Kaja979
20.06.13,10:01
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom kúpy a mobilnej klimatizácie s odvlhčovačom. Ide o to, že máme byt o veľkosti 51m2. Všetky 3 okná máme orientované na juh, takže nám tu celý deň páli slnko a v obývačke máme 30st. Viem, že táto téma tu už bola otvorená, ale nestačí to a je to z roku 2007/2008. Technológia išla dopredu, preto by ma zaujímalo, či má niekto skúsenosti a akú značku by nám odporúčal. Počítali sme s cenou max. 350€. Vopred ďakujem za odpovede.
ivka70
20.06.13,09:24
Mobilna klimatizacia, ktora potrebuje vyustenie von, vam v ziadnom pripade nepomoze, lebo do ktorehokolvek okna date jej koniec, vzdy otvorite okno na juh a budete si sucasne "vykurovat" cim efekt chladenia v podstate straca zmysel ... .... urcite by som na vasom mieste uvazovala nad pevnou klimatizaciou .....
judit.esam
20.06.13,11:36
mi máme ja mobilnú, aj pevnú, no tá pevná je úplne super, je to len na jednu miestnosť, ale 5 izieb v pohode cez chodby to vyhladí.... veľmi dobré.. na mobilnú máme vyvrtanú dieru, aby sme nemuseli okno otvárať, ale je to hlučné, veľké nie dobré.....
dmc
18.07.13,05:54
Pokial planujete klimatizaciu do bytu urcite radsej pouvazujte o pevnej klimatizacii. Kedze ide o byt tak ju budete vyuzivat castejsie a urcite sa Vam investicia vrati v podobe tichsej a takmer bezudrzbovej prevadzky vrati - v neposlednom rade je pevna klimatizacia daleko vykonnejsia ako penosna a nemusite riesit problem kondezatu. Nechajte si vypocitat odbornikom aky vykon chladenia potrebujete a urcite nekupujte najlacnejsie a najmenej vykonne zariadenie. Klimatizacia je investicia na aspon 5-7 rokov.