina zasa fajčuje a je chorá. Takto som oslavovala ich 5 rôčkov.


Môj syn, keď mal asi 3 roky, niečo od mňa chcel..odpovedala som, že sa idem ešte vycikať, nech vydrží. Keď som vyšla, tak mi povedal, že klamem..na tázku prečo odpovedal: lebo si necikala, ale kakala, pretože si mala nôžky naopak..
musela som mu vysvetliť, že chlapci cikajú po stojačky a dievčatká musia sedieť.../špehoval ma popod dvere/.

Keď som čalaka tretieho potomka, starší mal 8 a mladší 6 rokov. Dohadovali sa, ako sa bábätko narodí..starší tvrdil, že mamičke rozrežú brúško a bábo vyberú, mladší zahlasil: mami kúpme si na balkon radšej koňa..ja už bábo nechcem. Nakoniec som mala cisársky.. a jasné, že starší bol múdry a povedal: ty krpec ani nevieš ako sa rodia deti.:) No, to som sa nachichuňala, zlatí a milí vnúčikovia.;)
bezradná
10.05.06,13:39
Juj 100 bodov tejto teme:) super sa bavím, lebo som ju objavila až teraz a vidím že som o veľa prišla.
Aj ja pridavam jeden aktualny z nedele:) deti mali v zbore zaspievat - sily zdroj a ja počúvam čo to oni spievajú, a oni spustili - silný zdroj.
tak som sa zasmiala ja aj rodičia.:) Ja som počula podobné s modlením detí na náboženstve Otčenáš, miesto:
" Chlieb náš každodenný daj nám dnes" sa pekne pred pánom farárom modlili:
" Chlieb náš každodenný, daj nám JESŤ!"

(Keby som nezbadala ten preklep: miesto chlieb som mala chliev, mohla som to rovno poslať medzi preklepy)
ludmilla
10.05.06,21:30
Suhlasím, veľmi milá téma, rozhodla som sa prispieť výrokom môjho 5 ročného Adama.
V kuchyni som varila obed a počúvala rádio, Adam sa vedľa v izbe hral. V rádiu práve bežala reklama cestovnej kancelárie, ktorá ponúkala zájazd, kde dieťa je zdarma. Adam pribehol do kuchyne a vydesene povedal: Mamči počula si " dieťa zdarma" všakže ma nepredáte!?
abel
10.05.06,23:14
Suhlasím, veľmi milá téma, rozhodla som sa prispieť výrokom môjho 5 ročného Adama.
V kuchyni som varila obed a počúvala rádio, Adam sa vedľa v izbe hral. V rádiu práve bežala reklama cestovnej kancelárie, ktorá ponúkala zájazd, kde dieťa je zdarma. Adam pribehol do kuchyne a vydesene povedal: Mamči počula si " dieťa zdarma" všakže ma nepredáte!?
Ale tie reklamy sú pravdivé. Ja som si tak z prvej dovolenky s manželom tiež doniesla " dieťa zdarma".
Melnick
10.05.06,23:21
Ale tie reklamy sú pravdivé. Ja som si tak z prvej dovolenky s manželom tiež doniesla " dieťa zdarma".

Chúďa malé,muselo sa poriadne vyľakať.
A na tých dovolenkách,treba viac spoznávať krajinu
ako šantiť:p :p :p .
Tweety
11.05.06,07:20
Chúďa malé,muselo sa poriadne vyľakať.
A na tých dovolenkách,treba viac spoznávať krajinu
ako šantiť:p :p :p . Nevieš, že šikulky a šikulovia, všetko stíhajú.:p
kacena
11.05.06,07:29
Čo sa týka tých detských motlitbičiek , naša babka bola dlho chorá a bola v nemocnici , tak sme sa raz večer s mojím trojročným synčekom išli pomodliť za jej uzdravenie. Niekedy v tom období sme pozerali v telke rozprávku o princovi Bajajovi ako zabil draka , takže môj synček mal ešte plnú hlavu dojmov a zahrnul to aj do svojej motlidby.
Znelo to takto : ,, Anjeličku môj strážničku , opatruj moju babičku , aby bola zdravá ...... aby ma posluchala a aby zabila draka v jame.
Nika
11.05.06,07:45
Moja sesternica sa modlila: ,, Anjeličku môj strážničku , opatruj našu chladničku...
Melnick
11.05.06,08:17
Moja sesternica sa modlila: ,, Anjeličku môj strážničku , opatruj našu chladničku...

Nika , Ty si moja sesternica?:) :p
Nika
11.05.06,08:29
Nika , Ty si moja sesternica?:) :p

Možno:) . Ale ona nie je z Ružomberku. Asi je vás takých papáčov viac:)
Marianna01
11.05.06,20:24
5 a polročný synček začal rozprávať strýkovi, aké autá si kúpi. Nakoniec zahlásil, že on si kúpi Hondu Kivi. zasmiali sme sa a strýko ho opravil, že nie Kivi, ale Sivik (Civic). Na to malý rozhorčene - nie sivý, ale červený!
Jana Motyčková
13.05.06,13:52
Včera syn chcel, aby som mu kúpila bagetu a niečo do nej, že on si urobí na raňajky bagetu. Tak som mu dala papier, nech napíše, čo che kúpiť. Nato prišla dcéra, že chce reďkovky, tak som ju poslala, aby to tam dopísala. Nato prišla najmladšia dcéra (6r.), že che tiež aby som jej niečo kúpila - tak som jej to kázala dopísať na ten papierik. Večer som sa na ten papierik pozrela a najmladšia dopísla :
RAŇAJKY
OBED
VEČERU
Paula
13.05.06,13:56
Janka, to je dobréééééé:D :D :D , pozdravujem dcérku:)
Jana Motyčková
13.05.06,14:00
Teraz vyzerám, že im ani najesť nedám, kým mi to nedajú písomne (profesionálna deformácia).
alušik
15.05.06,06:24
Malý sa včera tváril, že akože číta. Zatiaľ pozná len niektoré písmenká a väčšinou len ich veľkú tlačenú podobu. Včera pozerá a pýta sa ma, čo je toto za písmenko - ja mu vravím n ako Ninka. Začal sa škriepiť, že to nie je N. Tak som mu vysvetlila, že sú veľké písmenká a malé písmenka. V tom sa pohotovo obrátil, pozrel na mňa a ukazuje mi napísané slovo Pinnochio a vraví - maminka, to je ocinko (veľké P) s dieťatami (malé písmenká).
bezradná
15.05.06,08:27
My sme sa dnes ráno chystali so synovcom do škôlky. A padla obvyklá otázka:
" Prečo si nemôžem dať krátkorukávové nohavice?":p
petruška
15.05.06,14:08
Krásny zážitok som mala so svojim synom, ktorého som si bola vyzdvihnuť z materskej škôlky - možno druhý týždeň od začiatku školského roka - popoludní v čase, keď plná chodbička bola ďalších rodičov - moje malé zlaté si ma vystískalo a vybozkávalo a vyznávalo lásku - ja som bola hrdá a vznášala som sa vo vzduchu, keď svoje vyznanie zakončil slovami:"maminka, ja Ťa tak veľmi ľúbim, lebo Ty si taká veľká k---a" - veľmi rýchle som spadla z oblakov a čudovala som sa, že aký je malý učenlivý - skôr ako báseň mi povedal vyberané slovo.
Marianna01
15.05.06,15:44
Neterka recitovala mamičke ku däu matiek básničku. Nedávno sa naučila hovoriť "R" a teraz ho hovorí všade aj namiesto L, takže záver básničky vyzeral takto:
...srdiečko červené ako rienka,
rúbim ťa, rúbim ťa mamurienka.
:D:D:D
elli
15.05.06,22:02
Zasmiala som sa, ked moje dieta "m3" namiesto metre kubicke nazyvalo "metre trojcove"...
Ivana Š
15.05.06,22:10
Chcela som synovi dnes pomôcť po kúpaní obliecť pyžamu, hovorím rýchlo hlavu, jednu - druhú a syn sa začal rehotať, že odkedy má dve hlavy...Chcela som povedať rýchlo hlavu, ruky, jednu, druhú...

