lujza.j
23.06.13,18:59
Ahojte chlapci a dievčatá;)....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
misoft
23.06.13,17:00
To, ktoré umyje :D
Žabinka
23.06.13,17:07
Ja tekuté mydlo nemám rada, je síce hygienickejšie (vraj), ale moja pokožka po ňom ostáva taká klzká -neviem to nazvať, slizká? :D:D Takže ja preferuje klasické tuhé mydlo, najlepšie detské :D. A na značke nezáleží, všetky detské mi vyhovujú.
pavol54
23.06.13,17:11
Ahojte chlapci a dievčatá;)....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Ako sa vyrába tekuté mydlo neviem, ale keď som ako chlapec vyrábal mydlo bolo vždy tuhé a to tak že zoberieš odpad zo zabíjačky(nie kosti a pod) dáš do kotla, voda, hydroxid a varíš keď je to hotové navrchu ostane mydlo a v spodnej časti tzv lúh niečo ako mazľavé mydlo a vo veľkovýrobe sa asi vyrába podobne i keď technologicky vyspelejšie
Dav
23.06.13,17:12
Dakedy som mala v kúpeľni vždy tekuté, tuhé s príjemnou vôňou a tuhé antibakteriálne mydlo. Teraz mám detské, s reklamou, že si ma kúpi :D
Stefan2005
23.06.13,17:12
... myslíš, že by to bola reklama, keby si sa podelila o názov kvalitného výrobku / výrobcu?
... pevné mydlá preferujem, no neznášam tie druhy, ktoré sa po pár dňoch zmenia na mazľavú masu...
avalik
23.06.13,17:12
ja som tiez presla na "obycajne" mydlo ... najradsej mam olivove
pavol54
23.06.13,17:19
Poznal som jednu ktorá sa mohla kvôli alergiám a ekzémom umývať len obyčajným jadrovým mydlom
lujza.j
23.06.13,17:23
kuknite našla som napríklad toto:
http://www.celostnimedicina.cz/obycejna-mydla-podporuji-zdravi.htm

Tekutá mýdla na ruce ve skutečnosti neobsahují mýdlo, fungují na bázi tenzidů. Mají kyselé prostředí, které ničí ochrannou mikroflóru pokožky rukou. Tuhé mýdlo je kombinací přírodního oleje a zásaditého roztoku = neutrální prostředí. V tomto prostředí bakterie nerady žijí a nemnoží se v něm.
http://cz.lush.eu/image/data/clanky/tuheVStekute_NEW.jpg
lujza.j
23.06.13,17:28
... myslíš, že by to bola reklama, keby si sa podelila o názov kvalitného výrobku / výrobcu?
... pevné mydlá preferujem, no neznášam tie druhy, ktoré sa po pár dňoch zmenia na mazľavú masu...
toto nechám na posúdenie moderátora;) nevadí mi ak to bude vymazané, nezakladala som túto debatu pre reklamu, len som chcela vedieť ako sú na tom ludia "okolo" mňa....lebo aj robote sme sa bavili, že prečo sme začali s tekutými...dokonca moje decko je taktiež hotové z tuhého mydla...:)
manufaktúra.cz :)
pavol54
23.06.13,17:31
... myslíš, že by to bola reklama, keby si sa podelila o názov kvalitného výrobku / výrobcu?
... pevné mydlá preferujem, no neznášam tie druhy, ktoré sa po pár dňoch zmenia na mazľavú masu...
toto nechám na posúdenie moderátora;) nevadí mi ak to bude vymazané, nezakladala som túto debatu pre reklamu, len som chcela vedieť ako sú na tom ludia "okolo" mňa....lebo aj robote sme sa bavili, že prečo sme začali s tekutými...dokonca moje decko je taktiež hotové z tuhého mydla...:)
manufaktúra.cz :)
No lujzi len nevieme či si nezačala predávať mydlo ako Vedľajšiu činnosť:)
lujza.j
23.06.13,17:38
... myslíš, že by to bola reklama, keby si sa podelila o názov kvalitného výrobku / výrobcu?
... pevné mydlá preferujem, no neznášam tie druhy, ktoré sa po pár dňoch zmenia na mazľavú masu...
toto nechám na posúdenie moderátora;) nevadí mi ak to bude vymazané, nezakladala som túto debatu pre reklamu, len som chcela vedieť ako sú na tom ludia "okolo" mňa....lebo aj robote sme sa bavili, že prečo sme začali s tekutými...dokonca moje decko je taktiež hotové z tuhého mydla...:)
manufaktúra.cz :)
No lujzi len nevieme či si nezačala predávať mydlo ako Vedľajšiu činnosť:)
Palino ja:D dobre si ma pobavil...nié, len mi teraz "preplo" z týchto mydiel...dokonca ked som bola v Prahe 2týždne do zadu , som si chcela, že kúpim čo ešte nemám u zdroja...pani v obchode..."ved ja vám nemá co prodat vy všechny máte" :D...tak som si kúpila, ručne vyrábané vážené "iba" 5 evríkou...hruškovo - medové
avalik
23.06.13,17:42
ja som na vianoce dostala rucne robene jablkove mydlo - vyborne, a v kupelni mam este kusok z neho ako osviezovac vzduchu :)

ale nasla som zaujimavu stranku, ke je perfektny popis vyroby domaceho mydla http://moderna.alchymistka.eu/2011/03/ako-vyrobit-doma-mydlo.html
asi vyskusam :)
Dáša_
23.06.13,17:44
a keby si si náhodou chcela vyrábať vlastné, tak tu je super stránka http://moderna.alchymistka.eu/p/vyroba-mydla.html

ja som zatial podla toho robila krém a je fakt výborný. konečne prvý, po ktorom nemám reakciu. Na mydlo už mám všetko nachystané, len sa musím odhodlať.
lujza.j
23.06.13,17:46
a keby si si náhodou chcela vyrábať vlastné, tak tu je super stránka http://moderna.alchymistka.eu/p/vyroba-mydla.html

ja som zatial podla toho robila krém a je fakt výborný. konečne prvý, po ktorom nemám reakciu. Na mydlo už mám všetko nachystané, len sa musím odhodlať.
prosím, daj potom vedieť....ako to dopadlo
Dáša_
23.06.13,18:02
a keby si si náhodou chcela vyrábať vlastné, tak tu je super stránka http://moderna.alchymistka.eu/p/vyroba-mydla.html

ja som zatial podla toho robila krém a je fakt výborný. konečne prvý, po ktorom nemám reakciu. Na mydlo už mám všetko nachystané, len sa musím odhodlať.
prosím, daj potom vedieť....ako to dopadlo

ja som už teraz presvedčená, že to dopadne vynikajúco :) V mrazáku mám pripravené kozie mlieko, k tomu med ...
kopretinka
23.06.13,18:05
tekuté mydlá používam odkedy sa dali u nás kúpiť,mne tie tuhé smrdeli,keď sa namočili...
Ale nedávno som si urobila vlastné,zatiaľ skúšam z kúpenej hmoty,ale chcem vyskúšať aj hmotu si sama vyrobiť.
Tuhé mydlá sú ochudobnené o glycerín-pridávajú ho do kozmetiky.Takže pekne s nami vybabrali,najprv sa umyjeme a potom sa musíme nakrémovať.
Toto doma robené mydlo obsahuje glycerín,takže pokožka ostáva hydratovaná,odkedy ho používam,tak som si ruky nekrémovala....A plánujem vyskúšať aj tuhý šampón.
lujza.j
23.06.13,18:10
tekuté mydlá používam odkedy sa dali u nás kúpiť,mne tie tuhé smrdeli,keď sa namočili...
Ale nedávno som si urobila vlastné,zatiaľ skúšam z kúpenej hmoty,ale chcem vyskúšať aj hmotu si sama vyrobiť.
Tuhé mydlá sú ochudobnené o glycerín-pridávajú ho do kozmetiky.Takže pekne s nami vybabrali,najprv sa umyjeme a potom sa musíme nakrémovať.
Toto doma robené mydlo obsahuje glycerín,takže pokožka ostáva hydratovaná,odkedy ho používam,tak som si ruky nekrémovala....A plánujem vyskúšať aj tuhý šampón.
moje sú všetky s glycerínom....
kopretinka
23.06.13,18:12
tekuté mydlá používam odkedy sa dali u nás kúpiť,mne tie tuhé smrdeli,keď sa namočili...
Ale nedávno som si urobila vlastné,zatiaľ skúšam z kúpenej hmoty,ale chcem vyskúšať aj hmotu si sama vyrobiť.
Tuhé mydlá sú ochudobnené o glycerín-pridávajú ho do kozmetiky.Takže pekne s nami vybabrali,najprv sa umyjeme a potom sa musíme nakrémovať.
Toto doma robené mydlo obsahuje glycerín,takže pokožka ostáva hydratovaná,odkedy ho používam,tak som si ruky nekrémovala....A plánujem vyskúšať aj tuhý šampón.
moje sú všetky s glycerínom....
ručne robené nemajú odobratý glycerín.
buchač
23.06.13,18:13
tekuté mydlá používam odkedy sa dali u nás kúpiť,mne tie tuhé smrdeli,keď sa namočili...
Ale nedávno som si urobila vlastné,zatiaľ skúšam z kúpenej hmoty,ale chcem vyskúšať aj hmotu si sama vyrobiť.
Tuhé mydlá sú ochudobnené o glycerín-pridávajú ho do kozmetiky.Takže pekne s nami vybabrali,najprv sa umyjeme a potom sa musíme nakrémovať.
Toto doma robené mydlo obsahuje glycerín,takže pokožka ostáva hydratovaná,odkedy ho používam,tak som si ruky nekrémovala....A plánujem vyskúšať aj tuhý šampón.
Jááááj ....ale to nesmieš používať takéto ..

