Majka18
13.06.13,08:18
Dobrý deň,

rada sa k Vám obraciam s prosbou.
Mám životné poistenie a nechcú mi vyplatiť poistné plnenie. Odoslala som všetky dokumenty do poisťovne včas,(od lekára) avšak vo všeobecných podmienkach je potrebné, aby boli dokumenty vypísané aj na tlačivách poisťovne tie som poslala až po skončení PN. Prišla mi odpoveď, že som neskoro oznámila poistnú udalosť, pričom som to oznámila, ale nie na ich tlačivách. Pokiaľ správne viem, poistná udalosť sa dá uplatniť až do štyroch rokov? Je možné, že spoločnosť vie byť nad zákonom SR?

Keďže ide o sumu 316 eur a pri PN 4 mesiace je to pre mňa veľmi dôležité.

Ďakujem veľmi za pomoc.

S pozdravom
ElenaLV
13.06.13,09:37
Aká poisťovňa a produkt, nastavenie pripoistenia PN-ky, dátumy PN, zaslaní hlásenia. Bez toho sa nedá pohnúť.
Majka18
13.06.13,10:17
Spoločnosť ING, ING Smart, PN na 5 eur deň, PN od 28.6 - 28.10.2012. Hospitalizacia od 31.7 - 6.8.2012 - 5 eur na deň. Dakujem. Dátum hlásenia 21.10 v tlačivách ING.
Mariana B.
13.06.13,18:59
A na ktory clanok zo vseobecnych poistnych podmienok sa odvolavaju v odpovedi na nahlasenu poistnu udalost? Mate doklad s datumom dorucenia dokladov na inom tlacive?
Majka18
18.06.13,14:09
Je tam len uvedené, že podľa VPP, ale presné znenie článok žiaden. Doklad o zaslaní nemám žiaden, ale potvrdili mi, že evidujú všetky žiadosti zaslané v skorý čas, a vadí im iba to, že to nebolo včas aj na ich tlačivách. Ďakujem za Váš čas.
ElenaLV
26.06.13,09:40
Pre istotu som si pozrela aj priamo VPP k ING SMART. V článku 8 sa priamo konkrétne píše, že treba bezodkladne informovať poisťovňu o hospitalizácii a nahlásiť poistnú udalosť do 15 dní. Neviem, či ste si poistku uzatvárali sama priamo v poisťovni alebo cez maklérsku spoločnosť. V oboch prípadoch Vám mali vysvetliť, čo Vaše krytie zahŕňa a ako postupovať. Naši klienti nám zavolajú a my ustriehneme tieto termíny za nich, vysvetlíme im aj princíp fungovania pripoistení aj na už skôr uzavretých poistkách z pred našej spolupráce. V každom prípade by som však odporučila napísať odvolanie s tým, že ste boli na dlhodobej PN-ke a predpokladali ste, že poistnú udalosť treba nahlásiť až po ukončení liečby ako pri ČNL či TNÚ. Neboli ste dostatočne poučená pri uzatváraní zmluvy. ING sú dobrá poisťovňa, mojim klientom plnila aj keď ich nárok bol na hranici akceptovania. Treba sa pokúsiť. Držím palce. A dajte vedieť, ako ste dopadli.
Majka18
10.07.13,11:18
Dobrý deň, aj napriek odvolaniu mi to neuznali.
Zmluvu mi robila známa, ktorá pracuje pre maklérsku spoločnosť
:( Rozmýšľam či sa nepodariť z právnikom alebo sa pokúsiť zaslať ešte raz odvolanie?Je to pre mňa dosť peňazí :(
Ja sa len ešte chytám toho, že v Občianskom zákonníku je uvedené, že môžem požiadať aj štyri roky po úraze na poistné plnenie, lebo ING nesmie byť nad občianskym zákonníkom, či sa mýlim? To bolo niekde v TV relácií.
ĎAKUJEM. A Vy pracujete priamo pre ING?