Aj to používa, že nohavice na krátke rukávy
Marianna01
21.05.06,20:52
Moji rodičia boli dnes na návšteve a tatko sa dohodol s manželom, že si od neho zoberie pár latiek. Niečo chcel v záhradke urobiť. Potom manžel odišiel. Asi o dve hodiny začal tatko tie laty nakladať do auta. Na to k nemu dobehol ten starší synček a úplne rozhorčene sa ho pýtal: Dedko čo to robíš?! A pýtal si sa niekoho?!
:D Dedko to kvitoval ako reakciu správneho gazdu... :D
ja64
23.05.06,17:15
Moja dcéra keď bola malá nechcela si dať šál.:
"Nechcem totu šalenu"
alebo nedávno mi môj 13 ročný syn po tom čo prišiel z lesa a ja som mu vravele nech sa poriadne poprezerá či nemá kliešťa, aj v rozkroku odpovedal:
" a kto by ho v tej čierňave videl?" -:)
LubicaN
29.05.06,05:05
...pridávam ďalšiu perličku našej Laurinky.

V sobotu som robila na obed bryndzové pirohy. Našej Lale to ohromne chutilo a hneď telefonovala babke: Babí, ja som papala pirane!

LubicaN
02.06.06,05:58
...a opäť ja, nech Vás trošku pobavím...

Večer som čítala deťom rozprávku. Vybrali si Ako šlo vajce na vandrovku. Tak im čítam a čítam... Prišla som k pasáži: idú, idú stretnú vola. Zrazu si staršia dcérka sadla v posteli a vraví: Počkaj, ako to že stretli volant, veď vajce išlo so zvieratkami...

No a menšia včera hrešila babku, prečo kúpila čokoládu aj tatinkovi, veď on už nie je detičko.

elli
02.06.06,09:34
Moje velke dieta mi nedavno pripomenulo, ako si pol detstva lamalo hlavicku nad tym, preco je "rano mudrejsie vecera" - ono chudatko totiz zapoculo "rano je mudrejsie veceraT" a nie a nie pochopit, aky vyznam ma vecerat rano, a preco by to este malo byt aj mudre :-)
LubicaN
02.06.06,10:15
Moje velke dieta mi nedavno pripomenulo, ako si pol detstva lamalo hlavicku nad tym, preco je "rano mudrejsie vecera" - ono chudatko totiz zapoculo "rano je mudrejsie veceraT" a nie a nie pochopit, aky vyznam ma vecerat rano, a preco by to este malo byt aj mudre :-)

...ja som si ako dieťa často spievala že: Zajačik - ušiačik nemal OBAVIT (správne malo byť obavy). Tiež som nechápala čo ten zajačik nemal, ale keď to bola taká krásna pesnička...

Ivana Š
02.06.06,15:48
Keď sme išli zo škôlky, syn mi dôverne prezradil, že Lucka je do neho, ale on je aj tak do Nikolky, takže...
dada909
02.06.06,17:34
Spomenula som si ako moji synovia v jedno nedeľné ráno "varili kávu pre ryby".
Niekto im totiž poradil, že pre ryby je dobrá návnada "sóc" z kávy. Mali tak asi 7 a 9 rokov. Nechali nás s manželom spinkať a potichúčky niečo v kuchyni majstrovali. Jeden varil a druhý cedil. Lenže my sme mali doma len Nescafé - a tak varili a vylievali, varili a vylievali /cez sitko do umývadla/. Kým sme sa zobudili uvarili všetku nescu /instantnú kávu/ čo sme mali doma ale ten "sóc" nie a nie scediť .... V to nedeľné ráno sme sa na tom dobre zasmiali /aj keď nám ani jednu šálku kávy nenechali - všetko skončilo vo výlevke/ a dodnes sa na tom dobre bavíme.
fipina
08.06.06,09:09
Keďže nemám deti (ale po tých príspevkoch, čo som prečítala, sa už na ne fakt veľmi teším), pripájam hlášky môjho mladšieho brata, keď mal asi tri roky:

Mami, ja chcem pyčinky (tyčinky)
helikopotvora (helikoptéra - mal dosť zlú výslovnosť)
plesklisklo (plexisklo)
luebchenko
08.06.06,09:32
Ja som od mamy ako malá pýtala "skazené ryby"! Mama nešťastná, že čo si chcem žalúdok pokaziť, pátrala čo by to asi tak mohlo byť, ponúkala mi dobroty od výmyslu sveta, ale ja som len za skazenými rybami plakala. Záhada sa vysvetlila až pri najbližšej návštevy u babky v záhrade. Celá nadšená som sa vrhla na zrelé ríbezľové kríky s víťazným výkrikom "skazené ryby, skazené ryby". Carovná detská logika bola zrazu jasná ríbi - zle sú predsa skazené, no nie? :D
alušik
08.06.06,09:42
Boli sme s malým kupovať šiltovku, potreboval na leto aj slnečné okuliare a zhodou okolností ich mali v tom istom obchode. Tak si jedny nasadil ešte ku tej šiltovke, zrazu sa začal "škeriť" na predavačku a zahlásil jej: Hm, to budem vyzerať ako dsnák":D Preklad - drsňák...;)
tiny77
08.06.06,12:17
Prisla som ku kamoske na navstevu, vtedy mal jej maly syncek 4 roky. Sme dobrymi priatelkami, poprosila ma nachystat vodu na kavu, kym si dovesia vyprane pradlo. Naliala som do konvice vodu a dala ju varit. Miško sa dozadoval: uvar aj mne kavu. Vravim mu, (bez urazok) Miško, ved ty si malicky, este nemozes pit kavu. Uvarim ti caj alebo kakao. A on svoje: ja chcem kavu. Tak mu vravim, Miško, ale vodicka uz netecie aha - a ukazujem volny kohutik, ktory zabral az pri takom tretom otoceni :) Tak to nechal tak. Siel sa pohrat, priniesol mi mandarinku a vravi: Umy mi ju. Vravim, ale mandarinky sa nemusia umyvat (osupane). A on svoje: Umy mi ju, prosim. Tak som mu ju umyla a vtom zacal skakat od radosti: No vidis, ze tecie, chcem kavu :)
tiny77
08.06.06,12:22
Dalsí rozhovor maleho Miska s jeho kamaratkou:
- Pod sa bicyklovat.
- Nejdem, ja mam defekt.
A Misko:
- Vidis aka si. Dobre, ked nejdes, a aby si vedela ked budem velky, i ja budem mat defekt, ocko mi kupi. :P
tiny77
08.06.06,12:28
Ja snimam klobuk z hlavy pred clovekom, co vymyslel tuto temu :) uz minimalne 9 rokov si chcem zapisovat taketo detske vyroky, no zial, clovek si mysli, ze si to bude pamatat, ale pomaly to z hlavy chtiac-nechtiac vyfuci. A tu sa na tom este aspon niekto zasmeje :)

Moj syn - predskolak - absolvoval na jesen exkurziu na ZŠ. Vecer, ked zaspaval - vravi mi: mamka, jooj, ja sa tak tesim do skoly.
Ja v domnienke, ze konecne ho cosi osvietilo, a bude kracat v slapajach prvorodeneho, velmi sikovneho ziaka - som ho chvalila:
- No, Kubko, ved tam sa naucis citat, pisat, pocitat, spievat....
Tam ma stopol:
- Nie mami, vies ako dobre sa tam smyka po chodbe? :)
tiny77
08.06.06,12:33
Ked bol Kubko v perinke, Maťko (3r.) sa hral pri mne v kuchyni. Potrebovala som zbehnut do pivnice a tak sa pytam maleho: Matulko, prosim Ta, idem do pivnice, za minutku som nazad. Das pozor na Jakubka? Pohladkaj ho, ak by plakal. Mozem sa na teba spolahnut?
S kludom Anglicana odpovedal: - Nie.
????
- Preco Matko? ved o chvilu som nazad.
Vysvetlil:
- Lebo si tazka...

Nerozumela som, ale po asi 3 minutach pochopila.
spoLAHNUT :)
chudatko si myslelo ze ho chcem pripucit :)
tiny77
08.06.06,12:43
a este mam jeden a pojdem domov po dalsie :)

Kolegynina dcerka bola na navsteve u spoluziacky, ktorej otec bol polovnikom. Mali teda po dome rozne trofeje.
Ked dosla domov, cela rozziarena povedala:
- Mami a vies co tam este mali? Na stene vyfuknuteho medveda!

