akinom71
23.06.13,11:07
zaregistrovala som si žiadosť o vydanie osobného certifikátu pre účely VŠZP. Ale pri inštalovaní cez stránku www.vszp.sk, po dodržaní pokynov na jeho inštaláciu mi po zadaní inštalačného linku vypisuje hlášku :
Tento osobný certifikát sa nepodarilo nainštalovať, pretože nevlastníte príslušný súkromný kľúč, ktorý bol vytvorený pri generovaní žiadosti o certifikát.

Prosím Vás o radu, ako postupovať, aby sa mi podarilo zaregistrovať bezpečnostný kľúč. Používam prehliadaš Mozilla Firefox, certifikát Disig je nainštalovaný v PC.
KEJKA
23.06.13,09:48
ja mám pocit, že VšZP vyžaduje prehliadač IE
A isto inštaluješ na tom istom PC, na ktorom si generovala žiadosť o e-Služby?
a tiež ten nešťastný CAPICOM - píšem v inej téme. Ale na to bola osobitná hláška, nie tá tvoja.
akinom71
23.06.13,10:08
v práci robím tiež cez Mozillu, môže to byť. A na tom istom PC som generovala aj žiadosť.
KEJKA
23.06.13,10:21
tak prepáč, že som sa snažila.
Vlado40
23.06.13,12:15
Nedávno som podobne riešil na jednom PC cez TeamViewer danou poisťovňou ale pre IE a stále bol nejaký iný problém.Je tam potrebné vykonať aj úpravy v danom prehliadači.Je to na ich stránke:https://portal.vszp.sk/vszp-portal-extra/main/public.p/welcome-p000310.jsf?_flowExecutionKey=_c0BE2AAEA-3183-FDFF-B536-3CAA4A04ACC8_kC25CAD0E-E4A7-11F5-BC1E-58CE209BC01E
v časti pomoc alebo často kladené otázky.Bola mozilla nastavená na tak ako to doporučuje poisťovňa?Bolo treba nainštalovať aj CAPICOM zo stránky pre Mozilu.
Stefan2005
23.06.13,12:51
... akosi sa neviem zbaviť dojmu, že zadávajúci otázok si nevedia, alebo čo je ešte horšie, nechcú osvojiť filozofiu novej Porady... zadajú neúplnú otázku, v tomto prípade problém, ktorý môže predstavovať okruh podproblémov (i vyvolaných samotným stavom operačného systému PC) a očakávajú okamžité riešenie svojho problému - ak mu však nedáš promptnú vyčerpávajúcu odpoveď, (a to prosím zadal otázku v nedeľu na obed) - tak cap ho - a máš neužitočné ! Ozaj povzbudivé za dobromyseľnú snahu!
Už som si zvykol, že aj nalepšiu odpoveď zvykne užitočným ohodnotiť (aj to nahrádza aspoň slovko ďakujem) v prevážnej miere prípadov zakaždým niekto iný, len nie pýtajúci sa, korigujem užitočným príspevok od Kejky, aby u jej odpovede nesvietil mínus... a táto téma ma utvrdila, že v budúcnosti si budem vyberať otázku, na ktorú odpoviem, nielen podľa jej znenia, ale i nicku zadávateľa !
scorp
25.06.13,08:27
Obavam sa, ze VSZP dokonale dokaze svojich klientov ...
Fakt c.1. Vobec nie je dolezite na akom prehliadaci sa registruje. Certifikat sa da importovat, napriklad aj do IE 10, ak bol registrovany cez FF.
Fakt c.2. Dolezite je, aby sa pouzival IE 32 bitovy. Myslim, ze tu kdesi bola o tom debata.
Fakt c.3 Capicom pre IE 10 nie je potrebny.