23denyy
20.06.13,10:45
Dobrý deň potrebovala by som poradiť.Bývame cca 2 rok v novopostavenej bytovke na prízemí.Prvý rok nebol žiaden problém no teraz na jar po oteplení máme v celom byte komplet mokré steny.Samozrejme viem že problém je vo firme čo stavala bytovku lebo slušne povedané od...la prácu kedže mokrá je komplet bytovka aj susedné 2 byty v ktorých už nikto nebýva.Len by som potrebovala poradiť dočasné riešenie pliesní pokial nenájdeme náhradne bývanie.Steny už plesnivé ani niesú sem tam nejaká bodka no zato ťahá plesen komplet nábytok aj ho mám pood´tahovaný od stien no nepomáha.Každé 2-3 dni pucujem zo Savom a podobnými prípravkami.Nevie niekto o niečom silnejšom resp. účinnejšom?Budem vďačná za každú radu,už som zúfala.Ďakujem
erik555
20.06.13,09:08
Vetrat, vetrat a vetrat! Kedze ta vlhkost v bytoch, stenach je/bola velka, tak nic ine nepomoze. Tie vlhke steny sa inak nevysusia. V zime pravidelne vetrat prievanom, na jar to iste, aj na jesen. Vlhkomer v byte cez zimne obdobie kolko ukazoval? Idealne okolo 45-50%, max 55%.
Pred takym mesiacom, ked uz denne teploty vystupili na cca. 20°C, v noci okolo 12°C, cize ziadne minusove teploty, tak to sa nezda, zeby sa mala zrazat voda na stenach i oknach. Ale zdanie klame. Treba vetrat vzdy pravidelne, aj ked sa nam zda, ze vonku je vysoka vlhkost, ked boli tie dazdive dni.
23denyy
20.06.13,09:11
Vetráme v jednom kuse...tu je problém že nám ťahá spodnú vodu.Teraz ke´d je horúco je vidieť málinko zlepšenie.Už som z toho pomaly na hlavu.
erik555
20.06.13,09:26
ale ked je to takto zavazny problem, tak tie pripravky proti plesniam je len kratkodoba zalezitost. Co na to hovoria stavitelia tej bytovky? Ked ako pises, ze byt je na prizemi a taha spodnu vodu? Potom izolacia pod podlahou a v zakladoch je nanic...
arizona
20.06.13,09:31
To je casty jav pri rychlo postavenych bytovkach. Domy nestihnu prirodzene preschnut a uz sa ludia nastahuju.

Podla mna by bolo najvhodnejsie reklamovat a ziadat napravu od stavitela,nech odstrani zavadu.Mate nejakeho spravcu,ktory by to vyriesil?
23denyy
20.06.13,09:48
Samozrejme že som sa sťažovala...patríme priamo pod mestskú správu.Firma ktorá stavala bytovku je v konkurze tz. postavila bytovku-zhrabla prachy a teraz sa tvári ako mrtvy chrobák.Na bytovku je este rok záruka takže to mesto rieši s firmou,tá sa ale vyhovára že to vzniklo zlým udržiavaním priestorov čo samozrejme nieje pravda.Poslali aj stanovisko že to budú riešiť odkrytím základov a drenážou.Len kedy s tým začnú ani pánboh nevie ak s tým vobec začnú.Asi na nich zavolám TV kedže sa toho boja ako čerta...podotýkam bytovka je postavená s peňazí z Eurofondov.
wagner
12.07.13,11:20
Zatiaľ to rieš aspoň rôznymi odvlhčovačmi - buď elektrickým, alebo tabletkami čo sajú vlhkosť.
vlado 33
12.07.13,12:01
Savo má okamžitý účinok ktorý pleseň zničí, keďže vlhkosť nie je odstránená tvorí sa na novo. Je potrebné použiť fungicid napr. Biozor, ktorého účinok je dlhodobejší okolo troch mesiacov. Zapožičať profi odvlhčovač ktorý pri terajších teplotách je schopný odstrániť aj 25-35 l vody za 24 hod. http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=xLYOfjVSsU4
Peggynka
13.07.13,06:19
Pre začiatok sa aspoň zbav kvetov v byte,zníži sa ti vlhkosť.