:)
otazkou zostalo, z ktorej strany by ho vyfukovali :)
Marianna01
10.06.06,12:11
Neterka 3,5ročná, bola chorá, bolelo ju uško. Mama jej nakvapkala kvapky do uška a trošku sa jej uľavilo. Večer však bolesť opäť prepukla, tak jej mamka išla dať opäť kvapky. Nato malá zahlásila, Dobre, maminka, daj mi do uška tie kvapky a potom mi už bude tak dobre, že až odpadnem! :D
Ivana Š
10.06.06,19:58
Najprv fakty:
1. môj syn neobľubuje mäso, výnimka - rezníky:D
2. nejak sa nám v dome rozmnožili drozofily - vínne mušky a nevieme sa ich zbaviť
Teraz výrok:
Mal v pohári džús, do ktorého tie drozifily napadali. Nevšimol si, napil sa a potom povedal:
Mami, v tom pohári boli mušky, a ja som ich vypil!
Ja :Dironicky: Aspoň máš nejaké mäso v žalúdku.:D A on na to:

"Také malé mušky, veď to je minimäso"
fipina
12.06.06,04:58
Dcéra jednej známej má veľmi rada zemiaky. Raz, pred nedeľným obedom (mali kurča so zemiakmi) zahlásila :
"Mami, ja si prosím kurča bez mäsa" - čiže len pomastené zemiaky.
LubicaN
13.06.06,05:12
...najnovší výrok mojej Laurinky: Maminka ja ťa ľúbim tak veľmi ako odtiaľto do Bratislavy...

Ivana Š
15.06.06,16:04
Syn si dnes prosil jeden púčik hrachu - :)strúčik
Sharon
16.06.06,08:46
Pridávam aj ja niektoré úsmevné výroky mojej dcéry:

Ten človek je buď umretý alebo udretý.
Keď niekto umrie, ľudia sa tešia, že môžu plakať.
Počujem, že tu niečo smrdí.
Kačičky sú také vtáky potápačné.
Niektoré vtáky chytajú vo Váhu ryby a niektoré ryby zožerú žraloky.
Tie pichľavé stromy sa volajú šiškovníky?
Mami, ja spapám túto broskyňu aj s kožuchom.
Nevesta musí mať pekné šaty, topánky, korunku a záves (myslela závoj).
Mami aha, na tom strome je už jeseň (mal žlté listy).
Nemôžem jesť, lebo keď držím lyžičku, tak ma bolí ruka (obľúbená výhovorka). Keď jej navrhnem, že ju budem kŕmiť povie: “ale práve teraz ma rozbolelo brucho.”
Na fotku Dzurindu v novinách povedala: “Toho poznám, to je ten vládca republiky, čo ho stále ukazujú v telke.”
Keď bude moja kamarátka Laurika dospelá, to ju budú volať Larva? (chcela povedať Laura).
Simonkine skloňovanie: dohoním, dohoníš, dohná, dohnajú.
Mami, kúpme si nejaké pažravé rastliny (mäsožravé).

Pri kúpaní sa Simonka hrala s bábikou, že sa topí. Ja som ju akože mala zachrániť. Spýtala som sa, ako ju mám zachrániť, nato mi odvetila: “Podaj jej nejakú palicu, nech sa do nej zahryzne.”

Simonka chcela zabiť muchu, ale netrafila a mucha odletela. Napriek tomu zahlásila: “zabila som ju!” Opýtala som sa, kde je zabitá, keď ju nevidím. Nato ona povedala: “Nevidíš ju, lebo neveríš svojim očiam.” O chvíľu ale zbadala tú muchu na zemi, ešte liezla a Simonka na mňa zakričala: “mami, tu je tá umretá živá mucha!”
LubicaN
16.06.06,11:25
Manžel sľúbil deťom, že keď budú dnes v škôlke dobré, pôjdeme na plaváreň do Bánoviec. Ráno v autobuse mladšia dcérka stále len o Bánovciach rozprávala... A zrazu sa pýta: maminka pôjdeš aj ty? Ja jej nato, že ja nemôžem, lebo maminka vyrástla z plaviek a druhé nemá (na vystvetlenie: v istých rozmeroch mi moje staré plavky už nezakrývajú všetko čo by mali...). A ona na to pohotovo, dobre, veď ty tam ísť nemusíš, zostaň sedieť doma a ja ti potom budem rozprávať ako bolo...

...pre AYYA - kúpila som si nové, podvojné (nádherný výraz!)

ayya
16.06.06,16:01
...pre AYYA - kúpila som si nové, podvojné (nádherný výraz!)


:D :D vdaka za uznanie :D
ale - ked si nedas pozor a budes to castejsie opakovat - tak zvyknes na to "nove slovne spojenie", ze si nebudes niekedy v rychlosti ani vediet spomenut, ako to je naozaj :)

vlastna (!) cerstva skusenost, prosim pekne...
:o
Marianna01
16.06.06,17:05
Sharon, vidím, že máš rovnakú všetečnú dcérku, ako ja synov... :D:D:D
My sme nedávno zasadili živý plot a podsypali sme ho mulčovacou kôrou, čo deti veeeľmi zaujímalo. Po ceste zo škôlky syn uvidel rovnaký živý plot a opýtal sa - Maminka, aj sem dali takú močovú kôru?

Skloňovanie typu: dohná, kosijú, žehlijú a pod. sú denne niekoľkokrát. Naše deti sú nevyčerpateľnou studnicou smiechu, len podvečer ma už od únavy ten smiech často prechádza... ;)
nika.sum
17.06.06,04:02
Ked mal syn asi 3 roky, isiel s babkou a dedkom na cintorin. Poobzeral sa dokolo a pyta sa : kde su policajti, ked su tu vsetci mrtvi?

Ako dieta rad dodrziaval "delenu stravu" , bud len masko alebo len "holu ryzu" - cista bez stavy, ked sa tam dala stava uz to bola ryza v plavkach. Ani vtedy nezaprel, ze je chlap:)
elli
18.06.06,20:03
Laura, ked este nevedela povedat "R" (teda po jej - "TL") a mala problem aj s "L", sa na nas hnevala:
"Pleco ste mi dali take tazke meno, kde je aj L aj TL?"
LubicaN
19.06.06,05:06
...naša Laurinka dlho tvrdila že je "Jauja", teraz je "Jaujinta" alebo "Jaujušta" ale niekedy sa jej už L podarí... no a staršiu Danielu volala "Nana" teraz už hovorí krajšie - Danéja hozná (Daniela hrozná) - najmä keď sa bijú o tú istú bábiku, ktorá do 5 minút aj tak skončí v kúte...

...ale k téme...

Keď sa nám narodila mladšia Lali, Dani mala vtedy 15 mesiacov. V noci ma manžel odviezol do pôrodnice, druhý deň ma prišli pozrieť. Návštevy fungujú len cez plexisklo a keďže tam bolo dosť ľudí, naši museli počkať kým prídu na rad. Vtedy si vraj Dani sadla na schody a zašomrala čosi ako: "doiti". No a keď som prišla domov a doniesla som domov veľkej sestre bábo bola celá zhrozená že "bábo tatá do pinty" (=kaká do plienky). Tak ho hrešila, že bábo nono, teba pípať (treba sa pýtať...). A keď bola trošku väčšia a mala chuť na kakauko, vyliezla na schody a kričala: Mami, dones hoje saštu a štipok s bubou (flašku a štuplík s dudkou).

Sharon
21.06.06,11:02
Pridávam ešte zopár výrokov mojej dcérky.

Hrali sme sa na lekárku a pacienta. Simonka mi dala pod pazuchu teplomer, potom ho vybrala a dôležito sa zatvárila. Na otázku koľko mám teploty odpovedala: “pol desiatej.”

Uvidela som Simonku ako si pľuje na ruky. Opýtala som sa, prečo to robí a ona, že tam má špinu. Poslala som ju, nech si umyje ruky a spýtala som sa, kde to videla takto robiť. Povedala, že dedo to tak robí. Ja na to, že asi nemá vodu. Simonka hneď odpovedala: “ale má sliny!”

Ráno keď sme išli do škôlky sme videli na oblohe blednúci mesiac. Simonka vykríkla: “mami, vidím mesiac, blíži sa tma!”

Kreslila som Simonke zvieratká a ona hádala, čo to je. Keď som nakreslila pavúka križiaka povedala: “To je pavúk sanitkový.”

Raz som kúpila do záhrady prostriedok proti škodcom, bol v pestrofarebnom sáčku a Simonka sa ma pýtala, či je to puding. Povedala som jej, že to je také hnojivo na kvietky. Nato ona vyhlásila. “To je taký puding hnojový.”

Na prechádzke v parku našla Simonka žaluď a priniesla mi ho so slovami: “Aha, našla som žalúdok.”

