anka_p
17.06.13,09:00
Dobrý deň, prosím poraďte mi. Do dneška mi kávovar fungoval úplne v pohode. A dnes zrazu z neho nevyteká káva. Všetky dostupné otvory sú čisté. Vyzerá to ako keby neťahal vodu z nádobky. Ďakujem

upresním otázku - teda aby som to upresnila, voda tečia, pokým nadám do páky kávu a potom už nič netečia. ako keby tam bol stabý tlak a nestačil pretlačiť tekutinu von...
Helik3
17.06.13,07:14
a si si istá že nieje zanesený vodným kameňom? keď ho odvápňuješ, púšťaš vodu aj do šálky, akoby si si chcela spraviť kávu?
alaya1
17.06.13,07:34
To iste robilo nam. Z nicoho nic nebral. Kupili sme ten roztok v obchode na odvapnovanie, nepomohol. Az moj zat to vysprtal spendlikom. Odvtedy davame len filtrovanu vodu z Brity. Vsetko odvtedy funguje.
lujza.j
17.06.13,08:01
Okrem toho,ze moze byt zavapneny....kedy bol cisteny naposledy.....kukni ci nadobka kde vypluva kavu je prazdna?....ak je to plnoautomat....
KEJKA
17.06.13,08:17
nám tiež fungogoval dlho, umývala som len dostupné otvory, pravidelne odvápňovaala.
Až prestala tiecť voda, tak som volala servis, a prečistili ho. Je treba pravidelne "vykuchať", t.j. vybrať vnútro a prepláchnuť vodou, bolo to zanesené zvyškami pomletej kávy.
Tiež som pozabudla vybrať a vyčistiť ten vonkajší výpust -či ako to nazvať, odkiaľľ už vyteká káva. Aj tam boli zvyšky.
Ide o kávovar, ktorý melie kávu, nie tie nové na kapsule - pre upresnenie.
anka_p
18.06.13,06:52
teda aby som to upresnila, voda tečia, pokým nadám do páky kávu a potom už nič netečia. ako keby tam bol stabý tlak a nestačil pretlačiť tekutinu von...
lujza.j
18.06.13,06:55
Sitko precistene? Kava nie je velmi na jemno namleta?
Jarka 1
18.06.13,07:18
Ako píše KEJKA. Treba "vykuchať"- rozobrať a všetko vyčistiť. My sme potom ešte do nádoby s vodou dali ocot a viackrát prepláchli octovou vodou. Prvé dve kávy sme potom vyhodili a teraz šľape ako hodinky.
willma
18.06.13,07:26
Typ kavovaru? Pardon - dopĺňam myslela som značku- výrobcu :)
lujza.j
18.06.13,07:30
Pise o pake,tak pakovy.....