Martiness
13.06.13,23:00
Dobrý den, chcel by som sa spytat ci je normalne, ked mi po trhani zubov mudrosti rany trochu hnisaju. Su to uz dva tyzdne stehy su vonku a nic ma neboli ale zostali po nich male dierky v dasne cez ktore rany trochu hnisaju. Dokonca sa mi do tych dierok dostava aj trochu jedla. Mam zajst k zubarovi alebo mam tomu dat este cas? Dakujem
Danielle369
14.06.13,03:53
Na tvojom mieste by som išla k zubárovi, nasadí ti antibiotika
wirgi
14.06.13,06:20
Moja dcéra má tiež problémy s trhaním zubov múdrosti , vybralaj antibiotika, aj tak sa jej to hojilo skoro mesiac. Ale súhlasím s Danielle369 choď k zubárovi.
katka 23
14.06.13,10:21
hojeniu rán v ústach pomáha aj vyplachovanie pusy vlažným odvarom z harmančeka , repíka lekárskeho alebo šalvie tiež aj propolisovou tinktúrou - 2 kvapky do 2 dcl vody
kopretinka
14.06.13,10:59
takéto rany sa hoja dlho,ale určite by to nemalo hnisať.možno to nie je hnis,iba ti tam kvasia zvyšky potravy.Vyplachuj si to s čajovníkovým olejčekom,pár kvapiek do pohára vody,alebo bylinkový odvar.
a_je_to
14.06.13,16:58
Koľko ľudí, toľko názorov. Najlepšie riešenie je nerobiť úplne nič. V diere po zube za bežných okolností nemá čo hnisať. Samozrejme ak tam hnidsavé ložisko nebolo ešte pred vytrhnutím. Rana sa zle hojí, ak tam zostal úlomok zuba, alebo ako mne - celý jeden koreň. Ak pôjdeš k zubárovi, že to hnisá, nebude sa rozpakovať a urobí revíziu. Dá umŕtvovaciu injekciu, zoberie malú špicatú lyžičku a brutálne vyškriabe ranu nanovo. Aby krvácala tak, ako po vytrhnutí a urobila nový krvný koláč. Mám skúsenosť, že po revízii ostáva v ďasne hlbšia jama aj po vyhojení. Príliš usilovné vyplachovanie všelijakými bylinkami od výmyslu sveta tiež narušuje tvorbu závalu rany. Ešte viac, kadejaké ostré pálenky. Rana sa hojí prirodzene od spodku a vypudí sama všetko, čo v nej nemá byť. Aj bez pomoci kadejakých receptov. A jedlo nevnikne do rany tak,aby ho hojivý proces nevytlačil von. Vyplachovať áno, ale citlivo, aby rana po vyplachovaní neobnovila krvácanie.
sito
15.06.13,11:35
Nejde tak ani o zuby ako múdrosť. Stehy? Vytrhol som jeden, sebe a bez stehov, dezinfikoval som a v poriadku. Len v auguste, povinná prehliadka, má čaká, či musím. A sedmička v pravo, hore? Kde je? Čo by som mal povedať stomatológovi? :);)
58vlasta
21.06.13,18:04
Dobrá je propolisová tinktúra na vyplachovanie úst, dostať v lekárni.
duves
21.06.13,19:14
sem-tam glg borovičky
danielka741
31.07.13,05:10
ked mi trhali osmicky tiez som mala obavu ze sa to bude dlho hojit tak som brala wobenzym. Su to enzymove lieky, pomahaju obnovit poskodene tkaniva a zmiernuje to opuch. Velmi pekne sa mi to zahojilo cca za 10 dni a bez zapalu. A vies to kupit takmer v kazdej lekarni. Inak ta diera ti tam este par mesiacov zostane, ale to prestanes vnimat :)
lubka017
31.07.13,19:18
Dobry den, no ta rana sa hoji, tak to asi preto hnisa, ale nemalo by to trvat az tak dlho. Eznymy su na tieto zubne zakroky fakt super, len, treba si vybrat tie spravne. Ja som si chcela kupit Profizym a ked sa ma lekarnicka spytala ze k comu, hovorim jej ze vybranie zubov, a ona ze nech si radsej vezmem wobenzym, pretoze je to liek, profizym je vyzivovy doplnok. A fakt, pekne sa mi to zahojilo.
arizona
21.03.14,14:01
Moja, tebe uz ten wobenzyn asi udiera do hlavy, mala by si nacas vynechat ...http://www.porada.sk/search.php?searchid=2559847
buchač
21.03.14,15:44
arizona....ta teraz si ma zabila .....:D :D :D :D :D

P.S.:

Jednému drbe z Wobenzymu a inému z tých zázračných kvapiek ...;)
zuzuolej
26.03.14,13:20
wobenzym je na to dobry a v lekarni dobre poradia aj davkovanie, je to liek, nie vyzivak co asi hovori za vsetko
lujza.j
26.03.14,13:39
Strasne nenapadna reklama....v poslednych prispevkoch.
zuzuolej
31.03.14,22:42
neviem, co baby "nenapadna reklama (http://www.porada.sk/reklama#__AUTOKW) minuly rok v juli" ale mne ozaj pomohol :)