Raz si Simonka dala na hlavu plech na pečenie, pričupila sa a povedala: “Mami, ja som akože jedovatý hríbik čierny otravný.”
Simonab
21.06.06,19:02
No tak pridám aj ja ešte jeden. Keď náš Filip chodil ešte do škôlky ( to bolo dááávno teraz má 14 ) pani učiteľka tŕpla vždy keď sa ich na niečo pýtala a snažila sa aby odpovedal vždy niekto iný, len nie náš Filip. Takže v tento deň mali detičky za úlohu naučiť sa niečo nové o mesiačiku. No a samozrejme ako to v škôlke chodí, pani učiteľka im to vysvetľuje počas hry respektíve hravou formou. ( hovorila im o fázach mesiaca, o tom že obieha okolo zeme.... ). No a nakoniec keď chcela zistiť či detičky aspoň trošku dávali pozor dala im hádanku, ktorá približne znela: " Je to raz za mesiac a opakuje sa to každý mesiac. Čo je to? " Samozrejme Filip prvý vykríkol. No predsa menštruácia. Pani učiteľke by sa krvi nedorezal ( priznám sa že ani mne keď si ma zavolala a rozprávala mi to ). Samozrejme chcela to ututlať myslela si že deti to nezaregistrovali. Ale veď to poznáte, detičky hneď zbadali že sa deje niečo neobvyklé. Začali sa pani učiteľky vypytovať že čo je to tá menštruácia, no a vysvetľovať musel Filip. Ale ako som počula, vôbec s tým nemal problém na rozdiel od pani učiteľky.:p
Ivana Š
21.06.06,19:16
Dnes sú deti veľmi múdre a znalé, aj môj Andrej (6.r) presne formuluje: "Mami, skoro som si pricvikol penis"
Simonab
21.06.06,20:05
No a ešte jeden tiež náš Filip škôlkár. Bol vždy veľmi maličký, najmenší v triede. Keď boli predškoláci jedna mamička sa k nemu naklonila a hovorí mu. Jéj chlapček ty tiež už pôjdeš do školy? Veď si ešte maličký ani tašku neodnesieš. Filipa sa postavil, premeral si tú pani ( to som už vedela že je zle, ale nestíhala som ) a potom zahlásil. Nezáleží na tom kto je aký veľký, ale čo má tuto a poklepal si na hlavu. Normálne som zamrela, našťastie pani to zobrala s humorom.
kikoza
21.06.06,20:24
Perfektná téma-smejem sa už asi hodinu. A tiež niečo pridám: syn, keď bol malý tak rád lopatoval, metloval a pod. A neter pribehla z babkinho dvora,že :mami oni majú vonku takú krásnu baraničku /rozumej ovečku/.
kikoza
21.06.06,20:30
A ešte si spomínam bolo to dávno. Cestou zo školy sme chodili cez jednu ulicu, kde vždy sedeli staré babky, ktorým keď sme pozdravili odpovedali "pochválen..". Spolužiak im nato slušne ešte raz odpovedal:"na veky na nej "/namiesto naveky amen/ a oni ho chválili aký je slušný chlapec.Len škoda, že poriadne nedopočuli, čo im vlastne hovorí.
SlimakH
22.06.06,11:13
No to je super téma, tak sa smejem, už aj preto, že som si spomenul
na výroky mojich detí. Syn mal asi 7 rokov a už sa začal hanbiť kúpať
s mladšími súrodencami (5 a 3 roky). Mladšia dcéra mu vtedy povedala:
Čo sa pred nami skovávaš, aj tak viem, že ho máš deravý!
Alebo: Stredný syn mal 1.x náboženstvo a pýtali sme sa ho, kto ho učí.
A on že "nejaká pani Kitekatová" -to akože katechétka.:D
Dcéra keď mala asi 3 roky,sa strašne bála muchy. Na otázku prečo,veď
ti nič neurobí, povedala:"lebo druhým menom sa volá komár".
Strašne zlatá logika vôbec všetkých detí,že?
dogicka
22.06.06,13:23
No tak pridám aj ja ešte jeden. Keď náš Filip chodil ešte do škôlky ( to bolo dááávno teraz má 14 ) pani učiteľka tŕpla vždy keď sa ich na niečo pýtala a snažila sa aby odpovedal vždy niekto iný, len nie náš Filip. Takže v tento deň mali detičky za úlohu naučiť sa niečo nové o mesiačiku. No a samozrejme ako to v škôlke chodí, pani učiteľka im to vysvetľuje počas hry respektíve hravou formou. ( hovorila im o fázach mesiaca, o tom že obieha okolo zeme.... ). No a nakoniec keď chcela zistiť či detičky aspoň trošku dávali pozor dala im hádanku, ktorá približne znela: " Je to raz za mesiac a opakuje sa to každý mesiac. Čo je to? " Samozrejme Filip prvý vykríkol. No predsa menštruácia. Pani učiteľke by sa krvi nedorezal ( priznám sa že ani mne keď si ma zavolala a rozprávala mi to ). Samozrejme chcela to ututlať myslela si že deti to nezaregistrovali. Ale veď to poznáte, detičky hneď zbadali že sa deje niečo neobvyklé. Začali sa pani učiteľky vypytovať že čo je to tá menštruácia, no a vysvetľovať musel Filip. Ale ako som počula, vôbec s tým nemal problém na rozdiel od pani učiteľky.:p

mimotemy Teda Simonka, stretli sme sa chvíľu v DK na školení, ale nepovedala by som, že máš už takého chlapa....
Ivana Š
22.06.06,17:51
No tak pridám aj ja ešte jeden. Keď náš Filip chodil ešte do škôlky ( to bolo dááávno teraz má 14 ) pani učiteľka tŕpla vždy keď sa ich na niečo pýtala a snažila sa aby odpovedal vždy niekto iný, len nie náš Filip. Takže v tento deň mali detičky za úlohu naučiť sa niečo nové o mesiačiku. No a samozrejme ako to v škôlke chodí, pani učiteľka im to vysvetľuje počas hry respektíve hravou formou. ( hovorila im o fázach mesiaca, o tom že obieha okolo zeme.... ). No a nakoniec keď chcela zistiť či detičky aspoň trošku dávali pozor dala im hádanku, ktorá približne znela: " Je to raz za mesiac a opakuje sa to každý mesiac. Čo je to? " Samozrejme Filip prvý vykríkol. No predsa menštruácia. Pani učiteľke by sa krvi nedorezal ( priznám sa že ani mne keď si ma zavolala a rozprávala mi to ). Samozrejme chcela to ututlať myslela si že deti to nezaregistrovali. Ale veď to poznáte, detičky hneď zbadali že sa deje niečo neobvyklé. Začali sa pani učiteľky vypytovať že čo je to tá menštruácia, no a vysvetľovať musel Filip. Ale ako som počula, vôbec s tým nemal problém na rozdiel od pani učiteľky.:p


:D:D:D Presne viem, ako si sa cítila a ako sa cítila pani učiteľka, lebo moj 6.r povedal škôlkárom vtip, ktorý priniesla dcéra 10.r zo školy:

Keď si sa narodil, tak Ti pupočnú šnúru odstrihli až na druhý pokus, lebo prvý krát Ti odstrihli pipíka.
Potom Ti ho našili, ale opačne.
Ahá, tak preto čúram dohora!
sonka1
26.06.06,13:59
NO, ja mam 10 ročného syna. Jednu noc chcel spať so mnou v posteli (asi ako aj mnohé deti), ale som mu to nedovolila.
Tak mi zahlásil, : Maminka, sa bojíš, že by som ťa oplodnil??
Marianna01
26.06.06,16:10
NO, ja mam 10 ročného syna. Jednu noc chcel spať so mnou v posteli (asi ako aj mnohé deti), ale som mu to nedovolila.
Tak mi zahlásil, : Maminka, sa bojíš, že by som ťa oplodnil??


