OMFGLOL2
13.06.13,19:56
Dobry den, volam sa Matej a mam 13 rokov pisem sem lebo nas psychicky terorizuje otec cely zivot, byl mna aj moju mamu aj moju sestru.Prave Teraz prisiel ku nam do bytu (2 roky uz s nami nezije) a lahol si na mamininu postel alezi tam ako keby nic ! prosim pomoc ! co mam robit a zachvilu budem nanho volat policiu !

Dakujem
Oliwa
13.06.13,19:26
Maťko, ak je to naozaj pravda, čo píšeš - ako sa otec dostal do bytu? Si doma sám, so sestrou alebo je doma aj mama? Čo ona na to? Ak otec nie je momentálne agresívny, neviem, či Ti polícia pomôže. Linka detskej dôvery momentálne nie je v prevádzke, takže tam Ti neporadia. Má otec zákaz približovať sa k Vám? Ak sa naozaj bojíš, nemôžeš zájsť k susedom?
Janiela
14.06.13,06:39
Maťko, ako si dopadol?
OMFGLOL2
14.06.13,13:47
Za prve on si sam otvoril dvere a kludne si lahol na mamininu postel a tam lezal.Prave som doma so sestrou ale mama pride ochvilu.Mama vie o tom, proste moj otec je (s prepacenim) ko*ot lebo vsetky moje stavebne sporenie a tie peniaze co dostavam po 18. rokov mi zobral a aj mojej sestre. Robil aj na cierno a okradal v Spanielsku SR o peniaze.V spanielsku sa tiez spraval agresivno.A vcera som dostal skoro infarkt a som dostal taky zachvat ze som nemohol hybat nohami a skoro sme volali sanitku a on vpohode lezi na posteli ako keby nic.
a_je_to
14.06.13,17:27
Dám ti brutálny návod, ale keď vás týra, bije a pripravuje o peniaze, musíte sa vzbúriť. Otec vás ovláda svojou bezočivosťou a vaším strachom a to musí skončiť. Nesmie mať u vás kľud a pocit moci, ale trvalý strach. Keď príde a ľahne si na posteľ, odiďte do kuchyne a vyzbrojte sa nepozorovane všetci traja domácimi zbraňami a vyzvite ho všetci traja odrazu mohutným krikom, aby hneď vypadol z vášho bytu. Nech to počujú aj susedia. Domáce zbrane sú varná kanvica plná vrelej vody, panvica s rozpáleným olejom, tĺčik na mäso, nôž radšej nie. Keď to budete mať v rukách a vyzvete ho, má možnosť iba odísť, alebo urobiť protiútok. Ak urobí protiútok, čľapnite to v sebaobrane na neho a bite, ako vládzete. Ale všetci traja, bez zľutovania. Troch vyzbrojených naraz vás nepremôže, aj keď ste jednotlivo slabší. A po útoku sa už nikdy nebude u vás cítiť bezpečne. Ak z toho budú popáleniny, tak len z dôvodu, že ste sa bránili, ako ste mohli. Veď po výzve mohol poslúchnuť a odísť bez ublíženia. A nebude problém dokázať, že začal on, lebo tam nemal čo robiť. Je to váš byt. Ste traja proti jednému. Ak vás za to zbije /bije vás aj tak/ a príde znova, s pocitom, že vyhral, tak už nikdy nebude mať u vás pokoj, iba strach. Že znova začnete variť vodu a olej, v tom vám nezabráni. Ak zdriemne, alebo bude nepozorný, že to dostane naplno poležiačky. Na tyrana iné neplatí a polícia vám preventívne nepomôže. Iba ak niekoho z vás zmláti tak, že ešte aj na súde o tri mesiace budú dokázateľné následky. Potom možno vyhráte. Je hazard dávať také rady, aj postupovať podľa nich. Ale verím, že ako znalec vašej situácie nájdeš spôsob a všetko dobre skončí. Samozrejme, že vo váš prospech.
kopretinka
14.06.13,17:30
dva roky tam už nebýva a stále má kľúče??? To je taký problém vymeniť zámok?
a_je_to
14.06.13,17:32
Na Doma práve teraz idú dávať film Dosť ! Aj to je tá istá téma, morálna inšpirácia a podpora.
OMFGLOL2
14.06.13,17:33
Ale mi nemozme vymenit lebo jeto jeho byt. On to spravil tak ze aby mama nan nebola napisana.
a_je_to
14.06.13,17:40
Ale mi nemozme vymenit lebo jeto jeho byt. On to spravil tak ze aby mama nan nebola napisana.
Tak sorry, ja som to pochopil, že vás chodí terorizovať do vášho bytu, kde on nemá čo robiť. To je iné, ale aj tak musíte nejakjo dokázať, že ste na neho traja a že sa ho nebojíte.
OMFGLOL2
14.06.13,17:47
Prave je tu unas a do **** ( s prepacenim) on tu otravuje naschval ! On najprv povedal ze si zobere lieky a odyde tak sme ho pustili a potom povedal ze tu bude do rana !
kopretinka
14.06.13,17:55
tak otvoril si sám alebo ste ho pustili? Raz píšeš tak,potom inak.Rodičia sú rozvedení?
buchač
14.06.13,17:55
Dám ti brutálny návod, ale keď vás týra, bije a pripravuje o peniaze, musíte sa vzbúriť. Otec vás ovláda svojou bezočivosťou a vaším strachom a to musí skončiť. Nesmie mať u vás kľud a pocit moci, ale trvalý strach. Keď príde a ľahne si na posteľ, odiďte do kuchyne a vyzbrojte sa nepozorovane všetci traja domácimi zbraňami a vyzvite ho všetci traja odrazu mohutným krikom, aby hneď vypadol z vášho bytu. Nech to počujú aj susedia. Domáce zbrane sú varná kanvica plná vrelej vody, panvica s rozpáleným olejom, tĺčik na mäso, nôž radšej nie. Keď to budete mať v rukách a vyzvete ho, má možnosť iba odísť, alebo urobiť protiútok. Ak urobí protiútok, čľapnite to v sebaobrane na neho a bite, ako vládzete. Ale všetci traja, bez zľutovania. Troch vyzbrojených naraz vás nepremôže, aj keď ste jednotlivo slabší. A po útoku sa už nikdy nebude u vás cítiť bezpečne. Ak z toho budú popáleniny, tak len z dôvodu, že ste sa bránili, ako ste mohli. Veď po výzve mohol poslúchnuť a odísť bez ublíženia. A nebude problém dokázať, že začal on, lebo tam nemal čo robiť. Je to váš byt. Ste traja proti jednému. Ak vás za to zbije /bije vás aj tak/ a príde znova, s pocitom, že vyhral, tak už nikdy nebude mať u vás pokoj, iba strach. Že znova začnete variť vodu a olej, v tom vám nezabráni. Ak zdriemne, alebo bude nepozorný, že to dostane naplno poležiačky. Na tyrana iné neplatí a polícia vám preventívne nepomôže. Iba ak niekoho z vás zmláti tak, že ešte aj na súde o tri mesiace budú dokázateľné následky. Potom možno vyhráte. Je hazard dávať také rady, aj postupovať podľa nich. Ale verím, že ako znalec vašej situácie nájdeš spôsob a všetko dobre skončí. Samozrejme, že vo váš prospech.
.....nooooooooooooo .......