http://www.elexots.cz/270030-601-large/mydlo-jadrove-zenit-180g.jpg
luja5
23.06.13,18:17
Doma - tuhé mydlo, aj pri sprchovaní - nepoužívam ani sprchové gely;).
Na dovolenky balím tekuté mydlo - najmä preto, že ho používam všestranne, aj na namáčanie a ručné prepieranie:).
Indeed
23.06.13,20:06
Ja používam a aj odporúčam PROTEX,
všetky 4 druhy sú výnimočné,
v robote používam modrý, manželka používa červený, doma používam zelený a žltý používam pri výnimočných príležitostiach...
Estetic
24.06.13,05:46
Aj mydlá treba rozlišovať podľa toho,ktoré je na čo určené.
Ja preferujem kocky z lekárne-Aderma,Atoderm,Bioderma-dôvod-neobsahujú saponáty,takže neodmasťujú,neobsahujú farbivá,konzervansy ani lanolín.Je kopa ľudí,ktorá mi povie,že po sprche majú svrbenie a suchú kožu a nevedia prečo.Stačí vysadiť saponáty a je dobre.
Pokiaľ je dospelý človek,potí sa,prípadne je cukrovkár,potrebuje skupinu dezinfekčných mydiel hlavne na nohy a do zhybov,tiež na trup,kde často začínajú plesne-čiže Detol,Protex....
Pokiaľ je niekto alergik na bylinky,rozhodne nie je dobrý nápad harmančekové mydlo/Seba Med/ alebo žihľavové šampony....
Deti potrebujú detské mydlo-ale to že naša 14 je naše dieťa neznamená,že tie oleje a lanolíny jej nevyvolávajú akne...Potrebuje skôr bezolejové,bezlanolínové,sťahujúce.....
Môžeme pokračovať dosť dlho.
srska
25.06.13,05:16
Doma - tuhé mydlo, aj pri sprchovaní - nepoužívam ani sprchové gely;). dtto . skúšal som tekuté - prestal som hneď používať, bo furt som mal pocit, že som neumytý
Nandrolon
25.06.13,05:28
tekuté mydlo a sprchové gély neznášam, lebo sa cítim po nich ako naolejovaný a donekonečna pením, problém sa je po sprchovaní utrieť, i keď to klzké je asi "cielené".

Používam jedine tuhé mydlá, nič iné, nie je ako dobre sa umyť KVALITNÝM tuhým mydlom.

Z bežne dostupných a kvalitných sú protex.
Často ale používam aj dove s peelingom /brúsnymi čiastočkami/, veľmi dobré, hydratovateľné a čistiace mydlo.

V nedávnej minulosti som mal najobľúbenejšie mydlo safeguard, podľa mojich skúseností jendo z najlepších po všetkých stránkach.

Potom sú to rôzne drahšie mydlá ručne robené, prípadne zakúpené v lekárni.
Minule som mal jednu stránku s kvalitnými ručne robenými mydlami, s prídavkom ovčieho /už neviem či syra či mlieka/, zabudol som ich názov..., takže som ešte nevyskúšal.
Častokrát ak vidím drahšie mydlo, musím kúpiť, dokonca som ho často vyžiadal aj ako darček /keď sa ma pýtali/...

Lujza, hoď mi aspoň do SS o aké mydlo sa jedná, rád vyskúšam...

edit: našiel som to mydlo, ktoré som chcel skúsiť, asi objednávam.... http://www.mydlozfarmy.sk/ - nie je to reklama, ak to vadí, moderátor môže zmazať. Na stránku som sa kedysi dostal cez článok v jednom časopise... Takže nie ovčie ale kozie mlieko...
L-M
25.06.13,11:33
Aj ja by som rada vedieť akú značku myslela Lujza.Možno by som aj ja skúsila :-) Mohla by si prosím napísať o aké mydlo sa jedná? Veď to nebude snáď reklama ..:-). Ostatní píšu, že používajú napr. Protex, Dove ... Ďakujem
lujza.j
25.06.13,11:53
Aj ja by som rada vedieť akú značku myslela Lujza.Možno by som aj ja skúsila :-) Mohla by si prosím napísať o aké mydlo sa jedná? Veď to nebude snáď reklama ..:-). Ostatní píšu, že používajú napr. Protex, Dove ... Ďakujem
Od f.manufaktura.cz,aj ine produkty maju....ja len vsetky tuhe mydla som pokupila...aj kamenne predajne su.....
L-M
25.06.13,11:56
Ďakujem :-), pozriem.
kopretinka
28.06.13,11:11
práve som si ukuchtila vlastné mydlo,som zvedavá,čo z toho bude :-)
lujza.j
28.06.13,11:33
práve som si ukuchtila vlastné mydlo,som zvedavá,čo z toho bude :-)
Daj potom vediet....ak sa by sa dalo aj foto :-) a ake si si robila?
kopretinka
28.06.13,16:14
práve som si ukuchtila vlastné mydlo,som zvedavá,čo z toho bude :-)
Daj potom vediet....ak sa by sa dalo aj foto :-) a ake si si robila?
z palmového a repkového oleja......zatiaľ ešte odpočíva,zajtra ho vyberiem z formy a odfotím...
lujza.j
28.06.13,16:15
práve som si ukuchtila vlastné mydlo,som zvedavá,čo z toho bude :-)
Daj potom vediet....ak sa by sa dalo aj foto :-) a ake si si robila?
z palmového a repkového oleja......zatiaľ ešte odpočíva,zajtra ho vyberiem z formy a odfotím...
dakujem...som zvedavá...komponenty si nakúpila cez net?
kopretinka
28.06.13,16:16
práve som si ukuchtila vlastné mydlo,som zvedavá,čo z toho bude :-)
Daj potom vediet....ak sa by sa dalo aj foto :-) a ake si si robila?
z palmového a repkového oleja......zatiaľ ešte odpočíva,zajtra ho vyberiem z formy a odfotím...
dakujem...som zvedavá...komponenty si nakúpila cez net?
nie,všetko normálne v samoške :D
kopretinka
29.06.13,13:39
tak tu je foto
lujza.j
29.06.13,13:58
tak tu je foto
fíha...vyzerá výborne...má aj vôňu?...studenou či teplou metódou s robila...
kopretinka
29.06.13,14:19
tak tu je foto
fíha...vyzerá výborne...má aj vôňu?...studenou či teplou metódou s robila...
dala som vôňu ananás a kokos,vonia to jemne ovocne,studená metóda.
Nandrolon
29.06.13,16:32
tak s týmto mydlom sa dá už všeličo umyť :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))
lujza.j
29.06.13,17:23
tak tu je foto
fíha...vyzerá výborne...má aj vôňu?...studenou či teplou metódou s robila...
dala som vôňu ananás a kokos,vonia to jemne ovocne,studená metóda.
no našla som si stránku kde majú asi všetko....len neviem čo všetko si musím kúpiť...teda ten základ.....+- čo by si odporučila...dík
lujza.j
29.06.13,17:24
tak s týmto mydlom sa dá už všeličo umyť :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))
žeby telo:D
Nandrolon
29.06.13,18:03
NOOOOOOOO, je to skoro ako bábätko /teda také maličké/ :)))))))))))))))))))))
lujza.j
29.06.13,18:17
NOOOOOOOO, je to skoro ako bábätko /teda také maličké/ :)))))))))))))))))))))
myslíš taký ten skrček, zbytok alebo ako TO ešte nazvať:D:---
kopretinka
29.06.13,19:44
tak s týmto mydlom sa dá už všeličo umyť :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))
jasnéééééééé,aj auto :D
kopretinka
29.06.13,19:44
tak tu je foto
fíha...vyzerá výborne...má aj vôňu?...studenou či teplou metódou s robila...
dala som vôňu ananás a kokos,vonia to jemne ovocne,studená metóda.
no našla som si stránku kde majú asi všetko....len neviem čo všetko si musím kúpiť...teda ten základ.....+- čo by si odporučila...dík
a čo si si našla,akú stránku?
lujza.j
29.06.13,19:52
tak tu je foto
fíha...vyzerá výborne...má aj vôňu?...studenou či teplou metódou s robila...
dala som vôňu ananás a kokos,vonia to jemne ovocne,studená metóda.
no našla som si stránku kde majú asi všetko....len neviem čo všetko si musím kúpiť...teda ten základ.....+- čo by si odporučila...dík
a čo si si našla,akú stránku?
napr. túto....http://www.usikovnychruk.sk/usikovnychruk/eshop/1-1-VYROBA-MYDLA-material

ešte túto...http://www.hobby-kreativ.sk/hobby-kreativ/eshop/17-1-Vyroba-mydiel-a-kremov
kopretinka
29.06.13,19:55
a chceš robiť glycerínové mydlo z hotovej hmoty alebo si chceš urobiť aj hmotu sama?
lujza.j
29.06.13,19:57
a chceš robiť glycerínové mydlo z hotovej hmoty alebo si chceš urobiť aj hmotu sama?
ved to neviem, asi aj..aj...hmotu mám iba zo stránky .....http://moderna.alchymistka.eu/2013/01/mydlo-jednej-cesty-pre-zaciatocnikov.html
kopretinka
29.06.13,20:05
a chceš robiť glycerínové mydlo z hotovej hmoty alebo si chceš urobiť aj hmotu sama?
ved to neviem, asi aj..aj...hmotu mám iba zo stránky .....http://moderna.alchymistka.eu/2013/01/mydlo-jednej-cesty-pre-zaciatocnikov.html
no veď presne toto som robila :D stačí ti ísť do tesca,kúpiš tam všetko.Esenciálny olej v lekárni.
kopretinka
29.06.13,20:07
ak chceš robiť glycerínové,tak ja som všetko kúpila tu,dokonca tam majú aj balíček pre začiatočníkov a do toho mydla jednej cesty som použila farbu a vône,čo mi zostali z glycerínového mydla.
http://www.silikonovysvet.cz/sk/58-vyroba-mydla
osky
01.07.13,04:37
ja som na vianoce dostala rucne robene jablkove mydlo - vyborne, a v kupelni mam este kusok z neho ako osviezovac vzduchu :)

ale nasla som zaujimavu stranku, ke je perfektny popis vyroby domaceho mydla http://moderna.alchymistka.eu/2011/03/ako-vyrobit-doma-mydlo.html
asi vyskusam :)

ale kdee je popis ingrendiencii a ich mnozstva-nevidim to tam nikde!!
osky
01.07.13,04:42
tekuté mydlá používam odkedy sa dali u nás kúpiť,mne tie tuhé smrdeli,keď sa namočili...
Ale nedávno som si urobila vlastné,zatiaľ skúšam z kúpenej hmoty,ale chcem vyskúšať aj hmotu si sama vyrobiť.
Tuhé mydlá sú ochudobnené o glycerín-pridávajú ho do kozmetiky.Takže pekne s nami vybabrali,najprv sa umyjeme a potom sa musíme nakrémovať.
Toto doma robené mydlo obsahuje glycerín,takže pokožka ostáva hydratovaná,odkedy ho používam,tak som si ruky nekrémovala....A plánujem vyskúšať aj tuhý šampón.
Jááááj ....ale to nesmieš používať takéto ..

