luja5
14.06.13,10:24
Ahoj poraďáci, som taká nešťastnáhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s0323.gif.
Podarilo sa mi spadnúť zo schodov, pričom najviac som spadla váhou svojho tela na ľavé koleno rovno na kosť-jabĺčko, nemám pocit, že by došlo k vyvrtnutiu, nejaké puknutie som nepočula, postupne som rýchlo dopadla na druhé koleno, lakeť..., zbieranie sa zo zeme nebudem opisovať. Koleno cez deň bolelo dosť (aj to druhé, ale menej), v noci však nebolelo a spala som dobre. Nemám ho ani opuchnuté, len mám pocit stuhnutia a pobolieva pri chodení, nie však nejako výrazne. Môžem vojsť do vane a vyjsť z nej, ísť do podrepu ... ohybnosť je pre mňa prijateľná.
Chcela by som poprosiť poraďákov znalých vecí okolo kolien o ich názor-skúsenosť (nikomu taký pád neželám:o), či ak si to odniesol meniskus, môže sa to prejaviť väčšími bolesťami a opuchom aj časovo neskôr a prípadne v akom čase od pádu. Našla som totiž na internete, že v prípade poškodenia meniska bolesť nemusí byť nutne prudká, opuch sa môže vytvárať aj až do niekoľkých dní po jeho poškodení...(neviem, či som to pochopila dobre). V podstate len hľadám odpoveď na otázku, či sa mi mohol poškodiť meniskus pri tomto páde a počítať aj s tým, že možno už v pondelok alebo aj neskôr ma môže čakať tortúra po lekároch v súvislosti s týmto pádom, že aj letná dovolenka môže byť ta-tam. Keby bola jeseň, tak ma to tak netrápi, ale teraz kvôli rodinehttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s0305.gif.
Za každú odpoveď ďakujem, prípadne aj za pripojenie rady, ako teraz po páde s tým mojim kolenom ďalej "spolupracovať":o.
J.Balazovjech
27.06.13,00:33
Dobry den,
ci sa jedna o poskodenie menisku, sa da zistit vysetrenim MRI. Bolest ani edem sa nemusi prejavit ihned. Urcite by bolo dobre zajst k ortopedovi, pretoze pri takomto uraze kolena nemusi byt poskodeny len meniskus, ale aj vazy alebo vnutroklbove casti kosti. Ak by sa jednalo o poskodenie prekrvenej casti, vacsinou sa zranenie upravi samo, inak sa robi artroskopia.
KEJKA
27.06.13,03:40
nie som odborník, ale zať spadol menej drasticky a noha ho pobolievala, neskôr bolela a napokon pre bolesť musel aj tak ísť k lekárovi, absolvoval vyšetrenia a teraz chodí na rehabilitácie, nosí ortézu, absolvoval liečenie - magnetoterapia? neviem presne. Nie je to meniskus, "len" väzivo, ale lekár poznal a aj povedal, že prišiel neskoro, mal prísť hneď - chodením si stav iba zhoršoval. Podotýkam, že žiaden opuch nevznikol.
Chcem povedať, že čím skôr pôjdeš k lekárovi - nájdeš si čas, tým lepšie.
buchač
27.06.13,03:54
...hehehe....a k tomu ortopédovi je potrebné ísť čím skôr ....
Teda aspoň k sestričke sa dostať , aby sa ten pacient mohol objednať na ten nejaký termín ....cca1/2 roka čakania na vyšetrenie .....