hmmh7
16.06.13,19:44
Surne potrebujem poradit, ako opravit teciacu kohutikovu bateriu. Skusal som vymenit tesnenie pod kohutikom niekolkokrat, ale nepomohlo. Potom som pocul, ze treba vo vnutri nieco vybrusit, tak som zobral rasplu a trubku za kohutikom dookola poprechadzat, ale ani to nepomohlo. Co tam treba teda potom vybrusit, aby to pomohlo? Pretoze naozaj je ta trubka z vnutra devastovana vcetne toho "sedla" s tesnenim alebo ako sa to vola.
Dik z pomoc...
lapejko
16.06.13,18:12
No tak keď si použil rašpľu, môžeš si zajtra kúpiť novú batériu za 40,00 eur...existuje na to originálna ručná frézka a používajú sa polguľaté tesnenia.
misoft
16.06.13,20:41
Presne - rašpľa + pilník = robota na ho*no a kúpiť novú batériu. Ale keby sa spýtal pred opravou, toto by sme mu poradili
http://www.zeleziarstvoplus.sk/inshop/catalogue/products/pictures/VA%204203950051.jpg
sito
16.06.13,21:10
misoft, to hádam už len v starožitnostiach ... alebo nejakom blšáku ... burze ... zohnať sa dá?
misoft
16.06.13,22:54
PotPalo
16.06.13,23:12
Tu "trubku za kohutikom", teda cast kde dosada gumicka pri zavreti vody, treba vylestit do hladka. Najlepsie je ju vymontovat (zvycajne imbusovy kluc 8mm, pri nastennych bateriach ich treba odmontovat, a tiez je tam opacny zavit), potom do vrtacky uchytit dlhsi srob s hlavou 8mm (hlavou von), na tu hlavu ju nasadit. Uz len spustit vrtacku, a prikladanim postupne jemnejsich a jemnejsich smirglov to vylestit az na zrkadlovy lesk (alebo kupit nove).