http://www.elexots.cz/270030-601-large/mydlo-jadrove-zenit-180g.jpg

ja na ruky mam len take a nevysusuje :-)
avalik
01.07.13,04:43
ja som na vianoce dostala rucne robene jablkove mydlo - vyborne, a v kupelni mam este kusok z neho ako osviezovac vzduchu :)

ale nasla som zaujimavu stranku, ke je perfektny popis vyroby domaceho mydla http://moderna.alchymistka.eu/2011/03/ako-vyrobit-doma-mydlo.html
asi vyskusam :)

ale kdee je popis ingrendiencii a ich mnozstva-nevidim to tam nikde!!

a preco na mna kricis? ... ja vo svojom prispevku pisem o "popise vyroby" nie o konkretnom navode ... mas problem vlavo na stranke kliknut na "mydlove recepty?
osky
01.07.13,04:52
:-) ja nekricim.prepac ak to tak vyznelo-som len zvedava ako sa to robi tak som dala vykricniky.na stlpec vlavo som nepozerala-kukla som len to co sa zjavilo po kliknuti na stranku.pozriem s to lepsie.vdaka
kopretinka
05.07.13,13:54
no ako ste pokročili? ja som robila už druhú várku.....
lujza.j
05.07.13,14:09
ja zatiaľ nijak, ale od zámeru si doma vyrábať som neupustila......musím to šokovo všecko nakúpiť....
aj prezradíš akú "príchuť" si robila.....
kopretinka
05.07.13,14:47
ja zatiaľ nijak, ale od zámeru si doma vyrábať som neupustila......musím to šokovo všecko nakúpiť....
aj prezradíš akú "príchuť" si robila.....
to prvé bolo ovocné,druhé kapučíno,ale vonia to ako sladká voňavka,a to ja nemusím,dúfam,že sa tá vôňa "uleží" a nebude taká silná.....uvidím po 2-3 týždňoch
Nandrolon
05.07.13,16:59
Dnes som si kúpil konopné a rozmarínové mydlo od nejakého "malovýrobcu", kvalitné s abrazívnymi prísadami... za 40 Czk/ks...
Radosť sa umývať.
lujza.j
05.07.13,17:06
Dnes som si kúpil konopné a rozmarínové mydlo od nejakého "malovýrobcu", kvalitné s abrazívnymi prísadami... za 40 Czk/ks...
Radosť sa umývať.
hmmm...to verím, aj fajn cena....teda si žiadny konkrétny obchod...?
lujza.j
05.07.13,18:25
tak už dúfam,že všetko mám objednané.....
kopretinka
05.07.13,18:43
Dnes som si kúpil konopné a rozmarínové mydlo od nejakého "malovýrobcu", kvalitné s abrazívnymi prísadami... za 40 Czk/ks...
Radosť sa umývať.
veď buď konkrétny,myslím,že to nebude považované za reklamu :D
kopretinka
05.07.13,18:44
tak už dúfam,že všetko mám objednané.....
čo čo? som zvedavá :)
lujza.j
05.07.13,18:55
tak už dúfam,že všetko mám objednané.....
čo čo? som zvedavá :)
z tej tvojej stránky...tri kilové hmoty...farby a vôňe...
najprv som to naštukala na tej mojej, ale nevedeli čo pýtať za poštovné a dobierku...tak som kukla na tú tvoju...a tam to je lepšie a aj lacnejšie....
kopretinka
05.07.13,18:59
[QUOTE=
z tej tvojej stránky...tri kilové hmoty...farby a vôňe...
najprv som to naštukala na tej mojej, ale nevedeli čo pýtať za poštovné a dobierku...tak som kukla na tú tvoju...a tam to je lepšie a aj lacnejšie....[/QUOTE]
aha,takže budeš roztápať glycerínovú hmotu....tak sa bavkaj :-)
lujza.j
05.07.13,19:03
[QUOTE=
z tej tvojej stránky...tri kilové hmoty...farby a vôňe...
najprv som to naštukala na tej mojej, ale nevedeli čo pýtať za poštovné a dobierku...tak som kukla na tú tvoju...a tam to je lepšie a aj lacnejšie....
aha,takže budeš roztápať glycerínovú hmotu....tak sa bavkaj :-)[/QUOTE]
no inú som tam nenašla...
ostatné mám na listu napísané čo si pojdem do kaufláču,a lebo do tecsa kúpiť....z toho receptu pre začiatočníkov
kopretinka
05.07.13,19:07
[QUOTE=
z tej tvojej stránky...tri kilové hmoty...farby a vôňe...
najprv som to naštukala na tej mojej, ale nevedeli čo pýtať za poštovné a dobierku...tak som kukla na tú tvoju...a tam to je lepšie a aj lacnejšie....
aha,takže budeš roztápať glycerínovú hmotu....tak sa bavkaj :-)
no inú som tam nenašla...
ostatné mám na listu napísané čo si pojdem do kaufláču,a lebo do tecsa kúpiť....z toho receptu pre začiatočníkov[/QUOTE]
počkaj,ty chceš robiť aj také aj také??
lujza.j
05.07.13,19:10
[QUOTE=
z tej tvojej stránky...tri kilové hmoty...farby a vôňe...
najprv som to naštukala na tej mojej, ale nevedeli čo pýtať za poštovné a dobierku...tak som kukla na tú tvoju...a tam to je lepšie a aj lacnejšie....
aha,takže budeš roztápať glycerínovú hmotu....tak sa bavkaj :-)
no inú som tam nenašla...
ostatné mám na listu napísané čo si pojdem do kaufláču,a lebo do tecsa kúpiť....z toho receptu pre začiatočníkov
počkaj,ty chceš robiť aj také aj také??[/QUOTE]
no chcela som skúsiť:D
kopretinka
05.07.13,19:14
nerob to naraz,sústreď sa na jeden spôsob a potom vyskúšaj druhý.Formičky máš? Na glycerínové mydlá sú najlepšie silikónové.Pri glycerínových je výhoda,že môžeš si hmotu po troškách roztápať,a keď sa nevydarí alebo nebude páčiť,tak znova roztopíš a prerobíš.
lujza.j
05.07.13,19:19
myslela som, že sa dajú krájať.....mám jeden akože srnčí chrbát.....taký hranatý...
kopretinka
05.07.13,19:28
myslela som, že sa dajú krájať.....mám jeden akože srnčí chrbát.....taký hranatý...
glycerínové nie.........
kopretinka
05.07.13,19:32
lujza.j
05.07.13,19:36
mne sa zdá, že som v obchode videla krájané na váhu....a boli priesvitné.....nevadí...dík niečo vymyslím....
kopretinka
05.07.13,19:42
hm,tak ja som nevidela,ani na nete.....a videí mám napozeraných teda dosť :D
ja som použila kelímky od tvarohu a nejakého jogurtu alebo čo to bolo,ale tam je riziko,že to pukne a vytečie to.ja som to mala v studenej vode tie kelímky a tak som nalievala tú hmotu. A jednu formu som si kúpila,ale je na figu,nedrží dobre tvar a je moc veľká.
Tuto chodím očumovať
http://www.youtube.com/user/soapqueentv
kopretinka
05.07.13,20:10
mydlo nezačni používať hneď,musí aspoň 2týždne postáť,inak by sa veľmi rýchlo vymydlilo.Treba ho dať do sieťky alebo mydelničky s dierkami,aby voda mohla odtekať,inak sa rozpustí.
kopretinka
05.07.13,20:13
mne sa zdá, že som v obchode videla krájané na váhu....a boli priesvitné.....nevadí...dík niečo vymyslím....
v podstate by sa to malo dať nakrájať....
lujza.j
05.07.13,20:15
mne sa zdá, že som v obchode videla krájané na váhu....a boli priesvitné.....nevadí...dík niečo vymyslím....
v podstate by sa to malo dať nakrájať....
v nejakej fáze tuhnutia....asi, či máš niečo iné na mysli ?
lujza.j
05.07.13,20:18
v Prahe v predajni manufaktúry ...mydlo odliate v bábovkovej forme...odrezali koľko, kto chcel.....
Nandrolon
06.07.13,05:05
veď buď konkrétny,myslím,že to nebude považované za reklamu :D

www.formerco.cz ale stránku majú takú divnú, treba otvoriť katalóg /kde nevidím ceny/ a vyotvárať všetky podstránky...

Ale cez google je to presne toto, ešte k tomu za polovicu, ale neľutujem že som ho kúpil aj drahšie a hlavne ihneď http://www.prirodni-lekar.cz/konopne-mydlo.html