Hm...zaujímavá je pasáž o tej situácii a aj o znalcovi ...
Nuž , podľa mňa 13 ročný chlapec a znalec ???...veď v prípadnom súdnom procese by ani nemusel ( nemohol ) byť predvolaný ako svedok ...

Návod , ako keby to Pat a Mat dávali z toho seriálu " A JE TO " .....
Na také niečo musí byť , chuť , príležitosť , dôvod a hlavne tá odvaha ...
Tie zbrane sú doslova zbrane ...a asi Ti nič nevravia tie výrazy " krajná núdza " a " nutná obrana " ...
Lenže v tom Tvojom fasa návode ide o vyslovený návod na doslova útok voči fotrovi ...

Takže radšej nerieš , čomu nerozumieš ..............................
lujza.j
14.06.13,18:03
mimotemy.....no neviem či je táto téma OK:rolleyes:
OMFGLOL2
14.06.13,18:06
Nie nie su rozvedeny.1. krat si sam odomkol a 2. raz sme mu otvorili lebo chcel lieky a vraj ze chcel potom hned odysit ale on neodysiel a iba pred chvilov zbyl moju sestru a mam kusok toho ale tam je iba vydno jak ju sotil ale moja sestra ma 2 svedkov mna a moju mamu lebo to videla.
buchač
14.06.13,18:12
mimotemy.....no neviem či je táto téma OK:rolleyes:
AJ mne sa to zdá ...............

Táto téma nie je celkom kóšer od začiatku ....to po prvé ....

Po druhé ...povedal by som , že niekto iný by sa mal realizovať a nie 13 ročný ( ak je to pravda ) a niekde inde ...
kopretinka
14.06.13,18:13
lujza.j
14.06.13,18:15
mimotemy.....no neviem či je táto téma OK:rolleyes:
AJ mne sa to zdá ...............

Táto téma nie je celkom kóšer od začiatku ....to po prvé ....

Po druhé ...povedal by som , že niekto iný by sa mal realizovať a nie 13 ročný ( ak je to pravda ) a niekde inde ...
...to každopádne....!!!!
korela
14.06.13,21:59
mimotemy.....no neviem či je táto téma OK:rolleyes:
AJ mne sa to zdá ...............

Táto téma nie je celkom kóšer od začiatku ....to po prvé ....

Po druhé ...povedal by som , že niekto iný by sa mal realizovať a nie 13 ročný ( ak je to pravda ) a niekde inde ...
...to každopádne....!!!!
Podľa toho, v akom je matka stave. Ak by nebola schopná veci riešiť sama, tak 13 ročný chlapec by mohol byť iniciátorom sťažností o týraní.
korela
14.06.13,22:10
kezeso
15.06.13,07:56
Ak si 13 ročný dokáže nájsť poradu a písať do nej, tak sa vie určite obrátiť na políciu. Niekto si z nás strieľa.. to je môj názor.
arizona
15.06.13,09:48
Tiez si myslim, ze si tu z nas zadavatel striela a zabija nudu.

Vcera nestastny pise,ako prave prisiel otec,ktory ich terorizuje. 13 rocne tyrane decko ma asi strach a zalezie niekam za skrinu,alebo ide ratovat niekoho, koho otec prave ohrozuje.
Ale nenapise behom par minut dve nove temy na net /jedna duplicita bola zmazana/ a o chvilu neodpoveda v teme pocitace ako preinstalovat PC...
Prosi o pomoc,pise, ze sa chysta volat Policiu,ale medzitym sedi kludne pri PC???

A taktiez na 13r tyrane dieta ma dost velky prehlad,na koho je nevyhodne napisany ich byt...ako otec robil na cierno v zahranici,ako a kedy im otec vybral peniaze a kedy mali dostat poistku,otca nazyva ko*otom a pod. Podla mna, toto nie je z hlavy 13r dietata...