majka 62
19.06.13,22:46
Môj 2 ročný vnúčik má vysoké teploty už druhý deň, najvyššia bola cez 40. Sme nonstop v pohotovosti, začal užívať antibiotiká Cefzil, popritom nurofen, panadol a diazepan podľa potreby a zábaly. Detská lekárka predpísala antibiotiká na základe toho, že zápalová aktivita CPR bola 50, teda vysoká hodnota pre malé dieťa. Vyjadrila sa, že ochorenie je bakteriálneho pôvodu a teda je nutné antibiotikum. Dnes ráno som si všimla, jemný výsev na hrudníku a brušku. Nie sú to vystúpené vyrážky ale skôr splývajúce s kožou - nie vždy je ich vidieť. Stretli ste sa s niečím takým? Dnes večer sa to rozšírilo aj na chrbátik. Vďaka za váš čas a ochotu sa podeliť o skúsenosti.

Ani dnes nie sme múdrejší, našťastie vysoké teploty sa dnes už nevyskytli. Pediatrička vysadila antibiotiká kvôli výsevu na trupe, dnes už aj na rukách a na tvári (keby to náhodou bola reakcia na užívanie antibiotík) . Vravela, že môže to byť aj trinásta choroba. Počuli sme o piatej, šiestej ale o trinástej sme nikdy nepočuli. Viete o nej niečo? Zajtra nás čakajú opäť odbery CRP a moč.
avalik
19.06.13,22:08
pozri neziaduce ucinky liekov, mozno je tam nejaka zmienka o zmenach na kozi pri uzivani ... ale urcite by som to riesila s lekarom
Dáša_
20.06.13,03:55
a nemôžu to byť potničky? Alebo ešte skôr šiesta detská choroba? http://www.mamaaja.sk/zdravie/zdravie-deti/piata-a-siesta-choroba/
majka 62
20.06.13,04:16
ďakujem za reakciu, samozrejme všetko riešime s pediatričkou
majka 62
20.06.13,04:18
vďaka za reakciu, dám vedieť čo to je, dnes príde k nám pediatrička, doma máme ešte malinké mesačné bábätko, aj preto je to náročné