Pozeral som včera iné stránky tak stálo okolo 40 - 45 Czk, ale zdá sa mi dobré...
Zdenka 0705
06.07.13,05:28
mydlá čo spomína lujza.j sú fajnové, ja ich mám tiež, okrem umývania aj prádlo v skrini navoňajú... tiež preferujem tuhé mydlá ... v BN dostať normálne kúpiť
Dáša_
06.07.13,07:38
neskúšali ste náhodou niekto nechtíkovú masť v kokosovom tuku? Ja robievam v bravčovej masti, ale teraz mám doma kokosový tuk a tak ma napadlo, či by sa nedal použiť miesto masti. Asi to dnes testnem.
lujza.j
06.07.13,07:43
mydlo nezačni používať hneď,musí aspoň 2týždne postáť,inak by sa veľmi rýchlo vymydlilo.Treba ho dať do sieťky alebo mydelničky s dierkami,aby voda mohla odtekať,inak sa rozpustí.
viem, že musí postáť.....mydelničky mám keramické škoda, že som si vyrobila len dve....
ostatné som si kúpila v manuf. ešte pojdem dokúpiť...
lujza.j
06.07.13,08:01
neskúšali ste náhodou niekto nechtíkovú masť v kokosovom tuku? Ja robievam v bravčovej masti, ale teraz mám doma kokosový tuk a tak ma napadlo, či by sa nedal použiť miesto masti. Asi to dnes testnem.
kozm.sa zatial nechystám robiť aj ked človek nikdy nevie.....kokosový tuk mi príde ako tuhý kokosový olej....neviem možno sa mýlim aspoň čo som kukla na nete....že či nebude moc riedka tá masť, ale určite by som tu skúsila...;)....daj potom vedieť....
lujza.j
06.07.13,11:53
neskúšali ste náhodou niekto nechtíkovú masť v kokosovom tuku? Ja robievam v bravčovej masti, ale teraz mám doma kokosový tuk a tak ma napadlo, či by sa nedal použiť miesto masti. Asi to dnes testnem.
http://delikor.meu.zoznam.sk/products/kokosovy-tuk/
...aj na kozm. účely....
lujza.j
06.07.13,12:02
našla som takúto českú mydlírnu.....majú aj SK stránku keby niekto....
http://www.vyroba-mydla.sk/bylinkove-mydla-x2s0156
kopretinka
08.07.13,17:36
mne sa zdá, že som v obchode videla krájané na váhu....a boli priesvitné.....nevadí...dík niečo vymyslím....
v podstate by sa to malo dať nakrájať....
v nejakej fáze tuhnutia....asi, či máš niečo iné na mysli ?
glycerínové mydlo stuhne po pár hodinách,záleží od veľkosti,ale 24hodín by malo stačiť.
lujza.j
08.07.13,17:40
mne sa zdá, že som v obchode videla krájané na váhu....a boli priesvitné.....nevadí...dík niečo vymyslím....
v podstate by sa to malo dať nakrájať....
v nejakej fáze tuhnutia....asi, či máš niečo iné na mysli ?
glycerínové mydlo stuhne po pár hodinách,záleží od veľkosti,ale 24hodín by malo stačiť.
no každopádne to skúsim, nepodarí sa stopím .....
kopretinka
08.07.13,17:42
to je výhoda tohoto spôsobu,že to ľahko prerobíš :D
ten druhý spôsob je už obtiažnejší.
lujza.j
08.07.13,17:47
to je výhoda tohoto spôsobu,že to ľahko prerobíš :D
ten druhý spôsob je už obtiažnejší.
som myslela, že naopak...v čom, že sa to nedá prerobiť či hnusná robota...
kopretinka
08.07.13,17:54
to prerábanie je horšie,mydlo sa musí postrúhať a pomaly rozvariť s trochou vody.....presne to neviem,hovorí sa tomu rebatching
lujza.j
10.07.13,09:45
Glycerínové hmoty na vyrobu prevzate.....som zvedava:D
kopretinka
10.07.13,09:51
Glycerínové hmoty na vyrobu prevzate.....som zvedava:D
aj ja :-)
lujza.j
10.07.13,09:56
Glycerínové hmoty na vyrobu prevzate.....som zvedava:D
aj ja :-)
Aj by som vecer nieco zvarila,ale neviem ako to nakrajam....teda kedy....neviem ci vydrzim az do volneho dna....:D horsie je ze ja este kupujem aj v obchode hotove,som vcera neodolala....kedy to šecko vymydlim....:D
kopretinka
10.07.13,10:00
šak sa vymydlíš dočista do čista :D

normálne nožíkom na malé kúsky.....ono by to malo byť v kúskoch,alebo máš jeden veľký kus?
lujza.j
10.07.13,10:03
Som rada ze moje decko so mnou zdiela toto moje momentalne sialenstvo....:D a aj niekto tu....;-)....to bude asi moja kompenzacia ze uz nechodim na keramicky kruzok....
kopretinka
10.07.13,10:04
ja mám zajtra voľný deň,oleje sú nakúpené,teraz zháňam po nete nejaké recepty ...... :D
lujza.j
10.07.13,10:31
Tak potom podaj spravu....:D....uz som zvedava....
lujza.j
11.07.13,17:27
tak všetko nakúpené aj na studenú metodu, zajtra zmachlím:D nejaké mydlo....ozaj ten hydroxid som kúpila ako granulát nevadí to?
Tinika
11.07.13,17:42
ja som po dlhej dobe zistila z čoho mi ruky praskaju, stipu a svrbia - z tekuteho mydla a čistiacich prostriekov, ale najma z toho mydla, od kedy pouzivam tuhe nemam problem aj ked občas umyvam riad a ine veci bez rukavic
Nandrolon
11.07.13,17:48
Ja som dnes vyskúšal to rozmarínové s tými abrazívnymi prísadami /konopné mi už skoro došlo/, skoro som si vajcia poškrabal :-))))))))))))))))) tie prísady sú fakt brutálne, ale zase ide dole všetko ako so solvinou :-)))))))))))))
Musím ich ešte zohnať, sú to excelentné mydlá, výborné.
kopretinka
11.07.13,17:51
tak všetko nakúpené aj na studenú metodu, zajtra zmachlím:D nejaké mydlo....ozaj ten hydroxid som kúpila ako granulát nevadí to?
ja tiež používam granulovaný,je aj iný?
kopretinka
11.07.13,17:51
Tak potom podaj spravu....:D....uz som zvedava....
mydlo odpočíva,zajtra kuknem,čo sa z neho vyvŕbilo
lujza.j
11.07.13,17:59
tak všetko nakúpené aj na studenú metodu, zajtra zmachlím:D nejaké mydlo....ozaj ten hydroxid som kúpila ako granulát nevadí to?
ja tiež používam granulovaný,je aj iný?
želatinový......som nevedela aký máš.... kupila som len kilo...škoda neznášam behať kade-tade chcela som rovno dve...

kolko ho mám nechať v nepokrájanej podobe...
budúci týždeň kupim jedny čipsy v gulatej krabici....odlejem aj do toho...škoda minule som ich vyhodila...robievala som do nich kedysi sviečky...
lujza.j
11.07.13,18:05
Ja som dnes vyskúšal to rozmarínové s tými abrazívnymi prísadami /konopné mi už skoro došlo/, skoro som si vajcia poškrabal :-))))))))))))))))) tie prísady sú fakt brutálne, ale zase ide dole všetko ako so solvinou :-)))))))))))))
Musím ich ešte zohnať, sú to excelentné mydlá, výborné.
http://www.formerco.cz/
sem som písala či doručujú na SK odpísali,že nie ich výrobky sa dajú kúpiť tu: RYOR Bratislava, Heydukova 14...len neviem aké...keby niekto.....
kopretinka
11.07.13,18:55
želatinový? to som ešte nevidela...načo ti bude 2kilá??
čo nechať v nepokrájanej podobe?
lujza.j
11.07.13,18:57
želatinový? to som ešte nevidela...načo ti bude 2kilá??
čo nechať v nepokrájanej podobe?
no mydlo....či krája sa hned ako vytuhne?
kopretinka
11.07.13,19:06
želatinový? to som ešte nevidela...načo ti bude 2kilá??
čo nechať v nepokrájanej podobe?
no mydlo....či krája sa hned ako vytuhne?
tak po 24 hodinách skús,uvidíš,či sa bude dať krájať
Nandrolon
12.07.13,03:56
http://www.formerco.cz/
sem som písala či doručujú na SK odpísali,že nie ich výrobky sa dajú kúpiť tu: RYOR Bratislava, Heydukova 14...len neviem aké...keby niekto.....
ja mám tieto 2 http://www.formerco.cz/foto/konop.jpg + také isté ale rozmarínové
,chcel by som ich znova + ešte by som zobral rovnaké ale glycerínové, to sú tie s tým iným tvarom
akurát do BA to mám ďaleko, nejako to vyriešim ináč...
Stefan2005
12.07.13,06:36
...ja mám tieto 2 http://www.formerco.cz/foto/konop.jpg

... a kde si ich kúpil?
Nandrolon
12.07.13,15:31
Po 40 Czk na hodách v ČR kde sme sa chceli s malou pokolotočovať, ale nakoniec tam bol iba 1 taký žebrák, nevhodný pre 2,5 ročnú dcérku.
Kedysi v auguste majú byť aj u nás hody, dúfam že tam bude.
Beriem asi z každého 1 mydlo /mala ich asi 10 druhov po 40 Czk.
Ja som už odmalička fakt zaťažený na pevné mydlá.
Ináč manželka si s tým mydlom trochu poškriabala nohu, lebo to abrazívum je dosť ostré, ale mne sa to páči o to viac, je to príjemné.

PS: v núdzovom prípade ak by som zobral zo 10-15 mydiel, tak sa mi oplatí aj s tým poštovným čo som našiel vyššie.
Na tom webe ich mali po 18 Czk+poštovné nejakých do 100 Czk, pri viac ako 10 kusov to vyjde lacnejšie.
A ja mám možnosť si to nechať poslať aj na českú adresu.
Teoreticky by som to mohol aj rozposlať tu na SK, ale robiť si zbytočné problémy...
lujza.j
12.07.13,15:43
kopretinka
12.07.13,15:57
.
lujza.j
12.07.13,16:01
to sú tvoje?
kopretinka
12.07.13,16:09
hej,včera som robila
lujza.j
12.07.13,16:12
hej,včera som robila
vyzerajú super....šikulka, ja až v pondelok.... idem preč ...krájala by som ich až v nedelu večer alebo pondelok...a to je asi dlho....
kopretinka
12.07.13,16:15
....no a teraz musia 4-5 týždňov odpočívať....:rolleyes:
lujza.j
12.07.13,16:17
prezradíš, aké "príchute" si robila?
kopretinka
12.07.13,16:22
jedno je pomiešaná vôňa zelené jablko+jahoda,to tmavé je kakaovo-kávové,tam som nepridávala žiadnu farbu ani vôňu,potom je tam v jednom citrónová silica....ale slabo voňajú,a dávala som vôňu podľa receptu,hm....keď som robila to kakaovo-kávové,tak voňal celý byt,som zvedavá,ako dlho vydrží tá vôňa....
lujza.j
12.07.13,16:43
kakao som kupila včera, silice mi prišli z tej tvojej stránky...santal,škorica,levandula,pomaranc,citr on,mäta,...z levandule a santalu som sklamaná.....mám doma ampulku čo mi decko kupilo na Hvare, pred x rokmi....vôňa úžasná...toto taká chémia...uvidím.....
kopretinka
12.07.13,17:45
ja som si odtiaľ kúpila vône ovocné a kapučínovú ale tá bola hnusná,odporná voňavková vôňa,to s kapučínom nemalo nič spoločné,musela som roztopiť to mydlo a pridať hmotu,aby som tú vôňu rozriedila bleeee.Ale farby od nich sa mi páčia.Citrónovú a levanduľovú silicu som si kúpila v lekárni,tá levanduľová mne vonia nejak čudne,uvidím po zriedení v mydle....
lujza.j
12.07.13,18:45
aj farby som kupila...
Nandrolon
15.07.13,04:29
Dnes budem mať mydlo, podobné výzorovo ako to "formerco" čo som uvádzal vyššie, akurát bude originál ruskej manufaktúry :-))))))))))))) dúfam že nebude rádioaktívne :-)
Nandrolon
15.07.13,16:13
slovo som dodržal.
Fotené na pracovnom stole z lina, kde sa rodia špičkové vetrone :-)))
Nandrolon
15.07.13,16:17
3 eurá/ks ale má 100g možno ruských, s obalom presne 60,2 gramu s presnosťou na desatinu gramu...
kopretinka
15.07.13,16:29
3 eurá/ks ale má 100g možno ruských, s obalom presne 60,2 gramu s presnosťou na desatinu gramu...
to je asi vážené tesne po nakrájaní,potom mydlo musí pár týždňov stáť a dozrievať,a samozrejme vyparuje sa z neho voda,tým získava tvrdosť,čím tvrdšie,tým dlhšie vydrží,tzn. že sa ti nerozpustí.Ale až taký úbytok? :eek: Malo by sa podľa mňa vážiť až po dozretí.
Stefan2005
15.07.13,17:20
3 eurá/ks ale má 100g možno ruských, s obalom presne 60,2 gramu s presnosťou na desatinu gramu...