:D :D :D :D :D


A bála sa maminka??? :D:D:D
sonka1
27.06.06,12:28
:D :D :D :D :D


A bála sa maminka??? :D:D:D



NIe, nezmohla som sa na nič iné iba sa ho opýtať, či je motýl, a rehotala som sa do podušky.....
nemala som odvahu sa ho spýtať odkial to má.:)
dumap
28.06.06,09:38
ja tiež pridám jeden do zbierky, ktorý u nás v rodine už zľudovel, s dcérou som bola na kupku asi keď mala 2r., tá moja zvedaňa si vedľa na deke všimla chlapčeka asi v jej veku, ktorému mama vyzliekala plavky, zvedavo si ho obzerala a zrazu skríkla ako rozhlas: maminka on má pokazenú riťu. Hrala som všetkými farbami a od vtedy som s ňou v domácom prostredí na kupku nebola a to už má 13r. A jej najnovšia pubertálna hláška z minulého týždňa: čo si si urobila na to nenadávaj, a čo mám povedať ja? Ja s tým musím žiť. No čo by ste jej na to povedali?
SERVIS
28.06.06,12:05
Pozerali sme so synom a mužom dobrú komédiu z videa. Scéna sa odohrávala na štadióne, rozvášnený a roznevaný dav začal skandovať na jedného z hráčov: Pi-čús! Pi-čús! Syn okamžite zbystril, pozrel na mňa a tiež začal pomáhať s pokrikom, ale: Pi - džús! Pi - džús! My sme zostali s manželom ticho na seba pozerať, lebo sme nevedeli či sa dieťa len robí nechápavé, alebo to tak pochopil so svojim detským rozumčekom. A nevieme to doteraz, radšej sa ho na to nepýtam.
sonka1
29.06.06,07:32
môj syn ráno nerád vstáva do školy.... jedného pekného dňa som ho budila slovami "vstávaj miláčik, ide sa do školy".
Namiesto dobré ráno maminka, som sa dočkala takejto vety:
JEžIš MANKA, KAžDé RáNO MI OTRAVUJEš žIVOT! , to mal 8 rokov
AlaNR
29.06.06,12:08
Malý synovec 2,5 r. má teraz obľúbené slovo, ktoré je ochotný vysloviť a to je "výbolne" (čítaj výborne") a "este" (ešte)
Takže dialóg medzi ním a jeho mamou vyzerá takto:
Mama: Erik, poĎ papať!
Erik: Výbolne!
M: Dám ti napr. chlebíčka so šunkou.
E: Výbolne!
M: pekne papaj, nehádž to po stole!
E: Výbolne!
M: Nerozumieš mi? Pekne papaj, lebo dostaneš po zadku!
E: Výbolne! (a Ďalej hádže kúsky kade-tade)
M: (koná a dáva výchovnú po zadku)
E: Výbolne, výbolne, este, este...

Potom to vyzerá, že malý je nejaký sado-maso alebo čo...
Elena Navrátilová
30.06.06,03:56
Tak teda tento dialóg nemá chybu, skoro som sa zadusila rannou kávou. Erika bozkávam na obe líčka. Musí byť roztomilý. Hneď je krajšie ráno. Ďakujem.
AlaNR
30.06.06,07:05
Tak teda tento dialóg nemá chybu, skoro som sa zadusila rannou kávou. Erika bozkávam na obe líčka. Musí byť roztomilý. Hneď je krajšie ráno. Ďakujem.


Je doslova na zožratie...:D
kendy
30.06.06,09:25
Keď u nás začínala búrka, aby mi deti dali chvíľku pokoj, posadila som ich k oknu a povedala som im, nech dávajú pozor, či už sa blýska. 4-ročný Jurko potom zvreskol: "Mami! Už sa lisklo!!!"
Odvtedy hovorí, že sa vonku liská :D
Ivana Š
11.07.06,21:36
Neterka mi zahlásila - ona sa veru nevydá, ale deti chce mať.

Má 4 roky. Spýtala som sa, ako chce mať deti bez manžela.

No predsa umelým oplodnením!
ALDA
12.07.06,04:25
Vnučka 5 rokov skonštatovala: keď nám ocko ostárne, bude dedko a smiala sa. Vysvetlila som jej, že aj ona aj bratček budú mať už deti a potom bude ocko deduškom a mamina babičkou, vnuk 5 rokov, mi odpovedal, že on sa neožení, pretože nechce, aby bola mamina babička, lebo potom bude stará a zomrie.
Pri obede ma poučili: mäsko je zdravé, ale my ho jesť nebudeme, lebo chceme byť chorí. Na otázku prečo odpovedali: lebo nechceme ísť do škôlky, štrajkujeme.
A do škôlky chodia veľmi radi.
Elena Navrátilová
12.07.06,05:29
Vnučka 5 rokov skonštatovala: keď nám ocko ostárne, bude dedko a smiala sa. Vysvetlila som jej, že aj ona aj bratček budú mať už deti a potom bude ocko deduškom a mamina babičkou, vnuk 5 rokov, mi odpovedal, že on sa neožení, pretože nechce, aby bola mamina babička, lebo potom bude stará a zomrie.
Pri obede ma poučili: mäsko je zdravé, ale my ho jesť nebudeme, lebo chceme byť chorí. Na otázku prečo odpovedali: lebo nechceme ísť do škôlky, štrajkujeme.
A do škôlky chodia veľmi radi.
No tak tu vidno tú milú detskú logiku. Chcem vedieť akým spôsobom sa im to dá vziať? Veď to odrovná a silnú náturu, no nie? A ešte keď sú v prevahe.
Elena Navrátilová
12.07.06,05:33
Neterka mi zahlásila - ona sa veru nevydá, ale deti chce mať.

Má 4 roky. Spýtala som sa, ako chce mať deti bez manžela.

No predsa umelým oplodnením!
Teda to im čítajú na dobrú noc nejakú zdravovedu,alebo niečo odborné, blízke tejto téme? Rozprávku s takýmto dejom nepoznám. Jedna dcéra /moja/ mala rada rozprávku o "Červenej čiapočke" a pri slove vlk, vždy pustila fantáziu na plno. Mladšia zase mala rada o "Perníkovej chalúpke". Tá zas bola zvedavá aká veľká tma bola, keď boli v tom lese. Ale o takýchto veciach. No s osvetou treba začať čo najskôr. :p :D
ALDA
12.07.06,05:42
Váham, či to tu vôbec napísať, ale realita je realita: Malý sa bol vicikať, jasné že malá tiež večer pred spaním. Ľahla si a spýtala sa maminy akého ma ocko pišuláka..a ukazovala rúčkami od 10 až pokiaľ mohla rúčky roztiahnuť. Mamina je ukázala akého asi ocko má..malá sa spýtala:ty si ho videla?..odpoveď: áno.
Malá si založila rúčky a povedala: aj ja sa musím pozrieť. Toto by ste ale museli vidieť, ten jej výraz a to založenie ručičiek ako stará rebeka.
abel
12.07.06,05:47
Teda to im čítajú na dobrú noc nejakú zdravovedu,alebo niečo odborné, blízke tejto téme? Rozprávku s takýmto dejom nepoznám. Jedna dcéra /moja/ mala rada rozprávku o "Červenej čiapočke" a pri slove vlk, vždy pustila fantáziu na plno. Mladšia zase mala rada o "Perníkovej chalúpke". Tá zas bola zvedavá aká veľká tma bola, keď boli v tom lese. Ale o takýchto veciach. No s osvetou treba začať čo najskôr.


Elenka, to len my asi starneme. Keď si teraz uvedomím, na akých hororoch sme to vychovávali deti - vlk zožral babičku, poľovník mu rozpáral brucho, ježibabu strčili za živa do pece, tak to sú tie dnešné "rozprávky" nežným pohladením. Len či im pani učiteľky povedia aj to, že pri umelom oplodnení žena príde o to nežné fučanie do ucha?:rolleyes:
Elena Navrátilová
12.07.06,05:49
Váham, či to tu vôbec napísať, ale realita je realita: Malý sa bol vicikať, jasné že malá tiež večer pred spaním. Ľahla si a spýtala sa maminy akého ma ocko pišuláka..a ukazovala rúčkami od 10 až pokiaľ mohla rúčky roztiahnuť. Mamina je ukázala akého asi ocko má..malá sa spýtala:ty si ho videla?..odpoveď: áno.
Malá si založila rúčky a povedala: aj ja sa musím pozrieť. Toto by ste ale museli vidieť, ten jej výraz a to založenie ručičiek ako stará rebeka.
Teda tak toto je príspevok na dobrú náladu po celý deň. Ďakujem Aldička veľmi pekne. Tiež prajem pohodový celý deň a veľa takýchto milých príhod.:p
Elena Navrátilová
12.07.06,05:53
Elenka, to len my asi starneme. Keď si teraz uvedomím, na akých hororoch sme to vychovávali deti - vlk zožral babičku, poľovník mu rozpáral brucho, ježibabu strčili za živa do pece, tak to sú tie dnešné "rozprávky" nežným pohladením. Len či im pani učiteľky povedia aj to, že pri umelom oplodnení žena príde o to nežné fučanie do ucha?:rolleyes:[/quote]

Elenka žiaden také, že "stárneme". Ja osobne isto "múdriem". To je taký super výraz na ten omyl v dátume napísaného v rodnom liste, vieš? A vôbec, hlavne že nás neopúšťa humor, nie? A že ešte počuť to nežné fučanie. A vôbec o tomto čase? A potom sa pozastavujem nad tým, kde to to dieťa vzalo, že "umelé oplodnenie". Teraz sa to asi prevalilo. Isto chodí potajme so starkou na poradu a tá jej číta príspevky na dobrú nôcku. :p :D
LubicaN
12.07.06,06:05
...boli sme u babky na dedine. Dedko pustil sliepky nech si pobehajú po dvore, nazobú sa trávy... Odbehol do domu. Chvíľku na to ktosi zvoní pri bránke, že nám sliepky podliezli lietačky (pri východe z okrasnej záhradky sú miesto bránky lietačky ako z westernu na saloonoch) a behajú po ceste. Babka sa hneď do neho pustila, že ako môže pustiť sliepky a ísť preč, že či nevie, že ani pes nemá problém podliezť to, nie to ešte sliepka.
Naša Danka sa zahľadela na babku a vraví: to som ani ja nevedela...


