Paula12
21.06.13,20:39
Dobrý den, dnes som dostala prvýkrát svoje okuliare len tak pre zaujímavost mam na obidvoch očiach -0.75 a ked si ich dám tak vidím akože ostro a všetko takto fajn (som krátkozraká) ale vidím tak trochu divne podlaha je trochu fakt malo vyvíšená a ked cez ne pozeram je to ako iny svet. Neviem ci mam zle dioptrie alebo si len treba oko musí zvyknúť keďže ich mam prvýkrát v zivote Pytlaa som sa kamaratky a ona povedala, že ked jej da očný silnejšie dioptrie tak ju bolia oči a tiež si na to musí zvyknúť a potom v pohode. Ďakujem za odpovede
nika.sum
21.06.13,18:59
ja uz dlho nenosim okuliare, ale az takyto problem si nepamatam. Skor si myslim, ci Vam ich optik nie dobre vymeral, resp. spravil. Skuste si nechat v nejakej dobrej optike premerat oci aj okuliare.
avalik
21.06.13,19:10
prave som presla z - 0,5 na - 1,25 ... tiez mam podobny pocit ... vraj treba vydrzat cca 2 tyzdne ale nenosit ich nonstop na ociach ... len ked ich clovek potrebuje (napr. pri soferovani, pozerani TV)
ak teda aj po cca 2 tyzdnoch budes mat problemy, zajdi na ocne
Rozalka
21.06.13,19:26
Rozhodne sa s nimi vráť do optiky. Mala som aj ja raz aký pocit, museli mi ich upraviť.
Paula
21.06.13,19:28
Očný (obvodný a často ani ten v špitáli) lekár nerovná sa optometrik (staršie školy z nich o optometrii žiaľ ani netušia). Spravidla nemá na to certifikát a často ani financie na drahé prístroje. Môže nájsť v oku zradu, ale dostatočne zamerať dioptrie a ohnisko - ktoré má každé oko inde - nemôže len na základe čítania písmen či číslic na tabuli , ktorú poznajú deti školopovinné z akože preventívnych prehliadok. To kedysi dávno sme odchádzali od očného k optikovi a ten len zabrúsil sklo, aby sa pomestilo do rámu a . ktorým smerom naše dve oči najlepšie vidia, nikoho nezaujímalo.Takže ,nájsť si optiku, kde sa Tvojim okuliarom budú venovať i hodinu, ak treba a možno budeš prekvapená, ako je to naozaj s tými dioptriami a hlavne dobrým videním:-)
kukučka
21.06.13,19:38
mimotemy Ja mám tých dioptríí viac a práve čítam túto knihu:
Mirzakarim Norbekov Jak se zbavit brýlí
Paula
21.06.13,19:55
Takýto výrazný skok nieje zo dňa na deň.......sa nečudujem, že máš chaos. Pri pravidelných kontrolách nehrozia dva týždne a okuliare môžu byť nonstop.
avalik
21.06.13,20:00
nie, nie je to zo dna na den ... bola som u ocnej po 10 rokoch ... nonstop asi nie ... citat sa s nimi neda
Paula
21.06.13,20:03
To si zadávateľke asi veľmi nepomohla :-)
alaya1
21.06.13,20:03
Moj ocny lekar tvrdi, ze ked je dobre namerany vizus, ziadne bolesti, ani neprijemnosti nemaju byt. Ja som nikdy ziadne problemy nemala.
avalik
21.06.13,20:07
preco? ... napisala som svoju skusenost a odporucala zajst na ocne, ked sa to nezlepsi ... ty si kratkozraka?
Paula
21.06.13,20:14
No, dať si skontrolovať zrak raz za desať rokov je krátkozraké...a neboj, už budem ticho...pekný večer prajem :-) A dúfam svoj "desaťročný" komentár nevygumuješ.
avalik
21.06.13,20:47
preco kratkozrake? ... mala som -0,5, ktore som nosila ked som mala pocit, ze nevidim dobre ... teraz som bola na ocnom vysetreni nie koli tomu ze vidim horsie - ja som to povazovala ze s okuliarmi vidim dobre. az z vysetrenia vyplynulo, ze to tak nie je ... a na kontrolu mam prist o 2 roky, ked nebudem mat problem ... nevidim dovod "gumovat" moj komentar ... ty to tak zvyknes robit? ;)