... 3€ za 60 gr - to nie je ani tak lacné - ale zasa si dostal k tomu pekný obrázok.
Ja som vyskúšal link od Lujzy http://www.vyroba-mydla.sk/olivove-mydla-na-vahu-x2s0152 - a objednal som. 100 gr (+-1%) vyjde na 2,24 - a za 3 dni tu bol balík... plus grátis k objednávke 1 glycerínové mydlo (poštovné o 1/3 lacnejšie) - zatiaľ vyskúšané glycerínové a konopné, spokojnosť.
Nandrolon
16.07.13,03:37
3 eura za 60g sa mi tiež zdá drahé, preto som kúpil iba 1 na skúšku.
Má ale niečo do seba, obsahuje nejaký koreň tak tak čudne vonia, ináč ako ostatné mydlá....
Na ten link kuknem, hlavne aj na poštovné, ak nebude závratné, zo 5-6 mydiel by som asi zobral...
kopretinka
20.07.13,08:07
kakao som kupila včera, silice mi prišli z tej tvojej stránky...santal,škorica,levandula,pomaranc,citr on,mäta,...z levandule a santalu som sklamaná.....mám doma ampulku čo mi decko kupilo na Hvare, pred x rokmi....vôňa úžasná...toto taká chémia...uvidím.....
no jako? :D
alaya1
20.07.13,08:32
Mnoho veci objednavam od nich, naposledy mydla z kozieho mieka- super, nemala som konecne ziadnu "svrbiacu" reakciu.
http://www.babickinazahrada.sk/babickinazahrada/0/0/3/1/9/0/?hledatjak=2&slovo=mydlo
pavol54
20.07.13,09:01
NaOH zásada, kozie mlieko má obsahovať kyseliny ktoré blahodárne pôsobia ... (kyselinu neutralizujeme zásadou a naopak) takže v tom mydle nemôže byť ani molekula kyseliny keďže zásady je tam prebytok.
lujza.j
20.07.13,11:32
kakao som kupila včera, silice mi prišli z tej tvojej stránky...santal,škorica,levandula,pomaranc,citr on,mäta,...z levandule a santalu som sklamaná.....mám doma ampulku čo mi decko kupilo na Hvare, pred x rokmi....vôňa úžasná...toto taká chémia...uvidím.....
no jako? :D
zatial nijako:(...každý deň po robote niečo a večer sa mi do toho nechcelo...a sa ti priznáme nejako sa toho bojím, ale dnes zajtra...dúfam,
....verím tomu, že ked jednu várku urobím tak to pôjde akože už samo:D
ty si robila niečo nové?
kopretinka
20.07.13,11:34
idem teraz sa hrajkať :D
kopretinka
20.07.13,11:39
NaOH zásada, kozie mlieko má obsahovať kyseliny ktoré blahodárne pôsobia ... (kyselinu neutralizujeme zásadou a naopak) takže v tom mydle nemôže byť ani molekula kyseliny keďže zásady je tam prebytok.
kozie mlieko sa pridáva sušené už po reakcii,ale ak by sa použilo čerstvé,tak si myslím,že to bude niečo podobné ako s jogurtom: "Čo sa deje s jogurtom v mydle? Okrem koagulácie bielkovín v jogurte obsiahnutých dôjde k chemickej reakcii medzi kyselinou mliečnou ( jedna z hlavných zložiek jogurtu) a NaOH - za vzniku mliečnanu sodného. Mliečnan sodný je bezpečná zložka používaná v potravinách napríklad pre zvýraznenie chuti, ale čo zaujíma nás je jeho účinok na pokožku - je to vraj jedna z najlepších hydratačných zložiek používaných v kozmetike"
lujza.j
20.07.13,13:43
teplotu roztoku meriaš?ja nemám teplomer...problém?
kopretinka
20.07.13,14:15
teplotu roztoku meriaš?ja nemám teplomer...problém?
meriam......tak nechaj vychladnúť na izbovú teplotu,daj niekde von na okno alebo na balkón,ale aby sa k tomu nikto nedostal,ani žiadne zviera.Alebo daj do nádoby so studenou vodou,môžeš pridať aj kusy ľadu.Len pozor,ak to máš v skle,aby to neprasklo,alebo daj do plastovej nádoby.
lujza.j
20.07.13,15:38
iné oleje ako tie čo majú napr., v tescu kupuješ kde?
lujza.j
20.07.13,15:55
lujza.j
20.07.13,16:43
tak prvé hotovo...zajtra nakrájam, ak bude čo...teda ak stuhne:D
kopretinka
20.07.13,16:58
iné oleje ako tie čo majú napr., v tescu kupuješ kde?
ricínový v lekárni a iný som zatiaľ nekupovala.Lenže som zistila,čo sa skrýva za výrobou palmového oleja :( doteraz som ho nepoužívala,iba som vedela,že existuje.....pestovatelia paliem klčujú dažďový prales a vysádzajú tam palmy,ničia tak populáciu orangutánov,ktorí tam žijú,keby len to,oni ich surovo zabíjajú.
http://zivot.azet.sk/clanok/10487/kolko-este-vydrzi-borneo-je-stale-ostrov-plny-tajomstiev.html
kopretinka
20.07.13,16:59
tak prvé hotovo...zajtra nakrájam, ak bude čo...teda ak stuhne:D
aké si robila? z hmoty alebo z olejov?
220870
20.07.13,17:16
Ja som nedávno kúpil http://www.mydlareniluzia.sk/prirodne-mydla/mydlo-z-kvetov
krásne voňajú perfektne umývajú.
lujza.j
20.07.13,17:18
tak prvé hotovo...zajtra nakrájam, ak bude čo...teda ak stuhne:D
aké si robila? z hmoty alebo z olejov?
aj aj...teraz som robila glycerínové:eek:...pomóc...tuhne ako besné ešte v hrnci:D...aj z olejov
kopretinka
20.07.13,17:34
tak prvé hotovo...zajtra nakrájam, ak bude čo...teda ak stuhne:D
aké si robila? z hmoty alebo z olejov?
aj aj...teraz som robila glycerínové:eek:...pomóc...tuhne ako besné ešte v hrnci:D...aj z olejov
glycerínové stuhne rýchlo
kopretinka
20.07.13,17:36
Ja som nedávno kúpil http://www.mydlareniluzia.sk/prirodne-mydla/mydlo-z-kvetov
krásne voňajú perfektne umývajú.
otrasné ceny
Antea
20.07.13,17:36
iné oleje ako tie čo majú napr., v tescu kupuješ kde?
ricínový v lekárni a iný som zatiaľ nekupovala.Lenže som zistila,čo sa skrýva za výrobou palmového oleja :( doteraz som ho nepoužívala,iba som vedela,že existuje.....pestovatelia paliem klčujú dažďový prales a vysádzajú tam palmy,ničia tak populáciu orangutánov,ktorí tam žijú,keby len to,oni ich surovo zabíjajú.
http://zivot.azet.sk/clanok/10487/kolko-este-vydrzi-borneo-je-stale-ostrov-plny-tajomstiev.html
Aj toto
http://www.youtube.com/watch?v=god62gLOx_4
lujza.j
20.07.13,17:42
Škoricove....
Antea
20.07.13,17:44
Ja som nedávno kúpil http://www.mydlareniluzia.sk/prirodne-mydla/mydlo-z-kvetov
krásne voňajú perfektne umývajú.
otrasné ceny
máš pravdu, otrasné. Keď som to tu poprečitovala idem sa aj ja dať na vaše chodníčky. Keď môžem piecť levaduľový koláč, tak prečo nie variť mydlo s vôňou levandele a všetkých možných vôní a ich kombinácií. Potom založíme manufaktúru.:)
kopretinka
20.07.13,17:47
iné oleje ako tie čo majú napr., v tescu kupuješ kde?
ricínový v lekárni a iný som zatiaľ nekupovala.Lenže som zistila,čo sa skrýva za výrobou palmového oleja :( doteraz som ho nepoužívala,iba som vedela,že existuje.....pestovatelia paliem klčujú dažďový prales a vysádzajú tam palmy,ničia tak populáciu orangutánov,ktorí tam žijú,keby len to,oni ich surovo zabíjajú.
http://zivot.azet.sk/clanok/10487/kolko-este-vydrzi-borneo-je-stale-ostrov-plny-tajomstiev.html
Aj toto
http://www.youtube.com/watch?v=god62gLOx_4
hej :(
kopretinka
20.07.13,17:48
Škoricove....
to bolo v nejakej formičke? lebo vyzerá to teda všelijako :D
kopretinka
20.07.13,17:51
Ja som nedávno kúpil http://www.mydlareniluzia.sk/prirodne-mydla/mydlo-z-kvetov
krásne voňajú perfektne umývajú.
otrasné ceny
máš pravdu, otrasné. Keď som to tu poprečitovala idem sa aj ja dať na vaše chodníčky. Keď môžem piecť levaduľový koláč, tak prečo nie variť mydlo s vôňou levandele a všetkých možných vôní a ich kombinácií. Potom založíme manufaktúru.:)
no,ono je to dosť zložité,keby nebolo,tak dávno to mydlo vyrábam a predávam.....výrobňa musí byť certifikovaná a tiež každý jeden druh výrobku...a ten certifikát je pekne mastný.....a okrem toho ešte kopa ďalších podmienok k výrobe a predaju....takto sa u nás podporuje malý živnostník...
kopretinka
20.07.13,17:53
