Letko
20.06.13,08:32
Ahojte,

máte skúsenosti so stropným sušiakom na balkón? Kde sa oplatí kúpiť?

Ďakujem :)
luja5
20.06.13,08:58
Záleží od toho, prečo nad stropným sušiakom uvažuješ. Kamarátka má na dlhej lodžii až dva a pochvaľuje si, ja by som taký nechcela a nedala som sa ani od nej presvedčiť.
A prečo je nie? Zase to chce vŕtanie do stien, čomu sa vyhýbam v maximálne možnej miere. Najmä potom, ako mi capla na zem sušiaca sa posteľná bielizeň zavesená na šnúrach s uchytením na bokoch lodžie (po dlhých rokoch držania...skoro som onemela od úžasu:rolleyes::D). Teraz máme lodžiu riadne zateplenú a to už vôbec by som nechcela, aby mi niekto do toho vŕtal a presviedčal ma, že to musí udržať aj slona:).
Ja mám pevné nešnúrové skladacie sušiaky, ktoré sa aj ľahko udržiavajú. Jeden je bežne zložený a opretý, podľa potreby dá sa roztiahnuť od 120 do 190cm, na vešanie môže mať až 19m (používam najmä pri sušení posteľnej bielizne a na deky). Druhý má na vešanie celkom 16m a rozložený plošne zaberá len cca 60x60cm, ide do výšky, takže veľmi nezavadzia a nemám problém ho mať stabilne rozložený:).
lujza.j
20.06.13,09:25
Ja som od zateplenia baráku tiez bez snur na balkone,okrem toho ze nechcem tiez vrtat....strasne sa prasi....na pradle to mozno nevidiet,ale ako su hned zaprasene parapety a okna....tak susim v byte na skladacich..a to balkon je otoceny do dvora..
Letko
21.06.13,04:50
1. Zateplený nemáme, nevadí mi vŕtanie.
2. Máme na balkóne stoličky a takýmto sušiakom by bolo na balkóne viac miesta pri sedení, prádlo by bolo o taký polmeter vyššie nad hlavou ako doteraz.
Letko
21.06.13,06:26
Takže nejaké tipy?
Indeed
21.06.13,06:37
Ja by som si byvanie bez balkona ani nevedel predstaviť....

a balkon bez šnur na sušenie prádla tiež nie...

a pradlo potrebuje na vyschnutie tak 2 hodiny, tak tolko človek vydrží aby nechodil na balkon

a VRTANIE ? bežná domaca činnosť.. moj sused v bytovke mal niekedy v zime také stavy,že vrtal pravidelne 1/2 hodky každý den , do čoho neviem ...
Letko
21.06.13,06:43
2 hodiny keď je "pekota". To prádlo vonia oveľa krajšie, keď je vysušené vonku na slnku :)
Helik3
21.06.13,06:49
takže: mne sa veľmi ľúbili tie stropné šnúry vyťahovacie ako rolety. známi ich veľmi lacno kúpili v Poľsku. Keďže tam cestu nemám, ani nechystám, dostať ich kúpiť v Kinekuse. Neviem ako sa pohybuje cena. Momentálne máme doma kúpenú takú šnóru, ktorú som tiež zatiaľ nedovolila namontovať, takú, že sa navŕtava len jeden bok steny a vyťahuje sa vlastne k druhému boku, kde ešte neviem presne ako sa upne... Vyvesí sa prádlo, uschne, pozbiera sa a šnóra sa naspäť zroluje do boku. Je to taká malá biela škatulka, nejako by to nemalo špatiť, ale keďže mi sme ešte v štádiu rekonštrukcie terasy, tak ešte neviem, kde to dáme. Doma nafotím obal tej šnóry, kde je aj nákres ako ju montovať, môžte sa inšpirovať... Ak sa mi podarí, tak sem hodím potom večer fotky :)

A myslím že bola lacná, lebo je od nádejnej svokry :D
Tweety
21.06.13,06:50
My nemáme stropný sušiak,iba klasické šnúry, ale nie je nad slnkom vysušené prevoňané prádlo. Kamarátka má stropný a nevie si ho vynachváliť. Určite tým, že ho vysunieš hore máš miesto na balkóne. Takže resumé, odporúčam.
Indeed
21.06.13,06:51
presne toto chcem namontovať do kupelne nad vanu...
buchač
21.06.13,07:09
......hehehehehe.........

Sušiak ?
Na balkón ??
Nuž podumal by som ...
Jeden čas sme mali , nevravím , že nie ...
Ale niet nad dobrú susedu/dov , ktorí bývajú nad vami ...
Ja takú mám , nejak vždy vtedy upratovala a všetok bordel prášila vtedy , keď manželka prádlo vyvesila ...
Aj napriek upozorneniam si stará nedala povedať , tak sme to vzdali ...
lujza.j
21.06.13,07:11
1. Zateplený nemáme, nevadí mi vŕtanie.
2. Máme na balkóne stoličky a takýmto sušiakom by bolo na balkóne viac miesta pri sedení, prádlo by bolo o taký polmeter vyššie nad hlavou ako doteraz.
Tak potom kúp a namontuj.....:-))... Tiez mam sedenie ...keby.... tak tiez bu som ho dala...
lujza.j
21.06.13,07:19
Ja by som si byvanie bez balkona ani nevedel predstaviť....

a balkon bez šnur na sušenie prádla tiež nie...

a pradlo potrebuje na vyschnutie tak 2 hodiny, tak tolko človek vydrží aby nechodil na balkon

a VRTANIE ? bežná domaca činnosť.. moj sused v bytovke mal niekedy v zime také stavy,že vrtal pravidelne 1/2 hodky každý den , do čoho neviem ...
Tu nejde o vrtanie ako take....navrtam " lavou zadnou".... Ale nechcela do zatepleneho a prach ...no a nehovoriac o špakoch co mi pristanu na balkone.....tiez mam fajnu susedu......
Letko
21.06.13,07:29
Veď to, že kúp. Ale na internete sú rôzne cenové kategórie a neviem, či sú medzi nimi rozdiely alebo je to ten istý len cena je iná - rozdiel je dať za jeden 21,- EUR a 13,- EUR.
lujza.j
21.06.13,07:34
Letko
21.06.13,07:35
Veď práve tam som pozeral a sú tam veľmi veľké rozdiely v cenách, preto som z toho zmätený:
lujza.j
21.06.13,07:54
Nekukala som uplne....ze na vlas rovnaky a rozdiel v cene....tak vyber nejaky priemer ceny....nie ze budu tenke trubky a nic to nevydrzi....alebo sa popytaj poradakov konkr.znacku....a hotovo ak by ju este mali....
pivko
21.06.13,12:14
super vec , mal som keď som býval v paneláku.V Hornbachu ho majú.
Renča1974
19.08.13,07:34
Mám a chcem! Je to praktické, nezavadzia to pri sušení. Kúpila som ho v Ružovej doline v BA. Aj nám ho namontovali dokonca do zateplenej loggie. Máme ho rok a žiaden problém. A riešil to veľmi pekný mladý muž :-))