Karla26
14.06.13,09:26
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, ked pacientovi stanovia diagnozu rakovina a predpisuju mu lieky, či si ich musí pacient platiť sám, alebo má nárok aby mu aspon časť preplácala poisťovňa, a ak áno, či musí splniť nejaké podmienky. Za každú radu ďakujem.
BXLmiami
14.06.13,08:07
Máš našu zdravotnú poisťovňu?
Karla26
14.06.13,08:41
Mám. Viem že by som tam mohla zavolať, už som to nie raz urobila, ale vzdy ma nejak oblbli rečami, alebo ma odporučili zavolať niekam inam, a nikdy som sa od nich nič nedozvedela. Tak preto sa pýtam priamo radšej ludí, ktorí s tym maju skusenosti.
arizona
14.06.13,08:53
Mohla si sa spytat aj v tejto teme http://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html , tam by vedeli poradit aj konkretnejsie
bea
14.06.13,09:03
Ja nedoplácam na môj liek nič. Všetko je hradené poisťovňou. Ale myslím, že všetky lieky a aj koľko na ktorý sa dopláca sa dá nájsť na stránke Ministerstva zdravotníctva - o kategorizácii liekov. Je tam zoznam všetkých liekov a tiež uvedený doplatok. A to by malo byť záväzné....

http://www.health.gov.sk/Clanok?lieky201306

a tam si treba otvoriť najlepšie "Abecedný zoznam liekov" v exceli.
buchač
14.06.13,09:08
Karla ....na otázku položenú vo všeobecnej rovine sa dá len všeobecne odpovedať ...

Záleží od liekov , aké sú pacientovi predpísané ...
Záleží od ( aj ) , či lieky berie ako hospitalizovaný pacient , alebo ich berie v tom domácom liečení ...

Sú totiž lieky a lieky ...
Niektoré sa podávajú len a len v ambulantnej alebo hospitalizovanej liečbe - ide hlavne o chemoterapeutiká .
Tieto majú tak vysokú cenu ( väčšina ) , že ak by mal pacient na ten liek doplatiť povedzme 10 % , tak by na to fest finančne doplatil ...jedná sa o neskutočne vysoké čiastky . rádovo v tisíoch za jednu dávku ...
Poviem za seba ...jedna dávka stála v mojom prípade cca 300.000 Sk ( ak dobre pamätám , alebo viac ???? )...vybral som ich šesť ...

Na tie pilulky v domácom liečení sa aj dopláca , ale záleží o aké sa jedná...

Podmienky ako také nemusíš spĺňať , nárok na ošetrenie máš .........
Ale hneď dodám jedným dychom ....fest záleží aj od tej poisťovne ...
Lesmanažer
15.01.14,10:24
Viem, že pri liečbe rakoviny sa určite nepreplácajú vitamínové preparáty. Na internete som čítal, aký prospešný je napr. vitamín C, ktorý sa podáva medzi chemoterapiou alebo dokonca vo vysokých dávkach aj ako náhrada liečby chemoterapiou. Práve preto som kúpil pre člena rodiny, ktorý bol operovaný a mal sa potom podrobiť chemoterapii Vitamín C - Injektopas 7,5 g. Sú to kompletné infúzne súpravičky. Žiaľ, dotyčný zomrel v nemocnici. Mám 10 ks za výbornú cenu a neviem čo s nimi. Keby niekto potreboval, napíšem podrobnejšie.