Ja som nedávno kúpil http://www.mydlareniluzia.sk/prirodne-mydla/mydlo-z-kvetov
krásne voňajú perfektne umývajú.
tamten eshop nemá právo nazývať sa mydláreň.....oni to dovážajú.....kupujte aspoň od slovenských výrobcov!
lujza.j
20.07.13,18:09
Škoricove....
to bolo v nejakej formičke? lebo vyzerá to teda všelijako :D
hej v drevenej od mydla:D..vystlané fóliou....
kopretinka
20.07.13,18:13
pre lujzu :D.....
lujza.j
20.07.13,19:55
tak z dalšieho 1/2kg glycerínu s olivovým olejom som uvarila pomarančové...dala som do neho 4 vrecúška pomarančového čaju...
http://static1.essen-und-trinken.de/uploads/thumbnails_wlcp/485/0003/00000000003/26/14/261489_spanischeorange-tee.jpg.cache
kopretinka
20.07.13,19:58
tak z dalšieho 1/2kg glycerínu s olivovým olejom som uvarila pomarančové...dala som do neho 4 vrecúška pomarančového čaju...
http://static1.essen-und-trinken.de/uploads/thumbnails_wlcp/485/0003/00000000003/26/14/261489_spanischeorange-tee.jpg.cache
glycerín s olivovým olejom? :eek: a ten čaj ako?
lujza.j
20.07.13,20:03
tak z dalšieho 1/2kg glycerínu s olivovým olejom som uvarila pomarančové...dala som do neho 4 vrecúška pomarančového čaju...
http://static1.essen-und-trinken.de/uploads/thumbnails_wlcp/485/0003/00000000003/26/14/261489_spanischeorange-tee.jpg.cache
glycerín s olivovým olejom? :eek: a ten čaj ako?
hej tak som to kúpila.....čaj som tam nasypala....+ pomaranč.esenciu....+ ružovú farbu....
kopretinka
20.07.13,20:04
tak z dalšieho 1/2kg glycerínu s olivovým olejom som uvarila pomarančové...dala som do neho 4 vrecúška pomarančového čaju...
http://static1.essen-und-trinken.de/uploads/thumbnails_wlcp/485/0003/00000000003/26/14/261489_spanischeorange-tee.jpg.cache
glycerín s olivovým olejom? :eek: a ten čaj ako?
hej tak som to kúpila.....čaj som tam nasypala....+ pomaranč.esenciu....+ ružovú farbu....
a nie je to glycerínová hmota s olivovým olejom? načo si tam dávala ten čaj?
lujza.j
20.07.13,20:08
tak z dalšieho 1/2kg glycerínu s olivovým olejom som uvarila pomarančové...dala som do neho 4 vrecúška pomarančového čaju...
http://static1.essen-und-trinken.de/uploads/thumbnails_wlcp/485/0003/00000000003/26/14/261489_spanischeorange-tee.jpg.cache
glycerín s olivovým olejom? :eek: a ten čaj ako?
hej tak som to kúpila.....čaj som tam nasypala....+ pomaranč.esenciu....+ ružovú farbu....
a nie je to glycerínová hmota s olivovým olejom? načo si tam dávala ten čaj?
hej je....pre vôňu a ako píling...
kopretinka
20.07.13,20:17
aha,tak potom hej,ja som ako píling dávala kokos a kávu.Neviem,či vôňu to bude mať z čaju,ak áno,tak tá esencia to prebije
lujza.j
20.07.13,20:23
po kolkých hodinách si krájala...to z olejov?
lujza.j
20.07.13,20:25
aha,tak potom hej,ja som ako píling dávala kokos a kávu.Neviem,či vôňu to bude mať z čaju,ak áno,tak tá esencia to prebije
je dosť voňavý ten čaj....robím si z neho ladový...kávu som dala do toho z olejov, chcem urobiť aj makové:D
kopretinka
20.07.13,20:27
po kolkých hodinách si krájala...to z olejov?
24
lujza.j
20.07.13,20:39
po kolkých hodinách si krájala...to z olejov?
24
nebude moc tvrdé?
lujza.j
20.07.13,20:40
našla som recept kde ide borax...má tam nejaký špeciálny význam?
kopretinka
20.07.13,21:04
po kolkých hodinách si krájala...to z olejov?
24
nebude moc tvrdé?
počuj,čítala si vôbec ten blog o mydlách? :D
lujza.j
20.07.13,21:10
po kolkých hodinách si krájala...to z olejov?
24
nebude moc tvrdé?
počuj,čítala si vôbec ten blog o mydlách? :D
no ona tam píše, že 12h, ale že mohlo sa krájať až po 18h....:)...tak hladám optimálnu dobu:D
kopretinka
20.07.13,21:10
lujza.j
20.07.13,21:11
kopretinka
20.07.13,21:11
po kolkých hodinách si krájala...to z olejov?
24
nebude moc tvrdé?
počuj,čítala si vôbec ten blog o mydlách? :D
no ona tam píše, že 12h, ale že mohlo sa krájať až po 18h....:)...tak hladám optimálnu dobu:D
24 v pohode,nakrájaš to aj po 3 dńoch.mydlo bude dosť dlho mäkké,musí dozrievať a stvrdnúť
kopretinka
20.07.13,21:14
[QUOTE="kopretinka"][QUOTE="lujza.j"]našla som recept kde ide borax...má tam nejaký špeciálny význam?
bórax by som tam rozhodne nedávala.Ani glycerín,v mydle ho bude dostatok a nadmerné množstvo vysušuje pokožku.Zbytočne zložitý recept.
lujza.j
20.07.13,21:15
kopretinka
20.07.13,21:17
http://www.ereading.cz/nakladatele/data/ebooks/1541_preview.pdf
to je všetko z tej kupovanej hmoty.
Rozhodne ti nedoporučujem skúšať ten recept s tým bóraxom
lujza.j
20.07.13,21:31
túto stránku poznáš?
http://pinterest.com/lacoleman61/handmade-soap-recipes/...aj makové som tam našla a ja, že čo som vymyslela:D
kopretinka
20.07.13,21:35
túto stránku poznáš?
http://pinterest.com/lacoleman61/handmade-soap-recipes/...aj makové som tam našla a ja, že čo som vymyslela:D
poznám,že to existuje,ale nechodím tam :-) makové,kávové,ovseno-vločkové..........
kopretinka
20.07.13,21:38
už ťažko vymyslíš niečo nové :(
lujza.j
21.07.13,08:13
tak zmydlila som 100% olivové, poobede urobím-uvarím glycerínové levandulové a kávové....a pauzička...možno:D
Antea
21.07.13,08:33
Ja som nedávno kúpil http://www.mydlareniluzia.sk/prirodne-mydla/mydlo-z-kvetov
krásne voňajú perfektne umývajú.
otrasné ceny
máš pravdu, otrasné. Keď som to tu poprečitovala idem sa aj ja dať na vaše chodníčky. Keď môžem piecť levaduľový koláč, tak prečo nie variť mydlo s vôňou levandele a všetkých možných vôní a ich kombinácií. Potom založíme manufaktúru.:)
no,ono je to dosť zložité,keby nebolo,tak dávno to mydlo vyrábam a predávam.....výrobňa musí byť certifikovaná a tiež každý jeden druh výrobku...a ten certifikát je pekne mastný.....a okrem toho ešte kopa ďalších podmienok k výrobe a predaju....takto sa u nás podporuje malý živnostník...
Ono to ide z Bruselu lebo tam lobujú veľké a nadnárodné spoločnosti, aby si človek doma neurobil niečo lacnejšie ako ti oni predajú, ďalej sa to prenáša na jednotlivé štáty formou zákonov, samozrejme Slovensko musí byť vždy európskejšie ako EÚ. Nikto ma nepresvedčí, že im ide o naše dobro, ide im o zisk.
kopretinka
21.07.13,10:18
potrebujú prachy a certifikát je dobrý zdroj....a tiež potom pokuty
kopretinka
21.07.13,11:05
tak zmydlila som 100% olivové, poobede urobím-uvarím glycerínové levandulové a kávové....a pauzička...možno:D
100% olivové? mno neviem......
lujza.j
21.07.13,11:14
tak zmydlila som 100% olivové, poobede urobím-uvarím glycerínové levandulové a kávové....a pauzička...možno:D
100% olivové? mno neviem......
taký bol recept...iný olej tam nešiel....
kopretinka
21.07.13,11:27
jasné,že je taký recept,ale začiatočníkom sa neodporúča.
lujza.j
21.07.13,11:31
jasné,že je taký recept,ale začiatočníkom sa neodporúča.
čítala som len neviem prečo..?
kopretinka
21.07.13,12:06
jasné,že je taký recept,ale začiatočníkom sa neodporúča.
čítala som len neviem prečo..?
zistíš,keď budeš krájať :D
lujza.j
21.07.13,12:25
jasné,že je taký recept,ale začiatočníkom sa neodporúča.
čítala som len neviem prečo..?
zistíš,keď budeš krájať :D
......išla podla vylepšeného receptu....
Nandrolon
21.07.13,12:29
Stále tu čítam problémy s krájaním.
nešlo by to krájať ručnou lupienkovou pílkou s plátkom na železo, prípadne ako pokus samotným plátkom na železo do klasickej pílky??

