pavlinka
18.06.13,13:30
Zamestnankyňa žiada preplatiť voľno Doprovod rodinného príslušníka, doprovod matky , ktorá nežije s ňou v spoločnej domácnosti , dokonca v inom meste.Povedali sme jej , že nemá nato nárok lebo podľa § 40 odst. 4 ZP sa za rodinného príslušníka nepovažuje.Postupovali sme správne?
veronikasad
18.06.13,11:32
Matka podla teba nie je rodinný príslušník (bez ohladu na to kde býva) ?
Darina1234
18.06.13,11:34
kde som ja pracovala a nie u súkromníka, vždy mi preplatili doprovod s mamou a tiež nebýva stále pri mne
evuš
18.06.13,11:35
Matka sa pokladá určite za rodinného príslušníka /aj keď spolu nežijú v jednej domácnosti/, zamestnankyni patrí náhrada za doprovod...
Tweety
18.06.13,11:36
Nepostupovali ste podľa ZP.
§40 ZP
(5) Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.
pavlinka
18.06.13,11:36
Matka je veľký rodinný príslušník , ja sa pýtam na znenie Zákonníka práce.
veronikasad
18.06.13,11:39
Čítala si pozorne ten citovaný § ZP ? Pre účely ZP sa za rodinného príslušníka (okrem vymenovaných v §) považuje aj iná osoba, ktorá žije so zamestnancom v spoločnej domácnosti. U vymenovaných osôb sa spoločná domácnosť nevyžaduje.
marjankaj
18.06.13,11:54
"Veľký" rodinný príslušník nie je rodinný príslušník? Kde sa o tom dá dočítať? :---
Tweety
18.06.13,12:00
odst 4. určite?
pavlinka
18.06.13,17:03
asi sme si ten § 40 zle vysvetlili,zatiaľ sme nič neporušili lebo k tomu lekárovi ešte len pôjde, doteraz chodili zamestnanci ako doprovod len s deťmi a manželmi tak sme to potrebovali vedieť ,keby to tam bolo napísané ako mi to napísala veronikasad tak by sme nemali pochybnosti ,dík