Fero11
25.06.13,08:48
Dobry den,
kupil som si cez nemenovany e-shop isty vyrobok a chcel by som ho reklamovat (mam ho asi 1 rok). Napisal som do e-shopu kde som ho kupoval a popisal som zavadu.
Odpisali mi, ze vyrobok mam bezpecne zabalit a poslat ho (nie im) priamo do firmy, ktora vykonava zarucne opravy (+ mam do balika prilozit kopiu dokladu o zaplateni) a po oprave mi ho zaslu spat.
Je tento postup standardny ?
Aku mam ja zaruku, ze mi tovar poslu spat ? (opraveny)
kopretinka
25.06.13,06:58
nijakú,musíš sa spoľahnúť na serióznosť obchodníka a servisu.Ale toto je normálne,že sa to posiela nie do obchodu,ale do servisu.Veď ten eshop nezamestnáva predsa opravárov,má iba zmluvy so servismi pre tovar,ktorý predáva.
arizona
25.06.13,07:46
Ja som sa s takymto postupom stretla,ked som reklamovala notebook. Vsetko prebehlo bez problemov .
Niektore firmy pouzivaju tento sposob odovzdania reklamacie. Usetri sa tym cas a vyrobok mas skor naspat.

Ked mas mail od firmy, ze mas takto postupovat a maju to uverejnene vo svojich obch.podmienkach nemusis sa nicoho bat.
katka 23
25.06.13,07:49
predávajúci má vystaviť doklad o uplatnení reklamácie , ja by som bez potvrdenia tovar neposielala
misoft
25.06.13,15:33
Pokiaľ je to solídny e-shop i solídny servis - nie je to žiadny problém. Pokiaľ odporúčajú sa obrátiť priamo na servis - majú to zabezpečené. Samotný servis (ak je to v záruke) preberá reklamovaný výrobok formou kuriéra, taktiež odosiela formou kuriéra (používajú ale aj často služby pošty, čo je dosť nešťastné riešenie). Kuriér preberá zabalený výrobok a podpisuje prevzatie - to sa už dá považovať za ekvivalent preberacieho reklamačného protokolu, taktiež po oprave zákazník preberá tovar od kuriéra - čo zase rovná ekvivalentu preberaciemu protokolu po ukončení opravy a vyriešení reklamácie. Tieto doklady zároveň môžu preukázať presný čas, ako dlho bol výrobok reklamovaný.
Je to moja skúsenosť s opravou NB. Oba doklady som takto dostal, zároveň servis potvrdzoval príchod výrobku do servisu, postup opravy, expedovanie po ukončení opravy, dátum odovzdania zákazníkovi.
A všetko sedelo!