Podľa mňa aj tvrdé mydlo musí ísť ako maslo...
http://www.kinekus.sk/pilka-lupienkova-ram-1/detail/

- ale hovorím, plátok na železo, nie drevo !

ps: nožom to musí ísť ak je už úplne tvrdé a je hrubé úplne katastrofálne...
lujza.j
21.07.13,12:34
Stále tu čítam problémy s krájaním.
nešlo by to krájať ručnou lupienkovou pílkou s plátkom na železo, prípadne ako pokus samotným plátkom na železo do klasickej pílky??

Podľa mňa aj tvrdé mydlo musí ísť ako maslo...
http://www.kinekus.sk/pilka-lupienkova-ram-1/detail/

- ale hovorím, plátok na železo, nie drevo !

ps: nožom to musí ísť ak je už úplne tvrdé a je hrubé úplne katastrofálne...
šecky tieto nástroje mám:D...kvetinka povedala, že nakrájam to včerajšie...:D...večer krájam...
olivové zajtra...
kopretinka
21.07.13,12:44
ako si vylepšovala?:eek:
lujza.j
21.07.13,12:45
kopretinka
21.07.13,12:47
vidím,že sa vzdelávaš :rolleyes:
pavol54
21.07.13,12:57
Stále tu čítam problémy s krájaním.
nešlo by to krájať ručnou lupienkovou pílkou s plátkom na železo, prípadne ako pokus samotným plátkom na železo do klasickej pílky??

Podľa mňa aj tvrdé mydlo musí ísť ako maslo...
http://www.kinekus.sk/pilka-lupienkova-ram-1/detail/

- ale hovorím, plátok na železo, nie drevo !

ps: nožom to musí ísť ak je už úplne tvrdé a je hrubé úplne katastrofálne...
mydlo sme vždy krájali nožom, ale ako píšeš ak úplne vychladne tak stvrdne a potom už len strúhadlom na repu, budú vločky. Zaujímavé ako sa mení myslenie keď pred tridsiatimi rokmi moja stará mama používala doma varené mydlo, jej pravnučky "odpadávali " od pohoršenia nad jej "nemodernosťou a zaostalosťou" a dnes sa tu rozvíjajú celé teórie varenia
kopretinka
21.07.13,13:11
problémy s krájaním nie sú preto,lebo by bolo tvrdé,ale preto,lebo je mäkké,hlavne olivové.Ale zatiaľ som nakrájala všetky várky,len to olivové bolo mäkké a lepilo sa mi na nôž.
lujza.j
21.07.13,14:07
budem tú mrchu olivovú:D krájať, vrelým nožom...pre istotu
kopretinka
21.07.13,14:14
budem tú mrchu olivovú:D krájať, vrelým nožom...pre istotu
no neviem,ale teplý nôž to skôr ešte roztopí :D
lujza.j
21.07.13,14:40
budem tú mrchu olivovú:D krájať, vrelým nožom...pre istotu
no neviem,ale teplý nôž to skôr ešte roztopí :D
ved práve..bude sa lepšie šmýkať...:D...
Nandrolon
21.07.13,17:40
skúste to tou pílkou /na železo/, určite budete prekvapené, možno aj prekvapkané :-))
kopretinka
21.07.13,17:42
skúste to tou pílkou /na železo/, určite budete prekvapené, možno aj prekvapkané :-))
aj na tortu by si šiel s pílkou? :D veď to mydlo je mäkká a jemná hmota
lujza.j
21.07.13,17:42
skúste to tou pílkou /na železo/, určite budete prekvapené, možno aj prekvapkané :-))
včerajšie už nakrájané.....pílkou by bol škaredý rez:cool:
Nandrolon
21.07.13,17:45
Tak potom možno nejaký dierovaný nôž na syr s teflónovým povrchom....

Na tortu by som určite pílkou nešiel, len som reagoval na niektoré vyššie komentáre že ak zatvrdne, nejde krájať....
No a ja som sa zameral na to slovíčko nejde, pretože určite ide, ale asi s inými nástrojmi /lupienková pílka/...
kopretinka
21.07.13,17:46
Tak potom možno nejaký dierovaný nôž na syr s teflónovým povrchom....

Na tortu by som určite pílkou nešiel, len som reagoval na niektoré vyššie komentáre že ak zatvrdne, nejde krájať....
No a ja som sa zameral na to slovíčko nejde, pretože určite ide, ale asi s inými nástrojmi /lupienková pílka/...
zle si čítal,už 10x píšem,že mydlo je mäkké
lujza.j
21.07.13,17:54
Tak potom možno nejaký dierovaný nôž na syr s teflónovým povrchom....

Na tortu by som určite pílkou nešiel, len som reagoval na niektoré vyššie komentáre že ak zatvrdne, nejde krájať....
No a ja som sa zameral na to slovíčko nejde, pretože určite ide, ale asi s inými nástrojmi /lupienková pílka/...
ak by som ju aj...neviem či by som dopílila do konca...lebo to je balvan mydla:D
lujza.j
21.07.13,17:57
robila som teraz číre levanduľové aj so sušenou levanduľou....vôňa dokonalá....aj ked mi mimo mydla nevoní....ešte som robila kávové aj so socom.....
kopretinka
21.07.13,18:13
robila som teraz číre levanduľové aj so sušenou levanduľou....vôňa dokonalá....aj ked mi mimo mydla nevoní....ešte som robila kávové aj so socom.....
ja som tiež dnes levanduľové,ale studený proces a to kávové sa mi už minulo,to bolo glycerínové
kopretinka
21.07.13,18:14
Luíííííííí,čo budeme robiť s toľkými mydlami??? :eek: :confused: :D
lujza.j
21.07.13,18:16
ja už nemám vône ...nekúpila som vela....santal určite nie...pomaranč, mata, levandula, škorica určite....
mám posledné kilo glycerínu....idem asi niečo ešte uvariť:D
lujza.j
21.07.13,18:18
Luíííííííí,čo budeme robiť s toľkými mydlami??? :eek: :confused: :D
ja neviéééém:D...moje decko dnes už jedno darovalo...ja to vidím na nejakú čiernu ekonomiku:D...teda že "darujem":D
kopretinka
21.07.13,18:20
:D :D
lujza.j
21.07.13,18:49
medovo -škoricové ponalievané....:D....voní hezky
kopretinka
21.07.13,19:11
Luíííííííí,čo budeme robiť s toľkými mydlami??? :eek: :confused: :D
ja neviéééém:D...moje decko dnes už jedno darovalo...ja to vidím na nejakú čiernu ekonomiku:D...teda že "darujem":D
no tie glycerínové som všetky porozdávala.........
lujza.j
21.07.13,19:16
Luíííííííí,čo budeme robiť s toľkými mydlami??? :eek: :confused: :D
ja neviéééém:D...moje decko dnes už jedno darovalo...ja to vidím na nejakú čiernu ekonomiku:D...teda že "darujem":D
no tie glycerínové som všetky porozdávala.........
tiež to tak vidím...
lujza.j
21.07.13,19:26
neviem ako sa zbaviť tej peny...ak ju zoberiem dole...vyhodím kopec mydla....:(
kopretinka
21.07.13,20:10
neviem ako sa zbaviť tej peny...ak ju zoberiem dole...vyhodím kopec mydla....:(
akej peny? robí sa na glycerínových?
lujza.j
22.07.13,05:32
neviem ako sa zbaviť tej peny...ak ju zoberiem dole...vyhodím kopec mydla....:(
akej peny? robí sa na glycerínových?
Ano...ma sa odobrat...ale to kopec mydla zahodim....ak by som robila krajane...tak to nebude...
kopretinka
22.07.13,05:37
mydlová hmota by nemala vrieť,preto ti tam vznikajú bublinky a pena,ak toho nie je veľa,tak po naliatí do formičky sa má povrch nastriekať jemne alkoholom,bublinky zmiznú.Alkohol z lekárne,nie nejaká domáca pálenka :D Ak toho je veľa,tak neviem....S týmto som mala aj ja problém,buď sa to neroztápalo alebo mi to zovrelo.Ja som to nechala tak,obdarovaným to nevadilo,dostali kusisko mydla zadarmo,tak nemajú nárok frfľať na penu :---
lujza.j
22.07.13,05:54
Nevre...pomaly to topím....nato davam pozor,aby nevrelo.......mne to vadi na moje oko:D
kopretinka
22.07.13,06:06
skús ten alkohol,vo videách som videla,že to vždy používajú pri tejto kupovanej hmote
lujza.j
22.07.13,06:27
Skusim...dik
Stefan2005
22.07.13,09:09
Luíííííííí,čo budeme robiť s toľkými mydlami??? :eek: :confused: :D

... však dajte cenovú ponuku
kopretinka
22.07.13,09:32
Luíííííííí,čo budeme robiť s toľkými mydlami??? :eek: :confused: :D

