arizona
22.06.13,10:07
Vycistit po kazdom koseni elektricku kosacku nie je problem.Prehodim "hore nohami" a nozikom vycistim od travy.

Ale ako cistite benzinovu?
pablito74
22.06.13,21:56
Hlavne co ma napada, ak je to 4takt tak nepreklopit a bok, ale do zadu na riadidla. Ak ma skelet z kovu, tak nozikom radsej nie, aby ste neposkriabali farbu a aby nehrdzavela. Ja na to pouzivam kefu, hlavne to chce vycistit v co mozno najkratsom case po koseni, aby trava dole neprischla.
buchač
23.06.13,15:43
Dik za odpoved,len som chcela vediet,ako ju spravne nahnut,aby olej,ci benzin nepretiekli :-(
Ak sú na nádržkách dobré tie veká ( dobre tesnia ) , tak neexistuje , aby sa dostali kvapaliny vonku ...

Takže ???
arizona
23.06.13,16:47
Dik za odpoved,len som chcela vediet,ako ju spravne nahnut,aby olej,ci benzin nepretiekli :-(
Ak sú na nádržkách dobré tie veká ( dobre tesnia ) , tak neexistuje , aby sa dostali kvapaliny vonku ...

Takže ???
Hmm, neviem, este som ju necistila,lebo netusim ako. Ale od viacerych som pocula, ze sa nema naklanat,lebo ze olej pretecie do benzinu. To co si mam kupit zdvihak?:D:confused:
buchač
23.06.13,17:18
Dik za odpoved,len som chcela vediet,ako ju spravne nahnut,aby olej,ci benzin nepretiekli :-(
Ak sú na nádržkách dobré tie veká ( dobre tesnia ) , tak neexistuje , aby sa dostali kvapaliny vonku ...

Takže ???
Hmm, neviem, este som ju necistila,lebo netusim ako. Ale od viacerych som pocula, ze sa nema naklanat,lebo ze olej pretecie do benzinu. To co si mam kupit zdvihak?:D:confused:
Základná otázka .

Aká je to kosačka ???
pablito74
23.06.13,19:32
Dik za odpoved,len som chcela vediet,ako ju spravne nahnut,aby olej,ci benzin nepretiekli :-(
Ak sú na nádržkách dobré tie veká ( dobre tesnia ) , tak neexistuje , aby sa dostali kvapaliny vonku ...

Takže ???
No pozor na to, pokial ma ta kosacka 4 taktny motor, tak otocenim na nespravnu stranu, riskujete ze sa olej dostane do vzduchoveho filtru alebo do vyfuku. Preto radim kosacku takuto kosacku pri cisteni prevracat do zadu, tak aby sviecka smerovala hore.
Martin1310
24.06.13,18:53
pablito74 má pravdu každý motor ktorý má samostatnú olejovú nápln teda už sa do benzínu nepridáva olej sa nemôže len tak hociako otáčať ,olej by bol všade kde nemá byť.Stejne ako na osobnom aute .
Indeed
26.06.13,10:41
, asi by som ju vystriekal wapkou a nechal dobre uschnuť na slnku

či naklanať alebo nenakláňať, to ponechám na usudku a inteligencii použivateĺa tej kosačky...

čo sa týka krytu, ktorý kryje sekací nož, tak ten by som odmotoval a vystriekal osobitne...
Letko
26.06.13,11:05
Nadvihnúť tak, aby rúčka bola na zemi a predné kolesá vo vzduchu. My ju po kosení vystriekame vodou.
Pozor, nedávať kosačku nabok!!! Raz sme tak urobili a museli sme ísť do servisu meniť vzduchový filter, ktorý nasiakol benzínom či olejom.
legolas
28.06.13,07:42
...tie uzávery či už na olej, alebo benzín po čase dobre netesnia, na uzávery benzínu je odvzdušňovák cez ktorý pri naklonení na stranu by vytekal benzín...
legolas
28.06.13,07:50
...až na ten olej vo výfuku, súhlasím s takým vyčistením...
legolas
28.06.13,07:55
..to vystriekanie vodou ..nie je to dobré...
pablito74
29.06.13,07:40
No ak vam olej nasledkom zleho obratenia kosacky, natecie do sania, tak sa potom po nastartovani dostane do vyfuku. Ako som uz pisal, cistit jedine valcom hore, tj. naklonit na rukovet do zadu.