Opäť u babky:
Naše deti majú taký veľký umelohmotný bager, na ktorom sa dá sedieť a bagrovať... Dani mala necelé dva roky, sedela na tom bagri a hrala sa v izbe, keď zazvonila susedka, že nám šľahajú plamene z komína. Dedo nevedel čo s tým, tak prvé čo ho napadlo, volal hasičov. Potom šiel pozrieť kotol, že či sa s tým dá čosi spraviť. Po čase opäť ktosi zvonil, prišli hasiči. Deda nikde nebolo, tak babka na neho kričí: MILUŠ, hľadajú Ťa hasiči! Nik sa neohlásil. Malá sa hrala ďalej, zrazu po nejakých desiatich minútach zvolala: Miuš, hadajú ta hasicíííííí! De si touto?
bepo
12.07.06,06:25
Malý synovec 2,5 r. má teraz obľúbené slovo, ktoré je ochotný vysloviť a to je "výbolne" (čítaj výborne") a "este" (ešte)
Takže dialóg medzi ním a jeho mamou vyzerá takto:
Mama: Erik, poĎ papať!
Erik: Výbolne!
M: Dám ti napr. chlebíčka so šunkou.
E: Výbolne!
M: pekne papaj, nehádž to po stole!
E: Výbolne!
M: Nerozumieš mi? Pekne papaj, lebo dostaneš po zadku!
E: Výbolne! (a Ďalej hádže kúsky kade-tade)
M: (koná a dáva výchovnú po zadku)
E: Výbolne, výbolne, este, este...

Potom to vyzerá, že malý je nejaký sado-maso alebo čo...
Sesternicin 4 ročný syn je Čech a má obľúbenú vetu- Jseš blbej a pitomej. Hovorí to každému a keď sa ho opýtaš kto ťa to naučil tak každému odpovie- Ty
petra:-)
12.07.06,07:34
Moja dvojročná neterka ma pozorovala, keď som si robila manikúru.
Na stole som mala rozložené všetky tie potrebné vecičky.
Veľmi sa ich chcela dotýkať, ale keďže sú tam aj ostré veci, s ktorými by si mohla ublížiť, tak som jej vysvetľovala, že si môže požičať len leštidlá.
Tak sa snimi hrala a vážne si leštila nechty.
O chvíľu prišiel dedko a pýta sa jej: "A ty čo robíš, čo to máš?" A malá na to: "Ja mám PIŠŤADLÁ".
Odvtedy to ani ja inak nevolám a na konci manikúry si nechty vždy napištím
:D
Sharon
12.07.06,12:46
Tu je zase zopár výrokov mojej Simonky

Pokazila sa nám žalúzia. Povedala som, že treba zavolať opravára. Nato sa Simonka ponúkla, že ho zavolá. Opýtala som sa, že ako ho zavolá. “No s hubou ako ináč” odvetila, vyšla na balkón a z plného hrdla zakričala “opravár prídi k nám”.

Jedli sme gaštany, keď tu vidím, ako Simonka šupky ukryla pod obrúsok prestierania. Hovorím jej, to nie je najlepší nápad. Nato ona odvetila: “No, ja nemám problém.”

Na prechádzke mestom Simonka uvidela bankomat a povedala. Mami, ja mám nápad, ako si zarobíš veľa peňazí a potom mi niečo kúpiš. Opýtala som sa ako. A ona na to: “Poďme k tamtomu stroju, čo tlačí peniaze.”

Pri ceste autom sme sa rozprávali, čo všetko rastie na poli. Simonka sa opýtala, či aj autá rastú na poli. Povedala som, že tie vyrábajú ľudia v továrni. Nato sa spýtala: “a kde sa vyrábajú deti?”

Keď sa raz znovu pocikala, vyzliekla si nohavičky a komentovala to takto: “To snáď ani neni možné!”

Simonka od malička rada cmúľa palček. Raz som sa jej opýtala, čo robí ten prštek v puse a ona pohotovo zareagovala: “On tam obeduje.”

Tato kúpil do auta nový osviežovač vzduchu. Keď Simonka nastúpila hneď to komentovala. “Čo to tu tak smrdí, to bude nejaká chemikália!”

Rozprávali sme sa o Simonkinej kamarátke a ja som spomenula jej babku. Nato Simonka nahnevane zareagovala: “Martinkina babka sa nemôže volať babka, to iba moja sa volá babka!”

Tatino povedal, že by chcel na raňajky dve vajíčka. Simonka hneď utekala pozrieť do chladničky, ale bolo tam len jedno vajíčko. “Tak a tatino má po veselí” okomentovala to.

Simonka veľmi rada telefonovala, najmä s mobilu. Raz navrhla tatinovi toto: “Tato, keď niekto príde do tvojho mobilu, tak ja sa prihlásim, poviem mu ahoj a dám ti ho, dobre?”

Isli sme po meste a uvideli sme muža na motorke, bol oblečený celý v koženom oblečení a cez ústa mal previazanú šatku. Simonka sa ma opýtala: “A prečo má tú šatku na papuli?”

Kŕmili sme zajačikov, chceli sme jedného vybrať, ale žiaden sa nám nechcel dať chytiť. Simonka si zobrala paličku, a ja som sa jej opýtala, načo jej bude. Ona odvetila: “na nič, len ho chcem privítať.”

Simonka mala dlhé vlásky, preto som ju pri česaní niekedy pošticovala. Raz na to reagovala tak, že mi povedala, aby som ten hrebeň dala konečne do opravy.
willma
12.07.06,12:57
No to moje kvítečko má taktiež dlhé vlasy a šticovaniu sa pri najlepšej vôli nevyhnem. Na to mi ona vždy urazene a s plačom reaguje: Zasa ma šklbeš, šklbaňa šklbavá.
V prípade, že ma už moc povytáča tak mi stačí spomenúť nožnice a ostrihanie a vtedy by ste lepšie dítko nenašli. Tak a teraz ma môže niekto udať za psychické týranie dieťaťa.:o
Elena Navrátilová
12.07.06,13:01
Spomenula som si keď mala staršia dcéra 10-11 rokov, tak ma tiež na niečom vytočila. Začala s tým, že ona má telefónne na číslo na linku na ochranu dieťaťa.Pohotovo som jej povedala, že aby zistila telefónnu linku na ochranu rodičov čo majú deti v puberte a už bola kľudná. Akoby som švihla prútikom. Doteraz na to spomína. V novembri bude mať 20.
malalulu
27.07.06,09:17
Moja malá dcéra sa ma pred rokmi opýtala,keď prišla z vonku od starších kamarátok : "Mami a čo je to monštruácia?:) "
abel
27.07.06,09:34
To by aj mňa zaujímalo, čo si jej vysvetlila:D
ZEvina
27.07.06,11:14
Neskutočne dobrá téma. Skúsim prispieť aj aj. Mám 4 ročnú vnučku, ktorá má neuveriteľné výroky. Tiež som si ich chcela zapisovať....

Rada sa kúpe s hračkami. Raz si zobrala hovoriacu bábiku (už mlčí). Keď som jej dohovárala, že bábika sa nesmie dávať do vody, lebo teraz je pokazená, tak mi odpovedala: Ona nie je mokrá, len veľmi spotená.

Má to po svojom otcovi. Ten keď bol prvák, učili sa čítať len obrázky, pár písmien a čísiel:
Rudko, čo bolo v škole?
Dostal som z čítania štyri jednotky a niečo napísané.
Veď si mi včera hovoril, že nemáte za úlohu nič čítať! Ukáž:
11.11. Nevedel čítať!