... však dajte cenovú ponuku
zatiaľ sú to len pokusy,aj tak to nemôžem predávať,nemám certifikovanú výrobňu,ani certifikované výrobky,ani ŽL.
kopretinka
23.07.13,09:23
Ahojte chlapci a dievčatá;)....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená nevysušená preto,lebo z mydla nie je odobratý glycerín,ktorý sa v priemyselne vyrábaných mydlách odoberá,okrem toho sú ručne robené prírodné mydlá obohacované o rôzne výživné látky,oleje,vitamíny atď,záleží na výrobcovi.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu pozor-treba rozlišovať tuhé vyrobené priemyselne a tuhé,prírodné,vyrobené ručne v malom........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá? pozor,aj tekuté mydlo môže byť prírodné,ručne robené
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
tak som si to ešte raz prečítala,a treba to upresniť,dúfam,že to Lujze nebude vadiť :---
lujza.j
23.07.13,09:43
Nie nebude:)
lujza.j
23.07.13,16:29
olivové nakrájané...vyzerá velmi dobre:)
kukučka
23.07.13,18:21
prestaňte, začnem vás mínuskovať :D nezačnem variť a nezačnem :D mám doma marséééj :---
moje naj mydielko bolo klinčekové z česka, mala som ho na nočnom stolíku a voňala pred spaním :---
lujza.j
23.07.13,18:25
prestaňte, začnem vás mínuskovať :D nezačnem variť a nezačnem :D mám doma marséééj :---
moje naj mydielko bolo klinčekové z česka, mala som ho na nočnom stolíku a voňala pred spaním :---
ako viéš, bola si pri tom ked ho varili:---
voňanie...to je aromaterapia pred spánkom?;)...no ale moje voňajú, že už len zahryznúť:D
lujza.j
26.07.13,18:30
http://2.bp.blogspot.com/-2MFRV63zDPw/Tqx0b7ID_9I/AAAAAAAAAHM/r6nG5jTcAcU/s400/DSC_0216.JPG
zatial takéto...
kopretinka
29.07.13,09:23
so šľahačkou,ovsenými vločkami a otrubami
kopretinka
29.07.13,09:24
prestaňte, začnem vás mínuskovať :D nezačnem variť a nezačnem :D mám doma marséééj :---
moje naj mydielko bolo klinčekové z česka, mala som ho na nočnom stolíku a voňala pred spaním :---
dnes som robila s klinčekovou vôńou :---
lujza.j
29.07.13,09:29
prestaňte, začnem vás mínuskovať :D nezačnem variť a nezačnem :D mám doma marséééj :---
moje naj mydielko bolo klinčekové z česka, mala som ho na nočnom stolíku a voňala pred spaním :---
dnes som robila s klinčekovou vôńou :---
Do kelu..este som rozmyslala...kupim taku vonu....
kopretinka
29.07.13,09:33
prestaňte, začnem vás mínuskovať :D nezačnem variť a nezačnem :D mám doma marséééj :---
moje naj mydielko bolo klinčekové z česka, mala som ho na nočnom stolíku a voňala pred spaním :---
dnes som robila s klinčekovou vôńou :---
Do kelu..este som rozmyslala...kupim taku vonu....
ale nie klinček ako kvetina,ale klinček-korenina na varenie
lujza.j
29.07.13,09:34
prestaňte, začnem vás mínuskovať :D nezačnem variť a nezačnem :D mám doma marséééj :---
moje naj mydielko bolo klinčekové z česka, mala som ho na nočnom stolíku a voňala pred spaním :---
dnes som robila s klinčekovou vôńou :---
Do kelu..este som rozmyslala...kupim taku vonu....
ale nie klinček ako kvetina,ale klinček-korenina na varenie
Bóžinku ved ja vieeem:D
kopretinka
29.07.13,09:37
nošak dobreeeee :D
kukučka
29.07.13,09:54
Maniačky, neprestanete? :--- :D

To mydlo bolo nepriesvitné, tmavohnedé jak horká čokoláda, úžasne a dlho voňalo.
A mám mleté klinčeky z COOP-u. :---
kopretinka
29.07.13,20:25
Maniačky, neprestanete? :--- :D

To mydlo bolo nepriesvitné, tmavohnedé jak horká čokoláda, úžasne a dlho voňalo.
A mám mleté klinčeky z COOP-u. :---
aj čokoládovo-kávové som robila,ale keďže nepridávam umelé vône,tak asi tak úžasne nevonia...
lujza.j
30.07.13,06:31
Kavove som robila...s glyce.hmoty....dala som jedno silne ristretto a soc,bez esencie....vóna nevabna...ale piling bude ok....
alaya1
30.07.13,07:01
mimotemy mate tu niekde v teme komplet postup, nechce sa mi to citat cele,ako sa to robi? Aj by som vyskusala, na nete je vela, ale uplne rozdielnych postupov, zisiel by sa nejaky, prevereny vami a fajnovucky.
lujza.j
30.07.13,07:07
Ja som odtialto robila...http://moderna.alchymistka.eu/?m=1
Tweety
30.07.13,07:09
Dievky, to čo ste sa s tými mydliekami pojančili, ha?:---
kopretinka
30.07.13,07:47
mimotemy mate tu niekde v teme komplet postup, nechce sa mi to citat cele,ako sa to robi? Aj by som vyskusala, na nete je vela, ale uplne rozdielnych postupov, zisiel by sa nejaky, prevereny vami a fajnovucky.
nooooooooooo,najprv si naštuduj ten blog,a potom si skús nejaký jednoduchý recept hotový....a keď si naštuduješ viac,a naučíš sa používať kalkulačku,tak si možno aj sama recept vytvoríš...;)
alaya1
30.07.13,07:50
mimotemy mate tu niekde v teme komplet postup, nechce sa mi to citat cele,ako sa to robi? Aj by som vyskusala, na nete je vela, ale uplne rozdielnych postupov, zisiel by sa nejaky, prevereny vami a fajnovucky.
nooooooooooo,najprv si naštuduj ten blog,a potom si skús nejaký jednoduchý recept hotový....a keď si naštuduješ viac,a naučíš sa používať kalkulačku,tak si možno aj sama recept vytvoríš...;)

No kalkulacku mi netreba, pocitam este stale v pamati. Ale urcite si ten blog precitam, je to zaujimave a mozno sa mi vyroba zapaci a obdarim aj rodinku a znamych. Ale dnes sa budem zaoberat zavaranim ovocia so solou-))
kopretinka
30.07.13,07:56
mimotemy mate tu niekde v teme komplet postup, nechce sa mi to citat cele,ako sa to robi? Aj by som vyskusala, na nete je vela, ale uplne rozdielnych postupov, zisiel by sa nejaky, prevereny vami a fajnovucky.
nooooooooooo,najprv si naštuduj ten blog,a potom si skús nejaký jednoduchý recept hotový....a keď si naštuduješ viac,a naučíš sa používať kalkulačku,tak si možno aj sama recept vytvoríš...;)

No kalkulacku mi netreba, pocitam este stale v pamati. Ale urcite si ten blog precitam, je to zaujimave a mozno sa mi vyroba zapaci a obdarim aj rodinku a znamych. Ale dnes sa budem zaoberat zavaranim ovocia so solou-))
ak si prečítaš ten blog,tak zistíš,že nie je kalkulačka ako kalkulačka :D
Ja som aj zo dve várky vyhodila,nepodarilo sa,neviem prečo.Je to taká alchýmia trošku,skúšanie,kombinovanie,čakanie,čo z toho bude........Ak sa chceš len zabávať,bez starostí,tak si urob mydlo z mydlovej hmoty,ktorá sa kupuje už hotová.Hoď si do googla,aj na jútrúbe nájdeš veľa videí na oba spôsoby výroby.
alaya1
30.07.13,08:18
Rada by som si vyrobila take, na ktore by moja pokozka nereagovala podrazdenim.Precitam si ten blog, Ja momentalne objednavam cez nez mydlo z kozieho mieka, toto mi nealergizuje pokozku. Ale pohrat sa doma, vyrobit , sa mi pozdava.
lujza.j
30.07.13,08:35
Je to veru alchymia...mne doma zreju dve varky....pre zaciatocnikov ale " prichut" podla seba.....a 100% olivove s kakaom...je to ine ako varit z hmoty,tuto som viac v ocakavani,ze co z toho bude....
Uz mam zasielku s vonami k odberu..jupii.....pojdem nakupit oleje....
lujza.j
30.07.13,08:39
Dievky, to čo ste sa s tými mydliekami pojančili, ha?:---
Ja veru hej.....momentalne na tom ficim:Dale je to normal u mna,uz som robila sviecky,nausnice,keramiku,strikovala,sila,servitko va metoda...a tak...kadeco:D...este pletenie z papiera sa mi paci....
kopretinka
30.07.13,09:21
Rada by som si vyrobila take, na ktore by moja pokozka nereagovala podrazdenim.Precitam si ten blog, Ja momentalne objednavam cez nez mydlo z kozieho mieka, toto mi nealergizuje pokozku. Ale pohrat sa doma, vyrobit , sa mi pozdava.
mydlo,ktoré si "uvaríš" sama,obsahuje len to,čo tam dáš,čiže žiadna chémia tam nie je.U kupovanej hmoty tak isto,ale tam zase si nemôžeš namiešať podľa seba.Kupovaná hmota tiež býva s kozím mliekom alebo s olivovým olejom.
alaya1
30.07.13,09:24
Tak ste ma nazhavili do tych mydiel, by som tejto teme dala aj 10 srdiecok. Super vec. Ale este pohladam, ci sa daju robit aj tekute, ci sampony a tak.
kopretinka
30.07.13,09:26
Tak ste ma nazhavili do tych mydiel, by som tejto teme dala aj 10 srdiecok. Super vec. Ale este pohladam, ci sa daju robit aj tekute, ci sampony a tak.
dajú,ale neodporúčam pre začiatočníka,a tam bez chémie to už nepôjde,nie veľa,ale konzervant určite.
alaya1
30.07.13,09:28
tak do toho, po zavarani so solou, vyroba mydielok-).
lujza.j
30.07.13,16:47
bola som v tescu...že kúpil si palmový olej...nič, vypredané, alebo dopredané...šlak to raf!!!
pavol54
30.07.13,17:46
Dievky, to čo ste sa s tými mydliekami pojančili, ha?:---
Ja veru hej.....momentalne na tom ficim:Dale je to normal u mna,uz som robila sviecky,nausnice,keramiku,strikovala,sila,servitko va metoda...a tak...kadeco:D...este pletenie z papiera sa mi paci....
No Lujzička , Ty taká všestranná osoba a nejaké rande by sa nehodilo? Škoda by ťa len tak.... :)
kukučka
30.07.13,18:13
Mňa by zaujímalo, koľko ste už minuli peňazí a koľko mydla navarili, aká je priemerná cena? /viem, nie je to o peniazoch, ale aj tak/
kopretinka
30.07.13,20:08
Mňa by zaujímalo, koľko ste už minuli peňazí a koľko mydla navarili, aká je priemerná cena? /viem, nie je to o peniazoch, ale aj tak/
ja som to zatiaľ nerátala.....
lujza.j
30.07.13,20:26
Dievky, to čo ste sa s tými mydliekami pojančili, ha?:---
Ja veru hej.....momentalne na tom ficim:Dale je to normal u mna,uz som robila sviecky,nausnice,keramiku,strikovala,sila,servitko va metoda...a tak...kadeco:D...este pletenie z papiera sa mi paci....
No Lujzička , Ty taká všestranná osoba a nejaké rande by sa nehodilo? Škoda by ťa len tak.... :)
Palino ty ma balíš?:D:---
kopretinka
30.07.13,20:30
no toto :D
kukučka
30.07.13,21:18
čo urobí jedno mydlo :---