gymka
12.06.13,20:53
prosím o pomoc, mávam často závraťové stavy. z ničoho nič cítim, ako sa všetko okolo mňa točí, aj zem po ktorej kráčom akoby sa podomnou vlnila. užívam denne lieky seroxat 30mg, xanax sr mg a na spanie trittico. mohlo by to točenie byť aj z týchto liekov? bola som aj na ct a magnetickej rezonancii- v poriadku. čo by ste mi poradili, ako sa toho zbaviť alebo ako sa s tým vyrovnať? neviem, či mám skúšať dalšie vyšetrenia ( v bratislave je ambulancia pre závraťové stavy, čo je pre mňa dosť daleko , hlavna kvôli kontrolám), alebo to môže byť aj z tých liekov.
dakujem za pomoc
lujza.j
12.06.13,18:58
gymka
12.06.13,19:11
neviem ani sama, dnes som mala silný závrat, ani už poriadne nerozmýšľam. dlho sa s tým trápim a neviem si rady
lujza.j
12.06.13,19:14
lekár ktorý predpísal lieky ktoré užívaš čo hovorí na problém so závratmi....
avalik
12.06.13,19:27
samozrejme, ze to moze byt z liekov ... neziaduce ucinky su uvedene v pribalovom letaku ... informuj o tom svojho lekara

vsetky lieky co si napisala, maju medzi neziaducimi ucinkami aj zavrat
buchač
13.06.13,04:14
Ambulancia pre tie závraty ???
Skôr by som navštívil opätovne psychiatra a od neho si pýtal nejaké to vysvetlenie ...
Veď pri tejto skladbe liekov možeš byť rada , že Ťa do spania celý deň neberie ...
Tweety
13.06.13,05:36
Točenie máš z tých liekov, určite si len nedávno začala s liečbou. Pri užívaní takýchto liekov je to tak ale trvá to len relatívne krátku dobu a točenie prejde. Skús si po podaní hneď ľahnúť spať.
BXLmiami
13.06.13,06:55
Mrzí ma čo napíšem,ale to podľa vyšetrení nie je neurologické ale psychiatrické.Uplne zbytočne beháš,čím prv si pripustíš že treba riešiť v oblasti psychiatrie a psychologie,tým lepšie.Psycholog,dobrý psycholog a ešte raz psycholog.
ElenaLV
13.06.13,09:44
Xanax som mala v určitom období aj ja a spôsoboval mi podobné problém, práve preto sme ho museli vyradiť. Závraty až na omdlenie a spavosť. Rozhodne odporúčam psychiatra. Aj tie lieky na spanie sú podľa mňa vhodnou indíciou pre potrebu návštevy psychiatra. Nič v zlom, ľudia si zažijeme rôzne náročné obdobia, nie je hanba ísť sa poradiť.
gymka
13.06.13,15:23
ja sa liečim na panickú poruchu a tieto lieky beriem už roky
urbariatps
13.06.13,15:45
lujza.j sa ťa včera pýtala čo na to lekár, ktorý ti lieky predpísal? to isté sa pýtam aj ja a aj ostatní ti radia aby si zašla za lekárom on sám najlepšie pozná tvoj zdravotný stav, tu je to také skús to skús to .... v dnešnej dobe naozaj nie je hanbou navštíviť psychiatra alebo psychológa
čím dlhšie sa tým budeš sama trápiť tým viac sa do toho zamotáš a nevyriešiš nič.
aj lieky ktoré sa užívajú dlhodobo treba raz začas zmeniť a zase len u toho doktora
možné sú moje slová ostré tak prepáč
buchač
13.06.13,15:49
Bože ,ľudia , ale šak čítajte ......
gymka berie tie lieky už roky ...to po prvé ...
Po druhé , tie lieky môže predpísať iba psychiater !!!
gymka
13.06.13,18:31
presne, ja chodím k psychiatrovii a ten mi povedal, že z tých liekov by to nemalo byť
avalik
13.06.13,18:46
a do pribalovych letakov k liekom si pozerala?
58vlasta
21.06.13,17:07
Určite je to z toľkých liekov, ale podstatné je aj piť veľa vody!!! Hlavne teraz v týchto horúčavách.