Strašne nechcel chodiť do škôlky. Raz ráno dobehol späť celý natešený:
Maminka, nemusím ísť do škôlky, niekto ukradol celú ulicu a určite aj škôlku (bola strašná hmla)
zulas
27.07.06,12:06
pridám jeden krásny zážitok z toalety v ikea. čakala som na voľnú kabínku, keď sa z jednej ozval nežný hlások - mamina, teba bolí cikulka? odpoveď znela - nie moja. a hlások zakričí: tak prečo si lepíš cikulku leukoplastom???
willma
27.07.06,14:15
pridám jeden krásny zážitok z toalety v ikea. čakala som na voľnú kabínku, keď sa z jednej ozval nežný hlások - mamina, teba bolí cikulka? odpoveď znela - nie moja. a hlások zakričí: tak prečo si lepíš cikulku leukoplastom???
Len aby sa niekto neprihlásil o autorské práva:D hoci si myslím že v prípade tohto rozhovoru asi ťažko.
blcha
27.07.06,15:19
Moja dcéra sa hrala v snehu bez rukavíc a za chvíľu hovorí: " Mami, mrzia ma ruky! "

Často ma deti videli pri práci. Raz sme boli na detskom ihrisku a keď som už chcela ísť domov, povedali, že sa "ešte chcú chvíľku faxovať" (boli na šmýkačke).
ZEvina
28.07.06,06:28
Moja vnučka (4r) je veľmi šikovná záhradníčka. Dali sme je v sáčku fazuľu, aby išla dedkovi odniesť do záhrady, aby to posadil. Keď sa po dlhšom čase vrátila s ručičkami celé od blata, pýtali sme sa či dedkovi pomáhala. Odpoveď: Dedko tam nebol. Čo si myslíte, že ja neviem sadiť? - Išla vedľa chodníka, prstíkom pravila jamku, do každej dala jednu fazuľku a keď prišla na koniec, spravila väčšiu jamu, kde zahrabala zbytok. (Teraz sa už tešíme z úrody)
- a je aj veľká gazdinka - dostala od strýka 50,-- Sk, aby si išla kúpiť kinder vajíčko. Obchod máme hneď vedľa, tak išla sama. Po chvíli sa vráti a nesie polku chleba a jogurt. Na naše udivené pohľady odpovedala - nemali vajíčko, tak som kúpila niečo pre babku.
ZEvina
28.07.06,08:26
Ešte som si spomenula: Môj mladší syn chcel mať strašne sestričku. Vieš, ja namôžem mať bábatko .........(než som mu stihla vysvetliť, že na to potrebujeme aj ocka, ktorý od nás odišiel...) mi zahlásil: Lebo si už vyrodená?

Tiež ho strašne zaujímalo, prečo dievčatá necikajú postojačky. Z návštevy od mojej švagrinej, ktorá má dcérku vo jeho veku (vtedy asi 4 roky) celý vytešený mi oznámil, že už vie! ......... lebo dievčatá nemajú pipíka, ale klednu! (Preložil si slengový výraz buchtu a chcel povedať knedľu)
Melnick
28.07.06,08:31
Pri jednej akcii sa naša vnučka ocitla v reg. novinách.Keď sme jej povedali,že tie noviny pre ňu máme ,zahlásila: Vieš Maja ,mne Ti na tom ani nezáleží,že som slávna.:D :D :D
Tweety
28.07.06,08:33
Pri jednej akcii sa naša vnučka ocitla v reg. novinách.Keď sme jej povedali,že tie noviny pre ňu máme ,zahlásila: Vieš Maja ,mne Ti na tom ani nezáleží,že som slávna.:D :D :D
Dobrý štart ku sláve.:p:p:p:p:cool:
ZEvina
28.07.06,10:41
Pozerali sme obrázky zvieratiek a pýtala som sa ho: ako robí sliepočka?
kot-ko-dák! Ako robí somárik: porozmýšľal, lebo také zvieratko ešte živé nevidel - som-som! Začala som sa smiať a pomýlila som sa: Ako robí kikirikí? On pohotovo: kohúúúúúúút!
Zita5
28.07.06,16:56
Vždy keď príde k nám môj vnúčik ...tak sa ho pýtam čo bude papať .........on odpovedá pravidelne povévku .....vravím mu synáčik ....ale nemôžeš stále papať len polievku , babina Ti dá ryžu ,mäsko a uhorkový šalátik.......on súhlasil .

Nabrala som mu ,usadila ho za stôl a namiesto toho aby papal, tak si stále naberal na lyžičku nálev zo šalátu a pokiaľ s tou lyžičkou prišiel k pusinke , tak všetko rozlial po sebe .
Ja som po chvíli na to zareagovala .......aby pekne papal a nehral sa s jedlom /lebo on sa rád hrá s jedlom, viacej ide na tričko ako do pusinky/dostala som od neho pohotovú odpoveď:

babka plosím ťa neklič na mňa...nóó ........má 2 roky...ja som skoro onemela,keď mi túto vetičku povedal ....:) ;) nevedala som od prekvapenia zareagovať ,tvárila som sa vážne a pri tom sa mi strašne chcelo smiať.....tak som sa utekala chichotať na balkón ...potom som to strovila .

To mám prvého vnúčika ,tak to moje veľké prekvapenie bolo asi preto.
abel
28.07.06,22:05
Rudko, čo bolo v škole?
Dostal som z čítania štyri jednotky a niečo napísané.
Veď si mi včera hovoril, že nemáte za úlohu nič čítať! Ukáž:
11.11. Nevedel čítať!
Ešte teraz sa rehocem. Super. A úplne si viem predstaviť tú jeho spokojnosť, že dostal štyri jednotky. :D :D :D
bv_alexandra
29.07.06,13:49
Minule sa moja dcera / 7r / hrala v izbe na kanceláriu. PRišla som ju zavolať na obed a medzitým som sa jej opýtala že prečo sa nevyzlečie do nohavičiek, že je predsa teplo a je doma a ona na to: "Nemôžem som predsa podnikateľka.":)
ZEvina
31.07.06,09:54
Mám aj 5r. synovca. Keď mal asi 3 roky, bola som s ním a s mojou vnučkou na pošte. Bola tam veľká rada, tak som ich tam usadila a dala som im tie všeliaké brožúrky, nech si zatiaľ čítajú. Patrik sa pozrie na to množstvo čísiel a písmen a zahlási: Teta Eva, ja nemôžem čítat lebo nemám okuláre! (Videl, že keď čítam, musím mať okuliare)
Evanka
31.07.06,10:19
Dostala som z práce ako odmenu pred mnohými rokmi (cez ROH - to boli časy http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif:) dovolenku do Bulharska. Keď som prišla večer domov, zatelefonovala som manželovi, aby prišiel na stanicu pre mňa. 6 ročného syna nechal zatiaľ doma, lebo už bol v pyžamku, že sa o chvíľu vráti.
Za dverami bo lístok s kostrbatým písmom, že je u pána .....

Syna premohol strach a tak pochodil susedov vo vchode, no bol čas dovoleniek.... Až predsa natrafil o poschodie vyššie na rozvedeného pána, ktorý bol doma a poprosil ho, či môže ísť k nemu, lebo vraj tatino išiel pre maminu do Bulharska. Pán sa nezľakol, že ho bude mať až pokiaľ sa nevrátime z Bulharska a pozerali spolu telku. Bol to veľký kľuďas....
ZEvina
31.07.06,14:01
Hoci to je už výrok väčšieho dieťaťa - 24 ročného, asi si to budeme dlho pamäťať. Minulý rok sa ženil. Ako svadobná mama som ho odprevádzala k autu, keď išiel pre nevestu: Syn môj, dnes máš na starosti len tri veci: 1. Nezabudni obrúčky, 2. Nezabudni obrúčky a za 3. Nezabudni obrúčky!
Kostol - oltár - farár - svadobná atmosféra - ja plačem - farár niečo šepká ženíchovi - synov nešťastný pohľad - MAMI, NEMÁM OBRÚČKY! Zachránil to farár modlitbami, kým som ja bežala do svadobného auta pre obrúčky (ešte šťastie, že ich nezabudol doma).
Dav
31.07.06,14:30
Zobrala som deti do kina. Zhasli svetlá, všetko stíchlo a do toho hrobového ticha moja vtedy 5 ročná dcérka prehovorila jasne, zreteľne a zrozumiteľne (je tam dobrá akustika): " Maminka, a načo sme sem prišli, keď hovno vidím?"
Nika
31.07.06,14:54
Aj mne urobila dcéra v kine hanbu(ešteže je tam tma). Boli sme na filme o mravcoch a chrobákoch na lúke (neviem si spomenúť ako sa volalo-malo to aj dej - tuším Mikrokozos). No a ona do mňa drgla a zvolala do ticha "mama, spíš?!"
Tweety
31.07.06,14:56
Aj mne urobila dcéra v kine hanbu(ešteže je tam tma). Boli sme na filme o mravcoch a chrobákoch na lúke (neviem si spomenúť ako sa volalo-malo to aj dej - tuším Mikrokozos). No a ona do mňa drgla a zvolala do ticha "mama, spíš?!"
A nespala si?:p :p :p
Nika
01.08.06,05:41
A nespala si?:p :p :p


Spala..... :D
ZEvina
01.08.06,08:16
Môj syn ako prváčik chodil do školskej jedálne na obed. Rudko, čo ste mali na obed? Polievku, masičko a zemiačiky. A všetko si spapal? Všetko som spapal, iba chudé a tlsté som nechal!

Za to s jedlom z múky nemal problémy: Čo ste mali na obed? Teké maličké buchty bez lekváru s bielou omáčkou (dukátové buchtičky - tie som dovtedy nerobila). A chutili ti? Veľmi, ale keď teta kuchárka hovorila: "pozrite na toho malého, už ide tretíkrát!", tak som si už neprosil.

Raz som si tak vzdychla: Bože, čo mám zasa variť! Maminka uvarme mastný chleba s cibuľou!
ZEvina
02.08.06,06:30
Človek by neveril, ako veľmi si musí dávať pozor pred deťmi na to, čo hovorí! Používala som výraz "ja ťa zabijem!" Mladší syn mal asi 1,5 roka a robila som mu práve mliečko do fľaše. Malý netrpezlivý a hladný sa začal jedovať a pritom spadol tak nešťastne, že si buchol čielko. Aby mu nenavrela hrča, rýchlo som vytiahla široký nôž, že mu to pritlačím na to udreté miesto. Starší syn, keď zazrel nôž v mojich rukách s prestrašenou tváričkou sa postavil medzi nás so slovami: Maminka, nezabíjaj ho, možno už nebude hladný! (Odvtedy ten výraz nepoužívam :)
Melnick
02.08.06,09:37
Zobrala som deti do kina. Zhasli svetlá, všetko stíchlo a do toho hrobového ticha moja vtedy 5 ročná dcérka prehovorila jasne, zreteľne a zrozumiteľne (je tam dobrá akustika): " Maminka, a načo sme sem prišli, keď hovno vidím?"
To je super! Verím,že Ty si bola šťastná ,že je tma.
ZEvina
02.08.06,11:14
Môj starší syn, (veľký asistent pri kojení brata) raz prichytil otca, ako sa mi snažil bozkať prsia: Ty tatino, už aj to nechaj, to je Romankové!

Niekto ho asi vyplašil, že keď bude jeho brat väčší, že mu bude brať hračky. Raz prišiel s dobrým nápadom: Maminka, nedávajme mu jesť, aby zostal stále maličký a budú mu stačiť hrkálky.
Dav
02.08.06,13:50
Nebola. Tma by bola fajn, ale :bývali sme vtedy v jazykovo zmiešanej oblasti, kde bolo v e ľ m i jednoduché identifikovať, čie dieťatko hovorí tou krásnou slovenčinou....
abel
02.08.06,14:19
Môj starší syn, (veľký asistent pri kojení brata) raz prichytil otca, ako sa mi snažil bozkať prsia: Ty tatino, už aj to nechaj, to je Romankové!

Niekto ho asi vyplašil, že keď bude jeho brat väčší, že mu bude brať hračky. Raz prišiel s dobrým nápadom: Maminka, nedávajme mu jesť, aby zostal stále maličký a budú mu stačiť hrkálky.
Toto mi pripomenulo niečo, čo môže napadnúť len deti. Keď som kojila svoju dcéru, prizerala sa moja 4-ročná neter a spýtala sa: "Ela, ona teraz pije alebo papá?" Priznám sa, že dodnes neviem správnu odpoveď. :)
Tweety
02.08.06,15:51
Toto mi pripomenulo niečo, čo môže napadnúť len deti. Keď som kojila svoju dcéru, prizerala sa moja 4-ročná neter a spýtala sa: "Ela, ona teraz pije alebo papá?" Priznám sa, že dodnes neviem správnu odpoveď. :)
Správna odpoveď je papá, pretože mlieko je jedlo.
abel
02.08.06,20:22
Správna odpoveď je papá, pretože mlieko je jedlo.
Toto zase len dokazuje tú teóriu Einsteina, že je všetko relatívne. Pre niekoho jedlo, pre môjho syna určite nápoj. Zapíja ním polievku, rezeň, halušky, buchty, všetko. A ja keď si dám malé pivo, prestanem byť hladná :confused: :confused: :confused:
Melnick
02.08.06,20:32
Toto zase len dokazuje tú teóriu Einsteina, že je všetko relatívne. Pre niekoho jedlo, pre môjho syna určite nápoj. Zapíja ním polievku, rezeň, halušky, buchty, všetko. A ja keď si dám malé pivo, prestanem byť hladná :confused: :confused: :confused:
Čiže z toho mi vyplýva,že syn pije a Ty Elenka papáš.:D :D :D :D :D :D
Zdeni
02.08.06,20:34
Dneska sme boli s mojou mamou a mojou 3,5-ročnou Tamarkou v TESCU. Mama vyberala broskyne a malá bola pri nej a ešte zopár ľudí. Ja som bola trošku ďalej, keď sa ozval výbuch smiechu všetkých čo boli pri nich a moja mama celá červená od hamby mi hovorí: Vieš, čo povedala? Že davaj rýchlo, lebo príde šerif!
Lila
03.08.06,08:03
Ľudkovia, dobre som sa pobavila. Tiež ma napadol jeden výrok môjho 4-ročného syna, keď sme cestovali autom zo škôlky domov. V aute bolo ticho, každý o čomsi premýšľal, keď zozadu sa zrazu ozvala nejaká otázka od syna adresovaná môjmu manželovi, ktorý riadil auto.
Keďže odpoveď nedostal, skríkol: "Oci a Ty si hluchý alebo pri tom spíš?!"
ZEvina
03.08.06,08:28
Zimná idilka. Napadnutý prvý sniežiek, dvojročný synček spinká, ja vešiam na dvore prádlo. Zrazu za mnou hlások: Mamiiiiiiiiiiiii. Môj synček úplne holý /lebo v pyžamku sa nemôže chodiť von/ a bosý stojí za mnou! "To nemôžeš takto chodiť von, budeš chorý! Pozri, aké máš špinavé nožičky.

O pár dní neskôr......... Napadnutý sniežik............... môj syn za mnou úplne holý....... hlások: Pozri mamička, mám papučky, vidíš?
Lila
03.08.06,08:36
Ešte čosi o mojom 4r. synovi. Má alergiu na mačky.
Minule vo videopožičovni som mu našla detský film s mačkou a on sa rozplakal a povedal: "Mami chceš ma zabiť ? Veď tá mačka ma alergizuje!"
ZEvina
03.08.06,08:38
Sobota, veľké upratovanie. Dvojročný syn upratuje svoje hračky. Zakričím na neho: Rudko, podaj mi prosím ťa lopatku. S vážnou tvárou a natiahnutými ručičkami podíde ku dverám:
Maminka, ja nemám dve ruky, len jednu a druhú vidíš?
/Preložené - nemôžem robiť dve veci naraz!/
ZEvina
03.08.06,12:48
Môj syn si tak chodí po kuchyni len tak v spodnej bielizni (pôvodne snehobiele boxerky, ktoré sa omylom zatúlali medzi farebné prádlo). Jeho 4-ročná dcérka sa na neho chvíľu díva a potom zahlási: Tatinko, ty máš také úžašné kraťase!
Ivana Š
03.08.06,16:05
Vybrali sme sa celá rodina na bycikli do dediny na zmrzlinu.
Tašku som nebrala, v jednej ruke som teda mala kľúče, v druhej mobil.
Syn si kúpil samozrejme maškrtku - cukríky - obal v podobe smetiaka
a jeho obľúbené chipsy. Hneď som ho upozornila, že si to bude musieť odniesť domov sám, lebo ja mám obe ruky plné.

Nato chvíľu premýšľal, potom sa spýtal:
Ocino, ty vieš ísť na bycikli bez rúk?
Samozrejme!
Tak mi tie veci môžeš zobrať Ty!
ZEvina
04.08.06,06:25
To bicyklovanie...... Spadla som tak nešťastne, že som ústami narazila na zvonček, rozbila som si peru, ktorá okamžite opuchla a odlomil sa mi predný zub. Sedím si takto "vyparádená" ráno v práci, príde môj o 10 rokov mladší riaditeľ s rukou v sádri. Čo si robil? Spadol som na bicykli. Na to sa objaví môj syn. Pohľad na moje rozbité ústa a riaditeľovu zlomenú ruku mu asi pripomenul ten vtip:....... tak parádne sme sa pobili! Všetci mali krvavé ruky, len ja hubu!, lebo so smiechom zahlási: Mami, hneď je to vidieť, kto tu je šéf!